Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 23:49
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 87 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: čtv 04. srp. 2011 11:20 
Offline

Registrován: pát 25. úno. 2011 10:46
Příspěvky: 26
Bydliště: Rakovník
1) Kde se dozvím termíny těchto sobot?

2) Cvičitelka mi poradila ji nechat na stopovačce a vždy, když začne lovit psa, tak s ní pořádně škubnout (lehké škubnutí ji nezajímá). Tak jsme to minule na cvičáku vyzkoušeli a po nějaké době to pochopila a zklidnila se :hura: . Zkoušela jsem to i doma - když byl doma i její kamarád Jack russel, ale nedala si říct - až mi rupla karabinka :-) Pak všichni odešli a oni si spolu začli hrát jak největší kamarádi a Jess byla uplně v klidu a jen ležela a nechala se obskakovat - uplně jsme zírali. Jenže pak si odpočinuli, přišel páníček psího kámoše (pěkný nervák občas) a už se mu Jessiny honění nelíbilo (tomu psu) a začal být taky nervní, utíkat a hrozit jí zuby s vrčením. Což samozřejmě Jessie vůbec nevadí. Řekla bych, že páníček tu nervozitu dost přenáší na psa... ale to už je mimo téma :wink:

_________________
Peťule a Jessie
http://fajnholka.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: pát 05. srp. 2011 08:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Když je nějaký pes neurvalý k fence, kterou zná a není k tomu vyloženě důvod, přebírám si konverzaci na sebe.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: pon 08. srp. 2011 10:59 
Offline

Registrován: pát 25. úno. 2011 10:46
Příspěvky: 26
Bydliště: Rakovník
Já si myslím, že se jí snaží dát najevo, že už si nechce hrát (ona je fakt dost divoká), ale ona tohle od menších psů prostě nechce chápat. A tak doráží dál a dál až je z toho ten pes nervozní. On jí i sám provokuje, ale když začne Jessie se svým stylem hry, tak se mu to zase nelíbí. Fakt nevím, zda krotit Jessie ve hře, nebo toho malého aby nebyl na ní hnusnej. Ona prostě vidí psa a je mimo a většinou jí nic okolo nezajímá.

_________________
Peťule a Jessie
http://fajnholka.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: pon 08. srp. 2011 17:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. črc. 2011 20:24
Příspěvky: 125
Bydliště: Třebíč
Zdravím :) jsem tu nová, četla jsem tohle téma, ale tohle jsem nenašla...máme od března 3letou kříženku Terezku z útulku. Včera jsme dovezli 8týdenní fenku stafbulíka Bubu. Terez si s ní nejdřív hrála, pak když ji přišla otravovat - vrčela, párkrát bafla. Vysvětlila jsem jí, že chňapat se po ní nebude, jinak nebudem kamarádit..celkem to pomohlo a dneska už si zase hrály. Malá občas škrábe a štípe, takže se Terezka brání, ale při hře na ní už nevrčí a neštěká. Dneska jsem se při tý hře dost pobavila, jen mě zaujala jedna věc - Terezka občas tahá malou za zadní nohu. Je v tom nějaká zákeřnost (jako to máš za to), nebo je to součást hry? Malá nevypadá, že by jí to moc vadilo, tak třeba dělám jen z komára velblouda...díky, mějte se ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: úte 09. srp. 2011 13:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. črc. 2011 20:24
Příspěvky: 125
Bydliště: Třebíč
...tak dneska už to vypadá zase trošku jinak...teda tahání za nožku nepominulo, ale Bubu nevypadá, že by jí to nějak moc vadilo. Terezka při tom má takovej lišáckej výraz...a taky ji občas položí na záda a chytá pod krkem. Všechno jenom jemně, aby jí neublížila a malá ještě ani jednou nekvikla. Když už mi přijde, že je masí hodně, tak stačí říct: "Terez, to stačí" a Terezka jde za mnou a chvíli ji nechá. Ale jinak je na ní fakt o moc hodnější než první den. Půjčuje jí hračky, nechá se tahat už i za ty fousiska, jenom když se jí malá cpe do pelechu, tak mručí...ale pak ji tam nechá. Chci se takhle jen ujistit, že je vše ok..? :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: úte 09. srp. 2011 15:51 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vzhledem k tomu, že každý z nás vidíme něco trošku jiného, když se díváme na stejnou věc, nikdo z nás tu nedokáže posoudit, zda tvá interpretace je úplně přesná a právě taková, jak uvádíš. A už vůbec to nemůžeme z textu vyhodnotit. Jinými slovy, po netu tohle nikdo neposoudí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: úte 09. srp. 2011 17:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. bře. 2010 20:18
Příspěvky: 221
Bydliště: Oslo-Norsko
Aj moj mini a mikro pes sa tak hraju. Mini pes taha mikro psa za nohu aby sa s nim hral. Robi to opatrne a bez znaku zakernosti. Pouziva minimalny stisk. Mikro pes to povazuje za vyzvanie do hry a vzy to priatelsky opatuje. Neviem ako tvoji psi ale nase pastierske psy sa bezne stipu pocas hry do noh alebo sa za ne tahaju. K obojstrannej spokojnosti :-)

_________________
Shetland sheepdog a Suomenlapinkoira.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: úte 09. srp. 2011 19:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. črc. 2011 20:24
Příspěvky: 125
Bydliště: Třebíč
Díky moc za reakce...je mi jasný, že slovně je to na prd... :? Jinak dneska jsme byli navštívit pesany u rodičů. Fena retrívra se na malou tvářila kysele a dokonce vrčela - a normálně k ní naklusala Terezka očíhnout, proč na to mrně vrčí - vypadala, že by ji bránila. Tak jsme napochodovali my a poslali je na místa a byl klid. Takže bych řekla, že hra je zřejmě brutálnější, ale Tereza jí nechce ublížit.
A jen tak bokem - mám je natočené na videu, ale nechci to tady zahlcovat... :shock: každopádně díky za info ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: pát 02. zář. 2011 15:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. čer. 2010 06:48
Příspěvky: 40
Bydliště: Nová Červená Voda 165, 790 53 Stará Červená Voda
Asi měsíc máme malé štěndo, docela dobrá kostatka :) a troufá si na boxinu, ta se nechá a neví jak to má řešit, tak to řeším za ní...takže si mládě přitáhnu(má couračku) a podrbu - v okamžiku zapomene na kousání do placatého čenichu a hraje si se mnou...boxik čumí a po malých krůčcích s mou asistencí ji učím si s kosatkou poradit...a docela to jde... Je to fakt o tom určovat hranice a s citem ne na sílu...pořád něco vychytáváme...a to mě baví.. prostě se nenudíme \:D/

_________________
Rasta+Růža+Arkas
Snesitelná lehkost bytí :) E.T.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: pát 02. zář. 2011 16:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Našeho malého Darečka máme teprve týden, je to taky pěkná piraňka. Mám roztržené dvoje kalhoty, snažíme se vždy nahradit naše ruce a nohy hračkou. Hraček dostal od všech známých moře, ale nejlepší je stejně pomačkaná plastová lahev, která rachotí, taky velká kůra ze skáceného dubu, různé větvičky s listím atd. Nejkousavější je vždy ráno, to je uragán.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: ned 04. zář. 2011 08:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Čím více hraček pes má, tím méně ho zajímají. Vyčerpat "trumfová esa" na začátku hry se nevyplácí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kúsanie do nôh
PříspěvekNapsal: úte 31. led. 2012 15:29 
Offline

Registrován: úte 31. led. 2012 11:56
Příspěvky: 1
Bydliště: Brno
Ahoj, chcela by som sa spýtať ne jednu vec.
Mám dve fenky a jedna z nich neustále kúše tu druhú do nôh pri hre. Čo to znamená ? A dalo by sa to nejak odnaučiť ? Ide o to že jedna z nich má problémy s nohami a tak nechcem aby jej nejak ublížila.
Vopred ďakujem :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: čtv 09. úno. 2012 17:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. bře. 2010 20:18
Příspěvky: 221
Bydliště: Oslo-Norsko
Moji psi sa bezne pri hre tahaju za nohy bez toho aby si sposobili zranenie. Robia to jemne aj ked to nie vzdy tak vyzera. Vzajomne sa striedaju a maju z toho velku radost. :lol:

_________________
Shetland sheepdog a Suomenlapinkoira.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: čtv 09. úno. 2012 17:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Co je to za problém s nohama?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: čtv 09. úno. 2012 19:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Zuzlani nohou , usi, ocasu... je oblibena hra. Ted jsem se vratila z navstevy od civavakovic a pred odchodem jsme nasli psikovi na nozce okousanecek :oops: . On totiz je nejak malo chlupaty a zrovna v tom miste je primo holatko. Ale ani nekvik, oba dovadeli, jen pudloid ma vyhodu, ze se mu tak snadno na kuzi nikdo nedostane, no. Ale pokud ma psisko problem s nohama, tak radsi korigovat, to je fakt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Začne být agresivní, když se pes dostane pod ní...
PříspěvekNapsal: stř 07. bře. 2012 20:21 
Offline

Registrován: stř 07. bře. 2012 16:52
Příspěvky: 1
Bydliště: Pardubice
Máme doma skoro půlroční fenku, je to kříženec. Už když jsme si pro ní přijeli, tak jako pěti/šesti týdenní štěně při hrádkách převalila sourozence na záda a okusovala jim břicho a krk, štěně pod ní kvílelo a ona si toho vůbec nevšímala. Od té doby se nám podobná situace stala asi ve třech měsících, kdy na štěně pod sebou začala vrčet a štěkat. Nyní se nám situace stala znovu v pětiměsících, kdy si hrála se stejně starým labradorem a ten si lehl na záda, poté nad ním stála rozkročená a pouštěla na něho hrůzu(nekousala ho), od štěněte jsem jí odtáhla tak, že jsem jí vzala za kůži za krkem(nijak tvrdě, jen jsem ji odtáhla), chvíli si vklidu hráli a poté se situace znovu opakovala. Neumím si její chování vysvětlit, začne být agresivní až po té co si pes sám lehne.
Proto se vás nyní ptám, jak řešit, když začne být tvrdá na psi, kteří si pod ní lehnou a proč to dělá?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: stř 07. bře. 2012 21:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tohle je na osobní ukázku. U štěnda jde o každý pohyb, o každý náznak a pokud už dřív něco špatně pochopila... Ted v sobotu bude fríčko, zajedte tam. Psice se krásně vyvenčí, "předvede se" a vy už budete vědět, jak na to - když se zeptáte :wink: Aby se předešlo problémům zbytečným nebo ( :wink: ) se ty stávající vyřešily.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: pon 19. srp. 2013 09:10 
Offline

Registrován: pát 17. kvě. 2013 12:52
Příspěvky: 19
Bydliště: Pardubice
Chtěla bych od vás radu. Máme 5 měsíční labradorku, kamarádka má její sestru a chodí si spolu hrát. Teda hrát oni se jen "rvou". Stále se jen kousají, honí a do všeho narážejí. Někdy mě ta hra přijde trochu drsná, ale když to nevadí jim, tak si říkám že je nechám. Kdyby jim vadil způsob hry tak by asi přestaly ne? Právě váhám jestli máme zasahovat nebo je nechat ať si poradí sami. Zatím si neublížily, až na drobné oděrky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: úte 20. srp. 2013 07:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
siha73 píše:
Máme 5 měsíční labradorku, kamarádka má její sestru...
Kdyby jim vadil způsob hry tak by asi přestaly ne?...
Jak mohou mít pětiměsíční štěňata tolik rozumu, aby věděla, kde jsou hranice hry a rvačky? Pokud vím, od toho je tam člověk, aby je naučil tyto hranice. Jestliže nebudete do hry včas zasahovat a směrovat ji, přijde jednou chvíle, kdy se do sebe pustí na život a na smrt a pak už k sobě nebudou moci ani čuchnout. Zvláště pak, jsou-li to sestry. Otázkou je zda víte, kdy je to VČAS.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Chyba při socializaci malého štěněte
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2014 00:13 
Offline

Registrován: pon 14. dub. 2014 13:17
Příspěvky: 5
Bydliště: Náchod
Ahoj,dnes jsem udělala velkou chybu.Bohužel jsem bez zkušeností a tak hledám,kde můžu.Sešla jsem se s jednou"zkušenou chovatelkou a odbornici"Nezůstalo u povídání a že při tom socializujeme moji 10 týdenní boxerku. Tak se 2xbarzoj rychlejší než vítr a 3xWhippet plus moje placatka vydali venčit.V okamžik odvázání chrtů začal hon,jak na zajíce– pro moji 5 kg placatku,to rozhodně sranda s 50kg hovadama být nemohla a já se bohužel nezmohla na nic,zjistila jsem,že chrti majitelku neposlouchají, jak říkala...Malá jen ležela a kvičela,když se podařilo chrty zvládnou tak se malá držela známé,protože viděla že nalepená na její noze je nejvíc v bezpečí,já šla za nimi,barzoje jsem uplácela piškotama,když jejich krok začal zrychlovat k mojí pusince.Sedli jsme na louku,jeden se mi vecpal do klína ať ho drbu, malu nechal po sobě lozit.Pak placatka očuchávala jednu dámu,která se zrovna ohlížela za čmelákem a když narovnala svoji kebuli,tak tam měla čumes tý mojí zvědavky,takže ji cvakla docela dost do čumáku.Té známé všechno připadá v pohodě,že tak to má být.Já si to nemyslím a chtěla bych vědět co si myslíte vy?Možná to jen prožívám z neznalosti toho, jak si ve smečkách běžně „hrají“Každopádně moje malá dámička po příchodu domů mě hrozně vyštěkala,zavrčela a z mimi které se mnou chodí na každý záchod se náhle osamostatnila na celé odpoledne, nedala se ode mě pohladit, přestala do večera poslouchat přivolání. Už podle její reakce nevěřím, že to bylo OK.Prosím, poraďte mi.Co dál?D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2014 14:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Bohužel by bývalo asi lepší nejdřív si něco přečíst než pak řešit následky :(
veronikanach píše:
...po příchodu domů mě hrozně vyštěkala,zavrčela a z mimi které se mnou chodí na každý záchod se náhle osamostatnila na celé odpoledne, nedala se ode mě pohladit, přestala do večera poslouchat přivolání.
Do té osudné procházky v tobě nejspíš viděla ochránkyni, proto se tě držela a "poslouchala" (v uvozovkách ptž od 10 měs. štěněte se nějaká spolehlivá poslušnost čekat prostě nedá). Ty jsi jí ale nechala zvalchovat hordou desetkrát těžších psů, takže ztratila důvěru a tím i respekt. Ale boxeři jsou důvěřiví a napravit se dá všechno :wink: Pro začátek bych doporučila najít jí kamarády mezi štěňaty (příp. nějakou "školičku", setkání se sourozenci) a všechny kontakty s velkými psy důsledně kontrolovat.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2014 14:39 
Offline

Registrován: pon 14. dub. 2014 13:17
Příspěvky: 5
Bydliště: Náchod
Zito, děkuji za reakci. Je mi to naprosto jasné. Ona mi to sice už odpustila, ale večer, když jsme šli venčit a zaštěkal naproti v ulici ratlík, tak se lekla a splašeně utíkala pryč. Nevím teď, jak jí pomoci zpět najít její nebojácnost, která je pro ni typická a já ji o ni asi částečně připravila. Snažím se sehnat někoho na venčení v podobné váhové kategorii, ale nedaří se. Známe jen "obry". Holky z "obří skupiny" - ještě tam je 9měsíční Akita (taky obr pes) - si myslí, že naopak bych ji do té smečky měla brát, že se otrká... Jak by mělo správně vypadat moje chování, kdy zasáhnout? Jak poznám ten moment, že to stačí? Je to první kviknutí? Nebo před tím? Nebo když se "vzdává" a ostatní doráží? Jak se mám chovat, když naopak jsou "obříci" na vodítku, tak do nich zezadu vesele kouše, ale oni si to nechají líbit. Mám ji nějak usměrňovat?
Socializace je pro mě tak důležitá taky pro to, že byla jediné štěně. Ještě nikdy nezažila žádné štěňátka na hraní, jen rodiče. Jinak byla (a doufám, že stále je) dost hravá, neustále provokující kohokoliv ke hře - tady poznala, že každého ke hře provokovat raději nemá. Já když si s ní hraju, tak vždycky hodně kousala. Dneska, když jsem při hře zakňučela, tak hned začala místo kousání olizovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2014 14:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Nejlepší bude zajet na Vlčáry na free sobotu, kde se štěně otrká a ty si necháš ukázat, co a jak. Po internetu se ty praktický věci moc nedaj naučit.

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2014 15:26 
Offline

Registrován: pon 14. dub. 2014 13:17
Příspěvky: 5
Bydliště: Náchod
Asi by to bylo nejlepší a zítra se dopol. objednám. Nevíte jak je to ale se štěndem? Ona nemá ještě všechny očkování... Tak jestli vůbec může? Nebo mám přijet sama? Stejně potřebuju vychovat hlavně sebe, ne ji. Kolik tam většinou chodí lidí? Je zvykem brát s sebou očkovák? Předem moc díky za odp. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2014 15:36 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Na freečka jezdí očkovaní psi, takže štěníci jsou zde vítání od malička, i když sami ještě všechna očkování nemají. Jen ji vezmete, užije si to :wink: S lidmi je to tam různé, často záleží na počasí, čím je pěkněji, tím víc lidí. Očkovák s sebou :) Potřebné instrukce k freečku jsou na hlavních stránkách zde

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2014 15:51 
Offline

Registrován: pon 14. dub. 2014 13:17
Příspěvky: 5
Bydliště: Náchod
Díky :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: čtv 29. kvě. 2014 12:24 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
S tou dámou a jejími chrty bych už nikdy nevenčil. Doufám, že se uvidíme na fríčku. Naučím vás, jak má správná socializace vypadat a povím, jak vypadat rozhodně nemá.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: pát 30. kvě. 2014 15:40 
Offline

Registrován: pon 14. dub. 2014 13:17
Příspěvky: 5
Bydliště: Náchod
Perfektní, děkuji moc. Dopředu se raději den předem ohlásím, abych se připomenula, že jedu s mimi (bohužel se potvrdilo, to čeho jsem se obávala a začala reagovat jinak, než jsem byla zvyklá na štěkání psů, které nevidí :( -začala se štěkotu bát a to byla taková zuřivka nebojící se ničeho). Jsem z toho úplně hotová. :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: pon 02. čer. 2014 07:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
veronika a víš proč se tak chová? protože ty tu změnu předpokládáš, myslíš si že se tak bude chovat. přestan žít v tom co bylo před týdnem máš štěně to se z podobných věcí umí velmi rychle oklepat pokud mu v tom pomužeš a ukážeš že je vše dobré a ukážeš že ho v klidu ochráníš- zajed si navlčáry at se hodíš do pohody hlavně ty

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: pon 29. pro. 2014 16:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. zář. 2014 12:30
Příspěvky: 16
Bydliště: Ostrava
Existuje nějaký způsob jak naučit psa, aby si hrál pomalu? :mrgreen: Ono to zní hrozně divně - vysvětlím:

Jdeme v parku, vidíme pejska. Tomu mojemu 10 měs. paku "vypadne mozek", okamžitě zalehévá ve stylu 'lovím'. Druhý pes přijde, očuchá si mojeho psa, takže všechny základy slušného pozdravu proběhnou. A ve chvíli, kdy druhý pes udělá krok stranou nebo začne čuchat k něčemu jinému, tak to moje jelito vyskočí jak na pružinkách, padne na přední a pojď si hrát!

Jenže to už bohužel většina pejsků s leknutím uteče.

Teď jsme potkali v parku nádhernou fenečku 3 měs. Československého vlčáka, a když na ni Thor udělal to svoje megahop, schovala se paničce mezi nohy a začala ho vyštěkávat.

Bylo mi to líto, se štěnatama si vždycky vyhraje nejvíc, jsou akčnější. Ale všímám si, že si s ním často psi nechcou hrát, protože je na ně moc hrrr.

Nějaké konstruktvní rady?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: pon 29. pro. 2014 22:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Čo ho pridržať na vodítku a kúsok sa s novým kamošom prejsť aby sa okoukali? Ja to tak robím hlavne s Bárou lebo tá do psa vlítne rovno a pokial sa pes lekne a začne pred ňou zdrhať,dohoní ho so zavrčaním "bububu" a až potom sa ide normálne očuchať.Čo už psy na ňu reagujú ako v tvojom prípade.Pokial ju nepustím hneď ale kúsok sa prejdeme spoločne,ona ho nemože nastrašiť,pes sa s ňou stihne zoznámiť v klidu a ani potom nerieši nejaké jej "kravské" nápady,ona sa miestami hraje ako z divých vajec :dontknow: :-)

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: úte 30. pro. 2014 07:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. zář. 2014 12:30
Příspěvky: 16
Bydliště: Ostrava
Indiánka: To by možná šlo, ale i tak je to špatně proveditelné. On startuje okamžitě, takže poté, co se dočuchají, kdybych se snažila jít anebo jít třeba na opačnou stranu, tak on stejně vystartuje. Je to buď spojené s tím druhým psem, anebo s mým pohybem. On je schopen vedle jiného psa chodit bez permanentního dorážení pouze ve dvou případech - pokud už je unavený, nebo má podvlíknuté vodítko pod packama.

...ale toho by možná šlo taky využít. S podvlíknutým vodítkem se mu bude blbě startovat. Mohla bych ho držet, než druhý pes projeví zájem a pak ho teprve vyspustit jako dravou zvěř :laughing7:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: úte 30. pro. 2014 10:05 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle je o praxi, ne o teoriích po netu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: úte 30. pro. 2014 13:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. zář. 2014 12:30
Příspěvky: 16
Bydliště: Ostrava
Ano, to si taky uvědomuju, ale taky se chci vyvarovat úplnému přístupu "pokus-omyl", takže si ráda poslechnu, pokud by měl ještě někdo nějaký zajímavý postřeh, byť třeba k tomu, co jsem psala. Třeba už to někdy někdo zkusil taky tak a bude mít i nějaká jiná doporučení...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: pát 02. led. 2015 15:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. říj. 2012 08:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Prostřední Poříčí-Brno-Líšeň
myslím, že 3měs. štěně jakékoliv je na takového velkého divokého puberťáka moc malé, leda že by bylo už odmalinka socializované s nejrůznějšími psy různého věku a temperamentu, což je bohužel asi málokteré. A i tak by se měla hra bedlivě hlídat. Zajímalo by mě co udělal ten pán od toho čVčka, asi tuším. To já bych ho nenechala schovaného pod sebou a přebrala bych hru na sebe a při každém pokusu- zájmu vašeho psa o štěně bych ho nenásilně brzdila. Asi bych věděla jak postupovat ohledně vašeho psa taky(samozřejmě jen kdybych to viděla, jinak právě fakt nelze s jistotou říct nic), ale fakt bude asi lepší si udělat výlet. Jinak o učení zpomalení her jsem tu někde četla, ale nepodařilo se mi to vyhledat.

_________________
Lenka,ČendaMiaBiba


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: pát 02. led. 2015 15:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. říj. 2012 08:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Prostřední Poříčí-Brno-Líšeň
pardon, našla jsem to viewtopic.php?f=42&t=1137&hilit=ve+zpomalen%C3%A9m+filmu

_________________
Lenka,ČendaMiaBiba


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: pát 02. led. 2015 16:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
To mi taky muj pubertak delal... Delala jsem to tak, ze jsme videli neznamyho psa, sel na voditko (uz kvuli pripadnymu vyjeti druhyho psa), seznameni probehlo na voditku a pokud byl pes ochotnej ke hre, pustila jsem ho. U malejch stenat a malejch psu jsem ho hodne krotila, ale k tem je neznej. Jinak ted uz ho cizi psi zajimaj malokdy, nasli jsme si par pravidelnejch spoluvencitelu se psama jeho velikosti, s tema se vyradi a jinak se se psem max ocucha, uz ho tak neberou...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 87 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!