Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 14:52
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pes odmita voditko
PříspěvekNapsal: čtv 01. bře. 2007 14:59 
Offline

Registrován: stř 31. led. 2007 11:36
Příspěvky: 107
Bydliště: Bratislava
Ahoj, prosim o radu - pes mlady vlciak - odmieta ist s voditkom - okamzite si lahne na zem, polozi aj cumacik a odmieta sa pohnut :?
Mam pocit, ze sa voditka boji (nema dovod, nespaja sa mu s nijakym zlym zazitkom)
Ako ho naucit chodit na voditku pri nohe, bez toho, aby ho clovek musel vliect za sebou a kazdych par metrov si lihal? :shock:
Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes odmita voditko
PříspěvekNapsal: čtv 01. bře. 2007 15:23 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
SV píše:
Ahoj, prosim o radu - pes mlady vlciak - odmieta ist s voditkom - okamzite si lahne na zem, polozi aj cumacik a odmieta sa pohnut :?
Mam pocit, ze sa voditka boji (nema dovod, nespaja sa mu s nijakym zlym zazitkom)
Ako ho naucit chodit na voditku pri nohe, bez toho, aby ho clovek musel vliect za sebou a kazdych par metrov si lihal? :shock:
Dakujem
Kdykoli se zastavíš, pes pochopí, že to lze a nemusí jít. Proto dám povel, počkám vteřinu a pak jdu bez ohledu na to, co se děje na druhém konci vodítka. Tam ať si dělá pes třeba stojku na čumáku, hlavně když mne nezastaví. Jakmile začne spolupracovat dám mu možnost mne dojít tím, že ho mírně bez nátlaku přitáhnu na vodítku a pochválím ho bez zastavení za pochodu. Důležité je 1. ho nepřemlouvat 2. tvářit se spokojeně při všech alternativách 3. nezastavovat 4. dát mu možnost povolit tah vodítka. Prostě ho povelem informovat o tom, co nevyhnutelně stejně přijde a pak už jen jít. Když bude chytrý, dlouho si záda o zem dřít nenechá a začne spolupracovat. Jestliže spolupracovat začne, začněte mírně měnit směr pochodu. Kolik mu je?. :wink:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. bře. 2007 16:05 
Offline

Registrován: stř 31. led. 2007 11:36
Příspěvky: 107
Bydliště: Bratislava
Dakujem. :-) Psik Cezar ma 10 mesiacov, patri kolegynke. Ukazem jej tvoju odpoved, aj tvoju stranku, a skusim jej vysvetlit, ze pes vlciak potrebuje aspon zakladny vycvik a ze kazdy pes ma inu psychiku. :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. bře. 2007 18:10 
Offline

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:01
Příspěvky: 101
Bydliště: Košice
Co robila kolegyna do tejto doby?
Ma ho odmalicka? Mne to nepride ze odmieta voditko, ale ze sa na nom nikdy nenaucil chodit.
V takom pripade ho to treba naucit, tak ako sa to uci od maleho steniatka.
Pes je tvor ucenlivy a ak ho vedies spravne, rychlo pochopi co je pre neho vyhodne.
Na voditku naucis chodit za tyzden aj 8 tyzdnove steniatko, ale s 10 mesacnym hoviadkom to bude mat fyzicky narocnejsie.

_________________
Pokiaľ nenájdeš raj v pravom strede svojho srdca, nemáš najmenšiu šancu, aby si tam mohol raz vstúpiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. bře. 2007 09:18 
Offline

Registrován: stř 31. led. 2007 11:36
Příspěvky: 107
Bydliště: Bratislava
Ahoj Gabi!
Dakujem za reakciu a snahu pomoct.
Toz tu je zase raz problem s ludmi :( Psik je hodny, ale celkovo nevychovany, skace na ludi (v dobrom umysle privitat), pretoze ho nenaucili, za sa to nema :( Maju ho odmalicka........
"V takom pripade ho to treba naucit, tak ako sa to uci od maleho steniatka." To je tak, ako pisal Rudo, vsak?
Prepac, ze sa tak blbo pytam, ale ja mam macku :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. bře. 2007 11:25 
Offline

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:01
Příspěvky: 101
Bydliště: Košice
Ano, tak. Akurat je rozdiel skutocne v tom ako manipulovat zo psom ked ma 10 kil alebo ked ma 30. Zase sokor dospelemu pupertakovi nebudem pristupovat tak opatrne ako k malemu steniatku.

Ako s nim potom chodia na prechadzky? Alebo ho maju pri dome?
Psy sa radi naucia na voditko prave preto, ze to maju spojene s niecim prijemnym. napriklad aj s tou prechadzkou.

Bolo by dobre, keby aspon zaklady pochytili od niekoho skuseneho. Potrebuju sa to naucit hlavne oni. Potom to lahsie naucia aj svojho psika.

_________________
Pokiaľ nenájdeš raj v pravom strede svojho srdca, nemáš najmenšiu šancu, aby si tam mohol raz vstúpiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09. dub. 2007 09:17 
Offline

Registrován: pát 30. bře. 2007 09:47
Příspěvky: 37
Bydliště: Ostrava - přechodně
My jsme minulý rok na jaře našli krásného křížence - teď už Františka:) Byl radostný, hravý - všecko rouzkousal:) , ale na vodítku jít nechtěl. Chytal úplné záchvaty. Mlátil sebou, snažil se všemožně vykroutit, ječel, jak kdybychom ho vraždili, pak zase tahal jak střelený. V situaci, kdy se svíjel a snažil se vykroutit z obojku jsme se ho snažili uklidnit mluvením, hlavně to chtělo mu ukázat, že opravdu o nic nejde a prostě se jít musí. Byl to teda boj:) Pak když se uklidnil a naopak tahal jako kůň, tak jsem zvolila metodu, že dokud se nepřestane tahat, tak se nikam nejde, ani o centimetr. Přitáhla jsem si ho k noze a čekala jsem, dokud se naproto neuklidní a nepřestane tlačit na vodítko. Takhle jsme třeba strávili na trase 100 metrů půl hodiny, ale stálo to za to. Tímto způsobem jsme naučili chodit nejlépe hluchého nalezence Ludvu a to je už pěkný stařík:)

_________________
Ráda pomáhám, obzvláště zvířatům. Doma - na horách - máme 7 psů a několik koček, takže nekecám:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2007 21:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. bře. 2007 13:47
Příspěvky: 124
Bydliště: Žiar nad Hronom, SR
Ja som mala opačný problém, napriek tomu, že Ella prvýkrát v živote videla vodítko až keď som ju doniesla domov, prvé dni odmietala byť vonku z neho pustená...bol to strach, asi aby som jej neušla...... tak som ju brávala von na vodítku, bola spokojná a postupne, keď sa začala zapájať do hier ostatných psov som ju pustila, keď si to všimla tak sa hrabala naspäť ku mne, ale na 5-ty deň ju to prešlo.....

_________________
Sáša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2007 21:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. bře. 2007 13:47
Příspěvky: 124
Bydliště: Žiar nad Hronom, SR
v tom čase mala dva roky....

_________________
Sáša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. dub. 2008 17:03 
Dobrý den,
mám úplně podobný problém. Vzali jsme si z útulku fenku bordeauxské dogy. Celý svůj život byla zavřená v kravíně s dalšími psi, takže okolní svět moc nezná. Máme ji už nějaký čas. Je perfektní. Udělala veliké pokroky. Akorát nás trápí jediné a to je vodítko. Jakmile jí ho přípnu tak zkamení, ani se nehne. Sama za mnou jde, ale s vodítkem ani ránu. Četla jsem předchozí rady. Ale táhnou 35 kg psa neni žádný sradna. Co mám dělat aby šla dobrovolně ??


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. dub. 2008 18:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
sonicko, možná byste mohli zkusit jí to vodítko připnout a nechat za sebou tahat, aby si na něj zvykla...že by ho měla permanentně připnuté, i doma, furt by ho vláčela, až nebude nervit s vláčeným vodítkem, vezmete ho do ruky a budete psa vodit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. dub. 2008 19:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
sonicka píše:
Ale táhnou 35 kg psa neni žádný sradna.

ucila som chodit na voditku skoro dospeleho RTW a tiez som ho na zaciatku proste vliekla za sebou takze uplne chapem ze to voooobec nie je sranda. mam 50 kilo pesak mal solidnych 30, takze som mala ruky vytahane, ale velmi rychlo pochopil ze je omnoho jednoduchsie ist po svojich ako si osuchat brucho. myslim ze rudova metoda sice neznie moc prijemne, ale je to absolutne ucinne.

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. dub. 2008 06:55 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
sonicka píše:
...Co mám dělat aby šla dobrovolně ??
Něco podobného jsem teď napsal zde v tomto příspěvku.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. kvě. 2008 10:19 
Vodítko už sem jí nechala, aby s ním volně běhala. Na to si zvykla, to není problém. Problém je, jakmile vodítko vemu do ruky. To zůstane stát ani se nehne. Děkuji za rady. Zkusím metodu táhnutí a uvidíme jak to půjde.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12. kvě. 2008 07:31 
Děkuji všem za rady. Zkusila jsem to a pejsek už na vodítku chodí. Občas ještě trochu protestuje ale to je detail, který zvládnem.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12. kvě. 2008 07:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
sonicka píše:
Děkuji všem za rady. Zkusila jsem to a pejsek už na vodítku chodí. Občas ještě trochu protestuje ale to je detail, který zvládnem.

:jo: nech sa vam dari

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!