Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 22:44
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 518 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 21. říj. 2007 11:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
dovolím si poprosit taky o radu, útulkový tulák NO, starší pesan, s kterým nejsou žádné závažné problémy, máme ho doma rok a půl...Je to závislák, pracuji doma, takže jsme spolu 24 hodin denně, venku v klidu čeká před obchodem, doma není skoro nikdy sám, bydlím s rodiči, taťka se k němu chová jako k malému děcku, proto má zákaz venčení v mé nepřítomnosti i tak ho stresuje řečmi, kdepak máš xxx zase ti utekla atd.Domluva s ním je k ničemu...Pokud je doma dcerka je v klidu, sice vyhlíží, ale bez problémů, nedávno jsme odjely na pár hodin a taťka mu opět vymýval hlavu a vzal ho ven, pes mu utekl a celou cestu nás zřejmě hledal a štěkal, naštěstí jsme přijely a našly ho, dostal průjem, na který nezabral žádný lék, od té doby si mě pořád hlídá a sleduje každý můj krok.Všimla jsem si i dříve, že na jakýkoliv stres reaguje průjmem. Dělám něco špatně ? Odchody ani příchody nijak neprožívám,tak jako psal Ruda, bez emocí. Teď mám práci ještě v terénu, takže chodíme spolu a zvyká si už druhý měsíc na moji kamarádku, nechám ho u ní třeba na pět minut a čas pomalu protahuju, ale ne moc, opět se ptám jestli postupuju správně a jestli se může každý pes i starší naučit samostatnosti nebo jestli jsou vyjímky...Nerada bych něco pokazila, protože je to fakt zlatý pes a nechystám se ho opouštět nebo někam odjet na delší dobu, ale občas potřebuji třeba k soudu nebo na úřad, kde nemůže...

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 21. říj. 2007 14:10 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tvůj největší problém vidím v organizaci osob, kteří mají na psa "výchovný" vliv. To je ale o něčem trošku jiném, než spadá do kompetencí a možností psí poradny.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nevime si s nim rady
PříspěvekNapsal: ned 16. bře. 2008 20:28 
Ahoj,
snazime se podle vasich rad ale taky musime chodit do prace a nemame na to tolik casu.Nekdy mam pocit ze ho to nikdy neodnaucime.Jak ho to mame naucit kdyz musime chodit do prace a jak mile odejdeme tak zase vyvadi?Jeste me napadlo ze kdyby mel nejakyho kamarada(kocicku,pejska),kdyby nebyl sam tak by treba nevyvadel.Neni to blbost?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. bře. 2008 20:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Pravděpodobně by vyváděli oba.

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2008 07:10 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Naučení samostatnosti patří k nejdéle a nejobtížněji učitelným záležitostem ve výchově psa už proto, že se to učí přímo i nepřímo a je třeba přizpůsobit mnoho souvisejících okolností do cíleného celku. Podle toho se k tomu musí také přistupovat, tedy dát tomu potřebný čas.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07. kvě. 2008 12:51 
Dobrý deň,aj ja by som vás niekoho chcela poprosiť o radu. Po prečítaní všetkých príspevkov som začala tak ako každý...môj psík už vydrží doma aj štyry hodiny v klude ale musí vedieť,že je niekto doma...neviem,či je možné,že pes cíti,že vo vedlajšej izbe niekto je alebo nie...ale ten náš to vie určite. Ak brat je zatvorený v izbe bez zaknučania vydrží dlho a robí si svoje, dokonca začal ostávať v iných miestnostiach sám i ked má možnosť byť snami...ale ako náhle nie je nikoho doma neuveritelne kňučí až susedia si sťažujú...Prosím Vás velmi pekne, o radu,čo viac mám ešte urobiť...naozaj som sa snažila podľa vaších postupov od začiatku s predlžovaním doby a zvládal to, doknca zvláda i ked odídem len do obchodu...ale ako náhle ráno ideme všetci do práce...vie čo sa deje a pri tom sa chovám tak isto ako ked brat spával v izbe do ktorej on prístup nemal....moc,moc vás prosím o radu prípadne ak bude nutné prosím o kontakt na nejakého cvičitela, už som ochotná urobiť všetko,len aby som si nepohnevala nadobro susedov...vopred moc ďakujem


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07. kvě. 2008 13:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
On určitě ví, že jste doma, že jste ve vedlejším pokoji. To by musel být padlý na hlavu, aby to nevěděl.
Nech mu při odchodu doma nějakou zajímavou hračku - postup je tu popsaný. A neloučit, nelitovat, moc nevítat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07. kvě. 2008 15:59 
Jasnéé, viem,že to vie, je to na nom vidieť...Pri odchodu z domu mu nechávam svoje pyžamo a dávam mu takú žuvaciu kosť na čisteniu zubov presne podla postupu tu uvedenom, vôbec sa s ním nelúčim, len mu dám povel "ticho" na ktorý pri štekaní vie zareagovať, vôbec ho nelutujem a nijako vášnivo sa s ním ani nevítam, len ho bezeslova pohladím a dám piškótik. Dnes na prekvapenie pri odchode sám odišiel do kuchyne bez knučania a po príchode sa práve prebúdzal...myslíte,že to je dobré znamenie a pochopil,čo od neho chcem a chce to len čas? Alebo to je len náhoda? Strašne moc túžim po tom aby dokázal byť sám doma bez akéhokoľvek rozruchu...potom ho už budem považovať za dokonalého, bo je to moje svetielko života, moja lásenka....moc,moc vám ďakujem za rady...dúfam,že sa časom osvedčia


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07. kvě. 2008 16:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Mám pocit z toho, co píšeš, že ho ty v duchu lituješ. Ne, že ho lituješ nahlas a tak, ale ten pocit asi máš, ne? Zkus tenhle pocit pustit, zrušit. Je normální, že jdeš pryč. Před tím, než odejdeš, mu zajisti dostatek pohybu i činnosti hlavou, aby byl unavený a chtělo se mu spát. Jako hračka se nám nejvíc osvědčily tenké olistěné větvičky, pak velká morková kost. Nebude problém trošku v tom "ritualizování" odchodu? Připravíš kost na kousání, pyžamo.... a on už ví, že půjdeš pryč. Dala bych si velký pozor na to, abych se v tomhle vyhnula stereotypu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07. kvě. 2008 18:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
souhlas s Essi - ráno pořádně vyblbnout (aporty, výcvik), poslední klacík třeba přinést domů, nic neřešit, nic nechystat, odejít. Odpoledne velká procházka. Cvičení, vyblbnutí,... Pes by měl být ráno rád že má od tebe chvíli pokoj a může v klidu spát :wink:

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. kvě. 2008 16:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
ještě dodám: proč dáváš polel "ticho"? copak řve? tim, že ho dáš tak se s nim taky loučíš :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. kvě. 2008 19:51 
Essi, já nelituji psa...já mám neuveritelný strach zo susedou,nerada sa s niekým hádam a nenávidím ludí,ktorí zvieratá odsudzujú a to viem,že zo mna cíti...Norkovú kosť mu vždy niekde zanechám hodenú a pyžamo akože zabúdam na posteli ked sa prezliekam...ráno sa asi desať minút bláznime v posteli, potom máme prechádzku a podľa vaších slov do toho ešte teda pridám aj trocha cvičenia...a ten povel "ticho" mu dám aj ked som doma a šteká a pomáha...tak som myslela,že to pochopí aj v tejto situácii....takže bez povelu,bez rozlúčenia,bez chystania odísť...len zábranu pred dvere musím dať,lebo on nám ich oškriabe, už raz sa o to pokúšal....tak idem do toho a skúsim to, dúfam, že dobre pochodím...moc krát vám ďakujem za úprimné rady


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. kvě. 2008 21:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Máš nepříjemný pocit, strach.... Já to chápu, také jsme ho měli - a oprávněný. A on to právě z tebe určitě cítí. Zkus se opravdu přemoct a sehrát mu klidnou a pohodovou atmosferu a udržet ten pocit - nic se neděje, všechno je normální, nic mimořádného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12. kvě. 2008 12:07 
Som rada že ten pocit,ktorý mám chápete...asi by som potrebovala ja psychológa a vycvičit ako môj psík...som z toho vedla...ale už som odhodlaná platiť aj pokuty za neho,len nech už je on v pohode...moc vám všetkým dakujem za rady, dúfam,že to nejako zvládneme...prajem krásny dník


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10. čer. 2008 10:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Dalo by se říci, že naše Cindy a Black občas v bytě štěkali,tak hoďku,pak prý ztichli.Docela to šlo.Nyní většinu dní tráví s manželem na chatě a domů se vrací jen vyspat.Problém nastává tehdy,dkyž manžel něco musí zařídit a nechá je samotné v bytě.Štěkají a vyjí,sousedé si stěžují.Pejskové si zvykli být ve společnosti páníčka a na zahradě a doma řádí.Co s tím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10. čer. 2008 10:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
opět je naučit samostatnosti pěkně odzačátku krok po kroku

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10. čer. 2008 10:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
My kromě toho eště odhlučňovali dveře a pokoj, kde pes pobývá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10. čer. 2008 13:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Jde o to, že celé léto pobývají skoro pořád na chatě , o prázdninách tam budou i přes noc,zapomenou,co je to být v bytě bez páníčků.Ach jo.Jsou fakt neposlušní,nevychovaní,jsem asi nedůsledná.
Je vidět ten rozdíl, ráno mě oba vždy poočku sledovali, jak se chystám do práce,dcera je pak oddělila v pokoji od zbytku bytu a odešla také do školy,manžel do práce.Teď se ode mě a od pána nehnou, hlavně čuba a jsou nervní, kdo je odveze pryč, jen aby nezůstali sami doma.Jsem šťastná, že jsou celé dny venku, i když zlobí i tam, oštěkají každého cyklistu,psa, chodce.Ale aspoň neotravují sousedé.Ale pak zase ten návrat do paneláku,se z toho zblázním.Je to pořád dokola.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10. čer. 2008 13:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Prečo by mali zabudnúť, čo je to byť bez majiteľov? Nie je lepšia šanca, ako postupne zapracovať na samostatnosti, ak ste pri nich a môžete si to riadiť. Horšie to je vtedy, ak musí odísť každý člen rodiny do školy, alebo do práce hneď na určitý dlhší čas bez predošlého návyku psa na samostatnosť. Využite na nácvik samostatnosti ten čas, kedy ste s nimi. Čo by iní za to dali (ak som teda pochopila správne, že na tej chate s nimi niekto je)...

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10. čer. 2008 14:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
rea píše:
Prečo by mali zabudnúť, čo je to byť bez majiteľov? Nie je lepšia šanca, ako postupne zapracovať na samostatnosti, ak ste pri nich a môžete si to riadiť. Horšie to je vtedy, ak musí odísť každý člen rodiny do školy, alebo do práce hneď na určitý dlhší čas bez predošlého návyku psa na samostatnosť. Využite na nácvik samostatnosti ten čas, kedy ste s nimi. Čo by iní za to dali (ak som teda pochopila správne, že na tej chate s nimi niekto je)...
Nakopněte mě prosím,moc nechápu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10. čer. 2008 14:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Stanislava Horáková píše:
Nakopněte mě prosím,moc nechápu...


Tak když je asi někdo se psama čtyřiadvacet hodin denně, tak má docela skvělou příležitost pejsky učit samostatnosti ... Jak - to je tady popsáno celkem podrobně :wink:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 12. čer. 2008 11:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
tinta76 píše:
Stanislava Horáková píše:
Nakopněte mě prosím,moc nechápu...


Tak když je asi někdo se psama čtyřiadvacet hodin denně, tak má docela skvělou příležitost pejsky učit samostatnosti ... Jak - to je tady popsáno celkem podrobně :wink:
No to jsem zapomněla podotknout, že se psy jsem až odpolko.Přes den jsou na zahrádce s manželem,který pracuje a nijak jejich chování nezkouší korigovat.Psi si samo dělají ,co chtějí,užívají si.
Včera odpoledne jsem pokaždé, když jsem stihla všimnout si něčeho zajímavého pro pejsky dříve než oni,tj.cyklisty,lodí,chodců...,zastavila příp. aktivitu Cindy a Blacka povelem zůstaň a fungovalo to tak na 90 %.Jednou Black štěknul a to Cindy vypružilo a letěla k vodě a štěkala na vodáky.Jinak seděla na místě a čekala, než dostala pochvalu a mohla jít.Byla jsem spokojená.Jen mě mrzí, že se Cindy při splnění povelu chvěla, byla rozčilená, nervní,naštvaná.Dnes dostanou oba stopky,minulé léto na nich obstojně fungovali a každé neuposlechnutí povelu zůstaň odměním povelem ke mně a škubnutím nebo přitáhnutím k sobě.Jestli dobře chápu, k povelu prvnímu se už nevracím a pochválím jen příp. splnění povelu ke mně.Bohužel Cindy docela obstojně udržím na místě , ale žádným jhiným způsobem ji nezabráním ve štěkání, pakliže vyběhne z místa.To je špatně už kvůli ní, jelikož při super počasí je frekvence lidí kolem pozemku docela velká.To ani nemluvím o počtu venčících se psů....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 12. čer. 2008 13:53 
Chcem Vám všetkým moc moc poďakovať...vďaka vám sme to s mojím psíkom zvládli a teraz po dvoch mesiacoch tvrdej driny konečne zvláda byť sám a potichu, lahne si a spinká...ani si neviete predstaviť aký klud mám na duši....Takže všetkým kto má podobné problémy chcem odkázať...verte psíkovi a nerobte si starosti...príde to samo a nečakane a strašne to poteší. Musíte mu len dať na javo,že jeho štekot to nezmení a proste si odísť za svojím..a všetko čo tu riadia naozaj dodržujte...
Ďakujem vám všetkým za úprimnosť


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. čer. 2008 14:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
no huráááá, konečně máte klid - všichni :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16. čer. 2008 12:53 
no to máme...a pravdu povediac asi pred mesiacom som neverila,že to môj psík zvládne...on sa síce všetko učí strašne rýchlo...ale samostatnosti som nikdy neverila....a prišlo to nečakane a samo...a moc mna to teší...ešte raz moc krát ďakujem


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: nesamostatnost
PříspěvekNapsal: úte 12. srp. 2008 10:57 
Dobrý den, prosím o radu :roll: mám 9 měsíční fenečku pražského krysaříka a už od malička máme problém s tím, aby byla sama (knučela tak až to slyšeli i sousedi) a tak jsme začli trénovat:naučila se hezky na místo(už když se oblíkám jde si tam i sama), neloučíme se, nevítáme. Udělala hodně velký pokroky od začátku,vydržela být uplně ticho 1,5 hod. ale jak jsem začla prodlužovat dobu,tak opět začala knučet,ale už ne v takové intenzitě, prostě mrčí u dveří(nahrávám si ji,proto vím jaké je to intenzity). A teď bych potřebovala poradit,zda mám pokračovat s prodlužováním doby a nechat ji aby si na to prostě zvykla a nebo se opět vrátit na začátek :cry: Nechci už ve výchově udělat žádnou chybu a tak bych byla ráda,kdybyste mi někdo napsal svůj názor.Předem děkuji moc


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: strach z ochodu páníčka
PříspěvekNapsal: pát 22. srp. 2008 14:39 
Dobrý den mám 16 měsíční fenku PRT. Jediný problém je v tom, že když jí chci nechat samotnou doma a jít třeba na nákup, tak po mém odchdu kňučí a štěká, což v současné době, když jsem na chatě nevadí. Vždy před odchodem jí dám něco do misky, po příchodu jí vždy chválím. Dnes jsem jí nechala cca 20 minut, po příchodu seděla na posteli a přímo se klepala strachy. Jindy, když vidí, že se oblékám, tak vytuší můj ochod a též se začne strachy klepat, tak vyměknu a beru jí sebou. Jsem v důchodu, tak mám pro ní celý den, ale určitě se musí naučit být také sama. Jak na to?
Děkuji za radu.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 22. srp. 2008 14:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Dobrý den,
přečtěte si spíše témata o nesamostatnosti, je tam toho více než dost přesně o tom, co zde popisuje.
Věřím, že tam najdete radu na svůj dotaz a pokud ne, není nic jednoduššího zavolat Rudovi, popř. si udělat výlet k němu.
Držím palce, ať se Vám i Vaší fence daří :-)
Kačka

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 22. srp. 2008 14:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Jinak si myslím, že odchod ani příchod není důvod ke zvýšené pozornosti pro psa - tudíž po příchodu nevítat, nechválit, stejně tak při odchodu nic neříkat, nedávat povely jako hodný, čekej, neboj já přijdu atd...teď čubina zjistila, že svým chováním Vás dostane tam, kam potřebuje a to je potřeba změnit...

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 22. srp. 2008 16:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 03. črc. 2008 13:19
Příspěvky: 21
Bydliště: Mladá Boleslav
Dobrý den.
Také si myslím, že není třeba upozorňovat na to, že odcházíte nebo v druhém případě přehnaně se vítat po příchodu domů. Já mám 3,5 měs. štěně a problém s odchodem pryč nemám. Doma už byl sám 4,5hod. a nic nevyvedl. Napoprvé dokonce ani nekňučel, což je vzhledem k povaze jeho rasy docela zázrak. Všechno je dle mého názoru v tréninku a Vaší výdrži. Jestliže jste na chatě, máte jedinečnou možnost to pejska naučit, aniž by si někdo stěžoval, že tam vyje apod. Vydržte a zkuste na pejska nepřenášet Váš stres z toho, jak to tam sám vydrží.Držím palce!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: strach zo samoty
PříspěvekNapsal: čtv 28. srp. 2008 11:23 
Dobry den,
odporucila mi vas Ivana Pospechova, ze vy mi urctite pomozete.

pred 5mesiacmi sme nasli na ulici v spanielsku malu, asi rocnu fenku, ktora sa na nas
velmi naviazala. dostala meno Masa. zo zaciatku, sama doma sa
pocikavala,velmi plakala,stekala,obcas nieco znicila. (je velmi hrava,myslim,ze sa sama nudi) zo zaciatku nemohla ani chvilku zostat sama v jednej izbe, ked som nebola s nou, ani sa nenajedla. (to uz nastastie zvlada aj sama v kuchyni) spanielsky Veterinar diagnostikoval "uzkost z odlucenia" a 2mesiace
brala lieky Clomicalm. trochu sa to zlepsilo,ale teraz som sa vratila na slovensko a problem sa opakuje, ale uz sa nepocikava. inak je velmi
mudra,sikovna,vsetky zakladne povely zvladla behom par dni. s inymi psami je velmi priatelska,aj s detmi. ma trochu strach z muzov,ludi s velkymi gestami,palicami, barlami, zrejme zazitok
minulosti. ( bud sa vystrasene stiahne alebo na nich steka, ale neutoci) uz len zlvadnut tento jediny problem a je to uzasny hafan. dakujem velmi pekne za pomoc,lebo neviem ci riesit to liekami je to najlepsie riesenie.
Sasa


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. srp. 2008 13:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
podívejte se do sekce "nesamostatnost", kam váš dotaz patří. Myslim, že tam odpověď najdete. Čtěte ovšem od nejstarších témat, kde jsou základy :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. srp. 2008 20:14 
Dakujem za upozornenie. vsetko sa snazim robit ako som sa docitala. masa ked place, je vzdy pri dverach, skrabe na ne a ked sa pocikavala, tak vzdy iba pri dverach.
mam pocit, ze ma strach z uzavreteho priestoru.
napr. ked je v obyvacke a ja idem do kuchyne, necham dvere otvorene, pekne si lezka na
svojom pelisku, ale ked ich zavriem, hned vyskoci a zacne knucat a skakat na dvere.
snazim sa ju postupne naucit "samote", odidem na chvilku, na par minut. ale asi je dost "prefikana" vie, ze je to trening, vtedy je tichucko a pekne caka,vratim sa a velmi sa tesi ked ju pochvalim, ale ked musim odist naozaj akoby to vedela
a vtedy zacne vyvadzat.
aj ked nieco znici, staci sa na nu skaredo pozriet a vie, ze zle urobila, stiahne chvostik,
lahne si na chrbat a caka kym ma "to" prejde. aj ked sa pocikavala, len som
otvorila dvere a uz som vedela ze nieco urobila..
navrhovali mi aj cvicak, neviem aky je vas nazor. ja uz som psika mala, fenku welsh springer
spaniela, velmi mudru, zomrela nam minule leto a som si povedala, ze dost so psikmi, ale
ked som videla tuto lisku (vyzera ako mala liska) nedalo mi to nechat ju na ulici. taze
ja uz s cvicakom skusenosti mam, dokonca, pomaham kamaratom s ich psikmi. a ako som uz
pisala, vsetky povely sa naucila za chvilku a neviem ci nas tam naucia ako sama doma vydrzat to cakanie..
este raz dakujem velmi pekne
sasa


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. srp. 2008 20:53 
A este mam jednu otazku. povel "zostan" zvlada, samozrejme najlepsie pokial ma vidi. pouzivame ho v byte,aby za mnou vsade nechodila, vonku ked ideme cez cestu. lenze neviem ci je to vhodny povel, ked ma ostat sama doma. je mi jasne, ze nezostane sediet par hodin bez pohnutia. mne nevadi, ked sa po byte prechadza, lenze je najcastejsie pri dverach, kde hrozne knuci a steka. a snazim sa byt prisna ako hovori ruda, aby mi jej nebolo luto (je mi skor luto mna a susedov :) ) vyjdem von, pocujem stekot vratim sa, staci sa len skaredo pozriet a vie, ze sa hnevam. vie, ze to nema robit, ale je to akoby silnejsie ako ona.. no uz neviem co viac vyskusat..
a zaujimal by ma vas nazor na lieky, co jej predpisal spanielsky veterinar.
dakujem


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 30. srp. 2008 09:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
pokud jste si tu přečetla vše o nesamostatnosti, tak ste se určitě i dověděla, že zásadně se neloučit ani nevítat - to znamená ani povel zůstaň a pochvala poté :wink: já mam taky závisláka a když ho např. chytne, že za mnou po bytě všude chodí, tak prostě chodim z místnosti do místnosti a pokaždý mu zavřu před nosem bez jedinýho pohledu na něj -prostě ho ignoruju, jako by tam nebyl. Za chvíli pochopil a zůstal ležet. Máte smůlu, že naučení samostatnosti je běh na dlouhou trať. Musíte být trpěliví a opravdu dodržovat neloučení - nevítání. A sprostit se pocitu "dyť ona tam chudinka je sama a bojí se"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 30. srp. 2008 09:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
a názor na veterináře co vám dal ty léky? Navrhovala bych, aby skončil s praxí :evil: :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. zář. 2008 15:13 
Ahoj, můj Deny taky strašně vyje když nejsme doma. Není doma pravidelně sám. Táta dělá turnusy, takže to kolikrát vyjde že je pes sám doma jen např. 5 dní v měsíci. I přesto si sousedé začali stěžovat. Má neuvěřitelně silný hlas (na to že je to malý knírač) je to slyšet vážně všude. Začala jsem používat rady zdejších kompetentních poradců viz. nevítat, neloučit, ignorovat, zabavit, unavit. Vcelku to zabírá, ale občas má takový tiky. Prostě je třeba tři hodiny v klidu, pak hodinu vyje, pak zas ne, pak když přijdu tak je tak happy že zase začne výt. Jsem z něj občas paf, protože vyl i když byl u obchodu. Jenže teď vyje jen třeba 3 krát z deseti. Sama už jsem se taky hodila do klidu a neřešim to. Vždycky když odcházím tak si představuju jak v klidu v pelíšku a spinká. Někdy to vyjde, někdy ne. Nějak nevim jestli má jenom takový tiky nebo jestli už to dělá jen proto že na to byl 4 roky zvyklej. Co byste řekli vy?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. zář. 2008 19:50 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
máte smůlu, nesamostatnost, je běh na dloooouuhou trať :twisted: :wink: znám to :evil: postupně prodlužujte intervaly, kdy je sám - i před tim obchodem a tak (btw, tam bych ho nenechávala, je trend krást psy :evil: )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. zář. 2008 19:55 
Eva Štemberová píše:
máte smůlu, nesamostatnost, je běh na dloooouuhou trať :twisted: :wink: znám to :evil: postupně prodlužujte intervaly, kdy je sám - i před tim obchodem a tak (btw, tam bych ho nenechávala, je trend krást psy :evil: )
To je fakt, běžíme maraton. Každopádně ještě písnu jak to vypadá v průběhu závodu :wink: . p.s. před obchodem ho nechávám jen když něco zapomenu, takže jsem většinou v cuku letu zpátky.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14. zář. 2008 10:03 
Ahoj, tak podávám info. Deny se zlepšil, to je fakt, ale teď o víkendu najednou takovej zkrat. prostě kdykoliv slyší klapnout dveře že někdo odejde, tak začne výt. a je mu jedno jestli je někdo doma nebo ne. prostě vyje. vůbec nevím co to má znamenat, protože už se vážně lepšil. navíc normálně prostě dopoledne spí i o víkendu protože už to tak má zažitý ale tenhle víkend vůbec. prostě sedí v pelíšku a kníká. fakt nevim co to má znamenat. Jsem z toho sama zmatená protože jsem teda asi někde udělala chybu já, ale nejsem si jí vědoma. Můžete mi někdo poradit co to od něj má znamenat?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14. zář. 2008 18:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
a nehara vam nieco okolo? mozno tym len dava najavo ze on by strasne rad isiel sa pozriet co to je :-)

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16. zář. 2008 18:41 
eliska píše:
a nehara vam nieco okolo? mozno tym len dava najavo ze on by strasne rad isiel sa pozriet co to je :-)
Děkuju za radu. Hned nato co jsem si to přečetla jsem venku potkala paní z vedlejšího baráku. Hárá jí fenka...Deny se do ní absolutně zamiloval. Ještě pak celý den seděl u dveří. Pěkná trefa... dík :wink: :wink:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: nevydrží sám doma
PříspěvekNapsal: stř 29. říj. 2008 15:58 
Dobrý den,
bohužel jsme přišli o jednoho ze dvou našich psů,který byl vůdcem.Ted je to víc jak měsíc , a náš druhý pes je stále jaksi vykolejen.
Pořád vyžaduje naši pozornost ,nechce být venku sám,v noci vyloženě odmítá být venku,tak jsme ho pustili dovnitř.což byla si chyba.
nejshorší je ,že se ho bojíme nechávat doma samotného.už dvakrát za námi utekl,přes plot.
myslíte ,že by pomohl další pes do rodiny?nebo fena?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: nevydrží sám doma
PříspěvekNapsal: stř 29. říj. 2008 18:06 
Offline

Registrován: stř 10. zář. 2008 19:30
Příspěvky: 66
Bydliště: Kutná Hora
Přeci jste dva pejsky měli a fungovalo to, tak proč nepořídit dalšího? :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31. říj. 2008 16:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. srp. 2007 21:13
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha
Dobrý den, mám podobný problém s odchodem jako vy. Můj pejsek je 10-ti mesíční a bohužel jsme jej získali až v jeho 6 měsících, čili jsme nemohli příliš ovlivnit jeho higienické náviky, vše se učil až, když jsme si ho vzali. Ani nevěděl co je vana atd....Náš problém narozdíl od ostatních netkví v ničení zařízení ani breku, ale po návratu domů pokaždé najdu loužičku, která je vždy na stejném místě rovnou za dveřmi. Už jsme pohnuli s tím, že na mne neskáče, když odcházím, jen sedí a nervózně kouká. Při odchodu se s ním neloučím, při příchodu nevítám. Na doporučení zde v poradně jsem mu od řezníka pořídila morkovou kost (chtěla bych se zeptat, jestli mu jí mám dát sirovou, nebo jí mám uvařit??) Než jsme mu změnili režim v krmení, kdy jsme mu namísto ráno začali dávat jídlo až večer, doma i kadil. Teď už "jen" čůrá. u veterináře mi bylo řečeno, že po fyzické stránce je v pořádku Řekla mi, že podle jejícho názoru má separační úzkost ale, že na tuto problematiku není odbornice. Chtěla jsem se zeptat jestli někdo z vás má podobný problém a jestli se to někomu podařilo vyřešit...děkuji

_________________
Domov bez pejska je pouhým příbytkem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31. říj. 2008 16:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Separační úzkost je jen jiný název pro nesamostatnost. Tento problém řeším snad u všech psů, kteří se mi sem dostanou a pracné je to jenom u hyperaktivních psů nebo totálních závysláků.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31. říj. 2008 16:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. srp. 2007 21:13
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha
Pane Desenský nevím čemu říkáte hyperaktivní pes, nebo co je ještě normální a co už je hyperaktivní. Například když jsme venku vydrži skutečně nonstop běhat za míčem. Je schopen běhat až do zhroucení, takže po určité době míček schováváme. Je to hyperaktivita? Je možné u takového psa tento problém vyřešit sama, nebo to cche již odbornou ruku?

_________________
Domov bez pejska je pouhým příbytkem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. lis. 2008 22:54 
dobry den, tak chcela by som vas poinformovat ako sa to s masou vyvija. pouzivam este stale pouzivam pritomnycas, ale myslim, ze sme na dobrej ceste. navrhli mi, aby som si ju pocas nepritomnosti doma nahravala a takvedela ako sa sama sprava. je to ovela lepsie. cas, cas, cas.. musim povedat, ze obcas si este zaknuci, zavyje, ale uz to nie su hodiny usedaveho placu. dokonca sa zahra, obcas nieco znici, niekedy zaspi, len ked ju prebudi nejaky zvuk, tak si chvilku poknuci a spi dalej. aj pocikava sa menej, este sa stane, ale myslim, ze je tam pokrok.
len mam jeden problem, kt.nazaj neviem ako vyriesit. kedze si ju nahravam, zistila som, ze beha po stole, ak tam najde pero, rozhryzie ho. ako ju to odnaucit? lebo ked som doma, nikdy to nerobi, takze nemozem ju zastihnut pri cine..
len vzdy najdem zacapkany stol, veci z neho na zemi. dakujem za radu
a vsetkym zelam pevne nervy!! da sa to zvladnut, ale hl. cas a trpezlivost


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06. lis. 2008 09:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
co kdybyste jí tam narafičili něco, co rozkousat může? Třeba větev se spoustou malých drobných větviček. Večer si ji venku utrhněte a hrajte si s ní třeba u televize tak, aby vás pes viděl. Když pudete spát, bezpečně ji uchovejte. Při snídani si s ní zase pohrajte a až budete odcházet, jako ji na tom stole zapomeňte. Postupně tu větev budete nechávat na zemi aby na stůl neměla vůbec zájem lézt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. lis. 2008 10:31 
dalšího pejska nebo fenu již hledáme,musí se snést ze slepicemi,ovcemi...jen by mě zajímalo ,jestli máte zkušenost z takto tesknícím pejskem,my už máme rozkousaný plot,zdemolované dveře...dá se ho nějak i jinak uklidnit než jiným psem? chodí za námi jak ocásek,nedokáže být sám.
snad to brzy vyřešíme.mějte se


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 518 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!