Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 12:35
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 244 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tahá jak o život
PříspěvekNapsal: čtv 22. bře. 2007 13:18 
Dobrý den všem.Jsem tu úplný nováček a velmi prosím o radu.Je mi úplně do pláče,zrovna jsme se vrátili z vycházky-no vycházky,spíš jsem psych.i fyz.vyčerpaná.Nevím co dělám špatně,od 7týdnů máme doma svého pejska-SAO,dnes má rok a 4měsíce...Nevím co se stalo,ale z ničehonic nejde venku udržet na vodítku.Mám i halti ohlváku,ale to zuří ještě víc,že ho nechci pustit.Zdá se mi,že hlídá a snaží se vystartovat po všem co se hýbne...!Chce se mi brečet že svého pejska nezvládám a já nevím proč.Proč mě doma poslechne,když cvičím ale venku ne??Proč mě tak táhne?Jsme váhově skoro stejně,ještě 10kg a je jak já...Já už mám z těch procházek takovou hrůzu co bude.Chodíme za ves,kde jsou pole,tam ho pouštím na volno,přijde na ke mě.Ale to nesmíme potkat jiného psa.Píšu to asi úplně zmateně,ale snad mě chápete! Velice děkuji za odpověď


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22. bře. 2007 18:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nejdřív ze všeho se seber, když si nevěříš sama, bojíš se, co bude - jak od něj můžeš chtít, aby byl v pohodě on? Protože se bojíš - on to cítí - tak po všem startuje, aby tě chránil.
Zavolej Rudovi a domluv si schůzku. Naučí tě, jak se takového "hovádko" dá ovládat jednou rukou. To ti po netu nikdo neporadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22. bře. 2007 21:10 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
S těmito pejsky se mi pracuje velice dobře a skutečně to jde levačkou. Udělejte si čas, zavolejte a přivezte mi ho ukázat. Naučím vás s ním dělat ke spokojenosti všech.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Tahání
PříspěvekNapsal: stř 13. čer. 2007 18:26 
Dobrý den přečetla jsem si celé vaše webové stránky a protože náš ovčák Maxík tahá na vodítku pořidila jsem mu ohlavku Halti. je to výborné jsem úplně nadšená pže tahání je to tam. Ale mám strach, aby nebyl max nějak deprimován válí se pořád v trávě asi se mu to moc nelíbí. Můžete mi poradit, kdy bude čas a jakým způsobem ohlávku převezt na normální vodítko? Ještě by mě zajímalo, když jsem vedla psa na normálním vodítku tak neumí přecházet psy. Když se mu pes nelíbí vyjede na něj. Dá se to nějak bez Halti odnaučit???Děkuji za odpovědi Jana


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13. čer. 2007 22:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
janik na váleníé nedej rpostě jdi dál jen to na tebe zkouší žádná deprivace z haltiny muurčitě nehrozí. pokud vím převádění s halti na obojek asi moc nefunguje prostě bud netahá na halti a nebo netahá ani na obojku. u nás to funguje tak že máš halti deš u nohy maš obojek kjdi nějak slušně máš kšíry tak taháš:-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14. čer. 2007 05:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Pokud bude mit halty nebude tahat,aby netahal ani s obojkem je potrba pejska naucit chuzy u nohy.Tohle je uz spis na navstevu cvicaku protoze je potrba ukazat jak se tohle dela prakticky v realu.Je zde dulezite presne nacasovani,povelu,odmen a prace svoditkem.To po netu nelze ukazat.Myslim ze bi Vam i pomohlo zde ve vyhledavaci zadat slova tahani,chuze....ovladatelnost.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14. čer. 2007 06:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
BinLadin píše:
Tohle je uz spis na navstevu cvicaku protoze je potrba ukazat jak se tohle dela prakticky v realu.Je zde dulezite presne nacasovani,povelu,odmen a prace svoditkem.To po netu nelze ukazat ...

Tak s tímhle naprostej souhlas ... já se marně snažila našeho Rexe naučit netahat na vodítku, koupila jsem Halti (teď už ji používám minimálně), ale pořád minimální úspěch ... a pak jsem viděla na Ovčárech jak pan Desenský někomu (tušim že Isdpch) ukazoval, jak pracovat se psem a s vodítkem ... a ejhle, už vím jak na to ... někdy to prostě slovy nejde tak dobře popsat, jako ukázat :wink: Jo a dost důletižá je trpělivost.

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14. čer. 2007 09:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
tinta76 píše:
BinLadin píše:
Tohle je uz spis na navstevu cvicaku protoze je potrba ukazat jak se tohle dela prakticky v realu.Je zde dulezite presne nacasovani,povelu,odmen a prace svoditkem.To po netu nelze ukazat ...

Tak s tímhle naprostej souhlas ... já se marně snažila našeho Rexe naučit netahat na vodítku, koupila jsem Halti (teď už ji používám minimálně), ale pořád minimální úspěch ... a pak jsem viděla na Ovčárech jak pan Desenský někomu (tušim že Isdpch) ukazoval, jak pracovat se psem a s vodítkem ... a ejhle, už vím jak na to ... někdy to prostě slovy nejde tak dobře popsat, jako ukázat :wink: Jo a dost důletižá je trpělivost.

Ona je take dost dulezita otazka motivace,jak clovek se psem komunikuje a vnima pri vycviku.Protoze stejne jak je dulezite vedet jak akdy pouzit voditko je stejne dulezite vedet jak a kdy chvalit,odmenovat nebo jak provest korekce.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08. črc. 2007 11:48 
chtěla bych se zeptat. Mám dva měsíce ohlávku halti na začátku pejsek chodil super. Teď už ten pocit nemám, pže mám pocit, že zjistil jak ohlávka funguje a při tom když zatáhnu mám pocit, že drží pevněji hlavu abych ho nepřetáhla. Můžete mi něco poradit? díky jana


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. zář. 2007 20:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. zář. 2007 13:06
Příspěvky: 31
Bydliště: Znojmo
Dobrý večer, jsem tu nová a tak si pořád čtu dokola dotazy a výborné odpovědi na spoustu otázek které i mě zajímají.A tak pořád hledám do které z těchto sekcí se mám zařadit, asi by jich bylo spousty..bohužel.Mám 3-letou fenku staforda, a každý den zjišťuji kolik chyb jsem od začátku do teď udělala..a i když jsem zkoušela podle vašich rad něco změnit, stále se mi to nějak nedaří.Neříkám, že je vyloženě nevycvičená, ale spoustu chyb tam je.A potřebovala bych na pár otázek odpovědět, teda až budete mít trošku času (je toho určitě dost, kolem stěhování.I tam jsem chtěla přijed pomoct, ale bohužel mi do toho vlezla práce a musím odcestovat).
Takže jestli bych mohla otravovat, tak bych potřebovala poradit s tímhle:
největší problém je asi v tom, že moje fenka při venčení mě až tak nevnímá, nebo spíš ji zajímá všechno okolo, jen ne já.Začne mě vnímat jen v tom případě, že už zvýším hlas, nebo ji nějak pošťouchnu..ale i to není na dlouho dobu.
Další věc je to, že bez vodítka ani ránu, a to už jsme vyzkoušely i stopovačku...ale pořád výrazná změna není..
A bohužel o tahání vodítka, když jde s náma jiný pes ani nemluvím..
Vím, že toho je opravdu moc..ale když by se nějaká odpověď našla, tak bych byla moc ráda. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. zář. 2007 14:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
icethara - počkala bych po stěhování, až bude více času a klidu, pak se určitě k panu Desenskému objednejte na osobní konzultaci, předpokládám, že číslo mobilu zůstane stejné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. zář. 2007 07:56 
Offline

Registrován: čtv 28. zář. 2006 11:43
Příspěvky: 10
Bydliště: Klimkovice
Mám také asiaty, musím říct, že se s nimi dobře pracuje, ale musíš všechno dělat v klidu, bez emocí a nervozity. Učili jsme je od malinka chodit na vodítku těsně u nohy, chválili, odměňovali a nebyly žádné problémy. Na louce pak na dlouhé stopovačce a pak už volně, ale musíš postupovat pomalu a citlivě. Nauč ho napřed na stopovačce přivolání, to je nejdůležijší a základní vec. Než pojedeš k panu Desenskému pročti si stránky asiatů tam se hodně naučíš. www.stredoasiat.info
Hodně úspěchů, Hanka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. pro. 2007 14:28 
Dobrý den !Naše Agi strašne tahá na vodtku :( :( Má 5 měsícu.Když vidí jiného psa chnet by za nim letěla a hrála si. Jak mám udělat aby se to odnaučila? :panicek:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. pro. 2007 18:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Agi píše:
Dobrý den !Naše Agi strašne tahá na vodtku :( :( Má 5 měsícu.Když vidí jiného psa chnet by za nim letěla a hrála si. Jak mám udělat aby se to odnaučila? :panicek:

1) Prostudovat dukladne tema TAHANI NA VODITKU napr. http://www.psycholog-psu.com/poradna/vi ... .php?t=836
2) ..domluvit a detaily v pripade potreby konzultovat s Rudem..
3)Neexistuje univerzalni navod....bez znalosti Vaseho hafana,Vas a toho kdy je videt jak komunikujete se pse,reakci psa nejde poradit.Pouzivtjet zdravi selsky rozum a cit pro psa....doporucuji pomalu zacit psa ucit zaklady poslusnosti,nejdrive na voditku a po jejim zvladnuti postupne i bez voditka.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ohlávka halti
PříspěvekNapsal: sob 09. úno. 2008 17:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. lis. 2007 20:25
Příspěvky: 2
Bydliště: Bílá Třemešná 267
Koupila jsem si pro našeho divokého Landseera ohlávku halti a během odpoledne, kdy ji měl nasazenou a občas jsem ho po zahradě vedla na vodítku, si zvykl, tak jsem s ním vyrazila na chodník. Byla jsem překvapená, pes šel klidně u nohy, když zatahal ohlávka se mu stáhla a tím pádem znepříjemnila chůzi, pes otočil hlavu vlastně ke mě. Takže mu nevadili ani psi které jsme míjeli. Váží skoro 70kg a do téhle chvíle se mnou vždy chodil manžel a střídali jsme se u vodítka, dneska jsem s ním byla hodinu a půl ven´ku a byla to nádhera. Je to opravdu super pomůcka. Doporučuji všem.Martina

_________________
kazbek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. bře. 2008 10:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
vladko, už párkrát mě zarazilo, že píšeš, že chceš aby chodila na procházce u nohy. Proč? u nohy ji nechávej pár kroků a pak ji propust na celý vodítko ať si čuchá, samozřejmě bez tahání, myslim že budete spokojený obě :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. bře. 2008 10:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Vlaďko,
bude umět to, co jí naučíš. Tady na poradně najdeš podrobný návod, jak na přivolání, tahání na vodítku další důležité věci. Jak píše Eva, nech jí její zábavu, čuchání a tak. Nemusíš jí přece celou procházku držet u nohy na vodítku - to by nebavilo žádného psa a koukal by, jak se z toho vyvléknout. Jestli nemá přivolání, dej jí stopovačku a nech jí také trochu žít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. bře. 2008 10:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
souhlas s Evou chuzy u nohy vyžaduju jen výjmečně třeba v ruchu velkoměsta a to jen někde ve zbytku doby nechávám psa na naplném vodítku at si čuchá a jde svým tempem- nesmí ovšem vodítko napnout

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. bře. 2008 17:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. bře. 2008 21:37
Příspěvky: 16
Bydliště: Děčín
Ne, nechci, aby celou procházku byla u nohy. Bydlím ve městě a tak bych chtěla a snažím se o to, aby netahala na vodítku a šla blízko mě dokud nedojdeme na to místo, kde může být na volněji. Bydlím ve středu města a tady moc být na volno nemůže. Samozřejmě pokud je někde trocha trávy nebo nejsou lidi, tak jí pustím na dosah vodítka... cca 1,5m. Když dojdeme k místu, kde nejsou auta a může být na stopovačce, tak nepotřebuji, aby byl u nohy. Dneska to byl výlet opravdu dlouhý... skoro 5 a půl hodiny a našlapali jsme asi 16 km. Bylo to opravdu dlouhý a jsme obě hodně vyčerpaný. Musím říct, že byla ale hodná a cestu zpět po městě zvládla bez tahání vedle paničky :)

_________________
Vláďa a Jamie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. čer. 2008 08:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 06. čer. 2008 08:27
Příspěvky: 38
Bydliště: Trnava, Slovensko
Ahojte, mam otazocku ohladom doladenia chodze pri nohe a netahania...mam dve psiska, starsi Maco vie chodit pri nohe krasne, ale mladsi Monty je maly nervacik, rad startuje ku branam kde su psy a pod...ak ich chcem viest pri nohe obidvoch, tak sa prisposobuju jeden druhemu s tym, ze Maly je stale o krok dva popredu...nieje to doslova tahanie, voditko byva vetsinou prevesene, ale proste si cupkaju popredu, co nieje vobec dobre v urcitych situaciach...ak chcem aby isiel zarovno mna, musim ich stale slovne upozornovat, alebo prudko zastavim a potiahnem ich k sebe...maleho musim mat zo zdravotnych dovodov na postroji, co tiaz nieje sranda...

And the question is...akym sposobom im ukazat, ze si zelam aby isli pri mojej nohe, nie popredu, nie pozadu ale pri nohe, a aby pri nej isli az dovtedy kym nedam iny povel ??

_________________
www.macofuzik.wbl.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. črc. 2008 12:02 
Offline

Registrován: čtv 28. pro. 2006 17:22
Příspěvky: 74
Cus, nemate nekdo zkusenosti s timhle voditkem? Nejak se mi to nezda, zda je to vhodne, zvlaste, kdyz mam trochu lekaciho voriska, co zrovna nemiluje praskani a strelbe podobne pazvuky...

Jinak odkaz je samozrejme z dolni listy teto poradny, cili pripadny nakup jde pres tuto side.

http://www.baron.cz/index_kat.asp?ID_PARTNER=551/pes/voditka-pro-psy ... tahaci/i-0


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. črc. 2008 12:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
už jsem o něm slyšela, ale myslim si, že i když nemáš psa s reakcí, tak si ji můžeš díky tomu vybudovat a pokud ano, tak si myslim, že místo aby přestal tahat když vodítko klapne, tak se pokusí zdrhnout :? ale nevim, nevidla jsem v praxi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. črc. 2008 12:19 
Offline

Registrován: čtv 28. pro. 2006 17:22
Příspěvky: 74
Ja si to myslim taky, moc se mi to nezamlouva. Osobne o tom neuvazuju, myslim, ze by to psovi s reakci mohlo slusne tuto reakci prohloubit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. črc. 2008 00:16 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06. črc. 2008 20:07
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha
no psovi s reakcí prohloubit a jak píše Eva pes bez reakce si jí klidně udělá:)
add.chůze na vodítku..chodím se AST na flexiněa i na ní ví kdy je k noze a kdy si lítá a čuchá..a fakt je že k noze máme většinou přes silnici a na cvičení:)jinak stačí když netahá a to jsme trénovali hodně dlouho a stejně to nemáme na 100% pokud někde vylítne pes co je drzej:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. črc. 2008 06:52 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Podle mne se při odnaučování tahání na flexině docela nadřeš. Jednodušší je to na pevné nepružné šňůře.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. črc. 2008 08:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
napíšu to ještě přesněji - flexina kazí psy, učí psy tahat. Zkus si ho přepnout na normální vodítko (bez povelu k noze) a uvidíš. Chůze u nohy a netahání jsou dvě různé věci - chůze u nohy je cvik poslušnosti, kdy má pes přesně stanoveno co má dělat, zatímco při obyčejné chůzi na vodítku chci po psu "jen" to aby netahal. Pokud chce ale pes trochu počichat na flexině, tak naopak tahat musí.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22. črc. 2008 16:09 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06. črc. 2008 20:07
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha
no nevím jak moc jsme si rozumněli..pes mi funguje tak jak myslím zatím potřebuju:)
že na flexe "tahá" to asi jo,pokud za tahání bereme už jemný zátah na vyjetí lanka:) ale rozhodně zná povel POMALU,takže za ní nevlaju a nepouštím draky...na normálním vodítku chodí v pořádku a na flexině se chodí venčit a to jí fakt nechácám volnost,stačí že mě nerve a jde si v klidu:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: pon 27. říj. 2008 19:37 
Offline

Registrován: stř 17. zář. 2008 20:10
Příspěvky: 23
Bydliště: Pardubický kraj
Ahojda všem,asi jsem tu dlouho nebyla,ale nezapomínám.....Mám zatím asi trochu jiný problém.Začala jsem chodit na cvičák-do tzv školičky,jsou nám 4měsíce a byli jsme tam asi 4x.Mám fenku RR ,je šílená jak všechno okolo štěká,šíleně tahá a vůbec neví,že je u mě na vodítku.Cvičitel mi řekl,že to musím chvíli vydržet,že si pomalu zvykne,nedoporučil mi vůbec řetízek a tak bych se hctěla poradit,jestli nemáte s tak temper.RR zkušenost.Já když jsme s ní sama na vycházce,tak na pomalu! a menší cuknutí jde suprově,i když odejdem ze cvičáku,tak se za rohem úplně uklidní,je fakt,že jí ještě všechno zajímá a všechno a všechny miluje,ale já mám ruce jako opice..Je možný,že je opravdu z toho dění na cvičáku nervozní a musím vydržet??

_________________
Machajda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27. říj. 2008 19:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Tahání na vodítku se tu už řešilo,zrovna na free sobotě i s praktickou ukázkou.Dá se škubnout i u malého štěnětě,ale osobně bych volila praktickou ukázku,blbě se to popisuje.A možná bych měla strach,že bych škubla moc.A k tvému dotazu,jestli je nervózní na cvičáku.Je to malé mimino,nejmín do půl roku neudrží pozornost,proto se chodí do štěněcí školičky,spíš kvůli socializaci a hraní si s ostatními štěnaty,než kvůli výcviku.Všechno jí tam zajímá,je tam spousta podnětů.Taky jsem chodila s čubou do školičky asi ve 4 měsících,tak vím,jaké to bylo. Ted je jí 9 měsíců a nebojím s s ní škubnout,tak,že mi udělá otočku.Ne vždycky se mi podaří vystihnout ten moment než vodítko napne,je to o postřehu.Ale mám pocit,že už tolik netahá.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27. říj. 2008 20:50 
Offline

Registrován: stř 17. zář. 2008 20:10
Příspěvky: 23
Bydliště: Pardubický kraj
Jj děláme jen přivolání na stopovačce,kdekoliv i za tmy,chodíme do města,na nádrží.......není to ještě klasika výcvik,ale jak jsme mezi psy,je mimo,naprosto,jen občas jí zaujmu hrou,ani pamlsky nechce a to tahání no právě ,že z toho až mám hrůzu,abych jí nekrotila moc....přeci je je to RR a já jsem mívala NO a ti byli alespon -moji -zvladatelnější,jenže to je psem,Shara je torpédo :)))

_________________
Machajda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. lis. 2008 16:05 
Mám problém so svojou jazvečíčkou, má asi rok
dostala som ju a ťahá ako blbá. U nás nie je cvičák
a nepomáha ani šklbanie - poradí niekto, ale podľa
možnosti majiteľ malého psa.
090508


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. lis. 2008 16:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 23. zář. 2008 18:49
Příspěvky: 29
Bydliště: Vlčetín,Liberec
Alena mokra: i na malé psy se dělaj Halti ohlávky, myslim že jednička by jí mohla bejt nebo ted se dělaj nově i nulky :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. lis. 2008 16:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
nanny - proč bude dávat ročního jezevčíka na haltinu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. lis. 2008 16:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 23. zář. 2008 18:49
Příspěvky: 29
Bydliště: Vlčetín,Liberec
Gerda: no je to docela dobrá možnost jak zapříčinit taháni


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. lis. 2008 16:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
nanny - ten jezevčík je roční, má pár kilo, haltina bych řekla, že je na psy, který neudržíš v ruce, když táhnou, nezvládneš s nima dostatečně cuknout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. lis. 2008 17:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 23. zář. 2008 18:49
Příspěvky: 29
Bydliště: Vlčetín,Liberec
no to bylo jen z mího laickýho pohledu kdyby se s nim slečně nechtělo tahat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. lis. 2008 18:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
alena mokra píše:
Mám problém so svojou jazvečíčkou, má asi rok
dostala som ju a ťahá ako blbá. U nás nie je cvičák
a nepomáha ani šklbanie - poradí niekto, ale podľa
možnosti majiteľ malého psa.
090508


Odnaučit psa tahat není jenom otázkou škubání. Jde celkově o to, aby pes pochopil, že napnuté vodítko je špatně a volné vodítko je dobře. Nepoužíváš navíjecí vodítko? Tam je tah vždycky. Když chceš přiměřeně škubnout, měla bys to udělat přesně v té chvíli, než chce zatáhnout pes. A hned vodítko uvolnit. To načasování je důležité. Také si dej pozor na to, abys vodítko nenapínala ty, třeba když uvidíš jiného psa. Upoutávej pozornost psa na sebe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: ned 11. led. 2009 11:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. led. 2009 10:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Lučice,okr. Havl.brod
Dobrý den všichni,přečetla jsem si tady toho dost o tahání na vodítku,máme stím taky problém ale stále mi není jasné odkdy můžu škubnout.Je nám 12 týdnů a tahá jako blázen(kříženec boxera s vlčákem) já vím že je to ještě miminko a potřebuje toho hodně prozkoumat.Poradíte mi někdo přibližně od jakého věku můžu škubnout?Díky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: ned 11. led. 2009 13:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
od rpvního dne co si ho přivedeš domů.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: ned 11. led. 2009 16:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. led. 2009 10:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Lučice,okr. Havl.brod
díky moc ajka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: pon 12. led. 2009 06:28 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Kačka Kroufková píše:
...přibližně od jakého věku můžu škubnout?
Můžeš od té doby, kdy psa pořádně rozchodíš na vodítku a pak chceš, aby pochopil, že jde-li na volném vodítku, nic se dít nebude. Hlavně to hce trochu cit v ruce. Neškubu, kdy jde pes za mnou (nemyslím tím jiným směrem, ale stejným). Pak nepoužívám škrťáky, ale vždy jen hladký kožený obojek, utažený kolem krku bez vůle. Vůle obojku se nejlépe projeví při posazování psa, tedy tahu vodítka nahoru a také podle toho, kolik se pod obojek vejde prstů.
Pokud škubneš a necháš psa odejít se opřít do vodítka, nepochopí, o co ti jde. Z toho důvodu trhnu a pokud se pes pokusí do vodítka znovu opřít, ve stejnou chvíli jemně trhnu vodítkem a hned jej kousek povolím, aby pes poznal tu hranici.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: pon 12. led. 2009 09:52 
Dobry den.Mam 1 rok stareho kavalira a tahani na voditku je i nas problem.I kdyz uz se to lepsi.Po precteni clanku jsem zapracovala.Zdalo se to byt nekonecne.Ale ja jsem si rekla,ze vydrzim a u te nohy ho proste naucim chodit.Ted kdyz jdeme ven nez otevru dvere si musi sednout a pockat .Nez zavru dvere taky si musi sednout a pockat nez zavru a dam povel volno.Driv vyrazil ze dveri a malem by mi utrhnul ruku i kdyz je malej silu ma.A takhle byla cela nase prochazka.Ale uz zacina chapat,ze poslechnout musi.Chce to opravdu cas a trpelivost. :yawinkle:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: pon 12. led. 2009 11:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. led. 2009 10:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Lučice,okr. Havl.brod
Děkuji pane Desenský já to dnes ráno zkoušela ještě než jsem si toto přečetla a hned jsem přišla na chybu že škubnu dva kroky chválím ale nechám jí jít rovnou zase do tahání.Odpoledne na procházce už budu postupovat jinak děkuji moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: stř 14. led. 2009 17:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. led. 2009 10:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Lučice,okr. Havl.brod
Tak to ne chci zakřiknout ale huráááááá dnes odpo jsme vůbec netahali ta moje šikulka šla krásně vedle nohy.vodítko volné prověšené.Asi dvakrát měla nakročíno jako že teda zrychlí tak jsem jen hlubším hlasem řekla neetaaheej ona po mě jukla jako na koho to mluvím že ona nic výraz úplnýho neviňátka.A dokonce když byla na volno a potkali jsme jezevčíka taky na volno tak k němu hned letěla já zavolala Bety tak to před tím psem tak zabrzdila že ho ohodila sněhem a koukla na mě a mazala ke mě no krása,ale na druhou stranu kdo by si neběžel pro pohlazení a úsměv.Takže dnes jsme chválili a chválili(ještě že jsem si před procházkou nalámala zásobu piškůtků) tak mám takovej krásnej pocit dneska že se od té vycházky jen pořád culím.Doufám že jsem to nezakřikla. :lol: :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co dělám špatně?
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 14:25 
Dobrý den všem. Já mám také problém se svojí rok a čtvrt starou fenkou aljašského malamuta. Je to nádherný pes,dokonalá postava, mírná povaha,ale jeden problém přeci jen má. Neumí rozeznat kdy táhne saně nebo trojkolku a kdy zase mě. Na její věk je už dost silná a mohutná. Bude mít kolem 45kil a já mám 50 takže jistě chápete,že jí nečiním moc velkou překážku. Ráda bych s ní chodila sama na vycházky,ale nezvládám jí. Bez vodítka přijde na povel,ale jakmile má vodítko je nepříčetná. Mám dojem,že má v sobě ne zrovna málo z vlka. Halti jí nemůžu odnaučit strhávat si ho a když jí vynadám tak mi normálně odmlouvá a přísahám,že někdy to zní jako by mluvila. Má svojí hlavu a já bych ráda věděla jak jí srazit hřebínek,protože pán jsem tady přeci jenom já. Prosím pomoc! :oops:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 14:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. bře. 2007 22:51
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha
azden píše:
Ahojda všem,asi jsem tu dlouho nebyla,ale nezapomínám.....Mám zatím asi trochu jiný problém.Začala jsem chodit na cvičák-do tzv školičky,jsou nám 4měsíce a byli jsme tam asi 4x.Mám fenku RR ,je šílená jak všechno okolo štěká,šíleně tahá a vůbec neví,že je u mě na vodítku. ...


Ahoj, tak ja mam tohle se svym psem i v roce a pul. chova se porad jako mimino. Je hodne temperamentni, vsehcno ho zajima, se vsemi by se hned kamaradil. Na jednu stranu jsem hrozne rad, na druhe strane me to trosku vyvadi z miry, kdyz cvicime. Toho psa proste nejde jen tak uklidnit. Chtel jsem se tedy zeptat na dve veci. Jak psa uklidnit? Kdyz mu dam sedni, sedne si, kouka na me uprene do doby nez ho pohladim ci pochvalim, pak samou radosti vstane a vynucuje si hlazeni. To ztuhnu, nereaguju a dam znovu sedni. Situace se od zacatku cela opakuje (ani po dvacatym sedni se neuklidni) proste po dobu povelu dobry, do chvile nez ho pochvalim, pak samou radosti nevnima. S chuzi u nohy je to podobny. Skubnu vzdy jen jednou, ale poradne (kdyz jsem skubal pravidelne, vzdy mu to vydrzelo cca 10 vterin a znovu tahl). Po tomto skubnuti pes sleduje voditko a jakekoliv moje zpomaleni vnima hodne citlive (rekl bych az se strachem), vzdy se jakoby prikrci. Vypada to hodne zvlastne. Zajimave je, ze takto se chova pouze do dalsi vychazky nebo venceni. Pote opet stejna situace. Vybehne jak strela a taha az do prvniho skubnuti. Jak na to, aby to pochopil?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 15:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
MickeyT píše:
taha az do prvniho skubnuti.
škubněte hned jak se napne vodítko, nenechte ho tahat dýl jak zlomek vteřiny a i to je pozdě :wink: a k tomu sedni: neopakujte povel po pochvale, ale rukou ho znova posaďte. No a pak na uklidnění je pořádné vylítání a unavení hlavy

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co dělám špatně?
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 15:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
EleanorrQa píše:
protože pán jsem tady přeci jenom já. :oops:
a ví to i ona? :wink: jak rozchodit psa na haltině je tu někde popsáno, je to hlavně ve zrychlení tempa.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 15:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. bře. 2007 22:51
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha
K tomu skubnuti drive nez se napne voditko, taky jsem zkousel a funguje to. Me slo spise o to, proc ten pes to zkousi pokazdy kdyz vyjde ven, jestli uz jsem nahodou nezapomel, ze kdyz napne voditko prijde skubnuti, ale jakmile hned ze startu zjisti, ze jsem nezapomel, uz netaha.

Kdyz mu dam sedni a on se zvedne a ja ho hned usadim rukama, tak je to obtizne. U nej to vyvola hned proti reakci a jako by se zaprici a nechce si sednout a zapre se o tlapky, mezitim se jeste toci za zadkem, co ze mu to tam vubec pristalo za ruce. Jako by tam mel poklad a hlidal ho. Stejnym zpusobem, kdyz mu dam k noze, tak pribehne k leve noze a rychle ceka, co se bude dit kolem nas. Az zjisti, ze nic v okoli neni, posadi se. Do te doby se muzu snazit ho usadit rucne, ale reakce jsou stejne. Kdyz mu ale u te nohy dam povel sedni, sedne okamzite. Jenze ja ho chtel naucit, ze kdyz mu dam k noze, on prijde a automaticky si sedne sam.

Eva Štemberová píše:
No a pak na uklidnění je pořádné vylítání a unavení hlavy

Tohle moc nezabira, je furt jak kralicek Durracell :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 15:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
naveď ho tou rukou zpátky do sedu už když se začne zvedat - klidně u něj buď na bobku. A k tomu "k noze" - pracuješ s pamlskama nebo hračkou?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 244 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!