Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 12:36
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Otesánek
PříspěvekNapsal: čtv 16. črc. 2009 16:53 
Dobrý den, moc ráda bych věděla,co provést s naším rok a půl starým retrívrem,který odmalička ničí svůj pelíšek..Nejdřív do něj asi půl roku chodil na záchod, to už jsme zvládli :-), ale teď jsem skončila u tvrdého koberečku v předsíni,kde spí spolu s bíglem. I tenhle kus tvrdý vlny ale sežere. Nezvrací, není mu špatně, prostě si ukusuje a všechno sní. Přes den jsou oba na zahradě, procházky mají pravidelný, kosti občas dostanou,zahrada plná větví, a nic nezabírá, po dobrým ani po zlým....O Vánocích byl na operaci s cizím tělesem, sežral kus gumový kosti..podruhý se to zatím nestalo,ale moc se nepoučil...díky, tady každá rada dobrá


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otesánek
PříspěvekNapsal: čtv 16. črc. 2009 18:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Marqui nič nezaberá asi preto,lebo nesamostatnosť neriešite komplexne. Máte na dvore drevo, dostane kosti, cez deň možnosť pohybu vonku. Vychádzky má pravidelné - nejde o pravidelnosť, pravidelnosť môže znamenať aj každý tretí deň (to len príklad) a to nemusí byť potrebám rok a pol starého psíka primerané, taktiež záleží na tom, akú volíte činnosť. Podľa vymenovaného psovi jednoducho chýbajú jeho majitelia, na druhej strane je možno rozmaznaný tak, že na seba potrebuje upútať pozornosť a ventilovať tlak z neprítomnosti jeho svorky, pretože takto to máte jednoducho postavené. Dvaja psi boli zvolení preto, aby sa spolu zabavili?
Skúste popísať priemerný deň s vašimi psami, možno sa dostaneme ďalej. Prečítanie si ostatných tém o nesamostatnosti môže pomôcť dať konkrétnejšie otázky a odpovede.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otesánek
PříspěvekNapsal: ned 19. črc. 2009 16:27 
Díky za tip ohledně samostatnosti,pročetla jsem témata a mnohé mě zaujalo..musela jsem uznat svoji nedůslednost a dát za pravdu příteli,který je tvrdší ,ale oba psi na něj reagují s respektem(smečce šéfuje jednoznačně on:-) První pejsek byl bígl,hravý,veselý a inteligentní,od štěněte společenský hlavně vůči jiným psům, což jsme vyzkoušeli na agilitách i u psů v rodině. Potom jsme s přítelem začali být víc pracovně vytížení, a vzhledem k povaze pejska i k možnostem (dům se zahradou)jsme se po roce rozhodli pro dalšího. Rasu jsem zvolila schválně kvůli předpokládané nekonfliktní povaze,psi spolu moc dobře vycházejí.Daniel byl odmalička hodně dominantní,nečistotný a všechno si vynucoval. Nejdřív se zdálo,že je samostatný až moc-přišel jen když chtěl nebo když něco chtěl. Časem se to přehouplo do lehké závislosti na mojí pozornosti (včetně boje o pozornost v rámci psí konkurence), kňučení za dveřmi, když jsme doma,šílené vítání a pokusy o manipulaci (u páníčka jim to nikdy neprojde).Pochopila jsem,že je na čase přitvrdit s výcvikem poslušnosti a v přístupu. Teď venčím každého zvlášť a Dana cvičím.Musela jsem se naučit být drsnější a hlavně konkrétní.Jakmile jsem povely zjednodušila,trvala na svém,pes poslechnul.Hodně se nám oběma ulevilo. Oba jsou spokojenější,mají i chvíli pro sebe. Tak tolik o situaci obecně, a ještě popíšu náš běžný den...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otesánek
PříspěvekNapsal: ned 19. črc. 2009 16:30 
Ráno přivítám psy (spí v domě v předsíni,kvůli klidu jejich i našemu a mnohým zničeným věcem),nakrmím je,pustím na zahradu. Pokud jsem doma(a to jsem tak na 50 procent), hned po snídani je beru na procházku tak na hodinku.Vrátíme se a když mám čas,chvíli blbnem s míčkama na zahradě. Pak jdu pracovat (když cvičim na klavír,bývají u mě v místnosti kde si hrajou nebo spí,ale to dělám nepravidelně,aby si nezvykali,že je to automatické).Pokud vařím,jsou se mnou v kuchyni,kde většinou spí.Jinak jsou na zahradě nebo v předsíni v pelíšku.Kolem páté dostanou žrádlo a jdeme na druhou procházku a pak jsou zase buď sami na zahradě nebo v pelíšku.Večer si s nima oba hrajeme, pak jdou spát.Pokud nejsme doma, jsou na zahradě až do odpoledne,kdy přijedeme a pak je to od krmení dál stejné. Některé dny jsem v práci až do noci,přítel na služební cestě, takže venčení odpadá a jsou celý den sami na zahradě. Nezávisle na tom, jestli jsem doma nebo ne,jestli byli venku jednou,dvakrát nebo vůbec, ráno nacházím díry v pelíšku nebo obligátní vyhrabané díry na zahradě.Dřív dostával(i) vynadáno, teď už neříkám nic nebo na to ukážu a řeknu fuj, což nemá valného účinku. V předsíni mají i přes noc jednu hračku, jednu dobu dostávali pravidelně kosti-ale je to jedno,jestli je mají nebo ne.
Takže,pokud z mého popisu vysoudíte, co je u nás podezřelého nebo co dělám špatně, a co se dá změnit,prosím,nešetřete mě..leccos už jsme zvládli, ale pořád se mám co učit a tohle je teď priorita.Dííííííky!


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otesánek
PříspěvekNapsal: ned 19. črc. 2009 21:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Pár základných chýb sa dá z opisu tušiť. Prvá je tá, že problém mohol vzniknúť tým, že buď ste dlho pri psoch, alebo pri nich zas dlho nie ste. Teda postupný návyk na samostatnosť chýbal. To, že pes v jeho prítomnosti na majiteľa kašle, ešte neznamená jeho samostatnosť v tomto smere. Prítomnosť "svorky" a pozornosť majiteľa je to hlavné, o čo mu v tomto prípade ide. Ďalším problémom je nesprávna reakcia pri nájdení následkov. Po čine, teda ak pes nie je prichytený, už by ste nemali reagovať, o tom je v poradni písané veľa krát.
Najjednoduchším krokom (nie riešením) bolo v prípade likvidácie pelíšku a koberca odstrániť ho a nahradiť niečím, čím si v prípade likvidácie neublíži a neupevní si túto formu krátenia času. Tuším, že ste tak neurobili kvôli zbytočnej ohľaduplnosti k tomu, aby mal pes na čom ležať, čo mi hovorí o tom, že zbytočné ustupovanie mohlo nastať aj v iných situáciách, ak je ich viac, vzniká problém tak, že príčina je majiteľovi nejasná a teda aj riešenie. Zhruba pomenované - psík je svojim spôsobom rozmaznaný.
Ešte snáď jednu vec. Tvrdosť, ktorú má podľa popisu priateľ, by som radšej vymenila za zrozumiteľnosť a dôslednosť. Nie je to o slovíčkach, rozdiel v tom je.
Myslím, že sa tam jednoducho stretlo viac vecí.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otesánek
PříspěvekNapsal: ned 19. črc. 2009 21:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
rozhodně bych změnila čas krmení! Nakrmený pes + procházka = riziko torze!

dále určitě neplést tvrdost a důslednost. Je potřeba být důsledný, trvat na splnění povelu, vyjadřovat se pro psa srozumitelně. Tvrdost je kontraproduktivní!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!