Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 13:19
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Náhubek-odmítá,tahá a agrese proti cizím=Kavkazan
PříspěvekNapsal: ned 29. dub. 2012 22:46 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 10:57
Příspěvky: 2
Bydliště: DolníÚjezd
Dobrý den,
mám ročního kavkazana a poté co jsem mu koupil náhubek,vytvořil si k němu nejspíše odpor, párkrát ho už na sobě měl, ale pokaždé když mu ho chci nasadit tak utíká a schovává se. Díky tomu si vytvořil odpor i k vodítku a obojku. Je jedno co z toho vidí,vždy si to asi spojí s náhubek a začne utíkat.Procházky měl rád ale náhubek nikdy.Vždy si ho snažil sundat a podobně. Snažil jsem se mu to spojit s něčím hezkým..dát mu u toho třeba pamlsek ale nepomáhá. Také velmi tahá když ho něco zaujme. Já s ním chodím už od mala a nejspíše si zvykl na mou rychlejší chůzi a pokud ho nic nezaujme tak jde hezky. Bohužel jsem jediný kdo s ním kvůli jeho síle může chodit. Když je na vodítku, útočí jak na psy, tak na lidi. Zkoušel jsem haltinu, a šel s ní docela hezky,ale podruhé sebou začal celej házet až si ji téměř vyvlékl. Taky jsem zkoušel provléci mu vodítko pod nohou a i to fungovalo jen chvíli,jen asi od 6-9 měsíce,teď už necítím rozdíl když ho mám dané normálně,spíše mi to připadá lehčí jelikož nezvedám celou jeho váhu. Do vrtule se jen těžko dostává,začne celej skákat a podobně. Na pichnutí do slabin se mi zdá jakoby snad ani nevnímal, nebo nevím jestli to dělám málo nebo jak.Je to težké ho rukou pichnout tak abych ho držel jen druhou když po někom útočí. Zkoušel jsem si i dát vodítko pod zadek abych na něm jakoby seděl ale má hroznou sílu a téměř to nepomáhá. Ač jsem tady toho přečetl hodně a vyzkoušel to.Všechno zabíralo jen na chvíli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhubek-odmítá,tahá a agrese proti cizím=Kavkazan
PříspěvekNapsal: pon 30. dub. 2012 16:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
doporučoval bych ti návštěvu na Vlčárech, buď fríčko a nebo nejlépe sólo konzultaci. Mě to připadá, že jsi už vystřílel všechny patrony, ale moc jednotvárně a tím pádem ti došli argumenty směrem k tvému plyšákovy. Možná i nedůslednost atd. ... to si ale netroufám posuzovat. Neznám tebe ani tvého psa. Proto tu nečekej žádné návody, jak co dělat. Zavolej na číslo v horním baneru a dohodni se s Rudou kdy bude mít čas a zajeďte za ním.

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhubek-odmítá,tahá a agrese proti cizím=Kavkazan
PříspěvekNapsal: pon 30. dub. 2012 20:38 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 10:57
Příspěvky: 2
Bydliště: DolníÚjezd
Děkuji za radu. Bude to asi všechno se vším.... doma je to mazlík a mám velkej výběh a takto mu to asi vyhovuje. Možná jsem to podcenil při výchově, a nepodařilo se mi na něm odstranit chování typické kavkazanů. Byl celou dobu dobrej a všechno, snažil jsem se ho hodně socializovat, až pak byl starší a najednou se to sesypalo. Taky jsem přemýšlel že budu muset navštívit asi přímo Rudu. Zavolat mu a domluvit se.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhubek-odmítá,tahá a agrese proti cizím=Kavkazan
PříspěvekNapsal: úte 01. kvě. 2012 07:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
georgem6 píše:
...nepodařilo se mi na něm odstranit chování typické kavkazanů...
To ani nejde odstranit, jen ovládat. Jde o to vědět jak. Košík jsem nandal i sedmiletému kazošovi, který ho měl poprvé a naposledy, když ho sem vezli z bývalého domova. Ten převoz pro něj tehdy nebyl zrovna moc idylický, přesto mám tolik jeho důvěry v rovnováze s respektem, že si i ten koš nechá v klidu bez stresu nandat. Vím, jak tito pejskové myslí a umím se s nimi domluvit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!