Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 13:21
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 229 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 10:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
No to já ji klidně nechám za dveřma...ale řve stejně...ono není jen s pošťačkou, teď přes léto při otevřeném okně, zaslechne zvenku jak se někdo, kdo jde kolem, víc nahlas baví a už řve. Posledního čtvrt roku se to lepší, ale jak je malá, tak má prostě strach, že ji někdo ukradne nebo co, utahuju si z ní, ale moc to nezabírá. Její matka byla taky uřvanec a prý se to dědí :?

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 11:41 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
pe3ce píše:
utahuju si z ní, ale moc to nezabírá. Její matka byla taky uřvanec a prý se to dědí :?


Přiznám se, že metoda utahování si ze psa mi vůbec nesedí, snad proto, že na mé psy nezabírá.
Tady bych spíš postupovala stejně, jako když provádí jakoukoliv jinou nežádoucí činnost. Tzn. jasně, krátce, stručně v pravý okamžik tak, aby mi uvěřil, že se mu to nevyplatí opakovat. Použila bych hodně respektu podle povahy psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 11:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Dědí se to jako vzorec chování, když je štěník u mámy. To, že jí necháš za dveřma a ona stejně štěká, nic neznamená. Spíš bych jí vyhodila za sebe nebo vzala na vodítko, ale určitě bych z těch dveří šla první, jako že já řeším to, co je za nimi, ne ona. Minulý týden jsem v tomhle dostala dobrou lekci a fakt to funguje. Ona by to časem měla nechat na tobě a třeba pozorovat, ale držet hubičku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 12:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
No zkusím to tak nějak, je to náš první jezevec, co toto dělá, předtím jsme měli psy, šli s náma ke dveřím, ale byli zticha, přivítali a odešli. Ona je prostě poseroutka. Výsměch na ni nezabírá, spíš ji budu muset dodat sebevědomí :?

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 14:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. črc. 2009 09:44
Příspěvky: 5
Bydliště: Herálec
Je zajímavé, že ta naše na lidi, co zná a co chodí pravidelně kolem, neštěká, max. je bafnutím pozdraví. Pozná ty své známé, i když jedou na kole (nechápu, jak to dělá). A jsou lidi, které i když zná, kteří chodí denně, co by nejraději sežrala - obrazně řečeno. Štěká a lítá. Když jí to nedovolím a držím ji, nafukuje ty svoje tvářičky a je děsně uražená. V momentě, kdy si jsem jistá, že už jsou lidi pryč za ohybem cesty a ona dá tudíž pokoj, vystartuje a běží na konec plotu, aby je vyštěkala. V tom okamžiku je bohužel úplně hluchá. Rozštěká se, sice ji přivolám, jde neochotně, nabručeně, s výrazem: no jo, zase dostanu vyhubováno. Když kolem v tu chvíli někdo projde, otočí se a už pádí s tlamou dokořán. Nejhorší je, když jsem v práci, to ví, že ji neokřiknu nebo že ji nezabavím, bere to jako svou nekonečnou svobodu a právo štěkat jako blázen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 14:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Proč si jí nejistíš, když neposlechne, když jí voláš, proč jí tam pouštíš? Zabavila bych jí něčím jiným, co by musela udělat, aby tam nemohla jít štěkat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: stř 07. říj. 2009 14:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. črc. 2009 09:44
Příspěvky: 5
Bydliště: Herálec
To Essi: zabavuji, nemysli, že ne. Třeba jí dám povely, ona má hlavu natočenou k plotu, vezmu ji za čumák, aby se dívala na mě, aby mě vnímala, ale úplně se zapře, není možný s ní hnout. Udělá povely téměř mechanicky a to je střídám, aby je nedělala automaticky. Když jsem si jistá, že jsou lidi pryč a ona na ně už musela kvůli cvičení zapomenout, vyvede mě z omylu. Ona si úplně přesně pamatuje, že tam ty lidi šli... Nebo se ji snažím zabavit hračkou, a přestože hraní miluje, v ten okamžik ji vůbec nezajímá. Takže když ji nepustím, musím ji zahnat domů a zavřít dveře, přesto stojí u těch dveří nastražená a hlavu nataženou dopředu, chytá pachy, jen se rozštěkat... Já bych ji chtěla naučit, jak říká pan Desenský - aby dala echo, ale pak byla klidná. Já vím, že je hlídačka, ale nemusí u toho být tak hysterická. Btw. povel "ticho" naprosto ignoruje, i když přesně ví, co znamená. Jsme z toho už obě vystresované. Ona z toho, že jí zakazuji řvát a já, že mě neposlouchá. Takhle už to dál nejde, samotnou mě to mrzí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: stř 07. říj. 2009 15:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Leone píše:
povel "ticho" naprosto ignoruje, i když přesně ví, co znamená.
Jseš si fakt jistá? Argument "on moc dobře rozumí" slýchám docela často a v 90% případů mi přijde, že je to jen zbožné přání páníčka a pes netuší. Nechci rýt ani zpochybňovat, ale NĚKDE je očividně chyba a je třeba ji najít...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: pát 09. říj. 2009 13:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. srp. 2009 15:36
Příspěvky: 10
Bydliště: Teplice
dobrý den,
mám ročního bělouše,je hodný,hravý, nebojácný,venku jsou lidi i psi všichni kámoši.Ale v autě!Jak někoho vidí za oknem, řve jak pominutej, na lidi i zvířata.Pokud jedeme rychle,daleko,je v klidu,spí,špatně se mu nedělá.Stačí zatavit ve městě na semaforech nebo u pumpy a už je na nohou a hystericky štěká.Doma za dveřma to nedělá a na zahradě také ne.Auto zbožňuje,myslím že ho hlídá.Zkusila jsem šeptat,vysmívat se,zaujmout pozornost hračkama,žrádlem...nic.Prostě mě ignoruje.Pokud řídím,nic nesvedu,leda zastavit,otevřít kufr a donutit ho lehnout.Jsem-li spolujezdec,trochu zabírá mít ho na vodítku,po povelu lehni ho stáhnout za vodítko k zemi.To je vytočenej a dokonce mi oždibuje ruku kterou ho nutím lehnout.Když povolím za chvilku to opakuje.Nevím jak nepřijít o uši a jak mu vysvětlit,že tohle ne!Nebiju ho,ale tichej výhrůžnej hlas a podobné tresty v autě ignoruje.Poradíte někdo?Monika


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: pát 09. říj. 2009 13:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zkusilii jste mu někdy dost prudce zabrzdit (třeba neúmyslně) a zase se rozjet, aby se nesoustředil na kraviny a radši se "věnoval řízení"? Je teda fakt, že tohle používám když řídím a kluci si vzádu začnou vyměňovat názory, kdo kde bude sedět, ležet nebo co já vím. Stačilo jen jednou a v autě je klid. Prosím, jen pokud je pes v kufru, za mříží a v kufru neni nic jinýho, o co se může zranit!

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: pát 09. říj. 2009 16:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. srp. 2009 15:36
Příspěvky: 10
Bydliště: Teplice
jo,už se mu 2xstalo že upadl na tlamu,bylo to neúmyslně.má poměrně velký prostor(celý zadek kombi,někdy i se sklopenýma zadníma sedačkama,když tam spolu někde nocujem.oklepal se a nic.I proto bych ráda aby za jízdy ležel.
Jinak na delší trasy má kšíry a úvaz na ocelové očko,aby při nehodě neproletěl dopředu,takže ho to při brždění docela chrání :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: pon 12. říj. 2009 15:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
A nepomohlo by, kdyby byl v autě v kenelce? To by ho i drželo, aby spíš ležel, neviděl tedy ven, takže by ho to nemuselo tolik lákat ke řvaní....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: pon 12. říj. 2009 16:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. srp. 2009 15:36
Příspěvky: 10
Bydliště: Teplice
Vzhledem k velikosti psa (má 66 v kohoutku a 45kg) by ta přepravka vpodstatě kopírovala velikost zadku kombíka. Nad menší bych neuvažovala, nechce si mi bránit psovi ve změně polohy a nacpat ho někam,kde nezvedne hlavu...bělouši jou cíťové,spíš bych si zadělala na větší problém. To spíš zatemním výhled nějakou neprůhlednou folií nebo látkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: pon 12. říj. 2009 17:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
lochneska píše:
To spíš zatemním výhled nějakou neprůhlednou folií nebo látkou.

To je zas docela nebezpečný pro tebe, neuvidíš dozadu a do stran...je to prekérka, docela ti rozumim, měli jsme takhle problém s NO klukem, kterej ječel, když se zpomalovalo, nebo když přijížděl do známého prostředí. Bohužel jsme nevymysleli, jak na něj. Fungovalo jen když neviděl ven.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: pon 12. říj. 2009 19:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Když to umíš, není problém řídit na zrcátka - tak jako řídíš v náklaďáku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 13. říj. 2009 09:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
lochneska píše:
...Nad menší bych neuvažovala, nechce si mi bránit psovi ve změně polohy a nacpat ho někam,kde nezvedne hlavu...bělouši jou cíťové,spíš bych si zadělala na větší problém. To spíš zatemním výhled nějakou neprůhlednou folií nebo látkou.

Neodporuje si tohle s tímhle?
lochneska píše:
I proto bych ráda aby za jízdy ležel

Když jsem jezdil kombíkem a nějaký pes mi vzadu dělal rachot, vyřešil jsem to vodítkem, které jsem měl natažené dopředu. Pokud je pes jištěný kšíry, pak by ti mohla pomoci haltina na ukáznění v reálném čase.
Zatemnění je super věc, když umíš jezdit na zrcátka a když máš klimošku, abys tam psa v létě neuvařila.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 13. říj. 2009 12:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. srp. 2009 15:36
Příspěvky: 10
Bydliště: Teplice
Nojo,s haltinou jsem to v autě ještě nezkoušela a to jí mám! :finga: tak pojedu trénovat do města. Se zatemněním bych problém neměla, řídím na zrcátka výborně a klimošku mám taky. Ale pořád si říkám jestli by to nešlo ještě zvládnout, když je jinak na dlouhý cesty jak beránek. Začal takhle štěkat až kolem 7-8 měsíce, nevím jestli ho třeba někdo nemohl dráždit přes sklo...
každopádně děkuju všem za rady a nápady
Monika


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 13. říj. 2009 12:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Hele nechci nějak prudit, ale s haltinou bych v autě byla opatrná, přece má za úkol otáčet psovi hlavu při pohybu vpřed, tzn pokud prudce zabrzdíš a pes bude mít hlavu natočenou, můžeš mu taky škubnutím za haltku ublížit. To už bych ho naučila raději jezdit vleže. Notabene sem Rudovo příspěvek pochopila tak, že když máš psa v autě přikšírovanýho, pak ho můžeš zpředu korigovat škubnutim na haltce, tzn pes necajdá po celém kufru, ale je přikšírovanej nakrátko, takže se nebude na té haltině plandat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 13. říj. 2009 12:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jo taky jsem to tak pochopila, vodítko na halti mít natažený dopředu, ne ho za něj přivázat

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 13. říj. 2009 12:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přesně tak.
Nějak nestíhám psát detaily.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 13. říj. 2009 14:45 
Offline

Registrován: stř 27. srp. 2008 16:18
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
lochneska píše:
Vzhledem k velikosti psa (má 66 v kohoutku a 45kg) by ta přepravka vpodstatě kopírovala velikost zadku kombíka. Nad menší bych neuvažovala, nechce si mi bránit psovi ve změně polohy a nacpat ho někam,kde nezvedne hlavu...bělouši jou cíťové,spíš bych si zadělala na větší problém. To spíš zatemním výhled nějakou neprůhlednou folií nebo látkou.

nezapomeň na dopravní předpisy. Zadní okénka můžeš mít zatemněná jen folií s certifikátem. Myslím taky že kenelka by byla nejlepším řešením. Jestli stejně máš v kufru jenom psa, tak ti přeci nemusí vadit, že celý prostor zabere kenela


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: stř 14. říj. 2009 10:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. srp. 2009 15:36
Příspěvky: 10
Bydliště: Teplice
nebojte,pochopila jsem to správně, nebudu ho za haltinu uvazovat....selskej rozum. :rolleyes:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: stř 14. říj. 2009 10:19 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
lochneska píše:
...selskej rozum. :rolleyes:
Ten považuji za to nejlepší, co může psa potkat. :wink:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: sob 17. říj. 2009 09:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
My máme se štěkáním taky problém. Dá se zvládnout to, že je neskutečně hlučnej, když si hraje, to mi až tak nevadí. Ale jako problém vidím jeho štěkání doma. Většinou štěká jen když jsem s ním. A nejvíc když ho ochráním, před nějakým psem. Pak se může přetrhnout, aby mi hlásil jakejkoliv pohyb v paneláku. Zkoušela jsem se ho jen zeptat "co blbneš?", ale to skoro nepomohlo, když se rozštěkal, vytáhla jsem ho za dveře, aby se teda podíval, jací bubáci ho straší, ale to mělo za následek akorát to, že začal štěkat zpod postele. Nevím jak mu to vysvětlit. Když ho trestám, je schopnej jít a udělat to ihned znovu a ať pak zvolím jakejkoliv trest, tak to stejně nezabere. Má někdo nějakej nápad, jak mu vysvětlit, že fakt není potřeba takhle plašit? :help: I když ho stopnu ihned, stejně pokračuje.

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: sob 17. říj. 2009 10:05 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Fenrizka píše:
...I když ho stopnu ihned, stejně pokračuje.

Pak používáš slabé nebo nesrozumitelné argumenty.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: stř 21. říj. 2009 09:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
Ani mě se nevyhnulo štěkání..Ch je 9 měsíců, sama doma neštěká, ale když jsme doma a někdo projde kolem bytových dveří vystřelí jak střela se štěkotem...V noci je to pomalu o infarkt ve spánku :shock: Když jsme doma stačí jí zavolat a dát nějaký povel, který musí splnit aby si uvědomila, že při štěkání jí vždy zaúkoluju. Dělám správně? Samozřejmě nekřičím a mluvím rázně. Někdy jí odešlu na místo kam jde a neštěká..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: stř 21. říj. 2009 09:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
nedovol jí doběhnout ke dveřím - odvolávej už při rozběhu. S tím, že poprvé je to normální odvolání, podruhé už s podtónem "to ti to mám opakovat?" a potřetí už bych byla zlá. Trénovala bych s tím, že když víš že budou lidi chodit, měj psa u sebe a pod dohledem, klidně na vodítku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: stř 21. říj. 2009 12:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
Když to stihnu tak to tak dělám, ale někdy ve mě až trhne jak vystřelí a já nemám šanci otevřít hubu :( , hlavně v noci i spím.. :lol: V paneláku to nejde moc vyčíhat kdy někdo jde, někdy je to často, někdy vůbec...Je to jen na lidi, kteří projdou kolo našeho bytu. To co se děje v jiném patře jí moc nezajímá. Budu trénovat, hlavně své nervy..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: sob 24. říj. 2009 20:35 
Offline

Registrován: čtv 15. říj. 2009 16:33
Příspěvky: 1
Bydliště: Vsetín
hana007 píše:
Dobry vecer,
chci se zeptat na stekani naseho devitileteho bolonskeho psika: kdyz jsme venku a jsme v pohybu, tak je uplne v klidu, ani nemukne. Kdyz se ale zastavime, tzn. treba s nekym na kus reci, nebo si sedneme venku na zahradku na jedno, tak si Maxik sedne, sedi a steka - nekdy na kolemjdouci, nekdy na auta a nekdy proste "jen tak", i kdyz se kolem nic nehybe. Proc to dela a co s tim? Prijde mi, ze to neni agresivni stekani, spis mam pocit, ze si steka, aby mel co delat, ale bohuzel neni k utiseni, ani snaha o zabaveni nepomaha.
Jinak problemy se stekanim nema, ze by treba stekal o samote doma, to ne.
Dik za reakce, Kaca


A jak to řešíte? my máme stejný problém s 2-letým zlatým retrívrem, nepomáhají žádní jiné osvědčené metody...člověk se stává protivným, nevrlým, a pes štěká ještě víc.... jak na něho, to by mě opravdu zajímalo, díky za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: sob 24. říj. 2009 20:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jaké jsou ty osvědčené metody?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 27. říj. 2009 21:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. srp. 2009 15:36
Příspěvky: 10
Bydliště: Teplice
Tak hlásím že haltina zabírá! Sice to bude ještě chvilku trvat, ale Cid už pochopil že při jízdě se leží a pokud se nechá svést k nějakému pořvávání,krásně mu stačí otočit hlavu směrem ke mě a připomenout pravidla. V pátek se nám to vyplatilo,když do nás (resp.do auta) zezadu napochodoval nepozorný řidič. Cid ležel za sedačkama,takže mu naštěstí ten náraz neublížil (taky asi dost pomohlo tažný zařízení). Pes byl v pohodě, jen já 3 dny nemohla otočit hlavu ani na jednu světovou stranu. :Hangman:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: stř 11. lis. 2009 11:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
...pred par dnami ked sa manzelka vratila z vencenia Charlie velmi stekal na jedneho chlapika, boli od neho cca 10 m. Vcera vecer som isiel von, neskoro, a cca 30 metrov od nas, ten isty chlapik, na voziku, nema nohu, opity ako cep, a Charlie zacal tak zurivo stekat, vytrvalo, a tahal ma na voditku k dotycnemu, ze sme museli ist domov, par ludi i von oknom nazrelo. Doma sa cely triasol, takeho som ho este nevidel. Mimochodom, ten chlapik je zly (byvaly basista), i teraz sa siria o nom zle spravy...
Je jasne, ze Charliemu na nom nieco prekaza... doteraz to na nikoho nikdy neurobil, na ziadneho cloveka takato salva, na domceku hlasi prechod cloveka chodnikom, ale uplne inym tonom, teraz vylozene agresivita (alebo strach takto prejaveny 5-kg maltezacikom ?)
...zacitil tu pravdepodobne negativnu energiu na 30 m ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 09:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Asi tak.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2009 14:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 05. kvě. 2009 11:42
Příspěvky: 12
Bydliště: Zlín
Dobrý den,
máme problém se štěkáním 9 měsíční fenky maltézáčka. Štěkot, který nejde zastavit je jenom doma a to na následující podněty: psi v televizi, neznámé zvuky zvenčí (hlasy, štěkot), jakékoliv jí neznámé zvuky, které jdou odjinud, než z místnosti, kde se nachází. Přitom jiné i hlasité zvuky domácnosti jí nevadí. Spíše reaguje na tiché podezřelé zvuky zvenku a od sousedů. Dále na ptáčky na stromě za oknem, jakýkoliv malý pohyb za oknem, odraz televize v okně, její odraz v okně na schodišti, občas štěká i na světlo. Při všech těchto situacích nejde utišit, zkoušela jsem klidný hlas, šepot, věta ve smyslu nevšímej si toho prosim tě to nic není. Přivolání nezabere, nebo jenom na chvilku. Sledovat film, kde jsou psi a štěkot, je děs! I když spí tak vyletí a štěká na obrazovku. Na ty cizí zvuky, když se objeví, štěká i večer těsně před spaním, v noci když spí tak už ne.
Zkoušela jsem i chytnout tlamičku a říkat ticho, ale neměla jsem z toho dobrý pocit a ona se stejně vykroucela, když ji vezmu do náruče tak neochotně přestane občas ale štěká i v náručí ale tohle nechci jako řešení.... nevím, co by bylo nejlepší a nechci jen pořád zkoušet. Poradíte? Děkuji moc!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 24. lis. 2009 08:02 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lenule píše:
...Zkoušela jsem i chytnout tlamičku a říkat ticho, ale neměla jsem z toho dobrý pocit a ona se stejně vykroucela...
Mám děsně uřvanou šeltii Romynku a nemám sebemenší výčitky z toho, když jí vezmu za tu její uřvanou nevymáchanou hubu a s citem podržím s velice tichým komentářem o tichosti.

I když na mě tahle čubina udělá "smutné oči", neovlivní mne to v tom, aby bylo po mém. Ať dělá co má a bude takhle spokojená, protože budu také spokojený

Obrázek

Jestliže máte výčitky z ukáznění psa, věřte, že ten pes ze svého hulákání výčitky rozhodně mít nebude. Pak vzniká otázka, kdo komu vládne?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 24. lis. 2009 11:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 05. kvě. 2009 11:42
Příspěvky: 12
Bydliště: Zlín
Děkuji za odpověď. Nevím jak přesně tedy postupovat. Dát povel TICHO pak přijít k ní, zavřít zlehka tlamičku a mluvit na ni, že takhle je ticho a ať se laskavě uklidní a držet ji dokud neztichne? A když začne znova, tak to opakovat? Omlouvám se, že to chci tak polopatisticky, ale ať něco nezvořu :wink:
děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 24. lis. 2009 19:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Poprvé napomenu, pokud to pes zopakuje, pak jsem použil slabý nebo nesrozumitelný argument, tudíž varuju. Pakliže pes udělá to stejné znovu, pak to vyřeším tak, aby měl pes obavy to zopakovat, jelikož po čtvrté se na stejné téma se psem odmítám bavit. Je to otázka respektu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 24. lis. 2009 22:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. bře. 2009 12:37
Příspěvky: 163
Bydliště: Dobruška
tak tohle musím vyzkoušet.Potr štěká na cvičáku neustále.tzn.když dlouho sedí bez činnosti,když je dlouho v odložení.prostě se nudí a štěká.děkuji za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: stř 25. lis. 2009 08:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mince má dvě strany. Vydat se pouze cestou tlumení aktivního chování není optimální, zvláště pak v dlouhodobém měřítku. Energie nejde zastavit, mnohem účinnější a tedy i výhodnější je nevybitou energii nasměrovat a vybít. Jakékoli triky s potlačováním energie by měly být jen krátkodobé, jinak dojde k poruchám chování, jelikož se naruší harmonická rovnováha.
Romynu také pořád netlumím, jen třeba během hovoru s lidmi a při jiných podobných aktivitách, kdy chci, aby na chvíli zmlkla. Pak jí nechám tu energii vybít, jinak by mne začala nesnášet, nebo se mne dokonce bát, což by poznamenalo její osobnost, která má pro mne vyšší hodnotu, než kázeň za každou cenu. Dříve nebo později by neustálím tlumením došlo ke zlomení psa. Prostě i zde platí, že všeho moc škodí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: stř 25. lis. 2009 08:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
a dá se ta štěkací energie přeměnit na jinou, tišší? vyběhat? vyaportovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: stř 25. lis. 2009 08:15 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Všechno jde, když se chce a když se ví jak na to. Jak jistě víš, každý pes jedná a myslí zcela individuálně, proto neexistuje žádná šablona, ale musí se nejprve přijít na to, jak má pes seřazené priority, ty priority mu malinko poupravit a využít je v prospěch obou stran. Říká se tomu obecně soužití.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: stř 25. lis. 2009 17:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. bře. 2009 12:37
Příspěvky: 163
Bydliště: Dobruška
Rudo děkuji.Pro mě má také větší hodnotu pes .Dosud jsem s ním chodila když jsem nechtěla aby štěkal.tak teď před odložením zvolím nějakou lepší činnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Neustálí štěkot na paničku
PříspěvekNapsal: pon 07. pro. 2009 16:13 
Offline

Registrován: pon 07. pro. 2009 08:33
Příspěvky: 1
Bydliště: Loutockého 8
Dobrý den, chtěla jsem se poradit jak na chování našeho dvouletého hladkosrtstého foxteriéra. Jen pro začátek bych ráda uvedla, že je neslyšící. Náš Robin je vcelku hodný pes, akorát začal v posledním měsíci při každém venčení štěkat jak urvaný na paničku. Když je venku s páníčkem nebo s kýmkoli jiným tohle nedělá. Dřív štěkal na projíždějící kola a to teď momentálně vyměnil za vrány. Tak se chci zeptat, proč vytrvale štěká pouze na jednoho člena rodiny a jak se ho to dá odnaučit. Víme , že je to velice temperamentní plemeno a podle toho se i chováme, doma nic neničí a je hodný, ale jakmile je venku s paničkou stává se nezvladatelný.
Děkuji za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: problémy se štěkáním.
PříspěvekNapsal: pon 21. pro. 2009 11:09 
Offline

Registrován: sob 19. pro. 2009 22:15
Příspěvky: 1
Bydliště: Obořiště
Dobrý den,
mám fenku TIBETSKÉ DOGY. Je jí pět let. Máme jí strašn rádi, ale máme jeden veliký problém. Štěká. My víme, že to je u psa naprosto normální, ale ona štěká opravdu v nadměrné míře. Nám by to ani tak moc nevadilo, ale bohužel jednomu z našich sousedů ano. Vyhrožujeme nám policií i když Akinka štěká maximálně do pěti hodin odpoldne, protože pak jde domů spát, neustále nás napomíná, doporučuje nám ať psa zavíráme nebo ať ho raději rovnou dáme do útulku. Je jasné, že na to nikdy nepřistoupíme. Já vůbec nevím co mám s Akinkou dělat. Chodím s ní na poměrně dlouhé vycházky, aby byla unavená, trestám ji fyzicky za štěkot, snažím se jí naalákat na její oblíbené pamlsky, snažím se na ní řvát, uklidňovat ji, prostě snad všechno. Já bych si s ní i hrál, ale toto není typ psa, který by rád běhal po zahradě a kousal do hraček, takže to nezabírá i když jsem se o to několikrát pokoušel. Musíme Akinu násilím zavírat doma i když víme, že je to venkovní pes, jenomže ona prostě doma být nechce, když štěkají všichni psi kolem a chodi tu lidi. Prosím poraďte mi někdo, kdo má podobné zkušenosti se psem který na Vás doslova prdí když má jiný zájem. Jak jste řešili tento problém? Prosím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: štěkání na pohyb a zvuky
PříspěvekNapsal: pon 04. led. 2010 11:09 
Offline

Registrován: pát 01. led. 2010 17:34
Příspěvky: 1
Bydliště: teplice
dobry den,mam 2leteho jorksira,ktery je moc hodny,ale posledni dobou zacal dost stekat v nasi pritomnosti.Bydlime v panelaku a kdokoli projde kolem okna zacne behat jak blazen a steka,kdyz nekdo piskne steka,soused vice dupne nebo nejaky zvuk v televizi zacne vrcet a stekat.Kdyz ho okriknu tak sklopi usi a prestane, ale za chvili zacne znova.Mame nova okny pry to muze byt i tim. Kdyz jdu ven s nim ja tak nic,ale jak jde s detma tak steka a beha venku na voditku sem tam. Muzete prosim poradit aby to nedelal?Dekuji a preji uspesny rok 2010.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: pon 04. led. 2010 22:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Dôvodom môže byť strach, upútavanie pozornosti, nuda, rozmaznanosť a rôzne kombinácie týchto a ďalších možností. Vaše riešenie okrikovaním bohužiaľ psa len zneisťuje a podporuje v štekaní. Jednak treba reagovať hneď na začiatku nežiadúceho štekania kľudným, ale jasným povelom, ktorý pes, ktorý sa zvykol správať takto, väčšinou nesplní a preto treba konať a so splnením povelu mu pomôcť.

Otázku som zaradila do témy,v ktorej je v starších príspevkoch podrobnejšia odpoveď.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: stř 06. led. 2010 13:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 05. kvě. 2009 11:42
Příspěvky: 12
Bydliště: Zlín
mno tak s tím naším štěkáním jsme pokročili asi takto: už je to mnohem lepší na spoustu zvuků zvenku a tak, zavelím ticho a přestane jen třeba chvilku vrčí nebo kňučí (jako by byla naštvaná že nemůže štěkat), nebo ji nechám a to štěkne jen párkrát a přestane sama. Co se ale nelepší, je štěkání na televizi. Jakmile tam zahlídne něco podezřelého tak vyletí, poskakuje kolem obrazovky a štěká a vrčí. Když zavelím TICHO tak přestane štěkat (většinou) ale vždy vrčí a dál jančí kolem obrazovky. Z toho když si hraje tak ji televize nezajímá, ale jakmile ji tam něco zaujme, tak prostě na to vyjede. Ona vůbec je takový televizní maniak. Prostě když jede telka, tak sedí a čučí na ni a většinou z ní nespustí oči (jen občas, když ji my nebo ona sama se zabaví jinak). Nevím, jak zařídit, aby prostě tu telku vůbec neřešila. Jinak to přestat štěkat na povel učím tak, že řeknu ticho, případně přidržím tu tlamičku, když je k neutišení a když ani to nezabere, pošlu ji za dveře na chodbu a má utrum... po pár minutách ji pozvu dál se slovy ale klid tady bude nebo no vidíš že umíš být i ticho. Je to ok s tím zavíráním? Prostě že jí vezmu výhodu být s námi. Jinak ta chodba není žádná samotka nebo tak, občas tam ráda spává na koberci a uklidí se tam, když chce mít klid. Tak já ji tam zas občas uklidím, když chceme mít klid my 8)
Nechápu proč to dělá, vždyť telku zná od malinka... :dontknow:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: stř 06. led. 2010 15:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tady, když psa v telce (na PC, klasickou nemám) něco moc zajímá, ještě mu "přidám" a dám mu patřičným komentářem a celkovým jednáním pořádně najevo, že to řídím já.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: čtv 21. led. 2010 19:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. zář. 2009 21:51
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
U nás je to takhle: naše čivava hystericky štěká na kohokoliv, kdo vchází do bytu, tedy i na nás. Probíhá to tak, že otevřeme dveře, vstoupíme do předsíně, čivava šíleně štěká, mluvíme na ni, když nepomůže, hrubým tónem napomínáme, ...NIC, šílený štěkot. Až když se přiblížíme přímo k ní, začne se vrtět a skákat. Pak se přesuneme do obýváku a začneme se bežně pohybovat (kafe, převlíknutí...), to se uklidní. Měla jsem obavy, zda dobře vidí, ale určitě nás minimálně pozná po čuchu. Na cizí štěká stejně tak, jen s větším nasazením.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: čtv 21. led. 2010 20:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Bria píše:
mluvíme na ni, když nepomůže, hrubým tónem napomínáme, ...

Štěkáte vy, proč by měla přestat štěkat ona?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 229 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!