Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 21:31
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Štěně v autě
PříspěvekNapsal: pát 06. čer. 2008 06:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. čer. 2008 10:10
Příspěvky: 19
Bydliště: Bratislava-SVK
Ahojte, potreboval by som poradit ako mam naucit svojho 5 mesacneho svajciarskeho salasnickeho psika cestovat v aute. Zatial isiel v aute asi 4 krat, ale vzdy len na zadnom sedadle a niekto sedel pri nom aby sa netahal za mnou do predu. Skusal som ho posadit do kufra ale stale sa snazi odtial vyskocit. Poradte mi pls ako nato ?
Dik.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 06. čer. 2008 06:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Pořiďte mu kšíry a připevněte ho na vodítku, tak, aby se dopředu nedostal. Řešením je i mříž nebo síť mezi sedačky. Mříž je drahá a síť není 100%. Pokud ho přivážete za obojek, tak by se mohl při prudkém zabrždění oběsit.

Pokud nezvrací a nebo se neklepe, tak v tom zase takový problém nevidím.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 06. čer. 2008 07:11 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
kockoterier píše:
... Pokud ho přivážete za obojek, tak by se mohl při prudkém zabrždění oběsit...
Ale notak, už jsem psů s přibouchnutým vodítkem ve dveřích převezl, že bych je nespočítal a ani jeden se mi neoběsil. Vždycky to vodítko zabouchnu s uzlíkem do protilehlých dveří křížem od řidiče, tedy pravých zadních. Délku vodítka nechávám přesně na to, aby si mohl lehnout a sednout, ne delší. Pravda, každý na mne blikal, že mi něco trčí ze dveří, ale na to už jsem si nějak zvykl.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 06. čer. 2008 07:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
my sme to učili tak, že zezačátku někdo jezdil taky (pokud to nebylo opravdu psí mimino) a nekompromisně ale jemně psa vždy vrátil na jeho místo a tam si s nim hrál nebo dal štěneti něco na kousání. A pak když jel jenom řidič, tak vzal trošku ostřejší jízdu když se pes začal cpát někam kam neměl nebo na něj houkl kam leze (ale to už byl na to psék naučenej od druhý osoby) a samozřejmě zase něco na kousání


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 06. čer. 2008 08:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. čer. 2008 10:10
Příspěvky: 19
Bydliště: Bratislava-SVK
Dakujem vsetkym za rady. Dnes skusim to s tym zabuchnutym voditkom do dveri. Ale rozmyslal som ze ci by nebolo ho lepsie odmalicka ucit do kufra lebo ked mi z neho vyrastie 70 cm macek tak asi by bolo lepsie keby jazdil v kufri. Rudolf Vy vozite pejsky v kufri auta alebo na zadnych sedadlach ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 06. čer. 2008 08:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
pokud můžu malý tip - učte psa aby byl schopen jezdit kdekoli kam ho posadíte. Já tak vozim psy v kufru s i bez přepážky, na zadních sedadlech na předním, pod sedadlem vpředu i vzadu - prostě podle množství posádky. Ale stabilní místo má v kufru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 06. čer. 2008 08:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. čer. 2008 10:10
Příspěvky: 19
Bydliště: Bratislava-SVK
Dnes testnem kufor a zajtra napisem ako to dopadlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 06. čer. 2008 08:53 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mám psí boudu na kolečkách zvanou pick-up, ale psy mám převozné kdekoli tam, kam je uložím. Kdybych jim v tom nebránil, odjeli by mi jakýmkoli autem, stačí nechat otevřené dveře a už se tam hrnou.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 06. čer. 2008 09:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Desenský píše:
kockoterier píše:
... Pokud ho přivážete za obojek, tak by se mohl při prudkém zabrždění oběsit...
Ale notak, už jsem psů s přibouchnutým vodítkem ve dveřích převezl, že bych je nespočítal a ani jeden se mi neoběsil.


Jsem myslela, že jako ty kšíry jsou mnohem bezpečnější. Jako pásy pro lidi, děti taky musí mít do určité výšky .pr.., aby jim ten pás nešel kolem krku. :wink:

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 06. čer. 2008 09:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. čer. 2008 10:10
Příspěvky: 19
Bydliště: Bratislava-SVK
Kockoterier, tak som trochu zagooglil a zistil co su ksiry ( prave som zistil ze neviem az tak po cesky ako som si myslel :D) Pokial som to spravne pochopil je to postroj a na eshopoch som videl ze sa da k tomu kupit bezpecnostny pas pre psa a normalne zapnut a je to urcite bezpecne. Moj krpec ale dost rychlo rastie a ten postroj by mu bol, za par mesiacov maly, tak ho asi naucim odmalicka len na kufor......no aspon sa pokusim uvidim ako bude spolupracovat :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 07. čer. 2008 10:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. čer. 2008 10:10
Příspěvky: 19
Bydliště: Bratislava-SVK
Ahojte, dnes moj maly isiel v kufri auta a absolutne ziadny problem....dokonca tam este spal ze az som ho pocul chrapat :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08. čer. 2008 16:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Tak to je super.
Já psa přivazuju i v kufru. a) je to bezpečné a za b) můžu tam vézt cokoliv i svačinu a nemusím se bát, že mi ji sežere.

S postrojem počkej až vyroste, to by byly vyhozené peníze, když to jinak nevyužijete.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. zář. 2008 10:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
My si pořídili mříž a jsme spokojeni.Pokud to není přímo origoš na pevno tak ani není vůbec drahá(samo jak pro koho).Mám pocit,že jsme za tu naši snímatelnou dali asi 1200,-...

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. zář. 2008 18:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. bře. 2007 13:47
Příspěvky: 124
Bydliště: Žiar nad Hronom, SR
Postroj sa dá použiť taký, čo bežne nosí pes..dôležizá je skôr časť , ktorú vkladáš do zapínania a dobrá karabína...mám menších psov a v kufri auta ich nemám kde pripínať a v prípade brzdenia by lietali, takže sú na zadnom sedadle na bezpečnostných pásoch...šikovnejší človek si ich dokáže vyrobiť aj sám....

_________________
Sáša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stena v aute
PříspěvekNapsal: pát 17. dub. 2009 10:11 
Offline

Registrován: pon 09. bře. 2009 09:45
Příspěvky: 13
Bydliště: Praha
Máme 8mitýdenního mrňouse a od prvního dne používáme ty spešl kšíry do auta. Jak nám bude růst, tak je budeme postupně měnit (stojí asi 200,-, takže žádná tragedie) a jakmile to bude mít správnou velikost, tak dostane homologované. Jezdíme v autě maximálně dva a přikurtování na zadním sedadle spolu s takovým tím potahem na zadní sedečky, aby neměl kam zapadnout nám příjde jako ta nejbezpečnější varianta pro lidi i pro psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stena v aute
PříspěvekNapsal: ned 10. kvě. 2009 11:00 
Offline

Registrován: sob 11. dub. 2009 10:55
Příspěvky: 1
Bydliště: Opava
Potřebovala bych poradit. Máme tříměsíční štěndo stafíka, vím , že je pro něj nejlepší když může být co nejvíc s páníčkem . Jezdíme s loutkovým divadlem po republice a malý cestuje s námi. Nevadí mu ale denní cestování v autě? nezvrací většinu cesty prospí . přesto nevím jestli mu to neubližuje a nebylo by lepší nechat ho půl dne doma . Bohužel když je chvilku bez nás tak co najde to zdevastuje :lol: . jinak je to zlatíčko. poradí mi někdo? nechceme mu nějak ublížit. Vlaďka
.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stena v aute
PříspěvekNapsal: ned 10. kvě. 2009 14:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
kasparkuvsvet píše:
Potřebovala bych poradit. Máme tříměsíční štěndo stafíka, vím , že je pro něj nejlepší když může být co nejvíc s páníčkem . Jezdíme s loutkovým divadlem po republice a malý cestuje s námi. Nevadí mu ale denní cestování v autě? nezvrací většinu cesty prospí . přesto nevím jestli mu to neubližuje a nebylo by lepší nechat ho půl dne doma . Bohužel když je chvilku bez nás tak co najde to zdevastuje :lol: . jinak je to zlatíčko. poradí mi někdo? nechceme mu nějak ublížit. Vlaďka
.


Ahoj, já mám pětiměsíční boxinku a taky ji vozím sebou všude v autě, celé dopoledne prospí na zadních sedadlech nebo sedí a čumí z okna, když někde musí čekat. Zatím to bylo v pohodě, ale teď jak začínají ty horka, je občas problém zaparkovat ve stínu :-(. Horší je, že si štěndo rychle zvykne na společnost spousty lidí, kteří nejsou jen procházející, ale jsou s tebou v kontaktu a pak je občas potíž, když se mi chce přivítat nejdřív se všema dělníkama na stavbě a pak s finančním ředitelem v bílé košili... :finga:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stena v aute
PříspěvekNapsal: ned 10. kvě. 2009 15:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Myslí¨m, že byste ho měli brát s sebou, ale také ho postupně učit samostatnosti. Prostě od každého kousek, aby zvládal být několik hodin sám doma, neřval a neničil a nebyl z toho ve stresu, ale také aby byl dostatečně mezi lidmi a poznával všechno možné, dobře se socializoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stena v aute
PříspěvekNapsal: pon 11. kvě. 2009 14:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
kasparkuvsvet píše:
Potřebovala bych poradit. Máme tříměsíční štěndo stafíka, vím , že je pro něj nejlepší když může být co nejvíc s páníčkem . Jezdíme s loutkovým divadlem po republice a malý cestuje s námi. Nevadí mu ale denní cestování v autě? nezvrací většinu cesty prospí . přesto nevím jestli mu to neubližuje a nebylo by lepší nechat ho půl dne doma . Bohužel když je chvilku bez nás tak co najde to zdevastuje :lol: . jinak je to zlatíčko. poradí mi někdo? nechceme mu nějak ublížit. Vlaďka
.

Cestování mu určitě nevadí, ale tu samostatnost bych nepodceňovala. Mohlo by se pak stát, že ho s sebou nebudete moct z nějakého důvodu vzít, a bude problém. S malou štěnicí jsem to řešila tak, že zůstávala zavřená v kuchyni, kde se nic zničit nedalo a louže se dobře uklízí, navykla si dobu mojí nepřítomnosti prospat a dnes ji můžu nechat volně po celém bytě a po návratu je všechno v pořádku. Jinak ale svoje pejskovny beru všude, kde to jen trošku jde, autem se nacestují taky hodně a nevadí jim to ani v nejmenším, naučily se spát v autě, v karavanu, na hotelu, v divadelní šatně, prostě kde je třeba.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stena v aute
PříspěvekNapsal: pon 11. kvě. 2009 14:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
vida.loca - když je venku teplo jako teď, tak i když zaparkuješ ve stínu, je v autě poměrně vedro (dusno) a to i při pootevřených okýnkách, takže pokud ho tam necháváš dýl jak čtvrt hodiny, tak nevím nevím :-k

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stena v aute
PříspěvekNapsal: pon 11. kvě. 2009 14:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
buď je pes se mnou nebo, když to jde, je v autě, ale má otevřené dveře (velkej vzadu, vodítko na TZ, malej vpředu, vodítko na dveřích).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stena v aute
PříspěvekNapsal: pon 21. úno. 2011 19:10 
Offline

Registrován: ned 20. úno. 2011 19:24
Příspěvky: 20
Bydliště: Hlinsko
Dobrý den. Mám 6ti měsíční štěně labradora. Od té doby, co ji mám, tak jsme jezdily v autě. Nejdříve jsem si jí dávala k sobě (sedadlo spolujezdce). Později jsem koupila ochranný potah na zadní sedadla a začala se mnou cestovat na zadním sedadle. Vždy se do auta těšila, rychle tam naskočila a zase seskočila. V poslední době se jí do auta nechce, sedí před dveřmi a nemůžu jí tam na nic nalákat. Neuvědomuji si žádnou špatnou zkušenost, kterou by mohla mít s autem spojenou, ani nezvrací. Tak nevím, jak teď postupovat. Je vhodné jí do auta prostě vysadit? Na druhou stranu jí nechci auto ještě více zprotivit. Když už se podaří, že do auta vyskočí, tak jí zas nemůžu dostat z něj, když dorazíme k cíli. :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stena v aute
PříspěvekNapsal: pon 21. úno. 2011 19:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
nejeli jste te´d autem někam kde ji čekalo něco nepříjemného - veterina, napadení psem,...? Mohla si s tím auto spojit - chce to co nejvíc dobrých zážitků, takže vozit na dlouhé procházky, na lítání se psama,... pak se v tom veterinář 2x do roka ztratí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stena v aute
PříspěvekNapsal: pon 21. úno. 2011 19:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Pro mě to zní jako špatná zkušenost při skoku, ani jste si toho nemuseli všimnout... mohla třeba jednou bolestivě došlápnout nebo tak nějak. Já bych ji tam klidně párkrát vysadila, protože do auta musí, ať se jí chce nebo nechce. A zkusila bych zpříjemnit několik prvních výskoků z auta (třeba zaparkovat tak, aby skočila do trávy a ne na tvrdý asfalt) a spojit (nebo nadále spojovat) auto s báječnými procházkami.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stena v aute
PříspěvekNapsal: pon 21. úno. 2011 19:54 
Offline

Registrován: ned 20. úno. 2011 19:24
Příspěvky: 20
Bydliště: Hlinsko
Právě, že si žádné špatné zkušenosti nejsem vědoma. Většinou jezdíme někam do přírody, na dlouhé vycházky, na cvičák (tedy i za jinými pejsky), v dlouhé době jsme u veterináře nebyly, takže ani z toho nemusí mít strach. Máte pravdu, možná špatně došlápla, aniž bych si toho všimla.. Tak nevím, ani na kus buřtíku nešla, a to za buřta udělá cokoliv :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stena v aute
PříspěvekNapsal: pon 21. úno. 2011 20:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Vaše štěně má pravdu - nechat ho skákat, natož vyskakovat ven z auta v tomhle věku je hodně blbej nápad. Přečtěte si něco o loketní dysplazii (Během vývoje se může při blbým pohybu v blbým okamžiku odlomit výběžek kosti v lokti. Nejen, že to psa zabolí, ale pak má problémy do konce života. Ulomená kost dráždí a ničí kloub). Koupila bych štěněti kšíry a při nakládání mu pomohla vyzvednutím. Stejně tak při vystupování. Ono ani není dobré, když pes po otevření dveří automaticky nekontrolovaně vylítne ven. Lákání na piškot je špatně (pro více info zadejte "lákání" nebo "uplácení psa" do vyhledávače).

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně v autě
PříspěvekNapsal: stř 13. dub. 2011 21:38 
Offline

Registrován: úte 05. dub. 2011 13:32
Příspěvky: 31
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Potřebuji poradit s převozem štěněte v autě - od původní majitelky jsem štěně přebírala na půl cesty, tj. od maminky z pelíšku ho vezli autem. Domů jsme jeli busem, v pohodě. Cestu naším autem nezvládá, cca 10minutovou jízdu kvičí, vyje, brečí. Je to dvouměsíční holčička. Děkuji za rady, cest autem nás čeká hodně, a to dlouhých i 2,5hod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně v autě
PříspěvekNapsal: stř 13. dub. 2011 21:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Na to pomáhá jen jezdit, jezdit, jezdit a jezdit. Když je to takový prcek, tak klidně ať ho má někdo u sebe na zadní sedačce a dělá jen morální podporu - neuklidňovat, nechlácholit. Jen dotekem a halzením zamezit lítání po autě. Jinak bych štěně strčila do přepravky - s nějakou dekou uvnitř a aby na přepravku bylo zvyklé z domova, nemělo z ní strach a neřešit a jezdit a jezdit. Njelépe někam, aby se tam pes těšil - alespoň občas.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně v autě
PříspěvekNapsal: stř 13. dub. 2011 22:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Naše holky jezdí nejradši vepředu u spolujezdce, nedělá se jim tam špatně. Vzadu - ať na sedačce či v kufru - občas blejou. Samozřejmě mají bohužel smůlu, protože už jsou na to velký, ale jako se štěňatama jsme tak jezdili.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně v autě
PříspěvekNapsal: stř 13. dub. 2011 22:50 
Offline

Registrován: úte 05. dub. 2011 13:32
Příspěvky: 31
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Eva Štemberová píše:
Když je to takový prcek, tak klidně ať ho má někdo u sebe na zadní sedačce a dělá jen morální podporu - neuklidňovat, nechlácholit.


Když už někam jedu, vozím vzadu dvě malé děti. Nechat psa v podstatě bez dozoru vzadu jim, to asi nepůjde. A NEjezdíme několikrát v týdnu, takže to půjde asi pomalu :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně v autě
PříspěvekNapsal: čtv 14. dub. 2011 07:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zita píše:
Naše holky jezdí nejradši vepředu u spolujezdce, nedělá se jim tam špatně. Vzadu - ať na sedačce či v kufru - občas blejou. Samozřejmě mají bohužel smůlu, protože už jsou na to velký, ale jako se štěňatama jsme tak jezdili.

Nooo - nejednou jsem zažila, jak štěně vlítlo pod pedály a u policajtů by to asi taky neprošlo (nebo nejhůř z možností).

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně v autě
PříspěvekNapsal: čtv 14. dub. 2011 07:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
ivysek píše:
...A NEjezdíme několikrát v týdnu, takže to půjde asi pomalu :-(

Tak prostě jezděte. Naplánujte si cesty specielně kvůli tomu psovi, třeba jen nějakou okružní jízdu městem. Ze začátku stejně stačí krátké jízdy po pár minutách, investujte do toho čas a benzín, vyplatí se Vám to.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně v autě
PříspěvekNapsal: pon 18. dub. 2011 10:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Eva Štemberová píše:
Zita píše:
Naše holky jezdí nejradši vepředu u spolujezdce, nedělá se jim tam špatně. Vzadu - ať na sedačce či v kufru - občas blejou. Samozřejmě mají bohužel smůlu, protože už jsou na to velký, ale jako se štěňatama jsme tak jezdili.

Nooo - nejednou jsem zažila, jak štěně vlítlo pod pedály a u policajtů by to asi taky neprošlo (nebo nejhůř z možností).
Nechci nikoho navádět... Já tak vždy vozila jen klidný psy a takový tendence nikdy neměli a kupodivu s tím nikdy neměli problém ani policajti.
Jo a samozřejmě nemyslím, aby tam pes byl navolno sám s řidičem! Pouze, když je tam spolujezdec a hlídá ho, jinak bych to taky nezkoušela!

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně v autě
PříspěvekNapsal: pon 18. dub. 2011 18:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
jezdím tak i když jedu sama, ale Barda je prostě Barda... a samozřejmě se to učil když jsem jezdila jako spolujezdec


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně v autě
PříspěvekNapsal: pon 18. dub. 2011 18:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
No mluvíme o štěněti...
Tchýně tak snad s Elinou jezdí, ale já bych to teda neriskovala ani s rozumným psem - při mém řidičském umění... 8-[

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!