Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 16:43
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vítání se s kýmkoli
PříspěvekNapsal: pon 17. kvě. 2010 09:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Huckyšák. Ne nene. Nějakou dobu jsem ho vůbec nepouštěla k cizím lidem na ulici (těm co jen procházejí) a zakazovala jsem ho hladit. Musel chodit kolem lidí u nohy. Až když se uklidnil a byl schopen se v té situaci ovládat tak si ho lidi směli hladit - vždycky lidi první. Nevím jestli by ho to s věkem přešlo samo, spíš ne. U něj to funguje spíš tak, že se emoce hrotějí čím dál tím výš až do nepříčetnosti, když to člověk nezastaví, než že by si zvyknul a neřešil to. A pak se to musí potírat včasným zásahem a 100% důsledností. Každopádně to nešlo ho nechat takhle řádit. On vítal s rozběhem, výskokem a ještě jakoby zubama lehce pohladil tvář :mrgreen: , a pořád seto šílení stupňovalo. To už by byla bezohlednost nechat ho takhle řádit než ho to možná jednou přejde. A navíc je to přenosné i do jiných situací, kdy jde o emoce - ta neovladatelnost. No, prostě někdy u některých povah (vyžlouni to mívají dost často) se z toho může vyklubat problém.
Pro Hnida - U mého psa vždycky platilo ho překvapit, zachovat se jinak než se lidi v téhle situaci chovají - vydat nějaký šílený zvuk nebo tak něco. No ale asi bych to řešila důrazným upozorněním majitelů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vítání se s kýmkoli
PříspěvekNapsal: pon 17. kvě. 2010 09:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Je fakt, že nechat psa skákat na lidi je prostě blbý...
Já psy miluju, ale když mě takhle vítal nějakej obrovskej vořech, asi 60 kilovej, výskokem a položením zablácenejch pacek na ramena, moc radost jsem z toho neměla. Do práce jsem přišla sice slušně oblečená, ale s otiskama pacek všude. Když mám vycházkový oblečení, tak mi může pes lízt třeba po hlavě a je mi to jedno, ale když na mě skočí zablácenej pes a já mám hadry do práce, tak tiše zuřim...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vítání se s kýmkoli
PříspěvekNapsal: pon 17. kvě. 2010 10:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 10:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
Irenca: No jak říkám, u ohařů to nemohu posoudit, ti mají úplně odlišnou povahu a chování. Ale i kdyby to byl ovčoun, tak je samozřejmost ho nenechat sákat a otravovat lidi. Je to vše o přístupu a o výchově, ale rozhodně neomezovat v kontaktu s lidma :wink: U nás bylo prostě dovolený jít za každým člověkem a nechat se poňuchňat. Všichni psi brzo zjistili, že lidi na něj jen šišlají a jsou nudní a ještě než dosáhli věku, kdy by měli potřebu na lidi hopsat a skákat, tak je to přešlo. Zatím to tak praktikovali všichni známí a dřív nebo později jim to taky vyšlo, i když je pravda, že u některejch plemen to trvalo trochu déle a to už museli být psi na vodítku, aby každýho nezvalchovali.

_________________
Vendy, Zdeněk, Hucky a Xixaoo

http://hobbitek.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vítání se s kýmkoli
PříspěvekNapsal: pon 17. kvě. 2010 13:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Hele já taky vím, že u většiny psů se to vyřeší samo, že je to přejde dokud jsou malí a roztomilí a lidem to nevadí a necítí se ohrožení, ale někteří psi jsou na to magoři a lidi jim prostě připadají zajímaví a vzrušující pořád. Takže po svých zkušenostech bych nenechala štěně za lidma utíkat. Ono se pak taky, těžko štěněti vysvětluje, když je bůhví jak daleko, že se může nechat pohladit, ale nesmí skákat. Něco jiného je když člověk přijde, pozdraví se se mnou a pak si pohladí psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vítání se s kýmkoli
PříspěvekNapsal: pon 17. kvě. 2010 15:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 10:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
Njn, ale to je pes od psa. Je taky blbost psa zaškatukovat a tvrdit: "Vždycky psa pouštěj za lidma, však ono ho to omrzí." Opravdu je to hodně individuální :yawinkle: Ale i tak sem spíš pro. To máš něco podobnýho, jako když já tvrdím, že nevadí štěně nechat kousat do vodítka. Nechám ho to dělat, protože vím, že když budu chtít, ihned ho to odnaučím, tak proč by si nemohl s tou věcí, co ho pořád někam tahá, hrát. :wink:

_________________
Vendy, Zdeněk, Hucky a Xixaoo

http://hobbitek.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vítání se s kýmkoli
PříspěvekNapsal: pon 17. kvě. 2010 16:04 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Protože si krásně zaděláváš na problém zvaný "odkusování z úvazu" :twisted:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vítání se s kýmkoli
PříspěvekNapsal: pon 17. kvě. 2010 17:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 10:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
Pokud se to včas zarazí, tak ne.
A rozhodně tím nenabádám nikoho, aby to dělal! :oops:

_________________
Vendy, Zdeněk, Hucky a Xixaoo

http://hobbitek.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vítání lidí
PříspěvekNapsal: stř 06. říj. 2010 21:09 
Offline

Registrován: úte 05. říj. 2010 17:08
Příspěvky: 1
Bydliště: Plzeň
Dobrý den, má fenka zlatého retrívra vítá každého kolemjdoucího. Když začala ve dvou měsících, nechala jsem ji. Myslela jsem, že ji to přejde. V listopadu ji bude rok a ještě to nepřešlo. Odnaučila jsem ji skákat a vrhat se k lidem přímo. Jen si prostě vyběhne, člověka třikrát čtyřikrát oběhne a pak si sedne.K lidem, kteří by si ji chtěli pohladit, Líba nepřijde. Vyděsí ty, u kterých vycítí strach. Což je blbě, já vím. Vodím ji na stopovačce. Zkoušela jsem ji pustit na volno a dopadlo to tak, jak popisuji výše. Zvládá odvolání od psů, ale ne povelem ke mně nýbrž na zapískání. Fenky se prý po hárání zklidní. Líba ještě nehárala. Může to být tím? Není zlá, jen si chce hrát. Čekala bych, že bude běhat k dětem, ale je spíš na lidi ve středním věku. To, že si vybírá lidi se strachem ke psům, není to náznak nějaké nadřazenosti? Budu s ní docvičovat přivolání na stopovačce, ale za jakoukoliv radu či připomínku budu ráda. Děkuji Anežka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vítání se s kýmkoli
PříspěvekNapsal: čtv 07. říj. 2010 07:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Anezko, dotaz jsem ti presunul do tematu, ve kterym se tvuj problem uz resil. Priste zkus napred trochu hledat, kde je nejvhodnejsi se zeptat.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vítání se s kýmkoli
PříspěvekNapsal: čtv 07. říj. 2010 09:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Není to náznak nadřazenosti, je to zvedání si slabšího sebevědomí tím, že někoho vyděsí. Přivolání a ještě jednou přivolání a bylo by dobré objednat se k Rudovi nebo aspoň přijet na fríčko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vítání se s kýmkoli
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 14:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. pro. 2010 10:49
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha 9 - Vysočany
Ahoj, mám 4 měsíční štěně křížence labradora s kokrem a běhá mi opravdu za každým. Ať jde o člověka nebo psa, kdykoliv někoho vidí, tak se k němu rozeběhne. Ti lidi ho hladí, takže to ho v tom ještě víc utvrzuje. Přivolání rozumí jen když je venku sám a někde si čenichá. Mám mu dát ve 4 měsících stopovačku?

_________________
"Chcete-li si rozumět se svým psem, není třeba hned na něj štěkat."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vítání se s kýmkoli
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 20:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tam, kde to není bezpečné, ho měj na vodítku, v parku a podobně bych to neřešila. Dojdi ho, požádej, aby si ho přestali hladit a odveď pozornost na sebe. Na ignoranci cizích má ještě čas, minimálně do půl roka, já bych dala radši do roka, s tím, že od 6 měsíců (cca samozřejmě), bych ho pomalu korigovala - ne přivolání, ale když někoho zmerčí, vytáhnout míček (nebo plyšáka, nebo...) a zaměstnala. A hlavně vycházky musejí být akční, ne že si pes má jít po svých - to pak pujde opravdu za každým.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vítání se s kýmkoli
PříspěvekNapsal: pon 02. dub. 2012 09:16 
Offline

Registrován: stř 29. zář. 2010 20:39
Příspěvky: 8
Bydliště: Most
Je vlastně vůbec možnost štěníka odnaučit skákat na lidi, nebo prostě mám jen doufat, že ho to přejde? Naší maďarce je 14týdnů a strašně skáče. V podstatě se nedá pohladit bez toho aby skákala a to i když je vylítaná. Já to nijak neřeším, ale známí se chtějí pomazlit a ona je celá poskáče a to i přesto, že si k ní dřepnou/skloní se. Mám to nechat být, nebo se to dá už nějak lehce odnaučovat? Třeba, že si ji člověk pohladí jen, když bude všema čtyřma na zemi a jinak ji bude ignorovat?
Jinak to, že nám běhá za cizíma taky řešíme. Zatím teda jen tak, že včas přivolám a počkáme než člověk projde, případně když je od nás ten člověk dál, tak hodím míček na druhou stranu od něj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vítání se s kýmkoli
PříspěvekNapsal: pon 02. dub. 2012 13:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
určitě řešit nečekat až to přijde vlídně nijak agresivně pomalu, at ej to korekcí na vodítku nebo rukama. např skákání se dá korigovat rukama- přes vodítko ideálně ale je lepší to vidět doporučuju nějaké freečko

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vítání se s kýmkoli
PříspěvekNapsal: čtv 29. srp. 2013 15:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2013 21:14
Příspěvky: 46
Bydliště: Tábor
Nám teda hafan neskáče na všechny kolemjdoucí, ale neodpustí si u většiny lidí čuchnout k jejich rukám nebo k tašce, kterou nesou. Lidé jak ho zmerčí, tak zvedají ruce výš, aby k nim pes nedošáhl a bojí se ho. Je mu 7 měsíců, tak se ptám jestli tenhle zájem o lidi časem zmizí, nebo alespoň zmenší. Pokud s ním jdu po přeplněném nádráží, kde se nedá lidem uplne vyhnout tak mám psa u nohy, ale míjíme se tak natěsno, že s tím nic nenadělám. Mám se ho to snažit odnaučit? např. škubnou s vodítkem, odvést pozornost na sebe..? :hmm:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vítání se s kýmkoli
PříspěvekNapsal: pát 30. srp. 2013 05:13 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zvědavost psa je v tomto věku normální a pokud ji pes nepřehání, neřeším ji. Časem už tak zvědavý nebude.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vítání se s kýmkoli
PříspěvekNapsal: úte 14. črc. 2015 16:26 
Offline

Registrován: úte 14. črc. 2015 11:01
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Hezký den přeji panu Desenskému a všem přítoným,

Obracím se na Vás s prosbou, zda je někdo schopen mi poradit, jak psa naučit ignoraci lidí a psů, a to i v rušném prostředí. Je žádoucí, aby ignoroval na povel i lidi, se kterými se již zná (širší i bližší rodina).

Máme štěníka ND, a již v této štěněcí době se setkáváme s reakcemi "ježiš ten nás Bobiku sežere, fuj zabiják". Náš pes je povahou přátelský, není agresivní, je hravý (pár podobných parťáků na hraní a blbnutí máme - stafíci aj.).

Náš výcvik je založen na odměně. Již ví, co je sedni, lehni, místo, fuj, přivolání, chůzi bez vodítka a stále pilujeme. Pes je učenlivý, jen malinko pomalejší (ale to tak dogy mají).

Nyní bych chtěla začít trénovat, aby si ten náš kůň nevšímal nikoho. Dobrý návod jsem nenašla nikde. Zkoušela jsem "fuj", když běžel k paní, která to nevítala a já schytala, že není žádná špína.. 8-[ .

Děkuji Hýta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vítání se s kýmkoli
PříspěvekNapsal: stř 15. črc. 2015 08:59 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Hýta píše:
...Zkoušela jsem "fuj", když běžel k paní, která to nevítala a já schytala, že není žádná špína..
Nepoužívám žádné povely, které nedokáži názorně předvést, aby je pes správně pochopil a tzv. povel "Fuj!" mi nesedí už z principu, tak jako zmíněné paní. Zde bych použil povel třeba "Ke mně", ten předvést lze.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!