Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:37
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Samota - pořád mě provází pocit provinění
PříspěvekNapsal: pon 04. dub. 2016 13:37 
Offline

Registrován: pát 01. dub. 2016 14:43
Příspěvky: 1
Bydliště: Zlín
Ahoj,
mám dvouletou fenku šeltie. Pořídila jsem si jí s přítelem a bohužel, jak už to bývá, přítel se na mě vykašlal dva měsíce od pořízení. Od té doby mě neprovází moc štěstí, mezitím jsem musela po druhé změnit bydliště. Navíc, v práci bývám od 8 do 16:30, s tím, že jí vyvenčím hned ráno a pak ještě na venčení využívám pauzu na oběd. Bella neštěká, nekňučí, nedělá žádný povyk, když odcházím, je strašně hodná. Po práci přiběhnu domů a jdeme hned na delší procházku. Nemyslím si, že bych dělala něco špatně, možná jsem až moc starostlivá, ale pořád mě provází pocit provinění vůči mojí Belle. Moc jí miluji a chtěla bych, aby z toho života se mnou něco měla a já sama si život bez ní neumím představit, ale ta doba, kdy bývá doma sama se mi zdá celkem dlouhá. Pokaždé, když mám v práci volnější chvíli na ní myslím, jak to asi zvládá. Myslíte si, že jen přehnaně reaguji nebo je opravdu něco špatně? Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samota - pořád mě provází pocit provinění
PříspěvekNapsal: pon 11. dub. 2016 08:25 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pocity provinění ze strany člověka směrované ke psu zhorší jeho psychiku. Lepší je neřešit, než řešit něco, co řešitelné stejně není a hlavně lítost spouští sebelítost, která je nejrychlejší cestou do hrobu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samota - pořád mě provází pocit provinění
PříspěvekNapsal: pon 11. dub. 2016 17:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
To by psa nemohl mít skoro nikdo. Běžně jsou psi přes pracovní dobu majitelů doma. Pokud mají dostatečné vyvenčení předtím a pořádnou procházku potom, spokojeně tu dobu proválí. Když jsem měla možnost chodit v poledne domů, většinou jsem ani nevenčila (pokud nebyl nějaký problém), slupla jsem oběd a zase zmizela. Jiné je to u štěňat, které potřebují venčit častěji, ale také to spousta z nich musela vydržet, prostě někdo na ty granule vydělat musí.
A pozor, přílišným pocitem provinění, loučením a vítáním, se může lehce docílit toho, že pes začne mít problémy s nesamostatností, obzvlášť tak citlivé zvíře jako je šeltie. Tam je naopak vhodné ladit do pohody i to co ve skutečnosti problém je, vidět problém tam kde není je cesta do průšvihu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samota - pořád mě provází pocit provinění
PříspěvekNapsal: pon 11. dub. 2016 20:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Najděte si nějakou skupinu, se kterou můžete chodit venčit, ať se vaše čubina vyběhá a pohraje si, vy si popovídáte s lidmi a přijdete na jiné myšlenky. Pak bude čubina ještě moc ráda, až vypadnete do práce a bude se moc v klidu vyspat. :wink:

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samota - pořád mě provází pocit provinění
PříspěvekNapsal: sob 07. kvě. 2016 23:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
KaterinaHl píše:
Ahoj,
Navíc, v práci bývám od 8 do 16:30, s tím, že jí vyvenčím hned ráno a pak ještě na venčení využívám pauzu na oběd. Bella neštěká, nekňučí, nedělá žádný povyk, když odcházím, je strašně hodná. Po práci přiběhnu domů a jdeme hned na delší procházku. Nemyslím si, že bych dělala něco špatně, možná jsem až moc starostlivá, ale pořád mě provází pocit provinění vůči mojí Belle. Moc jí miluji a chtěla bych, aby z toho života se mnou něco měla a já sama si život bez ní neumím představit, ale ta doba, kdy bývá doma sama se mi zdá celkem dlouhá. Pokaždé, když mám v práci volnější chvíli na ní myslím, jak to asi zvládá. Myslíte si, že jen přehnaně reaguji nebo je opravdu něco špatně? Děkuji za odpověď.

Myslím si že to bereš horšie ty než tvoja Bella.Pes sa vie výborne prisposobiť rytmu pána a pokial ju pred prácou vezmeš minimálne na hodinku vylietať,ona by aj tých 8.5 hodín spokojne prespala a počkala až prídeš domov :wink: Kor keď jej to potom vynahradíš dlhšou prechádzkou.Že máš možnosť ju vyvenčiť okolo obeda je super a to by som ja na tvojom mieste už nemala absolútne žiadne výčitky :wink: Mám známu ktorá robí 12ky,pes má doma záchod a nazdar,je celých 12hodín sám.Buď rada za to že máš hodného psa ktorý doma nevyje,vela ludí by také psy vyvažovali zlatom :D

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!