Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:53
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 229 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Štěkání a zase štěkání..
PříspěvekNapsal: pát 31. říj. 2008 20:42 
Ahoj vespolek,jsem tu nová,přečetla jsem toho už celkem dost ale píšu konkrétně.Máme 4hafany,bydlíme v domě.2 čivavice jsou dost uštěkané,kdykoliv kdy vyběhnou ven a i tam pobývají řvou na vše co se kde šustne :? Fr.buldočku štěkání nezajímá a za celých 8let nezajímalo.Kluka čivaváka to taky zatím nebere.S čivama si už nevím rady,je to dost protivné a otravné.Když jsem venku a při štěkání jdu k nim abych po nich třeba hodila nějaký ten malý předmět tak rychle utíkají,drží se zpátky a jsou relativně v klidu.V minulosti nám žádný pes neštěkal a vždy mi tyto hysterické výjevy vadili a ted tu mám tyhle plašmušky a nevím co s nima!Pevně věřím,že na to musí být metoda,abychom se z toho nezbláznili :lol: Moc díky za odpověd.S


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31. říj. 2008 20:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
proč deš k nim abys po nich něco hodila? Házíš proto, abys nemusela je honit. :idea:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31. říj. 2008 21:24 
Vlastně ano,abych odpoutala jejich pozornost.To se ale nedá sto krát denně,takže nevím co s tím...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31. říj. 2008 21:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
saxana píše:
Vlastně ano,abych odpoutala jejich pozornost.To se ale nedá sto krát denně,takže nevím co s tím...

nedá? a proč? :twisted: psiska jsou vytrvalejší než vy :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31. říj. 2008 21:31 
nedá v tom smyslu,že je pouštíme opravdu dost často ven a máme dost velkou zahradu,takže si nedokážu představit,že budeme celé dny běhat za čivavama a házet po nich..??Zajímá mě ona metoda jakou mám použít,z okřikování si vážně nic nedělají a hlavně jsou pěkně vyčůrané,když odejdu hned letí a štěkaj jinde.Tak babo rad--s prominutím--ne doslovně :-))


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31. říj. 2008 21:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
saxana píše:
nedá v tom smyslu,že je pouštíme opravdu dost často ven a máme dost velkou zahradu,takže si nedokážu představit,že budeme celé dny běhat za čivavama a házet po nich..??Zajímá mě ona metoda jakou mám použít,z okřikování si vážně nic nedělají a hlavně jsou pěkně vyčůrané,když odejdu hned letí a štěkaj jinde.Tak babo rad--s prominutím--ne doslovně :-))

jo ták už to chápu :P okřikování opravdu nepomůže, já bych je asi sprdla tak, že na to nezapomenou a pokud by to zkusily zas, tak jdou dovnitř rychlejš jak namydlenej blesk. pokud nemáte přivolání, tak jim dejte stopky (vzhledem k velikosti asi tkaničky od bot :wink: 8) )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31. říj. 2008 21:44 
Svým způsobem odpověd chápu,ale potřebuji to víc konkrétizovat hlavně se vžít do této situace--čivavy běží ke dveřím a už jsou nastartované.Po otevření vybíhaj rychlostí blesku a jedou...Kolikrát si říkám,že se doslova vyžívají v tom svým ječením.Spíš mi napište postup a taky co dělám vysloveně špatně a co podpořit..dííííííííky


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31. říj. 2008 21:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
saxana píše:
Svým způsobem odpověd chápu,ale potřebuji to víc konkrétizovat hlavně se vžít do této situace--čivavy běží ke dveřím a už jsou nastartované.Po otevření vybíhaj rychlostí blesku a jedou...Kolikrát si říkám,že se doslova vyžívají v tom svým ječením.Spíš mi napište postup a taky co dělám vysloveně špatně a co podpořit..dííííííííky

nemůžu, nevidim situaci, ale zkuste je nepustit na zahradu hned - když jsou nastartovaní, když píšete. Jděte ke dveřim, šáhněte na kliku a zase odejděte :twisted: nebo jim nechte vodítka a jakmile vystřelí na zahradu, tak povel (třá ke mně, ticho, lehni - co znaj) vteřina pauza škub. Je těžký popsat to po netu, když to člověk nevidí :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31. říj. 2008 21:53 
no právě,že se to nedá písemně.A oni sice na vycházky chodí,ale mají takovou svou věc,že se zásadně na vodítku nevyvenčí,natož na zahradě.Ale i kdyby nebylo to nastartování u dveří,při pobytu venku i když jsou s náma tak příjde vždy podnět kdy začnou řvát a neví kdy přestat


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31. říj. 2008 21:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
saxana píše:
no právě,že se to nedá písemně.A oni sice na vycházky chodí,ale mají takovou svou věc,že se zásadně na vodítku nevyvenčí,natož na zahradě.Ale i kdyby nebylo to nastartování u dveří,při pobytu venku i když jsou s náma tak příjde vždy podnět kdy začnou řvát a neví kdy přestat

tak začněte s tim, ž je srovnáte když jste u toho a vodítko jim nechte pernamentně krátký, aby si na něj zvykly


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31. říj. 2008 22:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
naučit poslušnost - zejména přivolání, odložení, chůzi u nohy.
Jdu ke dveřím, velím k noze, vyjdu s psicema 1-10 kroků (podle momentální nálady - čím víc jsou psi netrpěliví, tím dál jdu a klidně si s něma i pocvičím) a pak dám volno. V okamžiku kdy některý pes začne řvát, dám mu přivolání. A klidně na chvíli i odložení. Jde o to aby psi pochopili že buď budou zticha nebo končí zábava.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31. říj. 2008 22:10 
takže jestli to chápu dobře,jde vlastně o psycholog.tah,kdy budou mít vodítko proto,abych mohla zasáhnout...Už ted ale vím,že na vodítku budou zticha,tam jsou vždy v klidu.Jen manžel jde z toho do kolen,protože si neumí představit,jak je bude x krát denně venčit na zahradě na vodítku a oni na něj-na nás budou koukat a nebudou nic dělat,protože se na nich nevenčí a v zimě si to nedokážu představit.Ale už se ted tomu směju.Vlastně jde o to,že když se neumí chovat tak budou omezené na pohybu volnosti nebo tak něco že??


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. lis. 2008 08:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Každý pes je ovladatelný jenom dvěma funkčními prvky. Povelem nebo vodítkem. Jestliže na povely nefungují, vyplývá z toho, že je třeba zvolit tu spolehlivější alternativu.
Co se týče vodítka jako "couračky", žádný ze psů, kteří ke mně přišli, o tom neměl ani potuchy a teď jim ani nepřijde zvláštní, že s tím musí i celé dny běhat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. lis. 2008 18:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
saxana - tak jak ti to šlape, děláte pokroky?
Já bych jen dodal to co říkala Eva. V televizi bývala reklama a ta říká "udělej něco jinak" a já dodávám COKOLI. Třeba pustit jen jednu uřvanou. Nebo pustit jen neuřvaný. Nebo cokoli jinak než děláš. Pak napiš jak se tvářili :-D
Třeba Darinka kouká jak vědro puků, když deme venčit a skáše mi skoro až po hlavě (kokrová) a stěká u toho - tak jí nechám vyklidnit a když to nepomůže du ven jen s Lujzem. Je ale samozřejmé, že pak (až vyvenčím Lujze) vemu jí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. lis. 2008 18:59 
ZAČLY JSME TÍM,ŽE NOSÍ CELODENNĚ KŠÍRY,NA TY MOC ZVYKLÉ NEJSOU,NA VYCHÁZKU JE MAJ,ALE JINAK TO ODMÍTAJÍ.HLAVNĚ JE TO OMEZUJE PSYCHICKY,CO JSME SI TO JAKO DOVOLILI...JSOU URAŽENÉ.MUSÍME NA NĚ POMALU,PAK SE PŘIPNE ŠNŮRA ATD.NO UVIDÍME


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: neustálé stěkání
PříspěvekNapsal: sob 08. lis. 2008 12:31 
Dobrý den..Mám jeden a půl ročního labradora (Monty)a neustále si vynucuje pozornost stěkáním nebo odnášením večí ze stolu.i když je za to potrestán pokousáním nebo přidušením a následnou ignorací nic nepomáhá.Chvíli je v klidu a pak začne znovu...V autě je to nesnesytelné nasadí takový tón že mi zaléhají uši.Prosím poraďte jak ho donutit, aby byl zticha...děkuji za názory


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08. lis. 2008 12:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
No já bych ho rozhodně nekousala a nedusila, to mi přijde dost drsný...
Spíš bych začala se základní poslušností...pokud pes bude zvládat základní povely (Ke mě - nemůže nic odnést, Lehni - pokud pes leží, blbě se mu štěká), bude se vám s ním lépe pracovat...tže asi nasadit vodítko i doma a trénovat...

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: wau
PříspěvekNapsal: sob 08. lis. 2008 15:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Ty jo to je fakt dost drsny, se nedivim, ze z vas ten pes moc nema kdyz mu delate tohle a myslim, ze ani nevi za co. Jak bylo napsano trenovat zakladni poslusnost a popr. navstivit Vlcary, jen uz ho zbytecne netrapte, nebo to preroste v jine problemy.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: neustálé stěkání
PříspěvekNapsal: sob 08. lis. 2008 15:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Mirek1985 píše:
Dobrý den..Mám jeden a půl ročního labradora (Monty)a neustále si vynucuje pozornost stěkáním nebo odnášením večí ze stolu.i když je za to potrestán pokousáním nebo přidušením a následnou ignorací nic nepomáhá.Chvíli je v klidu a pak začne znovu...V autě je to nesnesytelné nasadí takový tón že mi zaléhají uši.Prosím poraďte jak ho donutit, aby byl zticha...děkuji za názory


Doufám, že to je vtip, že ho dusíš a koušeš za to, že ti vezme něco zes stolu nebo že si zaštěká??? Ptáš se, jak ho donutit neštěkat. Neměl by ses raději ptát, proč štěká a jak odstranit tu příčinu? Protože donutit ho neprojevit ten "následek" je docela o ničem. Proč štěká? Při jaké příležitosti, co tomu předchází a tak dál?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08. lis. 2008 18:33 
Prosím nemyslete si, že kdykoliv zaštěká tak ho potrestám...pokud se mu věnuji je v pohodě,jakmile přestanu začne štěkat.pokud štěká a řeknu ke mně,bez problému přijde,když mu řeknu lehni tak lehne a leží a štěká.zkoušel jsem to i tak, že když štěkal důrazně jsem řekl TICHO a když přestal tak jsem chválil.Teď už nepomáhá nic.Věřte mi že mu nedělá problém štěkat vleže.prostě chce abych se mu věnoval,když chce on..Vím že jsem hodně brutální, proto sem píšu, abych takový být nemusel.Nejspíš jsem ho příliš rozmazlil a teď musím napravit vlastní chyby, proto vás prosím o radu abych se nedopustil další...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08. lis. 2008 19:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
zkuste si koupit špunty do uší prostě ho ignorujte. Když bude chtít něco vzít ze stolu, hodila bych po něm třeba polštář, nebo cokoli co mam po ruce (ne nůž, vidličku, sklenici... :wink: ) A co nejvíc ho zaměstnat - ani ne tak fyzicky, ale hlavně mu zaměstnat hlavu. Pořídili ste si labíka, tak "musíte nést následky". V okruhu mých kámošů pejskařů je nazýváme blabladoři, právě protože jsou tak hyper a uřvaný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. lis. 2008 00:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Třeba to taky dělá proto, protože nemá dostatek smysluplný činnosti :D

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. lis. 2008 20:43 
Děkuji tímto všem za odpověď neboť i já mám stejný problém,ale jen s jednou fenkou,která napadá při vypuštění z domu tu druhou,jako by jí chtěla prostě říct:já jdu první,jakmil ji dám na vodítko,napadání i štěkání přestane


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Věčné štěkání
PříspěvekNapsal: pon 02. úno. 2009 15:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 31. led. 2009 13:03
Příspěvky: 10
Bydliště: Troubky
Vzali jsme si 1,5 let starého dobrmana Jacka. Byl zvyklý žít na samotě, kde prošel tak 1 člověk za celý den, možná i za týden. Zato u nás projde více lidí. Pořád štěká i když jsou to sousedi, které zná nebo i cizí lidi. Nejhorší je, že oni projdou a on štěká ještě 10min. po tom, co prošli. Když jsem venku, tak mu řeknu dost a on toho nechá, ale když jsem doma, tak stěká. Řekla bych, že až moc hlídá a už nevím jak ho to odnaučit. Pořád lítat ven a okřikovat ho?? Myslím, že je to hloupý. :Hangman: Prosím za radu Petra. :prayer:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vynucuje si pozornost?
PříspěvekNapsal: pon 02. úno. 2009 18:39 
Zdravim vas a prosím o radu.
Nerozumím co chce muj 5 měsíční PRT říct tím že furt jen štěká.
Většinou když jsme doma spolu tak je v klidu dělam si svoji praci co zrovna potřebuji atd. Moc si ho nevšímam on si někam zaleze a spi. Jakmile, ale příde paniček z práce nobo dojde jen nějaka navšteva začne štekat. Snažím se mu dat povel sedni to poslechne ale šteka dal. Už jsem aji skoušela jit ven vyčurat. Vratime se a šteka pořat. Když ho chci přitáhnou k sobě a uklidnit ho začne aji vyrčet a vyjiždet po me ruce. Nevím co po me chce. Taky nevim jestli to neni spojené s tím že už pres měsíc si pořádne nezaběhal venku. Operovali mu nožku ma 3 šroubečky a nemuže s tím moc litat tak ho krotíme, ale to ho neomlova aby po me vyjíždel vrčel a štekal kdy zrovna on chce.
Děkuji za radu.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěkání a zase štěkání..
PříspěvekNapsal: pon 02. úno. 2009 21:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Petulee píše:
Vzali jsme si 1,5 let starého dobrmana Jacka...

Kdybys znala dobrmany, věděla bys, že se všeobecně hrozně rádi poslouchají. Utišit dobrmany, když se s tím nezačne hned odmalička, je takřka sci-fi.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěkání a zase štěkání..
PříspěvekNapsal: úte 03. úno. 2009 12:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 31. led. 2009 13:03
Příspěvky: 10
Bydliště: Troubky
Je pravda že v naší blízkosti žádného dobrmana neznam.Chceme zhustit plot aby přes něj neviděl,ale bojim se aby to nebylo ještě horší stím štěkáním..Má základní vycïk,ale zdá se mi že poslouchá jen na piškotky,tak jsem je zrušila a snažím ho chválit a chválit.Dnes zase štěkal tak jsem mu tal škaredě vynadala a on přestal pak jen štěkl a nic.On moc dobře ví co se po něj chce,je vyčůranej.Máme toho víc co nezvládáme,útěk za zvěří,přivolání apod.ted budeme kupovat halti ohlavku tak jsem zvědavá. :shock: ,snažím se řídit vaši knihou,ale zdá se mi že v knize se mi to zdá snadne a pak podle toho pracujem a je to nerealné. :( Jediné co u něj mam rada že je přátelskej a není agresivní.A doufám že to nepokazím ničím :pray Petra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2009 14:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. úno. 2009 19:09
Příspěvky: 7
Bydliště: Vysocina
pridam svuj dotaz sem, nebot se taky tyka stekani..
moje rocni fenka beha po zahrade a jakmile nekdo projde kolem (za plotem), kdo se ji nelibi, zacne neuveritelne vyskakovat a stekat, ja sama nemam moc tyhle ustekany psy rada.. kdyz nekdo jde a nevsima si ani naseho pozemku, ani plotu, rekla bych, ze ani ona nema duvod po nich vyrvavat..
nevim ale, jak tohle resit, abych to nedelala spatne, snazim se ji okriknout, ale moc si z toho nedela.. bohuzel..
porvava takhle po psech, nekdy i po detech, kdyz jdou v houfu nekdy po sousedech, kdyz nastupuji do auta - ale z toho bud nema naladu nebo nevim, jdou lidi okolo a ona ani muk, nechapu to..
o pani listonosce ani nemluvim, tu by nejradsi sezrala, tak jsme udelaly jedno: kdyz zase prisla, vzala jsem psa a podrzela ho a otevrela branku, pratelsky jsme si povidaly a pak jsem ji nechala Brittou ocuchat a aby ji pohladila.. psisko razem zmenilo a byla zas ta kamaradska pejsinka, kterou znam.. jenze od tedoby jsem pani listonosku nejak nezastihla, kdyz byla pejsa venku, takze vubec nevim, do jaky miry se to ucinkem minulo nebo ne...

diky za vase postrehy k tomuhle a pripominky 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2009 14:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A jste si jistá, že opravdu chcete psici odnaučit "hlídat"?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2009 15:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. úno. 2009 19:09
Příspěvky: 7
Bydliště: Vysocina
mam takovej pocit, ze to s hlidanim nema nic moc spolecnyho..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2009 16:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ne to nemá, proto tam jsou uvozovky, ale spoustě lidí to stačí, když pes nahlásí někoh, kdo jde k plotu apod. Ptala jsem se jen proto, že už jsem se s tim setkala, a ten člověk si pak stěžoval, že přestal hlídat. A k problému, já bych to řešila striktním přivoláním. Už se tu něco podobného řešilo. 6 psů jde řvát k plotu,mě se to nelíbí tak jsem si psa odvolávala. Okamžitě už jenom když psi "na sebe mrkli" že jdou. Po chvíli se už muj ani nezvednul že poběží s ostatníma 5ti psama.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2009 17:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. úno. 2009 19:09
Příspěvky: 7
Bydliště: Vysocina
jasne, promin, uvozovky jsem nejak prehlidla..
bude mi milejsi, kdyz nebudu mit rapla, kterej porvava po kazdym kolemjdoucim :wink:
zkusim to s tim privolanim.. a tu listonosku musim taky poresit, mame schranku na brance a ona uz se chudinka k nam boji strcit dopis..

(jinak cetla jsem tady casto, ze psi stekaji ze strachu.. ale ta nase se snad neboji vubec niceho.. jak uz jsem nekde psala, kdyby ji padal meteorit na hlavu, jeste by vrtela ocaskem)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: pon 02. bře. 2009 19:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno. 2009 13:14
Příspěvky: 7
Bydliště: Brno
Ahoj, mám 3 měsíční štěndo GR a taky se občas snaží upoutat pozornost štěkáním. Doma ji ignoruju nebo odejdu a zabírá to. Ale když třeba příjdu do restaurace a ona si sedne ke mně, čučí a štěká, co s tím? Lidi na mě koukají nehezky a hlavně obsluha. Díky moc za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 03. bře. 2009 10:15 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tezzy píše:
...Doma ji ignoruju nebo odejdu a zabírá to...
A jak to v té restauraci řešíte? V té vaší větě vám totiž chybí slovíčko "zatím...". Je jen otázkou času, než přijde na to, když trošku přidá na hlasitosti a vy ji začnete řešit třeba okřikováním nebo napomínáním, že se jí konečně začnete věnovat, což je právě ten skutečný důvod, proč je hlučná a navíc zvítězí.
U svých psů učím ztišit se na povel. Postup je stejný jak u každého jiného povelu, tedy vydám povel a necelou vteřinku na to mechanicky napovím psu, co po něm chci. V tomto případě, kdy se jedná o štěně, třeba jemně přivřu tlamičku, aby štěně bylo nucené se utišit a potichoučku v dialogovém tónu bez rozčilování nebo napomínání pronesu větu, v jejíž obsahu je daný povel a to bez časování klíčového slovesa, tedy v základním tvaru, ve kterém se povel vydal.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 03. bře. 2009 10:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno. 2009 13:14
Příspěvky: 7
Bydliště: Brno
No, zkusila jem to povelem a následným chycením čumáku. Chvilku to vydržela, ale za chvíli to bylo na novo. Moc do hospody nechodíme, tak to budem muset trénovat ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 03. bře. 2009 10:43 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Pane Desenský děkuji za odpověď. V jiném tématu na poradně jsem toto napsala jinými slovy, že učím fenku na povel ticho a bylo mi řečeno, že i tím jí věnuju pozornost a je to tím pádem zase špatně. Tak aspoň čtu, že blbost nedělám, když ji to učím. Takže díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 03. bře. 2009 10:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
On je rozdíl právě v tom, jestli to to šlověk učí jako povel, nebo jen halekáš na psa Ticho a psa tím ještě víc rozjede.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 03. bře. 2009 11:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno. 2009 13:14
Příspěvky: 7
Bydliště: Brno
Štěkne, lapnu ji za čumák a řeknu ticho. Jen nevím, jestli ji mám chválit, když toho nechá nebo ne. Aby toho mrška nevyužila...Teď to zatím zkouším jen doma teda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 03. bře. 2009 11:20 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Eva: On je rozdíl právě v tom, jestli to to šlověk učí jako povel, nebo jen halekáš na psa Ticho a psa tím ještě víc rozjede.

Jasně, tomu rozumím, že okřikování je kontraproduktivní. :-) Budeme pokračovat v učení povelu.

Pro Tezzy: Já teda chválím, nijak přehnaně, jen že je hodná a tak je to správně, to je Ticho (opakuju ten povel ve větě, jak psal pan D.) Jinak žádný kokina v tomhle případě nedávám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 03. bře. 2009 11:28 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Po zabránění v nežádoucí činnosti nechválím, považuji za samozřejmé, že se pes přizpůsobil. Maximálně v tomto případě pronesu něco ve stylu "...vidíš, že to jde i potichu..." a dál tomu nevěnuji pozornost, protože je vše promlčeno a tedy je po všem.
Pak to má ještě jedno úskalí a to spočívá v tom, že "opakovaný vtip není vtipem", stejně tak zopakování stejného napomenutí nefuguje dvakrát ve stejné podobě, protože stereotypy v těchto případech fungovat ani nemohou. Měl by se napodruhé použít jiný, trochu více srozumitelný argument.
Jinak co se týče toho tréningu v restauraci, trénoval bych to nejprve kdekoli jinde a pak bych do toho šel "naostro".

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 03. bře. 2009 11:36 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Z mojí strany je to takové chválení nechválení, spíš že jí řeknu, že je to dobře (i to chápu jako pochvalu). Přestanu teda chválit úplně, díky.
Mám chápat jako "jiný srozumitelný argument" například větší důraz?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 03. bře. 2009 12:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Mám doma 8měsíčního křížence šeltie, což už samo o sobě znamená njakou tu uřvanost, ale je pravda, že mám pocit, že to přehání. jakmile jde někdo okolo dveří (bydlíme na patře s dalšími 3 psy) začne nehorázně štěkat, řve jak pominutej. Většinou stačí říct ho jméno a už přicupitá, popřípadě ho přivolám. Sedne si vedle mě, nebo lehne, a šňafe dál. a pořád. držím mu tlamu a uklidňuju ho a on šňafe jak o život. Když nejsme doma, tak ani neštěkne, to mám ozkoušený, nejspíš aby ho nikdo neukradl. Ae nevím, jestli štěká proto, že se bojí, nebo se jen před ostatníma ozývá.

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: čtv 05. bře. 2009 20:13 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Fenrizka píše:
...Když nejsme doma, tak ani neštěkne, ...
To přejde. Je jen otázkou času, než bude řvát kdykoli se mu zlíbí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: ned 04. říj. 2009 17:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. črc. 2009 09:44
Příspěvky: 5
Bydliště: Herálec
Dobrý den, mám 14ti měsíční fenu pyrenejského horského psa. Chodíme na procházky, na cvičák, hrajeme si, jsme mezi lidmi i psy. Tam nikdy neštěká, ale na zahradě je jak urvaná. Kdokoli projde, všeho nechá a jde štěkat. Vyzkoušeli jsme snad všechno-krátké vodítko, stopovačku, vykázání na místo, cviky, hru, odměnu za neštěkání, cokoli, co by ji od plotu odlákalo, ale jí je přednější si jít zařvat. Řve i když jsme s ní na zahradě, je jak hysterická. Přitom jí nikdo nic nedělá, lidé ji víceméně ignorují. Když jsem doma, zvládnu ji, odvolám, odtáhnu od plotu, vykážu na místo, ale stačí jeden kolista a ona vystartuje a začne. Odvolám ji, a když to dělá i pak, přivážu ji v naději, že si uvědomí, že je lepší být ticho než uvázaná- když je uvázaná, skoro neštěká, ale je nastražená a připravená se řvát. Při hře ji hračka, přetahovadlo baví jen, než se někdo objeví. Pak ji musím chytit za vodítko a přikázat, že nesmí, přesto zkouší se mi vysmeknout. Mít stopovačku, urvala by mi ruku! Na cvičáku říkali, že je hlídačka, že holt štěkat bude, ale nežijeme na Měsíci, máme sousedy. Aby nelítala a neskákala na plot, tak jsme jí postavili kotec. Pokud ji tam zavřu–na zkoušku, pomalu-začne kňučet, pak se rozeřve. Já bych to vydržela, ale stačí, aby řvala pitomých pět minut a už řvou sousedi, ať s ní něco udělám. I když jsme venku celé hodiny (a jsme fakt často, aby doma neřvala), lezeme do kopců, běháme a ona po příchodu sotva plete nohama, místo aby lehla a spala, tak lítá u plotu a štěká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 07:19 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jednak chceš po hlídači, aby nehlídal, to by šlo ještě korigovat, ale... Jestliže pořád jen něco zkoušíš, nechytáš se, protože pes ví, že jen zkoušíš. Přijeď s ní na nějaké fríčko a pokud možno se zdrž déle, na něco už přijdeme, jak to ovládat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 14:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. črc. 2009 09:44
Příspěvky: 5
Bydliště: Herálec
Desenský píše:
Jednak chceš po hlídači, aby nehlídal, to by šlo ještě korigovat, ale... Jestliže pořád jen něco zkoušíš, nechytáš se, protože pes ví, že jen zkoušíš. Přijeď s ní na nějaké fríčko a pokud možno se zdrž déle, na něco už přijdeme, jak to ovládat.


Zdravím a děkuji za dodání naděje :-) Zkouším pořád, to je pravda, ale vždy delší dobu, aby si zvykla. Ona je jinak naprostý miláček, strašně hodná i když paličatá a tvrdohlavá, ale to k tomuhle plemenu patří. Potřebovala bych zkorigovat to její štěkání, když jsme doma. To přece štěkat nemusí, říkám jí, že je bláznivka, že se ohlídáme sami. Na free bych ráda přijela, ale nevím, jestli tam tu svou uštěkanou tlamu předvede, protože je ve společnosti psů a lidí moc ráda a jeden by neřekl, co je to za uřvaninu. Já se prostě bojím, že když bude pořád na všechno štěkat, tak mi ji moji drazí sousedé otráví. V ulici se to už několikrát stalo. Samozřejmě nikdo nic neudělal, že jo :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 15:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 17:54
Příspěvky: 83
Bydliště: Prostějov
Nám funguje to, když u ní jsem a jsem v klidu.. klidným hlasem jí říkám, že se nic neděje a není důvod křičet.. Většinou nezačne, pokud to není pes, který se jí nelíbí. Jinak s tím máme taky problém. Přijde mi, že štěká zbytečně dlouho, už z dálky, když někdo jde, tak štěká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 09:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mám tady tak asi patnáct psů včetně hodně problémových a nevycválaných uličníků a mám tady ticho jak v hrobě, i když mi sem přijdou lidé se psy. V meměntě, kdy mi psi zaštěkáním dají echo, že tu někdo je, ztichnou sami, nebo na můj povel. Je to především tím, že se moji psi se mnou neradi hádají, protože mám konečné slovo já, ne oni.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 10:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Desenský píše:
Je to především tím, že se moji psi se mnou neradi hádají, protože mám konečné slovo já, ne oni.[/color]

Hmm to je krásný a můžu jen závidět....ta naše rozmazlená "hysterická daklice" prostě musí mít poslední slovo...nepomáhá ani "co blneš krávo"???....nebo "takovou uřvanu by stejně nikdo nechtěl, tak zmlkni"......asi nejhorší je to když přijde pošťačka, ta se jí zdá podezřelá i venku na chodníku, když ji potkáme. Jsem ráda, že se to její řvaní nenaučil zatím Rokouš...protože při jeho hlasovém fondu by to bylo na :Hangman:

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 10:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nemusí mít poslední slovo, když jí naučíš přivolání a odvolání. Buď jí přivoláš od dveří nebo jí odvoláním od dveří vyhodíš za sebe. Pošťačka tu chvilku počká, než bude po tvém a ne po psím.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 229 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!