Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 21:30
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přerušení nežádoucí činosti štěněte
PříspěvekNapsal: pát 23. lis. 2007 11:04 
Dobrý den,
ráda bych se zeptala jak odnaučit své miminko,aby si ze mě vysloveně nedělalo srandu. Mám 3 měsíčního stafíka a toho když chci aby nechal nějaké nežádoucí činnosti (kousání při hře když se rozdovádí, kousání sedačky, sbírání věcí na zemi atd.) chytnu ho zezadu za kůži za krkem, položím ho na záda aby se uklidnil a uvědomil, že už to přehání, vstane oklepe se a ještě na mně začne vrčet a štěkat, doráží a myslí se že je to velká sranda mě takhle provokovat, nerada bych něco zanedbala. Dříve jsem měla taky AST a ten nic takového nedělal, ten už od začátku věděl kde ty hranice jsou, tenhle rošťák je vysloveně hyperaktivní. Moc děkuju za odpověď a fandíme vám. Zdeňka a Argoušek


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 23. lis. 2007 11:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
myslím že trest který používáš je rpo psa nesrozumitelný a neadekvátní mohla by sis zadělat na problém

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 23. lis. 2007 11:14 
ajka píše:
myslím že trest který používáš je rpo psa nesrozumitelný a neadekvátní mohla by sis zadělat na problém


Ale jak ho to jinak odnaučit? Nebo teda aby pochopil že už to není hra, že se má trochu mírnit? I když se ho přestanu všímat a spíše to třeba dělám psychickým nátlakem, že mu říkám že je zlobivy atd. tak stejně doráží a poskakuje okolo je na něm vidět, že to není úmysl ale prostě si chce hrát a hrozně ho to baví když si do tebe může kousnout a když ne do tebe tak po tom co je nejblíž :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 23. lis. 2007 11:19 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
ahoj,no hlavně si uvědom,že jsou mu 3 měsíce,je to malý štěně,nedělá si z tebe srandu v tom smyslu jak ty to asi chápeš,chce si hrát.Převed jeho zájem na něco jinýho,nabídni mu nějakou náhradu na kousání za tvojí ruku.Jinak souhlas s ajkou,je to dost neadekvátní,zkus tu pročíst témata s podobnou problematikou.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 23. lis. 2007 11:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Tky bych si myslela, že je to neadekvátní trest...navíc bych spíš raději přecvedla kousací aktivitu pejska na něco, co kousat smí. Pokud by neustále dorážel, asi bych se zvedla a lhostejně odešla, ukončila bych hru tímto způsobem. Pokud je štěndo hyperaktivní, určitě tu energii ptořebuje vybít, tak se s ním třeba tahejte o něco, do čeho kousat smí, nebo ho už učte nosit pomaličku míčky. Nechci kecat nesmysly, štěně jsem strašně dlouho neměla, mluvím jen o svém nározu vybudovaném na dospělém psu...
Pokud venku sbírá dobroty, zapněte ho na stopovačku a začněte učit přivolání....
Majitelé štěňat vám tu určitě dají spoustu nápadů, jak unavit malý zubatý "torpédo" :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 23. lis. 2007 11:21 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
zkus tady
http://www.psycholog-psu.com/poradna/vi ... 23&start=0

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 23. lis. 2007 11:25 
davidkova renata píše:
ahoj,no hlavně si uvědom,že jsou mu 3 měsíce,je to malý štěně,nedělá si z tebe srandu v tom smyslu jak ty to asi chápeš,chce si hrát.Převed jeho zájem na něco jinýho,nabídni mu nějakou náhradu na kousání za tvojí ruku.Jinak souhlas s ajkou,je to dost neadekvátní,zkus tu pročíst témata s podobnou problematikou.


ahoj, toho jsem si vědoma že si chce hrát, ale musíš mu přeci už od mala ukazovat kde jsou ty hranice správného chování vůči tobě, ty příspěvky jsem četla, je jasný že mu dám nějakou hračku nebo kostičku, nebo prostě něco co může kousat, jenže jeho to jen tak nepřejde chvíli se s tím hraje a pak třeba k tobě jde se i pomazlit a když to nečekáš kousne tě do ucha :D je to takový zákeřnej obložák a pak zase začne dovádět jako před tím


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 23. lis. 2007 11:28 
Gerda píše:
Tky bych si myslela, že je to neadekvátní trest...navíc bych spíš raději přecvedla kousací aktivitu pejska na něco, co kousat smí. Pokud by neustále dorážel, asi bych se zvedla a lhostejně odešla, ukončila bych hru tímto způsobem. Pokud je štěndo hyperaktivní, určitě tu energii ptořebuje vybít, tak se s ním třeba tahejte o něco, do čeho kousat smí, nebo ho už učte nosit pomaličku míčky. Nechci kecat nesmysly, štěně jsem strašně dlouho neměla, mluvím jen o svém nározu vybudovaném na dospělém psu...
Pokud venku sbírá dobroty, zapněte ho na stopovačku a začněte učit přivolání....
Majitelé štěňat vám tu určitě dají spoustu nápadů, jak unavit malý zubatý "torpédo" :-)


ahojky, jo to jsi nazvala naprosto přesně :lol: všechno tohle co tu teď píšete je vyzkoušeno :-) věnuju mu prakticky všechen svůj čas, mám možnost ho mít i v práci pokud můžeme někde dovádět, tak dovádí prostě všechno ale tohle bych ho prostě ráda odnaučila a mi povyroste tak to už tak jednoduchý nebude


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 23. lis. 2007 12:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Já tam vidím schovaný strach majitelky z toho že má ono "bojové plemeno", které si přece nesmí nic dovolit, nikde mu nesmíš ani trošku ustoupit, protože jinak sežere tebe i všechny okolo. Neblázni, je to normální štěně.
Pokud kousne do tebe a přežene to, tak vypískni jako druhé štěně - dáš mu tím najevo že to přehnal. Hračky mu střídej, vymýšlej mu zábavu - jenom kousání do kusu něčeho psa opravdu dlouho nezabaví. Nechej ho hledat piškot ukrytý tak aby věděl kde je, ale hůř se k němu dostával. Nebo polož piškot na dno kýble (moje oblíbená hra) - než přijde na to jak na něj a než sebere dost odvahy strčit hlavu do té strašné věci, tak máš zase nějaký čas. A navíc tím že nutíš štěně přemýšlet tak ho utaháš i psychicky :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 23. lis. 2007 12:48 
Petra píše:
Já tam vidím schovaný strach majitelky z toho že má ono "bojové plemeno", které si přece nesmí nic dovolit, nikde mu nesmíš ani trošku ustoupit, protože jinak sežere tebe i všechny okolo. Neblázni, je to normální štěně.
Pokud kousne do tebe a přežene to, tak vypískni jako druhé štěně - dáš mu tím najevo že to přehnal. Hračky mu střídej, vymýšlej mu zábavu - jenom kousání do kusu něčeho psa opravdu dlouho nezabaví. Nechej ho hledat piškot ukrytý tak aby věděl kde je, ale hůř se k němu dostával. Nebo polož piškot na dno kýble (moje oblíbená hra) - než přijde na to jak na něj a než sebere dost odvahy strčit hlavu do té strašné věci, tak máš zase nějaký čas. A navíc tím že nutíš štěně přemýšlet tak ho utaháš i psychicky :wink:


tak takhle to určitě nevidím tak jak jsi psala na začátku, psala jsem že jsem stafa měla a ten byl naprosto v pohodě věděla jsem že i kdyby já nevim co tak určitě neublíží i když byl dospělý. vychovávala jsem voříška, měla jsem angl. kokra ten byl opravdu ostřejší, měla jsem vlčáka, pořád se pohybuju mezi pejskama. Jen jsem se prostě chtěla zeptat jaký jsou tady názory na způsoby odvykání nežádoucích činností, třeba něco dělám špatně, nebo bych něco mohla dělat lépe a efektivněji takhle jsem to myslela každopádně jsem ráda že píšete


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 23. lis. 2007 12:55 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Zdeňka Týblová píše:
pak třeba k tobě jde se i pomazlit a když to nečekáš kousne tě do ucha :D je to takový zákeřnej obložák a pak zase začne dovádět jako před tím

hele,tohle byla moje čuba v bleděmodrým :evil: .bože jak ta rafala!!!! :oops: :oops: .Já trávila celý její dětství v podstatě na posteli páč se tam nevydrápala a dítě se obětovalo a pohybovalo se po zemi :lol: Taky podle toho vypadalo :wink: ,rafala nejradši do hlavy a tak :lol: .Ale samo jí to přešlo,jak přezubila,začlo to bejt dobrý.Nevím,jestli mluvíme o tom samým projevu,ale já tyhle "dětský nemoce" prostě moc neřeším.Každopádně ona nemá ani nejmenší páru o tom,že by se na mě mohla třeba snad jen nějak blbě podivat,jestli ti jde o tohle. :wink:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 23. lis. 2007 20:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
ahoj, Feli jako štěně taky dost kousala a mě hodně pomohlo vůbec se nehejbat, když kousla. Já vim že teď se mi to lehce řekne, ale za pár měsíců se naučila, že i když byla rozdováděná a já jsem přestala hýbat rukama, tak je jenom hlídala, dokud jsem s nimi zase nepohla. Jinak souhlasím s ostatními, je to ještě štěně a se správným přístupem dostane rozum, ale potřebuje trochu času.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. pro. 2007 15:04 
Offline

Registrován: pát 23. lis. 2007 20:13
Příspěvky: 3
Bydliště: Volyňská 65, Dlouhá Loučka 783 86
Ahoj, taky souhlasím s ostatníma. U štěňátek jsem to neřešila. Chtěli si hrát a tak jsme si hráli, i když já těch pejsků mám víc, jsou 3, takže oni si vystačí sami. Ale hrajeme si pořád a pokud mě jeden z nich kousne víc, než by měl, tak proště zaječím a škubnu rukou, on se lekne a nechá toho, ale štěně zbytečně děsit nemusíš. Jen si hraje a dovádí. To je úplně normální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. pro. 2007 20:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Jojo, taky něco vím o malé hyperaktviní pyraně. jejda, jak já si vždycky oddychla, když to malé roztomilé štěňátko alespoň na hodinu usnulo :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. pro. 2007 23:20 
Díky moc za všechny názory, já jen jestli fakt nemám nějaký kudrnatý štěně :lol: je to moje zlatíčko, ale kouše jak vsteklej a ty jehličky docela bolej :D jenže já i když s rukou cuknu nebo vyjeknu tak jeho to ještě víc popudí, strašně doráží a je jak čertík z krabičky když si nemůže kousnout tak fakt doufám že ho to přejde :lol:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušení nežádoucí činosti u štěnda
PříspěvekNapsal: pát 04. bře. 2011 09:01 
Offline

Registrován: pát 25. úno. 2011 10:46
Příspěvky: 26
Bydliště: Rakovník
Ahoj, já mám uplně stejný "problém". Mám taky 3měsíční štěně stafíka a dělá uplně to samé, co píše Zdeňka. Ať se snažíme ji jakkoli uklidnit, je to jen horší. Když je to neúnosné, prostě ji zavřem do ohrádky a je klid, nebo také vylezem na gauč. Nejhorší je, že ona vůbec netuší, jak velký má stisk, občas mi přijde, že mi ukousne ruku, fakt to bolí. Nějaké zákazy, ať u kousání nás nebo nábytku vůbec nepomáhají, přijde mi, že si z nás vůbec nic nedělá. Co hůř, ani když stojíme jak sochy, tak ji to nevadí a kouše do nás dál. Když ji dáme hračku (snažíme se s ní hýbat), jde stejně většinou po nás. :cry:

_________________
Peťule a Jessie
http://fajnholka.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušení nežádoucí činosti u štěnda
PříspěvekNapsal: pát 04. bře. 2011 09:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Co hračka na provázku, která se dá lovit? To lezení na gauč před štěníkem určite ne, to byste si zadělávali na pořádné budoucí problémy. Zkázat energii nejde, jen přesměrovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušení nežádoucí činosti u štěnda
PříspěvekNapsal: ned 06. bře. 2011 17:34 
Offline

Registrován: pát 25. úno. 2011 10:46
Příspěvky: 26
Bydliště: Rakovník
V této fázi, když je posedlá našima rukama, nebo nohama, tak ji nezajímá nic jiného. Ani hračka na provázku, chce prostě kousat nás. Už fakt nevíme, jak ji to vysvětlit. Nemůžeme ji mít ani na gauči, když zrovna nespí nebo nekouše své kostičky. Pořád nás šikanuje zubama, nemá nikdy dost. Mazlení nepřichází skoro v úvahu, startuje i do obličeje.

_________________
Peťule a Jessie
http://fajnholka.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušení nežádoucí činosti u štěnda
PříspěvekNapsal: ned 06. bře. 2011 18:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
to mi připomíná moji vlčandu když byla prcek...a věř, že to by mazec...ruce jsem měla jak cedník a doškrábaná jak prase...neřešila jsem to správně a teď podělala jsem štěněti "mládí" teď už vím, co bylo špatně, ale je pozdě. Chce to trpělivost a moc!!! když vás kouše otráveně nebo až naštvaně ji cpete hračku...chce to štěně zmrtvit a pak mazlit! štěně očividně má moc energie. najděte pohodové pejsky a vyrazte socializovat. nebo do města. nebo učte jízdu dopravními prostředky. věnujte jí čas. nechtějte po ní, aby ona ho věnovala vám - to přijde časem. hlavně se nenechte vynervit. štěně nepochopí, že jste zlí protože kouše. pro něj budete prostě zlí a to je špatně. mám teď doma prtě co moc nekouše, a když už začne valím zběsile pro hračku a strašná komedie! nebo razíme na procházku. nebo prostě jí dám nažrat. jakoukoli jinou činnost. ale hlavně klid!! tohle není na furt. máte štěně a ne robota co je naprogramovanej zabíjet, ničit a být dominantní... rychle to uteče, člověk je nedočkavý a chce všechno hned. držím palce v krocení cholerika v nás :lol: :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušení nežádoucí činosti u štěnda
PříspěvekNapsal: ned 06. bře. 2011 18:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Petrushka_4 píše:
V této fázi, když je posedlá našima rukama, nebo nohama, tak ji nezajímá nic jiného. Ani hračka na provázku, chce prostě kousat nás. Už fakt nevíme, jak ji to vysvětlit. Nemůžeme ji mít ani na gauči, když zrovna nespí nebo nekouše své kostičky. Pořád nás šikanuje zubama, nemá nikdy dost. Mazlení nepřichází skoro v úvahu, startuje i do obličeje.

Tak ted jsi popsala klasické štěněčí chování. Ale nebojte, bude hůř :wink: No a pak zase líp :sunny: A chce si uvědomit, že štěně není plyšák na mazlení - štěně je predátor :grr: Máte přeci jen trošku větší mozek, tak vymyslete, co ho bude zajímat - plyšák různě veliký a chlupatý, různě tvrdý. Pešek, klacek, větev s listím, uzlík z látky, balonek - zase různé velikosti a materiál. papírový ubrousek nebo krabice, morková kost... Možností je nepřebeně.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušení nežádoucí činosti u štěnda
PříspěvekNapsal: ned 06. bře. 2011 20:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Kdyby to někomu pomohlo, tak u nás na celé čáře vede kokosový ořech. Jen píchlý, aby z něj vyteklo mléko a větral, jinak je vcelku a krom toho, že si o něj vytloukla půlku zubů, tak na plovce dělá dost rachot a už jen svým vzeřením v ní vzbuzuje nebývalý zájem a agresi :D . Tím že je malá a nemůže ho chytit do tlamy, funguje podobně jako bommer ball, ale je pro ni na rozdíl od plastové koule zajímavý a asi příjemný na dotyk /bodejť by ne, vypadá jako menší příbuzný.. :mrgreen: /. Takže když dám na zem kokos, očekávám možná zvonek od sousedů pod námi, ale co je jisté - od psa mám na docela dlouho pokoj a vyrakví se u toho neskutečně :rolleyes:

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušení nežádoucí činosti u štěnda
PříspěvekNapsal: ned 06. bře. 2011 21:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Petrushka_4 píše:
V této fázi, když je posedlá našima rukama, nebo nohama, tak ji nezajímá nic jiného. Ani hračka na provázku, chce prostě kousat nás. Už fakt nevíme, jak ji to vysvětlit. Nemůžeme ji mít ani na gauči, když zrovna nespí nebo nekouše své kostičky. Pořád nás šikanuje zubama, nemá nikdy dost. Mazlení nepřichází skoro v úvahu, startuje i do obličeje.
Jo, tohle jsme měli doma taky. Štěně, který jsme si fakt tak do 4 měsíců nepohladili, pač to prostě nešlo (ani ve spánku, to jen znechuceně zabručela a utekla se schovat). Před smrtí sežráním nás zachránila starší trpělivá čuba s tlustým kožichem. A taky Elinčina vášeň pro aportování - házeli jsme jí petky, taky se jí to blbě bralo do tlamy, takže jí ta zábava chvíli vydržela - to byla v podstatě jediná nebolestivá forma kontaktu s ní. Až cca do přezubení, pak se to začalo malinko lepšit... Teď je z ní miláček a mazlíček a nebojte, tu vši piraňku to taky přejde.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušení nežádoucí činosti u štěnda
PříspěvekNapsal: ned 06. bře. 2011 21:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Já upletla ze tří starých triček "cop" a to byla nejoblíbenější hračka štěnda. Bylo to dlouhé, dalo se to tahat po zemi, mohl to nosit. :D

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušení nežádoucí činosti u štěnda
PříspěvekNapsal: pon 07. bře. 2011 07:18 
Offline

Registrován: pát 25. úno. 2011 10:46
Příspěvky: 26
Bydliště: Rakovník
Díky všem za nápady a za uklidnění :-) Často to opravdu chce hooodně pevné nervy, někdy nám to ujede, když se fakt zahlodne, ale snažíme se být v klidu. Nejlepší vážně je, když běhá venku se psem a skvěle se utahá, ale takových zatím bohužel moc neznáme, takže to je spíš náhoda.

_________________
Peťule a Jessie
http://fajnholka.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušení nežádoucí činosti u štěnda
PříspěvekNapsal: pon 07. bře. 2011 09:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
tak když se už potkáte, tak si na sebe dejte kontakt a jestli budou mít zájem choďte pravidelně :-) jinak ten klid a trpělivost chce v sobě šlechtit. Bez toho, to jde, hlavně u štěniska, špatným směrem....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušení nežádoucí činosti u štěnda
PříspěvekNapsal: pon 07. bře. 2011 10:50 
Offline

Registrován: pát 25. úno. 2011 10:46
Příspěvky: 26
Bydliště: Rakovník
Určitě si psíka nechci zkazit, takže se snažím, jak to jde :rolleyes: Ještě mě napadá jedna věc. Kdyby si s ní chtělo hrát dítě, tak ona by do něj začala kousat, což by se děcku, ani jeho rodičům moc nelíbilo (dokáže kousat opravdu hodně). Tady bych měla postupovat jak?? Když potkáme děti venku, většinou si ji jen pohladí, takže se naštěstí nestihne moc rozdivočet.

_________________
Peťule a Jessie
http://fajnholka.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušení nežádoucí činosti u štěnda
PříspěvekNapsal: úte 08. bře. 2011 19:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Deti a psi majú samostatné témy. Nakukni tam. Vaše OT príspevky v tejto téme som odstránila.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušení nežádoucí činosti u štěnda
PříspěvekNapsal: stř 08. čer. 2011 20:59 
Offline

Registrován: pon 10. led. 2011 21:56
Příspěvky: 5
Bydliště: Liberec
Dobrý den, potřebuji nutně poradit. Mám roční fenku bandoga. Není agresivní, ale když přijdeme z procházky, tak si ještě hrajeme s aportama a pak se po mě vrhne a začne kousat. Dřív to dělala také a snažila jsem ji říct , že nesmí a docela to pochopila a na čas to přestalo, ale teď je to znovu.Skočí mi po ruce a dost to bolí a dneska mě kousla tak, že mám úplně podlitiny. Není zlá, jen si myslim , že neví , že mě to bolí. Ale nevim jak ji to vysvětlit , že už mi ubližuje. Zuby má už pořádný a taky pořádnou pubertu. Zkoušela jsem vyjeknout že to bolí, ale to ji nezajímá, kouše dál. Když se otočím a jdu pomalu pryč tak kouše třeba po nohách nebo chytá bundu , je jí to jedno. Nevím jak ji vysvětlit, že už je to moc a bolí to. Děkuji za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušení nežádoucí činosti u štěnda
PříspěvekNapsal: stř 08. čer. 2011 21:05 
Offline

Registrován: pon 10. led. 2011 21:56
Příspěvky: 5
Bydliště: Liberec
Ještě bych chtěla dodat, že když už se to její kousání stuňuje tak začně štěkat, ale to není tak častý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušení nežádoucí činosti u štěnda
PříspěvekNapsal: stř 08. čer. 2011 21:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
Tak u ročního psa bych předpokládala, že máte zvládnuté nějaké základní povely(nesmíš a tak v tuto chvíli opravdu nezabere 8) ), takže když uvidíš, že se na tebe chce "vrhnout", tak dát nějaký statický povel, třeba sedni...a trvat si na svém. Jinak prostě přerušit hru. Přijde mi to jako vynucování si další pozornosti. Něco podobného jsem řešila se svojí čubou. Dostala statický povel a hotovo. Prostě aby se uklidnila a pak jsem si ji třeba přivolala z toho povelu a jen tak se s ní pomazlila a dál si jí nevšímala. Je potřeba toho psa nějak zklidnit. Ona je rozdováděná a žene to do extrému. Takže myslím, že třeba pomůže hru ukončit předtím, než se takto rozjede. A třeba chvíli pocvičit, zaměstnat mozek a pak zase hra. Možností je spousta. Zkus si to tu pročíst. A uvidíš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušení nežádoucí činosti u štěnda
PříspěvekNapsal: úte 09. srp. 2011 11:13 
Offline

Registrován: pát 25. úno. 2011 10:46
Příspěvky: 26
Bydliště: Rakovník
My máme stejný problém, téměř 8měsíční čubina se rozjede a kouše a štěká a prostě si chce hrát takhle nevhodným způsobem. Mě zatím vždycky pomohlo začít cvičit poslušnost, nebo něco podobně zajímavého, co jí zaměstná. Hned zapomene na kousání a je klid. Celkem fajn je taky různé rozmístění pamlsků, kdy ona je hledá, to jí taky zabaví. Bohužel když se to stane na návštěvě, nebo když jí prostě nemůžu jinak zaměstnat, tak jsem taky bezradná. Ani na to sedni neposlechne, je prostě rozjetá. Je to taky o respektu, přítel jí zklidní lépe než já.

_________________
Peťule a Jessie
http://fajnholka.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušení nežádoucí činosti u štěnda
PříspěvekNapsal: čtv 13. říj. 2011 11:06 
Offline

Registrován: pát 25. úno. 2011 10:46
Příspěvky: 26
Bydliště: Rakovník
Po určitém odstupu musím napsat své poznatky. Tím, že jsem při jejím dorážení např. začla cvičit tu poslušnost, nebo jí podstrčila hračku jsem docílila toho, že v současnosti si svým štěkáním na mě a štípáním jen vynucuje mojí pozornost (zřejmě tomu taky bylo i dřív). Nevím, jestli by nebylo lepší použít třeba ignoraci, aby viděla, že tím ničeho nedosáhne. :dontknow: Občas je to ale fakt těžký, když mě hryže třeba do nohy...

_________________
Peťule a Jessie
http://fajnholka.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušení nežádoucí činosti u štěnda
PříspěvekNapsal: čtv 13. říj. 2011 19:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Petrushka_4 píše:
Po určitém odstupu musím napsat své poznatky. Tím, že jsem při jejím dorážení např. začla cvičit tu poslušnost, nebo jí podstrčila hračku jsem docílila toho, že v současnosti si svým štěkáním na mě a štípáním jen vynucuje mojí pozornost (zřejmě tomu taky bylo i dřív). Nevím, jestli by nebylo lepší použít třeba ignoraci, aby viděla, že tím ničeho nedosáhne. :dontknow: Občas je to ale fakt těžký, když mě hryže třeba do nohy...

Máš 8m psa, to znamená, že už to můžeš řešit odložením, odesláním na místo, odvoláním. :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušení nežádoucí činosti u štěnda
PříspěvekNapsal: pát 14. říj. 2011 06:38 
Offline

Registrován: pát 25. úno. 2011 10:46
Příspěvky: 26
Bydliště: Rakovník
Nyní jí je 10 měsíců, ale když jí chytne tenhle stav zlobení, tak neudělá ani sedni. Na to místo jí posílám, vůbec se jí tam nechce a musím jí fakt donutit. Ale jo, to dělám a samozřejmě tam musí chvíli vydržet, než se uklidní :wink: Což je taky boj, protože se pořád snaží odplížit pryč :rolleyes:

_________________
Peťule a Jessie
http://fajnholka.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušení nežádoucí činosti u štěnda
PříspěvekNapsal: pát 14. říj. 2011 11:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Petrushka_4 píše:
Nyní jí je 10 měsíců, ale když jí chytne tenhle stav zlobení, tak neudělá ani sedni. Na to místo jí posílám, vůbec se jí tam nechce a musím jí fakt donutit. Ale jo, to dělám a samozřejmě tam musí chvíli vydržet, než se uklidní :wink: Což je taky boj, protože se pořád snaží odplížit pryč :rolleyes:
Dělá si z tebe srandu. Ono je taky občas dobré pořádně zdravě se nas...t a říct "A DOST!" Jednomu to ušetří spoustu vysvětlování. Ale jako všechno co děláš, musí ten pes vidět, že to myslíš vážně.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušení nežádoucí činosti u štěnda
PříspěvekNapsal: pát 14. říj. 2011 13:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. čer. 2010 06:48
Příspěvky: 40
Bydliště: Nová Červená Voda 165, 790 53 Stará Červená Voda
Petrushka_4 píše:
Nyní jí je 10 měsíců, ale když jí chytne tenhle stav zlobení, tak neudělá ani sedni. Na to místo jí posílám, vůbec se jí tam nechce a musím jí fakt donutit. Ale jo, to dělám a samozřejmě tam musí chvíli vydržet, než se uklidní :wink: Což je taky boj, protože se pořád snaží odplížit pryč :rolleyes:

No musím říct, že Rastyna by s tímhle neměla problém. Když ji Arkas (5měs) otravuje, tak se tak pomalu otočí hodí očkem-něco jako, ty si fakt myslíš, že tohle ti budu tolerovat jo? a důstojně odkráčí...tohle jsem odpozorovala a zkouším to taky. A funguje to :) Můj postřeh :icon_thumright:
a chce to důslednost. Když řeknu na místo, tak opravdu na místo! a když se zvedá a zkouší tak ho tam zavedu, ale už se na něj nesměju a hodím právě takový výraz, že raději usne. Když to vydrží, tak dostane patřičnou odměnu...

_________________
Rasta+Růža+Arkas
Snesitelná lehkost bytí :) E.T.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!