Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:58
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nesamostatnost? Nečistotnost?
PříspěvekNapsal: pát 27. úno. 2009 18:19 
Dobrý den,
Mám dva pejsky, stafbulla a krysaříka. Stafbullík je 14- měsíční pejsek a krysařík 10- měsíční fenka. Zatím u nás vše probíhalo v normě. I když občas se mi stalo po návratu domů že tu jsem našla roztrhaný toaletní papír, pak vytahaný šuplík s papíry atd. Jednou nám ale pejsek vykonal potřebu do postele a to se cca 2 měsíce opakovalo. Poté jsem začala přistupovat na různé metody a rady známých i neznámých lidí. Pak to přestalo a když už se zdálo že pejskové se vyrovnali s tím, že chodíme před do práce na nás doma cca po měsíci čekalo další překvapení.
To v podobě hovínka na posteli, ale překvapivé na tom bylo to že to nebylo od pejska ale od fenečky, která do této doby nic podobného neudělala a nebyl s ní žádný problém. Toto se ale již opakuje 2 měsíce a nijak tomu nejde zamezit. O to hůř že i pejsek začal ničit věci...kousat nábytek, boty, sedačku....Po pár dnech mi přijde že máme z bytu kůlničku na dříví....Bohužel už nevím co s tím mám dělat a metody typu: zabavit psa ve chvilkách kdy nejsme doma nebo nevítat ve velkém rozsahu pejska atd...bohužel už u nás moc nezabírají.... :(
Proto Vás prosím a žádám o radu
Moc děkuji Pavlína


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesamostatnost? Nečistotnost?
PříspěvekNapsal: ned 01. bře. 2009 07:50 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jak moc jsou utahaní, než odejdete a necháte je samotné?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesamostatnost? Nečistotnost?
PříspěvekNapsal: ned 01. bře. 2009 14:20 
No jelikož odcházím brzo ráno, tak jsou cca po půlhodinové procházce. Ale po příchodu domů chodíme takřka každý den když nám počosí dovolí na psí louku aby se vyběhali a doma se snažíme abychom je zabavili (míčky, cvičení, hry atd..)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesamostatnost? Nečistotnost?
PříspěvekNapsal: ned 01. bře. 2009 18:58 
Offline

Registrován: čtv 28. pro. 2006 17:22
Příspěvky: 74
Pavli,

problem bude nejspis v tom, ze tvymu bafanovi to nestaci, tzn. ze je malo utahanej. "Potiz", pro nekoho ale zadouci zalezitost, je obrovska energie, ketrou maji tahle plemena v sobe nekdy az prilis naslapanou. Jednoduse potrebuje vhodne utahat, znam lidi, co s nima litaj po lese - beh, tahani klacku, "perou se s nima" a proste silene radej. Nekudy ta energie musi ven, a tihle psi ji mivaj fakt hodne, zvlaste pak v puberte... Takovymu psovi nestaci bezne prochazky, i kdyz vy se citite relativne utahani, on je teprve "idelane rozvcvicenej"...
Hodne stesti
:wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesamostatnost? Nečistotnost?
PříspěvekNapsal: ned 01. bře. 2009 22:52 
JJ to je pravda, opravdu se snažím s nimi co nejvích chodit ven a všelijak řádit, ale oni se přes noc vyspí a než já přijdu domů tak je tam pohroma. A ráno bohužel vstávám v pět abych s nimi byla aspoň tu půl hoďku venku. Už jsem přemýšlela i o tom jestli je ráno moc norozdovádím a oni pak mají ještě spoustu elánu na ničení věcí.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesamostatnost? Nečistotnost?
PříspěvekNapsal: ned 30. kvě. 2010 07:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 19. kvě. 2010 12:12
Příspěvky: 10
Bydliště: Tišnov
Mám malého křížence jezevčíka asi 1,5r., fena. Mám ji doma asi 2 měs., když jsem si ji brala tak se na mě strašně upla a nechtěla beze mě udělat krok. Naučila sjem ji místo a nedvoluji jí za mnou všude chodit, ale máme stále problém se samostatností, když je sama, kňučí a vyje. Chodím do školy a na dobu, když jsme pryč ji dávám na hlídání dědovi. Jinak se snažím ji nechavávat třeba 15 minut doma i dýl, vždycky ji zabavím nějakou buvolí tyčinou, hraje si a je chvíli klid. Něteré víkendy chodím na brigádu, mám tam svůj pokoj. Ráno s ní jdu tak na hodinu ven. Ale, když ji v tom pokoji zavřu tak strašně vyje a kňučí, někdy toho po delší době nechá. Ale občas tam najdu nějaké hovíno a louži pod postelí. Já dělám jakože nic a pak to uklidím. (když jsem ji jednou nechala i 4 hodiny doma samotnou tak tam nebylo nic.) Ale ona mi to začla dělat i ráno, jdu jen na záchod a před dveřmi pokoje je hovínko a to jsme s ní chtěla jít hned ven. Dělá to jen ráno. Ted mi tohle dělá i doma, jen ji ztratím z dohledu a už se vyčůrá před dveřmi pokoje. Tak už ji za to nemůžu nějak potrestat. Co tohle znamená a jak ji to mám odnaučit? přede mnou to neudělá. Když jsem v práci je tam sama od 7 pak se na ni chodím občas mrknout, kolem 3.h s ní jdu zase ven asi půl hodiny, pak s ní jdu ven asi v 8 na hodinu, pak zase ráno. Když mě v tom pokoji uvidí začně šíleně vyvádět, skáče po mě, může se zbláznit, jako kdyby měla nějaký záchvat po chvíli se uklidní a já zase odejdu.Jak bychse tedy měla chovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesamostatnost? Nečistotnost?
PříspěvekNapsal: čtv 10. čer. 2010 10:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ta závslost se zhoršuje, proto ta nečistotnost. Tak to vidím já. Je potřeba, aby jsi pořádně zamakala. Dávej jí venčit někomu jinýmu, aby se naučila, že nejsi jediná na světě. "Pujčuj" jí kamarádům, ale musej být poučení, jak se chovat (nelitovat, trvat na prověšeném vodítku...), když jste někde na výletě, nebo aby s ní někdo čekal před obchodem, když ty jsi vevnitř. Když jsi doma, dej si tu práci a pendluj po bytě a z bytu a zavírej jí bez jedinýho pohledu nebo slova dveře před čumákem. Pokud si naběhne do dveří a trochu jí praštěj, nevšímej s toho, její problém. Vyjdi ze dveří zavři a okamžitě se vrať jako bys něco zapomněla, vůbec se na ní nekoukej, pokud začne na tebe skákat, ignoruj jí nebo jí odkaž pryč. A tohle vydrž dělat co nejčastějš. Oblékni se, vem do rky klíče a sedni si k televizi a pak se zase svlékni, vyjdi z bytu a hned se zase vrať... Je to opravdu vyčerpávající pro tebe a nemáš šanci doma nic udělat :wink: ale pomáhá to. Dále s ní cvič odložení (klidně venku, uázanou u stromu) - ale pamatuj, nejdřív se učí čas a ne vzdálenost. Když jdeš někam do hospody nebo podobně a bereš jí s sebou, uvaž jí pod stolem a odcházej na záchod, nechávej jí čekat v autě (bacha teď na vedra).

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Loužičky po bytě
PříspěvekNapsal: úte 15. čer. 2010 19:26 
Offline

Registrován: pon 14. čer. 2010 21:15
Příspěvky: 1
Bydliště: Kladno
Přeji hezký den a obracím se s dotazem, který jsem nikde nenašel zodpovězený.
Mám 3/4 ročního čínského chocholatého psa Charlieho. Když odejde celá rodina bez něj, klidně i na pár minut, Charlie ihned udělá louži. Například jsem s celou rodinou odešel na zkoušku jen do auta před barák a hned zpět (2 minutky) a ihned tam byla louže. Nevím, zda je to strach, nebo nám to dělá naschvál, ale samozřejmě je to nepříjemný problém. Prosím o radu. Děkuji předem, přeji hezký den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesamostatnost? Nečistotnost?
PříspěvekNapsal: čtv 17. čer. 2010 12:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jakto že jsi nikde nenašel odpověď? O tom je tu přece celá tahle část poradny :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: nesamostatnost, nečistotnost, nedostatek respektu
PříspěvekNapsal: sob 29. led. 2011 16:42 
Offline

Registrován: ned 31. říj. 2010 12:21
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha - západ
Zdravím a chtěla bych poprosit o radu - pročítala jsem tady poradnu, zkoušela většinu rad, ale na mého psa to nezabírá... :cry: Mám půlročního pinče, dostala jsem ho před cca 3 měsíci a v té době jsem už byla jeho 3. majitelka. Když jsem ho přivezla domů, hned jsem chodila do práce. Venčím i v poledne, tak nebývá doma sám déle než 5 hodin. Na venčení 4x denně si zvykl celkem rychle a od cca 4. měsíce už vydržel do další procházky, v nejhorším šel na plínu. Párkrát jsem ho sledovala webkamerou a zdá se, že ani nevyvádí, když jsem v práci. Zato o víkendu má pocit, že se mu musím věnovat 24hod denně a když chci třeba jen vynést smetí, spustí děsný povyk. Horší je ale to, že se začal ze vzteku počůrávat a rychle se to zhoršuje - teď už skoro denně. Vím, že to není protože by potřeboval, udělá to klidně chvíli po tom, co přijde z venku. Stačí, když si dovolím poslat ho pryč když zrovna jím a on na mě chce skákat, nebo třeba přijdu domů a než sáhnu na vodítko, nejdřív vyložím nákup do lednice. Dřív to dělal i když jsem se na minutu zavřela v ložnici, kam nesmí - to je jediné, co se povedlo odbourat, ale zatímco dřív se to stalo jednou za 14 dní, teď je to skoro pořád. Navíc předtím po nějakém příkazu, co se mu nelíbil, hodil uražený ksicht a louži šel udělat někam, kde jsem ho neviděla, teď už mi ji klidně s drzým výrazem pustí přímo pod nohy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: nesamostatnost, nečistotnost, nedostatek respektu 2
PříspěvekNapsal: sob 29. led. 2011 16:48 
Offline

Registrován: ned 31. říj. 2010 12:21
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha - západ
Pokud jsem ho nechytla přímo při činu, netrestám a nenadávám; když ho při tom chytnu a seřvu ho nebo plácnu, je mu to jedno. Pár vteřin je uražený a pak si jde vesele hrát. Pokud mu nadávám (nebo i dávám nějaký povel), často buď vesele vrtí ocasem a nebo dokonce odejde, aniž by se na mě vůbec podíval. Rozhodně si nemyslím, že bych ho nějak rozmazlovala, při odchodu/příchodu se neloučím/nevítám, sem tam ho místo mě venčí kamarádka, občas trénujeme moje odchody - obleču bundu, vyjdu ven a hned se vrátím, snažím se ho cvičit a být důsledná...
Co se týče poslušnosti, tak mě nerespektuje. Když ví, že je chvíle výcviku a mám v ruce odměnu, poslouchá na 100% (je velice inteligentní, učí se rychle); v momentě, když si dovolím po něm cokoliv chtít a nemám v ruce úplatek, kašle na mě. Pak to vypadá tak, že dám povel, on se otočí jde jinam, já ho chytnu, zopakuju povel a posadím ho ručně, v momentě když se narovnám, tak on vyskočí a tak to můžu dělat třeba 20x. Když už má pocit, že ho moc otravuju nebo napřáhnu ruku jako že ho plácnu, buď začne lítat tryskem po bytě nebo si lehne a cení na mě zuby jako v obraně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesamostatnost? Nečistotnost?
PříspěvekNapsal: stř 25. dub. 2012 13:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. dub. 2009 20:05
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha 5
Ahoj všem,mám dotaz,byla jsem teď o víkendu s mou číňankou u příbuzných i s rodiči které zná a má je hodně ráda.Odjela jsem pryč a po návratu mi bylo sděleno že se čubina vykadila v jiné místnosti.A dále po příjezdu se nám vyčůrala na gauč a ještě na mě přitom koukala.Tak se chci zeptat,jestli to mám brát jako naschvál,předtím to nikdy neudělala,nebo značkování terénu.

_________________
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesamostatnost? Nečistotnost?
PříspěvekNapsal: stř 25. dub. 2012 20:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Neřekl bych naschvál, řekl bych nervíčky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesamostatnost? Nečistotnost?
PříspěvekNapsal: stř 25. dub. 2012 20:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Mala by si ju poznať natoľko, že by si si mala sama urobiť záver z rôznych možností. Môže ísť o snahu získať pozornosť, alebo o stres z toho, že si ju tam nechala, čo je pravdepodobné podľa toho, že ťa pri druhej situácii kontaktovala pohľadom. Značkovanie by mohlo byť, ale v tomto prípade sa mi to nezdá. Možností je iste viac.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesamostatnost? Nečistotnost?
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2012 18:20 
Offline

Registrován: čtv 09. srp. 2012 15:30
Příspěvky: 5
Bydliště: Zbůch
Má taky menší problém,mám 9 měsíční fenu křížence knírače,když jsme doma celý den, neudělá ani loužičku,ale když třeba jen na hodinku odjedeme pryč,tak pokaždé jsou ne loužičky ale kaluže po celé kuchyni. Nevíme si už rady,vytíráme každý den.....
Skoušela jsem ji jeden celý den nevenčit,a fenka bez problému vydržela,tak v čem je problém??
Prosím pomoc!!!!!!! :dozdi:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesamostatnost? Nečistotnost?
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2012 21:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Celý deň nevenčiť, to sú dosť kruté testy... Nesamostatnosťou spôsobená nečistotnosť je častý prejav toho, že fenka nie je v pohode, ak ostane sama. Oba pojmy sú v poradni pomerne podrobne rozobraté, stačí čítať.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesamostatnost? Nečistotnost?
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2012 22:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
ewulinecka019 píše:
Má taky menší problém,mám 9 měsíční fenu křížence knírače,když jsme doma celý den, neudělá ani loužičku,ale když třeba jen na hodinku odjedeme pryč,tak pokaždé jsou ne loužičky ale kaluže po celé kuchyni. Nevíme si už rady,vytíráme každý den.....
Skoušela jsem ji jeden celý den nevenčit,a fenka bez problému vydržela,tak v čem je problém??
Prosím pomoc!!!!!!! :dozdi:


To jste fakt drsná. Nevenčit den.. Možná nemáte v pohodě vztah, ale to si netroufnu posuzovat...Nemá před háráním??

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesamostatnost? Nečistotnost?
PříspěvekNapsal: stř 15. srp. 2012 04:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
ewulinecka019 píše:
Má taky menší problém,mám 9 měsíční fenu křížence knírače,když jsme doma celý den, neudělá ani loužičku,ale když třeba jen na hodinku odjedeme pryč,tak pokaždé jsou ne loužičky ale kaluže po celé kuchyni. Nevíme si už rady,vytíráme každý den.....
Skoušela jsem ji jeden celý den nevenčit,a fenka bez problému vydržela,tak v čem je problém??
Prosím pomoc!!!!!!! :dozdi:


O pomoc by měla volat vaše fenka..., bohužel. Může mít před háráním, ale podle vašeho popisu nemá problém s nečistotností, ale ze samostatností, když odejdete, je ve stresu a proto se počůrá. Řešte sebevědomí, samostanost, je tady toho napsáno dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesamostatnost? Nečistotnost?
PříspěvekNapsal: stř 15. srp. 2012 09:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
ewulinecka019 píše:
...Skoušela jsem ji jeden celý den nevenčit...
...tak v čem je problém??
Chtěl jsem sem napsat už včera, ale musel jsem počkat, až vychladnu. Promiňte, ale k tomuhle se nebojíte veřejně přiznat? Problém je v tom, že váš vztah asi nebude moc v pohodě. Doufám, že nemáte děti...

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesamostatnost? Nečistotnost?
PříspěvekNapsal: stř 15. srp. 2012 18:14 
Offline

Registrován: čtv 09. srp. 2012 15:30
Příspěvky: 5
Bydliště: Zbůch
Essi píše:
ewulinecka019 píše:
Má taky menší problém,mám 9 měsíční fenu křížence knírače,když jsme doma celý den, neudělá ani loužičku,ale když třeba jen na hodinku odjedeme pryč,tak pokaždé jsou ne loužičky ale kaluže po celé kuchyni. Nevíme si už rady,vytíráme každý den.....
Skoušela jsem ji jeden celý den nevenčit,a fenka bez problému vydržela,tak v čem je problém??
Prosím pomoc!!!!!!! :dozdi:


O pomoc by měla volat vaše fenka..., bohužel. Může mít před háráním, ale podle vašeho popisu nemá problém s nečistotností, ale ze samostatností, když odejdete, je ve stresu a proto se počůrá. Řešte sebevědomí, samostanost, je tady toho napsáno dost.


Moje fenka,se nemá špatně,jen prostě už si sní nevím rady.Toť vše...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesamostatnost? Nečistotnost?
PříspěvekNapsal: stř 15. srp. 2012 22:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Neber si to osobně, jen jen je to prostě HODNĚ drsný test pro fenu a dost lidí si to tu neumí představit udělat jakémukoli psu, natož svému :wink: pořádně si to tu pročtěte, fenu unavte a přidejte klidně ještě jedno venčení. Je to fena v pubertě, hormony má rozhašený. Jsou mnohem horší "zlozvyky" - třeba rozebírání bytu, štěkání a pod :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesamostatnost? Nečistotnost?
PříspěvekNapsal: čtv 16. srp. 2012 04:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
ewulinecka019 píše:
Moje fenka,se nemá špatně,jen prostě už si sní nevím rady.Toť vše...


Tvoje fenka se nemá špatně, jen jí za trest necháš udělat si pomalu uzel. Zkoušela jsi to na sobě? Tvoje fenka se chystá na první hárání - změny tělesné i psychické, má problémy se samostatností, je ve stresu a z toho se počůrá a místo řešení problému a vaší podpory se dočká takového trestu, který jsi tu popsala?? Věřím, že jí dobře a dostatečně krmíš a že jí nebiješ, ale to neznamená, že se má dobře. Když k tomu doplníš to, že si budete rozumět a místo trestů budeš hledat důvod problému a ten odstraníš, bude se mít opravdu dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesamostatnost? Nečistotnost?
PříspěvekNapsal: čtv 16. srp. 2012 08:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Taky otázka je, čemu říká celý den..jestli 24 h a nebyla s ní ani ráno po probuzení ani večer před spaním, nebo celý den v našem podání? U nás "celý den" je po odchodu do práce do příchodu z práce, tj. cca 9 - 9,5h. My samostatnost taky ještě nemáme dotaženou, náš problém je ňafání a vztekání a můžu říct, že ani sebevětší únava a zápřah na to nepomáhá, když má svůj den. A nebo jo, ale jen na jeden den, a nejde to praktikovat pořád, protože by pes byl totálně přecvičenej nebo by se oddělal. Takže to je hodně o trpělivosti a pidipráci po milimetrech, přeju hodně štěstí :mrgreen:

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesamostatnost? Nečistotnost?
PříspěvekNapsal: čtv 25. říj. 2012 01:02 
Offline

Registrován: ned 21. říj. 2012 12:45
Příspěvky: 2
Bydliště: cheb
dobrý den mám 4měsíční fenku
MÁMA:německý ovčák křížená s chrtem
TÁTA:Ridgeback s Labradorem
od 2měsíce se ji snažím vychovat aby uměla zákl. povely uměla si říct když chce ven
zatím jsem ji naučila jen povel sedni a dej pac jenže to stejně dělá jen když má zrovna náladu jinak mě dost ignoruje stoupne si predemne a vrtí ocáskem to samé u dalších povelů.dále když něco provede něco rozkouse nebo ukradne jídlo ze stolu dokonce i z talíře nebo ruky loužičku či hovínko a ja ji nadavam tak si sedne vrtí ocáskem a otáčí hlavu všemožně okolo je na ni videt ze me ma na haku největší problém čůrání a kakání v bytě chodím sní pravidelně ven ráno když se probudí dopoledne 2krát než jdu pryč hned jak přijdu zkrátka min.10 sní jdu ven sem sní 15-20min ale stejně přijdem domu sundám vodítko jdu se zout a kdyz se vratim do obyvaku louzicka nebo hovinko.tak je to den co den zaboha ji nemohu tohle odnaucit uz to doslo tak daleko ze to dela i predemnou zkousela jsem vse mozne rady od znamich napr.vymachat v tom cumak urcit si jedno misto v byte kde by mohla posouvat noviny smerem ke dverim dokonce jsem zkusila domaci zachod jako se to delava u kocek dnes jsem si koupila kapky funguje to na bazi toho ze se pokape misto kam chci aby chodila a ono by ji to melo nejak vonet ci smrdet a mela by tam chodit sla jsem pryc nakapala kapky a kdyz sem se po 2 hod vratila byli louze a hovinka vsude okolo jen ne tam a to jsem s ni pred odchodem byla pres hodinu venku a tam se vycurala i vykakala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesamostatnost? Nečistotnost?
PříspěvekNapsal: čtv 25. říj. 2012 08:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
A četla jste vůbec něco na toto téma i tady v poradně? Protože to všechno děláte špatně vč. toho, že u 4 měs štěněte se těžko dá mluvit o povelech, což byste se tady záhy dověděla. Ten výčet je dle mě jedna chyba za druhou, zvlášť na to jak ji máte "dlouho" - stihnout vystřídat tolik věcí s tím, že nic "nefunguje" .. a to zatím o nic nejde. Myslím, že když se začtete, tak záhy poznáte kde všude jsou chyby a ještě máte čas se prckovi omluvit a začít znovu a líp :icon_thumleft:

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesamostatnost? Nečistotnost?
PříspěvekNapsal: čtv 25. říj. 2012 08:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
moje čtyřměsíční štěně ,, umí,, zatím ejnd sedni ničím jiným sem ho zatím neobtěžovala kromě základního vychování a funkčnosti například na vodítku.
vaše fenka vám očividně vubec enrozumí, neví co po ní chcete- to kroucení hlavou není ignorace ale nechápe vás.
vaše problémy se zde už řešili určitě hdoně čtěte a možná by nebylo naškodu zajet třeba na free sobotu

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesamostatnost? Nečistotnost?
PříspěvekNapsal: čtv 25. říj. 2012 10:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Nechápe, co se po ní chce. Ona vám to nedělá naschvál, jen prostě neví, že dělat potřebu má venku a ne doma. Vy jste (teoreticky) ta inteligentnější bytost z vašeho týmu, a tak je to váš úkol jí to vysvětlit. Po dobrém. Jak, to se tu dočtete. Zkuste to brát tak, že každá chyba nebo selhání je vaše společné, a tak prosím vymáchejte příště v loužičce nos i sobě. Berte taky v úvahu, že takhle malé štěně nemá svěrače ještě tak úplně pod kontrolou.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesamostatnost? Nečistotnost?
PříspěvekNapsal: čtv 25. říj. 2012 20:18 
Offline

Registrován: ned 21. říj. 2012 12:45
Příspěvky: 2
Bydliště: cheb
dobry vecer dekuji za odpovedi chtela jsem se zeptat znamena to tedy ze ji nemam trestat a ani se nejak pokouset ji neco naucit?nechapu presne co delam spatne nebo spisjak k ni tedy pristupovat?vim ze sem mozna otravna ale opravdu nevim jak dal... :dontknow:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesamostatnost? Nečistotnost?
PříspěvekNapsal: pát 26. říj. 2012 12:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Pletete výcvik a výchovu dohromady. Výchova je třeba hned od začátku, na výcvik máte ještě času dost. Co se týče venčení - vychytávejte okamžiky, kdy si obyčejně štěně potřebuje ulevit - po spaní a po žrádle, a pak když vidíte, že se k tomu chystá. 15-20 minut je zoufale málo, takové štěnisko má kolem spoustu vzruchů, které ho od vykonání potřeby odvádějí, tak to prostě nestihne. Nepíšete, zda se fenka venku vůbec nevenčí, nebo se venčí venku i vevnitř. Najděte si klidné místo, kam vždycky choďte, a buďte tam se štěnětem co nejdýl. Na vodítku, aby neběhalo všude možně, voďte ho kolem dokola, než se vyprázdní. Příště zkuste to samé místo, psi často dělají potřebu tam, kde již jednou byli. Ale pozor - žádné bouřlivé chválení, jen mírně vyjádřená vaše spokojenost, z tyjátru okolo se štěně štěstím nepomine.

Mám zkušenost, že když je v bytě místo, hlavně na koberci, kde se již dříve loužička několikrát povedla, tak štěně začne toto místo k venčení používat. My jsme to vyřešili tak, že dokud se nevyvenčí na správném místě - venku, tak na koberec nesmí, prostě necháme zavřené dveře, a štěně je s námi v kuchyni na laminátové podlaze nebo na dlaždičkách, a zkusíme ho zase za chvíli vzít ven. A i když je vyvenčené, tak to místo hlídáme, a když se štěně začne chystat akci (chodí kolem, čichá k zemi, přidřepává), tak ho okamžitě popadneme a mažeme zase ven.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesamostatnost? Nečistotnost?
PříspěvekNapsal: pát 26. říj. 2012 22:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
kessinkadidinka píše:
dobry vecer dekuji za odpovedi chtela jsem se zeptat znamena to tedy ze ji nemam trestat a ani se nejak pokouset ji neco naucit?nechapu presne co delam spatne nebo spisjak k ni tedy pristupovat?
Trestat ne, učit ano. Představte si že vás někdo učí háčkovat stylem, že vám neukáže pořádně jak na to, a při každé chybě vám jednu vrazí. Nebo - sleduje vás, a když vidí, že asi uděláte chybu, tak vás vezme za ruku a navede vás. Co bude asi efektivnější? Musíte pejska pozorovat, naučit se, kdy ty chyby dělá (zdá se, že máte už celkem vypozorováno), a ideálně než to stihne, vynést ven vyčurat.
Je tu o tom popsáno mnoho stránek, přečetla jste si je???

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nesamostatnost fenky z útulku-čůrání v bytě?
PříspěvekNapsal: ned 23. pro. 2012 20:12 
Offline

Registrován: ned 23. pro. 2012 16:41
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Dobrý den, včera jsem přivezla desetiletou fenku pointra z útulku.Fence před dvěma měsíci zemřel její majitel a již ten ji před cca dvěma lety z útulku pořizoval. Fenka se projevuje ustrašeně smutně nedůvěřivě.Uhýbá před dotekem, krčí se a ač se pohladit nechá,nebo se ke mě jde schovat, je to velice křečovité. V domácnosti je ještě jeden pes a proto jsem doufala v klid při samotě.Ten sice je, ale po mém návratu jsem našla totálně počůranou podlahu po celém bytě.Zcela neuvěřitelné množství.Ne loužičky.Stopy ukazují čůrání za chůze (pobíhání?)po bytě. Jde o strach z opakovaného opuštění fenky v její minulosti?Jak se mám k věci postavit(krom hadru a kýble).Prosím o radu zda krom času existuje něco, co nemám opomenout ve svém přístupu?
Děkuji velice za odpověď
Nina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesamostatnost? Nečistotnost?
PříspěvekNapsal: pon 24. pro. 2012 08:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Kompletní systém, jak dostat fenku pod kontrolu, jsem popsal ve svých třech knihách, které na sebe navazují. Rychlejší je zavolat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesamostatnost? Nečistotnost?
PříspěvekNapsal: pát 20. úno. 2015 22:18 
Offline

Registrován: úte 17. úno. 2015 10:55
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Dobrý den,

v sobotu 14.2. jsme našli ztracenou 9 měsíční fenku bavorského barváře. Pro nález jejích původních majitelů jsme udělali maximum a zatím se nikdo neozval.
Mé dotazy se týkají nesamostatnosti. Máme ji v bytě, je těžce nesamostatná, o samotě vyje, ničí a znečišťuje byt. Mé dotazy:

1. Pročetla jsem si tuto poradnu v místech samostatnosti psů a nikde jsem nenarazila na přesný postup toho, jak psa naučit samostatnosti krok za krokem, spíše se jedná o útržky v odpovědích na konkrétní dotazy. Již se nám povedlo zlepšit její samostatnost alespoň když jsme doma - už za námi tolik nechodí kamkoliv se hneme, zavíráme dveře při přecházení v místnostech, případně ji vykážeme na místo, když je vlezlá (místo již ovládá). Destrukci jsme omezili alespoň večer (nespí s námi ve stejné místnosti) - obrátili jsme její pozornost na donesené klacky. Ale jakmile odejdeme z bytu, vyje, škrábe dveře, čurá na gauč apod. Kde máme začít tak, abychom nepřeskočili hned na nejtěžší úroveň kdy bude doma sama x hodin? Bohužel máme omezené možnosti, musíme krom víkendů denně do práce.


Předem děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!