Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:01
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 518 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: ned 26. črc. 2009 23:17 
Dobrý den,

jsem už zoufalá z našeho psa. Je to whippet, pořidili jsme si ho ve 3,5 měsícech, nyní mu je 8 měsíců a stále nedokáže být doma sám. Strašně vyje. Bydlíme v bytovce a samozřejmě musíme chodit do práce. Pokud nás pes cítí není s ním žádný problém. Poslechne na slovo, vydrží hodiny sám v jiné místnosti, nebo zavřený v bytě, když např. vytírám na chodbě. Dělám vše jak je v poradně popsáno, ale nic nepomáhá. Neloučíme se, nevítáme se, při odchodu pes nevyvádí, sám si jde na místo, nechávám mu morkovou kost a pár hraček. Ničeho si nevšímá a po 15 min. začne štěkat a výt a vydrží i 2 hodiny v kuse (nahráváme si ho). Déle než 2 hoďky doma nikdy nebyl. Začali jsme po pár minutách až jsme úspěšně došli na 2 hodiny. Pak tu ale byl celý týden 2 hodiny sám. Ve čtvrtek si tu párkrát zavyl a zaštěkal a v pátek vyl celé 2 hodiny. Nechápu proč s tím opět začal. Znovu jsme začali od začátku, ale už bez úspěchu. Moc vás prosím o radu.
Ještě bych se chtěla zeptat, jak se mám chovat když přijdu a zjistím, že pes vyl? Nikdy nevyje cca 5 min před tím než se vrátíme, tak že ho vlastně nikdy nechytnu při činu. (Nechápu jak to dělá. Je možné, že dokáže na kilometry vycítit že se vracím, nebo má prostě štěstí?) Jak mám tedy psovi dát najevo, že se mi nelíbí, jak se choval v mé nepřítomnosti?
Předem vám děkuji za radu nebo alespoň podporu.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2009 08:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Po, už nemá cenu nějak reagovat. Pes si to nespojí. Takže dělám, jako že se to nedělo. Je to chrt, jakou má aktivitu? Denní harmonogram?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2009 17:28 
Moc děkuji za reakci.

Jednou za 14 dní chodíme trénovat na dostihy. Každý den minimálně jednou jdeme na procházku, nebo na hriště pořádně vyběhat. Tak 2x do týdne se vypravíme na delší "výlet". Min. jednou týdne jezdíme k rodičům, kde na dost velké zahradě řádí se psem a pak se jde ještě ven. Pokaždý než je doma sám ho jdeme alespoň vylítat. Nejsem si ale jistá, zda to má souvislost s unavením. Když jsme ho zavřeli po 6 km procházce, kde se mu opravdu líbilo a lítal celou dobu jak splašenej, ale opravdu na plný pecky, tak vyváděl stejně jako když jde jen na hřiště. Je pravda, že není snadné ho unavit, vlastně opradu unaveného jsem ho viděla jen po celedenním výletu na Sněžku. Jinak mu stačí půl hoďka relaxu a je zase svěží.
Od chovatelky jsme dostali doporučení a nabídku koupit ještě jedno úplně malé štěně. Myslíte, že by to pomoholo, nebo by tu vyli pak oba?
Ještě se chci zeptat, když se podaří, že je zticha je vhodné ho pochválit, dát mu palmsek?

díky


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2009 17:40 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nechválim za něco, co je normální a běžné. A řekla bych, že to s unaveností má docela co dělat. Ani ne tak s fyzickou jako s psychickou. Hrajte nějaké hry na mozek - schovávaná hraček, v který ruce je pamlsek, dogdancing apod. Štěně by pomoc mohlo, ale taky nemuselo a měli byste o problém víc. A ještě jsem nepochopila, jak jednou denně jdete na procházku, to ho venčíte jen jednou denně?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2009 21:34 
Samozřemně, že nevenčíme 1 denně.To že vyjdeme na deset, patnáct minut před bytovku, nebo do lesoparku za bytovkou, aby vykonal potřebu a protáhl se, neberu jako procházka. Pracházkou myslím min. hodinku venku. Venčit chodíme tak 4 za den + min. ta 1 procházka.
Hry na mozek nehrajeme. Teda určitě ne cíleně. Občas venku hledáme klacek. Ani jsem zatím tuto radu nikde nečetla. Spíše jsem četla o výcviku, což děláme.
Děkuji určitě nějaké hry na mozek vymyslím.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 28. črc. 2009 10:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. črc. 2009 14:59
Příspěvky: 14
Bydliště: Pelhřimov
Zdravím,
přečetla jsem si v této poradně: Nevítat ... Platí to i u psů, ktěří dokáží být samostatní? Máme půlročního NO, je přes den pořád sama, pak přijde tchán, dá jí najíst, pak přijedu já a jdeme na procházku, hrajeme si, cvičíme.. Ale když přijedu (někdy zůstávám v práci 2 dny), tak se ráda vítám .. i když nesu tašky, tolik vřele se nevítáme, pohrajeme si až se převleču do domácího ... já bych prostě nerada, aby si ten pes myslel, že ho nemám tolik ráda jako ostatní, když oni přijdou a volají na ní a hop a ty mě tak rkásně vítáš, a šikovná holčička... zdržuji se hlasovích komentářů (max ahoj), tlumím skákání .. Jsme tam tři + kamarád často a není náhodou prohra, když vás pes vítá víc kamaráda než Vás? Tohle bude asi jiná sekce že?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 28. črc. 2009 11:33 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
anii píše:
Ale když přijedu (někdy zůstávám v práci 2 dny), tak se ráda vítám ..
Jsme tam tři + kamarád často a není náhodou prohra, když vás pes vítá víc kamaráda než Vás? Tohle bude asi jiná sekce že?


Chovej se ke svému psu tak, jak to vyhovuje tobě. Nevítat se doporučuje, když je pes nesamostatný a má s tím spojené problémy.
Já moje psy moc nevítám, protože by mě ušlapali, zato u návštěv si vše vynahradí, tam to rozbalí naplno a já se kochám a směju, jak se návštěvě pomalu, ale jistě vymyká situace. Lidi na začátku vždycky říkaj, "jen je nech", tak je nechám, a když jsou moji psi v nejlepším, tak zase řvou "udělej s nima něco".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 28. črc. 2009 15:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
Atom píše:
Od chovatelky jsme dostali doporučení a nabídku koupit ještě jedno úplně malé štěně. Myslíte, že by to pomoholo, nebo by tu vyli pak oba?

prave tu mam nadherny priklad toho ako taketo super rady "skusenych chovatelov" dopadnu..... nestacilo ze zavijal jeden, uz zavijaju dvaja......

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: samota- nevydrzi ani sekundu
PříspěvekNapsal: úte 11. srp. 2009 12:14 
Offline

Registrován: čtv 06. srp. 2009 16:06
Příspěvky: 1
Bydliště: Trencin, Slovenska Republika
Ahoi, potrebovala by som poradit:) mam 4 a pol mesacnu fenku parson terriera, ktora bohuzial nevydrzi ani 10 sekund doma bez toho aby nezacala zavijat a stekat. Problem je v tom ze ked mala asi 11 tyzdnov nechali sme ju samu doa od 11 vecer do 3 v noci a to si yslim ze bol pre nu taky sok ze to nedokaze predychat:/ ja si uvedomujem ze to bola obrovska chyba a keby viem ze to bude mat taketo nasledky vzivote by som to neurobila. Skusam odbiehat na chodbu na 1- 2 minutky ale hned ako zatvorim dvere zacne stakat a knucat a mam pocit ze si ide vystekat hlasivky. Ked sa potom vratim domov- ignorujem ju- ukludni sa lahne si na gauc a vyzera strasne vycerpane- ked sa len pohnam hned uteka k dveram tam si lahne aby som nemohla odist, potom ju zas zavolam do izby poviem jej "miesto, ostan" dam jej piskot a odidem, a cele sa to zas opakuje. Niekedy dokonca ked len otvorim vonkajsie dvere vybehne na chodbu a nechce ist doov:(
Strasne sa bojim hocico urobit aby som to este viac nepokazila po tom co sme ju nechali samu. neviem ci to len tak dobre hra ale vazne sa na mna pozra tag vycitavo a akoby som ju utirala na smrt, je to strasne:(
Potrebovala by so len pocut co mam robit, aby to bolo spravne a nazhorsila situaciu:/

Dakujem veelmi pekne:) yarah


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Lojza
PříspěvekNapsal: stř 02. zář. 2009 08:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 01. zář. 2009 09:12
Příspěvky: 16
Bydliště: Libčice nad Vltavou
Dobrý den všem. Máme štěně (no štěně 9 měsíčního Jacka Russela) Je super. AŽ na to, že jak se tu píše v době naší nepřítomnosti píše. nemám mnoho času číst tyto maily a to co jsem přečetla.. no ať to neokecávám. Nevíme si rady se štěkáním. Ráno jsem volala p. Desenskému, ale samozřejmě mi řekl, ať si prostuduju všechny články.. Nevím jak našeho Lojzu odnaučit štěkat. Udělala jsem jeden hlavní problém a ten, že jsem prosila souseda, aby nám ho pokud bude doma dlouho sám(10 hodin) vyvenčil. Ale samozžejmě takto to nejde pořád a musíme to nějak řešit. Je mi to strašně líto, protože ho miluju a nevzdám se ho!!! Nejradši bych se za vámi rozjela, ale asi to nemá cenu.. Lidi si tu na Lojzu stěžijí že štěká a vyje. Bylo nám jako asi všem pohrozeno, že pokud nepřestane, budou problémy.

---zlúčenie príspevkov---

Nevím jaká máme práva, co nám můžou. Přítel četl do noci tyto diskuze, já také a tak nějak co jsem z toho vyčetla je: ignorace psa, pochopení, že řvaním si cokoli vynutí...ale nějak nevím jak toto uskutečnit. Představa, že přijdu po 10 hod domu a budu ho jako by ignorovat se mi zdá šílená. udělali jsme to tak, ale neumim si představit, že toto !ignorování! ho přiměje k tomu, že předtane štěkat když tu nejsme. udělám cokoli na světě, abych tomu pomohla, už jen proto, že vím, že je to z části moje vina. Prosím vás všechny, vím, že to tu píšete asi po stopadesáté, ale poraďte mi jak na Lojzu. Jsem z toho opravdu neštastná. Bydlíme v paneláku v 1. patře, koukám na netu na odhlučnění dveří a podobné, bojím se ale, že za to vyhodíme spoustu peněz a k ničemu. Neumím si už bez něj svůj život představit moc všem děkuji, opravdu si toho moc vážím!!!!!!!!!!!!! Potřebujeme rady jak na něj :cry: jak ho přinutit pochopit, že přijdem a že nesmí štěkat.. :| ještě jednom moc děkuji za jakoukoliv reakci!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: stř 02. zář. 2009 15:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Katka čítala si toho naozaj málo, alebo si si to, čo si prečítala, zjednodušila. Riešenie nesamostatnosti musí byť komplexné a postupné. Základ nie je ignorovať psa po 10 hodinách neprítomnosti, ale postupný návyk, aj čo sa týka dĺžky času, ktorý pes zvládne. Zamysli sa nad tým, aké má pes potreby, čo sa týka činnosti a pohybu a ako sú naplnené. Prečítať si túto konkrétnu tému nezaberie až tak veľa času, ak ti pes za to stojí.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 06:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 01. zář. 2009 09:12
Příspěvky: 16
Bydliště: Libčice nad Vltavou
Díky za odpověd. Jasně, že mi za to stojí, asi tu pořádně neumím hledat, můžu na net ráno rychle v práci a nemám moc času učíme ho, že za námi nemůže pořád cupitat, kdykoli se kamkoli hnu, říkám mu pelíšek...aby se naučil být sám. myslíte, že by pomohlo, kdybych mu zpřístupnila pohyb i v dalším místnostech? Jako že by nebyl tak "vynervovanej" že je zase jen v té kuchyni odkud nemůže pryč??? co škola psů? Lojza nikdy co ho máme doma, nezaštěkal jen tak do vzduchu, nikdy. Soused mi říkal, že to neni jako by štěkání, ale vytí no, jako by plakání, stýská se mu. Prosím vás do jakého věku je jako by pes štěnětem? myslíte si, že v 9 měsících je pochopitelné, že pláče, proto že je ještě štěně? (nebo jak to mám napsat) S Lojzou chodím na půl hodiny ven, pak když přijdem jdeme já nevim, na 15 minut a pak od 6 hod cca jdeme na pole honit zajíce a to jsme venku tak 2,5 hod..a to pak přijde a padne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 07:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 01. zář. 2009 09:12
Příspěvky: 16
Bydliště: Libčice nad Vltavou
Takže po této stránce je vyčerpaný si myslim dost. Můžete mě tedy prosím navézt kde se toto přesně dočtu? jde o to odcházení, přicházení, zkoušení ho co vydrží..? mám si vzít dovolenou a poslouchat ho zvenčí a kdykoli ho uslyším, mám přijít a říct mu, že to nesmí? a nebo ho mám právě ignorovat a dělat, že ho neslyším?? to mi přijde logický no..tím by měl pochopit, že mě to nezajímá a že se z něho nep...... že????


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 10:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Ono taky jde o to, jak reagujete vy, protože jestli odcházíte s výčitkami, že bude zase chudáček sám moc se nepohnete. Ruda tu někde psal takový skoro postup jak na to, zkuste si to najít a pročíst. Nesmíte nic uspěchat a je to běh na dlouhu tarť. Nebude to hned. Začala bych nevítáním a neloučením, zkoušela odcházet na krátkou dobu, než začne pes vyvádět a tak postupně pilovat.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 10:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
To od Rudy je tady

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 11:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jo a poznámka, překopejte denní harmonogram, prohoďte ranní vycázku za odpolední. Pes nemá bejt unavenej večír, ale právě ráno, aby prospal čas, kdy je páník v práci :wink: Já taky stávám o dobrou hodinu dřív, aby natáhla psovi stopu nebo mu šla házet disky, aby vydržel po dobu, co jsem ve škole.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 12:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 01. zář. 2009 09:12
Příspěvky: 16
Bydliště: Libčice nad Vltavou
Děkuji moc za rady. Já vstávám brzy ráno takže si neumím představit kdy bych ho venčila, už ted vstávám v 5 hod, abych se s ním na 30 minut prošla. S krátkými procházkami je to těžké, protože přijedu domu vždy ve 4 hod a venčení probíhá ráno a pak odpo.. :( Přítel měl dobrou práci v místě bydliště takže tyto drastické podmínky neměli Lojzu vůbec potkat, ale samozřejmě já míním a život mění!!!!..je to moc hodin no :cry: Za odkaz moc moc děkuju!!!!!! vše přečtu. O víkendu budu tedy odcházet ven a číhat před barákem a když ho uslyším, hned uteču domu, přijdu do kuchyně, kde je zavřenej a budu ho ignorovat a dělat, že je mi to jedno a že tím nic nezíská!! a nebo mám přijít a začít se slovem -nesmíš???? a pořád dokola (odejdu, uslyšim ho, přijdu a zase nesmíš??) ach jo. Musim se především jak píšete vy srovnat já a hrdě a natvrdo odejít. Já se s ním jako nijak neloučím, zaženu ho do kuchyně, zavelim do pelíšku a řeknu: čekej.. a pak obcházím každý den souseda a ptám se co Lojza, protože já samozřejmě nevím jak vyvádí dokud mi to někdo neřekne. Ale asi se neni ničemu divit když je tak dlouho sám, že..? :roll: ještě jednou moc moc díky všem!!! Vážím si toho!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 12:30 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
U svých psů jsem si vzala dovolenou a trenovala hodně pomalu. Několikrát za den odešla do jiné místnosti, zavřela dveře, třeba jenom na pár minut, po návratu k psovi se chovat bez emocí. Pak jsem se šla projít do města na půl hoďky. Druhý den třeba na hodinu a pořád se chovat ke psoj, jakože je to ta nejnormálnější věc na světě. Ráno utahat ( při dovolené to šlo - třeba i na dvě hodiny, aby se naučil dopoledne spát ), pak dostali nažrat, pak jsem si třeba zašla na kafe k sousedce, prostě nenuceně, co člověka zrovna napadne a nenápadně a pomalu zvyšovat dobu odloučení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 12:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ne, tím, že přijdeš domu, když spustí, tak mu tím vyhovíš. Nejlepší je to opravdu cvičit postupně pomalu. A s tím chozením jak ocásek, neříkejte "pelíšek" ani nic jinýho. Jen ho prostě ignorujte, zavírejte mu dveře před čumákem... A když nemůžeš vstt dřív, tak se s nim neprocházej tu půlhodinu, ale pořádně ho unav, lze to i za půl hodiny. a domu mu djete třeba morkovou kost, tou se i zabaví snáž, než nějakou hračkou. Super jsou i hodně rozvětvené větve a i s listím, sice se to mak musí uklidit, ale hlavně že je pes v klidu a neničí nic jinýho. Vše na poradně je tu napsané. Jen to chce čas na pročtení, na zamyšlení a na to, ho to naučit, to chce času nejvíc.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 14:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 01. zář. 2009 09:12
Příspěvky: 16
Bydliště: Libčice nad Vltavou
Nevyhovim mu, myslím tím, že když ho uslyším štěkat a výt, přijdu nazpět domu, do kuchyně, zvolám "nesmíš" nebo jiný povel a zase odejdu.. ne že až zaštěká, přijdu domu a zůstanu tam. Jen mu poručím, že toto nesmí a zase odejdu a takto chodit dokud přestane (pokud přestane) Ale asi bude lepší varianta č.2 a to když ho uslyším štěkat, přijdu, vlezu do kuchyně, nepodívám se na něj, projdu se tam a zase bez jediného "a" odejdu, je to tak?? prostě ifnorace a ignorace. Aby pochopil, že štěkáním ničeho nedocílí. Tu větev si nemůže zapíchnout já nevim do krku? nemusím se bát, že by si s ní nějak ublížíl v tom zápalu hry?? Korkovou kost nemůžu nikde sehnat :( Opět moc všem děkuji za rady a zkušenosti!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 14:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
To, ze prijdete kdyz bude vyvadet znamena, ze vyhral, protoze si spoji stekani=prichod panicky. Musite prijit driv nez zacne vyvyadet nebo pockat nez se uklidni. I kdyz jej budete ignorovat, on dosahl sveho a to je vas prichod. Vetev rozkouse, nemelo by to mit zadne nasledky a hledejte MORKOVOU kost, syrovou v reznictvi.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 07:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 01. zář. 2009 09:12
Příspěvky: 16
Bydliště: Libčice nad Vltavou
Díky, díky, budu shánět :-) větev mu donesu. A o víkendu budeme odcházet po etapách, na hoďku, na dvě a vždy když bude klid. Budu ho ignorovat, nebudu se s ním vítat a budu dělat jako by nic. Pak po chvíli ho třeba přivítám..vklidu. Chtěla bych mu vynahradit to, jak je pořád a pořád sám..dát mu o víkendu klid na duši, ale musim ted zatnout zuby a i tak stále odcházet a odcházet a cepovat ho k samostatnosti :roll: a odhánět ho ode mě. Kdyby měl prosím ještě někdo nějakou radu, zkušenost budu všem moc vděčná :-)) moc dííííky!!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 07:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nevím jak na tom ste, ale hodina je ze začtku možná moc. Stačilo by se obléknout a sednout si třeba k televizi. Potřebujou se přetrhat všechny vazby a návaznosti, které by mu mohli signalizovat váš odchod. Pak stačí zase vyjít ze dveří, zamknout a pak zase odemknout a hned vejít...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 09:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Dobré je ještě psa pořádně utahat a odejít když bude usínat a vrátit se než začne povyk. Unavený pes nemá moc chuť na lotroviny.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 11:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 01. zář. 2009 09:12
Příspěvky: 16
Bydliště: Libčice nad Vltavou
Lojza když jsme doma spí skoro pořád, ale jak se budu chystat ven, no vůbec když se pohnu, hned si myslí, že se jde ven a vzbudí se a čeká co se bude dít :? ale určitě se ho budu snažit utahat, aby měl tendenci usnout a v tom se vypařim bez nějakého loučení.. S obléknutím a slíknutím, odechodem a zpětným příchodem také budu pracovat. Moje oblékání nemá (si myslím) spojené s tím, že odcházím a že musí začít stres, hned vrtí ocasem a čeká co bude..ale vše zkusím.
Kdybyste ho viděli jak je hodnej. Včera jsme ho koupali, ani se nehnul, ani o krok. Každej v okolí nám říká, jak je Lojza hodnej a že kdyby takový byli všechny psi. On je hrozně hravej, uplně s každým si chce hrát, tančí na místě, čůrá a blázní. No vždyt to znáte, ten váš je prostě váš :heart: Ikdyž teď jak se všude hárá, nesoustředí se mi na míčky, na nic a chytí stopu a jede si po svém. Vždy ho chytnu za kůži, vyzvednu ho, dám si ho před oči a řeknu mu, že nesmí! ale ženksá je ženská že :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 11:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 01. zář. 2009 09:12
Příspěvky: 16
Bydliště: Libčice nad Vltavou
S tím vrácením než bude povyk.. já nevim přeci kdy začne povyk :( mám odejít, přijít třeba já nevim, za 15 minut, pak na 30 minut, když bude řvát, počkám až přestane a jako by nic přijdu a ignoruju..a dokola dokola..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 12:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Vždycky je lepší přijít pro jistotu o něco dříve a postupně dobu prodlužovat. Mimochodem to zvedání za kůži je docela brutál. Dejte si vyhledat tresty a pochopíte.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 14:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
Katka Štičková píše:
Moje oblékání nemá (si myslím) spojené s tím, že odcházím a že musí začít stres, hned vrtí ocasem a čeká co bude..

pokial akymkolvek pohybom reaguje na to, ze sa obliekas, ma to s niecim spojene a zvacsa kazdy pes vie ze ides prec. ide tu o to, presvedcit ho o tom, ze to ze si na seba hadzes rifle a tricko s bundou nestoji ani len za to aby zdvihol hlavu od spania. oblec sa a sadni si pred telku, potom sa zase vyzlec a iba v papuciach vybehni na chodbu a zabuchni za sebou dvere, potom sa vrat akoze si nieco zabudla a vezmi si do ruky trebars igelitku, zase odid zase sa vrat a tak dalej az na to pesan prestane reagovat. oblec sa napr. ked si ides urobit kavu, proste narob mu taky strasny zmatok v tom kedy odchadzas a kedy sa obliekas, ze to prestane vnimat a zdvihne sa az ked povies ze sa ide na vychadzku.... a potom dopadnes ako my doma, ze nase baby ani len zadok nezdvihnu ked sa vratime vecer domov aby nas privitali :lol: , lebo predsa pri prichode sa nevita :lol:

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 16:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 01. zář. 2009 09:12
Příspěvky: 16
Bydliště: Libčice nad Vltavou
Dakujem pekne :lol: nečetla jsem si vůbec jaké mají dostávat tresty, to mám jen od znáných, chytit ho za krkem s tím, že je to nebolí a hlavně koukat mu do očí, aby věděl, že to myslím vážně.. ale koukám, že tedy asi budu muset číst stále a stále a i jiné kapitoly.. nechci ho nijak bacit a přestaň a nesmíš by mi vyřvalo hlasivky. Juknu na to..snad mě v práci nevyhodí za to, kolik hodin já strávím na netu.. :mrgreen: díky moc za rady. Jdu ho vyblbnout na pole za zajícema :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: sob 05. zář. 2009 20:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
tak ackoliv jsem si nemyslela,ze to nastane,tak jsem se priradila do klubu vyvadejicich psu po odchodu panicka.v novem bydlisti jsme 14 dni a mysleli jsme si,ze arwen poknikava po nasem odchodu jen chvili a pak da pokoj.neloucime se s ni,je pravda,ze po prichodu je u ni takovy naval emoci,ze ji musime strcit do huby hracku a pak ji drbeme,kdyz si pred nas leha na zada.takze asi ignorovat uplne dokud se neuklidni?dneska tady byl soused,ze arwen klidne i pul dne vyje,coz je problem,ktery musime akutne resit.ze je doma sama,ji nelitujeme,je pravda,ze driv byla zvykla byt sama max.4 nebo 5 hodin a ne kazdy den,coz se zmenilo.to,ze bych ji rano utahala si osobne nemyslim,ze by stacilo,problem bude v te nesamostatnosti.veci nenici.pomohlo by trenovat to zavirani dveri a nechavat ji v jinem pokoji? a dvere otevirat driv nez zacne vyvadet,nebo ji nechat zacit jecet a potom ji teda naznacit,ze tohle chovani je teda znacne nezadouci? nerada bych ji zacala davat nekam na hlidani,to ten problem neresi,nejhorsi ale je,ze je clovek pod casovym tlakem ze strany sousedu a ono se to ze dne na den asi nevyresi...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: ned 06. zář. 2009 11:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 01. zář. 2009 09:12
Příspěvky: 16
Bydliště: Libčice nad Vltavou
Já sice patřím mezi ty kterým pes vyje stále, ale určo vím, že musíte přijít ve chvíli kdy neječí, kdy je klid!!! pak se máte obléknout, nikam ale nejít a zůstat doma. Potom odejít z bytu, zamknout, ale hned přijít jako že jste si něco zapomněla...a jako by ho zblbnout celého..toto mi radili lidi tady, čtěte psaní viz výše uvedené...tak mi to vše píšou.. nevítání a neloučení je prý také důležité. Aby pochopil, že si tím nic nezíská. No já radím, ale sama mám ten problém.. :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pon 07. zář. 2009 10:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Já bych kromě toho učení samostatnosti ještě odhlučnila byt, aby sousedům nepraskla hlava, než se to pes naučí. Udělala jsem to samé, kromě trénování ještě odhlučňovala. Vyplatí se to stran lepšího soužití se sousedy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pon 07. zář. 2009 11:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
je to cihlak pod vysehradem, tak to asi neni takova hruza jako v panelaku, ono to neni ani stekani ani vyti,ale takove to kvik,kvik.....akorat soused dela nocni,takze spi ve dne a jeho loznice zrejme sousedi s tou nasi,takze kdyz kvici tam,je to slyset.dneska jsme ji nechali v kuchyni,to je v podstate na druhe strane bytu a uvidime co se stane.Rano jsem s ni sla ven,jakoze naslapnu malou stopicku,dala jsem do ni pamlsky a sli jsme se jeste projit.no a nekdo nam ty pamlsky sezral,takze stopa se nekonala...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pon 07. zář. 2009 12:46 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Mellorn píše:
je to cihlak pod vysehradem, tak to asi neni takova hruza jako v panelaku, ono to neni ani stekani ani vyti,ale takove to kvik,kvik.....akorat soused dela nocni,takze spi ve dne a jeho loznice zrejme sousedi s tou nasi,takze kdyz kvici tam,je to slyset.dneska jsme ji nechali v kuchyni,to je v podstate na druhe strane bytu a uvidime co se stane.Rano jsem s ni sla ven,jakoze naslapnu malou stopicku,dala jsem do ni pamlsky a sli jsme se jeste projit.no a nekdo nam ty pamlsky sezral,takze stopa se nekonala...


Mellorn, být tebou, vemu dovču a začínám od začátku. myslím si, že je to reakce na změnu prostředí a ona potřebuje s tím trochu pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pon 07. zář. 2009 12:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
To neni spatny napad Dorotko,akorat mam poslednich 5 dni,coz by nebyl problem,akorat mi ji ted nedaj.budeme to muset nejak zvladnout za pochodu a jeste mame vikendy.tak jsem si pochvalovala,jak je doma hodna,ze nic nenici,ale to kviceni,ktre vadi sousedum je snad jeste horsi...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 08. zář. 2009 10:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. zář. 2006 19:05
Příspěvky: 37
Bydliště: praha
Mě se teda ještě osvědčilo, že když jsem psa nechala někde a on tam vyváděl, vrátila jsem se, ale absolutně jsem ho ignorovala, ani okem jsem o něj nezavadila, něco jsem si vzala, jako že jsem to zapoměla a zase jsem odešla a zase ho tam zavřela. Aby viděl, že tam třeba i jsem, ale vlastně ho vůbec neslyším a je mu to k ničemu, že i když vejdu, nic tím nezíská. Když jsem ho pak pouštěla zase k sobě, tak to nebylo žádné - no tak pojď , ale zase jsem s úplnou ignorací vešla, něco si vzala nechala dveře otevřené aby si prošel ven, jako že je mi to jedno. Všecko beze slova a pohledu a s klidem. Vždycky i sebemenší i negativní pozornost při příchodu i odchodu byla na škodu. A taky jsem dávala nějakou žužlací hračku, ale ne při odchodu, ale předtím a odejdu v průběhu žužlání. A samozřejmě nejdřív odejít na chvíli a často, pak na dýl atd. Určitě si brzo zvykne, ale po příchodu bych nevítala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 08. zář. 2009 10:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
to zni taky rozumne.vcera si kuchyni otevrela a smejdila po byte,neznicila teda nic,ale zjistili jsme novinku ,a to ,ze vyje.driv vyla jen na sanitku.pritel poslouchal venku,protoze bydlime v prizemi,tak ji prej slysel,kdyz jeste byla zavrena v kuchyni,protoze se vracel se podivat,ale nereagoval na ni.takze to musi byt slusny kraval.ja si myslim,ze o nem vedela,ze je venku,myslim,ze ho citila,prece jen,rypak ma dost dobry 8)

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 08. zář. 2009 11:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. lis. 2008 15:33
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha
Mellorn píše:
takze to musi byt slusny kraval.


Vytí je děsně slyšet. Já když jdu pryč, nechávám psa v chodbě, kde nemá přístup k oknům (umí si je otevřít a já si zase umím představit, že skočí na zahradu, ze zahrady přes plot...) a mezi ním a vchodovými dveřmi jsou ještě jedny dveře, takže je v útrobách domu. A stejně ho slyším ještě padesát metrů od baráku. Když se do toho opře a máme otevřený okna a dveře na zahradu, což máme od jara do podzimu, nese se jeho vytí celým radotínským údolím. (já to teda miluju :-) , jenomže jsem v jiné situaci ) Tak přeju hodně tolerantní sousedy a Arwence, aby si zvykla. Ale jestli vyla vždycky jen výjimečně, snad to netrvá dlouho. Zkus nahrávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 08. zář. 2009 11:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
o nahravani uvazuju,akorat nemam zarizeni,nekde bych si potrebovala pujcit alespon diktafon....me se vyti taky libi,ale v baraku takovejch asi moc nebude....na chodbe bejt nemuze,tam jsou dvere do bytu a tema se to nese taky slusne....uz aby si zvykla.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 08. zář. 2009 18:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 01. zář. 2009 09:12
Příspěvky: 16
Bydliště: Libčice nad Vltavou
Zdravím všechny, můžu se zepat jak jste vyřešila tu zvukovou izolaci?? co všechno jste nechala odhlučnit? celou tu místnost v které je pes? Kde se mám po této variantě ptát, na koho se obrátit? Jinak minulý týden(koncem týdne) říkal soused, že byl Lojza trošku klidnější, ale jelikož o víkendu jsme s ním byli tak včera zase řval!!!! Morkové kosti se ani nedotkl, až když jsem přišla domu, to vzal vše co bylo okolo něj a nevěděl co dřív. Když si vezmu den volna, mám já nevim třeba 5 x denně po etapách odcházet na půl hodky, odpo třeba na hoďku..prostě vícekrát denně a pomalu prodlužovat. Budu hodně drzá kdybych se zeptala, zda někdo z vás je z Phy, okolí Phy a popovídali si o tom vklidu mezi 4 očima, at to není po mailech?? já jsem z Kralup, ale dojedu kam bude potřeba po okolí... zatím naschle Katka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 08. zář. 2009 18:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
No ono se to odhlučnění dělá pomocí vrtev materiálu a vzduchu na zdi/stropě, samozřejmě v panelákovym bytě se ten zvuk táhne i stoupačkama, tak je to hodně těžký a asi úplně odhlučnit to nepůjde....ale já nechala koženkovat dveře, to stačilo.....kamarádka architektka řikala, že se to může udělat i tak, že se dá na strop podhled, kterej není až úplně do krajů stěn, kde bude izolační vrstvou jak ta podhlehová deska, tak ten ten vzduch mezi podhledem a stropem. Na zdi se to snad dává nějak podobně....stavební firmy by měly poradit. Ale je to hodně drahý a samozřejmě to zmenší prostor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 08:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
dvere na chodbu jsme chteli odhlucnit stejne.vcera byla v te kuchyni a kdyz jsem prisla domu,tak jsem myslela,ze me omejou.dvere kolem dokola rozkousany,na zemi trisky a poskrabana zed....proste jeji problem je,kdyz je nekde zavrena,pokud ma pristup do celyho bytu neudela nic,ale zase vyje...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 12:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Je to fakt asi kravina, jen se zeptám - co třeba nějakej domácí kotec? Tim nemyslim kenelu, nebo klícku, ale fakt něco rozměrem kotce, třeba se shrnovacíma mřížema, aby se to dalo po příchodu stáhnout ke stěně, třeba tak přepažit půl pokoje....než doučíš samostatnost, rozebere ti domácnost na třísky....nebo pronajmout kotec někde poblíž na cvičáku....nebo u někoho známýho na zahradě....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 13:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 01. zář. 2009 09:12
Příspěvky: 16
Bydliště: Libčice nad Vltavou
Koženkovat dveře to stačí třeba v Hornbachu?? tam vím, že to mají..sešívačkou se to má sešít nějak k sobě, dát pořádné těsnění ... s těma stoupačkama to je právě to!!! v kuchyni jsou no.. do obýváku se bojíme, že by to tam zničil, takže zbývá zase ta kuchyň.. a chodba, kdyby se to nechalo okoženkovat.. :( to je takový trápení!!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 13:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Mellorn zdá sa mi,že si písala, že ak si ju nechala niekde mimo domova, tak blbla, je to tak? To isté robí na novom. Treba sa správať tak, aby pochopila, veľa odchádzať a vracať sa naspäť, aby zistila, že ste teraz doma tam, kam sa vraciate. Urobiť v novom atmosféru domova, nepýtaj sa ma, ako, natoľko tú tvoju potvoru nepoznám, ale ty by si mala. Postupnosť, ktorú k vyriešeniu potrebuješ, nenahradíš ničím, môžeš ju len podporiť. Ja by som si na tvojom mieste prečítala kľudne znova témy o nesamostatnosti, niečo z toho, čo sa tam píše, ťa iste nakopne. Ignorovaním postupnosti sa nesprávne návyky upevňujú, aj keď sa v ostatnom rozkrájaš.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 13:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Mě k dovršení Bonyho neřvaní pomohla i jenda nestandrátní pomůcka: úvaz. Jelikož byl naučenej samostatnosti na úvaze (neřval, ležel, nepřekusoval když sjem ho někam uvázala) tak jsem to vyzkoušela i doma. Uvázala jsem ho k posteli na jeho pelech, na dosah misce s vodou. A byl klid. Párkrát jsem to zopakovala a už nemusí bejt uvázanej - samozřejmě jsem to podporovala i ostatníma způsobama jako je nevítání, neloučení, odcházení z místnosti... Všichni lidi na privátě (6) maj zakázáno si ho všímat a hladit.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 08:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
dneska ji mam na hlidani u Ely v Radotine. My jsme ji objednali velikou klec,proste ten byt demolovat nesmi,to co mi nevadilo ve starem,protoze to nejak vyrazne snad nevadilo ani tehdejsimu priteli,tak ted si to nemuze dovolit.Rano ji vylitam a budu tam chodit v poledne na venceni a potom bude s nama,az prijdeme. Ja teda z toho nijak nadsena nejsem ,ze bude v te kleci,ale dokud to nevyresime,neda se nic delat.Akorat by me zajimalo,kdyz jeci a u toho demoluje jak postupovat.Pokud uslysim skrabani na dvere a u toho kviceni,mam dvere zprudka otevrit a tim ji to bacne do nosu a spoji si,ze dvere se nenici?anebo tam vlizt,kdyz je potichu?Aby si zase nespojila,ze kdyz bude jecet,tak tam prijdu a negativni pozornost je taky pozornost....diky za rady.Nesamostatnost si urcite prectu znovu,ale zacinam v tom mit trochu zmatek a nechci zkouset co zabere a litat zprava doleva.Tu dovolenou si asi vezmu,tech poslednich par dni...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 09:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
No Lucko, vůbec Ti to nezávidím a doufám, že nebudu za týden řešit stejný problém, zůstáváme sice ve stejném bytě, ale byt bude po rekonstrukci úplně jiný(zazděné dveře, do teď byl byt průchozí a uspořádání koupelny bude taky stavebně jinak, i kuchyň bude jinak a pelíšek bude jinde). Taky přemítám, jak to psí hlava přïjme a v duchu se modlím, aby nic nezničila... :Hangman:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 09:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Proč to řešíš? Víš, kolik změn zažili moji psi od stěhování z Ovčár na Vlčáry? Problémy se neřeší, dokud nenastanou a když už se řeší, pak zcela nenápadně, aby si toho pes nevšiml, nebo to začne také řešit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 10:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Nenápadně? To si dovedu představit u Tebe nebo u mě, kdybych bydlela sama, ale proč to trošku řeším, po tom, co tu píše Lucka, protože to manžel řešit nenápadně rozhodně nebude. To vím jistě. :Hangman: Ale jasně, uvidíme, až to vypukne a nastěhujeme se do nového. :rolleyes:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 518 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!