Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 22:10
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Štěně labradora
PříspěvekNapsal: úte 15. kvě. 2007 07:50 
Dobrý den všem,
máme doma čtyři měsíce starou fenku Labradora Ketty,dcerku,které je dva a půl roku a miminko na cestě,které se narodí asi za měsíc.
Náš problém je ten,že nás Ketty vůbec neposlouchá,kouše malou,škrábe jí do obličeje a po celém tělíčku a čůrá a kadí do postele (i přesto,že s ní chodíme každé dvě až tři hodiny ven).Snažíme se jí zahrnout láskou a péčí,ale asi to nestačí.Od prvního dne co jí máme trváme na tom,že nesmí kousat ani skákat,ale ona to i přes všechny zákazy dělá znovu a znovu.Dcerka už má škrábance po celém těle od obličeje až po nožičky.Nevím proč,ale má v oblibě malou kousat do nožičet když spinká na posteli a když běhá po bytě tak jí kouše do zadečku.Když jí dcerka nedá jídlo,které má v ručičce,tak jí prostě kousne,aby to pustila na zem a ona to mohla sníst.
Dcerka má ve svém věku pouhých deset kilo a jsme rádi když něco sní(už od malička prostě nechce jíst).Jenže teď i to málo co by eventuelně snědla,jí sebere Ketty.
Nebijeme jí a ani to dělat nechceme a proto Vás prosím touto cestou o pomoc.Už si opravdu nevíme rady a máme strach aby nebyla takhle agresivní i na miminko.

Předem děkuji za odpověď


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15. kvě. 2007 08:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
michaelo v prvé řadě bych doporučila aby si pes nehrál s dcerkou takže kdykoliv by se jí snažil kousat převést kousání na něco pozitivního- uzel hračku. pokud bude chtít dcerce něco sníst prostě ji to zakázat a nedovolit aby pes dcerku s jídlem otravoval- je to ještě štěně mentálně je na tom asi stejně jako vaše dcerka- doporučiji psu nejdřív vysvětlit co se po něm chce a až po tom mu něco zakazovat. hlavně trpělivost

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15. kvě. 2007 08:29 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Patrně používáte na obě dvě shodné výchovné metody. Fenka je ale pořád jenom pes, jejichž výchova spočívá v operačním podmiňování, nikoli v přemlouvání, domlouvání, přesvědčování a jiných pro ni nesrozumitelných kompromisech. Jestliže vám opakovaně dělá činnosti zakázané, nebere to jako zakázané, tudíž se nedokážete správně prosadit. Vztah mezi člověkem a psem je založen nejen na důvěře, ale i na respektu. Jestliže je tam jednoho málo, druhého více, nefunguje to. Navrhoval bych osobní schůzku u nás, kde vám přesně vysvětlím, kde děláte největší chyby a zároveň vás naučím s fenkou spolehlivě pracovat ke spokojenosti všech zúčastněných.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15. kvě. 2007 09:29 
ajka píše:
michaelo v prvé řadě bych doporučila aby si pes nehrál s dcerkou takže kdykoliv by se jí snažil kousat převést kousání na něco pozitivního- uzel hračku. pokud bude chtít dcerce něco sníst prostě ji to zakázat a nedovolit aby pes dcerku s jídlem otravoval- je to ještě štěně mentálně je na tom asi stejně jako vaše dcerka- doporučiji psu nejdřív vysvětlit co se po něm chce a až po tom mu něco zakazovat. hlavně trpělivost


Snažím se být ve střehu pořád a tak když jí chce Ketty něco sníst nebo vidím,že na ní skáče,tak prostě zvíším hlas a řeknu "nesmíš" nebo "fuj",jenže ona se na mě podívá...ví že to nesmí...ale přesto to během pár vteřin udělá.Tak jí pošlu na místo kde nevydrží ani minutu a je zase zpět.A udělá tu samou věc za kterou byla potrestaná znovu.
Dcerka jí má moc ráda a stále jí pusinkuje.Vždycky jsem si myslela,že je právě lepší,když si spolu hrají.Ale skusím je tedy ohlídat tak,aby si spolu nehráli.Snad to pomůže.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15. kvě. 2007 09:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Michaela-K píše:
..ví že to nesmí...


nevie to. To, že sa tvári previnilo, neznamená, že to vie. Treba jej to vysvetliť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15. kvě. 2007 11:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ajko, nezasahuj mi do citlivých témat typu psi a děti. Děti nemáš a se vztahy spojené s rodinnými psy neděláš. Nasměrovala jsi Michaelu totiž hodně špatným směrem!
Dík.

Zamezovat psu, aby si hrál s dětmi je naprostá hloupost, jen je zapotřebí, mít to pod dohledem a nenechávat je hrát si samotné.


Citace:
...tak prostě zvíším hlas a řeknu "nesmíš" nebo "fuj",jenže ona se na mě podívá...ví že to nesmí...ale přesto to během pár vteřin udělá.Tak jí pošlu na místo kde nevydrží ani minutu a je zase zpět.A udělá tu samou věc za kterou byla potrestaná znovu.
Z tohoto je mi jasné, že absoulutně nechápeš, jak myslí psi. Tvůj pohled na věc je hodně daleko od jejich reality. Ta jejich a naše se totiž v mnohém diametrálně liší. Vážně mi zavolej a přijeďte sem, než napácháš víc škody než užitku jenom z nevědomosti.

Citace:
Vždycky jsem si myslela,že je právě lepší,když si spolu hrají.Ale skusím je tedy ohlídat tak,aby si spolu nehráli.Snad to pomůže.
Tohle nedělej, otočilo by se to proti vám. Ta první věta je správně, viz. výše.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15. kvě. 2007 12:58 
Vážně mi zavolej a přijeďte sem, než napácháš víc škody než užitku jenom z nevědomosti.[/color]

Určitě hrozně moc ráda přijedu,ale pokud by to nevadilo,tak až po porodu...termín mám na polovinu června,ale předpokládám,že to bude dříve,jelikož už začínám mít předporodní bolesti.

Co by jste mi tedy doporučil abych ihned změnila ve výchově?Udělám vše jak napíšete.

Musím také napsat,že když jsem s ní sama doma,tak je hodná a občas i poslouchá :-) ,ale jakmile spatří dceru ve dveřích tak se úplně obrátí a je k nepoznání.

K tomu jídlu...napadlo mě,že to může být tím,že byla z vrhu nejmenší a tak byla zvyklá,že dokud něco neuloupila tak se prostě nenajedla.Chovatelé jí dokrmovali z lahvičky,ale přesto to nestačilo a ona měla stále hlad.Když jsme si jí braly v sedmi týdnech domů,tak měla necelé čtyři kila.
Je možné,že by si to pamatovala a tak teď bojuje o každý kousek jídla i za tu cenu,že kousne malou?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15. kvě. 2007 13:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
[quote="Desenský"]Ajko, nezasahuj mi do citlivých témat typu psi a děti. Děti nemáš a se vztahy spojené s rodinnými psy neděláš. Nasměrovala jsi Michaelu totiž hodně špatným směrem!
Dík.

Zamezovat psu, aby si hrál s dětmi je naprostá hloupost, jen je zapotřebí, mít to pod dohledem a nenechávat je hrát si samotné.


takhle sme to myslela- blbě napsala :-/ už mlčím:-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. kvě. 2007 07:19 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Michaela-K píše:
...Co by jste mi tedy doporučil abych ihned změnila ve výchově?Udělám vše jak napíšete.

Musím také napsat,že když jsem s ní sama doma,tak je hodná a občas i poslouchá ...
Odpověděla sis sama. U psů neexistují kompromisy, pokud tě tedy zajímá, zda bude po tvém nebo po jejím. Buď pes poslouchá, nebo neposlouchá. Jestliže občas poslouchá, znamená to, že neposlouchá. Začni přivoláním, máš tady na toto téma materiálu víc než dost, tak zkus být důsledná a dotáhni to do zdárného konce. Moji psi se začínají učit přivolání už ve vratech, kdy sem poprvé přijdou, za dva týdny jej mají poměrně spolehlivé a za měsíc už jim zvedám laťku na přivolání z nekontrolovatelných situací jako je kontakt se zvěří, se psy, kteří s nimi komunikují nestandardně a podobně. Jsem však zvyklý dodržovat to, co na tom webu popisuji. U hodně výjimečných psů, kteří nemají zájem komunikovat s lidmi, natož je poslouchat, mi trvá výuka přivolání samozřejmě déle, ale já mám času dost a v důslednosti nepolevím ani u nich. Když jsem mohl naučit spolehlivé přivolání za dva měsíce fenku, která byla deset let někde na řetězu, nevidím důvod, proč byste nemohli zvládnout naučit přivolání své psy, kteří vyrůstají s vámi. Každý povel který vydáš a nic se po něm do dvou vteřin neděje, znamená začátek konce v neúspěchu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. kvě. 2007 12:39 
Offline

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:01
Příspěvky: 101
Bydliště: Košice
Asi by som na tvojom mieste uvažovala o náhradnej rodine pre to malé šteniatko.

Ak si nevieš dať rady so psím bábätkom a dcérkou, nedokážeš si poradiť s odrasteným pubertálnym psom(až bude vážiť 30 kíl), dcérkou a malým bábatkom.

_________________
Pokiaľ nenájdeš raj v pravom strede svojho srdca, nemáš najmenšiu šancu, aby si tam mohol raz vstúpiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. kvě. 2007 13:09 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
gabi píše:
Asi by som na tvojom mieste uvažovala o náhradnej rodine pre to malé šteniatko.


to je ale krutý, néé? vždyť se snaží to řešit :wink:

_________________
"vím, že nic nevím"..., proto se stále učím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. kvě. 2007 13:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
gabi píše:
Asi by som na tvojom mieste uvažovala o náhradnej rodine pre to malé šteniatko.

Ak si nevieš dať rady so psím bábätkom a dcérkou, nedokážeš si poradiť s odrasteným pubertálnym psom(až bude vážiť 30 kíl), dcérkou a malým bábatkom.


Ono to už není miminko, je jí 2,5 roku. Prostě si vzali puberťačku, nemají ji od miminka.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. kvě. 2007 13:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
kockoterier píše:
gabi píše:
Asi by som na tvojom mieste uvažovala o náhradnej rodine pre to malé šteniatko.

Ak si nevieš dať rady so psím bábätkom a dcérkou, nedokážeš si poradiť s odrasteným pubertálnym psom(až bude vážiť 30 kíl), dcérkou a malým bábatkom.


Ono to už není miminko, je jí 2,5 roku. Prostě si vzali puberťačku, nemají ji od miminka.


Jé, tak pardon, já blbě četla. Beru to zpět.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. kvě. 2007 13:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. bře. 2007 13:47
Příspěvky: 124
Bydliště: Žiar nad Hronom, SR
gabi píše:
Asi by som na tvojom mieste uvažovala o náhradnej rodine pre to malé šteniatko.

Ak si nevieš dať rady so psím bábätkom a dcérkou, nedokážeš si poradiť s odrasteným pubertálnym psom(až bude vážiť 30 kíl), dcérkou a malým bábatkom.

Toto vôbec nie je neriešiteľná situácia, takže sa mi to zdá príliš radikálne....niečo obdobné sme mali aj my v rodine a zvládlo sa to i keď sa jednalo o menšieho psa..... bude to celé náročnejšie s ohľadom na očakávaný prírastok, ale dá sa to zvládnuť

_________________
Sáša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu
PříspěvekNapsal: stř 16. kvě. 2007 13:57 
Offline

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:01
Příspěvky: 101
Bydliště: Košice
Michaela-K píše:
Dobrý den všem,
máme doma čtyři měsíce starou fenku Labradora Ketty,dcerku,které je dva a půl roku a miminko na cestě,které se narodí asi za měsíc.

Předem děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. kvě. 2007 14:02 
Offline

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:01
Příspěvky: 101
Bydliště: Košice
Až bude mať fenka 11 mesiacov, bábatko bude mať pol roka.

Z popisu sa mi zdá, že zo psom vôbec nevedia, a navyše viem aké ťažké je zvládnuť dve malé deti, takže si nerobím ilúzie, že sa odrazu niečo zmení, alebo že budú mať na psa dostatok času na to, aby sa s ním naučili žiť a trochu mu rozumieť.

Ja ako matka by som to neriskovala. Dať niekomu 4 mesačné šteňa nieje nijako kruté, hlavne ak sa mu bude mať kto venovať a usmerniť ho.

Ak sa ho nechcete vzdať, poobzerajte sa vo svojom okolí alebo najbližšej rodine.

_________________
Pokiaľ nenájdeš raj v pravom strede svojho srdca, nemáš najmenšiu šancu, aby si tam mohol raz vstúpiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. kvě. 2007 14:06 
Offline

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:01
Příspěvky: 101
Bydliště: Košice
Alex píše:
Toto vôbec nie je neriešiteľná situácia, takže sa mi to zdá príliš radikálne....niečo obdobné sme mali aj my v rodine a zvládlo sa to i keď sa jednalo o menšieho psa..... bude to celé náročnejšie s ohľadom na očakávaný prírastok, ale dá sa to zvládnuť


Jasne že sa to dá zvládnuť, netvrdím ani že to je neriešitelné.
Zdá sa mi to ale v tejto situácii najrozumnejšie riešenie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. kvě. 2007 08:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. čer. 2006 12:17
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno - venkov
Gabi, ty si moudrá žena. :jo:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19. kvě. 2007 13:47 
Jste moc hodní,že se mi snažíte pomoc,ale pokud je Vaše jediná rada jak vyřešit náš problém zbavit se Ketty,tak jste na velikém omylu.Nepořídily jsme si jí proto,abychom jí po měsíci daly zase hned pryč,jen kvůli tomu,že je v pubertě a neposlouchá nás.Vím,že je to jako další dítě a chce to trpělivost.Jelikož je to náš první pejsek,tak jsem Vás žádala o radu jak nejlépe zvládnout neposlušnost psa.
Co se týče nedostatku času...jsem na MD a tak jsem stále doma.Nikdy není doma sama déle jak půl hodiny,když si potřebuji zajít do krámu.A navíc na to vše nejsem sama.Mám manžela,který si s ní hraje,věnuje se jí a chodíme s holkama každý den na procházky do lesa.
Milujeme jí stejně jako Týnku a tak se snažím udělat maximum proto,aby se tato naše situace vyřešila co nejrychleji a hlavně nejlépe.Ale rozhodně jí nevyřešíme tím,že jí dáme někomu jinému či nedejbůh do útulku.Na to máme pejsky až moc rádi.
Každopádně je obě posledních pár dní dost sleduji a vždy když vidím,že by se Ketty na malou chystala skočit či jí kounout,tak jí přivolám k sobě a ona ihned poslechne.Koupila jsem plno psích dobrůtek a ona za ně udělá cokoliv.Jen prostě stále nevím,jak jí vysvětlit,že když je potrestaná za něco špatného,že to nemá dělat znovu,jelikož bude potrestané znovu.S kradením jídla Týnce z ruky a tím i jejím kousáním jsem předešla tak,že vždycky když dám něco Týnce,tak dám něco i jí.A když by náhodou to Ketty snědla dříve než Týnka a pokoušela se uloupit to ještě u Týnky,tak jí opět přivolám a převedu její pozornost třeba na hru s míčkem.Nechci to zakřiknout ale poslední dva dny to funguje a Ketty malou ani nekousla ani po ní neskáče.
Mluvila jsem o jejím chování i s naším veterinářem a ten radí to samé jako p.Desenský...důslednost,důslednost a neustoupit.Labradoři prý takovou povahu mají,že skoušejí jestli mohou doma velet oni,ale pokud se jim v tom zabrání a ukáže se jim že tomu tak nebude,tak to ten pejsek brzy pochopí.Takhle mi to vysvětlil veterinář.

Každopádně všem říkám na rovinu,že jí pryč nedám a budu se snažit udělat úplné maximum proto abychom její vychování zvládly na jedničku.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19. kvě. 2007 14:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 19:26
Příspěvky: 10
Bydliště: Bratislava
Michaelo, ja myslim, ze to, dat Ketty prec nebola jedina rada... A tito ludia neresia svoje problemy vzdanim sa psa...a gabi uz urcite nie. Ale nic v zlom, sama predsa uznate, ze to musite mat doma perne, a to este nemate doma toho druheho mrnousa..
ved si to precitajte a vidite, ze Vam tu ludia chcu pomoct. Kontaktujte a chodte za panom Desenskym...

_________________
Vážka + Candy + Ginger + Cezko


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě. 2007 18:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Čtyřměsíční štěně není v pubertě!!! Máte ještě maličké psí miminko, v pubertě to bude 100x horší!
Je fajn že si psa chcete nechat, ale bude vaše rozhodnutí stejné až pes (vaší vinou!!!) jedno z dětí ošklivě pokouše? Pokud si ho opravdu chcete nechat, navštivte Rudu. Udělejte si opravdu hodně času, domluvte se s ním ať má čas i on. Bez odborné pomoci dost riskujete!

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě. 2007 18:30 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2007 10:30
Příspěvky: 34
Bydliště: Písek
Jelikož mám prvního psa a navíc stejného věku jako pejsek Michaely (kříženec také i s labradorem), vím, že nemám co radit, ale podpořit snad můžu :wink: Líbí se mi, že se nechcete pejska při prvním problému zbavovat, vím jaké dokáže být štěne v tomhle věku ďábel :twisted: a to nemám děti ... :D Co jsem slyšela a čemu odpovídají moje zkušenosti s Madlou, tak štěně bere dítě jako další štěně takže se k němu podle toho chová, a když si štěňata hrají tak přes sebe většinu času skáčí a okusují se... Navíc mi všichni majitelé labradorů stále potvrzují, že labradoři jsou neskutečně užraní. Naše štěně se náruživě vrhá po čemkoli co by alespoň trochu mohlo být k jídlu a pro to vaše je jídlo malé dcerky asi snadná kořist... Tady vám určitě poradí, jak štěndo správně usměrnit, ale já osobně věřím a doufám, že se to spraví i věkem :wink: jinak držím palce!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23. kvě. 2007 09:59 
Offline

Registrován: stř 31. led. 2007 11:36
Příspěvky: 107
Bydliště: Bratislava
Michaela-K píše:
Vím,že je to jako další dítě a chce to trpělivost.



Ahoj, držím labky! :-)

A nemohol by za p. Desenským ísť s Ketty manžel ? Aby to bolo čím skôr.

(nemám deti, ani psa, ale dovolím si mať názor na vyššie uvedenú vetu - trpezlivosť to určite chce, ale pes nie je dieťa, pes je pes)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23. kvě. 2007 10:20 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
Citace:
se to spraví i věkem

na to bych se nespoléhala

_________________
"vím, že nic nevím"..., proto se stále učím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 17:00 
SV píše:
Michaela-K píše:
Vím,že je to jako další dítě a chce to trpělivost.



Ahoj, držím labky! :-)

A nemohol by za p. Desenským ísť s Ketty manžel ? Aby to bolo čím skôr.

(nemám deti, ani psa, ale dovolím si mať názor na vyššie uvedenú vetu - trpezlivosť to určite chce, ale pes nie je dieťa, pes je pes)


Manžel v práci povíšil a je doma úplně minimálně.Za poslední týden byl doma pouze jeden den a to byl rád,že je chvíli s námi.Proto jsem psala,že můžeme přijet až po porodu miminka.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 20:04 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Michaela-K píše:
SV píše:
Michaela-K píše:
Vím,že je to jako další dítě a chce to trpělivost.



Ahoj, držím labky! :-)

A nemohol by za p. Desenským ísť s Ketty manžel ? Aby to bolo čím skôr.

(nemám deti, ani psa, ale dovolím si mať názor na vyššie uvedenú vetu - trpezlivosť to určite chce, ale pes nie je dieťa, pes je pes)


Manžel v práci povíšil a je doma úplně minimálně.Za poslední týden byl doma pouze jeden den a to byl rád,že je chvíli s námi.Proto jsem psala,že můžeme přijet až po porodu miminka.
Hele a jsi si jistá, že po narození miminka na tom budete s časem líp? Budeš mít navíc ještě jednoho tvorečka, který tě bude potřebovat téměř bepřetržitě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 19:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
hyeno, myslim že pani je ve vysokym stupni těhotenství tak proto a ne kvůli času (ale pak už nebude žádnej, to je fakt :wink: )

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. črc. 2008 06:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Toto téma je štěně labradora a já mám ročního labradora. Pro někoho ještě štěně, pro někoho puberťák, pro někoho pes.
Opět se nám vrátili problémy s kousání do rukou. On nás přímo nekouše, on si chce hrát a žužlat ruce. Nevím jak mu vysvětlit, že na hraní nejsou. Ale jak ho chci pohladit, tak hned otvírá papulu a jde po rukách. Ach jo.
Nic nepomáhá, vyzkoušela jsem už všechno i to co mi ukazoval Ruda. Asi to děláme blbě. :(

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. črc. 2008 06:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Zkouším mu do té huby strčit hračku nebo mu chytnou jazyk?

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. črc. 2008 07:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
No to jsem zkoušela. Jazyk mu chytnu a směju se mu. Pustím jazyk a doráží zase. Hračku nechce. Někdu ho vyburcuju k tomu, aby mi něco donesl a tím se zabavil a zapoměl na to. Ale to pomůže jenom v tom momentě, když nic nezabírá.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. črc. 2008 07:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Asi ten jazyk nechytáš dost. Musíš být ještě otravnější než je on. Nebo posílej pro ty aportíky a máš klid. Je to otravný, ale holt jsou to hyperaktivní psiska. Vydrž ještě tak 2 roky a bude to lepší. :wink:

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. črc. 2008 07:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Ještě dva roky? To si ze mě děláš srandu......chi chi. To mě asi dřív odvezou. Ne je fakt strašně hyperaktivní.
Víš co, když mu chytám ten jazky, tak on se pak nas... a chňape jako ďábel a v tom se mu začnu smát, jak je vytočenej a pošlu ho pro hračku a on donese jakou si řeknu. Ale on to má jako recidivu u nemocí. Chvilku je klid, tak cca 4 měsíce a pak ho to vezme znovu.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. črc. 2008 08:49 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zuzka \":o\") píše:
... Asi to děláme blbě. :(
Tím si buď jistá, jinak by ho to bavit přestalo. Podle mne jsi mu to něčím udělala mnohem zábavnější, proto se této jeho hře dosti věnuje.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. črc. 2008 09:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Michaela-K píše:

Každopádně všem říkám na rovinu,že jí pryč nedám a budu se snažit udělat úplné maximum proto abychom její vychování zvládly na jedničku.

To je dobre rozhodnutí. Drzím palce.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. črc. 2008 09:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Desenský píše:
Zuzka \":o\") píše:
... Asi to děláme blbě. :(
Tím si buď jistá, jinak by ho to bavit přestalo. Podle mne jsi mu to něčím udělala mnohem zábavnější, proto se této jeho hře dosti věnuje.

Tak to je zase oříšek. Fakt nevím, čím je to tak zábavné, když mu dělám nepříjemné věci. Jestli je to třeba to, že když už si nevím rady, tak ho pro něco pošlu a hrajeme si ? Nevím.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. črc. 2008 09:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
A když já mejm psům chytnu jazyk, tak je to výzva k divočení a já to i tak využívám ;)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. črc. 2008 09:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Lucie Kratochvílová píše:
A když já mejm psům chytnu jazyk, tak je to výzva k divočení a já to i tak využívám ;)

A jak toho využíváš?

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. črc. 2008 10:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Normálně ke hře, k blbnutí, já bejt na tvým místně, ta si to užívám, dokud můžu a závidim ti ani nevíš jak! ;P Tak ho víc utahej, vymysli mu nějaký hry třeba hledací... nejlíp se utahá ovšem s kamošama no... :)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. črc. 2008 10:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Lucie Kratochvílová píše:
Normálně ke hře, k blbnutí, já bejt na tvým místně, ta si to užívám, dokud můžu a závidim ti ani nevíš jak! ;P Tak ho víc utahej, vymysli mu nějaký hry třeba hledací... nejlíp se utahá ovšem s kamošama no... :)

A co mi závidíš, mojí hyperaktivku? Nebo to jak kouše? :lol:
No já ho utahám tím, že mu něco skovávám a on to hledá a nebo že si vymejšlím co chci přinýst. Pak mu hlavička šrotuje, aby se nesplet z tý hromady hraček.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. črc. 2008 10:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
utahat psychicky! Jen ať se štěník učí nové povely, dobré je hledání, případně krátké stopy... a doma naučit povel na místo a když to bude přehánět tak ho tam poslat (po chvíli přivolat a pochválit, pokud tam teda neusne). Pořádného fyzického utahání bych se u mlaďocha ještě bála...
Choďák bere jeko nejlepší odměnu za agility když se mi může zakousnout do ruky... občas to bolí, ale pes běhá skvěle... :roll:

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. črc. 2008 10:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Zuzko :o) - závidim ti mladýho psa a místo věčnýho tlumení bych jeho aktivity rozvíjela do smysluplné činnosti. :)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. črc. 2008 11:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Petra píše:
... a doma naučit povel na místo :

Místo mu moc nejde. Ani já pořádně nevím jak ho to naučit. Když ho pošlu na místo, tak tam odejde, ale hnedka je zase u mě. Nevydrží. Než abych se s nim prala, tak ho tam odvedu, chvilku ho tam nechám a pak mu dám volno.
Lucko, pořád nějak nevím jak "místo věčnýho tlumení bych jeho aktivity rozvíjela ".

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. črc. 2008 11:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Zuzko já to znám. V podstatě mám utahanýho psa jenom na chalupě nebo u Rudy. V pubertě až skutečně do tří let to bylo nejaktivnější období. Ale skutečně jediné co je účinné je utahaný pes, jinak prostě zlobí. Je úplně jedno jestli kouše, hrabe nebo krade věci, ale je to z nudy. Nejjednodušší máš asi házení aportíků. Ty sedíš, stojíš, popíjíš kafe a házíš. Pes běhá. Taky je dobrý, jestli vás je na něj víc a nebo fakt ty psí kámoši. My na vesnici bohužel psí kámoše nemáme a César si tak neumí hrát jen sexuálně obtěžuje, takže jsem pak utahaná i já z věčnýho odhánění od ostatních.

No a jak píše Ruda, prostě, když nechceš, aby kousal, tak mu to musíš znepříjemnit.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. črc. 2008 11:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
kockoterier píše:
Zuzko já to znám. V podstatě mám utahanýho psa jenom na chalupě nebo u Rudy. V pubertě až skutečně do tří let to bylo nejaktivnější období. Ale skutečně jediné co je účinné je utahaný pes, jinak prostě zlobí. Je úplně jedno jestli kouše, hrabe nebo krade věci, ale je to z nudy. Nejjednodušší máš asi házení aportíků. Ty sedíš, stojíš, popíjíš kafe a házíš. Pes běhá. Taky je dobrý, jestli vás je na něj víc a nebo fakt ty psí kámoši. My na vesnici bohužel psí kámoše nemáme a César si tak neumí hrát jen sexuálně obtěžuje, takže jsem pak utahaná i já z věčnýho odhánění od ostatních.

No a jak píše Ruda, prostě, když nechceš, aby kousal, tak mu to musíš znepříjemnit.

My jsme taky na vesnici a psí kámoše Denny moc nemá. Sem tam. Taky spíš obtěžuje a to jsem pak z toho utahaná víc než on. Z aportů je úplně nadšenej, to zase jo.
Jinak to kousání se mu snažím znepříjemnit tak, že buď ho chytnu za ten jazyk nebo ho chňapnu nahoře u nosu, nebo mu stčím ruku pořádně do tlamy, když ji teda tak chce a nebo mu šahám na jazyk, nebo mu přitisknu tvář na jeho zuby (kdyby kousnul, kousne sebe), ignorace, skovávám ruce,..........a to vše nepomáhá až to hraní.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. črc. 2008 11:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
povel místo začínáš právě na pár vteřinách (pak pochvala + volno), prodlužuješ postupně. I tím odchodem na pár vteřin už ale máš přerušení nežádoucí činnosti.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. črc. 2008 11:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Petra píše:
povel místo začínáš právě na pár vteřinách (pak pochvala + volno), prodlužuješ postupně. I tím odchodem na pár vteřin už ale máš přerušení nežádoucí činnosti.

To já právě vim. Když si on odejde, takho tam vrátim. Pak čekám a pak mu teprve dám volno (pochvala), víš.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. zář. 2008 13:39 
Offline

Registrován: stř 24. zář. 2008 17:53
Příspěvky: 26
Bydliště: Příbram
Ahoj,potřebuji poradit se štěnětem labradora.Nedávno mu byli 4 měsíce a když jsem v práci a on je doma sám,tak se mu kolikrát stane,že to nevydrží a vyčůrá se tam.Podotýkám,že jenom jednou a jinak s ním v tomto ohledu žádný problém není.Je ještě malý,aby to nevydržel 7 hodin?Nijak ho za to nekárám,prostě to ignoruji.Děkuji za odpověd.

_________________
Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc, než sebe.

ICQ:497-768-231


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. zář. 2008 15:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Amon pre 4-mesačné šteňa ešte 7 hodín môže byť veľa. Je škoda kaziť hygenické návyky, bolo by dobré zabezpečiť častejšie venčenie.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. zář. 2008 16:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Když venku pozoruju naše 4. měsíční štěně, čůrá ještě opravdu často. Když je v bytě venčím ho přibližně každé 2 hodiny.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. zář. 2008 17:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
7h je pro takhle malý štěně hodně tuhle dobu by měl bezproblému zvládat tak od pul roku orpavdu ejstli máš možnost zkus zajistit venčení po 3h

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!