Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 10:12
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: stř 19. pro. 2012 23:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:12
Příspěvky: 534
Bydliště: Praha 8
Témata ohledně štěkání doma jsem několikrát přelouskala, samozřejmě se neloučím a nevítám, nemám pocit viny, že jsou sami...ale stejně to nějak nefunguje. Šiva byla vždycky závislák, ale se štěkáním o samotě doma, ani s demolicemi neměla v žádném bydlišti problém (stěhovala se za ty dva roky 3x). Takže jsem ani já nepřikládala význam tomu, že už se zase stěhujem, myslela jsem si, že si zvykne, stejně jako všude jinde. Ale je problém. Je to byt v přízemí, takže všichni chodí kolem našich dveří, tohle už aspoň neřeší, ani zvuky z venku v žádném z pokojů (v mojí přítomnosti). Ale o samotě ne. Nahrávala jsem několikrát a štěká, ale ne v kuse, ale zdá se že na podněty z venku. V dobu nepřítomnosti jsou oba zavřený v nejvzdálenějším pokoji od vchodu. Je poprskané spodní balkonové okno, myslím, že štěká na procházející lidi, stejně tak jako pes za plotem. Předtím jsme bydleli ve vyšších patrech. Druhej pes je zticha. Vážně už si nevím rady.

_________________
Jana, Šiva a Goro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: čtv 20. pro. 2012 10:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Coby první pomoc - žaluzii na spodní okno, ať tam nevidí?

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: čtv 20. pro. 2012 15:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:12
Příspěvky: 534
Bydliště: Praha 8
To si nerisknu, mohla by je roztrhat. Dnes jsem na balkonové dveře nalepila matraci a zapřela křeslem, psy ráno utahala, ještě jsem poschovávala v pokoji piškoty a zapomněla jsem spustit nahrávání #-o Aspoň teď o svátcích bude dost času na trajdání ven/domů/ven/domů. Doufám, že jí z toho hrábne dřív než mě a bude klid.

_________________
Jana, Šiva a Goro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: čtv 20. pro. 2012 19:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Měl by stačit jenom závěs :wink: nebo cokoli, aby neviděla.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: štekanie na zaklopanie a otvaranie dveri.
PříspěvekNapsal: čtv 02. led. 2014 19:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. bře. 2013 07:55
Příspěvky: 4
Bydliště: Povaýžská Bystrica
Ahojte tas pes ma dva a pol roka.My ho mame rok a pol do vtedy bol v utulku.Je to krizenec čv a ? je to super pes,ucenlivy , zo zaciatku ked sme si ho zobrali tak sa bal uplne vsetkeho prve dva dni sa ma stranil ale potom postupom casu sme sa perfektne skamosili.toto leto som ho dostal konecne aj do vody a ked zystil ze ho ta voda nezozerie a ze vie aj plavat :hura: tak bol skor problem ho dostat potom von.Doteraz sa mi zdalo ze ho mozem naucit a zasa aj odnaucit co ma len napadne ale ako sme sa prestahovali do noveho bytu tak zacal problem zo stekanim.Ako nahle niekto zaklope alebo otvara dvere oprti na byte tak zacne stekat , po napomenuti prestane ale akonahle niekto zasa zaklope tak zasa zacne.Ked vchadza navsteva do bytu alebo je tam postar alebo ktokolvek tak streka neustale aj ked ho odlozim na miesto , skusal som ho v danom momente zaujat povelmy ktore vie ale nepomahalo nesprava tak ako by chcel po niekom vystartovat len ho neviem odnaucit neustale stekanie na tieto podnety.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vytí a kňučení
PříspěvekNapsal: čtv 08. kvě. 2014 06:25 
Offline

Registrován: ned 04. kvě. 2014 18:14
Příspěvky: 5
Bydliště: Otrokovice
Dobrý den,

mám 4 letou fenku jorkšíra. Asi půl roku spolu bydlíme samy v 1+1. Předtím v bytě 3+1 kde nikdy osamotě tak nevyváděla jako ted. Jen se zamnou zaklapnou dveře po odchodu do práce vydrží tak 10 min v klidu a pak spustí, škrábání na dveře, kňučení, pištění......štěkat prej moc neštěká. Už se na mě seběhli sousedi že ji týrám. Nevím co s tím. Ozvali se až po půl roce, já celou dobu žila v tom že si pes chvilku zakňučel a pak byl klid a čekala než dojdu domů, ale ono asi ne :cry: .....ted nevím jak postupovat aby toho nechala a sousedi se uklidnili..tenhle týden jsem měla hlídání ale příští už tam bude zase sama a začne to nanovo. Když jsem doma ani necekne, nevynucuje si moji pozornost, prostě si bud lehne ke mě, nebo si hraje i sama, když chce přinese mi hračku a poškrabká mě na ruce nebo noze že si chce hrát. Poradte prosím jak ji naučit být doma zticha a počkat než dojdu z práce. Moc děkuju :pray

Dotaz jsem přesunul do tématu, kam patří. Váš problém není strach, ale nesamostatnost. Pročtěte si toto téma i odpovídající část poradny, věřím, že si poradíte.
zb.


Naposledy upravil zbynek dne pát 09. kvě. 2014 13:00, celkově upraveno 2
přesunuto


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: sob 07. úno. 2015 19:15 
Offline

Registrován: sob 07. úno. 2015 07:52
Příspěvky: 1
Bydliště: Hradec Králové
Zdravím můj problém se týká mé 8M BOC. První 2 týdny co jsem ji měla jsem s ní byla u našich. Teď jsem u nich na 2 týdny. Byla jsem tu s ní párkrát i předtim během víkendů ale nikdy tu nebyla sama. Musim ji tu nechávat samotnou a tohle nás čeká ještě od března min 6 týdnů. Myslela jsem si že když to zvládá být doma sama (zatím nikdo nic neříkal tak jenom předpokládám) zlvádne to i tady. Objevil se nám ale na dveřích vzkaz že v době naší nepřítomnosti vyje a štěká. Nechala jsem v bytě diktafon abych zjistila jak to je. A opravdu tam jsou zaznamenaný úseky kdy se takhle chová. Víc než sousedů je mi líto ní a ráda bych jí pomohla tuhle samotu zvládat v pohodě. Pročetla jsem si vaše rady a budu se jich držet. Občas jí zavírat dveře před nosem když jdu do jiné místnosti, oblíkat se a zůstat v bytě a podobné aby neřešila to jestli vůbec někam jdu nebo ne a aby dokázala být sama ikdyž tu v tom bytě jsem (to jsem totiž taky dělala obrovskou chybu že kdykoliv ode mě odběhla do jiné místnosti tak jsem jí hned šla zkontrolovat a vzít si zpátky ke mně místo toho abych jí dovolila i takhle krátkodobou samostatnost). Stejně tak ruším jakékoliv loučící a vítací rituály. A na tohle jsem se chtěla zeptat. Mám chtít i po rodičích aby se vzdali těchto rituálů nebo je to v jejich případě jedno vzhledem k tomu že je to vlastně jenom "návštěva" a vnímá je tak i pes. Je to záležitost všech současných obyvatel bytu nebo se to vztahuje jenom na mě, člověka kterej je s ní pořád?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: úte 10. úno. 2015 07:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
V případě, že se jedná o dlouhodobější návštěvu, měli by pravidla správné výchovy dodržovat všichni zúčastnění, jinak je fenka nepochopí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Po přestěhování si nemůže zvyknout být sám doma
PříspěvekNapsal: úte 26. črc. 2016 14:13 
Offline

Registrován: stř 15. čer. 2016 15:08
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha 6
Dobrý den,
dcera se odstěhovala se svým 2letým špringršpanělem do nového bytu a on si tam nemůže zvyknout být sám, strašně štěká a škrábe na dveře a stěny. Přitom býval doma sám bez problémů, v klidu ležel nebo se díval z okna.
Jsme z toho už zoufalí, dcera vyzkoušela všechno možné, ale nic nepomáhá. V novém bydlí už dva měsíce a situace se vůbec nezlepšila. Nevíme si už rady a hledáme nějaké rozumné řešení, abychom se netrápili my ani pes. Už jsme i uvažovali vrátit ho chovatelce...
Zajímalo by mne především, jak pes tyto situace vnímá, neradi bychom z něj udělali neurotika...
Moc děkuji za fundované názory.
Eva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: pon 22. srp. 2016 10:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Citace:
VÍCE ČTĚTE, MÉNĚ PIŠTE! 99% VŠECH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!