Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 09:08
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak najít útěkáře
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 08:01 
Dobrý den, 2.1.2009 mi utekla tříletá fenka sibiřského husky mezi lesíky za srnkama.Občas to dělala ale po 10 minutách volání se vždy vrátila. Teď se bohužel už neukázala. Běžela s malamutem ale ten jí nestačil a po 20 minutách se ukázal doma.Hledali jsme jí 3 dny jestli se jí něco nestalo ale bez úspěchu.Chci se jen zeptat jestli se to někomu z vás u tohoto plemene stalo a jestli je šance že se za pár dní vrátí a jestli je možný že půjde k lidem,v okruhu 15 km jsme vylepili letáky.

Děkuji za odpoveď


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: "lovení"
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 09:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
15 km je málo, vylepujte na místech kde to každého praští do očí - autobusové zastávky, nákupní centra, hospody, náměstí, kraje lesa,... obvolejte i vzdálenější útulky, vyvěste to po netu, ideálně s fotkou...

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít útěkáře
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 09:49 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nedávno mi volali lidé z nedaleka, že jim takto také utekly dvě haskiny. Poradil jsem jim kromě inzerátů s fotkou také obvolat veteriny, pošťáky a starosty. Za pár dní jim jeden starosta volal a fenky putovaly rovnou domů.
Pakliže se předpokládá, že bude rádius psa větší, například případný odvoz člověkem, který psa našel, pak je nutné obeznámit veterináře a větší útulky zasláním letáku s fotografií a popisem psa.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít útěkáře
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 09:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
kontaktovala bych i sousední něměcko- je to blízko u hranic a hafa se mohla zěbhnout i tam

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít útěkáře
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 10:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
nam ked nestastnou nahodou zdrhol Tesak, tak sme oblepili oznamami snad vsetky viditelne verejne miesta v okruhu mozno aj 30 km a informovali vsetkych veterinarov v okoli (susedov foxlak sa takto nasiel cez veterinara)
nakoniec ho vsak po 2 nociach mimo domu nasli nahodou hubari - takze najdolezitejsi bol stitok s menom a tel. cislami co mal na krku a ktory chvalabohu nestratil
ma tvoja fenka nejaku identifikaciu?
viem, co su to za nervy, ked sa toto stane (zial haskaci su takymito kuskami povestni) takze velmi drzim palce, aby sa nasla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít útěkáře
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 10:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
jako prevence je nejlepší identifikační štítek na obojku (mnohokrát vyzkoušeno), v další řadě pak samozřejmě čip. Stalo se mi i to že se Barda přitoulal do ZD (vzdáleno asi těch 15 km), tam zjevně kašlali na nějaké pátrání (obojek s visačkou s tel. číslem měl na sobě, je tetovaný, čipovaný), zřejmě mu občas hodili nějaké papu, protože se tam držel... a ozvali se až když jim v hospodě visel leták a na něm velká barevná fotka. A to ještě s tím, že "toho jsme tu asi viděli", zatímco jindy to bylo "držím vašeho psa za obojek, přijeďte si pro něj"... takže nespoléhej na to že se každý bude snažit najít majitele.. a pozor, už se mi i stalo že jsem psa našla na cizím zamčeném dvoře, nikdo doma - pes byl pryč asi půl hodiny, opět s obojkem, prostě ho chytli, zavřeli a dál neřešili :shock:

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít útěkáře
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 11:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
jo, a skoro by som bola zabudla na jednu dolezitu vec (ked Petra spomina tych lesakov), prve, co som urobila: zistila som si cislo miestneho polesneho a upozornila ho na to, ze mi usiel pes, hlavne preto, ze u nas si tito pani radi strelia do neznameho psa pobiehajuceho v ich reviri :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít útěkáře
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 14:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Já se v tomto směru vždycky spíš modlila... ze zákona ho střelit nesměj a když to bude blbec co jsou mu zákony jedno, tak jej takovým telefonátem spíš upozorním že si může zastřílet. Ale je to fakt dvojsečné...
Teď jsme byli 10 dní u našich na chatě, srnky tam pochodujou kolem chaty... no a na jedné samotě maj psa co jim pořád někde lítá - lidi z vesnice si stěžují že jim leze za fenama, my ho viděli jak štve srnu a je tam prý takhle puštěnej fakt pořád. To už pak ty myslivce i začínám chápat... Taky jsem pár mrtvolek našla :cry: (nevím jestli je měl na svědomí pes, nezkoumala jsem je, ale ta možnost tam rozhodně byla)
Jo, mě pes taky zdrhal, ale dělala jsem všechno možné i nemožné aby nezdrhal, jen mi to trvalo než jsem to vyladila, ale nechávat psa úmyslně volného ať si dělá co chce je prasárna...

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít útěkáře
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 14:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
Citace:
ze zákona ho střelit nesměj a když to bude blbec co jsou mu zákony jedno, tak jej takovým telefonátem spíš upozorním že si může zastřílet. Ale je to fakt dvojsečné...

zo zakona si strelit moze len pri splneni istych podmienok, ktore sa ale casto nerespektuju

tiez som zvazovala, ci upozornit, ale nejako logicky mi vyslo, ze ked to ohlasim, tak ten pes uz nebude uplny "anonym" a ak ten clovek nie je uplny psychopat (kde je to jedno) tak to mozes skor pomoct, nez uskodit.
a dotycny polesny mi nakoniec sam povedal, ze som dobre spravila, ze som zavolala a upozornila, ze teda on ma tendenciu striela, ked vidi v lese pobehovat sameho psa. a v nasom pripade zrazu vedel, co sa stalo, ze ten pes ma majitela, ktory ho hlada, ze to nie je nejaka tulava "skodna".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít útěkáře
PříspěvekNapsal: stř 07. led. 2009 16:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 56
Bydliště: Dobrohostov
Dolfi uz se fenka nasla? Jinak dat oznameni v okruhu aspon 50 km od domova. Znamymu utekla cela smecka a posledni fenu nasel po tydnu 40 km od baraku. Jinak mam 7 hasek a nastesti neutikaj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít útěkáře
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 10:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Mne zdrhol Aris mimo Bratislavy, v polovnom reviri Cataj-Rovina. Tiez sme rozvesali letaky s tym, ze si ho snad niekto vsimol. Spoliehala som sa na to, ze ma vysacku na obojku, tak snad ho niekto najde a zavola, ale stalo sa to, ze sa mu vysacka odtrhla a neskor sme zistili, ze ho ludia odvsadial vyhanali, lebo sa bali ze je besny. dali sme vediet miestnym polovnikom, ak by ho nahodou videli, nech daju vediet na polovnicky zvaz. V ten den vecer prisiel mail od zvazu, ze pes prisiel k polovnickej chate, ale nedal sa chytit (Aris nema rad cudzich ludi). Tak sme ho isli do tej dediny hladat, pytali sme sa ludi, ktory ho mohli vidiet: zeny s kocikom, vratnici a straznici, deti, skratka ludi, ktory su vela vonku a aspon trosku sleduju, co sa deje na ulici alebo na prilahnych poliach. Ako sa pytali boli sme k nemu stale blizsie: my sme fo videli ist tadialto vcera vecer, my sme ho videli asi pred tromi hodinami, predchvilou bezal tadeto atd. Nakoniec sme ho nasli, ako si to sinie popri ceste smerom na Bratislavu. Vraj ho videli aj na autobusovej zastavke, na ktorej sme nastupovali, mozno isiel po stope bratislavskeho autobusu :lol:
Najlepsie je vyvesit letaky, pytat sa veterinarov a v utulkoch, ale aj ludi. Normalne zastavovat miestnych alebo turistov v lese, ci nevideli vasho psa. Urcite sa najdu ludia, ktori si ho vsimli.

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít útěkáře
PříspěvekNapsal: pon 05. bře. 2012 16:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. zář. 2010 20:53
Příspěvky: 45
Bydliště: Velké Hostěrádky
Když tak projíždím poradnu, dám jednu radu sem. Mám doma taky chronickou zdrhačku a i kdyby byl plot 10 metrů vysoký, tak by si snad našla způsob, jak ho zdolat :D Hledání jsme vyřešili jednoduše... Pájkou jsme na kožený obojek vypálili adresu a telefonní číslo a od té doby, kdy náhodou zdrhne, vždy se nám během pár hodinek někdo ozve :) Ale už pracujeme na lepším zabezpečení


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít útěkáře
PříspěvekNapsal: pon 05. bře. 2012 19:50 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Spoliehať sa na toto "riešenie" je riskantné a povedala by som, že aj nezodpovedné. Označenie psa, aj neútekára, by malo byť samozrejmosťou.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít útěkáře
PříspěvekNapsal: pon 05. bře. 2012 20:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Dnes už se dělají i obojky s vyšitím telefonem a jménem psa, s možností vybrat si jak veškeré barvy, tak i typ obojku nebo spony, takže jsou vhodné opravdu pro všechny psy. Tu výšivku na tom nemůže přehlédnout snad ani slepec. Známku se jménem už se nám taky podařilo několikrát urvat.
Naše babizny mají tyhle:

Obrázek

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít útěkáře
PříspěvekNapsal: úte 06. bře. 2012 15:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Chroničtí útěkáři u mne fasují GPS lokátor na nesundatelném koženém obojku. Označení je fajn, ale někteří lidé na psa nesáhnou, aby vyluštili číslo a u plašanů je člověk rád, když s bídou zahlídne ocas psa v kilometr vzdáleném houští. Raději si najdu zdrhače sám, než bych spoléhal na to, zda někdo zavolá.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít útěkáře
PříspěvekNapsal: stř 02. kvě. 2012 12:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. črc. 2009 14:59
Příspěvky: 14
Bydliště: Pelhřimov
Dobrý den,
můžu se zeptat, jaký GPS lokátor používáte a jak reaguje na vodu? Děkuji, Martina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít útěkáře
PříspěvekNapsal: pát 04. kvě. 2012 08:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mám několik typů lokátorů a většinu z nich při "přebalování", tedy po výměně baterie dolepuji silikonem kvůli spolehlivé vodotěsnosti. Jde o to, co od něho chceš. Většina levnějších a malých lokátorů má krátkou výdrž baterie. Na vlčici jsem měl lokátor, který měl výdrž cca 70 dní, ale zase nebyl úplně miniaturní. Koupala se s ním v rybníce běžně a jen jednou ho vymáchala, kdy po dosušení znovu naběhl, jelikož je docela dost odolný. Spolehlivá je tzv. malá kostička, kde se dají snadno vyndat zbytečná tlačítka, celé to lze vylít silikonem a po výměně baterie oblepit elektrikářskou vodotěsnou páskou. Dělají se i s poutkem na obojek, baterie vydrží baj vok dva dny a je to na SIMku, která mi spolehlivě fungovala i v roamingu na cestách. Princip je poslat SMS do lokátoru a odtud se vrací SMS se souřadnicemi a přímým linkem na gůgl mapu, přesnost podle porostu od 5 do 100m.
Ten větší model, který má výdrž přes dva měsíce je ještě přesnější, jelikož není dělaný na psy, ale pod auto, tudíž "vidí" satelity i tam, kde jiné lokátory už saťáky "nevidí". Jenom byl trochu problém to narvat na obojek a není to rozhodně na malé psy, ti by na to museli nosit batůžek. Když si prohlídneš nějaké poslední fotky vlčice Wayi, uvidíš tam oba typy lokátorů v provozu. Ten malý nosila už od nějakých 4 měsíců.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít útěkáře
PříspěvekNapsal: pát 04. kvě. 2012 08:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. črc. 2009 14:59
Příspěvky: 14
Bydliště: Pelhřimov
Děkuji za info, podívám se :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!