Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 16:43
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Příliš štěká na lidi za plotem
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2008 10:12 
Dobrý den, ráda bych požádala kohokoli o radu...Máme rok starého pejska-kříženec braz.fila+anglic.mastif, vzali jsme si ho jako malinké štěně, s tím že po několika týdnech jsme s jeho přirozeným růstem zjistili, že zřejmě po porodu utrpěl zlomeninu zadní nohy, která mu díky ignoraci původních "debilních" majitelů špatně srostla a působila tak hrozbu zborcení celé kostry...Naštěstí se povedla složitá operace a díky několikaměsíčnímu léčení se podařilo našeho Huga z nejhoršího dostat. Jenže právě díky této léčbě jsme ztratili spoustu času na tu správnou výchovu (přiznávám a na nic nesvádím naši slabost pro jistou dávku lítosti a rozmazlování nemocného štěněte), takže chyba je samozřejmě na naší straně, výsledek je ovšem takový, že náš 70kilový drobeček není zdaleka tak dobře vychován, jak by měl pes takových rozměrů a síly být. Největší problém je, že se chová agresivně vůči čemukoli a hlavně komukoli cizímu a novému na naší zahradě. Zdá se, že akceptuje (ne však poslouchá) jen nás 5 členů rodiny, je nesmírně mazlivý a družný, ale jakmile se přiblíží kdokoli cizí k plotu, histericky na všechny štěká, když s někým přes plot komunikujeme, stoupne si ochranitelsky před nás , cizího sleduje, zavrčí a vyjede mu např. po ruce. Když ale přijde někdo cizí sám, po zahradě se může procházet libovolně. Zdá se, že to má tak trochu "obráceně". Samozřejmě hystericky štěká na cokoli hýbajícího se za plotem, obzvlášť nesnáší malé děti na plastových motorkách. Povely zvládá dle libosti, spíše nezvládá, ale tenhle náš problém zkoušíme ještě zvládnout díky uvedeným příspěvkům v poradně, nicméně bych potřebovala radu ohledně té agrese vůči ostatním lidem. Máme spoustu známých, kteří by rádi s naším Hugem kamarádili, ale bohužel to není dost dobře možné. Jako štěně byl kamarádský ke všem, ale jak rostl, začal nečekaně vyjíždět po ostatních lidech v nečekaných situacích. Nechtěli jsme ho začít stranit, ale hlavně díky znepokojení rodičů se začal během návštěv zavírat a teď už nepřipadá v úvahu ho k cizím lidem pustit. Kdybyste někdo měl jakoukoli zkušenost, budeme vděční za jakoukoli informaci.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2008 10:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Já si myslím, že tohle opravdu po netu vyřešit nepůjde, z jednoho příspěvku člověk těžko pozná, jak to u vás vlastně chodí, jak se pes chová v různých situacích. A pokud někdo odpoví a napíše svůj názor, pochybuju, že vy to správně pochopíte a správně uplatníte. Z Prahy to k Rudovi není až tak daleko... ;))) Rozhodně to bude chtít komplexní řešení a změnu ve vašem chování o 180 stupňů... :)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2008 10:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Eugene,
proč ho necháte, aby hystericky řval na něco za plotem? Přivolejte si ho a trvejte na splnění povelu, pomozte si stopovačkou, když bude třeba. Pokud vy s někým mluvíte, měl by on mlčet a neplést se do toho. Stát mezi sebou a jiným člověkem bych ho tedy rozhodně nenechala, vyhodila bych ho za sebe.
Určitě zavolejte Rudovi co nejdřív, Lucie má pravdu, že tohle po netu nevyřešíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2008 10:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
No já bych ho taky vyhodila za sebe, jenomže takovýho macka... Je pěkne rozmazlenej a je tady nebezpečí, že se začne vůči majitelům ohrazovat při nesprávném zacházením... teda z jeho pohledu nesprávném... a to už je potřeba řešit u Rudy.

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2008 11:07 
Problém je v tom, že kdybysme nechteli aby řval za plotem, museli bysme byt neustale vedle neho...běhá po zahrade v prubehu dne a my nejsme neustale na zahrade s nim...samozrejme kdyz tam jsme, nenechame ho rvat a snazime se ho zavolat od plotu nebo alespon zabavit necim jinym...s tim vyhozenim za sebe to bohuzel taky neni uplne jednoduche, je to napriklad situace, kdy prijde znamy, zacneme se s nim bavit, Hugo sedi v klidu prede mnou, hladim ho, kdyz napr. znamy strci ruku pres plot nebo jen naznaci, Hugo zavrci a nafne...je to prakticky necekane, zprvu vypada pratelsky. Vim ze je to problem, samozrejme nas, takze asi nezbyva nez nejaky raznejsi krok


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2008 11:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Eugenne potrebujete použiť tak rázny a jasnýkrok, aby ho pes pochopil, vaša nečinnosť kvôli tomu, že sa vyhovoríte na podmienky okolo psa len utvrdzuje v tom, že robí dobre, nemusí byť rovno pochválený. Podmienky na to, aby pes pochopil, musíte vytvoriť vy, ak nemôžete zasiahnuť priamo pri psovi, tak treba zabrániť tomu, aby mal možnosť získavať nevhodné návyky mimo vášho vplyvu. Ďalej potrebujete vedieť, ako máte konať, keď ten dosah máte a na to je najlepšie nechať si to ukázať naživo, inak si len budete domýšľať a domyslieť si nemusíte správne, takže sa nespoliehajte na to, že tu dostanete presný návod, dohodnite si radšej konzutáciu na Vlčároch.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči všem ostatním lidem
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2008 16:54 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
[quote="
Když ale přijde někdo cizí sám, po zahradě se může procházet libovolně. Zdá se, že to má tak trochu "obráceně". Samozřejmě hystericky štěká na cokoli hýbajícího se za plotem, obzvlášť nesnáší malé děti na plastových motorkách.
.[/quote]

Neber to jako radu spíš jako názor. Pes štěká za plotem a když někdo vejde tak mu nic neudělá? To podle mně není agresivní,jestli to dobře chápu. Znám dost psů ,kteří takhle za plotem blbnout ,ale nikomu nic neudělají . Nenechala bych ho to dělat ,když jsem zrovna přítomná a s někým mluvím, ,ale jinak bych řekla ,že hlídá svoje.A ostatní ,co nepatří do smečky, at mu nestrkaj ruce přes plot ,to se nedělá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči všem ostatním lidem
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2008 18:27 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
rmikar píše:
...ale jinak bych řekla ,že hlídá svoje...
Počkej, jak svoje? Od kdy má pes nějaký svůj majetek? Cokoliv mi pes hlídá, je moje, dokonce i ten pes je můj a to se vším všudy. Jestli mi pes chce něco hlídat, tak jen s mým souhlasem, ne že si bude něco přivlastňovat. Pakliže je nepřátelský na mé přátele, hrubě překračuje svoje kompetence a normálně bych ho stejně nepřátelsky vyhnal pryč. Nikdo nebude nepřátelský na mé přátele, ani pes ne. Natož pak můj pes.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči všem ostatním lidem
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2008 18:44 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
Desenský píše:
rmikar píše:
...ale jinak bych řekla ,že hlídá svoje...
Počkej, jak svoje? Od kdy má pes nějaký svůj majetek? Cokoliv mi pes hlídá, je moje, dokonce i ten pes je můj a to se vším všudy. Jestli mi pes chce něco hlídat, tak jen s mým souhlasem, ne že si bude něco přivlastňovat. Pakliže je nepřátelský na mé přátele, hrubě překračuje svoje kompetence a normálně bych ho stejně nepřátelsky vyhnal pryč. Nikdo nebude nepřátelský na mé přátele, ani pes ne. Natož pak můj pes.


Jé ,tak mně nechytejte za slovíčka,nemyslela jsem ,že si něco přivlastnuje ,jen že teda hlídá to co je jeho pána. Jen jsem napsala svůj názor ,že si myslím ,že kdzž štěká za plotem ještě není agresívní a když se s tím za plotem začnu bavit musí přestat a packy se mu skrz plot nemaj strkat.Náš pes je na lidi přátelskej opravdu hodně a za plotem štěká taky jako cvok než mu řeknu tak dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči všem ostatním lidem
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2008 23:26 
Offline

Registrován: čtv 15. lis. 2007 18:59
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
Náš pes je taky velkej lidumil ,ale za plotem taky docela vyvádí. Pokud se někdo k plotu přiblíží štěká ,že by si každej rozmyslel tam vejít. Ale neudělá nic a agresivní teda rozhodně není.Když s kámoškou kecám přes plot štěká jak rváč ,když vejde k nám přestane a to tam nemusím ani bejt. Prostě hlídač no.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 15. bře. 2008 00:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nevím, jestli je pes schopen hlídat to, co je "pánovo", spíš mi podle popisu připadá, že to považuje za své a hodlá rozhodovat o tom, s kým se bude kdo bavit a s kým ne. I kdyby hlídal to, co je pánovo, měl by v přítomnosti pána tyto kompetence pánovi nechat v plné výši a ne se do toho cpát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči všem ostatním lidem
PříspěvekNapsal: sob 15. bře. 2008 17:07 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
anina0 píše:
Náš pes je taky velkej lidumil ,ale za plotem taky docela vyvádí. Pokud se někdo k plotu přiblíží štěká ,že by si každej rozmyslel tam vejít. Ale neudělá nic a agresivní teda rozhodně není.Když s kámoškou kecám přes plot štěká jak rváč ,když vejde k nám přestane a to tam nemusím ani bejt. Prostě hlídač no.

No já se přidám :wink: ,pokud někdo zazvoní u dveří nebo nedejbože zaklepe na dveře,panelák se otřásá v základech :lol: .Fakt je,že já to po čubě ale chci,pokud otvírám,držím jí za obojek páč nikdy nevim kdo za těma dveřma stojí,že.. :evil: Tady snad vykradli už skoro každýho,takže mám za to,že pohled na rozběsněnýho NO co mu lítá pěna od huby by moh případně někoho od nekalýho úmyslu krapet odradit 8) .Je taky fakt,že pokud jí řeknu aby šla na místo tak jde a nechá toho,ale primárně jí tenhle projev teda nezakazuju.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 15. bře. 2008 20:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Davídková - tak to ti tak trošku závidím, ty moji si hlídaj akorát vlastní zadek, a kdyby přišel ňákej zloděj, tak mu snad pomůžou i něco naložit :))

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: V kotci i za plotem - motorky, kola, lidé
PříspěvekNapsal: úte 21. dub. 2009 14:38 
Offline

Registrován: pát 25. črc. 2008 09:38
Příspěvky: 10
Bydliště: Nepomuk-Dvorec
Naše roční fenka beaucerona je opravdový hlídač. Jakmile jde někdo kolem plotu, rozštěká se. Problém je v tom, že bydlíme kousek od fotbalového hřiště, kde se často sjíždějí (autem, na kole, motorce) hráči, to je pro ni povel vystartovat a běžet podél plotu, což se mi nelíbí (vyběhané cestičky). V kotci běhá jako šílená a vyvádí totéž. Pokud nikdo už nejde, alespoň na dálku štěká na hráče a jejich míč. Zkoušela jsem na zahradě uvázat ji na šňůru, a jakmile se chtěla rozběhnout za motorkou apod., přitáhla jsem si ji a činnost jí zakázala. Respektive jak jsem viděla, že startuje, už jsem křičela "fuj" a přidržela si jí, aby nemohla vyběhnout. Její chování v kotci ale ovlivnit nemůžu. Dost mi její štěkání a běhání vadí, dokáže to dělat i několik hodin. Mám důsledně vyžadovat klid a mít ji stále pod dozorem a na šnůře, abych ji takovému chování odnaučila? Šňůru používám i v případě, že se blíží pošťačka. To nevidí, neslyší, na přivolání nereaguje. Nebudu si tímto "násilným" odvoláváním ještě víc kazit přivolání? Vím, že je přivolání alfou omegou, netroufám si tvrdit, že ho máme, právě proto jsem pořídila několikrametrovou šňůru, abych jí víc naučila přivolávat na zahradě. Jakmile se objeví rušivý podnět, nepřijde, ačkoli jinak na přivolání funguje (na cvičáku, na vycházce). Šňůru tedy taháme za sebou i na vycházce, pokud je na volno. Vyřeším problém se štěkáním, až budu mít 100%ní přivolání?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš štěká na lidi za plotem
PříspěvekNapsal: ned 26. dub. 2009 20:37 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
U hyperaktivních psů je vždy výhodnější převést zájem z nežádoucí činnost na jinou aktivitu, která je dovolená. Pokud se ta fenka nudí, není divu, že se bude zabývat čímkoli, co je k dispozici.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: přehnané hlídání??
PříspěvekNapsal: úte 06. dub. 2010 07:06 
Offline

Registrován: stř 05. srp. 2009 13:18
Příspěvky: 1
Bydliště: Ústí nad Labem
Dobrý den,
mám doma 2 feny BO Tervuerena ve věku 6 a 3 roky (matka s dcerou). Mám je volně na zahradě, která sousedí s autoopravnou. Každé dopoledne, když je opravna otevřená a přicházejí zákazníci, tak se obě čubiny "přilepí" na plot a štěkají jako šílené, dokud daná osoba nevejde do budovy nebo neodejde. Nemůžeme je ani okřikovat, protože touhle dobou není nikdo doma a po návratu nám sousedé vypráví, jak jim div neodhání zákazníky. Je mi to vůči nim trapné, ale nevím, jak je to mám odnaučit. Navíc mi připadá, že je v tom horší ta mladší, která štěká jako o život, ale když jí dám obojek proti štěkání (sprejový, ne elektrický), tak přestane, ale nahradí ji mamina. Je to jako začarovaný kruh. Zatím to tedy musím řešit tak, že je dopoledne zavírám do kotce, ale to mi nepřipadá jako správné řešení.
A ještě bych se chtěla zeptat. Každý večer přesně v půl 11 začnou obě čubiny hlasitě výt a ten jejich "duet" trvá cca 1 minutu a pak jsou již do rána zticha. Co to znamená?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš štěká na lidi za plotem
PříspěvekNapsal: čtv 08. dub. 2010 08:15 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Máš to v předchozím příspěvku, "pokud se fenky nudí..."

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš štěká na lidi za plotem
PříspěvekNapsal: pon 05. črc. 2010 11:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. pro. 2009 13:38
Příspěvky: 69
Bydliště: okr.České Budějovice
Ahoj, potřebuji nějakou funkční radu Ben 8měsíců přišel na skvělou zábavu. Zaleze do křoví a štěká na vše co se pohne. Když jde někdo kolem vrat, může se pominout. Není to agresivní, ale dělá mu radost že ten dotyčný odejde.
Ale tohle všechno probíhá pouze v případě že nejsem doma nebo než ráno vstanu, jak zjistí že jsem vzhůru tak vše ustane. Výjimka je pes na procházce, to za vraty štěká, ale stačí syknout nebo přivolat a je pokoj.
Rád bych při jeho štěkotu něco po něm hodil např. řetízák (ten budí respekt), ale problém je že jak slyší otvírat dveře je nejhodnější štěně na zemi. :dontknow: Co dál???

_________________
Vytrvalost je stav mysli - Když přicházejí potíže, slabí obviňují.
http://jackben.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš štěká na lidi za plotem
PříspěvekNapsal: pon 05. črc. 2010 13:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. úno. 2009 04:25
Příspěvky: 212
Bydliště: zlin
Koukám,že odpověd máš hned o jedno víš :P A vadí to štěkání na venkově moc?Můj kamarád má pesany co řvou od rána do večera a jeho standartní odpověd zní-No až budu chtít psa co neštěká koupím dřevěnýho!

_________________
Človek smí na jiného shlížet shora pouze tehdy,když mu pomaha postavit se na nohy.Marqez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš štěká na lidi za plotem
PříspěvekNapsal: pon 12. črc. 2010 18:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. pro. 2009 13:38
Příspěvky: 69
Bydliště: okr.České Budějovice
Dělá to pro zábavu, ale když jsem doma nemá tu potřebu. On leží na dvoře nebo si hraje s druhým psem, já jsem v baráku a je klid. Max jednou bufne a konec. :-)

Dost často slyším od sousedky že jak odjedu psi řvou jak krávy. Nenapadá mě nic jak zajistit relativní klid když nejsem doma. Nechci aby byl jak pěna, je to pes musí někdy štěkat, ale fakt je ten že to už je moc. Na každej podnět štěká, někdo klapne popelnicí na návsi, štěká, na druhé straně zavýská děcko, štěká. V dálce štěkne pes, štěká. Jednou jsem si počkal nad vsí je to cca 1km, bylo slyšet Bena jak blafe a k němu se přidává sem tam druhej.
Mě osobně štěkání nevadí, sousedova fena někdy štěká celou noc, prý na kočky. Nevnímám to spím jak mimino, ale znáte lidi čeho jsou vůči zvířatům schopni, raději bych to vyřešil dříve než se něco přihodí :help:
Každá rada dobrá, obzvlášť ta funkční.

_________________
Vytrvalost je stav mysli - Když přicházejí potíže, slabí obviňují.
http://jackben.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš štěká na lidi za plotem
PříspěvekNapsal: stř 23. bře. 2011 12:09 
Offline

Registrován: úte 22. bře. 2011 22:26
Příspěvky: 1
Bydliště: Nové strašecí
Mám dvě feny, které vyložené baví štěkat za plotem a čekají jen na podnět , aby mohly štěkat. Je mi jasné,že štěkají,že se bojí anebo se prostě nudí. Když jsem doma okřiknu je anebo přijdu k nim tak přestanou. V mé nepřítomnosti je to ale neskutečné. Samozřejmě tím obtěžují sousedi. Jinak nejsou agresivní. Nikde jsem nenašel radu, spíše jenom konstatování proč to tak je. Stále mi doporučují protištěkací obojky, nejsem moc zastáncem, ale co dělat??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš štěká na lidi za plotem
PříspěvekNapsal: stř 23. bře. 2011 13:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Utahat, socialiozovat, zvedat sebevědoí a zase utahat. A co se týče obojku, koukni sem, na předposlední příspěvek

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš štěká na lidi za plotem
PříspěvekNapsal: pon 19. bře. 2012 20:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 02. srp. 2011 07:00
Příspěvky: 6
Bydliště: praha
Dobrý večer,
máme trochu jiný problém, ale souvisí to se štěkáním na lidi za plotem- náš pes štěká na sousedovic děti, jakmile jsou venku a začnou si házet nebo kopat s míčem. A štěká a štěká a štěká, snad by štěkal až do úplnýho vyčerpání. Na přivolání přijde, ale jakmile dostane volno, tak zase začne. Prosím o radu, jak postupovat, abychom ho to odnaučili. Pohyb má, denně běhá v lese u kola. Proč to vlastně dělá, žárlí?
Moc děkuji,Petra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš štěká na lidi za plotem
PříspěvekNapsal: stř 21. bře. 2012 08:10 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dělat to může ze dvou důvodů. Buď by se přidal ke hře, nebo se té hry bojí. Neznám ho, nedokáži posoudit. Nežádoucí činnost nezakazuji slovně, to nefunguje. Jelikož nevím, odkud pramení toto jeho chování, nemohu navrhnout postup řešení, jelikož zamezení nežádoucí činnosti je jen jedna strana mince. Zbývá však ještě ta druhá, a tou je zdroj.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš štěká na lidi za plotem
PříspěvekNapsal: pát 02. srp. 2013 11:18 
Offline

Registrován: čtv 01. srp. 2013 14:32
Příspěvky: 1
Bydliště: Stribrna Skalice
Dobry den,

mam stejny problem. Kdyz odjedeme ,tak nase dve cubicky dokazou hodiny vkuse stekat za plotem.Sousede si stezuji.Co s tim? Dekuji Radka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!