Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je sob 27. dub. 2024 07:25
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 799 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 8 týdenní štěndo čsv vrčí
PříspěvekNapsal: pon 20. úno. 2012 09:01 
Offline

Registrován: pon 10. říj. 2011 20:28
Příspěvky: 4
Bydliště: hodonín
ivana gahan píše:
ahojte Rudo,chtěla bych se poradit-mám štěňátko čsv od 5 týdnů.je ůžasný,hodně učenlivý,jen docela hodně vrčí-třeba když ho od někud chci vzít atd.to ho vždy dám na záda a zavrčím mu do koutku tlamičky nebo ho slabě kousnu a počkám než se uklidní.pak už je v pohodě,ale toto musím udělat i 10x za den.máme ještě roční fenečku z útulku-kříženec labradora a no.mají se rádi,hrají si spolu,ale pak to hraní přejde ve vážné vrčení,cenění zubů a nakonec i zakňučení některého z nich.nechci se jim do jejich hrátek nijak plést,ale už jsem párkrát musela zakročit.chci poprosit o váš názor,jestli někde nedělám chybu.nerada bych ve výchově udělala nějakou zásadní chybu.děkuji za odpověď.Ivana

"JESTLIŽE V RÁJI NEJSOU PSI,POTOM CHCI PO SMRTI JÍT TAM,KAM ODEŠLI ONI"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 8 týdenní štěndo čsv vrčí
PříspěvekNapsal: pon 20. úno. 2012 10:50 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
vantages píše:
Jako vrčet a kousat takhle malý štěně ti přinde normální? že to dělá p. Desenský na psy v převýchově tak to budeš praktikovat taky? nebo kde si na to přišla. Zkus se chovat jako člověk a né jako pes ((
A že to dělá Ruda psům v převýchově, na to ty jsi přišel kde? Na Nově? Zkus přemejšlet jako člověk, ne jako Novák... :roll:

Ivano, tvoje téma jsem sloučil se stávajícím, doporučuju si ho pročíst od začátku.
Možná by ti mohla napovědět i příloha u tohohle příspěvku.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 20. úno. 2012 11:17 
Offline

Registrován: pon 10. říj. 2011 20:28
Příspěvky: 4
Bydliště: hodonín
zbyňku,moc děkuji za radu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 20. úno. 2012 11:46 
Offline

Registrován: pon 10. říj. 2011 20:28
Příspěvky: 4
Bydliště: hodonín
vantages píše:
Jako vrčet a kousat takhle malý štěně ti přinde normální? že to dělá p. Desenský na psy v převýchově tak to budeš praktikovat taky? nebo kde si na to přišla. Zkus se chovat jako člověk a né jako pes ((
..............nevím proč do toho pleteš pana Rudu?já jsem se řídila jen podle toho co jsem se dočetla na stránkách od některých chovatelů čsv.navíc jsem sama viděla,že toto nikam nevede,proto jsem se obrátila na Rudu...chci pro mého psa jen to nejlepší,tak jako asi každý kdo miluje hafany a nechci chybovat-proto jsem tady,né proto aby mi někdo jako ty tady nadával!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 20. úno. 2012 12:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Prosím tě, na to, co píšou někteří chovatelé čsv raději moc nedej, to jsou někdy opravdu perly. Mám doma holku čsv, a kdybych opakovaně neudělala stejnou chybu - nedokázala jsem jí při napadení několika jinými fenami - mám doma skoro dokonalého psa. Všechno v klidu, srozumitelně, důsledně, vlídně a na pohodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 8 týdenní štěndo čsv vrčí
PříspěvekNapsal: pon 20. úno. 2012 19:39 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 21. srp. 2011 14:24
Příspěvky: 202
Bydliště: Brno
zbynek píše:
vantages píše:
Jako vrčet a kousat takhle malý štěně ti přinde normální? že to dělá p. Desenský na psy v převýchově tak to budeš praktikovat taky? nebo kde si na to přišla. Zkus se chovat jako člověk a né jako pes ((
A že to dělá Ruda psům v převýchově, na to ty jsi přišel kde? Na Nově? Zkus přemejšlet jako člověk, ne jako Novák... :roll:


tomu se ani nemohu smát(( Vážený pane, jako
co jsem psal za tím si stojím a to že p.Desenský vrčí na psy o tom asi nemá cenu tady nějak polemizovat a to s tím kousáním to jsem samozřejmě nemyslel, že je to jeho denní chleba při převýchově psů! To, že to občas použije jsem si samozřejmě nevymyslel ani Novu nesleduji a Novák se taky nejmenuji ...jako vtip slabý! Klidně tu dám odkaz kde to p.D. opakuje, že to občas použije. Odůvodnovat zde to, že jsem tu něco napsal co dělá a nedělá mě nenapadlo, že se tu najde jedinec co mě za to bude napadat a tvrdit o mě že jsem ovce. Jako po přečtení otázky jsem si spojit to, že píše zrovna na těhle stránkách takže praktiky p.Desenského zná a jeho práci ( každý má jiný pohled) tak jsem to napsal a jako příklad jsem uvedl p.D....a i p.D. zde několikráte píše, že co on dělá se psy nedoporučuje zkoušet na své psy. Šlo jen o to aby nenapodobovala člověka co má praxi a ví co dělá. Vůbec mi nejde o to co dělá a co ne při převýchově...o kom jsem měl psát když píše dotaz na těchto stránkách, kdyby psala na stránkách paní doktorky na Nově jmenuju ji!...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 20. úno. 2012 19:39 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 21. srp. 2011 14:24
Příspěvky: 202
Bydliště: Brno
...Nejsem oprávněný poradce (některých si tu vážim...) a ani nikdy nebudu, ale co jsem tu napsal bylo jen o selském rozumu a né o nějaké praxi se psy a stačí se zamyslet co tu píše za člověka co se nechá ovlivnit, že někde něco píší a pak se ospravedlnovat tím, že to někde psaly a, že ona nemůže za to, že to nefunguje...Bych jí udělal to samý a nejlépe jako batole to stejný co si prožilo to štěně. Jde hlavně o psychickou ujmu (( Omluva p.Desenskému, že jsem ho tolikrát jmenoval a přitom s tím nemá nic společnýcho.
ps. Snad aspoň jeden člověk na foru mě pochopí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 20. úno. 2012 20:20 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přijeď na fríčko, dostaneš odpovědi na všechny své otázky, štěně si pohraje a socializace je potřeba co nejdřív.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 20. úno. 2012 22:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Vantages: Nemel bys byt tak vztahovacny, neprijde mi, ze by te nekdo napadal.

Ivana: Ne vzdycky, co je na papire, je nutne pravda. Urcite se zajedte podivat na freecko. Lepe se vyhnout chybam hned v pocatku, nez nasledne prevychovavat a jeste mit pokazeny vztah s pejsem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Štěně čv a záchvaty vzteku
PříspěvekNapsal: stř 22. úno. 2012 10:20 
Offline

Registrován: čtv 02. úno. 2012 08:53
Příspěvky: 4
Bydliště: Svatobořice u Kyjova
Dobrý den všem, potřebovala bych typ jak správně na skoro 3měsíční fenku čv, která od příjezdu domů hodně kouše. (Brali jsme si ji v 8mi týdnech, ale vyrůstala s lidmi a malou holčičkou i se svojí smečkou). Za necelý měsíc, co ji máme, se to postupně lepší, ale pořád má tendence kousat. Někdy je to hra, to se snažím odvést pozornost k jiné hračce, ale někdy je taková podráždená, jakoby taková vnitřně nespokojená a chová se jak primadona. ](*,) Když jí pak chci něco vzít (třeba mojí ruku od kousání) vztekne se a situace se stupňuje. Na začátku jsme ji tahali za kůži na krku, zvedli, nebo otočili na záda, ale už to neděláme, protože se to vždycky jen zhoršilo. Taky jsem si tu četla, že to nikdo nedoporučuje. Odeslala jsem ji na místo, nebo ji dala na chvíli samotnou do kotce, kde si to se sebou jaksi srovnala - je to dobře? Přece jen je to ještě mimino a nechci ji zbytečně odtrhávat od smečky.
Teď se snažíme mluvit klidným hlasem a uklidnit, nebo uhladit - ale jen když to jde, pak přijde odeslání do kotce.
Tento měsíc jsem s ní doma, ale od března už začnu jezdit do práce a bude víc sama v kotci. Máte nějaký typ jak na to? Jinak na lidi je skvělá, kontaktní, přátelská, hravá, venčíme i s kamarádem ritchbackem (ten e proti ní ještě obr) a na toho někdy vyjíždí taky, ale už se to lepší. Celkově mi přijde, že má to ego trochu nafoulklé.
Ocením všechny zkušenosti a rady :icon_sunny:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: stř 22. úno. 2012 15:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Z agrese proti lidem přesunuto do správného tématu - zde číst, číst, číst. Od začátku. Přijet na free sobotu je samozřejmě žádoucí, pokud si nebudete vědět rady po prostudování tohoto tématu, zavolejte Rudovi na telefon uvedený v banneru v záhlaví stránky.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kouse pri hrani, hladkani....
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 16:14 
Offline

Registrován: čtv 23. úno. 2012 10:39
Příspěvky: 27
Bydliště: Slovensko,stredné
Desenský píše:
Problém je v tom, že aktivní pes musí něco dělat, aby se nenudil. Zakazovat cokoli je jedna strana mince, ale bez té druhé to nejde. Tou je nasměrovat psa na jinou činnost, která ho sice také zabaví, ale nebude to pro nikoho obtížné. Pokud mě pes vezme za ruku a chce si hrát, nasměruji ho například na hru třeba s klackem nebo tenisákem, což ve finále baví nás oba.
Každý živý tvor na této planetě umí do dvou, pes také. Proto si umí spočítat i to, že chytit mne za ruku znamená způsobit si problém už jen tím, že ho chytnu za čumák nebo něco takového, přičemž chytit místo mé ruky hračku, znamená spokojenost na obou stranách.


Ahoj.tak neviem,čítam túto celú tému a teraz som sa pozastavila nad tým,čo píše pán Desenský.
Možno si len sedím na vedení,ale môže mi to niekto vysvetliť?
teda to chytenie za čumák,alebo niečo také (nie je to agresia?voči psíkovi?)

"Proto si umí spočítat i to, že chytit mne za ruku znamená způsobit si problém už jen tím, že ho chytnu za čumák nebo něco takového,"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 16:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nevím, co si pod tím představuješ. Já si představuju to, že když mě třeba chytí štěně za ruku nebo za rukáv, já ho chytím třeba za pysk nebo za bradu, nijak agresivně, nechci mu ublížit nebo udělat bolest. Jen ve snaze zbavit se toho, co mu není úplně příjemné, vyplivne mojí ruku a já jí můžu nahradit něčím ke hryzání vhodnějším, třeba hračkou nebo klacíkem. Všechno v rámci hry, kterou řídím a něčemu tím štěně postupně učím. Jsem si jistá, že chycení za čumák z tvojí citace určitě nebylo myšleno jako agrese vůči pejskovi, ale jako ta řízená hra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 18:50 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Všechno jde udělat tak i tak. Jde o to, s jakou energií, s jakými pocity to děláš. Proto jde například chycení za čumák udělat jako výva ke hře, jako usměrnění bez agrese ale i jako dost agresivní akt vůči psu. U všeho záleží na tom JAK se to provede.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 12. bře. 2012 20:39 
Offline

Registrován: čtv 02. úno. 2012 08:53
Příspěvky: 4
Bydliště: Svatobořice u Kyjova
Právě tady s tím mám trochu problém.... když se mi pustí do ruky, tak jí přetáhnu přes zoubky její pysk, ona vždycky kvikne a pustí ale pak se do mě stejně pouští znovu. Nepomáhá ani odvést hru jinam (asi je ta moje ruka největší lákadlo :roll: ) Když to přehání, tak ji zavřu do kotce, než se zklidní. Přijdu pak ona olizuje a všechno, ale jak přijdem domů tak začne znovu. Na pánečka je mírnější... Měla jsem pocit, že se to chvíli zlepšilo, ale už je zase ukousaná. Jinak je to tvor velice zvídavý a chytrý, takže často měníme hračky za ty vynalézavější, protože kousat krabice už ji nebaví. Míček má ráda, ale jen chilku, než si vzpomene na moji ruku. Nechá se od nás mazlit, jde si pro pohlazení, lehne na záda a nechá se drbat.... když má náladu ovšem :) Myslíte, že se to po přezubení zlepší? Já mám obavy, že se nějak naučila, že to je hraní, když mě kouše... přitom i já vždycky vypísknu, že to bolí, nebo se otočím a jdu pryč...ale malá je hned za mnou a kouše ze zadu do nohy (3 měsíční čsv). Co poradíte? :help:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 12. bře. 2012 20:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
já teda nevím jak jsme to udělali mi ale štěnice nás kouše jen když mi smao chceme, napadla mě ještě možnost nedělat jí z rukou tabu udlat jí z toho tak běžnou věc jako je ten míček, krabice, klacek

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 12. bře. 2012 21:19 
Offline

Registrován: čtv 02. úno. 2012 08:53
Příspěvky: 4
Bydliště: Svatobořice u Kyjova
S tím soulasím, tabu to taky není, dávám ji někdy ruku k olíznutí - jako pozdrav. Když kouše jde do toho s jinou energií. Co jste ještě dělali jinak? :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 12. bře. 2012 21:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
ja nevím asi máme hodný štěně ale krom kalsiky když to přehnala tak nic extra, v základu platilo unavený štěně hodný štěně, měla i dost příležitostí okusovat jiný pesany at naše tak cizí

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 12. bře. 2012 21:27 
Offline

Registrován: čtv 02. úno. 2012 08:53
Příspěvky: 4
Bydliště: Svatobořice u Kyjova
No já myslím, že to naše štěně je taky hodné, akorát prostě ráda okusuje cokoli a lidi taky.... Chodíme s různýma psama, i na cvičák, z procházky chodí utahaná ale třeba dnes řádí už tři hodiny a nic... tak nevím. :rolleyes:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: úte 13. bře. 2012 09:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Ja bych skoro rekla, ze mas stene :D Nevim, jestli je to prikladne, ale me kousala vsechna stenatka, az jsem lidem musela vysvetlovat, ze me vazne nikdo nebije, vsechna chapala, ze je to hra, z nikoho nevyrosla "dominantni" (rozmazlena) obluda a po pul roce veku to prestalo samo. Fakt je, ze mi to nikdy nevadilo a kdyz uz se rozjela moc, sli jsme delat neco jineho.

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: úte 13. bře. 2012 09:34 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Okusování je u štěňat běžná záležitost a nechtěj zažít, jak okusuje vlče. Z toho byly pořádné dírky a drbance. Přesto i ta vlčice se mi časem naučila ubrat tak, že to skončilo bleškováním, jen to chvíli trvalo. Když zakročíš špatně, buď se začne bát, nebo ji to ještě víc rozvášní a začne terorizovat. Ten optimální střed se pokaždé hledá a není vždy stejný. Co funguje teď, nemusí fungovat za minutu. Dva stejné zákroky za sebou nefungují nikdy, alespoň u čévéček ne. Když byla vlčice utahaná, vyhladil jsem si ji tak, že mi usnula, i když u toho byla zakousnutá v mojí ruce. U vlků to takhle funguje ve smečce běžně, proto jsem to neřešil. Když jsem věděl, že tohle nezabere, přesměroval jsme ji na jinou akční hru, nebo na okusování jiného psa.
Blondýna Sefi mě také ještě nedávnou okusovala, protože tak byla zvyklá u jiných psů. U psů je tohle docela běžná hra a u štěňat naprosto samozřejmá. Teď už ale pochopila, že může okusovat jen ty psy a to ještě takové, kterým to nevadí. Chce to čas, trpělivost a taktizovat. Jak jsem zmínil, žádný zákrok, který je stejný, nebude fungovat, proto tady v tomto ohledu nehledej zaručené návody. Na nějakém fríčku tě mohu nasměrovat, na zbytek si budeš muset přijít sama. Tak jako na to museli přijít všichni, kdo tímhle už prošli.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: úte 13. bře. 2012 12:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
...spominam si na situacie, ked bol Charlie, maltezacik, este maly...v lete na domceku sme rano isli von curat a kadit (teda Charlie aj kadit) a ked vykonal ukony a vracali sme sa, hryzol ma do achiloviek...tak som chvilu chodil v trenkach a v gumakoch, tie mu nechutili, tak sa snazil mi vercajch v trenkach trosku "poštekliť" (aj sa mu to zo 2 razy podarilo, bez nasledkov)...a ked trosku podrastol a baby ufujazdili pred "ihličkami" v tlame na gauč a on tam 1-vy krat vyskocil, to bol vyraz v ich ociach...a zanedlho bol pokoj a vsetkym nam to chybalo a az do rehotu nas to dovedie, ked si na to spominame....inak by to bolo s "vacsou" kubaturou, nie s maltezacikom (hi ! hi ! )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: úte 13. bře. 2012 17:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Když jsme měli vloni v létě v kotci pět malých kareláčích kuliček, nebylo mezi ně možné vstoupit jinak než v holínkách, jinak člověk riskoval děravé palce, paty, no prostě, kam dosáhli.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: úte 13. bře. 2012 17:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Já na tohle piraní období moc ráda vzpomínám.. :D samá modřina, ruce jak prošité šicím strojem... :heart: Prostě mimino bylo doma :grr:

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: úte 13. bře. 2012 17:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. dub. 2011 08:43
Příspěvky: 64
Bydliště: Benešov, Praha
Komín do půl roku byl nepochovatelné štěně. Piraňák. No teriér :-) Pořád jsme měli po ruce nějakou hračku, aby hryzal jí. Pokud kousl do ruky trochu víc, říkali jsme AU a pokud nepřestal, chytli jsme ho za čelisti po straně aby pustil, spolu s AU a vrazili do tlamy hračku a pochvala. Nevím, zda to bylo tímto postupem, nebo přezubením, ale v půl roce jako když utne, teď maximálně bleškuje a s citem. Chce to určitě čas a mantinel, kam může zajít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: stř 18. črc. 2012 00:29 
Offline

Registrován: pát 09. bře. 2012 19:46
Příspěvky: 1
Bydliště: Slatinská 29/10, 018 61 Beluša
Kamarát má ročného nemeckého pinča s ktorým trávim väčšinu svojho voľného času/prechádzky, hranie, cvičenie, odmeny, cvičák./Keď mal asi 5 mesiacov začal na mňa v dome vrčať. Tak dostal do domu košík. Raz som mu nestihla vonku pripnúť krátke vodítko a keď som to robila už v dome tak po mne vyštartoval. Proste keď som si ho nevšímala tak len zazeral a keď som ho oslovila a pristúpila k nemu tak na meter a niečo mu hovorila tak bez prestania vrčal až dovtey, kým som naňho aj ja nevrčala /neviem čo ma to napadlo/ a na druhý deň už prišiel za mnou na gauč aby sme sa hladkali a odvedy to prestalo až teraz pár dní späť, keď sme mali na prechádzke nepríjemnosť, že ho pohryzol druhý pes to začalo znova. Neviem si to vysvetliť ani čo mám robiť, či zas vrčať naňho. Prečo to vlastne robí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 19. črc. 2012 10:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
99% veškerého vrčení psů v této situaci znamená, že pes nerozumí a nevěří. Popisuji to ve svých třech knihách docela dopodrobna, včetně řešení.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: stene kouse,vrci
PříspěvekNapsal: pon 26. lis. 2012 18:43 
Offline

Registrován: úte 20. lis. 2012 11:04
Příspěvky: 2
Bydliště: britanie
dobry den mame 4mesicni stene border collie.mame trosku problem s tim ze skace a vrci na syna vzdy na neho ze zadu skoci a zacne vrcet synovi jsou 4roky na dceru ktera ma 7 si to nedovoli vzdy ho okriknu ze nesmi tak nevim jak ho to odnaucit?a dalsi vec je ta ze silene vrci kdyz zaviram suplik(od kuchynske linky,jine ho nezajimaji) nebo mikrovlnku nepomuze ho ani presmerovat na jinou hracku protoze vtom momente je jak v tranzu vrci vztekle neni to jako kdyz vrci pri hre.tak kdyby nekdo poradil byla bych moc vdecna!dekuji linda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: úte 27. lis. 2012 07:36 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Toto chování se po internetu posuzuje velice problematicky, všechno to budou jen odhady. Těžko posoudit psa, jehož povahu neznám. Zkuste tohle chování natočit a poslat mi to.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: stř 28. lis. 2012 13:03 
Offline

Registrován: úte 20. lis. 2012 11:04
Příspěvky: 2
Bydliště: britanie
Dobry den pane Desensky tak jsem Vam poslala 2 videa na Vas email.
Zatim dekuji mejte se hezky Linda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jack Russel
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro. 2012 09:51 
Offline

Registrován: stř 12. pro. 2012 10:37
Příspěvky: 1
Bydliště: Středočeský kraj
Dobrý den, měla bych dotaz - máme roční fenku Jack Russela teriéra a dvě děti (5 a 8 let), když jsme si jí přivezli jako štěňátko, byla menší dcerka 2 dny u babičky... Fenka na menší dcerku neustále vrčí, vrčela i dříve,ale nyní se to stupňuje a vrčí na ní pořád, jen co jí uslyší, nebo jen kolem ní projde, už vrčí... Starší dcerku miluje, na nikoho jiného si to nedovolí... Už jednou v létě po menší vystartovala a "kousla" (ne vyloženě kousla) ji do obličeje, spíše ji varovala, menší dcerce neustále vysvětlujeme že jí nesmí dráždit, když je v pelechu nebo má kost, dáváme jí důrazně najevo, že to k ní prostě nesmí.. ale vrčení neustále pokračuje, nevím jak mám fenku "trestat", jakým způsobem ji dát najevo že tohle prostě dělat nesmí, vím že už je to asi preventivní vrčení, aby jí dcerka neprovokovala, ale je to dost nepříjemné, bojím se ty dvě nechat o samotě.. fenka je ještě nyní 5 dní po kastraci, takže její nervozita stoupá, začala štěkat i na lidi když jsme venku, což také dříve nedělala.. Moc děkuji za případné rady.

Prosím nezakládat nová témata, na problémy, které zde už byly řešeny! Dotaz jsem zařadil z "Agrese proti pánovi" tam, kam patří. Doporučuji prostudovat toto téma od úplného začátku.
moderátor Zbyněk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: ned 16. pro. 2012 08:29 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Je-li váš pes agresivní na vás, na vaše přátele, kolemjdoucí a prostě lidi jako takové, pak hledejte odpovědi právě v této sekci poradny. Jedná-li se však o agresivní chování vůči dětem, pak se nezdržujte zbytečnými dotazy a odpověďmi, které zde stejně nenajdete, jelikož se jedná o příliš "vysokou hru" a raději mi zavolejte. Číslo na mne najdete všude na tomto webu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 24. led. 2013 11:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. pro. 2012 11:11
Příspěvky: 15
Bydliště: České Budějovice
Ahojda, pročítám poradnu a odpovědi se různí, ba i charakter pejsků.Pochopila jsem,že je normální,že 3,5měs. štěně kouše a nemusím se bát,že by to v dospělosti neustalo? Jde o Belg.O Terv. Jenže je zákeřná :-) že tahá za nohavice a občas kousne,fajn. Hrajem si a občas si "splete hračku s rukou,fajn.Ale přijde ke mě olízne mě tak se chci pomazlit a ona mě kousne do tváře nebo nosu takovým způsobem,že mi vyhrknou slzy. Nebiju jí a ani nebudu, snažím se přesměrovat na hračku-uzlík ,kost, když to nejde a ona je zaměřená jen mě kousat okřiknu ji,ale co jsem se dočetla to nechápe.. Ve chvíli, kdy ji okřiknu vycení zuby vyštěkne :hnev: a zase mě kousne. "Vykníknu" -to ji zarazí a odcházím beze zájmu. Bojím se až vyroste,aby si na to nezvykla, teď je to pumprdlík,ale až bude velká a takhle někoho z nás kousne do tváře :-k .. Přestane opravdu? Dělám něco špatně? Snažim si s Age hrát každou volnou chvilku.
Děkuji za rady ,Veronika


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 24. led. 2013 11:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. úno. 2012 09:30
Příspěvky: 374
Bydliště: Slovensko
Mne robila Tessa (NO, teraz 1,5 roka) presne to iste. Akonahle som si ku nej kvokla alebo sa zohla, skakala mi do tvare a nespocetne vela krat mi ostala visiet na vlasoch do ktorych sa zahryzla, alebo ma "uhryzla" do nosa, do ucha, jednoducho kde trafila. Preslo ju to, len neviem povedat v akom veku :-) Snezila som sa jej pri tom branit tym sposobob, ze vzdy ked som sa ku nej zohla a zavolala ju, mala so prichystanu ruku, ktoru som jej oprela dlanou o cumak a do otvorenej dlane sa hryzie dost tazko :wink: . Pochopila to rychlo.

_________________
Možno, že môj prínos pre svet nebude veľký, ale už len fakt, že je to moja práca ma teší....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 24. led. 2013 11:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
my sme to u larga - dnes 7 ěmsícu řešili tak že když už kousal moc nebo zákeřně tak sme ukončili- mazlení hru, případně ho chytli za čumák a nechali ho at si tou silou kousne sám do sebe- musím říct že vydržel hodně ale naučil se to celkem rychle. tedka už nekouše vubec ani když je hodně rozdováděnej

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 24. led. 2013 11:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
VeronikaChytilová píše:
Ve chvíli, kdy ji okřiknu vycení zuby vyštěkne
Chytrá, opakuje po tobě to, co děláš ty :-)

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 24. led. 2013 11:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. pro. 2012 11:11
Příspěvky: 15
Bydliště: České Budějovice
jitro píše:
VeronikaChytilová píše:
Ve chvíli, kdy ji okřiknu vycení zuby vyštěkne
Chytrá, opakuje po tobě to, co děláš ty :-)

Chytrá je ,to nepopíram :mrgreen: Ok odedneška jen ležím na zádech a směju se :hura:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 24. led. 2013 12:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Priznam, ze jsem se nechala okusovat a nijak mi to nevadilo. Perry s tim prestal hned po prezubeni sam od sebe v podstate ze dne na den. Ovsem mel takovou specialitu, kdy mi stekl do obliceje a se zavrenou pusou mi narazil zuby do nosu nebo do zubu :grr: Tam jsem nemusela ani hrat, ze me to boli, chytla jsem se za hubu v patricnem gestu, to ho dost zarazilo. Takze to vybrousil do te podoby, ze stekne, udela vypad, ale zastavi se mi tesne pred oblicejem, aby se me nedotkl :rolleyes: Vypada to mozna desive, ale my dva vime, jak to funguje a nikomu jinemu to nedela. To si clovek zkratka musi poladit.

Obecne ale jak pise ajka, kdyz to bylo moc, prestali jsme se selticnikovi venovat a pochopil velmi rychle.

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 24. led. 2013 12:21 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
no, pokud má člověk štěně.. tak holt "nešikovný maso musí pryč"... přerušování činnosti je dost účinné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 24. led. 2013 12:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. pro. 2012 11:11
Příspěvky: 15
Bydliště: České Budějovice
DieDany píše:
Priznam, ze jsem se nechala okusovat a nijak mi to nevadilo. Perry s tim prestal hned po prezubeni sam od sebe v podstate ze dne na den. Ovsem mel takovou specialitu, kdy mi stekl do obliceje a se zavrenou pusou mi narazil zuby do nosu nebo do zubu :grr: Tam jsem nemusela ani hrat, ze me to boli, chytla jsem se za hubu v patricnem gestu, to ho dost zarazilo. Takze to vybrousil do te podoby, ze stekne, udela vypad, ale zastavi se mi tesne pred oblicejem, aby se me nedotkl :rolleyes: Vypada to mozna desive, ale my dva vime, jak to funguje a nikomu jinemu to nedela. To si clovek zkratka musi poladit.

Obecne ale jak pise ajka, kdyz to bylo moc, prestali jsme se selticnikovi venovat a pochopil velmi rychle.

Ok,děkuji. Teď jsem pokusila se odejít a zdá se,že to zabírá sedla jsem si sem a ona sama přišla lehla si u mě a je hodná. Děkuji, že reagujete


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 24. led. 2013 13:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Když byl dar malý a kousl, že to bolelo, zareagovala jsem vysokým aúúúúúúúúúúúú a přerušila hru. Rychle pochopil a zmírnil intenzitu kousání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 24. led. 2013 14:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 17. črc. 2012 13:13
Příspěvky: 47
Bydliště: Ostrava
Bei (9 měsíců) to tak trochu zůstalo, ale už jen, pokud s ní chce přítel hrát jejich kousací rvací hry. Ale umí se perfektně zklidnit na povel a bez výzvy sama tak drsnou hru nezačne. I když je pravda, že z těch jejich vraždících her mi někdy jde hlava kolem. Jinak nám žádné vypískávání dlouhodobě nepomohlo, celou mě olízala a začala znovu kousat a časem už to přestala vnímat. Nejúčinnější se ukázalo prostě hru ukončit a jít si po svých. A kousání se teda hodně omezilo po přezubení.

_________________
Nic v životě nemusí být jen a jen takhle a ne jinak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Podivné chování našeho pejska
PříspěvekNapsal: pát 01. bře. 2013 00:28 
Offline

Registrován: čtv 28. úno. 2013 02:05
Příspěvky: 2
Bydliště: Chrást
Dobrý den,

Máme doma štěne labradora, velice chytré, hodné a mazlivé. Trochu živější ale to nám vůbec nevadí.
Ale náš pejske začal po 4tém měsíci vykazovat zvláštní chování. Celé dny je pejsek hodný a poslušný, ale pak přijde den... Ráno ho otevřu, pes začně okamžitě lítat po celém baráku i zahradě. Všechno co může schodí a rozkouše ( což o to, na štěnátka jsme zvyklí) ale pejsek ubližuje hlavně sobě. Naráží v plné rychlosti do věcí (radiátory, dřevěné konstrukce gauče, dveře...) Dokonce si vyrazil už dva zoubky a natrhl bříško. Snažíme se ho všeljak zabavit, ale u ničeho nevydrží ani 10 vteřin. Venku na procházce je také nezvladatelný a uplně přestane poslouchat. NEjhorší na tom je, že když chceme pejska pokárat, vleze pod gauč, postel, kamkoli a je neuvěřitelně agrasivní. Štěká vrčí a silně kouše. Přítelkyně se ho pak bojí, protože je na něm vidět že to není "hrací" vrčení ale velice agresivní. Kdybysme k němu dali ruku, klidně nám jí urafne. Pak pejsek naporstým vysílením padne a usne. To se opakuje několikrát denně, než pejsek večer usne. Ráno ho pustím a je to zase náš hodný pejsek.
NEjdříve se to stávalo jen zřídkakdy( 2x do měsíce). Tento týden se to stalo už 2x :(

Nejde mi na rozum že je 5 dní hodný a je to náš miláček a pak tohle.

Proto Vás prosím o pár rad tohoto podivného chování. Chtěl bych říci vyjímečného chování, protože jsem za celý svůj život nic podobného neviděl.

Děkuji mockrát za odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 01. bře. 2013 09:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Pokud je to takhle náhlé a štěně ubližuje i sobě, tak mi to taky připadá podezřelé, skoro bych se bála nějakého neurologického problému, v nejhorším případě nádoru na mozku...
Ale doufám, že v tom někdo ze zkušenějších najde nějakou méně závažnou chybu, tj. výchovnou apod., která by šla snáze napravit :pray .

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 01. bře. 2013 10:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Ahoj, bohuzel musim sekundovat Anicce - pripada mi to velmi abnormalni a skoro bych si to neurologicke vysetreni nechala udelat (i kdyz nevim, jake jsou v Cesku v tomto oboru moznosti :? ). Taky bych se pokusila, nedavat mu tolik prostoru, kdyz ho chytne tenhle rapl, aby si zbytecne neublizoval. Asi uz mas vysledovane, kdy nastane ten spatny den.

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 01. bře. 2013 14:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A být vámi, udělala bych si výlet za Rudou. Protože tohle opravdu značí průšvih. :( je s PP? Neměli rodiče třeba epilepsii?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 25. bře. 2013 15:44 
Offline

Registrován: čtv 28. úno. 2013 02:05
Příspěvky: 2
Bydliště: Chrást
štěně je bez PP. Ale rodiče byli naprosto zdraví, silní a vitální. Mysleli sme, že problém bude ustávat jak pejsek bude růst. Ale stavy se pořád opakují. Jsou teď méně časté, ale o to intenzivnější. Nedávno ho to popadlo v lese když byl na volno a my sme ho půl hodiny hledali....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 25. bře. 2013 15:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jak víte že rodiče byly zdraví?
tphle chování bych radši rychle řešila

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 25. bře. 2013 19:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A další otázkou je, jak proběhl porod ...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 29. bře. 2013 16:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2013 21:14
Příspěvky: 46
Bydliště: Tábor
Ahoj, Máme dvou měsíční štěně NO, doteď žádný problém s vrčením (až na to při hře), ale teď se nám stalo, že jsem mu dala kost (syrovou), gustik si ji odnesl na deku a začal si ji kousat. Když se k němu ale kdokoliv přiblížil (leží blízko u dveří) tak začal jakoby výhružně vrčet. Docela mě to zaskočilo, tak jsem ho radši nechala, než ho kost omrzí abych neudělal něco špatně, ale u granulí a čehokoliv jinýho se nám to nestává. Jídlo mu nikdy nebereme, když mu ho dáme, maximálně něco přidáme aby si tedy spojil že ruka občas přidá něco dobrýho ale nevím, jak se zachovat v takovýhle situaci


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 799 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 86 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!