Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:25
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 799 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2014 19:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Chilli píše:
Takze, vezmu ho do naruce, vrci... co dal?
Vezmu ho do naruce - je v pohode, ale kdyz ho mam vys, zacne vrcet a ohanet se, kousat... Jak se zachovat?

A je potřeba brát ho do náruče?
A o to tuplem - je potřeba ho dávat výš než do náruče? (Přiznávám, že si to moc neumím představit - to si ho berete k hlavě nebo nad hlavu? PROČ?)

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2014 19:54 
Offline

Registrován: ned 23. bře. 2014 12:42
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha
To myslite vazne, ze majitel nesmi vzit sveho psa -/ stendo do naruce???
Ja ho musim brat do naruce x krat denne, protoze bydlim v patem patre bez vytahu a na venceni ho nosim. Jednou na me vystartoval i v tomto pripade - kdyz jsem ho zvedala po vychazce.
Dokazu si predstavit x situaci, kdy je potreba psa zvednout.

Ne, nezvedam ho nad hlavu,ale je to male stendo, zvednu si ho na rukou vys a dam mu treba hubanec na celo... to se taky nesmi???? :prayer:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2014 20:06 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
:-k
Chilli, a chceš skutečně poradit nebo dospět k něčemu takovému, jakože za to může chovatelka nebo patologie psa nebo......?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2014 20:08 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Chilli píše:
...Ma i zakazy, nesmi na sedacku pokud jime, ucim ho fuj, nesmis, ...
Zákazové povely jsou cestou do pekel. Je to předpotopní metoda z dob našich prababiček.

Citace:
A celkove - neocekavam, ze kdyz se psovi podivam do oci, ze jeho reakce bude ze mne chce "sezrat". Uz jsem par psu mela a nikdy tento problem resit nemusela.
Prošlo mi rukama psů několik tisíc a tohle už jsem nesčetněkrát zažil...

Základní princip je štěně nejprve něčemu kvalitně naučit (ovšem spolehlivě funkční metodikou) a pak teprve to po něm vyžadovat.
Mimochodem sáhnout na spícího psa by vás na mém psinci mohlo stát i život. Ani já nesnáším neočekávané vzbuzení bez předchozí dohody. Máte představu, co se stane, když vejdete do maštale ke koním zezadu, aniž byste před oním vstupem koně "pozdravila"? V této situaci následuje letecký den. Váš. A u psů je to dost podobné. Nevyplácí se stresovat žádná zvířátka, když spí. Lze tím vytvořit vzájemný vztah jakýkoli, jen ne přátelský.
Vážně by to chtělo přijet sem dřív, než z něho uděláte labilního agresora.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2014 20:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Chilli píše:
Ne, nezvedam ho nad hlavu,ale je to male stendo, zvednu si ho na rukou vys a dam mu treba hubanec na celo... to se taky nesmi???? :prayer:

Smí nesmí, rozlišovala bych zvedání, "protože je to potřeba" a "pro zábavu". Pokud je to nutné, tak má prostě smůlu a udělá dobře, se s tím smířit (na tomhle základě zvednu i svých padesát kilo berňačky, ačkoliv opravdu nadšená není).
Ale pokud to nutné není, tak by jakékoli mazlení mělo být příjemné všem zúčastněným. Nanucovat psovi/dítěti/komukoli moje představy o vzájemné blízkosti, aniž by se to tomu druhému líbilo, má pramálo společného s opravdovým pomazlením.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2014 23:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Pes má čtyři nohy, a umí je používat. Lidská mláďata se učí stabilitě a jisté chůzi daleko déle, pes to zvládne v jednom měsíci věku. Většina toho vašeho zvedání je úplně zbytečná (pro psa). Řekla bych, že i část toho pětipatrového výšlapu by už mohl zvládnout. A líbat psa není třeba, věřte, že to fakt neocení. Zkuste respektovat, že je to pes, bude vám oběma lépe. Teď si strašně moc nabíháte, přímo vyvoláváte situace, kdy se štěně cítí ohroženo na životě a proto útočí. Když už ho musíte zvednout (fakt nejdřív hodně přemýšlejte, jestli je to nutné), dbejte na to, aby mělo štěně všechny tlapky směrem k zemi, abyste ho nepřetáčeli do nepřirozených poloh. To si může dovolit člověk po měsících či letech budování důvěry, kdy pes sám zaujímá takovéhle pozice. Upřené pohledy do očí, případně líbání psa skutečně vynechte, vyvolávají nejistotu a pocit ohrožení.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2014 04:04 
Offline

Registrován: ned 23. bře. 2014 12:42
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha
Vyjizdi i v jinych situacich. Napriklad doma jeste chodi na plinku. Davam ho na ni kazdy vecer, nez jdeme do peri, den co den. Jinak na ni chodi libovolne sam, ale pred spanim ho tam postavim ja. Nikdy zadny problem a ted najednou vrci a chnape. Nekdy ano, nekdy ne. Ja zase nechci ustoupit. Nechci resp. nevim jestli je dobre jit mu z cesty davat mu tak pocit, ze bude podle neho.
Vite, on se ma u nas dobre a skutecne mu nikdo neublizuje. Proc se ode mne necha desetkrat zvednou a po 11 te vyjede a kouse?
Hraju si s nim, chodime na prochazky....
A ne, nechci a netrvam na odpovedi, ze je naruseny nebo za to muze chovatelka atd. To ne. Jen se mi v hlave honi otazky, zda na to treba nemuze mit vliv ze mel v 7 mi tydnech narkozu,operaci a nasledne atb, svrab, zanet atd atd, sama lecba... jestli trebas nemuzev byt nervak z toho.
Nevim. Kazdopadne vse co jsem delala bylo v dobrem umyslu... nikdy mu nikdo nechtel ublizit.
Deti mam vychovane, obcas hlidam psy pratelum a nikdy s zadnym problem, mela jsem tu dva shi-tzu v docasne peci z mnozirny a take bez problemu, deti se chovaji vzorne. Dam ruku do ohne za to, ze mu nic neudelaly. Jsem na materske a jsem s nima 24/7... mam prehled.
Tedy jeste jednou - pes na me vrci a chnape - co udelam? Jak se zachovat, abych z nej tedy vazne neudelala labilniho agresora, nez se dostaneme do Vlcar? ( a zaroven z nas doma neudelala ustrasence, kteri se boji sahnout na stene, ze je porafe a s podobnym vyhledem do budoucna, kdy bude starsi ).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2014 04:06 
Offline

Registrován: ned 23. bře. 2014 12:42
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha
Jinak hned zitra se pokusim sehnat vsechny knihy a chtela bych zajet do Vlcar na pristi free sobotu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2014 05:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Chilli píše:
Ja zase nechci ustoupit. Nechci resp. nevim jestli je dobre jit mu z cesty davat mu tak pocit, ze bude podle neho.
Nedělat psovi to, co je mu extrémně nepříjemné, není žádné ustupování, nýbrž respektování. Mám psa, kterej neměl rád, když jsem se k němu přitulila. Teď po letech už máme vztah a děláme si ze sebe srandu, tak to z legrace 2x ročně udělám, ale proč ho nutit k něčemu, co je zcela zbytečné a on to nemá rád?

Chilli píše:
Tedy jeste jednou - pes na me vrci a chnape - co udelam?
Tohle vám tu asi nikdo neřekne, protože je tisíc možností, co přesně pes dělá a hlavně proč, takže i řešení bude různé. Vy byste se k němu spíš měla začít chovat tak, aby neměl důvod se takhle bránit. Nasadit couračku a manipulovat s ním přes couračku, nebrat ho do náruče, nehladit ve spánku, nedělat mu věci, které nesnáší a jsou zbytečné (např. pusinkovat, zírat mu do očí).

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2014 09:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Chilli píše:
Tedy jeste jednou - pes na me vrci a chnape - co udelam?
Co? Budu zcela v klidu bez emoci dal pokracovat v tom co delam... Osobne vidim podle popisu problem ve dvou vecech:

1) pes povazuje vase chovani vuci nemu zanesrozumitelne a potencialne nebezpecne. Nerozumi vasi emocni nestabilite... na tu nejistotu a "krivdu" (at uz zkutecnou nebo domelou) reaguje zcela prirozene defenzivnim ohrazenim.
2) Naucil se ze kdyz se ohradi tak docili toho ze jim nepochopena cinost ci tlak z vasi strany ustane. Dulezie je mu neuhnout, ale ani nezautocit - proste si jeho chovani nevsimat a maximalne se mu "vysmat" ze si svou stejne neprosadi a rozciluje se zcela zbytecne. Tohle je ale az nasledek prvniho bodu a je nutne zapracovat hlavne na nem aby pes mel ve vas oporu nikoli zdroj nestability...

Taktez doporucim navstevu Vlcar, mozna i individualni. Protoze s velkou pravdepodobnosti je v tomto pripade potreba resit vas a vase reakce, nikoli psa.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2014 09:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Chilli píše:
...mel v 7 mi tydnech narkozu,operaci a nasledne atb, svrab, zanet atd atd, sama lecba...

Ja vám nevím ale toto mi silne pripomína šteňa z množiarne,tak malé šteňa a už tolko nemocí? :shock: Na čo bol operovaný?Ako sa volá CHS odkial ho máte? Ono je hodne doležité,skade šteňa pochádza,už od úplného začiatku sa utvára povaha psa a teda jeho následné chovanie u nového majitela :-k Vlastne už výberom chovných jedincov chovatel predurčuje,akú povahu bude mať ich potomstvo.Teraz je to teda už jedno,pes je u vás,a doležité je ako sa k nemu budete chovať v prítomnom čase.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2014 11:53 
Offline

Registrován: ned 23. bře. 2014 12:42
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha
Dekuji vsem za srozumitelne rady. Budu se tim ridit, do Vlcar pojedu.
Malicky mel operovanou jen kylu, podle mne zbytecne, uz jsem pesana s kylou mela a vstrebala se. Kupovali jsme ho s povolenym stehem, jeden mu vypadl, rana se otevrela, koukali vnitrni stehy, zanet, atb. Mohlo mu to povolit tim jak se neustale drbal a okusoval - kvuli svrabu a zanetu usi.
Takto - byli jsme se na nej podivat, zaplatit zalohu, vse se zdalo ok.
Par dnu pote ho uz jen manzel vyzvedaval s ujistenim chovatelky ze vse je ok a neprohlizel ho.... atd atd...
Jelo se pro nej velkou dalku, vsechno jsme zjistili az doma....

Psala jsem - je to pesan s PP za 15 tisic, nasledna lecba 3000.
Ale chovna stanice ma stenata jako na bezicim pasu... strasne moc rocne.
Samozrejme chyba :-(
Jsem poucena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2014 13:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Ešte ma napadla jedna vec:šteňa sa takto chovalo už od prvého dňa čo k vám prišlo,alebo až po nejakom čase vášho "posobenia"? Inak u malých plemien je odber od 8 týždňa veku,niektorý poctivý chovatelia s odberom čakajú až do 9-10 týždňa,nie sú výnimky v 11 týždňoch.Keby mi chcel niekto predať šteňa v 6-7 týždni,hodne rýchlo by som od kúpy cúvla.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2014 10:19 
Offline

Registrován: úte 26. lis. 2013 21:31
Příspěvky: 2
Bydliště: Genova,Italie
Ahoj,sice tu uz takova diskuze byla,ale chtela bych jeste pozadat o par rad.Mame 3 mesicni stenatko bigla,je u nas mesic.Obcas na nas vrci,po dceri se i ohnala a skrabla ji zuby do rucicky,kdyz ji jenom pohladila.Mam 3 deti,ale psika neotravujou,spis se od ni drzi dal,protoze pri hrani pouziva ostre steneci zoubky.To,jak se ohnala po pouhem pohlazeni,me vylekalo.Dala jsem ji i hladke voditko,jak jste radili kdysi Lence,abych ji sundala z gauce,kam nesmi,protoze kdyz jsem ji brala rukama,vrcela.Nemyslim si,ze by se nas bala,proc?Ale mam strach,aby nekousla deti,to si ji nebudou moct ani pohladit?Jak v takove situaci reagovat?Dekuji predem za rady,Nina

Jeste bych k tomu dodala,mame dve 8 lete civavy,ktere na nove stene vrci,nemuze si teda myslet,ze u nas doma je vrceni na kazdeho normalni :-) ?


Naposledy upravil zbynek dne pon 07. dub. 2014 11:31, celkově upraveno 1
sloučení po sobě následujících příspěvků


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2014 20:27 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
ninach píše:
...Jeste bych k tomu dodala,mame dve 8 lete civavy,ktere na nove stene vrci,nemuze si teda myslet,ze u nas doma je vrceni na kazdeho normalni :-) ?
Samozřejmě, že štěně převezme vzorce chování od stávajících psů, už proto si ze svých psů vychovávám správné chůvy ostatních. Hlavně štěně by mělo být vždy chráněné před takovýmito šikanisty, jinak ho totálně psychicky zničí, což nezůstane bez následků. Osobně bych těm stávajícím zrušil anarchii a nastolil diktát. O tom všem se zde na poradně také již několikrát psalo. Pakliže si s tím i tak nebudete vědět rady, je lepší mi zavolat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: úte 08. dub. 2014 10:33 
Offline

Registrován: úte 26. lis. 2013 21:31
Příspěvky: 2
Bydliště: Genova,Italie
Dekuji moc,urcite co nejdriv zavolam.Ty civavy vrci jen,kdyz na ne stene dela nalety,na fenecku,ktera je hodne malinka,si klidne i sedne.Jde hlavne o ty deti,nevim,proc se ozene a nafne za pohlazeni


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: stř 31. pro. 2014 15:07 
Offline

Registrován: pát 13. zář. 2013 18:33
Příspěvky: 3
Bydliště: Moravský Krumlov
Dobrý den všem,
chci poprosit o radu, druhý týden máme štěně, je mu 9 týdnů, je velmi bázlivý, téměř na všechny vrčí a dokonce po nich i vyjede ( do krve), když se mu snaží ukázat, že mu neublížíme.
Je to náš pátý pejsek, ale s takovou bázlivostí jsme se ještě nesetkali, vždy se nám podařilo pejska přesvědčit, že je v bezpečí.
Jedině se mnou je v pohodě, protože jsem s ním od rána do večera. Chápu jeho velký strach z neznámého, ale dva týdny mi už přijde moc.
Hlavně mi přijde moc i to, že po ostatních rukách i obličeji se ožene s takovou razancí a s vrčením, až teče krev.
Myslím si, že to je velký strach o život, ocásek má až na bříšku, ale bojím se agresivity vyplývající ze strachu, jednoho TR už jsme doma měli :( chci ho jen dobře vychovat, abychom si to všichni užili :heart:
Předem moc děkuji za radu a přeji vše dobré do nového roku, hlavně zdraví :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 01. led. 2015 22:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 01. led. 2015 11:21
Příspěvky: 5
Bydliště: Liberecký kraj
Dobrý večer všem přeji, máme 9ti týdenního SBT poté, co nás navždy opustilo naše zlatíčko, labrador. Vím, že povahy těchto dvou psů jsou dost odlišné, ale s tím vědomím jsem do toho šel. Velice rychle se doma aklimatizoval a z "mamánka" se stalo pěkné éro. Je to malá "piraňa", stále musí něco okusovat nevyjímaje naše ruce a nohy. Někdy v něm "chytnou saze" zakousne se třeba do ponožky nebo kalhot a trhá, vrčí, jako kdyby se přetahoval třeba o uzlík. Nepomůže zvýšení hlasu, vyjeknutí, tlesknutí, nabídka nějaké hračky, pokud přitvrdím, přitvrdí také. Někdy se mě ho podaří zklidnit, že ho vezmu do náručí a velice klidným hlasem mu něco říkám/asi chyba?/. Jinak je to zlatíčko, silvestrovská petardy se ho naprosto netýkaly, v noci spí, nechá si vzít milovanou hračku nebo pochoutku, protože ví, že mu jí zase vrátím, nebo podržím aby se mu lépe žužlala. Přijde si ji i žužlat ke mně do klína. Rád se mazlí, moc vítá všechny okolo. Bydlíme na sídlišti, za námi je veliká louka ,chodíme bez vodítka, pěkně se u mne drží, neodbíhá. Na vodítko ho dávám když se blíží nějaký jiný pejsek. Moc rád bych se jednou, až bude lepší počasí /je mu za chvíli zima/ zajel podívat za p.Desenským, protože vím, že nedělám spoustu věcí správně a byl bych vděčný za jeho rady. Všem vám přeji hezký Nový rok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 02. led. 2015 17:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. říj. 2012 08:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Prostřední Poříčí-Brno-Líšeň
Jak si s ním hrajete, na to přetahování o uzlík? Já ať už učím hrát štěně nebo dospělého psa, tak ho učím pouštěčku. říká se a myslím, že je to pravda, že takhle malé štěně se má učit pouze reakce na jméno, ale pouštění, v reakci na strčení prstů do tlamičky, které mu vyjmou hračku z pusiny a pak ho k hračce nepustí až se uklidní, je jen takové budování základů, žádný výcvik, můžu u toho říkat i to pusť ale bude možná dlouho trvat než začne reagovat na samotné pusť, je to miminko. Toto se dá pak využívat při přetahování se o něco o co nemá. S tím trénováním odebírání dobrůtek to nepřehánějte, rozhodně by to nemělo být pravidlem a pokud s tím nemá problém je to úplně zbytečné, nedělala bych to vůbec, nebo aspoň ne cvičně, ale jen když je to potřeba, např. když mi spadne nějaké jídlo na zem, tak seberu, buď dřív než si to stihne vzít, popř. když si to vezme seberu prohlídnu si to čuchnu k tomu a buď mu to dám, nebo mu za to dám nějakou jeho dobrůtku - výměna.

_________________
Lenka,ČendaMiaBiba


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 02. led. 2015 18:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. říj. 2012 08:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Prostřední Poříčí-Brno-Líšeň
oprava, prsty(ruka), které ho k hračce nepustí, dokud se neuklidní.

_________________
Lenka,ČendaMiaBiba


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 02. led. 2015 19:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 01. led. 2015 11:21
Příspěvky: 5
Bydliště: Liberecký kraj
Dobrý večer, to přetahování o uzlík jsem dělal tak, že jsem ho vždy trochu přitáhnul a povolil. On se přetahoval, hlavou házel na obě strany, i si zavrčel. Ve finále jsem mu ho nechal. On se vždy dost rozparádil, tak se snažím to přetahování hodně zklidnit. To braní dobrůtek nebo hračky bylo z mé strany takové hrací, vlastně jsem mu to okamžitě vracel aniž bych s tím vstával. Klečím u toho na kolenou. Budu se muset více zaměřit na"pusť". On mně třeba hračku donese a pustí ji u mne, nebo odevzdá, protože ví, že dostane dobrůtku. Ale když už mě drtí ponožku na noze, žádná dobrůtka moc nepomáhá. Dnes jsme trochu zvykali na "sám doma", nebyl žádný problém. Neštěkal, neplakal, při návratu mne čekal u dveří a zíval, takže byl v pelíšku a spal. Je to celkem blbý pocit když tuším, že ne vše dělám tak jak bych měl, protože to prostě neznám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 02. led. 2015 20:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. říj. 2012 08:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Prostřední Poříčí-Brno-Líšeň
Počkej ještě jestli nebudou nějaké výhrady, k mému příspěvku, není tu žádný moderátor, nebo nějaká připomínka.
Jen já bych měla jednu technickou, že se to nesmí přehánět ani s tím pusť, s citem pěkně odhadnout aby ho to nepřestalo bavit, po prvé ho budeš možná, i když si to nemyslím, muset znovu na tu hračku nalákat, může se stát. Nechávat vyhrávat převážně dál, ale nepravidelně zařazovat pusť.

_________________
Lenka,ČendaMiaBiba


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2015 00:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Máte plemeno, které vydrží viset na pešku i hodiny. Nezvyšujte hladinu emocí, když ho to popadne. Ale přesně naopak. Uhlaďte ho do klidu. Když to nepůjde, nebo bude moc nebezpečné rukám :wink: tak mu ručně otevřete tlamku (pysky přes zuby a otevřít) a nechte ho zakousnout do uzlu/peška. Vše v klidu a jak kolovrátek dokola a dokola.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2015 13:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 01. led. 2015 11:21
Příspěvky: 5
Bydliště: Liberecký kraj
Díky za rady. Někdy se mě ten toho úmysl chytit nohavici nebo ponožku podaří odvrátit tím, že si hodně hlubokým, takovým hrdelním hlasem zabrumlám a řeknu ne a nebo neřeknu nic. To přetahování jsem omezil a dost zjemnil, tak myslím, že to pomůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 12. led. 2015 19:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 01. led. 2015 11:21
Příspěvky: 5
Bydliště: Liberecký kraj
Tak jsem si koupil DVD od p.Desenského a musím říci, super. Ohledně přivolání jsem odstranil ty mé chybky kterých jsem se dopouštěl a funguje to. Jinak pejsek už okusuje méně, hodně jsem omezil takové ty hry při kterých se strašně rozparádil. Těším se na zítřek až se ještě oteplí, protože když fouká a je zima tak moc nadšený není a ani se mu nedivím. V sobotu za tepla jsme byli v lese, moc jsme si to užili a on poslouchal jako hodinky a vše s velikým nadšením. Coural za sebou krátké vodítko, takže jsem to připravené 5metrové vůbec nemusel použít. Hezký večer všem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: sob 18. črc. 2015 15:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 30. čer. 2015 18:29
Příspěvky: 75
Bydliště: Rakovnicko
Dobrý den

nevím jestli můj dotaz umístím do správného vlákna, ale risknu to.

Tedy jde o to, že při příchodu ke štěňátku ( 9 týdnů ) po ( vyspinkání, příjezd z práce atd.. ) se s ním samozřejmě chci přivítat.
Je vidět, že štěňátko mě / nás vždy rádo vidí. Vrtí ocáskem a čeká na pohlazení.
Když se k němu sehneme, tak nás vítá olizováním nosu brady a uší a postupně přechází od jemnému, k silnějšímu chytání těchto částí těla zoubky. Do uší i do nosu je to lehce bolestivé a tak bych rád věděl, jak tomu zamezit ?
Přitom bych se nerad rozloučil s tímto stylem vítání,kdy si ke štěňátku lehnu a mazlím ho. Ono po mě leze a blbneme spolu.

Co tím pejsek dává najevo ? Mám ho nějak klidnit, nebo odvádět jeho pozornost jinam ?
Pokud ano, jak ?

Děkuji

Dejvy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: ned 19. črc. 2015 08:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Jj, štěňátko má ostré zoubky, známe to všichni. Zkus odvést pozornost na hračku vhodnou ke kousání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: ned 19. črc. 2015 17:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. črc. 2015 04:39
Příspěvky: 7
Bydliště: Sokolov
Zdravím, vím, že je zde na toto téma dost napsáno a vše jsem pečlivě pročetla, ale přesto bych se chtěla zeptat na náš konkrétní případ. Naše Missi je fenečka labradora 3,5 měsíce stará. Dosud v jejím chodvání nebyl žádný závažnější problém, ale před necelým týdnem se její chování dost změnilo a já nevím jak na ní. Samozřejmě chápu že je to štěně a má přemíru energie a nějaké to kousnutí v zápalu hry je normální.
Teď však nově začala hlavně venku chytat nekontrolovatelné amoky. Vypadá to tak že normálně v klidu jdeme a najednou jí něco přepne v hlavičce a zahryzne se do mě (ideálně zezadu tak abych to nečekala) popřípadě začne běhat jak splašená, chňapat po mě a trhat mi veškeré oblečení, vykusovat přede mnou trsy trávy, vztekle kousat vodítko, vrčet (jinak než při hraní) atd. V tuto chvíli nereaguje absolutně na nic, na ztišení hlasu, na okřiknutí, ignorování, pokusy dát povel sedni nebo jí mechanicky posadit ( neustále kolem sebe kouše jako vzteklá a když už se zakousne tak nechce pustit a vrčí).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: ned 19. črc. 2015 17:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. črc. 2015 04:39
Příspěvky: 7
Bydliště: Sokolov
Prevádění pozornosti na hračku se v 90% případů míjí účinkem a když jsem jí chtěla vzít do náruče a odnýst domů (na nošení je zvyklá, bydlíme ve třetím patře takže jí na procházky pravidelně po schodech nosíme a nevadí jí to) začala vrčet a ohnala se mi po obličeji...Poslední dobou jí to začíná chytat i doma, i když tam je to lepší a většinou se podaří převést pozornost na hračku. Problém je hlavně že takto nestartuje jen na mě a na přítele, ale také na ostatní známé, kteří nám samozřejmě vyčítají, že jí netrestáme a že nám z ní při takhle laxním přístupu vyroste agresivní pes. :grr:
Je mi jasné, že je to naše chyba, nejspíš chybí respekt a také pozná, že jsem rozhozená a nemám na ní páky, čehož ráda využívá.
Poradíte mi prosím jak v tuto chvíli jednat? Opravdu bych nerada, aby nám takhle malá začala už přerůstat přes hlavu, zvažujeme, že bychom přijeli i na free sobotu pokud by jí to prospělo. Nebo je to normální chování a časem se to zlepší? Jak říkám kousání v zápalu hry chápu ale tohle se mi ani trochu nelíbí, zvlášť když to dělá i ostatním lidem, které nevídá denně... :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 20. črc. 2015 07:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Missi, myslím, že byste si měla přečíst celé toto vlákno. Na spoustu vašich otázek tady už odpovědi jsou ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 20. črc. 2015 14:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. črc. 2015 04:39
Příspěvky: 7
Bydliště: Sokolov
No, už jsem tu toho přečetla opravdu hodně a hodně se poučila, v sekci štěňata mám přečtené téměř vše a samozřejmě čtu postupně i vše ostatní, jen se mi nějak nedaří napasovat to na naší Missi, je mi jasné, že není žádná univerzální metoda a na každého psa funguje něco jiného... Jen mi to příjde líto hlavně v tom smyslu, že doma je skoro pořád hezký poslušná, klidná a mazlivá a když jí to popadne, dá se to většinou ukočírovat, ale venku to je jiná...Nevím, jestli jí vadí krátké vodítko, nebo čím to je, už jsme koupili stopovačku (5m) a uvidíme jestli to bude snášet líp. Zarazilo mě hlavně to, že dřív se takto nechovala a začala to dělat doslova ze dne na den...Teď to dělá téměř při každém venčení a když jí chceme vzít např na zahradu k přítelovo rodičům, když tam jdeme grilovat nebo na kafe (i tam musí být na vodítku, protože se nás zrovna moc nedrží a zahrada není ohraničena od zahrad sousedů), tak všecky strašně terorizuje a furt jí jenom odtrháváme z něčích rukou nebo nohavic. Je taková i na malé děti, které by si jí chtěli třeba pohladit, ale to v praxi prostě není možné, protože nejsem schopná ji u toho udržet v klidu. :( Teď mi na ní občas platí hlasitě tlesknout, když už si nevím rady, to se lekne a nechá všeho, ale to mi příjde dost drastické a navíc si myslím, že by to za chvíli přestalo fungovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 20. črc. 2015 17:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 30. čer. 2015 18:29
Příspěvky: 75
Bydliště: Rakovnicko
Menek píše:
Missi, myslím, že byste si měla přečíst celé toto vlákno. Na spoustu vašich otázek tady už odpovědi jsou ;-)


Vím že jsem tady nový, ale snad tady neplatí "právo silnějšího" založené na počtu příspěvků.
Některé příspěvky jsou totiž naprosto o ničem, viz mnou citovaný.

Proč odpovídáte na dotaz, když nechcete, nebo neumíte konkrétně odpovědět.
Ano, je tady tlačítko hledat, ale i přes použití tohoto tlačítka se mnohokrát zobrazí tolik odpovědí, které nejsou odpovědmi na kladenou otázku.

Je opravdu tak těžké, pokud se někdo na něco zeptá, odpovědět mna to, na co se tazatel ptal ?
Ono je sice pěkné,že je to "NĚKDE" již zodpovězeno, ale téměř vždy je ta modelová situace "JEN" podobná a ne zcela a naprosto stejná.
Lidé, kteří se ptají se ptají proto, že neznají odpověď. A fórum by mělo sloužit k diskuzi a ne stále k odkazujícím odpovědím, které tady někde už jsou.

Tohle vážně nechápu.

Admin, ať tohle OT klidně smázne.

Dejvy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 20. črc. 2015 17:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Dejvy Bejc, jsou tady jistě zkušenější, než já. Nicméně, já jsem jen náhodou při rolování nahoru objevila obdobné problémy a rady na ně. Proto jsem to napsala.

Jinak se Missi jistě odpovědi dostane.

Missi, dokážu si představit, že třeba při té návštěvě je to nepříjemné. Takže hodně trpělivosti, štěndo mít na vodítku, abyste mohla včas reagovat na nežádoucí činnosti, přitáhnout si ji, uklidnit. A tak pořád dokola.

Doufám, že nevadí, že tady do toho kecám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2015 21:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Jde o to, že pokud se tu budou klást stejné otázky a pořád na ně dokola odpovídat, bude to tu za chvíli zapleskané a nepřehledné. Chápu, že je pohodlnější se zeptat a dostat hned odpověď, to bychom chtěli všichni, ale není to možné. Musíme se smířit s tím, že musíme nejdříve hledat a když nenajdu, tak se zeptat. Nikdo to tu nemyslí špatně, když dá odkaz na něco, co se tu již řešilo. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: stř 22. črc. 2015 06:50 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Dejvy Bejc píše:
..."NĚKDE" zodpovězeno, ale téměř vždy je ta modelová situace "JEN" podobná ... naprosto stejná

Situace nejsou nikdy stejné, ale principy řešení ano!

Missi píše:
.. vadí krátké vodítko, nebo čím to je ...

omezení pohybu energickému štěněti určitě vadí, si to nedovedu u svých psů/štěňat představit. Optimálně vycházky tam kde to lze na volno, měnit prostředí, chodit do neznámého, hrát schovávačky, ukazovat cestu (a vůbec svět), učit základy poslušnosti atd. -štěně člověka přirozeně následuje. Teď na sebe musíš štěně navázat a přesvědčit ho, že jsi dobrý vůdce (získat si autoritu).

Missi píše:
...je to štěně a má přemíru energie..kousnutí v zápalu hry je normální....venku chytat nekontrolovatelné amoky...zahryzne se do mě ... běhat jak splašená...V tuto chvíli nereaguje absolutně na nic, na ztišení hlasu, na okřiknutí, ignorování, pokusy dát povel sedni ....

jo to známe :mrgreen: . Bych respektovala potřebu štěněte vybít energii a umožnila mu to, ale se mnou aktivně, řízeně (přetahování s něčím vhodným, nedám dopustit na míček na šňůrce..), v rámci toho naučila zklidnění (např. můj pastevec klidní klidným zákusem do míčku, kdy přestanu aktivně tahat, jenom ho nechám, ať se "vyfučí" a je klid), konec hry, a zahájila výcvik poslušnosti (hrou!)-přivolání, reakce na jméno, pusť, polohy....
Máš labradora, aktivní temperamentní plemeno, tak buď aktivní a pracuj s ní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: stř 22. črc. 2015 08:53 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Citace:
Mám raději práci se psy než sedět na netu, chcete-li rychle odborné odpovědi, zavolejte, nebo zajeďte na fríčko.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: stř 22. črc. 2015 13:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. črc. 2015 04:39
Příspěvky: 7
Bydliště: Sokolov
Děkuji za konstruktivní odpovědi, na freečko určitě dorazíme, ať se aspoň hned z kraje poučíme, jak dělat věci správně a snad se aspoň to naše torpédo seznámí se psama, který nebude moct tak terorizovat, jako ty co běžně potkáváme (hned každýho, i většího než ona, valí na záda...). Co se týče toho chození na volno, tak to jsme zkoušeli v parku, kde nebylo riziko, že nám jí přejede auto, bohužel potom co okolo procházela v klidu slečna s igelitkou a Missi nám jí začala nahánět a nás si nevšímala, jsme to zavrhli...Protože chytat tam 10 minut rozblázněný štěně, zvlášť když slečna nebyla zrovna nadšená a přidala do kroku, když jí Missi začla skákat po sukni nebylo nic příjemného :lol:.
No zkoušíme jí zatim co nejvíc vybláznit doma, aby venku neměla tolik elánu, nevim kam bychom s ní museli jít, aby se opravdu držela u nás i bez vodítka, snad jen tam, kde není v okruhu deseti kilometrů nic jinýho živýho... :dontknow:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2015 08:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Štěně, které ještě nezvládá přivolání bych z vodítka nepouštěla. Když chci zajistit volnější pohyb, tak se stopovačkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: ned 02. srp. 2015 17:37 
Offline

Registrován: sob 01. srp. 2015 19:12
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Dobrý den, musíme poprosit o radu, máme 2 měsíční štěně Amerického Stafordšírského teriéra. Je hodná, mazlivá, přátelská ke všem,ale strašný paličák. Občas dělá, co má zakázané. Nejdříve ji okřikneme (Taro nesmíš!,použijeme zlý pohled asi několikrát, zkusíme ji dát pryč nebo odlákat jinam, ukážeme ji hračku co může kousat) ale nepomáhá to, když chlap zkusí ráznější metodu, aspoň chytit za srst a řekne nesmíš nebo ji přitlačí na zem, když zavrčí, (jak nám doporučovali, kvůli dominanci), či ji zkusí plácnout už i přes zadek, tak začne vrčet, opakovaně se schválně vrací k věci a na chlapa skáče, doráží a kouše ho furt do nohy a přitom všem vrtí ocáskem. Absolutně nedokáže rozlišit trestání od hry.Velice děkujeme předem za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: ned 02. srp. 2015 19:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
A zkusili jste si přečíst aspoň první stránky tohoto tématu??? :dozdi:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 03. srp. 2015 04:49 
Offline

Registrován: sob 01. srp. 2015 19:12
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Ale ano čteme pořád o tom, ale jiný způsob jsme nenašli. Jednou by mohl někdo odpovědět přímo nám. Je velmi podobných příspěvků ale vždycky je tam něco co k nám nepatří, nebo ta otázka nebyla zodpovězená. Pokud je to takový problém nám odpovědět, tak raději nepište vůbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 03. srp. 2015 04:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
AmstafTara píše:
Ale ano čteme pořád o tom, ale jiný způsob jsme nenašli.
Pochybuju, že tady na poradně někdo někomu poradil chovat se k štěňátku tak agresivně, jak popisujete ve svém příspěvku. Na Vlčáry to máte co by kamenem dohodil, tak si udělejte výlet na nějaký freečko nebo osobní konzultaci, uvidíte všechno v praxi a dá vám to milionkrát víc než čtení na netu nebo poslouchání hloupých lidí na cvičáku, kteří za každým psím pohybem hledají dominanci :-k

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 03. srp. 2015 05:11 
Offline

Registrován: sob 01. srp. 2015 19:12
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Ale samozřejmě jí nikdo nebije nebo jí neubližuje, je to naše láska. Tak dlouho jsem si jí přáli. To že jí chlap už symbolicky plácne přes zadek, to podle mě ani necítí, jen se jí to nelíbí. Ona moc dobře ví, že to nemá dělat. Samozřejmě před tím je řečeno asi 20 krát nesmíš + zlý pohled a hned jí ukazujeme jiné hračky, pak popřípadě pohladíme a pochválíme. Podle mě v té situaci zkouší, kdo vyhraje.Nemá absolutní respekt k pánovi, natož ke mě.Samozřejmě chápu, že je miminko a teprve zjišťuje co může a co ne, ale ona je dost chytrá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 03. srp. 2015 06:06 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zpočátku jsem vám chtěl jen podtrhnout a okomentovat všechno, co děláte nesprávně, jenže ve finále by to bylo podtrženo skoro všechno. Zákazové výrazy typu "nesmíš!", odlákání, nebo plácnutí psa a domněnky o tom, že pes umí číst myšlenky, jako že například "ví", že před proběhnutím několika za sebou jdoucích reflexních oblouků něco provedl a td., jsou metody z padesátých let minulého století, nikdy nefungovaly a ani fungovat nebudou. V tomto století se nabízejí spolehlivější alternativy výchovy pejsků, o kterých se tady můžete dočíst. Doporučuji si pro začátek přečíst první čtyři témata z této části poradny, pak mi zavolejte, nebo se rovnou stavte na nějaké Free sobotě. Vyhnete se včas tomu, zkazit si trvale psa a udělat z něho labilního agresora.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 03. srp. 2015 06:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 28. srp. 2014 08:39
Příspěvky: 32
Bydliště: Praha
Máte mrňouse, jeďte k p.Rudovi na Vlčáry, čím dřív, tím lépe...z Prahy je to opravdu kousek (D1-sjezd 90)a co člověk vidí na vlastní oči se nedá ničím nahradit...vlastní zkušenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 03. srp. 2015 19:31 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
AmstafTara,dám takový příklad od nás - mám psy a kočky....když štěně pastevecké začalo kočky nemístně obtěžovat, tak jsem ho nechytala za kůži ani neplácala novinami,ale naučila povel "vypadni" (neboli okamžitý odklus na vodítku s odměnou)...mimochodem je to obecně užitečný povel....a jak to hezky funguje ...neboli neuč psa,co dělat nemá, ale co dělat má.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: úte 04. srp. 2015 13:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. črc. 2015 04:39
Příspěvky: 7
Bydliště: Sokolov
Tak se opět hlásím s tou naší labradorkou kříženou s piraní :twisted:, stále se mi bohužel nedaří ty její záchvaty kousání krotit...Opravdu nechápu, že doma dokáže být úplně klidná, nechá sebou manipulovat, je mazlivá, ale venku se při různých příležitostech dokáže rozvášnit do nepříčetna. Mám ze včera dva odlišné příklady:
1. Chce u přítelových rodiču na zahradě hrabat díry až do Austrálie, s klidem jí od díry odtáhnu se slovy ''nech to'', okamžitě se vrátí a začne znovu, udělám to 5x, po šesté mě začne zuřivě kousat (no aspoň díry si přestane všímat:D)
2. leží v klidu na trávě, já sedím na bobku u ní, nesahám na ní, z ničeho nic začne zběsile kousat a vrčet, vypadá to chvíli jako drsnější hra, vždycky jí otevřu pusu se slovy ''pusť'', které jinak docela ovládá, ona se vždy zakousne ještě víc (do jakékoliv části těla) a vrčení mi začíná po chvíli připadat už skoro jako zoufalé až vzteklé''nech mě bejt'' přitom jí nikdy nijak neubližuji...po chvíli to samo přejde.
Už jsem jí zkoušela párkrát i chytnout jazyk a nechat kousnout sama sebe, jak nám v sobotu poradil p. Desenský, někdy i vykvíkla a řekla bych že se kousla do krve, ale pomůže to tak v 50% případů, v dalších 50 se otočí zpět na mě zuřivé kousání pokračuje.
Myslíte, že dělám něco špatně, nebo je to jen štěněčí rozmar a vyroste z toho? Opravdu mě občas zaskočí ten její styl vrčení. Přítel si myslí, že je to tím, že přezubuje, já si tím moc jistá nejsem... :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: úte 04. srp. 2015 16:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Hrabala díru, vám se to nelíbilo, fajn, jakou jinou činnost jste jí nabídli? Čím je pro ni jiná činnost zajímavější než hrabání díry nebo kousání do rukou? A pozor, žádné štěně si nebude hrát s hračkou samo, tu hračku musíte vy udělat zajímavou a vy si s ní musíte hrát.
Je to malé mimino, potřebuje vyprázdnit, vyblbnout, nakrmit, spát. Pořád dokola. Na klidné sezení nemá čas. Svět poznává zuby, hraje si zuby, majitel štěněte se většinou pozná podle děrovaných rukou. Ideální je sehnat podobně starého psího kamaráda a nechávat je často vyřádit spolu. Na přezubení se mi osvědčily kostičky z buvolí kůže. Pokud něco učíte, pak pouze po dobrém a po vteřinách (sedni - posazení - odměna - konec!), zaměřte se hlavně na radostné přivolání (hurá, panička volá, bude zábava).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: úte 04. srp. 2015 18:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. črc. 2015 04:39
Příspěvky: 7
Bydliště: Sokolov
Ano, už vidím, že to z popisu vypadá, že jí jen od všeho odstrkujem a nehrajeme si s ní a neukazujeme co dělat může, tak to není, na zahradu ji bereme téměř vždy až potom co blbneme v parku s míčkem, ostatníma pejskama atd...ona už sama polehává, tak jí pak na zahradě chceme nechat odpočinout ( kdybychom s ní šli domů, tak spí minimálně tři hodiny po takovém blbnutí), samozřejmě ale že i tam máme sebou hračky a snažíme si s ní hrát, protože jsme zjistili, že tam nějak odpočívat nechce. Bohužel o hru s náma moc nestojí a pokud ano tak bez hraček, pořádně se radši zakousnout do živýho :lol: Doma si s náma s hračkama hraje pěkně, už je i sama přinese, když si chce hrát...Jen venku prostě vždy jednou za čas příjde moment, kdy je jako smyslů zbavená, tak jsem chtěla vědět, jestli je to normální a ujistit se, že jí to přejde a nemusím si s tím dělat starosti. Jinak buvolích kostiček máme taky slušnou spotřebu :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: úte 04. srp. 2015 19:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
pozor, v tom případě může být přetažená! Čím víc mám dost, tím víc blbnu a tím víc mám dost. Pokud mám pravdu, poradili by spíš majitelé borderek (zkuste popátrat, už se tady někde o tom párkrát psalo), ale základem je naučit psa řízeně odpočívat, uhladit do spánku...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 799 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!