Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 18:53
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 302 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: úte 26. říj. 2010 14:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
Mám pocit, že to dělá proto, že když přijdeme z práce unavení, tak nemáme náladu hned si hrát a on ví, že jakmile něco udělá, tak budeme projevovat emoce

Pokud tomu tak opravdu je, tak nemáte psa, ale "nadpsa". Pořádně si to tu pročtěte, poradnu zaměřenou na nesamostatnost. Zjistíte, že děláte jednu chybu za druhou. Pokud jste mu větev jenom předhodili, tak na 99% nezabere.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: úte 26. říj. 2010 14:36 
Offline

Registrován: pon 25. říj. 2010 15:02
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha
S tou větví jsem si dnes ráno venku hrála, jeho to zajímalo, ale nedostal ji, když jsem odcházela, tak jsem ji sundala ze skříně a nechala jí místo bot. Nevím jak jinak to udělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: úte 26. říj. 2010 15:06 
Offline

Registrován: pon 25. říj. 2010 15:02
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha
Už jsem asi našla problém... nemám ráno dost času se psovi věnovat, takže procházka je max. na 30 minut, takže nastolím sobě drsnější režim a budu vstávat dřív, abych ho stihla vylítat než půjdeme do práce. Držte nám palce, dám vědět, jestli to k něčemu je... Btw. díky za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: úte 26. říj. 2010 15:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
:icon_thumleft: Přesně tak! Platí pravidlo "unavený pes = hodný pes". A ještě něco, budete to mít asi o krapet složitější, díky vašemu trestání psa po příchodu.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: úte 26. říj. 2010 15:20 
Offline

Registrován: pon 25. říj. 2010 15:02
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha
No to je přesně to, co jsem úplně nepochopila, na mém psovi je zkrátka vidět, že ví moc dobře, co udělal špatně, kdybych to na něm nepoznala, tak ho trestat nebudu...Mám ho tedy raději ignorovat a komunikovat s ním až se mi bude chtít?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: úte 26. říj. 2010 15:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ne, to pes neví! To, že se tváří jak "spráskanej", ještě neznamená, že ví, že něco proved. Má jen spojeno: je okolo mě nepořádek = budou se zlobit a proto už radši začnu s podřízenými a uklidňujícími gesty. Pes neví že "já způsobil ten nepořádek". Toho není schopen. Psa je možno trestat, aby to mělo požadovaný výsledek jen při činu, nebo max jednu dvě vteřiny po. Pak už to nemá cenu a pes nepochopí, za co jsme na něj tak oškliví. Submiska dobrosrdečná to snese a přístě se bude bát, sebvědomý pes nebo pes se špatnou zkušeností (například) vás za to sežere.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: úte 26. říj. 2010 15:35 
Offline

Registrován: pon 25. říj. 2010 15:02
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha
Aha, tak to jsem trochu po...a ... no snad se mi ještě podaří vzbudit v něm důvěru a bude to mezi námi fungovat jak má ... ještě jednou moc děkuju a dám vědět jak se nám daří...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: úte 26. říj. 2010 15:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Prosím, můžete sem dát někdo link, kde Ruda hezky popisuje "myšlení psa jako články řetězu"? Nemůžu to najít.
michaelaschroglova: a ještě, jistě už jsi taky narazila na to, že je špatné se se psem vítat/loučit a jak zařídit, aby odchod (oblékání apod) nebral jako stres.... :wink: Je tu toho opravdu hodně.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: úte 26. říj. 2010 15:46 
Offline

Registrován: pon 25. říj. 2010 15:02
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha
když se obleču a neřeknu ,,jdeme ven" tak chápe, že odcházím jen já, s tím problém není, maximálně když zavřu dveře, tak trochu kňourne, ale pak je klid - mám to potvrzené od sousedů. Když přijdu a nemám náladu, tak ho pozdravím, odložím věci, skočíme se rychle vyvenčit, v klidu si udělám třeba kafe a pak teprve si ho zavolám k sobě na pomazlení, když trochu naberu sílu, tak se zase obleču, řeknu ,,jdeme ven" - je pravda že jakmile tohle vyslovím, tak je jak pominutej, hopsá na místě a běhá sem a tam, ale stačí si ho zavolat, sedne si, počká na obojek a jdeme...

Když jsme doma a on si chce hrát, tak přinese hračku a když mu řeknu, že si nechci hrát - povel ,,odejdi" :roll: , tak zas odejde a hraje si sám. Pokud ho zavolám, tak přinese hračku a aportujeme, ale v tomhle záleží na mě, nenechám ho aby mi určoval co mám kdy dělat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: úte 26. říj. 2010 15:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Je to tady, neumím dát odkaz přímo na příspěvek: viewtopic.php?f=21&t=2756&p=94517#p94517
Citace:
Představ si myšlenkové pochody psa jako řetízek. Každý jeden kroužek je jako jedna myšlenka, jeden reflexní oblouk a je spojen s jinými dvěma kroužky řetíku, ale už není spojen s jiným ob jeden kroužek. Jenom s tím před ním a tím za ním. Takto funguje myšlenkový pochod psů. My vidíme na své dlouhé řetězce myšlenkových pochodů, když si je v hlavě přehrajeme, ale ber to tak, že nahrávka toho psa má velice omezenou kapacitu paměti na to, aby mohly myšlenkové pochody přeskakovat samostatné kroužky řetízku.
Když ten pes vyváděl neplechu, bylo mu fajn. Teď přijdeš domů, má spojitost s tím, že uvidíš i to, co vidí on a ty nebudeš sdílet jeho předchozí radost z prima hry, ale naopak mu začneš kázat o něčem, s čím tvůj příchod nesouvisí. Z toho být nadšený ani nemůže, protože tvůj příchod je pro psa spojen s pozitivními emocemi, ale ty mu stejně naženeš hrůzu a naložíš destruktivní otázky typu "co teď?, které budou jediným, na co pes v danou chvíli bude myslet. Nějaká souvislot s pácháním neplechy, která byla pro psa zajímavou a radostnou hrou tu teď v reálném čase není a být nemůže. Z toho vyplývá, že pes vyhodnocuje binec kolem sebe jako problém, ale páchání bince ne. Tudíž jsou tyto dvě aktivity nepropojené jakýmikoli pro psa přímými souvislostmi.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: úte 26. říj. 2010 15:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Citace:
Jednoduše řečeno páchání neplechy je sranda a tedy má to svou vlastní nálepku. Tvůj návrat do nepořádku je stres a má také svou samostatnou nálepku. Jenže pro psa v tom není nic, co by mu dalo možnost najít mezi tím souvislost, protože těch myšlenkových pochodů mezi tím uběhlo tolik, že sám neví kolik a hlavně nejsou vzájemně propojeny.
Projeď si jeden ukázkový samostatný řetězec myšlenkových pochodů psa a možná pochopíš, jak uvažuje.
Příklad:
tvůj odchod-nuda-projde se po bytě-potká papuč-vezme papuč-donese papuč do místa, kde je s tebou fajn-zase se projde-potká další tvojí věc-donese si věc k té předchozí-lehne si-pospí si-po probuzení zase nuda-jde se napít-cestou potká pytel se smetím-už není nuda, prože se s tím dá hrát-pohraje si, protože panička si s touhle věcí taky hraje-celé to prozkoumá-děsná legrace-spokojeně ulehne po bezva hře-jde se napít-projde se po bytě-potká věc-donese si věc k té papuči a předchozí věci-lehne si-pospísi-zase nuda-jde se podívat k oknu, jestli nejdeš-pořád nuda-čeká na tvůj příchod-slyší tě přicházet-těší se, až tě uvidí-vidí tě vejít-rozhlédne se-vidí binec-s lítostí čeká, kdy začneš zase vyprávět zlým tónem nějaké nesmysly, abys mu vyhubovala a kterým stejně nerozumí-vyslechne si ty nesmysly-někde počká až tě to přejde-přivítá tě-...atd.
Jak daleko jsou od sebe ty (pro tebe) klíčové řetízky? Jakmile nejsou vedle sebe, pes si je neumí spojit. Umí to jen dva psi. Jednomu říkají komisař Rex a druhému Tamagoči.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: úte 26. říj. 2010 15:54 
Offline

Registrován: pon 25. říj. 2010 15:02
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha
Ty bláho, tak to je hustý, to jsem netušila ani v nejmenším...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pomoooc, pes zlobí
PříspěvekNapsal: úte 09. lis. 2010 21:57 
Offline

Registrován: pon 31. kvě. 2010 14:43
Příspěvky: 4
Bydliště: Jílová 10. Olomouc 77900
Dobrý den, som tu, pretože ste mi už s jedným problémom pomohol a teraz mám ďalší...Moja 14-mesačná fenka JRT začala likvidovat byt v mojej neprítomnosti(trhá boty,lino,tapety proste všetko)Ako malá to nikdy nespravila(okrem obdobia tesne pred prvým háraním, to mi rozkusala dva mobili :Hangman: )Háranie má za sebou i prvu falošnu březost.Ďalší problém je, že začala čurať do svojho pelíšku, nepočúva na povely vonku ani doma. Som z toho všetkého už na prášky a tak prosím o radu.Skúšala som trestať ale nič nepomáha.Nevadí je ani to že za trest stráví celý večer na pelíšku(a to je velký mazel)Napadlo ma, ignorovať to.Myslím si, že to robí na truc za to že ju nechám samu a ak uvidí, že to so mnou nič nerobí tak ju to prestane baviť. :hmm: Moc prosím o radu inak sa zblázním.Ďakujem pekne s pozdravom Ivana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: stř 10. lis. 2010 19:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Ivka a prečítala si si už staršie príspevky v témach o nesamostatnosti? Napríkad aj v tejto?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: čtv 25. lis. 2010 10:00 
Offline

Registrován: stř 24. lis. 2010 14:59
Příspěvky: 19
Bydliště: prostějov
Máme doma pejska,štěndo....4 měsíce
Ikdyž teď má období kousání tak nikdy nebyl problém s roztrhanými botami,nábytkem apod....Přes den spinká a nebo si hraje (kouše) s hračkami - má jich požehnaně.Už ho necháváme i samotného doma.Nejdéle to bylo zatím 3hodiny.Neštěká,nevyje....a kupodivu nebylo doma NIC pokousané,zničené ....z čehož sem měla strach.Problém je ale večer.Večer prostě hračky asi nechce a když spíme kouše dráty od televize,internetu,trhá bundy na věšáku a okusuje rohy nábytku.Proč to dělá jen večer??A jak tomu zabránit?koupila jsem sprej co psy údajně odpuzuje,ale fungoval tak max 2hodiny po nastříkání,pak už zase vesele kousal...Nevím jak na to když se vše děje když spíme...přece nebudu vše podřizovat pejskovi,on by se měl přece naučit určitým pravidlům....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: čtv 25. lis. 2010 10:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Naše Elí taky ničila v noci. Spí pejsek odděleně nebo s vámi? Dala bych mu asi pelíšek vedle vaší postele a trvala na tom, že v něm bude.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: čtv 25. lis. 2010 10:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ano, ale on se je musí naučit :wink: Všichni psi ožívají večer. Na treku po 50 km v nohách začínáj psi se setměním táhnout jak blázen, štěňata si začínají večer hrát nejdivočejší hry... Pes je pořád ještě šelma, není nastaven na to, aby celou noc prospal. A když má váš přes den hromadu hraček, je jasné, že v noci ho už bavit nebudou. Nechávejte mu vždycky tak dvě hračky, zbytek schovejte a vyměňujte je. Tak, aby se neomrzeli. Večerní poslední procházku nechoďte jenom na vyvenčení, ale pořádně psa vylítejte.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: čtv 25. lis. 2010 11:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Jo, samozřejmě - musí se unavit! Taky si s malou před spaním aspoň hodinu hrajem, aby spinkala. Odměnou je klidná noc :wink:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: čtv 25. lis. 2010 15:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Mám možná hloupou otázku ohledně nesamostatnosti. Někde jsem slyšela, že spaní psa v posteli podporuje nesamostatnost, tedy že pokud má pes nějaký problém tohoto typu (ničení, štěkání ap.), je vhodné naučit psa spát jinde. Je to totální blábol, nebo na tom může něco být? Díky za vaše názory:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: čtv 25. lis. 2010 15:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Je a tom něco pravdy, podle mne. Pokud pes není schopen usnout nikde jinde, tak to jeho nesamostatnost jen podporuje. Pokud mu ale nedělá problém usnout na pelechu, jinde v místnosti... tak bych v tom problém neviděla.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí nábytek,když je doma sám.
PříspěvekNapsal: čtv 25. lis. 2010 18:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 24. lis. 2010 16:44
Příspěvky: 34
Bydliště: Rokycany
Abervik píše:
Skákal z okna,tomu jsem úspěšně zabránila,ale nyní můj 4 letý aljašský malamut zničí vše co může,rozkousal skříně,dveře shodil konzoli,roztrhal záclony a 2x shodil žaluzie.Nakonec pokadí koberec.Nevím co mám s ním dělat,žrát dostává ráno,než odejdu do školy takovým způsobem,abych odvedla jeho pozornost a odešla.Možná bych ho měla nějak zabavit,ale jak?O hračky nestojí a žrádlem se taky na dlouho nezabaví.Na procházky s ním chodím každý den několikrát denně třeba na 3 hodiny,beru ho stále s sebou,takže jediná doba,po kterou je sám doma je,když jsem ve škole.Prosím poraďte,pokud máte s tímto případem nějaké zkušenosti,budu vám moc vděčná.

Nám dělala Ennye taky paseku, ale na zahradě. I když ještě dnes občas jdu a zapadnu do díry, ale to dělají asi všichni psi. Hlavně malamuti se v létě chladí v díře. Jinak byla takhle zlobivá do tý doby, než jsme jí nechali její dcerušku a teď je od ní pokoj, je hodnější a už ani neskáčou na lidi. Tedy na jednu vyjímku, kdy jsem přijela domů a ona byla na dvoře sama, takovou radost jsem u ní viděla naposledy ve štěněčím věku, i když tahle byla ještě snad větší. Skákala na mě a olizovala mi pusu, fakt měla takovou radost, že už tam s ní někdo bude, ten výraz v očích, no krása. Měla jsem radost, že mě konečně vítá, protože dosud vítala spíš přítele než mě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: čtv 25. lis. 2010 18:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 24. lis. 2010 16:44
Příspěvky: 34
Bydliště: Rokycany
Popravdě si myslím, že psi si víc vyhrajou mezi sebou než s hračkama. Ty naše se teda občas přetahujou, ale jinak už moc zájem o hračky nemají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: čtv 25. lis. 2010 18:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 24. lis. 2010 16:44
Příspěvky: 34
Bydliště: Rokycany
Když to vezmu z mýho pohledu, tak já bych si radši taky hrála s lidma než s hračkama sama. Jéžiš, já mám blbý názory :|


Prečítaj si prosím registračné podmienky poradne, spamuješ.

moderátor rea


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pát 26. lis. 2010 09:17 
Offline

Registrován: stř 24. lis. 2010 14:59
Příspěvky: 19
Bydliště: prostějov
Dobrý den,spím s námi doma....má pelíšek ale raději spí na holé zemi a během noci se stěhuje....Dnes v noci snad vůbec nespal...kousal hračky,chodil pořád pít,pak mi počůral celý pokoj a nakonec až jsem vše pouklízela a padla ve 2 ráno do postele začal mě kousat do nosu,předníma skákat na postel a volat mě at vstávám a jdu si hrát... :Hangman: přitom jsem ho večer myslím dooost utahala-alespoň tak vypadal...Tak fakt nevím.Toto nikdy nedělal... :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pát 26. lis. 2010 10:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Motylek11 píše:
Dobrý den,spím s námi doma....má pelíšek ale raději spí na holé zemi a během noci se stěhuje....Dnes v noci snad vůbec nespal...kousal hračky,chodil pořád pít,pak mi počůral celý pokoj a nakonec až jsem vše pouklízela a padla ve 2 ráno do postele začal mě kousat do nosu,předníma skákat na postel a volat mě at vstávám a jdu si hrát... :Hangman: přitom jsem ho večer myslím dooost utahala-alespoň tak vypadal...Tak fakt nevím.Toto nikdy nedělal... :cry:

:smajlhihi: gratuluju! Máš zdravé čilé štěně :wink: A je jasné, že to dřív nedělal - roste! Musíš to vydržet a uklízet a venčit a hrát si a uklízet a venčit .... :love4:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pát 26. lis. 2010 11:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
...Charlie (maltezacik), ked mal cca 4 mesiace, tak nas hryzol hlava nehlava, dievcata utekali pred nim na gauc, a jedneho dna Charlie hop, a bol hore za nimi, ja som ho dal 2 x do izby za dvere na par sekund (niekde som cital takuto formu trestu, ale trest za hru ?), a ked som lezal, vbehol pod paplon, a tymi ostrymi ihlickami mi hryzol prsty (nastastie, kedze spavam holy, nie ine, a sem tam ma zalusk mi prestudovat prirodzenie i teraz-zakazal som mu to),.... na domceku, rano sme isli von, a ja v trenkach a v gumenych cizmach, a vonku teplo ako na Sahare, achilovky boli jeho zalubou, a kedze cizmy mu nechutili, jedneho dna mi trenky natrhol (netrafil zive), vtedy sme to brali ako.... no co s tym budeme robit, teraz sa na to doslovne zabavame..... ale je to len maltezacik, vacsie plemena ....asi je trosku iny škľab pri usmeve....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pát 26. lis. 2010 12:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Tak ja mam dogouse a i kdyz byl jako stenatko na stenatkovske pomery strasne hodny, tak ozuzlavani cehokoliv co vycnivalo zpod periny, pripadne i narval hlavu pod perinu, bylo na dennim/nocnim poradku. Chvilicku trvalo, nez se naucil, ze v noci se spi. Fakt jenom vecer ho unavit a v noci klidnit -nam se osvedcilo uhladit do klidu u postele, pripadne mu tam nechat na ozuzlavani ruku. Akorat hlidat venceni - kolikrat jsme rozespala malem slitla ze schodu, jak jsem utikala vencit a stejne jsem kolikrat tesne pred dverma utirala bazen (louzi se to nazvat nedalo)..
Se stenetem je to proste tak - chtelo by to malou materskou :lol:

A ano, jak rika Serpico - kontaktni hry s vetsim psem jsou zabava - hlavne kdyz pak clovek chodi jak tyrana zena, protoze se stenatko moc rozdovadelo a zkouslo moc ::)))

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pon 29. lis. 2010 15:42 
Offline

Registrován: stř 24. lis. 2010 14:59
Příspěvky: 19
Bydliště: prostějov
Dobrý den,
tak naše štěndo vymyslelo zase jednu novinku...bohužel pro nás méně příjemnou...Asi po 14 dnech co jsme si hafíka přivezli domů jsem ho začala zkoušet nechávat doma samotného...Nejdříve půl hodiny,vždy jsem s hrůzou běžela domů co tam najdu zničené...a ono nic.vše na místě a pejsek mne vítal u dveří...Pak byl doma hodinu a půl...a opět vše v pohodě-pár hraček roztahaných po bytě,a jedna papuč...Potřetí byl doma sám přes tři hodiny a už bylo po zemi vytahaných víc věcí-ale vše byly jen jeho hračky...Měla jsem radost jak to zvládá.Při odchodu jsem vždy zmizela jako by nic,bez loučení a to samé při příchodu....
Ale teď...nechám ho doma půl hodinky,než doběhnu za roh do obchodu a nestačím se divit.Pes byl na posteli,rohy povlečení ožužlané,rozkousaný ovladač,vycupovaný koberec-to vše za půl hodinky a ještě jsem ho slyšela už od výtahu jak šíleně štěká :rolleyes: nevím proč to nejdřív vše šlo a teď...dělám vše pořád stejně... :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pon 29. lis. 2010 15:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
dělám vše pořád stejně.

Právě :wink: Šteně roste z noci na den a mění se ještě rychlejš, proto je potřeba vymýšlet nové fígle, nové hračky nebo střídat staré, větev na kousání... víc ho unavit...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pon 29. lis. 2010 15:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Prostě asi zjistil, že tahle zábava se dá provozovat skvěle i za světla, když k tomu dostal příležitost. Má strašně moc energie, kterou nemá možnost vybít s vámi, tak se vyřádí po svém. Některá štěňátka jsou zkrátka ničitelé... V téhle části poradny i třeba v části o samostatnosti jsou nějaké návody a tipy, jak štěně (nebo dospěláka) postupně "umravnit." Spoustě lidí se to ovšem nedaří a psa musí nechávat samotného v místnosti, kde prostě nic zničit nemůže - a nemůže si ani ublížit, třeba překousáním kabelů. Dalším řešením je klec. Já bych štěně po zkušenosti s předchozím psem samotné volně nenechala.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 30. lis. 2010 13:13 
Offline

Registrován: stř 24. lis. 2010 14:59
Příspěvky: 19
Bydliště: prostějov
Tak dnes byl pejsek opět sám doma....tentokrát hodinku a půl...Podle rad jsem mu vzala domů větev z venku na kousání,koupila sem i papuče-látkové,které jsem mu nenápadně nechala ležet na očích,pouklízela jsem ovladače,plyšáky apod a odešla...Jen co jsem zaklapla dveře,začal štěkat...prostě jsem odešla,nevnímala to a modlila se at toho brzy nechá...Máme totiž šílené sousedy kteří na mě bouchají i když v neděli klepu řízky (a to myslím vážně) :lol:
Po návratu domů byla opět poskákaná postel,stažené prostěradlo,klacek rozcupovaný...a stáhl vodítko z věšáku a rozkousal (navíjecí) :Hangman: já už nevím jak to udělat...jak mu mám ukázat že nesmí na postel,že nesmí to či ono když u toho nejsem ... :-( přece nebudu pořád uvázaná doma a nebudu si moci ani odskočit do obchodu... :( to mám ještě štěstí že pracuji z domu... :pray nevadí mi ty starosti okolo pejska ,s tím se samozřejmě počítá,jen nevím jak ty problémy odstranit....dokud je čas .... :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 30. lis. 2010 13:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Motylku, je to stene a nic nebude ze dne na den. Bude zkoumat a objevovat stejne jako trebas dite. To si taky "cte" knizku tak, ze ji trha.
Nemas moznost ho nechavat na dobu nepritomnosti zavrene v nektere mistnosti? Trebas na chodbe? Ony ty chodby byvaji velke zhruba jako kotec, a 3 hodiny tam stene vydrzi. Hlavne budes mit jistotu, ze neleze kam nema a nezvykne si, ze pokud nejsi doma, muze delat veci zakazane. Hlavne si v te mistnosti, kam ho budes zavirat, poradne zabezpec elektriku a trebas z chodby odstran boty z nizkych polic a podobne :)

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 30. lis. 2010 14:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jak píše Alvi. jen dodám využijte toho že pracuejte z domu a učte ho vše postupně- tzn vylítat venku pak mu tma dát něco na kousíní a bez řečí odejít třeba na 5 min. pak se zase bez řečí vratte postupně prdlužujte až začne pejske bejt v klidu.
tu postel bych bud zabezpečila a nebo rpostě neřešila

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 30. lis. 2010 14:45 
Offline

Registrován: stř 24. lis. 2010 14:59
Příspěvky: 19
Bydliště: prostějov
Dobře...já to teď tak řeším že se bojím aby i v pozdějším věku to pejsek nebral jako samozřejmost a že může....když teď nebudu některé věci řešit.. :?
Tak jo...budu trpělivá a čekat co z toho vyleze.... :-)
Pokud jde o to utahání....na to že má 4 měsíce,vydrží (např. včera) 2 a půl hodiny venku,lítat se psy....a já zmrzlá, hotová a pejsek je ještě doma čilej... :Hangman: tak si říkám když tak malej má takovou výdrž tak co později.... :lol:
Každopádně děkuji za rady...budeme zkoušet.... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 30. lis. 2010 15:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
utahej ho cvičením ne lítáním uvidíš ten rozdíl

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 30. lis. 2010 18:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Motylek11 - asi jsem slepejš, ale nezaregistrovala jsem co máš za plemeno


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: úte 30. lis. 2010 22:45 
Offline

Registrován: ned 21. lis. 2010 19:58
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Jitule píše:
Tak proto prosím o radu a né o hodnocení mé výchovy.

To si odporuje #-o


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Re:
PříspěvekNapsal: úte 30. lis. 2010 23:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Arabela píše:
Jitule píše:
Tak proto prosím o radu a né o hodnocení mé výchovy.

To si odporuje #-o

Reaguješ na příspěvek z roku 2006...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: stř 01. pro. 2010 09:00 
Offline

Registrován: stř 24. lis. 2010 14:59
Příspěvky: 19
Bydliště: prostějov
Tak jo..zkusíme cvičit...né lítat :wink: dnes večer už to bylo lepší...hezky spinkal a ani jedna loužička,za celou noc =D> nic poničené =D> on je mooc hodný,jen si fraje ,jako každé štěně.Akorát nevím co mu ještě dovolit mám a můžu, a co už by bylo špatně...a jak některé neplechy řešit... :wink:
Mám malamuta..
Je to hrozný mazel a v mé přítomnosti děsný zlatíčko... jen teda jak odejdu tak zlobíme... :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: stř 01. pro. 2010 09:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
Mám malamuta..

Aha, tak to bude asi složitější - jak co :twisted: se týče hlasových projevů, tak té "unavitelnosti"...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: stř 01. pro. 2010 10:29 
Offline

Registrován: stř 24. lis. 2010 14:59
Příspěvky: 19
Bydliště: prostějov
My hodně sportujeme...trasy na kole cca 60km,hory,běžky...takže s únavou nebude problém...ale do 10 měsíců se nemá pejsek nijak moc zatěžovat...takže jsme to ted omezili jen na ty procházky... :( až bude větší aktivit bude mít dost... pokud jde o vytí nebo štěkání tak se nijak neprojevuje-jen teda když odcházím pryč :? a dělala sem průzkum po sousedech a prý to trvá jen tak 15minut a pak je ticho-asi to vzdá a ví že se na zavolání nevrátím :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: stř 01. pro. 2010 10:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Motylek11 píše:
Mám malamuta..

A jeje.. vitej to klubu tyranych majitelu :mrgreen:
Mame gronacku, taky severan, akorat malamuti jsou proti nim medvidci, tohle je skritek hyperaktivni. S tim nicenim to urcite pujde, ale bude to chtit mnohem vice casu, nez se to srovna.
Musim priznat, ze nase je pres den v kotci. Vyhovuje to vic ji (hlavne kvuli teplote) i nam.
Rozhodne ale doporucuji, aspon pro zacatek, nez si zvykne - omezte mu prostor k radeni. Pokud vadi, ze skace po posteli a nechcete ho v te posteli mit ani v budoucnu, tak zavrete dvere do loznice. Pes kdyz bude na par hodin omezen v jednom pokoji nijak netrpi, pokud se mu dostatecne venujete ve chvili kdy jste spolu. Coz delate :)
A hlavne si zvykne, ze to ze jste z domu jeste neznamena, ze ma volne pole k radeni.
Casem si zvykne a dobu bez vas vetsinou prospi :-)

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: stř 01. pro. 2010 15:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
co jí dovolit a co už ne je čistě na vás- co vám ještě nevadí a co vadí
zbytek už byl řečen

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pon 06. pro. 2010 22:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. kvě. 2010 19:16
Příspěvky: 58
Bydliště: Horní Branná
Dobrý den, máme tu zase problém. Benjamin opět ničí celý byt, naposledy zničil vypůjčený foťák za 25000Kč a to byl na nejvrchní poličce, nechápu, jak se mu to povedlo, ale ukořistil ho. Snažíme se ho utahat různými způsoby, házíme mu sníh, hračky, přetahujeme se s ním, procházky... pak spí cca hodinku dvě a začne zase lumpačit. Už vážně nemůžu. Snažím se mu najít různé aktivity aby se nenudil. Příjde mi, že má nevyčerpatelnou energii. A to jsem si myslela, jak se po druhém roku zklidní, ale bohužel jen na chvilku. Dokonce nám začal kousat do nohou a štěká na nás, což nikdy nedělal, dokonce na mě zavrčel, když měl ňamku a já se nad něj sklonila, to nikdy neudělal, nebýval problém, mu tu dobrotu i vzít. Něco se v něm zvrtlo, ale co :(

_________________
Denisa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pon 06. pro. 2010 22:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
možná se pletu, ale připomíná mi to takovou tu "samovytáčecí" hyperaktivitu - čím víc jsem utahaný, tím víc blbnu, tím se víc utahám a budu víc blbnout...
Pokud pes zrovna nemaká, chtěj aby odpočíval. Teď jdem hodinu lítat ve sněhu, pak budeš povinně hodinu ležet v pelechu. Obojí nadávkovat s rozumem, nezapomínat na utahání psychické a i to dávkovat. Pokud je to skutečně ono, pak bych se výjimečně krátkodobě nebránila ani kleci - ne na dobu kdy jste v práci, to je moc dlouho, ale právě na dobu kdy je pes vylítaný a má odpočívat, ne "pomáhat" v kuchyni, otravovat s hračkama, ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pon 06. pro. 2010 23:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. kvě. 2010 19:16
Příspěvky: 58
Bydliště: Horní Branná
To on po příchodu právě odpočívá dobrovolně, ale jen tak hodinku dvě a pak to začne nanovo, vynucování pozornosti, kousání věcí... Celou noc prospí ale to od štěněte, ale jak se probudí, je to rachot, i když se ho snažím utahat a pak odejdu a je jedno, jestli příjdu za hodinu nebo za pět, udělá tu bobek i když je vyvenčenej a rozkouše na co příjde... je divné, že to dělal jako štěně ale bez bobku pak byl klid a teď znovu s bobkem a vždy na stejném místě :( chodím s hrůzou domů, bohužel ho asi budu muset začít zase nechávat na chodbě, kde je zima, protože už toho rozkousal za hodně peněz :( chtěla bych s tím něco dělat a snažím se řídit hesla "utahaný pes, hodný pes" ale nějak nám to nefunguje.

_________________
Denisa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 07. pro. 2010 07:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
nám hodně pomohlo odložení, prostě když přijde otravovat dostane lehni a za chvíli zase spí, časem se naučila, že nemusí furt někde lítat a že ne pokaždý když jsem doma se jí budu věnovat a když si to bude vynucovat, tak se jí tím tuplem věnovat nebudu(jde právě o situace, kdy je vylítaná se psy a přetažená, rozdováděná)...jak píše Petra, naučit pejska, že musí umět i ležet a ne furt něco kutit. Nám tohle přišlo z části s věkem, ale to odložení a navádění na tu správnou činost fakt pomohlo, teď mou nepřítomnost většinou prospí a když se vrátím neotravuje ale je vidět jak čeká, že si ji zavolám. Doufám, že jsem to napsala aspoň trochu srozumitelně... :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 07. pro. 2010 08:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Benjule píše:
... to jsem si myslela, jak se po druhém roku zklidní...
Na druhém roce se hyperaktivní psi dostávají teprve do těch správných otáček. Samovolné zklidnění bych očekával tak o deset let později.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 07. pro. 2010 10:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. kvě. 2010 19:16
Příspěvky: 58
Bydliště: Horní Branná
No tak to jsem netušila, hodně lidí tvrdí, že puberta u psů končí druhým rokem a že se také po druhém roce zklidní, no ode dneška raketa povinně odpočívá :wink: děkuju za rady

_________________
Denisa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: ned 12. pro. 2010 01:35 
Offline

Registrován: pát 16. črc. 2010 22:43
Příspěvky: 196
Bydliště: Týniště nad Orlicí
to ze kluci kradou jidlo uz vim... ale ze si po 2 tydnech spomenou na kosik s ovocem by me fakt nenapadlo... v jednu v noci kdyz jsem byla ve vane kluci poslali na onen svet 2 jabka, hrusku a 2 banove slupky jsem nasla v posteli.... hodinu pred tim meli granule (vracim se pozde z prace)... asi si uz musim precist tuto cast poradny.... a rano pobezim vyvencit, vidim to na poradnou srajdu....
:oops:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 302 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!