Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 21:46
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: problém se sousedy - vytí
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2015 15:28 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2015 10:10
Příspěvky: 4
Bydliště: praha
Zdravím,
je zde spousta rad, ovšem i přesto...
knírač x kokr. Pes 7 let, fena 3,5 roku
bydlím v bytě 3 roky,měli přístup do celého bytu.po roce přišla stížnost na vytí. jelikož jsem je"nepřistihla" nevěnovala jsem tomu pozornost. poté jsem zjistila že opravdu vyjí(sedí na sedačce a vyjí na sebe). zamezili jsme přístup do obýváku. vše se opakovalo v ložnici.. zůstali pouze v předsíni a jejich "kumbále". po roce se opět ozvali sousedi že vyjí pořád. Při odchodu jsem stála před domem, i při příchodu. odcházeli jsme na krátké chvíle, dostávali odměny. vytí se nepotvrdilo. ted opět sousedi nadávají. dělám noční, jsou sami v čase 5-9 a 19-22, ne každý den. nahrávám je na diktafon. v tu chvíli nevyjí, občas štěknou, nebo zavyjí ale pár vteřin. zkoušeli jsme protistresové spot on, bezvýsledně, hudbu mají stále. když odcházím, leží na místě, zamknu a čekám pokud jdou ke dveřím vrátím se a pošlu je na místo znovu. pak už leží. dokonce jsem je začala v daný čas( noční klid) zavírat na jejich místo. včera se sousedi ozvali že provyli dopoledne, 2.den jsem je nahrávala(4 hod), byli zavřeni na svém místě. po 37 min pes začal štěkat, pak výt a poté se přidala fena. trvalo to 15 minut. pak ticho. po další hodině štěkl, začal výt a po 5 minutách ticho až do 9 než jsem přišla. el.obojek je krajní řešení. nevím co s tím, nechci kvůli 15 min kupovat obojek za 1500 a ještě 2x. kdyby to nebylo v tak nevhodnou dobu tak bych to asi ani neřešila. nějaká rada?
moc děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém se sousedy - vytí
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2015 14:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Jen k tomuhle:
meruna píše:
...el.obojek je krajní řešení. nevím co s tím, nechci kvůli 15 min kupovat obojek za 1500 a ještě 2x. ...
Určitě při pročítání poradny přijdete na to, že najít tu zastánce EO je téměř nemožné. Doporučuji pozornosti třeba tyto dva příspěvky: 1 + 2.

Jinak recepty na utahání psů a řešení samostatnosti tu jsou, ale já osobně bych vaši situaci řešil hlavně a především slušnou domluvou se sousedy (samozřejmě pokud je možná). To, co popisujete, není žádný extrém. Co by dělali, kdyby vám v bytě brečelo dítě?

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém se sousedy - vytí
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2015 15:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Souhlasím se Zbyňkem. Krom toho, noční klid je, pokud vím, 22-06 hodin. Tedy fakticky "problémová" je akorát ta jedna hodina od 05 do 06, jinak mají sousedi tak trochu smůlu... kór když tak velkoryse přehánějí.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém se sousedy - vytí
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2015 18:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
no nevím Zbyňku, ale ač pejskař, tak kdyby mi každé ráno v 5 začal od sousedů koncert, rozumná domluva by se mnou fakt možná nebyla. Příjemné to není ani večer (no prostě nikdy), ale probouzet se vytím, navíc jestli to chápu dobře, tak už se to táhne tři roky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém se sousedy - vytí
PříspěvekNapsal: úte 10. úno. 2015 11:56 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2015 10:10
Příspěvky: 4
Bydliště: praha
jenže já to nemám vůbec potvrzené že opravdu vyjí a pokud ano tak by si přece fakt stěžovali a nevzpoměli by si jednou za půl roku ne? mě tedy výt pes u sousedů i pouze měsíc v kuse jak tvrdí oni tak jim ten obojek asi koupím sama :lol: .... ale tohle mi fakt příjde přehnané.... nevím jak s tím naložit....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém se sousedy - vytí
PříspěvekNapsal: úte 10. úno. 2015 16:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Petra píše:
...kdyby mi každé ráno v 5 začal od sousedů koncert...
To čteš kde? Já čtu jen, že štěkali nebo vyli dohromady 20 minut z celé doby, kdy byli sami. To mi tady u sousedů berňák vyvádí daleko víc a celej den...
(A omluvit se za to sousedům, ukázat, že mi to není jedno a pokusit se o nějakou smírnou dohodu, to mi připadá jako to nejmenší a zcela samozřejmý, co bych měl udělat. Že to holt někdy s někým nejde, to je jiná věc...)

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém se sousedy - vytí
PříspěvekNapsal: úte 10. úno. 2015 16:46 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2015 10:10
Příspěvky: 4
Bydliště: praha
zkuste mluvit o psech a né o sousedech.... ti si trvají na svém.... jak je to odnaučit bez obojků? zkoušela jsem mnoho věcí, oblečení, hudbu, utahaní jsou, nažraní taky, hračky nechtějí, zvařené, puštěné, když je slyším knučet vrátím se a je ticho a začnou tak za hodinu....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém se sousedy - vytí
PříspěvekNapsal: úte 10. úno. 2015 20:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Tak koukám že některé z vás bych za sousedy fakt nechtěla. Řídím se tím, že moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda jiných. Takže neříkám že mi psi nikdy neštěknou (párkrát do roka, když hodně blbnem nebo přijde návštěva), ale povolím pár blafnutí a dost. A TOTÉŽ OČEKÁVÁM OD OSTATNÍCH. Když přijdu z práce, chci poslouchat ticho a ne vytí od sousedů a je jedno že ještě není noční klid. Když spím, ráda bych totéž. Vám to fakt přijde normální? Úderem šesté už nemá nikdo nárok spát?

Takže chápu, že meruna to jako problém vidí a chce to nějak řešit. Blbý je, že tohle se špatně chytá při činu a předpokládám, že standartní rady máš už přečtené a aplikuješ - utahat, neloučit, nevítat. Odbourat rituály, rozházet režim tak aby psi nevěděli jestli jdeš vynést odpadky nebo pryč na půl dne. Zapracovat na samostatnosti - venčit víc každého zvlášť (a když už je ten diktafon, nahrávat si co dělá ten druhý sám).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém se sousedy - vytí
PříspěvekNapsal: úte 10. úno. 2015 23:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Na horách nám štěká sousedův pes celý den, začne ráno, jak odjedou do práce a skončí, s malými přestávkami, večer, až přijedou. Je na zahradě a reaguje na sebemenší zvuk a pohyb. Můžu říct, že je to silně otravné, i když neruší noční klid. Tolerujeme to, bez slovíčka, protože máme psa a chápu to, že si ho vzali ve čtyřech letech z útulku, a protože nejsou doma, nemohou to ovlivnit. Když jsou doma, je klid. Zřejmě se bojí, špatně vidí. Navíc moje dcera má doma fenku z útulku a je to v bledě modrém. Kdo ale nemá psa a nemá k nim vztah, asi by to netoleroval. Je to fakt problém, někdy těžko řešitelný. No neporadila jsem, nevím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém se sousedy - vytí
PříspěvekNapsal: čtv 12. úno. 2015 13:35 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2015 10:10
Příspěvky: 4
Bydliště: praha
dnes jsem koupila protištěk na zkoušku. Tak jsem zvědavá. Rána je dost nepříjemná ale ne bolestivá.... budu zkoušet celý den kdy a při čem se spouští a snad mu to brzo dojde a budem ho moct sundat.... ovšem i dále uvítám nějaký nápad či radu.... díky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!