Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 12:18
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 302 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: ned 12. pro. 2010 21:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 24. lis. 2010 16:44
Příspěvky: 34
Bydliště: Rokycany
Alvi píše:
Motylek11 píše:
Mám malamuta..

A jeje.. vitej to klubu tyranych majitelu :mrgreen:
Mame gronacku, taky severan, akorat malamuti jsou proti nim medvidci, tohle je skritek hyperaktivni. S tim nicenim to urcite pujde, ale bude to chtit mnohem vice casu, nez se to srovna.
Musim priznat, ze nase je pres den v kotci. Vyhovuje to vic ji (hlavne kvuli teplote) i nam.
Rozhodne ale doporucuji, aspon pro zacatek, nez si zvykne - omezte mu prostor k radeni. Pokud vadi, ze skace po posteli a nechcete ho v te posteli mit ani v budoucnu, tak zavrete dvere do loznice. Pes kdyz bude na par hodin omezen v jednom pokoji nijak netrpi, pokud se mu dostatecne venujete ve chvili kdy jste spolu. Coz delate :)
A hlavne si zvykne, ze to ze jste z domu jeste neznamena, ze ma volne pole k radeni.
Casem si zvykne a dobu bez vas vetsinou prospi :-)

Grónskej je ze všech seveřanů takovej "nejtvrdší".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 07:22 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Heedunka píše:
Grónskej je ze všech seveřanů takovej "nejtvrdší".

Takto bych to nedefinoval. Máš představu, kolik psů z Grónska se dostalo běžně mezi lidi? S malamutama se jezdilo ve spřežení do měst běžně, s haskounama také. Kolik měst je v Grónsku? To je jedna věc. Za druhé, jak uvažují eskymáci z Grónska ve vztahu ke psům? Mají je za bytové gaučáky, jak se to chce teď od nich tady? Pokud vím, byli to silní lovečtí a sáňoví psi, kteří byli zvyklí denně na pořádný záhul. Jakmile po nich chceš určitým způsobem lenivost, odrazí se to i v jejich chování, jelikož požadavky na psa tady jsou výrazně odlišné od požadavků v zemi, kde toto plemeno psa vzniklo. V podstatě je to tak s každým sáňovým psem. Seber mu zápřah a začne se nudit. A nuda u psa je docela průšvih. To, že dostane zápřah o víkendu, ještě neznamená, že se v týdnu nenudí. Eskymáci taky "chodili do práce", jenže s těmi psy.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 16:37 
Offline

Registrován: stř 24. lis. 2010 14:59
Příspěvky: 19
Bydliště: prostějov
Já mám malamuta...poslouchala jsem cca před dvěma měsíci v jedné diskuzi ,že jsem blázen.Že psa nezvládnu,že se bude trápit a že jeho srst bude jako u vypelichané slepice. Že mám psa akorát na ozdobu.Přitom mě ti lidé neznají :( je pravda že utahat a zaměstnat malamuta dá práci,ale beru to tak že teď jako štěně nemůže dostat ten zápřah co potřebuje a obyčenou procházkou ho unavím k jeho spokojenosti.Ale Až bude moci,budeme se věnovat tahání saní,pneumatiky,dlouhým výletům po horách,běh u kola.To vše máme rádi...O psa se starám,je několik hodin denně venku,srst má pravidelnou péči,je krásná lesklá,dostává jen superprémiovky a snesla bych mu modré z nebe.Je to náš mazel. A myslím že je šťastnější v Bytě víc,než sám v kotci či zahradě - venku. V bytě přes zimu Vůbec netopíme a v létě se vedrům nevyhne-ať už je venku či uvnitř .... tím chci jen říct že si myslím že je jedno kde jaký pes žije,jen když má péči kterou potřebuje... :-) a patřičné zaměstnání... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 14. pro. 2010 05:19 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Motylek11 píše:
...srst má pravidelnou péči,je krásná lesklá,dostává jen superprémiovky...
...A myslím že je šťastnější v Bytě víc,než sám v kotci či zahradě - venku. V bytě přes zimu Vůbec netopíme ....
...tím chci jen říct že si myslím že je jedno kde jaký pes žije...
V několika momentech se zde mýlíš. Krmit pouze "syntetickou" superprémiovkou vede k degenerování, o kterém se často zmiňuji. Osobně bych hodil krmení malamuta spíše do BARFU, tedy přirozenému krmení, kde by byl velký podíl nějaké té rybky. Tím mám namysli celou rybku, ne nějakou rybku v prášku, jako je v těch granulích.

Není šťasný v bytě, je šťastný, že je společně s vámi.

To, že v bytě v zimě netopíš, pořád ještě neznamená, že bude pes nasrstěn stejně, jako by byl venku. Toho totiž nelze dosáhnout. Nevěřím totiž, že máte v bytě 5 stupňů a méně a že by si tam mohl vyčistit srst ve sněhu.
Je mu teprve pět měsíců, ještě je brzy hodnotit kvalitu srsti. Až mu bude dva a půl roku, porovnej jeho srst se srstí jeho bráchů, kteří jsou chováni v zimním období venku, uvidíš zásadní rozdíl. Věřím, že pro něho chceš udělat maximum, ale chov v bytě má své limity.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 14. pro. 2010 13:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Tak, gronu jsem si neporizovala dobrovolne, ta u nas skoncila, tyrana. A kdyz uz je u nas, i kdyz bych si severana dobrovolne neporidila, tak se snazim ji dat tu nejlepsi peci, jake jsem schopna (i kdyz mam na ni alergii jak hrom a od doby co ji mame ziju v permanentnim astmatickem zachvatu) .
Ano, vim ze je pracovni pes a u mne nebude behat 8 hodin denne v zaprahu. Ale nejakou praci v tahu dostane, taky spoustu radeni s nasim psem. Dost na to, aby kdyz je v byte, tak nenicila veci.
Jestli bude mit casem noveho majitele nevim. Rozhodne bych ji ale nedala jen tak kde komu, ne potom, cim si prosla.
Pres den je venku (8 hodin), pak je celou dobu s nama, i s nama spi. Krmim masem. Ryby tvrde odmita, tak ji je nenutim. Srst se ji krasne spravila, kvalitativni vzestup je videt i poznat z chovani samotne srsti.
Harani ted uz probehlo normalne, psychika vypada taky v pohode. Vychazi se vsemi psy, i s domaci kockou. Na zacatku to zkusila na naseho stareho nemocneho voriska, bylo ji jasne receno, ze u nas se chovame jinak a je to v pohode.
Nemam zkusenost s malamuty a husky, jen s gronaky (2 feny osobne a jeden pes od videni). Nevim nakolik jsou "tvrdsi". Jsou to mazlive stvoreni, s vysokou kreativni inteligenci - vyslovene skritci. A zkousi obejit narizeni.. Ovsem to maji podle mne spolecne vsechny feny. A hlavu ma mozna tvrdsi jezevcik :mrgreen:
Jo, a kolobezka je taky v planu na jaro, zatim si musi vystacit se sankama, canicrosem a volnym litanim a hranim se psy. :-)

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: čtv 06. led. 2011 10:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Už je to tu ve fázi pokecu, takže se to bude promazávat, ale jednu radu ti ještě dám. Místo klasických klik používám kulaté oboustranně. Neumí to otevřít ani vlk. Mimochodem, podle toho co píšeš, pes je pořádně umíněný a klecí tohle nevyřešíš.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: čtv 06. led. 2011 10:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. kvě. 2010 19:16
Příspěvky: 58
Bydliště: Horní Branná
A nemohl by jste mi pane Desenský dát radu, jak to začít řešit, když ne klecí?

_________________
Denisa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: čtv 06. led. 2011 16:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
To, že pes odchází z domu, bych neřešila, to dělá hodně psů, kteří umí otevřít dveře, od toho je jednoduchá pomoc - obrácená nebo kulatá klika.
Zbytek je podle mně těžký stres ze samoty a odloučení eventuelně nuda, na to je tu návodů dost a nejlepší by byla osobní konzultace s Rudou myslím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pát 07. led. 2011 18:21 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Benjule píše:
A nemohl by jste mi pane Desenský dát radu, jak to začít řešit, když ne klecí?
Jistě že ano

Obrázek

... anebo free sobota. Od té doby, co mám v oběhu dvě knihy a doma vlčici, zjistili i moji přátelé, že si se mnou na netu moc nepokecají.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Likvidace rohožek a dřevěných prvků zahrady :-)
PříspěvekNapsal: sob 19. úno. 2011 10:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. led. 2011 17:15
Příspěvky: 8
Bydliště: Bolelouc
"Destrukce je velice zábavná forma vyžití, proto psům nějakou tu "návnadu" předhazuji. Lepší než týden staré baťovky, je rozkousat "jakoby náhodou" zapomenutou haluz z lesa. "

Dobrý den, pane Desenský, prosím o radu, náš sedmiměsíční labradoří kluk likviduje všechny rohožky a dřevěná zábradlí, ploty na zahradě, když je sám. Po dobu, co jsme v práci, je na zahradě, kde má dřevěné polínko, gumovou kost s rolničkou, má rád i gumový kroužek na kousání a petky s kamínky. V poslední době zlikvidoval dřvěné zábradlí venkovních schodů, na kterém si masíroval zoubky, teď se ale dal do rohožek. Požere naprosto všechno, celé odpoledne, aždo večera je s námi (hodinová vycházka, hraní, vývik, kolem sedmé hodiny už čeká na jídlo a pak valí spát. Ale než dojdem z práce... co s ním?Díky za radu Vendula


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: sob 19. úno. 2011 10:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
pořádně vyvvenčit a vylítat i ráno a hračku udělat pro psa zajímavou - už je to tady mnohokrát popsáno. A rohožky bych nějakou dobu schovávala


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: sob 19. úno. 2011 12:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Možná je to blbá rada, ale my šli v tomhle cestou nejmenšího odporu. Štěně má rádo ponožky, tak jsem prohrabala šuplík a darovala jí asi 10 vyřazených ponožek, čímž se rapidně snížila pravděpodobnost napadení našich ponožek, které bychom rádi nosili. A rohožky nejsou zas tak špatná hračka pro psa (rozhodně lepší než zábradlí)... takové ty kokosové... a třeba na vás i nějaká zbyde :mrgreen: .
Jinak taky si myslím že je vhodná delší (cca hodinka) procházka i ráno.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: sob 19. úno. 2011 15:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Zita píše:
...Štěně má rádo ponožky, tak jsem prohrabala šuplík a darovala jí asi 10 vyřazených ponožek, čímž se rapidně snížila pravděpodobnost napadení našich ponožek, které bychom rádi nosili...


My jsme si takhle zadělali na řádnej problém. Manžel dal Aice, když byla malá, své staré pantofle na hraní. Od té chvíle nebyly žádné boty dost v bezpečí, dokonce to odnesla i polobotka pojišťovací agentky (od té doby mám od ní pokoj), a zálibu v hryzání bot jsem musela horko těžko odnaučovat. Dnes už tomu rozumím, jak má chudák pes poznat, která bota je na hraní a která není, podruhý takovou blbost neudělám, a psům dávám ke hraní vždycky jen to, co se nepodobá ničemu, co bych ráda zachovala pro sebe a to vcelku.

:censored2: souhlasím, že řešení popisované Zitou je naprosto závadné.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: sob 19. úno. 2011 17:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Já vím že se to říká jako pravidlo. A je taky fakt, že Rika ty ponožky neničí, jen si s nima hraje. Ale pravidla se dají celkem ve zdraví porušovat, když je znáš a děláš to s rozmyslem :wink: Nějak mi prostě připadá, že nestojí za to kazit si vztah se psem a rozčilovat se kvůli rohožce za stovku. Většina psích hraček stojí víc. Ale jak říkám - rozhodně to není obecný doporučení. Spíš mi jen přijde, že ten nevybitej pes v tomhle věku prostě něco kousat bude, a byla bych radši, kdyby kousal rohožku než třeba plot nebo auto.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: sob 19. úno. 2011 17:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Jen říkám, jak to dopadlo u nás. A rozhodně nechci předjímat, co bude Rika dělat s ponožkami, až bude trošku větší. Snad nic...
My jsme destrukci vyřešili tím, že jsme udělali víceméně náhodou z docela obyčejného dříví na topení véééélmi zajímavý artikl. Vždycky, když malá roztahala polínka od kamen, tak jsme je zase nanosili zpátky do koše. Pokud jsme ji přistihli, jemně jsme jí polínko sebrali a uložili ho zpět, takže pak v naší přítomnosti si troufla málokdy. Zato když nikdo nebyl nablízku, a jí popadla touha něco zdestruovat, nadělala mi z polínek třísky. Má to jedinou nevýhodu, trochu blbě se to uklízí z koberce, ale okobercovanch ploch nemáme moc, takže to zas tolik nevadí. Výhody to má zjevné - jednak neničí (a neničila) nic jiného, i když hryzavá je značně, a taky nemusím štípat třísky na podpal. :lol: Polínka jsou prostě něco krásného, úžasného, božského. Dovedete si představit její výraz, když jsem objednala tři kubíky palivového dříví a náklaďák nám je složil na zahradu? :prayer: PŘIVEZLI POKLAD!!!

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: sob 19. úno. 2011 21:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. led. 2011 17:15
Příspěvky: 8
Bydliště: Bolelouc
No, plot úspěšně sežral, když jsme ho museli na chvíli zavřít za branku a navozit do dvora fůru palivového dřeva :D Je fakt, že už byl nahnilý,ale tohle jsem ještě neviděla. Mám jen obavy, že až tam v létě bude viset vyprané prádlo, tak buď zlikviduje celý věšák nebo poraazí plot, za kterým to prádlo bude. :Hangman: Taky nám na autě ohlodal boční zrcátka a taťkovi ohryzal zadná stěrač a rezavý blatník, takže ho to donutilo konečně opravit. Příjde m, že sám si hraje jen, kyž má publikum, jinak se spíš povaluje a dělá třísky z polínek, nebo odšroubovává víčka z PET flašek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: sob 19. úno. 2011 21:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Unavit, naučit samostatnosti, unavit, dát mu velkou kravskou kost (ve zverimexu nebo na jatkách, někdy v řeznictví) nebo prasečí lebku - koupíš normálně v řeznictví

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 22. úno. 2011 07:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. kvě. 2010 19:16
Příspěvky: 58
Bydliště: Horní Branná
:shock: no takle valim oči, Benjamin se ze dne na den proměnil v Andílka. Někdy začátkem ledna to jeho "zlobení" zkončilo ze dne na den, nechtěla jsem to zakřiknout, tak jsem vyčkávala, co bude dál... Nedokážu si to vysvětlit jinak než, že je možné že to bylo způsobeno háráním fen na vsi. V tu dobu poblíž háraly (co já vim) 2 feny hned po sobě. Je to jen laické vysvětlení, třeba je to blbost, ale od té doby máme doma zase andílka :yawinkle:

_________________
Denisa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 22. úno. 2011 11:18 
Offline

Registrován: úte 23. lis. 2010 23:42
Příspěvky: 55
Bydliště: praha
Tak konečně vidím,že můj roční honák není největší ničitel na světě,to potěší :D ,i když teď ho musím pochválit,už tři měsíce nic nerozkousal.V životě,co psy mám,jsem se nesetkala s něčím takovým,co byl schopný provést během dvou hodin svojí samoty.Nevím,jak dokázal vykousat podlahové desky uprostřed pokoje a vyzkoumat,jak se dostat ke kabelu od internetu,který byl pod zalepeným prahem...Myslela jsem,že z toho úplně zešedivím,chodila a uklízela jednu škodu za druhou a málokdy se mi podařilo ho chytit při činu,byť jsem doma,kde pečuji o maminku a odcházím na krátkou dobu,jinak se střídáme,aby nebyla sama a tudíž ani psi,opravdu ničil pouze,když byl sám nebo v noci,tak drzý,aby to dělal přede mnou nebyl.Možná se mi budete smát,ale nám pomohla velká krabice od vysavače a v ní různé hračky,jako jsou ponožky,hadříky,staré brožované knihy,ruličky od toaletního papíru,žvýkací kosti a hlavně televizní kabel.Ta se mu dávala pouze na noc a když byl sám.Nedovedete si představit tu radost,když jsem ráno vstala nebo přišla z venku a uklízela pouze tyto jeho věci.Procházky a míčkování před odchodem je samozřejmostí,jinak nevím co to,ale měsíc už trhal čím dál méně i svých věcí a dneska jsem vstala a nebylo co uklízet a tak jsem si řekla,že to prostě musím napsat.Hurá!!!!!!!!!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 22. úno. 2011 11:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Hurá!! Když není žádná jiná příčina, tak třeba předpokládej, že už dospívá a získává rozum :D

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 22. úno. 2011 11:59 
Offline

Registrován: úte 23. lis. 2010 23:42
Příspěvky: 55
Bydliště: praha
Kéž by pán bůh dal.....No je mu 15 měsíců,tak snad by to i mohla být pravda.A také mohu být ráda,že to další dva vzali nejspíš za štěněcí neposlušnost a nezačali dělat totéž :D .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pát 22. črc. 2011 19:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro. 2010 23:54
Příspěvky: 106
Bydliště: Most
My jsme měli také měli problém s devastováním bytu . Bydlíme v 3+1 v podnájmu a nábytek je majitelů bytu. Nechávali jsme roční fenku vždycky jen na chodbě a v kuchyni vyběhanou a nakrmenou. Nepomohlo vůbec nic. Ani klacky nebo větve, které jsme tam zapomněli. Asi neuvěřitelné, ale řekli jsme si: Necháme jí celý byt, když to zničí, zničí. Měla totiž svá oblíbená místa, která ničila opakovaně. Evidentně jí samota nedělala problém, zkrátka jí to bavilo. Řekli jsme si, kašleme na to, necháme to osudu, zničí tak zničí. Nic jsme neuklidili, nechali jen hrát rádio a odešli. Nejprve jsme začali na půl hodince, pak hodince. Teď jsme na třech hodinách a světe div se. Vůbec nic není zničené. Pejsek může kamkoliv kromě koupelny, a tím, že má víc možností kam přes den zalést jí to množství okolních věcí přestalo úplně zajímat. Myslím, že to je přesně to, co ruda psal v knize. Čím více hraček, tím méně si s nimi hraje. Teď vlastně neví co ničit dříve a neničí vůbec nic. Je to asi risk, ale tím že jsme začali prodlužovat dobu samoty se všechno změnilo a už se nebojím vrátit domů, aniž by mi vstávaly vlasy na hlavě :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: sob 30. črc. 2011 19:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. lis. 2010 23:29
Příspěvky: 6
Bydliště: Hradecký kraj
zdravím všechny.Přečetla jsem už celou poradnu,všechny knihy Rudy.Zkusím ještě napsat sem a třeba mi někdo pomůže. Mám roční fenku APT. Zkusila jsem vše co je tady nebo v knihách co se týká toho aby vydržela sama doma a nic:( Je jinak zlatá,poslouchá,venku příjde na přivolání,snese se s každým psem,zlého psa obejde,má ráda děti,lidi,vše,ale nedokáže být ani půl hodiny sama doma..Chodíme ven,na dlouhé procházky,je i na volno,vždy máme hračku na házení a aportuje,doma se snažím vše uklidit,ale našla si věci jako lino,čalouněné dveře,kabel od televize (už máme třetí a když ho schovám pod lištu u lina,orve celou lištu) kličky od oken,taburetky od gauče,skáče na kuchyňskou linku,někdy si i sama rozsvítí..Dělá vše jen si nevšímá svých hraček..Má i hračku kam se dávají pamlsky,obměny hraček jsou také protože jí nic nevydrží,rozkouše uplně vše,ale hraček si všímá jen když jsem doma.. Zkusila jsem i klacky,super,klacek na milion kousku,ale paseka kolem uplně stejná..Mimo to je vždy jedna nebo dvě loužičky a bobek,připomínám že příjdeme z venčí..Vždy než odejdu třeba jen s košem,nebo pro rohlíky,tak jdeme ven a je paseka....
---zlúčenie príspevkov---
Asi před měsícem už se to zdálo být ok,ale jen týden,vše stejné..když odcházím tak se neloučím,dám jí dobrutky do hračky a odejdu,když příjdu tak jsem zkusila si jí nevšímat když tam byl bordel,pak mi jedna cvičitelka poradila že mám dělat jako by nic,přijít a pohladit jí a ukázat jí že jí také ráda vidím,pak jsem vše uklidila a myslím že to i pomáhalo ale opravdu asi ten týden..uznávám že je asi tedy i rozmazlená,jsem na ní sama,často si s ní hraju a mazlím,spí se mnou v posteli,když jedu někam autem,jede se mnou,chodí se mnou k rodičům,kde je jako doma a je tam ráda,někdy jí i hlídají když potřebuju pryč na víc hodin..Moc stručná nejsem,ale moc prosím o nějakou radu,nechci jí dát pryč,zabije mě to,ale ani nechci chodit domů stále se strachem :( :( :( :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: ned 31. črc. 2011 18:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Lusienka neviem, čo všetko si skúšala, ale pravdepodobne si to, čo si robila pre vyriešenie problému, vynulovala v iných situáciách, čím si ju presvedčila, že je stredobodom pozornosti, len si to musí vydupať. Pravdepodobne by bolo vhodnejšie prebrať to osobne, dohodnúť sa na stretnutí s Rudom. Napísala si tu niečo z toho, čo si skúšala, ale niekde je chyba.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: ned 31. črc. 2011 23:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. lis. 2010 23:29
Příspěvky: 6
Bydliště: Hradecký kraj
Taky bych ráda věděla kde jsem tu chybu udělala :( Dnes byla sama půl hodiny,odkázala jsem jí na místo a odešla jsem jako by nic,za dvě minuty jsem se vrátila pro zapomenutou věc a byla pořád na místě a ležela,odešla jsem se slovy zustan a za půl hodiny zpět a u dvěří překvapení :( Dělala jsem jako by nic,sundala si bundu,ona na místě,tak jsem ji pohladila tak jak to dělám i běžně přes den když chci já,začala jančit radostí tak jsem to nehrotila a šla jsem to uklidit.. Nic víc.. po půl hodině přišla s hračkou tak jsme si hrály a pak šla na gauč spát,ona je fakt jinak zlatá,ale asi závislá :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pon 01. srp. 2011 07:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. pro. 2009 00:50
Příspěvky: 396
Bydliště: Kopřivnice
Lusienka píše:
odkázala jsem jí na místo a odešla jsem jako by nic,za dvě minuty jsem se vrátila pro zapomenutou věc a byla pořád na místě a ležela,odešla jsem se slovy zustan
já bych neodkazoval na místo a nedával zůstaň. Pokud u psa nebudu nemůžu zaručit aby příkaz vykonal jak má. Když dám zůstaň, budu trvat na tom že se z místa nehne a to ty nechceš.

_________________
Dogo Argentino
http://dogos.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pon 01. srp. 2011 19:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. lis. 2010 23:29
Příspěvky: 6
Bydliště: Hradecký kraj
já bych neodkazoval na místo a nedával zůstaň. Pokud u psa nebudu nemůžu zaručit aby příkaz vykonal jak má. Když dám zůstaň, budu trvat na tom že se z místa nehne a to ty nechceš.[/quote]

to je pravda,takže prostě odejdu.. No dnes mě nepotěšila sousedka,povídá mi,"máte nádherné štěně a ono tak moc pláče když jste pryč",tak ještě tohle k tomu všemu,ale já jí nikdy neslyšela :( vždy spí na gauči když příjdu.. už jsem opravdu bezradná :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pon 01. srp. 2011 20:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro. 2010 23:54
Příspěvky: 106
Bydliště: Most
Myslím si, že tím že dáš povel na místo, nastává stereotyp v podobě - místo = pán bude pryč = adrenalin ="asi bych se měl začít bát"

zkus změnit všechno, jak jste to doposud dělali, odcházej když spí aniž by si toho všiml a zase se vrať, obuj se a zase vzuj, hraj si s vodítkem, pak odejdi a zase se vrať, zkus to nejdříve na pár minut a postupně přidávej čas. Psovi tím nabouráš vše co si myslel že ví a zná a kvůli tomu tak opakovaně jednal. Já jsem to takhle začala dělat s mojí roční pitbulkou, ale postupně. Nejdříve ani ne půl hodiny, přišla jsem jako by nic a hlavně - NEMYSLELA (tedy spíše jsem rezignovala) na to co mě čeká doma. Nejlepší je se tomu zasmát, pokud už ta myšlenka přijde. "Co ten můj blbeček zase vyvede" :D Je to těžký vím, ale to co si dělala doteď, tak to nefungovalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pon 01. srp. 2011 20:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. lis. 2010 23:29
Příspěvky: 6
Bydliště: Hradecký kraj
Tak ve spánku to nedáme určitě,jen se hnu a je vzhuru,jdu jen do kuchyně a nelení a jde tam taky,hrozně dělá že musí pít.. Ale určitě tohle zkusím.. rezignovat je těžké,ale ono je to vlastně asi už v tomhle bytě opravdu jedno :-D Takže díky za radu,určitě to zkusíme..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 02. srp. 2011 07:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. pro. 2009 00:50
Příspěvky: 396
Bydliště: Kopřivnice
Nezapomeň nechávat něco zajímavého na hraní. Náš si neustále kousal dřevo, které dostal. Obyčejné polínko do kamen. Přines domů kousek větve, papírové utěrky, kartónová krabice, papírové kapesníky. Z věcí které jdou rozebrat na co nejmenší části mají vůbec největší radost. Ty pak vezmeš smeták a pohoda 8)

_________________
Dogo Argentino
http://dogos.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 02. srp. 2011 20:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. lis. 2010 23:29
Příspěvky: 6
Bydliště: Hradecký kraj
No včera dostala obří hovězí kost k narozeninám,dnes jsem jí to dala asi 15 minut před odchodem,dvakrát jsem se i vrátila a dělala jako by nic a za 45 minut jsem přišla a doma klid,žádná louže,nic :wink: klacky si nosí sama z lesa,prostě najde klacek a nese si ho až domů.. ale pořád to taky není,pak jí to přestane bavit když je to často..kartony už nezabírají,ani noviny,ani obaly od granulek.. to už jí nebaví.. kabely by ráda :D no ted má kost,uvidíme.. jinak moc děkuju za rady,moc mi to pomáhá na psychice :hura:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: štěně boxerka leze do výšek
PříspěvekNapsal: stř 12. říj. 2011 14:33 
Offline

Registrován: pon 19. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Dobrý den pane Desenský,
boxerku (5 a půl měsíce) máme doma od jejích 4 měsíců (je to náš v pořadí druhý pes po rhodéském ridgebackovi, který byl naprosto bezproblémový). Je velmi aktivní, kromě okusování věcí máme především problém s jejím lezením do výšek a dokáže shodit věci i ze špatně dosažitelných poliček na kuchyňské lince. Obáváme se o její bezpečnost a nevíme jak (kromě toho, že jsme odstranili vše, co by jí mohlo lákat a ublížit) ji to odnaučit. V naší přítomnosti to nikdy neudělala. Doma je nejvýše 6 hodin sama, zvykali jsme jí postupně, 14 dnů jsem s ní měla dovolenou. Pohybu má dostatek (cca 3 hod denně), neunaví se, když přijdeme ráno z dlouhé procházky, ani si nelehne. Na cvičáku je šikovná, poslouchá ráda. Hraček jí poskytujeme rovněž dostatek. Prosím o radu jak zamezit jejímu sklonu k horolezectví. Moc děkuji za vaše předávání zkušenosti ve vašich knihách i na webu.
V přátelské úctě
Marie Frýdmanová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně boxerka leze do výšek
PříspěvekNapsal: stř 12. říj. 2011 22:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Frýdmanová píše:
Pohybu má dostatek (cca 3 hod denně), neunaví se, ...

Tohle si odporuje a je to hned v jedné větě za sebou. Takže přidat a unavit. Píšu SZ.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 18. říj. 2011 09:45 
Offline

Registrován: pon 19. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Vím, že každý pes potřebuje pohyb a zábavu, nicméně, 3 hod. pro štěně mi nepřijde zase až tak málo. Jsem zaměstnaná, neumím si představit, že bych tento čas např. znásobila. Jsme kvůli hafince více než polovinu týdne ma chalupě u Prahy, běhá krom vycházek ještě po zahradě a zlepšení nepřichází.Vypozorovala jsem, že ji daleko víc unaví plnění jakýchkoliv úkolů, takže na vycházkách i doma ráno před odchodem cvičíme. Lezení do výšek ale bohužel přetrvává.
Máme doma také kočičku, ale teď je necháváme každého zvlášť v místnosti, aby hafinka neměla motivaci k lezení nahoru.
Moje základní sdělení byla prosba o radu, jak zamezit boxerčímu horolezectví (vím, že boxeři moc rádi skáčou a všude se to o nich píše), neboť odpověď na tuto otázku jsem v poradně odpověď nenalezla. Pejsci mají silný pud sebezáchovy, snad si neublíží, čas řeší mnoho věcí, na které člověk nestačí sám, doufám, že přibere, ztěžkne jí zadek a do výšek se jí nebude chtít, nebo že ji konečně přistihnu při činu a náležitě ji vyplísním. To se mi ovšem opakovaně nedaří, i když jsem nastražila na linku kus jehněčího masa, schovala se a vyčkávala na reakci, hafinka jen vyskočila předníma nohama nahoru a dlouze čmuchala. Je pravda, že tomu, aby si nebrala nikde jídlo sama, věnujeme dost výchovné pozornosti, protože pes je skutečně člen rodiny a všude, kde je to možné, ho bereme s sebou (do restaurací i na dovolenou) a tak se snažíme v tomto směru o důslednou výchovu. Zdraví vás M.F.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: čtv 20. říj. 2011 13:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
Pejsci mají silný pud sebezáchovy,

Docela rozšířený omyl :wink: i toto se pes musí naučit (a není málo těch, co se to nikdy nenaučí). A ano, to, že cvičení dokáže unavit víc, než oybčejná procházka "bez ničeho" je jasné - ale to se tu opakuje snad v každém vlákně. Mám ted 3 měsíční štěně, kliďaska na své plemeno i obecně, ale tři hodiny denně jsou orpavdu málo, obzvlášť, když to není proložené hrou s ostatníma psama, přetahováním se, aportem, socializací v centru města a podobně. A jak zabránit lezení do výšky? V těch podmínkách, co máte, jedině zábranami, znemožnění přístupu do dané místnosti.... nebo utahat tak, že "padne za vlast" a bude rádo, že konečně odcházíte a dlouuuho se nevracíte. No a pak samozřejmě takové fígle, jako kosti, klacky a podobn. Ale o tom se tu píše pořád dokola.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: čtv 20. říj. 2011 14:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nemužu teda srovnat boxera s tím co občas hlídáme ale hlídáme čas od času rok a pul starýho malino knírače- no hadí ocásci to sou. každopádně páneček nám tvrdí že když má volno je sním i tři hodiny venku- porpavdě pes kterej ej minmálně tři hodiny venku envyadá jako ten co si ho vždy vyzvedáváme- nicméně s náma mu stačí hodina hodina a pul nějaký akce a pak třeba trochu hospudky a bejt vklidu a druhej den je o storpocent lepší .-)
nejde o dýlku věnování se ale o intenzitu

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: čtv 20. říj. 2011 17:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. lis. 2010 23:29
Příspěvky: 6
Bydliště: Hradecký kraj
Zdravím všechny.. nejdříve chci napsat,že jsme udělaly velké pokroky a už doma nic nečíme,krom starých bot a štetky na záchodě :-) Moc děkuju za rady a psychickou pomoc :prayer: Jinak Sally taky ráda skáče do výšky,nejvíce na kuchynskou linku a odnaučit to asi opravdu nejde,přede mnou to nikdy neudělala,ale jak je tam něco zajímavého tak si tam sama pak skočí,hold nezbylo nic jiného,než tam nic nenechat.. Jinak je to asi měsíc a půl co mi zamkla bezpečnostní zámek na dveřích,taky dobrý,když si ten den zrovna vezmete jen klíče náhradní od hlavního zámku :-) Pesani jsou radost,hlavně radost a štěstíčko,tak se netrapte maličkostmi.. všechno má svůj čas... Já už se všemu dnes jen směju a vzpomínám jakétobylo trápení,taky jsem byla na dně.. Mějte se lidičky krásně a pacinku všem :love4:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: čtv 03. lis. 2011 15:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 08. zář. 2011 22:57
Příspěvky: 5
Bydliště: LIOS/Libeňský ostrov/PRAHA
Mám 7měsíční štěně ČIBOTRA a mám problém s jeho chováním o samotě.Totálně a vytrvale rve lino u vchodových dveří.Betonová podlaha pod linem se začíná pod náporem hrabání drolit.
Jediné co na něj platí/ale jen tak 3-4 hodinky/ je uzavřená PET flaška s granulema.Chvíli ho to zabaví.
Potřebuji ho to odnaučit-než se mi "podhrabe" ven z baráku.
Mám výborný nápad s pepřem-při odchodu vždy nasypat z pytlíku pod dveře a snad ho to odradí.Co Vy na to?
Nemohu mu tím nějak ublížit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: ned 06. lis. 2011 10:02 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
svetlosviti píše:
...Mám výborný nápad s pepřem-při odchodu vždy nasypat z pytlíku pod dveře a snad ho to odradí.Co Vy na to?
Nemohu mu tím nějak ublížit?
Ano, můžeš, pepř psům poškozuje zdraví.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Větši škody
PříspěvekNapsal: pon 02. led. 2012 12:40 
Offline

Registrován: ned 01. led. 2012 16:14
Příspěvky: 4
Bydliště: Brno
Dobrý den,
máme půlročního neměckého ovčáka Brita. Bydlíme v RD takže Brit bývá na velkem dvoře, kde neustále ničí věci. Ze začatku to byly jen lehké škody (květiny apod.), ale začal ničit naše auta (okusování blatníků, zástěrek, laku, SPZ..), parapety, sítě na oknách a podobné věci. Párkárát ho taťka za to potrestal, ale nic nepomohlo. Taťka je pro něho autorita a s ostatními si děla, co chce, skáče po nás a lehce nás kouše do ruk, ale spíše je to projev radosti, ale na povely reaguje. Myslíte si, že je řešením, jak ho odnaučit ničit věci, zavírat ho do kotce (velikost cca 10m2) pokud nikdo není doma? Může ovlivnit jeho chování je to přece jenom štěně? Pejskovi se věnujeme naplno.

Děkuji Eliška :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pon 02. led. 2012 19:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
jak vypadá to "věnování se naplno"? Utahat, utahat, utahat.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pon 02. led. 2012 20:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
To "venovani se naplno" by me take hodne zajimalo. Trestate mimino za to, ze se nudi a nechce byt sam na dvore, uvazujete o zavirani do kotce - co kdybyste ho napred - misto trestani a zavirani - zkusili utahat, nejen fyzicky, ale hlavne psychicky?

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pon 02. led. 2012 20:43 
Offline

Registrován: ned 01. led. 2012 16:14
Příspěvky: 4
Bydliště: Brno
Venčení 1krát až 2krát denně, hrajeme si s ním na dvoře (házení hraček..).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pon 02. led. 2012 21:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
malo, malo, malo......

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 08:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. pro. 2009 00:50
Příspěvky: 396
Bydliště: Kopřivnice
Elisss: pořádně zaměstnat. Delší procházka, pocvičit, přetahovat, socializovat..
Já když vzal psa na 2hodiny na louku nebyl skoro unavený. Mezi lidma v centru města stačilo 20minut a prochrápal pak půl dne.
Psa sledovat, snažit se ho přichytit při činu. Rozhodně netrestat když něco najdu po svém příchodu je pozdě. Snažit se mu ukázat co dělat může, je to srozumitelnější než tresty za to co by dělat neměl. Najít něco čím ho zaujmout i po odchodu (větěv, balón, velkou hovězí kost, krabice s překvapením). Prostě něčím ho zaujmout..

_________________
Dogo Argentino
http://dogos.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 08:59 
Offline

Registrován: ned 01. led. 2012 16:14
Příspěvky: 4
Bydliště: Brno
Poraďte mi, jak se pes utahá psychicky (teda krom intenzivního výcviku)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 10:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
I na tohle zde najdeš odpovědi.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 12:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
Presne, jak psal Armanny - psychicky utahat znamena nalejt mu do hlavy nove zazitky - mesto, obchody, eskalatory, autobusy....brat ho mezi lidi, do hospod, proste vsude, kde se potka s necim novym, co jeste nezna, ver, ze pak bude rad, ze je doma a ma klid. Plus treba ucit cuchat stopy, to psa patricne utavi, schovavat mu hracky, nutit ho je hledat, daji se koupit ruzne "interaktivni" hracky ve stylu, ze mu do nich schovas pamlsky a on musi zapnout mozek a premejslet, jak je z toho vydolovat (nahradi je treba petka nebo neco podomacku vyrobeneho). plus utahat poradne fyzicky (samozrejme umerne jeho mladi a nedovyvinutosti kloubu) - dlouhe vychazky, plavani, kolo, lyze, kun - cokoliv. Zvazila bych nutnost jeho pobytu pouze na dvore - proc nesmi byt s vami v dome? Pes je smeckove zvire, cche byt se svou smeckou, pokud je nekam "vyhosten", zabavi se tam holt po svem a nici - uvedomte si, ze je to naproste mimino, nemuzete po nem chtit, aby fungoval jako stary cokl. Takze utavit, unavit a utahane - anebo se nedivit, ze nici a obetovat kytky a zahony ;)

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 15:44 
Offline

Registrován: úte 23. čer. 2009 22:00
Příspěvky: 344
Bydliště: Praha 6
Elisss, ještě bych doplnila, že ve městě, či kdekoli, bude mít důsledné vedení. Např:nepůjdete tam, kam chce on, ale tam, kam chceš Ty. Nebo přes každý přechod u nohy - bez tahání... V klidu a míru, bez nervů. Takže ze začátku budeš groggy i Ty. Držím Ti pěsti, vím co Tě čeká. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: stř 04. led. 2012 20:29 
Offline

Registrován: ned 01. led. 2012 16:14
Příspěvky: 4
Bydliště: Brno
Děkuji za rady :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 302 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!