Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:08
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 302 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis. 2007 12:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Zuzko, díky,že jste mi zase napsala.Skoro mi připadá, že nade mnou máte patronát, je to příjemné zjištění, je-li to tak.Nemám kolem sebe nikoho tak praštěného jako já.Hm, ač mě bude bolet u srdce, zítra ráno zkusím je nahnat do předsíně a nějak zavřít ty dveře, snad je nevyvrátí, a poprosím mamku, aby na ně jukla, jestli to rozdýchali , miláčkové.Před chvílí jsem byla na obhlídce doma, jelikož dnes nemám hlídání a docela to šlo.Klacek od rána lehce docupovaný a jako přídavek si Cindinka vzala v kuchyni patku tvrdého chleba, který jsem tam hjako náhodou zapomněla.Bordýlek byl hlavně na posteli na přehozu, ale to jsem uklidila.Jinak zatím nic, uvidíme po poledni,až přijde dcera.Byli šílení, že mě vidí, vyvenčili jsme se, pokouřili na balkonku a já mazala zpět do práce.Naštěstí to mám za rohem a mám super šéfa, ostatně jako vždy jsem měla.Na to mám kliku.Šéfové mě prostě zbožňují.
Jestli zbytek dne chlupáči nic neprovedou, beru to tak, že delší prochajda a kus chleba je fajn.Ráno přidáme na zkoušku tu předsíň.Teprve až zvládnu tohle, zvážím oddělené spaní.Manželovi to odpolko snad v klidu vysvětlím, ty své snahy a plány do budoucna, jestli to bude umět ocenit.Víte, vždycky jsem milovala psy, i když cizích se bojím.V pubertě kámošky hlídaly známým děti, já venčila půlku sídliště.Psa jsem mít nemohla.Před 16ti lety mi manžel přinesl štěně jezevčíka bez PP,bohužel ostré, nejsilnější z vrhu.Byla jsem na mateřské a její výchovu moc nestíhala, Bessy poslouchala jen páníčka.Ji i venčil, milovala ho.Ve stáří, kvůli větší péči po celý den se přestěhovala k mé mamce, bydlí na patře vedle nás, byla s námi v neustálém kontaktu, ale bydlela u ní.Pes nám najednou chyběl.Bessy zemřela v 16ti letech v létě... Teď máme dva a to už je na manžela silné kafe.
Zuzko, zatím pa, písnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis. 2007 14:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Tak super, budu držet palečky, ať Vás nezklamou. S tím patronátem, no záleží mi na tom, ale takových je tu určitě víc. My navíc máme docela dost společného. Hustota praštěných podobným způsobem je zde vysoká, možná že úplně nejvyšší. Každopádně jste tu na správné adrese a to je dobře. Tak se budu těšit (a nejen já) na další dobré zprávy.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis. 2007 14:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Radovala jsem se předčasně.Čubina asi nevydýchala můj příchod a odchod zpět do práce, v předsíni si nevím jak otevřela botník pohrála si, také s CD /vánoční koledy/.Chlebík jí už s větvičkou jako hračky neuspokojily.Tak nevím, jestli zítra dojde na tu předsíň, když umí vyndat ze zavřeného botníku botičky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis. 2007 14:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Pohár mojí trpělivosti by v tomto okamžiku asi už přetekl a čuba by dostala koš, ať se jí to líbí, nebo ne. Pokud je drátěný, tak se s ním napije i nažere, zvlášť jestli přecházíte na granulky. Ale je to na Vás.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis. 2007 15:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Díky za Vaše dobře míněné rady, ale asi mi není pomoci .Jelikož už tady zacláním docela dlouho a výsledky nemám, raději se chvíli odmlčím.Chce to čas. Mějte se a díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis. 2007 16:43 
Offline

Registrován: pát 30. bře. 2007 09:47
Příspěvky: 37
Bydliště: Ostrava - přechodně
ahoj všichni! No my máme doma taky destrukční četu. Jsme z toho taky uplně na nervy:((((( A to jsme stresovali, když si Frantík nosil do boudy naše boty - to byl ještě slabý čajový odvar proti tomu, co teď předvádějí naši dva smradi štěněcí!!! Liduška a Filípek - na pohled naprostá zlatíčka. Ale stačí na minutu odejít z baráku a už si někde něco kradou. Mamce zničili brýle, rozkousali minimálně troje boty, vyrvali anténu, rozkousali kabel od televize, vylezli si přes stůl na dřez - rozžvýkali všechny vajíčka, poté ošatky od vajec, tahají si krabice s léky a posléze všecko cupují, udělali díru do gauče- jak v obýváku tak u mě v pokoji, okousali lampu, rozkousali kulmu na vlasy, několik vařech... Když se jim povede otevřít si skříňku, kde je schovanej koš na odpadky, tak to si pak ty odpadky můžeme s radostí sbírat uplně všude................! Když je pustíme ven na zahradu tak lítají jako torpéda, dělají ze zahrady tankodrom! Liduška se vrací domů jako prase celá od bahna - Filip má naštěstí takovou super srst, že se na něj ta špína moc nechytá, a když nějaká, tak to uschne a odpadne. Ale ta Liduša. Mě se zdá, že ji ségra uplně rozmazlila. Řeknu dolů z postele a ona se připleští na postel, jako že ji určitě už nemůžu vidět a ani se nehne. Tak ji to zopakuju, případně plesknu po zadku a dám ji dolů, ale za chvíli ji můžu sundávat znova. Minule jsem přijela domů a šla jsem si sednou s mamčou do obýváku - najednou si Liduška přinesla od vedle hračku mojí kočky, tak jsem po ni hukla, tak to pustila a já jsem hračku odnesla. Za chvíli si přinesla papuču... Je to prostě potvora drzá. Docela mě zaujal ten nápad s náhubkem. Mám pocit, že tenhle malej smraďoch s krátkýma nožičkama a dlouhým ocáskem všecko organizuje a tahá Filipa do všech akcí sebou. Spolu s nima je tam ještě starej pudl Boďo a ten si tak maximálně okusuje svůj balónek a spí. No, vykramuju doma náhubek a Liduška, popřípadě i sluníčko Filípek dostanou pojistku na papulu. Přísun vody bude zajištěn:)
PS: hračky taky dostali, taky se jim patřičně věnují, ale jakmile páníčkové vypadnou z domu, tak si najdou něco lepšího.

_________________
Ráda pomáhám, obzvláště zvířatům. Doma - na horách - máme 7 psů a několik koček, takže nekecám:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. lis. 2007 14:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Stanislava Horáková píše:
...Čubina asi nevydýchala můj příchod a odchod zpět do práce...
Dnes mi došlo, že něco podobného se mi stávalo u mých dětí, když byly ještě hodně malé a nechávala jsem je na hlídání babičce. Syn byl ukrutný závislák, ale když se mi podařilo v klidu odejít (tzn. bez velkého loučení), tak bylo vše v pořádku. Nesměla jsem se ale pro nic vracet a pak znova zmizet, to vyváděl celou dobu, co jsem byla pryč. Máte vyzkoušeno, jak dlouho pejsci vydrží bez vyvenčení? Jestli by nestačila doba, než se vrátí Vaše dcera po obědě domů. Nevím, jestli se to dá srovnávat, jen mě to napadlo.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. lis. 2007 14:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Zuzko, já už nevím.Taky mě to napadlo. Na druhou stranu, v září fungovaly naprosto spolehlivě kontrolní příchody a odchody mé mamky, to bylo super.Opravdu celé září byl klid, vše nedotknuté na poličkách.I když, možná odlišný přístup má Cindy k mamce a ke mně...Každou volnou chvilku přemýšlím, jak na ni.Zkouším změnit pochoutky, objednala jsem dnes u Vetamixu kosti a kůže.Může na ni mít vliv i přechod na granule, zatím jí moc nejedou a Black dokonce zhubl/prospělo mu to/,třeba má hlad a z hladu se blbne.Tak zkusím ještě tohle.Jinak dnes ráno chtěla číst , tak si podala Švejka z poličky ve výšce asi 1m .Manžel bude nadšený.Výsledek jsem ještě neviděla, jsem v práci do čtyř,vím to od mámy.O víkendu přestěhuji všechny neponičené knihy do druhého pokoje a nechám jí na hraní jen časáky, když je taková čtenářka.Víte, vždy před odchodem do zaměstnání uklízím z jejího dosahu vše, co jinak byt dělá bytem.Dekorace, květiny,ovladače, jídlo, šaty, z předsíně boty ,pouštím rádio, na kousání dávám klacky nebo kostičku, s kartáčkem v ruce aportujeme, mazlíme, cvičíme sedni a lehni s piškotkem, pijeme kafíčko na balkoně ...Neloučím se s nimi, to dodržuji.Ona kouše ty nastražené klacky , ale asi tak hoďku.Pak už jí to omrzí a hledá na kousání náhradní hračku.A vždy něco najde, mrška.Umí se natáhnout do výšky jako had.Já už při obhlídce pokoje uvažuji jako pes, ale on prostě překvapí i mě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: pon 03. pro. 2007 13:30 
Skákal z okna,tomu jsem úspěšně zabránila,ale nyní můj 4 letý aljašský malamut zničí vše co může,rozkousal skříně,dveře shodil konzoli,roztrhal záclony a 2x shodil žaluzie.Nakonec pokadí koberec.Nevím co mám s ním dělat,žrát dostává ráno,než odejdu do školy takovým způsobem,abych odvedla jeho pozornost a odešla.Možná bych ho měla nějak zabavit,ale jak?O hračky nestojí a žrádlem se taky na dlouho nezabaví.Na procházky s ním chodím každý den několikrát denně třeba na 3 hodiny,beru ho stále s sebou,takže jediná doba,po kterou je sám doma je,když jsem ve škole.Prosím poraďte,pokud máte s tímto případem nějaké zkušenosti,budu vám moc vděčná.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. pro. 2007 14:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Zacal bych ze bych si poradne procetl tema destruktor- Niceni a destruktivni chovani.Tenhle problem nejde dobr resit po netu bez toho abych poradne znal dotycneho psa,majitele a jejich vzajemny vztach,jak komunikuji mezi sebou.nemuzu mluvit za Rudu.Ale stalo by za zvazeni domluvit se po telefonu s Rudem na konzultaci a s hafanem zajet osobne na Vlcary.
Malanut je smeckove zvire,vyzadujici pravidelne zamestnani.Nutno podotknout ze neni moc vhodny do bytu.Tech pricin tohoto chovani muze byt vice,ale reseni jsou odlisna...takhle po netu nejde poradit.Asi nejruzumnejsi je podle mne je minimalne telefoni konzultace ......

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. pro. 2007 14:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
a taky bych řekla že tři hodiny procházky je pro malamuta docela málo.......tři hodiny v tahu, to už by moh bejt unavenej :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. pro. 2007 14:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
souhlas s evčou chtěla jsme napsat něco podobného- ještě mě napadlo když se žrádlem moc dlouho nezabavíkdyž ho má v misce co zkusit tzv kong bo jak se to jmenuje- je to takovej míček do toho nacpeč žrádlo a on jak si stím hraje a otáčí to tak žrásdlo vypadává

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. pro. 2007 14:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
ajka píše:
souhlas s evčou chtěla jsme napsat něco podobného- ještě mě napadlo když se žrádlem moc dlouho nezabavíkdyž ho má v misce co zkusit tzv kong bo jak se to jmenuje- je to takovej míček do toho nacpeč žrádlo a on jak si stím hraje a otáčí to tak žrásdlo vypadává

Tohle problem se obavam ze nevyresi.....souhlasim ze pes je mozna vhodne nevyuzity,ale to jsem psal uz v prvnim prispevku.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ....
PříspěvekNapsal: pon 03. pro. 2007 14:57 
Dík za rady,jinak málo to pro něho být nemůže,má totiž bolesti zadních nohou,bere na to prášky a doktor nám zakázal přetěžování,jemu stačí i hodina,ale já jsem s ním raději déle,kdyby se chtěl více vyběhat,ale musím na něho pomalu,protože kolikrát si jen tak sedne,že dál prostě nepůjde a musíme čekat.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. pro. 2007 08:10 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Eva Štemberová píše:
a taky bych řekla že tři hodiny procházky je pro malamuta docela málo.......tři hodiny v tahu, to už by moh bejt unavenej :wink:
Omyl, normální malamut se po třech hodinách teprve rozehřeje a čeká na skutečnou práci.
Abervik píše:
málo to pro něho být nemůže,má totiž bolesti zadních nohou,bere na to prášky a doktor nám zakázal přetěžování,jemu stačí i hodina,ale já jsem s ním raději déle,kdyby se chtěl více vyběhat,ale musím na něho pomalu,protože kolikrát si jen tak sedne,že dál prostě nepůjde a musíme čekat.
Jsi ve slepé uličce. Jestliže má v háji kyčle a doma demoluje skoky po konzolích záclon, tak těm kyčlům dává tolik "zahulit", že si může skutečně ublížit a zdravotní stav ještě mnohem zhoršit. Smůlu máš v tom, že jediná účinná forma řešení je dát mu opravdu zabrat řízeným pohybem, což je nenamáhavé chození bez tahu, plavání a sposty dalších alternativ, které ho unaví. O tom ti může povědět Klára od Ramzese, která něco na tohle téma psala v tématech zdravovědy.
Problém však vidím v jedné "maličkosti". Sáhni si do svědomí a vzpomeň si, kdy jsi tohoto chudinku přivítala po příchodu s jakoukoli formou lítosti, ať už, že zůstal doma dlouho sám bez tebe, nebo byl tvůj pocit lítosti z jakéhokoli jiného důvodu. V tu stejnou chvíli jsi totiž odstartovala jeho neřízené projevy nesamostatnosti a teď s tím budeš muset dost tvrdě bojovat. Viz. již zmíněné téma Ničení a destruktivní chování.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Abervik
PříspěvekNapsal: úte 04. pro. 2007 16:41 
Dobrý den,děkuji za odpověď,máte pravdu,každý den po příchodu ze školy ho vítám,protože neskutečně vyje radostí,že jsem doma,pak s ním hned jdu ven na procházku a třeba ke kamarádce,ale vždy ho beru s sebou.Na vodítku mě taky tahá(jen někdy),ale pustit ho může až když není na blízku jiný pes,protože by se do něho pustil,zvlášťe pak kdyby byl malý bílý,nebo yorkshir.Na cvičáku,kam s ním docházím mi poradili právě Vás.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. pro. 2007 12:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
No, dlouho jsem tu neotravovala, tak se sem dnes vloudím .Moje pusinka dnes vykousala do nové sedačky díru v průměru 20cm.Tím opravdu přetekl pohár mé trpělivosti, jak výstižně popsala výše Zuzka.Takže buď bude pod dozorem máti nebo se mnou v práci .Nechtěla jsem to nějak víc řešit, myslelal jsem, že se časem uklidní, ale je to stejné.Dnes udělala to , co nikdy.Dokonce uvažuji o tom nasazení košíku v případě nepřítomnosti někoho z nás.Bylo by to hodně kruté ode mě , nebude to chyba, nebude to po jeho sundání horší nebo nebude stresovaná?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. pro. 2007 16:37 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Stanislava Horáková píše:
...Bylo by to hodně kruté ode mě , nebude to chyba, nebude to po jeho sundání horší nebo nebude stresovaná?
Účel světí prostředky. Není to však dobré trvalé řešení a začal bych se zabývat směrováním formy hry psa, aby dělal co má.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10. dub. 2008 10:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Nedá mi to a musím sebe a své miláčky ,Cindy a Blacka,pochválit.Psala jsem tu mnohokrát o rady,Cindy ničila co mohla,oba dva přes den pořád štěkali v bytě,neustále vyžadovali pozornost,bylo to na nervy.Málem jsme se rozvedli pro neustálé hádky kvůli psům.Nevěděla jsem , jak dál a najednou to jde,ani nevím jak.Pohyb v bytě v naší nepřítomnosti jsme omezili na předsíň a nepoužívaný dětský pokoj, dopřávám jim delší procházky /bohužel stále na flexinách/,nekřičím,snažím se učit přivolání , více se mazlíme.Cindy se např. dříve nechtěla pomazlit,teď se ode mě prakticky nehne.Už neřeším to, že jdu do práce, prostě to tak je.Odcházím v klidu,bez emocí.V poledne je vyvenčí matka, já nebo dcera a po návratu z práce odpolko děláme větší prochajdu.Těším se na to celý den u počítače.Hodně jim asi prospělo to, že už nejsou středem pozornosti.Máme teď v rodině velký zdravotní problém , ten mě zaměstnává více a oni to asi chápou.Jsou to moje zlatíčka a já je miluji z celého srdce,dělají mi v životě jen radost.A hlavně, Cindy už nic neničí,takže už není důvod k hádkám,manželovi už nevadí dva psi v bytě,bere je na vědomí,má je rád.Nemyslím si, že problém byl jen ve mně, Cindy je po druhém hárání, dospěla,je klidnější, ale je fakt, že i já na sobě pracuji a je to znát....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: stř 15. dub. 2009 21:58 
Mam 3leteho psa Akitu. Nikdy doma nic neznicil a je to fakt milacek. Jasne, psum se obloukem vyhybame, ale jinak je zlaty. Jeste mam 5 kocek, ktere jsem posbirala jako kotata po Praze. Ted bydlime uz dva roky za mestem v domku s velkou zahradou. A tak jsem si rekla, ze bychom si mohli vzit nejakou fenecku z utulku, aby mel Agashi nejakou kamaradku. No a tak mame Saru, je to krizenec a je ji asi 5-6mesicu. Mame ji necely 2 mesice. Na co dosahne to rozkouse. Rano s nimi chodim od 4:30 do 5:15 na prochazku, hracky ma a vsemozny, krmim vecer. Odpoledne litaji az do vecera na zahrade. O vikendech chodime na dlouhe prochazky do lesa. Ona je dost aktivni, manzel s ni byl behat (on dost sportuje) a po sviznejch 15km pribehla domu v pohode jako by se nechumelilo. Dnes se opravdu vyznamenala, odtahla sedacku do prostred mistnosti a rozskubala ji. Totalne. Kdyz odchazime do prace je v klidu, lezi a kouka. Nema problem. Kdyz jsem si tady tak cetla ruzne rady a dotazy, nemuzu se nikde najit. Ona neni doma sama a presto demoluje. Proc? Jinak je moc mila, mazliva a vnimava. Ma pekny privolani a fuj ji staci rict jednou. Tak nevim. Mohl by me nekdo poradit kde je chyba? Diky


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub. 2009 10:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
Bafina (3 měs. NO) začla demolovat když jsem ve škole, rozkousala 2 rohy postele, myslíte že jí v dalším okusováním postele zabráním když postel potřu nějakým hodně nepříjemným pálivým kořením??
Hraček má víc než dost, když odcházím neloučím se, při příchodu vítá, buď si jí nevšímám, ale většinou jí poplácám se slovy "nazdáár, tak co, udělalas bobek nebo to stihnem venku?" a jdem se vyvenčit, potom doma zařídím pár svých věcí do školi a jdem na vycházku 2-3 hoďky :-) kolem 7-8 jdem na hoďku ven a v 10 na chvilu vyvenčit.
Největší aktivitu máme o víkendech, někdy děláme celodenní výlet (5-10 km) s hoodně přestávkama ( i hodinovýma), na odpočinek a spánek, je to přeci jen prcek.

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub. 2009 10:31 
Ja jsem vzala maslovacku a chillipastu a pomazala proutene zidle a stul (tedy jen nohy a rohy) a uz si toho nevsimla. To je tak 3 tydny co zacala tenhle nabytek okusovat a zatim je klid. Teda az na tu sedacku vcera. Bojim se co bude dnes. Za pokus to stoji. Drzim palce


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: občasný ničitel
PříspěvekNapsal: ned 02. srp. 2009 19:08 
Offline

Registrován: pát 10. črc. 2009 12:19
Příspěvky: 3
Bydliště: Most
dobrý den pane Desenský , v mém prvním příspěvku jsem nepodala úplné informace o našem miláčkovi,jež nám občas připraví nějaké překvapení.Náš Sam pochází z útulku odkud přišel výcvikem téměř nedotčený.Na vodítku zásadně tahal,neminul žádného psa bez povšimnutí,skákal nám až na hlavu prostě samé radosti.Po 10 měsících/jde o dnes asi 3.leteho psa/ chodí na 4metrové vodící pevné šnuře a celkem ji respektuje bez tahání /pokud nemíjí fenu /.Psy míjí bez povšimnutí pokud na něj nezavrčí . Doma mi /jak jsem psala posledně zlikvidoval manželovu postel.Reagovala jsem omezením jeho pohybu v naší nepřítomnosti na předsín a dala mumk dispozici na ničitelské choutky větev a krabici od bot.Fungovalo to a dostal k dispozici další místnost.Minulý týden jsem měla na návštěvě vnuka.Po jeho odjezdu náš mazlýček zaúřadoval.Hned další den se pustil do pohovky ,na které vnuk při návštěvě spal.Od té doby opět pohoda.Co teď?Poradíte? Děkuji předem Jana Karasová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: občasný ničitel
PříspěvekNapsal: pon 03. srp. 2009 15:37 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Podle tohoto popisu to vypadá na umíněnost. Nevím, neznám toho psa.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: občasný ničitel
PříspěvekNapsal: pát 07. srp. 2009 11:42 
Offline

Registrován: pát 10. črc. 2009 12:19
Příspěvky: 3
Bydliště: Most
Desenský píše:
Podle tohoto popisu to vypadá na umíněnost. Nevím, neznám toho psa.

Mám také ten dojem,protože nyním opět nic takového neprovádí ,navíc mne opět překvapil - venku za uposlechnutí příkazu odmítá jakoukoliv odměnu kromě poplácání a slovní pochvaly a tváří se ,jakoby říkal :dělám to protože chci abys měla radost a ne pro úplatu.Kromě toho jsem zjistila,že nemá-li chuť jít daným směrem,stačí když popoběhnu a ihned se připojí.Vůbec zjišťuji,že se stále učím / našeho prvního psa - kokra -jsme měli 16let,také byl osobnost,ale měli jsme ho od štěněte,takže s výchovou téměř vše úplně jinak / .Omlouvám se dodatečně za toho"mazlýčka" budu se asi dlouho červenat.CO se svéhlavostí ? Asi trpělivost a trpělivost že ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: pon 02. lis. 2009 23:14 
Offline

Registrován: pon 05. říj. 2009 14:31
Příspěvky: 3
Bydliště: nemecko, Mnichov
mi mame podobnej problem,a to je ze nam nasi dva milacci vi ze udelame pro ne vse co je v nasich silach.a to je prone pohodlne,maji od nas vse,lasku pohlazeni,jidlo malem ze ne teple a to par krat denne.a tak jsme zkusili jinou metodu,nechat psa 2 dny vyhladovet a pak jim davame jidlo jen na prochazkach a oni nas zacali registrovat,ze jsme tady pro ne a nemuzou si dovolit vse co chteji a hlavne si ho prestan vsimat.pes musi vedet ze ty si pro neho vudce a je vse co je s tebou je super.jinak bude sef on a ty se muzes rozloucit se psim kamaradem,neni to lehke,to vim sama,miluji sve pejsky ale taky se ucim rozumet si s nema.zkus to treba to zabere

:censored2: To, co jsem podtrhnul, je propagací týrání zvířat, kterou považuji za brutální zacházení se psem. Postavit metodiku "výchovy" psa na strachu o přežití považuji za předpotopní metody našich babiček a dědečků, jež jsem schopen pochopit jen v zaostalých kulturách. Tyto metody neuznávám, nikdy se nesnížím k tomu, abych je kdy použil, natož doporučil, proto je i zde na svých stránkách rezolutně odmítám.
:rp:
Rudolf Desenský - Artemis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: úte 03. lis. 2009 00:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Promiňte,ale nedá mi to a musím reagovat na Váš příspěvěk....rozhodně si nemyslím,že cokoliv co se týká výchovy by se mělo řešit odebíráním jídla.Taková poslušnost by mne teda u mého psa nebavila.Pes má poslouchat,protože Vás respektuje a ne protože se bojí,že nedostane nažrat.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: úte 03. lis. 2009 00:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
nemyslím si že když nebudeš dávat najevo vůdcovství , převezme ho pes.. spíš bych řekla, že pokud se jako vůdce neumíš postarat o potravu, převezmou tuto starost i na sebe a budou ji sami lovit.

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: úte 03. lis. 2009 05:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Lenyk,
nezlob se, ale to, co jste použili, je brutální donucovák. Psy jste rozmazlili, nevychovali, podle tvého popisu jste jim skoro lezli někam. Oni vás také zákonitě měli někde, protože jste si o to sami řekli. Pak jste jim dali hladovku a probudili jejich zájem o jídlo, ne o vás. Co se stane, když budou nažraní? Budou vás také uznávat jako "vůdce", kterými ale přitom vůbec nejste? Vůdce je důsledný, spravedlivý, srozumitelný, umí ochránit a umí vychovat, a vy jste zatím uměli jít z jednoho extrému do druhého. Takovouto metodu bych nikdy, nikdy nepoužila a naopak bych jí považovala za odstrašující příklad toho, jak se se psem jednat nemá a na čem se nemá založit role "vůdce".

Už jen to, že jsi tenhle postup popsala a doporučovala na těchto stránkách - mimochodem, četla jsi z poradny vůbec něco před tím, než jsi to napsala? - považuju za mírně řečeno nevhodné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: úte 03. lis. 2009 07:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vyjádřil jsem se přímo v příspěvku autorky doporučující týrání psů.
(pro začátek stručně)

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: úte 03. lis. 2009 11:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Lenyk to je fakt blbost tohleto - až začneš psy krmit normálně tak se všechno vrátí do normálu. Nebo zjistí, že svět je plný dobrůtek - hovínka, mršiny. Navíc dvoum výmarům asi nebude dlouho trvat než se naučí si něco ulovit. Jestli ti tohleto radí odborník na výcvik loveckých psů tak je to fakt smutné, takovouhle radu bych čekala tak od místních starých myslivců. Ale má pravdu v tom, že ti psi potřebují nějakou práci místo spousty rozmazlování. (viz vymazaný příspěvek z vyžel)
Chce to najít zlatý střed mezi rozmazlováním a tím co děláte teď. Máte aktivní plemeno a to znamená hodně práce s jejich vedením a někdy hodně nervů. Výmaři jsou to citliví psi, kteří mají spolupráci s člověkem v krvi. Jen je nesmíš svojí pasivitou nechat vytvořit si zlozvyky, protože pak se do nich vrhnou s veškerou svojí energií. Možná je u vás problém i v tom že máte 2 psy a z tvého popisu to vyznělo, že kromě dávání jim všeho možného jste se jim moc nevěnovali - tak si vytvořili vlastní smečku. Oni vás začali vnímat asi jako takovou tu babičku, co už lezem dětem na nervy tím jak jim pořád podstrojuje a opečovává je, takové babičky se neberou moc vážně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: úte 03. lis. 2009 11:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
tohle jsou opravdu předpotopní názory na ..výchovu.. psa natož pak výmara.
a navíc jsou psi na který by tohle prostě nefungovalo a není jich málo!
vám kdyby někdo nedal dva dny najíst tak ybste pro kus žvance taky pravděpodobně udělali i stojku jen abyste to dostali ale k tomu člověku rozhodně nebudete cítit autoritu pravděpodobně si o něm spíš budete myslet své. sice se pes nemá polidšťovat ale myslím že tenhle příměr je celekm na místě.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: úte 03. lis. 2009 11:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Máte více štěstí než rozumu. Znám spoustu psů, co by po tomhle "zákroku" vstyčili prostředníček a dělali si vše dál po svém. Nemluvě o vašem nulovém postavení vůči psovi.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Destruktivni chovani 6ti mesicniho boxera
PříspěvekNapsal: úte 12. led. 2010 12:26 
Offline

Registrován: pon 11. led. 2010 12:24
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha 8
Dobry den,

zdravim vsechny. V zari jsme si poridili stene boxera. Ted je mu 6mesicu. Je uzasny, hodny, hravy, mazlivy a hlavne poslusny, bez problemu reaguje cca na 8 povelu, i bez voditka je lehce "ovladatelny".Doma se chova vyborne, vetsinou je na svem miste nebo se prijde pritulit. Ma vsechny mozne hracky, vcetne kongu nebo buvolich kosti. Bydlime v byte, ktery je bohuzel cely otevreny, nemame dvere ani do loznice ani do kuchyne a pokud chceme psa zavrit, muzeme jedine do predsine (cca 6m). Pes je na nas prilis fixovany, jakmile je sam doma, treba jen hodinu, vsechno obrati naruby, roztaha veci po byte, co je jen trochu pozivatelne - sezere, naposledy jsme zjistili, ze uz umi i otevrit zasuvky v kuchyni, takze mouku, cukru a kakao roznesl doslova po celem byte. Vzdy vleze do postele (normalne ani na gauc ani do postele nesmi!) ve ktere se jak vymoci, tak vykali. Rozbil lampicku a o sklo si porezal packu. V predsini OTEVREL dvere do satny (oteviraji se smerem ven) a stahal vsechno obleceni, ktere pomocil.Uceni postupnym odchazenim nefunguje. Jakmile OPRAVDU odejdeme, vim, ze me cekaji tri hodiny uklidu. Planujeme boudu , kterou chceme umistit na terasu (ta ma cca 10m), je to dobry napad? Jak uz jsem psala, v nasi pritomnosti je pes v pohode,kazdy nam zavidi jak je poslusny, jakmile je ale sam, chova se priserne a ja uz nevim co s tim. Hracek nebo kosti, ktere miluje se ani nedotkne. Budu vdecna kdyz nekdo poradi neco, co OPRAVDU zabere. Magdalena


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí ničitel
PříspěvekNapsal: úte 12. led. 2010 13:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Rady sú v starších príspevkoch tejto témy, kam som otázku presunula.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: pát 22. led. 2010 15:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
Dnes jsem přišla z práce, jako každý jiný den a matrace v pokoji byla přesunutá z postele na zemi.. už včera roztrhala prostěradlo na ní. V týdnu jen 2x odnesla botu jinak už dlouho (od měnění zubů) nic neprovedla. Nic se nezměnilo, pořád stejný, ráno jdeme ven, jdu do práce, rodiče odejdou, po práci přijdu, jde se ven.. Vypadá to že s ní mlátí puberta, má taky 2 měsíce po hárání. Nenapadá mě co s tím dělat aby to nepokračovalo :( těžko něco vysvětlovat když přijdu domů..

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: pát 22. led. 2010 16:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Weaving píše:
... Nic se nezměnilo, pořád stejný,
... má taky 2 měsíce po hárání...
Ty si vážně myslíš, že se nic nezměnilo?...
:wink:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: pát 22. led. 2010 16:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
myslela jsem jako u mě, o ní to vím že s ní buší hormony :lol: tohle je ale jedinej problém kterej vadí. Držkování a podřazování psů mi nedělaj problémy doma :P

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: čtv 28. led. 2010 14:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. dub. 2009 10:35
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Desenský píše:
Už jsi mu zkoušela dát na hryzání nějaký kus syrové větve?
Nechávám psům doma jakoby zapomenutou větev ze stromu i s listím. Když to psi nechápali, hrál jsem si s větvičkou v křesle večer u počítače. Tím, že jsem si s větévkou pohrával, jsem vzbudil o ni zájem. Při odchodu jsem ji tam jakoby zapomněl. Po příchodu jsem přivítal psa a šel s úsměvem uklidit rozdrbané listí, kůru a všechny třísky. Zpočátku to byly větvičky snadno zničitelné a nakonec jsme skončili u kořene stromu, se kterým si hráli ještě další generace psů. Kdybych se nepřestěhoval, hráli by si s ním ještě zdejší psi
:lol:


Tuhle radu jsem cetla nekolikrat, uz jsem to v zoufalosti i vyzkousela. Tak me napada, a co kdyz si koupim treba novy telefon (nebo cokoli jineho) a cely vecer si s nim budu hrat a druhy den ho zapomenu doma? Nedopadne jako ta vetev... prijdu a uklidim rozdrbany telefon? Ted se cubu snazim naucit, ze ma jen jednu hracku a nic jineho si nesmi sama vzit, ikdyby to byl kelimek od jogurtu, ktery jsem schvalne polozila na zem. Kdyz chci ja, tak ji ho dam a muze si s nim hrat nebo ho znicit. Ale sama si nesmi vzit nic, krome sve hracky. Uvidime, zatim trenujeme asi tyden, ale je to lepsi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí ničitel
PříspěvekNapsal: čtv 28. led. 2010 16:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Áno, to s telefónom sa môže stať. Preto sa snažím mobil nezabudnúť, pokiaľ je prítomný pes, ktorý zatiaľ nemá celkom jasno. Patrí to jednoducho k výchove psa, k životu s ním, je to súčasť opatrení pri tom, ako sa učí. No a keď sa stane nehoda, moja chyba. Dovoliť ale psovi v jeho živote len jednu hračku je silný extrém. Predsa len, pes je stále živý tvor... Pripomína mi to psov, ktorí sa bez súhlasu majiteľa boja aj nadýchnuť... Pri rozumnom a primeranom prístupe pes dokáže rozlišovať a nespráva sa nevhodne deštruktívne.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí ničitel
PříspěvekNapsal: čtv 28. led. 2010 17:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Naše štěňátko to teda neumělo. Mobil nikdy za vlast nepad, zato asi 5 ovládačů na telku (o další zkáze nemluvě, už jsem to radši zapomněla)

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí ničitel
PříspěvekNapsal: čtv 28. led. 2010 17:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Zita píšem o psovi, ktorý je normálne vychovaný. Šteniatko to samozrejme rozlišovať nevie, to by sme od neho chceli veľa. Pre šteňa je prirodzené všetko okusovať, tak isto,ako dieťa berie do rúk a úst aj to, čo by nemalo. Má rodičov, aby ho sprevádzali a učenie sa riadili. Šteňa by tiež malo niekoho takého mať.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí ničitel
PříspěvekNapsal: úte 02. úno. 2010 16:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. dub. 2009 10:35
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Telefon byl jen priklad, to je asi to jedine, co jeste neznicila :D . Na telefon si muzu dat pozor, ale jsou veci, ktere pryc davat nemam kam (kabely atd.) Omezeni na jednu hracku jsem zavedla docasne jen pro to, aby si ujasnila, ze si nesmi brat veci, ktere nedostala primo (ikdyz jsou na zemi) a kdyz hracek bude mit vic, muze se "splest". Takze uz jsem zrusila i zabavne lahve ve tridenem odpadu u kose, dostane PETku, ale jen obcas a dam ji ji ja. Nechci ji rozhodne zpusobovat trauma a dycha bez naseho souhlasu vcelku bez stresu:). Je stale jeste stene (rok a ctvrt), ale i v tomhle veku uz by mela vedet, ze nemuze nicit co ji napadne. Ok kdyz vytaha pytle na odpadky, pecici papir a jine kraviny, nezblaznim se (sice me to stve, ale jde o prd), ale kdyz rozkouse nabijecku k fotaku nebo telefonu, uz je to na zabiti (mne z toho asi praskne zilka a pro ni je to nebezpecne, je ji jedno, jestli je v zasuvce nebo ne). 100 x nabijecku vyndam ze zasuvky a po 101 zapomenu a je v pytli, jasne moje chyba, ale nemuzeme preci fungovat tak, ze ji vyklidime byt, a jako nahodou zapomenem klacek. Navic, presne efekt vsechno vyklidim a jako nahodou zapomenu klacek, vede k tomu, ze se moc rozlisovat nenauci, presne si vezme to, co bohuzel nejen jako, ale proste nahodou zapemenu. Nebo je nas pes jenom tvrdohlava blondyna a nefunguje na ni, co na jine. Holt se s tim musime nejak poprat. Treba z toho vyroste, nebo z toho vyrostem my :rolleyes:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí ničitel
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 18:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. dub. 2009 10:35
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Ukazalo se, ze pokud cubine dam nazrat vecer, pres den nenici, pokud rano, asi ma zbytecne moc energie a doma je pak pekny bugr :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí ničitel
PříspěvekNapsal: pon 08. bře. 2010 08:20 
Offline

Registrován: sob 20. úno. 2010 08:39
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha
První čuba ničila naprosto všechno a dokonale, kolem 2 let jí to přešlo, druhá ničila méně, nicméně tapety v předsíni odrbala na panel :-) -kolem 2 let jí to přešlo, no a třetí čuba ničí v menším rozsahu, zato hloubkově - dokázala za dvě hodiny naší nepřítomnosti oddělit jeden panel od druhého #-o Sama doma téměř není, hraček má dost, bůvolí kostičku (tu nejdřív sežere, až potom jde na panel), aktivit spoustu... Už aby jí bylo tak kolem 2 let :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokračující devastace
PříspěvekNapsal: úte 30. bře. 2010 16:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Ahoj,už máme vyřešeno.Cindy nedevastuje.Přestěhovali jsme se,jsou hodně venku,na zahradě,prochajdě,zvykla si,že stále odcházíme a vracíme se, zcela nepravidelně.Občas max.popadne polštář,kolem hárání,ale to jí beru.Je super.Ale dala mi zabrat :-).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: stř 15. zář. 2010 08:43 
Offline

Registrován: pon 06. zář. 2010 17:31
Příspěvky: 11
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dobry den,potrebovala bych poradit.Mam doma rocniho krizence drsnosrsteho jezevcika z kratkosrstym.Vzdy,kdyz chodim do prace si najde chvilku,kdy neco rozkouse,nekdy to jsou obaly od dvd,nekdy rohy od perin,ale dokaze vykousat i diru jak vrata do plachty od matraci.Drape rohy na chodbe atd.Doma mu nechavam dve oblibene hracky.Rano s nim chodim pul hodiny venku,cvicime povely,hrajem si s aportkem a snazim se ho utahat.Myslim,ze tohle jeho chovani je zapricineno tim,ze neni zvykly byt doma sam.Cvicim s nim doma i samostatnost,chodim z bytu pryc a zas se vracim,nevsimam si ho a postupne vzdaluji cas.Snad to pomuze,dekuji za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: úte 28. zář. 2010 14:40 
Offline

Registrován: pon 27. zář. 2010 07:34
Příspěvky: 1
Bydliště: Martin
ahojte...tiež mám podobný poblém...a hľadám naň odpoveď kde sa len dá...mám fenku 8 ročnú anglickú kokeršpanielku...od malička keď je doma sama...všetko ociká, okaká, ovracia, roztrhá....na jednej stránke som zistila že to robí pes zo strachu že sa bojí že sa jeho pániček už nevráti....ževraj sa to volá strach zo separácie...ona to spraví aj keď odídem aj len na 5 minút...a preto keď niesme doma musí byť von...aj cez zimu a to mi je ľúto...takže by som potrebovala vedieť že či s tým niekto máte skúsenosti...a že či sa to dá liečiť alebo nie...dik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: stř 29. zář. 2010 09:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
pročti si tu tma nesamostatnost a určitě najdeš řešení

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: úte 26. říj. 2010 14:29 
Offline

Registrován: pon 25. říj. 2010 15:02
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha
Zdravím, mám doma 7 měsíčního labradora, máme stejný problém, jakmile zůstane sám, vykousává zdi, ničí nábytek... když přijdeme domů, sklopí uši a zdrhne ven, pokud ho chytnu, tak se počůrá a nebo lehne na záda do pelechu a vrtí ocasem. Mám pocit, že to dělá proto, že když přijdeme z práce unavení, tak nemáme náladu hned si hrát a on ví, že jakmile něco udělá, tak budeme projevovat emoce. Nepomohl nám ani košík, protože zeď vydrápe packama. Dnes jsme zkusili nechat doma větev s listím, tak uvidíme jestli to zabere, moc bych tomu nevěřila, ale zkusit se má všechno. Na druhou stranu mám strach, že když si zvykne na větve a jeden den tam větev mít nebude, že se to vrátí do starých kolejí. Nemám srdce na to, ho zbít, i když mi to spoustu lidí radí. Vždycky ho chytnu za čumák a přitáhnu ho k místu, kde vykousal zeď, a důrazně se ho zeptám ,,Co to je?!" on odvrací hlavu a oči. Pošlu ho na místo, kde teda vydrží třeba celý večer, ví že je v trestu, ale pořád si říkám, stojí mu to za to, abych ho za 10 minut vyřídila a celý večer si s ním už nehrála??? ](*,) Další věc je, že jakmile kolem něho projdu začne vrtět ocasem, ale nedovolí si se zvednout. Tak nevím co se mu honí hlavou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 302 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!