Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 12:37
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 383 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: pát 08. říj. 2010 14:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Desenský píše:
V prvním případě by to byla pořádná mela, v tom druhém by to samotář nepřežil. Pokud by tedy nesejmul alfa samce a nepřevzal jeho smečku.


ale ciste teoreticky by se to stat nemelo, ne? smecky prece o sobe a svych teritoriich vzajemne vedi,to by se museli stretnout asi velkou nahodou :hmm:
a vlk se stava samotarem kdy? kdyz ho smecka vylouci nebo se rozhodne sam? a muze se stat samotarem i vlcice?

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: pát 08. říj. 2010 14:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Umím si to představit třeba v zimě, kdy je kořišti málo, smečka se odváží na cizí území....

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: sob 09. říj. 2010 06:05 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ano, i vlčice může být sama mimo smečku.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chov vlka na Slovensku.
PříspěvekNapsal: úte 23. lis. 2010 07:47 
Offline

Registrován: ned 14. lis. 2010 12:15
Příspěvky: 5
Bydliště: Borský Mikulaš
A čo v prípade, ak by som skrížil vlka s ceskoslovenským vlciakom? Potrebujem pre šteňatá stále nejaké povolenia k držaniu, alebo k ich chovu? Veď už to nie je čistý vlk :yawinkle: ďakujem za info.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlčci
PříspěvekNapsal: úte 23. lis. 2010 10:23 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ty máš zkušenosti s F1 generací po vlku?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlčci
PříspěvekNapsal: stř 24. lis. 2010 13:34 
Offline

Registrován: ned 14. lis. 2010 12:15
Příspěvky: 5
Bydliště: Borský Mikulaš
Desenský píše:
Ty máš zkušenosti s F1 generací po vlku?

No praktické znalosti nemám. Prečítal som len niekoľko článkov o genetických zákonoch p. Mendela o tom ako postupovali pán Ing. Hartl a Mjr. Rosík pri šlachtení pomerne mladého plemena Československý vlčiak krížením karpatského vlka s nemeckým ovčiakom . Dnes mám ich kus šlachtitelskej práce doma v podobe ročnej fenky ČSV. V minulosti som mal aj dobermana a zopár krížencov, ale je iná ako všetci psi dohromady a to je to čo ma na týchto psoch fascinuje. Učím sa každý deň a na mnohé veci ešte odpovede nemám, ale som rád že ma svoj pes naučil za krátky čas veci čo som v minulosti chápal z čisto ľudského hľadiska.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlčci
PříspěvekNapsal: stř 24. lis. 2010 14:57 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zjisti si trochu o vlčích křížencích, kteří byli hodně v módě ve Státech. Je něco jiného pes, něco jiného vlk a naprosto něco jiného je vlčí kříženec. Víš, proč se čévéčkům říkalo Hartlova pomsta?...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlčci
PříspěvekNapsal: čtv 25. lis. 2010 08:07 
Offline

Registrován: ned 14. lis. 2010 12:15
Příspěvky: 5
Bydliště: Borský Mikulaš
Desenský píše:
Zjisti si trochu o vlčích křížencích, kteří byli hodně v módě ve Státech. Je něco jiného pes, něco jiného vlk a naprosto něco jiného je vlčí kříženec. Víš, proč se čévéčkům říkalo Hartlova pomsta?...

Viem, že v minulosti som už čítal článok o psoch žijúcich na Americkom kontinente, ktorí vznikli priamym krížením vlka a psa. V niektorých článkoch som sa dočítal, že v jednom z Amerických štátov je bežné dostať kúpiť šteniatka po domestikovaných vlčích predkoch. Na podrobnosti si už ale presnejšie nepamätám. Viem, že okrem Československých vlčiakov sú vyšlachtené aj iné plemená ako Saarlosov vlčiak, Tamaskan, Northern Iunit, Utonagan, Mutara. Bol som síce nemilo prekvapený článkom http://csv.t35.com/mutara.htm o nekalích zápisoch do pomocného registra ČsV. Čo sa týka Hartlovej pomsty nepodarilo sa mi nič vygoogliť. Avšak ak vieš niečo viac budem rád a určite nie len ja, ak sa s nami o tie informácie podelíš. Ďakujem za info,
S pozdravom: P. Haraj


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlčci
PříspěvekNapsal: čtv 25. lis. 2010 09:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
To ani nevygůglíš, jelikož v době, kdy vznikl tento termín, se o internetu možná jen snilo ve sci-fi filmech. F1 a F2 generace po vlku bývají jedinci těchto polovlků v pubertě a na hraně k dospělosti značně agresivní jak ke psům, tak i k lidem. Vojáci, kteří s těmito jedinci při vzniku čévéčka pracovali, byli často "pěkně" pokousaní. Vlčí kříženec je namachrovaný vlk, který ztratil přirozenou plachost a opatrnost vůči člověku, ze kterého mají čistí vlci určitý respekt. Polovlci ten respekt nemají, ale mají zachované smysly a vlastnostui vlků, a to se vším všudy, tedy i se smyslem pro vedení smečky. Netuším, do jaké míry jsi drsoň, který se nebojí vlčích vrtochů a zvládne jejich taktické manévry. Oni totiž vždy přemýšlí nad tím, co udělají, jsou schopni svůj výmysl změnit, nebo alespoň upravit "za pochodu", aniž by dali cokoliv předem najevo. Často bývají pořádně překvapení i ti, co vlky velmi dobře znají. Vlci jsou fajn, drží si od člověka trochu odstup. Psi s člověkěm spolupracují, i když u čévéček je ta spolupráce založena spíše na vlastním prospěchu. Dokážeš si představit, co to je polovlk? Ten pro tebe nehne ani packou, dokud to nebude výhodné pro něho samotného a při tom bude hledat všechny tvoje chyby, zkrze které se ti dostane natolik pod kůži, že ti jednoho dne vztyčí prostředník a převezme nad tebou plnou kontrolu. Dost amíků tohle v době boomu mít doma polovlka zažilo na vlastní kůži a bylo z toho pěkných pár úrazů, proto vznikly záchranné stanice pro vlčí křížence po celé Americe.
To jedna věc, za další, kde chceš sehnat vlka, který ti nakryje nějakou "obyčejnou čubu", aniž by ji nezabil? Věř, že mám doma krotkého vlka chovaného v zajetí, ale i ten si vybírá a tvojí fenku by zabil, aniž by ho zajímalo, že hárá. Není to totiž jeho samička. Oni jsou vlčci docela věrní a od cizích si drží pořádný odstup. Hlavně, nejsou to úchyláci, jako jsou psi, kteří "vlezou na všechno, co hárá". Kdybys to studoval pořádně a dostatečně dlouho, přišel bys na to, že i tohle bylo jedno z největších úskalí při vzniku čévéček.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlčci
PříspěvekNapsal: čtv 25. lis. 2010 17:06 
Offline

Registrován: ned 14. lis. 2010 12:15
Příspěvky: 5
Bydliště: Borský Mikulaš
[Kdybys to studoval pořádně a dostatečně dlouho, přišel bys na to, že i tohle bylo jedno z největších úskalí při vzniku čévéček.[/color][/quote]

Vidim ze sme sa od sameho zaciatku vobec nepochopili: s odpovedou na otazku: Ci je mozne chovat na Slovensku vlka som poznamenal, ze co ak by som skrizil Csv s vlkom, touto vetou som skor myslel priklad a hlavne legislativnu stranku veci a to, ze v tomto pripade by som na takyto chov asi zjavne ziadne papiere nepotreboval, tym som nemyslel ako ty si si vysvetlil, ze sa dannych krizencov hodlam chovat. Co sa tyka tej pomsty, v minulosti som uz cital knihu o CsV v ktorej sa pisu aj tie vlcie vrtochy s ktorymi sa moze clovek stretnut v dobe dospievania, ale v ziadnej knihe alebo clanku nebolo nic specifikovane ako Hartlova pomsta ako si to ty nazval. Csv mam v zivote prvy krat a snazim sa pri vychove neurobit chybu, lebo ma uplne ine povahove vlastnosti ako ostatne psi. Pred tym ako som si ju priniesol domov som precital pomerne dost clankov a knih. Doposial mam fenku, ktora je vyborne socializovana, rozvazna a nebojacna a snazim sa u nej neurobit ziadnu chybu, tak ako to v minulosti urobili ludia ktorym sa o psov staras.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlčci
PříspěvekNapsal: čtv 25. lis. 2010 17:07 
Offline

Registrován: ned 14. lis. 2010 12:15
Příspěvky: 5
Bydliště: Borský Mikulaš
kukuland píše:
[Kdybys to studoval pořádně a dostatečně dlouho, přišel bys na to, že i tohle bylo jedno z největších úskalí při vzniku čévéček.[/color]


Viem aj to, ze su to naramne verne psy a napriklad niektore fenky sa v dobe harania nechcu pripustit s druhym psom bo su verne tomu svojmu panovi. V mojom pripade sa jedna o cistu teoriu a ucim sa z toho ako fenka rastie. Je to v podstate ako chytat ryby bez udice a pritom hovorit aka bola super rybacka. Nemyslim si, ze to co robim je zle, to by si skor mohol posudit ty sa sam, ale chcem byt pripraveny ak by nahodou bolo treba zasiahnut a nie ako iny nerobit nic a prizerat sa ako im pes skace po hlave a potom psa zasielat na vlcary na prevychovu. V prvom rade by sa mali prevychovavat majitelia psov. To ze pracujes so psami, polovlkmi a vlkmi a prevychovavas ich to za teba hovoria tvoje 20 rocne skusenosti. Ja sa ucim za pochodu, no je nieco ine je veci pozorovat napr. pol roka ako ked niekto pride a povie ti presne ako to je. Nikto predsa nepadol uceny zo stromu. Dakujem za pochopenie. S pozdravom: P. Haraj


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: čtv 24. úno. 2011 14:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 19. led. 2011 11:09
Příspěvky: 14
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dneska jsem tak přemýšlel...jak velká může být vlčí smečka?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: čtv 24. úno. 2011 14:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Petr_Pavlik píše:
Dneska jsem tak přemýšlel...jak velká může být vlčí smečka?

6-8 jedincu.. Aby si vsichni mohli z koristi nazrat a mohly vzniknout spravne socialni vazby.Mam to ze zdroje vlci.info, tam se o tom pise vic.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: čtv 24. úno. 2011 16:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 19. led. 2011 11:09
Příspěvky: 14
Bydliště: Valašské Meziříčí
Mellorn píše:
....Mam to ze zdroje vlci.info, tam se o tom pise vic.


Nádherné stránky! Díky :-)...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: úte 29. bře. 2011 23:52 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Asi teď budu vypadat jak debil s touhle otázkou, ale... Rudo, je možný aby se nám tu na severu Čech pohyboval vlk??? Asi je to nesmysl a pravděpodobně je to cévéčko, ale něco se nám tu pohybuje, je to hrozně plachý podle prvního dojmu a pohybuje se to tu zásadně v noci. Už jednou jsem ho zahédla když jsme při v noci venčit a jakmile nás zmerčil byl v tahu to mě to ještě nenapadlo. Ale teď věším na balkoně prádlo a přímo pod naším panelákem šel a já v prvním momentu co mě blesklo hlavou podvědomě bylo:,, Ty woe, VLK." Až když potom už vědomě si říkám:,, Blbost vlk. To je pes přeci." Ale už mě to naviklalo. Pohybuje se poměrně rychle, ikdyž nikde nikdo není. Teda krom mě na balkoně a přišlo mi, že i to ho znervóznělo. A jak jsem pak věšela prádlo dál a poslouchala, tak dost rozštěkal psi na zahradách. Ale nevím, když si vybavím třeba Macka, tak je Macek o dost menší než byl on bych řekla. Asi je to hodně plachý cévéčko bych řekla. :oops:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: stř 30. bře. 2011 01:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Ty bys byla možná i dobrej rybář. :wink: Nevidíš je vedle sebe, tak nemáš porovnání, ale zrovna podle velikosti bych to nesrovnával nebo aspoň nevim o ČVčku, který by bylo (znatelně) větší než Macek. Možný je samozřejmě všechno, ale těch poztrácených ČVček je poslední dobou dost, takže to bych viděl jako reálnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: stř 30. bře. 2011 16:21 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Mno upřímně a bez mučení přiznávám, že opravdu mám problém rozeznat cévéčko od vlka. :oops: Asi kdybych je opravdu viděla stát vedle sebe, tak to bude jasný, ale i v televizi, když je nějaký film s vlkama, tak váhám jestli mají skutečné vlky tam nebo cévéčka. To je stejný jak s těma ,,bulíkama" Bulteriér, pitbullteriér, stafík.... všechno je to u mě pitbull. Dodneška prostě nevím kterej je kterej, tak je to všechno pitbull. :lol: :oops:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: stř 30. bře. 2011 17:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
dost pochybuju že by se vlk nechal zahlídnout a obzvlášť u paneláků


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: stř 30. bře. 2011 18:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Já myslim, že u hladovýho vlka by to nebyl problém, nějak se živit musí a ukrást něco okolo člověka nebo co po něm zůstane je nejjednodušší cesta k potravě, protože vlk je taky zvyklej lovit ve smečkách a když ji nemá, musí improvizovat. I tak bych to ale viděl spíš na ČVčko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: stř 30. bře. 2011 19:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Větší než Macek? To máš dost velký oči. Kdy jsi Macka viděla naposledy, na roce? Mezi panelákama by rozhodně nešmejdila ani ochočená Waya.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: stř 30. bře. 2011 20:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Já měl za to, že třeba v Rusku běžně pomáhaj přebírat kontejnery když je hlad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: stř 30. bře. 2011 20:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ty chceš srovnávat populace a životní prostor vlků v Rusku se severočeským krajem? To snad ne.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: stř 30. bře. 2011 21:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Srovnávat ne, jen mi to nepřijde tak nepravděpodobný, ikdyž je asi fakt, že by tam vlk nejdřív navštívil kurníky a podobný zařízení když už by se neuživil v lese. PRostě bych to jen úplně nevylučoval. Kupa zvířat se přizpůsobuje člověku a prostředí ve kterým je člověk nutí žít, tak si myslim , že by se moh přizpůsobit i vlk. Pořád je tam ale stejně největší pravděpodobnost, že je to ČVčko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: stř 30. bře. 2011 21:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Bavíte mě, ale asi to vlk nebude, nemyslím, že by za dne (aby se dal vidět)
běhal kolem paneláku..za prvé je to nočnější tvor a za druhé by ho asi vyděsila i Džedzy na balkóně. Nepředpokládám, že by o ní nevěděl...na druhou stranu...pověsit na kontener bágl - to by možná přišla a rychle zmizela i Waya.. :D

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: čtv 31. bře. 2011 02:25 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Žanyn psala jsem, že jsem ho viděla jen v noci. A to vždy hluboko v noci nebo lépe řečeno už skoro ráno. Něco kolem 1-3 hodinou noční. Jsem taky noční tvor, tak u mne není problém ve dvě v noci věšet na balkoně prádlo, vytírat předsíň, péct bábovku atd. atd. atd. Obvykle v noci udělám nejvíc práce, která jde dělat potichu. Bábovku jsem dělala jen jednou v noci no, páč u ní se potřebuje mixér a na druhej den jsem jí potřebovala, ale to už je :mimo tému:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: úte 03. kvě. 2011 22:36 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Pěkné videjko.... http://www.youtube.com/watch?v=E3l2vihs ... ture=share

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: sob 23. črc. 2011 22:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
Trochu nekvalitní fotky .Ale překvapilo mě,že v Pražský zoo jsou už jen 4 vlci.A nepotěšilo mě ,že Lobo už nežije.Alfa vlčice ze zdravot.důvodů vykastrovaná,ale žije a má tam 3 potomky ,kteří ještě neví kdo bude alfa.Byla to pěkná smečka...Ale vlčice má prý 50 potomků :-)) :heart:

Obrázek
Obrázek
http://lakotawin.rajce.idnes.cz/Zoo_Praha/

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: ned 24. črc. 2011 07:12 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
kopkonwin píše:
... nepotěšilo mě ,že Lobo už nežije...
Docela by mne zajímalo, co se stalo.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: ned 24. črc. 2011 09:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
Desenský píše:
kopkonwin píše:
... nepotěšilo mě ,že Lobo už nežije...
Docela by mne zajímalo, co se stalo.

Prý byl starý a nemocný,že ve smečkách takový vlci odcházejí nebo zemřou.Tady prý neměl kam odejít a tak to skončilo dramaticky.Neříkali jak přesně,ale asi ho ostatní potrhali?Příště se zeptám kam dali zbytek smečky,bylo jich tam víc.

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: ned 24. črc. 2011 09:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro. 2010 23:54
Příspěvky: 106
Bydliště: Most
Divný, myslela jsem, že vlci ve smečce tolerují starší články a chrání je, přestože mají stařecké nemoci
:-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: ned 24. črc. 2011 11:52 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ne, netolerují je, proto odcházejí na poslední cestu mimo smečku. Podle mne tam zavládla anarchie, protože jich tam bylo opravdu moc a mláďata jistě zatoužila po převzetí vlády. Už když jsme tam byli v lednu na adopci, říkal jsem, že v téhle smečce bude mít Lobo problém obstát jako alfa a patrně to neustál. Je ho škoda, byl to suprácký vlk. Je to děda mojí Wayi.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: pon 25. črc. 2011 01:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Tuším, že v lednu museli nechat utratit omegu, protože ho ostatní potrhali a toho samého se dočkal v květnu nebo červnu i Lobo. Přece jen už neměl asi sílu korigovat tři synátory ve věku kdy už jsou dost silní fyzicky i psychicky. Lobo měl prý zranění těžko slučitelná se životem a ikdyby přežil, tak by nepřežil návrat. Proto asi zvolili tuto cestu. Beztak mají v plánu velmi pravděpodobně s chovem vlků skončit těmito čtyřmi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: pon 25. črc. 2011 09:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
Říkali že pokud se nedohodnou kdo bude alfa tak je tam nechají dožít a s tím chovem pak skončí a možná navezou jiný druh vlka .Že ještě uvidí.Kdyby se dohodli přivezli by vlčici.

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: pon 25. črc. 2011 09:23 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jakmile přivezou vlčici, začne rachot. Ten zootechnik, co tam byl už se o ně nestará? Vždyť je měl docela slušně zmáknutý.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: pon 25. črc. 2011 10:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Toho jsem tam poslední dobou vůbec neviděl, vídám tam prakticky jen starší paní která je krmí. Maj to kluci docela blbý... zbavili se omegy i alfy a nějak nejsou schopný si to přeuspořádat. Navíc teď je rozeznat od sebe když už si to porovnaj pude prakticky jen podle gest. Lobo byl prostě jinej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: úte 09. srp. 2011 15:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. zář. 2008 16:31
Příspěvky: 144
Bydliště: Plzeň
Vĺčkovia z Olomouca:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

_________________
Petra, Frída a Bobeš
galerie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: pon 15. srp. 2011 18:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. pro. 2007 20:17
Příspěvky: 206
Bydliště: Praha 5 - Smíchov
Petro, krásné fotky vlčků z Olomouce.
--------------------
Já jsem zase minulý týden 10.8. shlédla německý doument na ČT 2 "Medvíďata sama v lese". Ve filmíku se vyskytovali i vlci.
Nejvíce mě dostalo, když si vlk v opuštěné vesnici obíral ze stromu švestky. Jak se po švestkách natahoval, předními tlapami si přikláněl větve....ty záběry byly úžasné. Pořad byl z nějakého běloruského národního parku, moc krásné přírodní záběry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: pon 15. srp. 2011 20:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. zář. 2008 16:31
Příspěvky: 144
Bydliště: Plzeň
Díky moc, fotilo sa veľmi dobre, bolo práve pred búrkou a málo ľudí. Plus sme stihli "komentované krmení", takže celkom aj pózovali :)
Ten dokument vyzerá moc dobre, to sú tie prípady, kedy ma mrzí, že nemám telku...

_________________
Petra, Frída a Bobeš
galerie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: ned 11. zář. 2011 19:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:12
Příspěvky: 534
Bydliště: Praha 8
Narazila jsem na tohle foto z adopce vlků v pražské ZOO. Snad Tchoř promine, foto je z jeho alba na rajčeti ( http://tchor.rajce.idnes.cz/Adopce_vlku ... G_4250.jpg )
Ta paní vedle Rudy má taky vlka? Je to ta vlčice od paní Andrlové o které se píše o pár příspěvků výše nahoře?
Obrázek

_________________
Jana, Šiva a Goro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: ned 11. zář. 2011 20:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
jj, to je Bessy,co si pamatuju tak velmi pritulna vlcice....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: ned 11. zář. 2011 20:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Lucko a zkoušelas jí pohladit když je někde kolem maso? :-) Ale ano, jinak je Bessinka hodná


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis. 2011 14:32 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Kdo závidí Rudovi ty jeho trička s vlkama, tak tady jsem něco našla... http://www.valkyra.cz/valkyra/0/0/3/0/9 ... &slovo=vlk :lol:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: stř 11. led. 2012 10:23 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Zajímavej článek o vlčcích a o tom, že stejně jako třeba lišky mohou žít skoro "mezi lidmi" http://ekolist.cz/cz/publicistika/priroda/v-luzici-ziji-uz-desitky-vlku-dokonce-i-v-uhelnych-dolech-kdy-se-rozsiri-do-cech (schváleno adminem)

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: úte 10. dub. 2012 19:53 
Offline

Registrován: pát 16. črc. 2010 22:43
Příspěvky: 196
Bydliště: Týniště nad Orlicí
ahoj, tohle má známá na zdi na FB:

" Tak teda dnes som sa na*rala !!! Niekto upozornil na inzerát na Spěchá to : Hledám vlka na krytí ... Presné znenie už neviem,lebo inzerát bol vymazaný,ale dotyčná sl. mala vlčiačku ...Tak som napísala koment,či je málo bastardov v útulkoch,nech stiahne inzerát,bla bla bla...A prišiel mi tento email:Od:
"T. EL" <gateofstory@hotmail.com>
Předmět:
Vlci

Draha ***** tady je RNDr. J. Zelenka a plně doufám ze píšu lidem ne naprostým hňupům. Zabývám se už 40 let vlky naštěstí mne kontaktovala dívka, která si dala inzerát, že hledá k nakrytí vlka. Vaše reakce pouze zcela svědčí o elementární neznalosti problému a pražádné zkušenosti nejen se zvířaty a o vlcích už ani nemluvě. Možná, že si pěstujete nějaké mazlíčky někde v paneláku nebo ve městě. Nemate a ani nemůžete mít základní zkušenost nejen s divočinou, ale ani s přírodou. Za posledních 20 jsem přivezl do Evropy celkem 12 smeček vlku. Vlků, kteří tady žili, které kdo jiný než lidi vytloukli, myslím, konkrétně, že Vám podobni, kteří si začali osobovat pro sebe titul Páni tvorstva. Jevíte se jako bytosti, které pranic neprožily, neprožili jste roky v divočině, nežili jste s vlky, nežili jste s lidmi v divočině, kteří s nimi sdílejí planetu po tisíce let. Nemate ponětí o svobodě těch stvořeni, která to na tyhle planetě mají pronajato na mnohem delší dobu než lidská populace
-- sloučeno moderátor Gungan --
Nevíte nic o tom co vlci potřebuji k životu, protože vás ve škole naučili jen tu lež, že to jsou krvelačná stvoření na čemž není zbla pravdy. Někteří opravdu, extremisti nebo spíš extrémní ovce vyhrožují nahlášením na jakýsi úřad. Nevím ale jsou to lide bez mozku, bez samostatného vidění, a je mi jich náležitě líto. Kdybych měl dbát na razítka, tak by na čtyřech kontinentech na planetě Zemi bylo o několik druhů méně, neboť ta razítka dávají zase jen lide, jež vycházejí ven jen na procházky, je jim jedno jestli mrzne nebo měsíc neprší protože oni mají vodu z kohoutku a nakupuji v hypermarketu. Trošku prokleta existence ... nebo ne?? Vlk není pes. Psy si laskavě nechte na procházky po probetonovaných chodnících eventuálně na vycházky do lesoparku po vyšlapaných cestičkách. To že tu dívku někdo nahlásí někam na úřad může vyslovit opravdu jen kikina nebývalých rozměru. Moje spolupráce s National Geographic US. Animal Planet Green Watch, Green Peace. Nadační čerpání od společnosti Virgin. Strávil jsem přes třicet let po stepích džunglích, horstvech a pouštích. Proto se všem razítkům na planetě směji neboť, ti kteří je dávají nedokáží v moři ulovit rybu aby se najedli. Počkají si až jim to zajistí nějaká plovoucí a plenicí rybářská fabrika. Nedokáží zasadit a obnovit pásy lesů a porostů, protože by jim upadly ruce.
-- sloučeno moderátor Gungan --
Nerozeznají zvířata ani semena, nedokáží rozdělat oheň po dešti. Mají nepřekonatelný odpor k hadům a k hmyzu nevěda, že by bez nich lidský rod skončil. POZOR dávají však razítka a řídí se zákony, které a teď POZOR VYMÝŠLEJÍ PRÁVNÍCI a schvalují zákonodárci, kteří nerozeznají buk od cedru a pantera od levharta. A v mnoha případech jim dělá problém trojčlenka. Jediné co opravdu zajímá lidi v západní civilizaci jsou peníze, jejich konta a hypotéky. A to je prokletí.
Takže nabízím své vlky, možno vybrat ze smeček ve 22 zemích včetně ČR. Transport zajistím. A vy ostatní krmte své mazlíčky granulemi z televizních reklam, potřebují vydělat peníze. Drezůrujte své psy na cvičácích aby vás poslouchali a řádně vás respektovali jen na základě strachu z člověka a né z postihu od alfa samce. Naučte je aportovat, stopovat a dělat jen to co chcete vy. Chcete je snad polidštit, trochu prokletá volba, ne?

RNDr. J. Zelenka"

nějak mi to nedává smysl... já když budu chtít vlka tak napíšu panu RNDr. a ten mi je dodá? a co to má společné s tím, že holka chce nakrýt fenu nějakého vlčáka vlkem? to je běžné?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: stř 11. dub. 2012 07:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Mám pocit, že se tě jen někdo snažil od tvého názoru odradit. Kdyby tento člověk existoval nebo nebo fakt s vlky něco dělal, tak by o tom věděl někdo z těch, kdo se o vlky zajímá nebo aspoň strýček google. Jediný RNDr J. Zelenka, kterého jsem našel je z UHK a odborník na cestovní ruch v ČR, nikoliv specialista přes vlky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: stř 11. dub. 2012 08:49 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Také jsem si ho vygůglil a souhlasím s Romanem.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2013 10:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Snad v případě této radostné zprávy nebude vadit odkaz :hura:

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: stř 23. led. 2013 07:26 
Offline

Registrován: ned 23. říj. 2011 22:25
Příspěvky: 320
Bydliště: Trutnov
:love4: Juu, návrat k přírodě. Jen tak dál :icon_sunny:

_________________
Zuza & Wily


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: stř 23. led. 2013 07:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Jen aby se zas nenašel nějakej důležitej tydýt s flintou, co toho půjde hned využít... :evil:
(zdejším myslivcům a myslivosti blízkým se omlouvám, rozhodně to nemyslím jako pohanu celého myslivstva, ale bohužel v tomto případě by stačil jeden náruživý blbec... :(...).

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlci
PříspěvekNapsal: stř 23. led. 2013 09:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud vím, mají někteří GPSky a v Německu si je monitorují.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 383 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!