Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 12:54
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Štěká a já nevím proč
PříspěvekNapsal: ned 25. srp. 2013 12:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. dub. 2013 09:04
Příspěvky: 8
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Naše 10ti měsíční fenka byla doteď úplně vzorná,venku neštěkala,na zahradě takhle krátce pozdravila psy které zná,nebo nás výjimečně upozornila když se za plotem dělo něco pro ni nezvyklého co se jí zdálo nutné ohlásit.Několik dní zpátky jsem s ní šla okolo rybníčku našich známých,když tu najednou spatřila strašáka.Začala na něj úplně hystericky štěkat a výt a to mě překvapilo,protože dřív se nebála téměř ničeho.Já jsem se prostě sebrala,došla ke strašákovi a položila jsem mu ruku na hlavu.Fenka se po chvilce trochu uklidnila a když viděla že mě to nekouslo,osmělila se a připlížila se ještě blíž.Pořád při tom ale tak podivně vrčela a mírně se chvěla.Pak jsem si ji vzala na vodítko a šly jsme pryč-ona ale šla s hlavou otočenou ke strašákovi, nespouštěla z něj oči,dokonce se v jednu chvíli snažila vzepřít a jít zpátky k němu,každou chvilku na něj "bafla"(hluboké tiché štěknutí).Od té doby štěká a vrčí pořád.Začne štěkat i z ničeho nic když jdeme v podvečer po cestě a já ať se snažím sebevíc nevidím žádný pohyb nebo předmět který by ji mohl znervózňovat-ani se při štěkání nekouká žádným určitým směrem.Myslíte že to mohlo mít nějakou souvislost s tím strašákem?Nedokáži si vysvětlit proč to dělá.Ve většině případů to vůbec nezní vystrašeně,ale spíš to dokonce vypadá tak,jako by ji to bavilo.Myslíte že by jí to časem mohlo přejít?Jak se mám chovat v tu chvíli já?Nechci jí to zakazovat ani chlácholit.Děkuji moc za všechny odpovědi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěká a já nevím proč
PříspěvekNapsal: pon 26. srp. 2013 06:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Fenka je v počátku puberty, kdy se zvětšuje rozhled a mění úhel pohledu na svět. Jestli do teď fungovalo "mateřské vysvětlování" a detailní popisování věcí, tak teď už fenka potřebuje naučit poprat se s mnoha svými "bubáky" sama za sebe. Tím nemyslím rvačku jako takovou, ale učení myslet v případě, že se setká s něčím děsivým. Obvykle se fenky (ale i mnozí psi) v tomto věku během nějakého svého stresu "probudí" ze "štěněčího snu" a zjistí, že je dosud vede dobrá chůva, ale špatný "bojovník". Není to nic neobvyklého v případě soužití v kombinaci fena-panička, setkávám se s tím dnes a denně. Tento level je hodně o vnitřních emocích a úhlu pohledu na jednotlivé situace, kdy pes pána prověřuje, na co má a na co nemá. Ve psech je geneticky zakódováno mnoho prvků chování, které neodpovídají parametrům lidského myšlení. Jelikož je pro mnohé složité pochopit, nebo vůbec vycítit toto "jiné" uvažování, může se jim to časem vymknout z kontroly a z puberťáka se snadno stane plašan. Rozhodně nesázím na to, že to samo odezní, zvláště pak když se zde neprovádí správné směrování úhlu myšlení během řešení domněle složitých situací.
Je to debata na delší dobu, proto bych volil raději návštěvu na nějaké Free sobotě u mne na Vlčárech, kde učím lidi správně myslet, aby mohli správně jednat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!