Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 12:51
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nepřekousne, že jsou v bytě dveře.
PříspěvekNapsal: sob 02. lis. 2013 19:30 
Offline

Registrován: čtv 31. říj. 2013 13:22
Příspěvky: 2
Bydliště: Liberec
Dobrý den všem, prosím tu o radu, máme téměř tříletou fenku, je to kříženka dobrmana. Nejsem její původní panička, je přítelova, já přišla do jejího života před rokem a půl, ale momentálně s ní trávím více času já, protože jsem víc doma. Nevím, jestli by to mohlo souviset, ale je na mě docela závislá, doma chodí, kamkoliv jdu a když si chci dojít na záchod, tak kolikrát kňourá za dveřma koupelny nebo si otevře a rovnou tam vleze. Před třemi měsíci jsme se s ní přestěhovali od "tchyně", kde Larra hodně zlobila, ničila věci, každý den nechávala hromádky a čůrání - myslím, že to bylo napětím a situací, která tam byla. Co jsme v novém bytě, nic nám tu nenechává, je hodná, klidnější. Ale je to asi dva týdny, co jsme si konečně pořídili dveře mezi ložnici a obývák, když nejsme doma, jsou zavřené, aby nechodila do postele. Od té doby začalo ničení, co najde to rozkouše, zničí. Nevím, co mám dělat, ale nechci se podřizovat tomu, abych jí zase nechávala otevřené dveře a také jí nechci trestat, to nemám ráda. Snažím se jí víc utahat, víc si s ní hrát, ale nepomůže to. Minule jsem byla pryč 45 minut a bylo toho neskutečně moc zničeného. Vymyslela jsem jí i novou aktivitu, protože je divoká a venku mě občas neposlechne, tak budeme chodit s kamarádkou, která cvičí pejsky na pole a učit Larrču poslušnosti a nechat jí hrát si víc s pejsky, ale nevím, jestli to pomůže. Máte někdo nějaký tip? Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nepřekousne, že jsou v bytě dveře.
PříspěvekNapsal: ned 03. lis. 2013 21:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
To vypadá na pěkně nesamostatnýho pejska. Odpovědí tu je dost a dost a dost. Základ je unavený pes = hodný pes. Pak nevítat, neloučit. Obecně pochavaly hodně umírnit, jen dlouhé pomalé hlazení, žádné drbání a pod. Hlasem hlubokým a šeptavým = žádné jásání, mlaskání, plácání, tleskání a pod. A taky jí odnaučit to lezení za váma. Pročtěte si to tu, celou sekci a vemte to od nejstarších příspěvků.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nepřekousne, že jsou v bytě dveře.
PříspěvekNapsal: ned 03. lis. 2013 21:27 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
naprosto nepse vzato- čí jsou dveře?
takže zejména je ty "divný nový omezující dveře" třeba otvírat a zavírat nejen, když tam nejste vy.. ale jsou to vaše dveře a vy si je před psem a za psem můžete otevřít i 100x za večer, když jste všichni doma, protože se vám to líbí a jsou vaše... toliko konkrétně ke dveřím /měli jsme podobnou situaci, ovšem s větším počtem dveří/ a jinak, jak psala Eva..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nepřekousne, že jsou v bytě dveře.
PříspěvekNapsal: ned 03. lis. 2013 22:18 
Offline

Registrován: čtv 31. říj. 2013 13:22
Příspěvky: 2
Bydliště: Liberec
Zavírám je, i když jsme doma. Ale to já jsem většinou v obýváku nebo kuchyni (máme spojené), kde je i Larra a to je spokojená, leží na křesle nebo si hraje.
Příspěvky jsem tu četla, spoustu z nich jsem zkoušela.
Určitě je nesamostatná, jsem třeba pryč dvě minuty a pak přijdu a skáče kolem mě, jak kdyby mě neviděla týden. Na její vítání se snažím nereagovat, ale stejně se to nemění. To samé, že se s ní vůbec neloučím, když odcházím. Zezačátku jsem jí hrozila, aby nic neprovedla, ale dočetla jsem se, že to se dělat nemá, tak jsem přestala, ale je to stále stejné.
Má své místo, ale většinu dne je na křeslech (máme dvě) a pokud na nich večer sedíme, tak je schopná celou dobu kňourat, že na ně nemůže.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!