Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 09:06
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 440 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: pon 12. dub. 2010 19:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 31. bře. 2010 20:40
Příspěvky: 43
Bydliště: ostrava
Tady je s tou haltinou,ale vodítko jsem nepřipínala,takže to možná dělá ono.Jinak mám vel.3.
Příloha:
vili 021.jpg
Příloha:
vili 022.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: pon 12. dub. 2010 19:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Takhle to vypadá dobře, avodítko by na tom nemělo nic změnit.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: stř 21. dub. 2010 07:28 
Offline

Registrován: čtv 08. dub. 2010 11:55
Příspěvky: 15
Bydliště: slovensko
zdravim jaka velkost halti je potrebna na dospeleho nemeckeho ovčiaka?
mohli by ste mi poradit ako postupovat s halti. pri prvej prechadzke a potom pri dalsich? alebo uz sa to tu spominalo? vdaka za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: stř 21. dub. 2010 10:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
velikost trojka a zbytek už tu je napsanrej

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: úte 04. kvě. 2010 07:10 
Offline

Registrován: čtv 08. dub. 2010 11:55
Příspěvky: 15
Bydliště: slovensko
zdravim lidi vcera som poprve dal svojmu pejskovi haltinu a musim uznat ze je to parada :D nechcem to prechvalit ale fakto akoze niesu to ziadne vymysli ze psa udrzi aj male dieta a v dvoch prstoch. to ako keby som cloveka uviazal najskôr okolo pasu a isiel snim nieked a potom ho priviazal za ucho :-) to som stym ani nemusel velmi trhat iba tak jemne. najskôr som ho kus vybehal a tak a potom sme isli nato, kym som mu to dal tak to chvilu trvalo zpociatku si to chcel strhut labou a tak ale nakoniec sa podarilo. neviem ci som mu to moc nepritiahol lebo ked som mu dal haltinu dole tak mu zostala odtlacka na cumaku pod ocama. v pohode som tam strcil dva prsty ale mal do dost utiahnute . chcel som sa spytat ci to nevadi ze ked ideme napriklad na luku ide na stopovacke nakolko nema dobre privolanie a potom zas na prechadzke na haltine. ono ja ho potom necham vsetko obnuchat myslim tak po ceste a tak, ale nenecham sa tahat to zajedno ani nema sil :-) a za druhe vie ze nesmie. chcel som vediet ci to nieje zle ze raz moze secko obnuchat je na volnom asi 5 metrovom voditku a potom ked ide na haltine tak sa nesmie ani pohnut odomna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: úte 04. kvě. 2010 07:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No pokud už měl možnost řádně se vyvenčit a vylítat, tak nevidím důvod, proč by to bylo špatně... :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: úte 04. kvě. 2010 07:21 
Offline

Registrován: čtv 08. dub. 2010 11:55
Příspěvky: 15
Bydliště: slovensko
ved to som chcel vediet ze najskôr by sa mal poriadne vyvencit a vytietat ze?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: úte 04. kvě. 2010 07:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Hele, ono záleží na situaci, dám příklad: vyjdu ráno z baráku, pes zapadne k prvnímu stromku a vyčurá se, pak jdem ještě kousek, označkuje ještě pár míst a pak už jde "způsobně" na vodítku, dojdu do parku (louku...), tam ho dám na stopovačku a vyhraju si s ním. Je čas pokračovat (domu, do práce, do města...) psa dám na vodítko a jdem. Už žádné zdržování, jen občasné přeznačkování ale s tím, že u toho místa nejsme několik minut. Nebo jak říkám: když jdu já se psem,klidně strávím na jednom místě 15 minut, než se vyčuchá, ale když jde pes se mnou, tak jde se mnou.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: stř 05. kvě. 2010 07:40 
Offline

Registrován: čtv 08. dub. 2010 11:55
Příspěvky: 15
Bydliště: slovensko
zdravim vcera som bol s pejskem druhykrat von s halti v pohode si ju nechat nasadit len pri prechadzke bol z toho trochu nervozny nepacilo sa mu ked som potiahol za voditko. chcel som sa spytat ze ako mam postupovat na prechadzke ci si mam voditko pevne drzat na nohe a ist svojim krokom alebo potahovat dovtedy kym nebude uplne povolene, lebo bojim sa aby si nato nezvykol ze voditko moze byt trochu napnute neviem ci mam ho stale potahovat alebo ako poradte mi prosim alebo dajte aspon v kde to najdem vdaka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: stř 26. kvě. 2010 16:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
za sebe si myslím, že haltka slouží pro těžké psy, kde pořádně škubnout vodítkem je pro běžného psovoda fyzicky dost náročné, nebo třeba i nemožné. Její použití a přínos vidím v té snadnější manipulaci s těžkým psem. V podstatě jde o to, že ta haltka točí psovi hlavou tak, že tah kupředu je pro něj nepříjemný, tudíž netahá. U psů menších vidím já osobně problém ten, že ohlávka hlavu kroutí nejen do strany, ale i nahoru, takže silnější škubnutí může psovi ublížit. V každém případě by její použití mělo zajistit snadnou a rychlou korekci při napínání vodítka, tudíž větší srozumitelnost pro psa v učení chození na vodítku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 06:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Gerda píše:
... takže silnější škubnutí může psovi ublížit...
Jen tři jednoduché otázky. Měla jsi na Mařeně někdy Halti? Jak dlouho ji nosila? Jak konkrétně může psu Halti ublížit?
To, co tvrdíš, je totiž hloupost.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 07:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
jano, je to "stejné" jako se stopovačkou. Halti sundáš až v době, kdy pes umí chodit na prověšeném vodítku (jako stopku sundáš až v okamžiku, kdy ti pes spolehlivě chodí na přvolání kdykolia kdekoli). A naučíš to zhruba tak, že nejdřív si psa naučíš fungovat na haltině, a pak přejdeš na vodítko se dvěma karabina (nebo dvě vodítka), tu lehčí dáš na haltinu a a normální na obojek. Psa vedeš za vodítko u obojku a jakmile ucítíš tah, zkoriguješ haltinou. Postupně ubíráš na korigaci haltinou a a korguješ vodítkem co má pes na obojku. V konečný fázi ti pes bude chodit na prověšeném vodítku na obojku a když se třeba trochu zapomene, stačí mírné připomenutí a je to zase v pohodě. Vodítko a halti se ti už jenom plete, tak to sundáš. Ale na tohle je dobrá ukázka, abys viděla, kdy zkorigovat "razantnějš" haltinou, kdy vodítkem, kdy jen "připomenout".

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 08:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Desenský píše:
Gerda píše:
... takže silnější škubnutí může psovi ublížit...
Jen tři jednoduché otázky. Měla jsi na Mařeně někdy Halti? Jak dlouho ji nosila? Jak konkrétně může psu Halti ublížit?
To, co tvrdíš, je totiž hloupost.

Měla sem halti na Stanoušovi, toho znáte, i když to neni malej pes, škubnutí hlavou v nesprávnym úhlu ho bolelo. Mařeně bych to na hlavu nedala právě proto, že se mi prostě u malýho psa ten úhel, ve kterym se hlava kroutí, nelíbí. Můj pes netahá, halti není potřeba, Standa tahal, tam sme mu jí dali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 09:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
V jakém nesprávném úhlu? Byl ten pes zdravej, nasvalenej? Jak starej?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 09:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
vživotě se mi nestalo že by škubnutí za haltinu psa bolelo a to i v případech kdy mi pes vystartil třá na psa za plotem a to v tu chvíli je dobrej škubanec

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 09:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 10:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
pokud mel nejakej pes problem pri cuknuti na haltine, nehledal bych problem v Halti ohlavce, ale ve zdravotnim stavu dotycneho psa....

_________________
Vendy, Zdeněk, Hucky a Xixaoo

http://hobbitek.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 13:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 25. kvě. 2010 14:34
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Evo, mockrát děkuji za popis, přesně takle jsem to chtěla nějak osvětlit, moc jste mi pomohla, děkuji. :wink:
Jinak pokud se řeší velikost psa, protože jsem napsala, že mám borderku, tak mi nepřijde jako zrovna malý pes natolik, aby jí haltin mohla ublížit, jak píše slečna výše. Bordery jsou považovány za středně velké, nebo velké psy. Jen pro vysvětlení. 8)

_________________
Jana, west-boc
http://www.westik-arcik.blog.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 21:52 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Gerda píše:
... se mi prostě u malýho psa ten úhel, ve kterym se hlava kroutí, nelíbí...
Znáš anatomii psů? Obávám se, že je zbytečně polidšťuješ, nebo máš dost málo informací o realitě.
Prozradím ti jednu malou drobnost. Nebudu ti psát deaily, ale..., kromě detailní anatomie nás kdysi dávno učili i sebeobranu proti přímému útoku psa, kde se probíraly mimo jiné také způsoby zabití psa, nebo jeho těžká zranění bránící jakémukoli útoku. Věř, že je hodně složité psu ublížit na krku tak, aby se z toho během pár sekund nedostal. A Haltina, ta si s tímto poradit skutečně neumí.
Na cvičákách, ani v tvém "zájmovém kroužku" se tohle nedozvíš. Jestliže se nebudeme bavit o zdegenoravaných plemenech psů s přestavěným krkem a volnými krčními obratly, jsou tvé pocity zcela neadekvátní.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: ned 30. kvě. 2010 21:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Už se Vám někdy stalo,že by si pes při používání haltiny rozkousal jazyk do krve?Paní,co má obrovskou berňačku mi dneska říkala,že s tím má tento problém.Jelikož já jí nepoužívám,tak jsem si říkala,že se zeptám tady.Co by tam mohl být za problém?

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: ned 30. kvě. 2010 23:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Jedině snad to, že paní čeká až pes vystrčí jazyk a pak škube... jinak si to vysvětlit nedokážu :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: pon 31. kvě. 2010 05:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Haltinou bych neškubala v žádném případě.

Pak ta paní používá haltinu jako nástroj na vodění psa, ne jako nástroj na to, aby se pes naučil chodit bez tahání na vodítku. A to je o ničem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: pon 31. kvě. 2010 07:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Essi píše:
Pak ta paní používá haltinu jako nástroj na vodění psa,


Jo,to bude ono!Táhne Berňuli za sebou jako vola na porážku!Ona se jí čuba celkově té haltině dost brání,ráda bych jí právě poradila,ale bohužel nemůžu,protože s používáním nemám žádné zkušenosti.Ale čuby je mi líto.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: úte 08. čer. 2010 19:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
tak mi dneska došla haltina...no ta 3 je akorát...je to paráda...jen mám dotaz, když mám psa na stopce(kt. je na obojku) může mít haltinu na sobě(je to proto, že nikdy nevím, kde se objeví pes atd)??pročetla jsem to tu a někde se píše, že si ji pes nemůže sundat a jinde, #-o že ano...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: úte 08. čer. 2010 19:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jestli nemá velké tendence ji sundavat nechala bych jí ji taky to tak dělám

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: úte 08. čer. 2010 19:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
no tak zatím má tendence :lol: ale doufám, že jí to přejde...z dohledu jí stejně nikdy nepouštím...no uvidíme...

takže se dá sundat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: úte 08. čer. 2010 19:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
když je pes šikovnej tak když na ní není zaplej odloží jí celkem rychůe ikdyž mému psu se to nikdy nepovedlo- je to těžší než náhubek

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: úte 08. čer. 2010 20:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
takže se dá sundat

Když jí má dobře utaženou, tak nedá, navís i kdyby se mu to povedlo - měl jí blbě utaženou, tak je tam ještě halti link a neztratí jí, protože je připlá k obojku

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: pát 13. srp. 2010 19:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. lis. 2009 14:25
Příspěvky: 73
Bydliště: Kyjov
po delší době všechny zdravím :D pořád tu pročítám jak si haltinu chválíte já jsem jí už přestala používat,protože pes na ní vůbec nereagoval šel na ní jako by jí vůbec neměl včetně toho tahání...I když jsem jí vyměnila za Haltinu od Barona nevím kde jsem dělala chybu ,ale prostě ohlávka nám nepomohla... :( a tak vám všem tiše závidím :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: pon 16. srp. 2010 05:53 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Problém nebude v Halti, ta funguje. Problém bude v rukách. Pořád se s tím příliš mažeš.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: pon 16. srp. 2010 09:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. lis. 2009 14:25
Příspěvky: 73
Bydliště: Kyjov
Desenský píše:
Problém nebude v Halti, ta funguje. Problém bude v rukách. Pořád se s tím příliš mažeš.

jo asi jo,ale už opravdu nevím jak jinak..třeba bude někde poblíž free sobota tak bych dojela,protože sama to nezvládnu :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 16:58 
Offline

Registrován: pát 16. črc. 2010 22:43
Příspěvky: 196
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Ahoj, chtela bych se zeptat na nazor jestli muze chrt mit halti.... a co v pripade, ze vyleti za zajicem na stopovacce? nezlame si vaz??? :Hangman:

jde mi jenom o to vyrazeni (privolani trenujeme), ale jinak na voditku chodi hezky, netahne, a pri tahu hned povoli... mozna jeste nekdy problem je, kdyz jdeme kolem psa, tak na neho furt kouka a otaci hlavu.... ale to ne vzdy....

Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 21:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Když pes netahá, tak na co halti? Halti ke stopce nepatří a u chrta si to opravdu neumím ani představit.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 21:57 
Offline

Registrován: pát 16. črc. 2010 22:43
Příspěvky: 196
Bydliště: Týniště nad Orlicí
OK, ja jenom kvuli tomu vyrazeni... ale na to musim asi jinak.... :rolleyes:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: pon 30. srp. 2010 07:35 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Lex píše:
Ahoj, chtela bych se zeptat na nazor jestli muze chrt mit halti.... a co v pripade, ze vyleti za zajicem na stopovacce? nezlame si vaz??? :Hangman:

jde mi jenom o to vyrazeni (privolani trenujeme), ale jinak na voditku chodi hezky, netahne, a pri tahu hned povoli... mozna jeste nekdy problem je, kdyz jdeme kolem psa, tak na neho furt kouka a otaci hlavu.... ale to ne vzdy....

Diky


U chrta nevím, ale přesně tohle jsem dělala u ND - při vypálení za zvěří mi nejvíc pomohla halti se stopkou. Taky jinak netáhne, ale když jsme šli mezi srnky, tak jsem se takto vybavila. A pomohlo to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: pon 30. srp. 2010 08:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Stopku na haltinu bych nikdy nepřipínala, hlavně ne tak, aby to se psem škubalo. Stopku jen na široký nestahovací pevný obojek, na halti jen vodítko. Pokud potřebuju, používám halti tak, že na ní mám druhé vodítko, které použiju jen ke korekci. Vodím na obojku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: pon 30. srp. 2010 09:51 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dorotka píše:
Lex píše:
Ahoj, chtela bych se zeptat na nazor jestli muze chrt mit halti.... a co v pripade, ze vyleti za zajicem na stopovacce? nezlame si vaz??? :Hangman:

jde mi jenom o to vyrazeni (privolani trenujeme), ale jinak na voditku chodi hezky, netahne, a pri tahu hned povoli... mozna jeste nekdy problem je, kdyz jdeme kolem psa, tak na neho furt kouka a otaci hlavu.... ale to ne vzdy....

Diky


U chrta nevím, ale přesně tohle jsem dělala u ND - při vypálení za zvěří mi nejvíc pomohla halti se stopkou. Taky jinak netáhne, ale když jsme šli mezi srnky, tak jsem se takto vybavila. A pomohlo to.

Kombinaci haltiny se stopovačkou bych nedoporučoval, je to příliš velká razance a mohlo by dojít k poškození obratlů.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: úte 31. srp. 2010 14:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. črc. 2010 22:10
Příspěvky: 25
Bydliště: MS kraj
Tak jsme dneska šly poprvé s haltinou a jsem trochu zklamaná, asi jsem fakt na všechno levá. Pes je sice snadněji udržitelný, neopře se do ohlávky tak moc jako do obojku, takže mám pocit že místo dvacetikilového psa jdu s pětikilovým, ale stejně o něm furt vím. Když zatáhne, tak se jí ta hlava trochu stočí dozadu tím pádem zpomalí, ale pak zase pomalu zrychluje a zatáhne... Kolem psů dělá binec taky, skákala jak kobyla, kňučela a pokoušela se štěkat, což jí moc nešlo :)) Tak co s tím.. :?:

_________________
http://roxy.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: úte 31. srp. 2010 14:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
haltina nevyřeší tvoje potíže je to jen nástroj, ale psa ti to nevychová...mám podobné pometlo a udržet jí v klidu je těžké, ale pomocí odložení a toho, že když má sedni má sedni atd a je to lepší a lepší. Musíš si stát za svým a být důsledná a aspoň se tvářit, že víš co děláš(v lepším případě to fakt vědet :wink: ) haltina to pomůže od toho, že se tolik nenadřeš psa usměrnit, ale pokud tě nebere, stejně to bude dělat furt jen o to míń, že s ním nemusíš škubat aby ti nevylít...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: úte 31. srp. 2010 14:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
hann05: No nechtěla jsem tě předem strašit, ale tak trochu jsem to čekala, že ti to nebude fungovat. Mě to strašně připomíná, co jsem řešila já se svým psem. Hlavně jak píšeš, že jsi z toho nervózní a škubání na vodítku to jen zhoršuje. Taky mi haltina nepomohla v tom, že by se pejsan automaticky uklidnil spíš naopak se v těhle situacích ještě víc vynervil jak mu to zavíralo tlamu a on se z toho pokoušel vyvlíknout, ale pomohla mi v tom, že je na ní jakoby lehčí a tím pádem mě nevyde tak lehko z rovnováhy jak fyzicky tak psychicky :wink: . Mě se osvědčilo 1. Zůstat naprosto v klidu, nevztekat se. Nemyslet na to, co by se stalo, kdyby se ten druhý pes dostal ven. 2. reagovat včas, hned jak cizí pes za plotem štěkne řeknu jdeme - takže "povel" přijde přesně ve chvíli kdy se pes začne šponovat a připravovat k akci. Pozdějš už to nefungovalo. 3. tam kde byl zvyklý hodně vyvádět měl povel k noze ze začátku s párkem v hubě. Prošla jsem tak asi 3x tam a nazpátek než s uklidnil. Prostě hlavně klid, trpělivost a říkat mu co má dělat dokud je ještě schopný vnímat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: pon 06. zář. 2010 13:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
irenca- ideálně pokud vím že za plotem pes je- chodívám tam tudy psa zapovelovat hend než rpocházím skrz inkriminovanou oblast a pak už si ejn na povelu trvat ale to už je do jiné sekce

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: pon 13. zář. 2010 23:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. črc. 2010 22:10
Příspěvky: 25
Bydliště: MS kraj
Tak jsem se naštvala, vzala jsem pro svého loveckého psa lovecký salám a jakžtakž to na záploťáky funguje. Když ji mám na haltině, tak ji můžu mít v jedně ruce, v duhé mám mňamku a když jí to před čumák strčím dostatečně brzo, tak chce salám a prdí na psy. Horší je, když nějakého potkáme, to už ho na dálku zbystří a je pozdě, dneska jsme potkali hysterického jezevčíka, ten se rozštěkal, moje se přidala a moje jediná starost byla ji co nejrychleji odtáhnout a neurvat jí čumák. Proč nemůže na psy v klidu čučet jako že se nic neděje? :(
A jak mám naučit netahání na haltině? Minule jsem se vracela, když začínala táhnout, asi čtvrt hodiny jsme chodily třicetimetrový úsek tam a zpátky. Takhle to můžu zkoušet, ale přecejen někdy se potřebuju někam dostat a jít rovně...

_________________
http://roxy.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: úte 14. zář. 2010 07:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
dej jí nějaký povel- s prověřenejma psama jí nech očichat. nenech jí hysterčit ideálně zajed na freečko tam na to nebude mít čas

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: úte 14. zář. 2010 10:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
To samé co jsem napsala do lovení.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: úte 14. zář. 2010 11:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 07. kvě. 2010 21:28
Příspěvky: 38
Bydliště: topoľčany
Pridali sme sa aj my/borderak a ja/ k majiteľom haltiny a je to super.Určite to nerieši problémy vo výcviku a je to skôr pomôcka.Ale výrazne nás to spomalilo v chôdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: úte 14. zář. 2010 16:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Citace:
moje se přidala a moje jediná starost byla ji co nejrychleji odtáhnout a neurvat jí čumák


Co se tím ta fenka naučila?


Citace:
jak mám naučit netahání na haltině? Minule jsem se vracela, když začínala táhnout, asi čtvrt hodiny jsme chodily třicetimetrový úsek tam a zpátky. Takhle to můžu zkoušet, ale přecejen někdy se potřebuju někam dostat a jít rovně...


Nepřipadá mi to pro ní vůbec srozumitelné. Nejlepší bude, když si to necháš předvést na Vlčárech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: čtv 30. zář. 2010 08:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. srp. 2009 11:00
Příspěvky: 78
Bydliště: Trutnov
Včera jsem si jela také vyzvednout halti ohlávku pro mého 4-letého pitbullteriéra, který neskutečně tahal. Moc se mi to s ní líbilo a překvapilo mě, že když jsme ohlávku nasadili už doma než jsme šli ven, párkrát ji zkusil sundat ale vždycky jsem upoutala jeho pozornost k něčemu jinému a tvářila se, jako že je přece všechno v pohodě. Venku se jeho chůze hodně a výrazně zpomalila ale ještě to není dotažené. Chci se zeptat, necháte pesana nejdříve venku pořídně vylítat a pak teprve nasazujete haltinu a učíte usměrňovat nebo ji nasazujete už od začátku? Já tedy jsem nejdříve ohlávku nasadila už doma, aby se s ní seznámil, vylezli jsme ven před barák, kde jsem ho usměrňovala než jsme došli za silnici na louku a tam mu to vodítko přecvakla na obojek a pustila ho..Vylítal se, vyčůral, vykadil, pak jsem si ho zavolala a připla vodítko zase k haltině. Chodíte s haltinou celou dobu na procházce nebo vyloženě jen když chcete, aby pes šel u nohy? Když u nohy nemá jít a je jen na vodítku, nechám ho čuchat nebo se u něčeho i chvilku zastavit. Haltinu má furt ale mám přecvaknuto vodítko na obojek. Nechtěla bych mu zybtečně ´´znepříjemňovat´´ celou procházku a hlavně nechci, aby si moje přivolání spojil s tím, že ho připnu na haltinu a zase se půjde nepříjemně...Jak vaši psi reagují na haltinu, když leží doma? Máte ji schovanou nebo visí na věšáku? Není to pro ně něco jako spojení s nepříjemným už když ji vidí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: čtv 30. zář. 2010 09:44 
Offline

Registrován: úte 08. čer. 2010 14:18
Příspěvky: 12
Bydliště: Bratislava
Ja používam halti u Azziho (2-roč. ridžbek) už vyše roka. Nebol uňho problém so zvykaním si na ňu. Nepoužívam ju celú prechádzku, ale nasadzujem iba keď ho chcem zobrať na vôdzku, ináč ju mám vo vrecku. Takže keď ideme cez miesta, kde ho chcem mať plne pod kontrolou, keďže nemáme 100% privolanie, (okolo detského ihriska, okolo psov štekajúcich za plotom ...) vtedy ho mám na halti. Ide mi krásne pri nohe a je celkovo taký "pribrzdený". Neviem, či je to takto správne, ako to ja robím. Ale funguje mi to a pes je tiež v poho. Nemá z halti žiadny stres, úplne v kľude drží, keď mu ju kedykoľvek nasadzujem. Berie ju ako súčasť venčenia.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: čtv 30. zář. 2010 11:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. črc. 2009 21:45
Příspěvky: 68
Bydliště: Bělkovice/Brno
Být tebou, vůbec bych neřešila coby-kdyby. :rolleyes: Když jdu se svým leonem na procházku, má halti nasazenou pokaždé už z domu - je z ní nadšený, protože to přece znamená, že se jde ven, sám do ní nadšeně rve čumák. Dnes už ji mám spíš 'pro jistotu', u nohy netahá a většinu doby je na stopovačce, tedy na obojku. Na halti přepínám tehdy, když vím, že bude 'krizová situace' a já bych medvěda na obojku nemusela mít plně pod kontrolou - např. když musím projít v blízkosti většího, často i agresivního psa, a vím, že ten můj prostě nedokáže projít nevšímavě okolo a nenapnout vodítko :dozdi: :Hangman: - tady si ho jistím, přívolám, přepnu na halti a vyžaduju chůzi u nohy a pokud mi přecejen vystartuje, mám na své straně díky halti malou výhodu, na obojku se mi pes jeho váhové kategorie umravňuje přecejen hůř :rolleyes: A zatím nepozoruju, že by si udělal názor typu - halti = něco nepříjemnýho


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: čtv 30. zář. 2010 14:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. srp. 2009 11:00
Příspěvky: 78
Bydliště: Trutnov
Sailo, jenže vy už máte s pesym určitě haltinu v malíku, sama píšeš, že už je na ní tak navyklej, že do ní sám strká čumák, když se jde ven. Jenže já ji mám od včerejška a nechci udělat nějakou chybu hned v začátcích a předem to pohřbít. Proto se ptám. Jak si to dělala v začátcích? Měli jste haltinu hned z domu a po celou dobu procházky nebo jak jsi učila? Teď u to máte zmáknutý a tak mi je jasný, že ji nepotřebuješ pořád ale jen v situacích, kdy si nejsi uplně jistá ale já potřebuju pesyho do toho teprv dostat.. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: čtv 30. zář. 2010 19:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. črc. 2009 21:45
Příspěvky: 68
Bydliště: Bělkovice/Brno
Tak já bych doporučila brát ji na každou procházku, já ji tak brala a opravdu netrvalo moc dlouho a spojil si to s tím, že 'mám v ruce halti = deme ven'. Pokud s ním chodíš ven jen ty, určitě to bude dřív jak u nás 8) , protože už 4 roky jsem na výšce a domů jezdím jen na víkend (někdy až každej druhej), v týdnu venčí tata a ten se na nějakou halti nebo stopku tak leda vyp.rdne. :roll:
To tele je dost splašený a rozjančený, když se jde ven, což je docela i nebezpečný, protože hned před bránou máme silnici a žádnej chodník :roll: takže já ho v prvních dnech měla na halti hned na začátku, abych ho trochu krotila, jen než jsem vyšla z vesnice (což je asi 300m), pak pobíhal na stopce, dokud jsem zase nedošla k silnici apod. Samozřejmě ještě předtím, když jsem mu ji nasadila poprvé, tak jsem mu ji dala někde už dál na procházce. To jsem mu ji jen nasadila a dotáhla, ale nepřipínala vodítko, jen aby si trochu zvykl. A až ke konci procházky, kdy už ani neměl sklony táhnout, jsem přepnula na halti (naštěstí byl zvyklý na košík, takže se s halti ani necukal a nezkoušel si ji sundat). A další den prostě u brány připla na halti a šlo se.
Určitě to moc neprožívej, prostě nasadíme, jde se ven, pokud je potřeba, aby šel v klidu, tak připnu na halti. Někde ve starších příspěvcích by tu určitě mělo být i popsaný, jak s halti správně pracovat, nejlíp možná ukázka na free, pokud by sis nebyla jistá :icon_thumright:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 440 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!