Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 10:53
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 518 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. lis. 2008 11:06 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jamia píše:
...dá se ho nějak i jinak uklidnit než jiným psem?...
Neuklidňoval bych, naučil bych samostatnost jako takovou.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. lis. 2008 18:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. srp. 2007 21:13
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha
Tak jsme se řídili všemi radami, co pan Desenský píše jak v knize tak tady. Zkusili jsme i rady, které daváte vy ostatní návštěvníci, těchto stránek, ale náš problém se zůstáváním doma sám jsme stále nevyřešili. Je to pořád stejné. Hugás pořád čůrá.

Nevítám, netrestám, nenechávám ho koukat na uklízení, zkusili jsme hračku, která s emu moc moc líbila, zkusili jsme morkové kosti, zkusili jsme ho šálit, tím že se přece hned vrátíme (převlékali jsme se a neodcházeli), zkusili sjme postupné ocházení a přicházení, aniž by mohl tušit že bude doma sám. Nic nepomohlo. Nejhorší je, že vnímám, že už mě to nerozčiluje, přijdu domů a uklidím....chjo... :cry: vůbec nevím co dělám špatně

_________________
Domov bez pejska je pouhým příbytkem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. lis. 2008 16:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Chtělo by to se zabývat spíše nečistotností, než nesamostatností, se kterou evidentně takový problém nemá.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2009 17:54 
Offline

Registrován: pon 22. pro. 2008 19:48
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Citace:
...fyzicky určitě mají na to aby ohrádku přeskočili, ale ví, že nesmí...

-No právě tohle je můj problém. Moje štěňe má místo na chodbě, která je propojená s kuchyní a tak jsem tam zašprajcla desku, kterou si může s trochou většího úsilí odšoupnout. Pak tam vedou ještě dost nešťastně jedny zašupovací dveře, u kterých už přišel na to, jak si je otevřít.V rodině to ale nikdo nechápe, ohrádku koupit nechtějí, skoro zničené dveře nahradit jinými taky ne. Nezbývá mi, než ho naučit, aby zůstal jenom na chodbě. Jak ale na to? Vždycky ho vykážu na místo a seřvání mu nic neříká, zdá se. Nikde jinde by boužel být nemohl. Nebude tam zavřenej napořád. Až se umoudří, tak tam bude jenom spát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2009 19:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
a v čem je rpoblém? proč nemůže bejt i jinde? když si dveře odšoupne ničí?

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: ned 04. led. 2009 10:20 
Offline

Registrován: pon 22. pro. 2008 19:48
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
ajka píše:
a v čem je rpoblém? proč nemůže bejt i jinde? když si dveře odšoupne ničí?

No to neznáš náš byt. Určitě nesmí být v místnosti, kde je koberec, spousta dřevěnýho nábytku a je to daleko od mýho pokoje, kam večer přijde a řekne si, že chce vyvenčit. Je toho víc. Určitě se dá snad nějak naučit, aby zůstal bez dobejvání ven v pokoji ne? Kdybych mohla, tak ho dám jinam. Věř, že z toho nejsem vůbec nadšená a kdyby bylo po mém, tak to tam úplně předělám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: ned 04. led. 2009 11:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
kde je ten pronblém? kouše koberec? nábytek?

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: ned 04. led. 2009 13:34 
Offline

Registrován: pon 22. pro. 2008 19:48
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Nevím, co na tom pořád nechápeš. Je to malé štěňě, které jako všechna ostatní malá štěňata, okusuje všechno v jeho dosahu. Nenechám si ze svýho baráku udělat smetiště a nebudu za ním chodit jako vláček a furt ho napomínat, aby nic nerozbil atd. Je snad normální, že má svoje místo, kde není nic, co by tak vadilo jeho destrukci. Nemůže si chodit kam chce a kdy chce. Pouštím ho tam, jenom když mám čas ho hlídat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: ned 04. led. 2009 13:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
tak sjem u toho. jak moc jak často se mu věnuješ? kolik času tráví s tebou a kolik sám?

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: ned 04. led. 2009 15:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Nevím, jaká je u Tebe situace. Snažila bych se, aby postupně po mém bylo. Pes patří k vám, rodině (smečce). Nevidím v tom nic nepochopitelného, že se dožaduje být pejsek s vámi. Ono je to těžké, trošku v čase pozměnit názor druhého, ale věř mi, jde to. I živý pejsek, pokud je patřičně zaměstnán, Ti nebude ničit, co vidí. Ale samozřejmě s nějakými nehodami se musí počítat, jak jsi určitě věděla, než sis něco živého pořídila. Naší čubince je nejlíp, když s námi všemi večer zaleze pod peřinu k TV a čas, kdy je doma může trávit na sedačce co nejblíž nám. Na pelíšek ji dáváme jen na noc a tráví na něm dobu, kdy jsme v práci a děti ve škole. I tak by noc nejradši strávila se mnou, ale jak říkám výše, snad se mi povede v tom čase manžela přesvědčit, že i na noc k nám může. Kdybych dala na něj, pes bude jen v kuchyni, do obýváku na sedačku a koberec by nesměla a já nevím co ještě. A to by tedy trpěla, věř mi, čekat za dveřmi, až by si panička urvala kousíček toho času na ni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: ned 04. led. 2009 21:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. lis. 2007 13:01
Příspěvky: 90
Bydliště: Brno
Jen takový dotaz - proč jste si toho pejska pořizovali? A to ho chtěla celá rodina? :?:

_________________
Jarek+Simona+Ben+Kessi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: ned 04. led. 2009 21:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ono za děckem se taky musí chodit taky jako vláček a to ne jen pár tejdnů, ale i několik let.

A to bude na tom pelechu celej život? Odrostlý pes se totiž učí poněkud hůř, že nemá něco kousat atp. Kdo nemá čas nebo chuť věnovat se výchově štěnda, má možnost pořídit si dospělého dobře socializovaného psa.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pát 16. led. 2009 13:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. led. 2009 10:16
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Jenom chci poděkovat všem za rady ohledně nesamostatnosti.Myslel jsem že se to naše štěndo nenaučí,ale když jsem začal všechno dodržovat tak teď je doma klid.Nemohl jsem odejit ani na chvilku bez toho aby pes nešílel a neštěkal.Začal jsem s odkládáním v jiné místnosti,nechání 1-2 hračky,oblíkání a zase svlíkání oblečení,odcházel jsem na chvilku a zase přišel a hlavně jsem nevítal a po 2 měsících to pes konečně pochopil a teď už jenom maximálně jednou štěkne na protest a je klid.Ještě jsem taky nechal doma špinavé fusekle jak tady někdo radil :-) Tak díky všem a vy ostatní vydržte a nepolevujte.A ještě poslední :nedělejte porád ty stejné rituály při odchodu,protože můj pes mě rychle prokouknul.

_________________
Pavel Petran
www.pavelpetran.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Závislák, který doma nechce být sám a štěká....
PříspěvekNapsal: pon 26. led. 2009 14:00 
Můj drahý pejsek Deny ( 10 měsíců), když odejdeme do práce štěká, štěká a štěká :-( i soused štěká a já jsem nešťastná :-(
Máme ho doma od července a stále, když je sám doma štěká!!

Dnes jsem mu dle rad nechala puštěnou telku, tak uvidím.

Prý se dá koupit obojek proti štěkání, ale nikde jsem o něm nenašla info.

Zatím to vypadá, že nás brzo vystěhují :-(

Ááááááááách jo!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Závislák, který doma nechce být sám a štěká....
PříspěvekNapsal: pon 26. led. 2009 14:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Doporucuji precist poradnu Nesamostatnost,tam se dovite hodne zajimaveho a pomohlo by vam problem vyresit. jinak i o tehle "pomuckach" jako je protistekaci obojek se tu da docist,v podstate by vam ho tu nikdo nedoporucil...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Závislák, který doma nechce být sám a štěká....
PříspěvekNapsal: pon 26. led. 2009 14:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. čer. 2006 11:19
Příspěvky: 227
Bydliště: Brno- Židenice
Obojek proti štěkání je pěkná blbost. Nevyřešíte příčinu toho problému a pes bude "vyschízovanej". Nevím jestli se vám jedná o elektrické obojky nebo ty se sprejem, ale zkuste si představit sami sebe v situaci psa (jeho myšlenkové pochody třeba) a pak následnou " akci" protištěkacího obojku...

_________________
Otoč se čelem ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.
*Iva a Bára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Závislák, který doma nechce být sám a štěká....
PříspěvekNapsal: čtv 29. led. 2009 19:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Křeny píše:
...štěká, štěká a štěká štěká štěká!!...

Souhlasím s Mellorn, číst číst číst číst číst a číst. Začal bych tímto tématem, ale od začátku - je to tu moc krásně popsaný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Závislák, který doma nechce být sám a štěká....
PříspěvekNapsal: pát 30. led. 2009 08:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ještě přeložím termín "od začátku", znamená to od nejstarších témat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Závislák, který doma nechce být sám a štěká....
PříspěvekNapsal: pát 30. led. 2009 14:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
Teda tady je to tak krásně popsané a tolik témat :-) Teď mám výhodu ,že budu min 3 roky doma :-) a je vidět ,že ten můj závyslák byl všude semnou i v práci.Teď nastala situace ,kdy to už nejde a mám doma histerku. Snad nás do té doby nevystěhují ,než se naučí být sám. Ze začátku mu nechávám košík ,když musím odejít k doktorovi ,aby nedevastoval dveře ,který mu jsou milejší než moje hračka. Začínám lekcí druhou ,neboť lekci první zvládá v pohodě ,Tedy trochu jsem si to upravila :psa si odložím mezi dveřmi a řeknu lež.Na popátý se mi podaří obout si obě boty ,vzít vodítko ,připravit ho na odchod aniž by se zvedl :-) Až to bude umět na první povel ,skusím se vzdalovat dál a dál,až skoro ke vchodovým dveřím v prvnim patře.Asi to bude trvat hooooooooodně dlouho ,ale snad to na něj zabere:-).Horší je když vidí ,že Bára s páníkem může jít a on musí ležet ,to si ještě nedokážu vzít do ruky ani jednu botu a histerčí i odloženej .
A co se žebrání jídla týče,dokáže štěkat do ucha jednu hodinu,teď už vým ,že si to nemám nechat líbit a jídlo dostavá až když chci já:-) Posílám ho na místo ,za každé štěknutí ,to se mu nelíbí. A když je páníček doma ,má to od něj ještě horší až krutý,to mi ho je líto,neboť sám má z páníka prču potom a trhá mu rukáv ,páníka vychovávám taky s Daxem a máme z toho opravdu prču a on nervy na dranc :lol: .Snad to děláme dobře ...

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Závislák, který doma nechce být sám a štěká....
PříspěvekNapsal: pát 30. led. 2009 15:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
kopkonwin: jen bych doplnil informaci z druhého příspěvku, že spíš než zvětšovat vzdálenost bych zvětšoval čas setrvání v povelu :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Závislák, který doma nechce být sám a štěká....
PříspěvekNapsal: pát 30. led. 2009 17:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
JirkaSi píše:
kopkonwin: jen bych doplnil informaci z druhého příspěvku, že spíš než zvětšovat vzdálenost bych zvětšoval čas setrvání v povelu :wink:

AJO ,DÍKY :wink:

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nevydrží sám doma
PříspěvekNapsal: stř 04. bře. 2009 18:03 
Zkuste k radám pana Desenského ještě doplňkovou podpůrnou terapii Bachovou esencí. Připravenou přímo pro pejska.
Já je používám u plachých koček z útulku, které se umisťují do nových domovů, aby si v pohodě zvykly na cizí prostředí.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: nevydrží sám doma
PříspěvekNapsal: stř 04. bře. 2009 22:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Bachovky jsou dobré, ale bez další práce se zvířetem (i s člověkem) nevyřeší podstatu problému, jen utlumí jeho projevy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nevydrží sám doma
PříspěvekNapsal: čtv 05. bře. 2009 15:35 
Ano, máte pravdu. Bachovky nejsou všelék. Samozřejmě čas a trpělivost s čtyřnohým přítelem je nejúčinější, esence mít pouze jako doplněk. Markéta


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: nevydrží sám doma
PříspěvekNapsal: čtv 05. bře. 2009 15:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18. úno. 2009 15:32
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha 5 - Nové Butovice
nám také před rokem umřela vůdčí fena. ta druhá z toho byla opravdu špatná. neměla chuť chodit ven a tvářila se jako bez duše. navíc mezi s sebou měly opravdu silnou vazbu matka-dcera.
dali jsme jí rok klidu a pak jsme pořídili dalšího pejska. chvíli nám trvalo, než si s ním sedla, ale potom zase ožila a teď je vidět, že je zase happy..

_________________
Baruš- Jump, Deny, Bagetka
http://baruse87.rajce.idnes.cz/psiska/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z ochodu páníčka
PříspěvekNapsal: pon 09. bře. 2009 15:05 
Dobrý den,

mám podobný problém. Fence je 1,5 roku a dokud byly dvě, tak bylo všechno docela v klidu. V lednu jsme o tu starší přišli a teď ta mladší, když má zůstat chvilku sama, tak štěká, kvílí a devastuje byt ( mimo jiné rozkousala linoleum, bundy na věšáku atd.). Taky si s tím nevím rady. Zkoušeli jsme příkazy zůstaň, (což chvilku vydržela) ale stejně podle sousedů byla hlučná. Dávali jsme jí různé hračky, na kousání kostičky a je to pořád stejné. Prý je to stresem, že neumí být sama, ale jak jí to naučit?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z ochodu páníčka
PříspěvekNapsal: pon 09. bře. 2009 16:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
V sekcii "Nesamostatnost" je informácií ohľadom tohto problému veľa, stačí čítať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z ochodu páníčka
PříspěvekNapsal: pon 09. bře. 2009 17:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 00:37
Příspěvky: 39
Bydliště: Austria
Niektory nezvladaju, naucit hava samostatnosti, ale staci: obliect si budnu, ides do kupelne zavri dvere za pät min. zase naspät, vyzliect bundu, alebo zobrat kluce a neist von, ale uplne nieco ine. Ten havo pozna ten stereotyp..........ty zoberies kluce, das si bundu, hodis mu nieco pod nos a povies papa!- ten pes to presne vie! Ked si on po case vsimne, (staci to par krat) ze si davas bundu a ides raz do kupelne, potom na zachod atd.......nebude uz tomu venovat pozornost, ono ho to prejde...... Pes nieje taky hlupy, aby stale za tebou chodil, ze uz zase ides prec........daj mu najavo ze sa nic nedeje! Hlavne sa s nim neluc a ked prides, nerobz toho ceremoniu.
A hlavne treba prezriet tuto poradnu a precitat si Rudiho knizku!

_________________
Srdecny pozdrav: hav hav
mARTina
http://amti.ohost.de
Zi svoj sen, nepresnivaj svoj zivot!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z ochodu páníčka
PříspěvekNapsal: úte 10. bře. 2009 10:10 
Děkuji moc za novou radu. Určitě vyzkouším. Už máme zadané nové štěňátko, aby nebyla sama, ale potřebujeme ji odnaučit devastování bytu, aby to nenaučila i to malé a pak nelikvidovaly byt obě dvě.Ještě jednou moc děkuji a držte nám prosím pěsti :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: nevydrží sám doma
PříspěvekNapsal: úte 10. bře. 2009 10:22 
Máme podobný problém, taky jsme přišli o jednu fenku před měsícem, druhá nám teď doma dělá "psí kusy" - když odejdeme z bytu, ničí co se dá. Máme rozkousané dveře, roztrhala linoleum do půlky chodby, strhává bundy z věšáků a hlavně štěká a kňučí. Máme zadané štěně, tak doufáme, že se trochu zklidní a nenaučí ničit i tu druhou. Teď mi tu jedna paní radila cvičit odchody - vzít si klíče, bundu a jít třeba jen na chvilku do koupelny a hlavně dělat jakoby nic. Tak to musím vyzkoušet. Přeji hodně zdaru ve zdolávání problémů :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sousedi a štěkání
PříspěvekNapsal: stř 11. bře. 2009 20:28 
Tak jsem tu po delší době zase. Se "sousedkou" to nakonec bylo jinak, neboď jsme zjistili, že jde o něco úplně jiného než o Rikyho-totiž o náš byt. Rikyho jsme na radu známého nahrávali po dobu, co jsme nebyli doma a světe div se, bylo slyšet jen tlapkání-když už teda někam šel nebo jak pije vodu, víc nic. Takže jsem milou sousedku odkázala po pár debatách do patřičných míst a víc s ní nekomunikujeme. :mrgreen:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sousedi a štěkání
PříspěvekNapsal: sob 14. bře. 2009 11:42 
Dobrý den, máme podobný problém s naším trpasličím pudlíkem Vikkim. Bydlíme totiž v paneláku, kde neustále jezdí výtah, je na chodbě hluk a na všechny tyto zvuky náš Vikki reaguje hlasitým štěkáním, což pochopitelně ruší ostatní sousedy. Jsme přesvědčeni o tom, že tím štěkáním ze strachu varuje každého, kdo se blíží k našemu bytu, protože neštěká přímo u venkovních dveří, ale z pokoje. Uklidní se teprve tehdy, když ho vezmeme do náruče a chláchlíme ho. Jenomže to bychom ho museli nosit v náruči téměř po celý den ! Jsme důchodci, takže Vikki není zvyklý být doma sám, nepodařilo se nám, aby v naší nepřítomnosti zoufale nenaříkal a neštěkal. Mám nahráno videokamerou jeho reakce, když zůstane sám a není ticho ani vteřinu. Kvůli sousedům, kteří jsou doma, nemáme odvahu ho nechávat samotného déle než 10 min. , aby nás nežalovali pro týrání zvířete. Poraďte nám, prosím, pokud jste měli podobný problém a jak se Vám podařilo pejska odnaučit štěkání na každý zvuk za dveřmi jeho bytu.
Jirka


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sousedi a štěkání
PříspěvekNapsal: sob 14. bře. 2009 14:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
osobně vám poradím jen to,abyste ho přestali nosit a chlácholit,jen v něm ten strach utvrzujete,pokud štěká ze strcachu.co se týče štěkání po odchodu, nechám radu jiným,ale určitě se to tady v tématu nesamostatnost už řešilo,protože nesamostatnost je myslím problém vašeho pejska.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: úte 17. bře. 2009 07:52 
Offline

Registrován: pon 16. bře. 2009 09:23
Příspěvky: 1
Bydliště: Trutnov
[-X Zdravím všechny,co se zajímají o chování pejsků.Já zdědila křížence ,zřejmě dalmatina s labradorem.Je krásný,chytrý,hodný,..ale když odejdu,tak tady celou dobu brečí a rozlejvá vodu v misce a rozhazuje žrádlo...Už je mu kolem 9 let a byl zvyklí,být stále se svým pánem doma i v práci.Ted je to pro mne nepřekonatelný problém kvůli stížnostem sousedů.Slyšela jsem,že existuje výrobek antištěk.Máte s tím někdo zkušenost?Dana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: ned 03. kvě. 2009 11:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 17:54
Příspěvky: 83
Bydliště: Prostějov
Lidičky, taky bych potřebovala poradit. Jen aby byli všichni v obraze - mám skoro 8měsíční fenku cane corso. Zatím bydlíme u přítelových rodičů a tam má v zahradě boudu a oplocený kousek výběhu. Jinak stavíme dům, takže jsme co to jde pořád venku a ona samozřejmě s náma.
Ráno jsme hodinu až hodinu a půl na procházce, chodíme k potoku, hážeme míčky, unavená je dost. Když ji dám do boudy, je ráda, že si tam zaleze.
Problém je v tom, že občas tam být nechce, když odcházím, je v klidu a pokud chce, trvá jí chvilku, než se dostane ven!! Prostě si udělá díru v plotě.
Já dělám nepravidelně, takže pokud mám volno, trávím s ní max. času, když jsem v práci, odcházím cca o půl 9 a kolem 15.h už s ní jde zase přítel ven a bývá venku zhruba do 21h, většinou i déle.
Tak se chci zeptat, jestli trénovat samostatnost, nebo spíše zabezpečit útěk. Kosti a hračky nepomáhají, chce prostě ven(za náma).
A taky bych se chtěla zeptat, jestli je pro psa lepší dodržovat nějaký režim? Třeba i když mám volno, tak ji tam nechat nějakou dobu.. ??
Jsou dny, kdy je tam hodně dlouho sama a pak jí ještě musím vzbudit, když přijdu a pak někdy je hodně unavená a přesto tam být nechce a utíká, naštěstí jen po zahradě a na dvůr.
Poradíte mi něco?? :rolleyes:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: ned 03. kvě. 2009 18:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Udělejte oboje, jak pořádnej plot (už jen kvůli bezpečnosti), tak potrénujte samostatnost. A to že by měl mít pes režim, já s tím nesouhlasim, jakýkoli stereotyp zadělává na potíže. A např. znám psy, co když nedostanou přesně v 18:00 misku se žrádlem, tak vyváděj neuvěřitelný věci.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Strach ze samoty?
PříspěvekNapsal: čtv 07. kvě. 2009 00:26 
Zdravím všechny a předesílám, že jsem tu naprostý nováček. Hledala jsem na stránkách pana Desenského návod, ale nic, co jsem četla, nějak nepasovalo na problém, o kterém bych se chtěla poradit. Ještě jedna věc, s tatínkem, o kterého jde, nebydlím, žiju v Hradci Králové a tatínek v Jablonci, proto mu nemůžu nějak osobně pomoci, ani nevím jak, vídáme se tak 1x za 2 měsíce.
Můj tatínek, důchodce má 10tiletého pudla toye. Aris byl odmalinka milovaný a hýčkaný pejsek, bohužel i s tím negativem, že téměř nikdy nebyl ani chvíli sám. Vždycky s ním někdo byl. Všechny věci a problémy se řešily tak, aby bylo postaráno o něj. Rodina se však postupně zmenšovala, až tatínek s mamkou zůstali sami. Loni v létě zemřela maminka, a od té doby se problém naplno projevil. Táta skoro nikam nemůže, pokud nemá pro Arise hlídání. Jak Arísek zůstane sám, třese se jako osika, kňučí, vyje, často i zvrací, nebo má opakovaně nauseu. Nejhorší je to, když jde táta třeba jen nakoupit a nechá ho v autě, ten chudák malej šílí hrůzou. Jinak se auta nikdy nebál. Naposledy se i pokálel, a přitom s ním byl v autě tátův bratr, který ho mívá u sebe a na kterého je Aris zvyklý. Nepomohlo ani, když byl v autě se psí kamarádkou, která si s ním chtěla hrát, ale nedokázala ho rozptýlit, pozvracel se zase. Táta tak ani nemůže chodit do práce, což by rád. Slíbila jsem mu, že se tady pokusím najít radu či pomoc, ale když bude potřeba, přijel by s pejskem i sám. Máte někdo podobnou zkušenost? Budu ráda za každou radu.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 07. kvě. 2009 07:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Pročti si tuhle sekci poradny.
Nikdy pejska nelitujte, neutěšujte, nepoužívejte uklidňovací a utěšovací intonaci hlasu nikdy a hodně si dávejte pozor na svoje pocity, když odcházíte. Mám dojem, že ho litujete preventivně, že máte špatné svědomí z toho, že odcházíte a chudáček pejsek bude zase sám a bude mu špatně.
Navykejte ho, že tatínkův odchod je naprosto normální věc, nebylo by dobré se s ním loučit nebo vítat. Nebála bych se dát mu najevo, že se mi jeho chování vůbec nelíbí. Nemyslím tím ho trestat, křičet na něj nebo dokonce mu hubovat po návratu domů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pon 18. kvě. 2009 10:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. led. 2009 10:16
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Rád bych se zeptal.Můj pes už pochopil že když odejdu do práce tak se zase vrátim a tak vůbec neštěká.Stejné je to když odejde přítelkyně.Problém je když odejden oba najednou.Štěká sice jenom tak 3 minuty a pak přestane,ale štve mě že stěká vůbec.Mám to nějak řešit (případně jak) nebo ho prostě nechat ty 3 minutky vyštěkat a nějak to nehrotit? Chtěl bych, aby byl samostatnej.

_________________
Pavel Petran
www.pavelpetran.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pon 18. kvě. 2009 17:03 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
pavelpetran píše:
Rád bych se zeptal.Můj pes už pochopil že když odejdu do práce tak se zase vrátim a tak vůbec neštěká.Stejné je to když odejde přítelkyně.Problém je když odejden oba najednou.Štěká sice jenom tak 3 minuty a pak přestane,ale štve mě že stěká vůbec.Mám to nějak řešit (případně jak) nebo ho prostě nechat ty 3 minutky vyštěkat a nějak to nehrotit? Chtěl bych, aby byl samostatnej.


Co by za tohle někteří dali, kdyby jejich pes štěkal JEN 3 minutky a pak klid. :oops:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Olizování mříží a dveří
PříspěvekNapsal: čtv 25. čer. 2009 16:09 
Můj pes, 8měs. při každém zavření do kotce začne olizovat mříže. Hrozně moc slintá, až si člověk myslí že se tam rozlila voda. To stejné dělá např. v práci, když odejdu na oběd. Líže dveře až je venku louže. Pomůže někdo radou jak ho olizování odnaučit? Děkuji, Michal.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: ned 28. čer. 2009 15:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Mufino aj tento probém súvisí s nesamostatnosťou. Neodúčaš teda samotné olizovanie, ale podporuješ samostatnosť psa. Prečítaj si v okolitých témach základy.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: stř 01. črc. 2009 16:49 
Dobrý den.Myslím, že jsem to tu probádala vše a spoustu věcí jsem vyzkoušela a Max(5ti letý kříženec sibiřského husky) doma sám prostě nebude a hotovo(volá mě, skáče na kliku a na nábytek,pokud je doma více hodin začne demolovat moje věci-boty atd). Nicméně to nevzdávám. A začnu znova a lépe. Jak jsem pochopila pravděpodobně je to má chyba. Jen mám pár otázek abych vše udělala správně. Když jsem s ním je zlatíčko. Máme i zkoušky základní ovladatelnosti. Doma leží na pelíšku jen se na nás občas podívá kde jsem a zase si hledí svého nebo kouká z okna atd...A s tím souvisí můj první dotaz-musím se před ním zavírat když tohle umí? Vyzkoušela jsem to a je v pohodě. Vydrží i celý den za dveřmi-ví že jsem vedle. I když se chystám ven- začne vyvádět(už to ale není tak hrozné jako dřív)-pošlu ho na místo. Poslechne jen někdy trochu pokňourává a je napnutý, ale leží-odcházím-leží dokud ho nezavolám(to vylítne jak na pérku). Odcházím ale i bez něho a jakmile zavřu dveře začne štěkat, někdy dřív, někdy později. Někdy se po chvilce vrátím, pošlu ho rozlobená na místo a zase odejdu. Při příchodu nevítám nebo ho jen vlažně pozdravím.Až když se uklidní tak se s ním pomazlím. Předem děkuji za jakékoliv rady.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: stř 01. črc. 2009 17:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
pravděpodobně má spojeno oblíkání- panička odchází- oblečte se na pět minut si ejště sedněte uvařte si kafe nebo něco podobného zase se vysvlečtě aby pes nepoznal kdy budete opravdu odcházet. neloučit nevítat. a začít po malých časových usecích - prostě uplně od začátku

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sousedi a štěkání
PříspěvekNapsal: pon 13. črc. 2009 11:43 
Dobrý den, máme uplný stejný problém. Sousedi si stále ztěžují na naší fenu. Jsou jí 3 roky a kousek. Když byla štěně tak taky knučela a štěkala. Ale po asi měsíci přestala a byla v klidu. Po dvou letech začala opět štěkat. Stála jsem u baráku a hletala rušivý elementy. Nakonec jsem zjistila, že štěka když někdo dupe po schodech, nebo ječivý dítě. Bouchání dveří, schránky apod. Prostě jsi vzala do hlavy, že po dobu co jsme v práci bude hlídat byt. Akorát mě zaráží po ránu co odejdem do práce. Po 15 minutách po odchodu začne štěkat a přestane po 30 minutách. Akorád pořád posloucháme stížnosti od sousedů. Je to nepříjemný, ale nevíme si už rady. když jsme doma a začne štěkat, tak jí za to ještě nadáváme a říkáme , že nesmí štěkat doma. Můžete mi prosím poradit bod po bodu jak se máme zachovat? Děkuji moc


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sousedi a štěkání
PříspěvekNapsal: pon 13. črc. 2009 19:12 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Takto se chovají znudění psi, kteří nemají nic jiného na práci.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: stř 15. črc. 2009 06:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
Škoda, že někteří poznají tyto stránky až po pořízení psa..Já na ně přišla cca 2 měsíce před koupí fenky a jsem šťastná. Četla jsem celou poradnu (a stále čtu) až do pomalého vysílení :Hangman: Hodně mi to pomohlo a dnes nemám problém..Jako by jsme se vyhnuli všem problémům, který mohli nastat tím, že jsme byli na ně připravení a věděli hned od začátku jak se ke štěněti chovat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 18:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. čer. 2006 18:01
Příspěvky: 67
Bydliště: Praha
Dobrý den, tak se připojím se svou prosbou:
Rodina přítele si před 14 dny pořídila šestiměsíčního psa Flat coated retrívra. Zatím je vždycky aspoň jeden člen rodiny doma, pes je uvnitř, vetšinou polehává nebo si hraje. V noci spí na chodbě, před ložnicí v 1. patře, a je vpohodě. Ovšem cílem je, aby ležel pod schody, a při přesunutí tam kňučí. Na žrádlo se zavírá do kotce, zatím na krátkou dobu (jen na to krmení), a samozřejmě štěká (po tom, co dojí), hračky, kosti, větve ho nezajímají... Ve chvíli, kdy se uklidní, je puštěný zase ven, resp. dovnitř k nám. Řešíme, jak postupovat správně, až přijde září a pes bude muset vydržet půl dne sám. Nevíme, jestli bude utíkat (přeskakovat nebo podhrabávat plot), ale byli bychom rádi, kdyby mohl být na zahradě. Nebo je lepší nekompromisně ho zavřít? A prosím o Vaše názory na elektrické ohradníky pro psy, dlouhou šňůru (runway) a jiné prostředky...
Mockrát děkuju, věřtě, že se snažíme předejít všem chybám, a budeme za všechny podnětné návrhy vděční :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 18:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Proč nutit psa spát pod schodama? A proč ho zavíraj na krmení do kotce? Nějak nechápu smysl. A jsou prázdniny, tak je čas na trénovaní přece.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: stř 22. črc. 2009 12:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. čer. 2006 18:01
Příspěvky: 67
Bydliště: Praha
Protože jen co bude trochu větší, do té chodbičky před ložnici už se nevejde, resp. ona vede ještě ke dvěma dalším pokojům a už teď ho musíme překračovat. A to krmení v kotci je proto, aby si na ten kotec zvykal, myslím...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 518 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!