Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:07
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pes v naší nepřítomnosti skáče na stůl a po oknech
PříspěvekNapsal: pon 04. lis. 2013 12:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 22:47
Příspěvky: 11
Bydliště: Frenštát p.R.
Zdravím všechny a prosím o radu. 14 dní máme pejska – fenku z útulku. Je to asi dvouleté 12tikg černobílé střapaté cosi s rysy českého fouska. Říkáme jí Zorinka. Je čistotná, zná základní povely. Je velice vnímavá. Nevítáme, neloučíme se apod. Nedávno nám umřela fenka závisláček, takže tohle chceme utnout hned od začátku.
Minulý týden jsme měli ranní, tak byla poprvé delší dobu sama.Po návratu jsme zjistili, že byla na jídelním stole, na kuch.lince, zničila žaluzie na franc.okně v obýváku a poškrábala dveře v kuchyně. Dělali jsme jako že nic,uklidili, další den jí nechali hračku a klacek, ale situace stejná. Není to klasický destruktor, protože nic kromě "únikových" míst jako okno a dveře nepřišlo k úhoně.
Včera jsem ji nachytala na stole - viděla manžela jít ven a zapomněla, že jsem doma. Okřikla jsem ji, Zorinka se lekla, tvářila se provinile, ale dnes jsme ji zkoušeli a jasně že byla na stole zas. Stůl i linka jsou pod oknem a asi proto ji to tam táhne, že má rozhled.
Jak ji to odnaučit? Vím, že je to o nesamostatnosti a že to bude nějaký čas trvat. Ale ocenila bych nějaké tipy, jak si pomoct a nepřijít přitom o nervy a o majetek. Dům je průchozí bez vnitřních dveří (kromě WC,koupelny a spíže) Chodba je malá. Nemáme ji kam jinam zavřít, ani ji nemůžem nechat na zahradě.
Díky za rady, příp.nasměrování do jiného tématu. Hledala jsem odpovědi, hodně jsem našla, ale i tak si nevím rady. Za chvlíli jdem na odpolední, tak jsem zvědavá, co nás čeká večer..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes v naší nepřítomnosti skáče na stůl a po oknech
PříspěvekNapsal: úte 05. lis. 2013 17:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2013 21:14
Příspěvky: 46
Bydliště: Tábor
Unavený pes- hodný pes. Nebo bych ji nechala nějakou pořádnou kousací dobrotu, která ji vydrží dlouho. Třeba se prodávají sušené hrtany, jícny a s tim má pes co dělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes v naší nepřítomnosti skáče na stůl a po oknech
PříspěvekNapsal: ned 24. lis. 2013 20:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 22:47
Příspěvky: 11
Bydliště: Frenštát p.R.
Ahoj všem. Díky za radu i za přečtení mého dotazu. Manžel byl na nemocenské, Zorinka nebyla 2 týdny sama, kromě kontroly u doktora, kdy ho po návratu čekal šťastný psí pohled za oknem na PC stolku. Pročítám poradnu a knihu PSI od p.Desenského. Přiměla jsem manžela, aby si ji taky přečetl a pochopil, že musíme při výchově táhnout za jeden provaz. Konečně mi hodně věcí dává smysl. Mám hroznou radost, když vidím, že rady opravdu fungují. Třeba hysterické vítání, kdy to vypadá, že pes dostane infarkt. Když jsem ji ignorovala, dala klidným hlasem povel sedni, nebo jindy místo, Zorinka se uklidnila. Když přicházím domů, je pořád plná emocí, ale jakmile vejdu do kuchyně, skoro automaticky se uklidí do pelíšku a čeká, až jí zavolám. Kéž by se podařilo vyřešit i to ostatní.
Ještě se s hafinou poznáváme a oťukáváme, každý den zjišťujeme něco nového o ní i o sobě :-)
Vypadá to, že je to hlídač, který má rád přehled a výhled z okna. Snažím se teď vymyslet, jak to udělat, aby se "vlk nažral a koza zůstala celá", ale přitom si neničit výchovu psa nevhodnými ústupky. Když nic, mám teď na stole a na lince pořádek jako nikdy předtím..


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!