Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:49
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vítání se s kýmkoli
PříspěvekNapsal: ned 13. črc. 2008 21:14 
Mám 10.týdenní štěňátko boxera. Pejsek je přítulný,hravý a učenlivý. Rád si hraje s druhými psy, ale i když si uvědomuji, že je to štěněčí mimino, začalo mi trochu vadit, že začne "vítat" kohokoli z našeho domu. Někdy i kolemjdoucí, který na něho šišlají 8) . Vím, že je to zvědavé štěně a vlastně vítá ty lidi, které i já pozdravím, tak by mě zajímalo, jak mám postupovat nebo jetli toto jeho období pomine samo. Když se někdy na vodítku za někým rozbíhá použiju "nesmíš" a malinko táhnu a on pochopí. Předtím jsem měla angl.buldoka a ten měl vše "na salámu", tak nemám s tímto zkušenost.
Děkuji za radu.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13. črc. 2008 21:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
nás (teda psa) to přešlo samo, lidi miluje, ale už se netáhne za někym cizim. Přešlo ho to cca v pubertě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13. črc. 2008 21:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Já bych chtěla taky takovýho lidumila, ale asi se nic nesmí přehánět, že...?No, já co znám pár boxerů, tak ty to samo nepřešlo, jsou to takový neřízený střely, ale určitě je to i o výchově :roll:

_________________
Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný. Roger Caras


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. črc. 2008 07:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Zkusila bych pozměnit povel. "nesmíš" je takové vyštěknutí. Co třeba povel "pooomaaaluuuu" abyste ho i tím klidným a dlouhým povelem přibržďovali? Když vím, že někdo půjde kolem, podržela bych mimčo na krátko a zaujala bych ho hračkou nebo pamlskem. Striktním zákazem o zájem lidí a ostrým povelem můžete docílit toho, že se přestane s lidmi kamarádit úplně a vyvstal by mnohem horší problém. Nevím jaké používáte obojky, ale protože boxerům sluší řetízek, mnoho lidí používá stahovák. Není to vhodný obojek na psí krk, používejte širší pevný látkový nebo kožený. Hodně radosti s mimíškem!!!

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. črc. 2008 07:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Barda byl taky vítací štěně (kdo ne?) a přešlo ho to samo, lidi má na háku. Jen když vidí že by se něco dalo vysomrovat.. ale to už je zase trochu jiný problém :wink:

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. črc. 2008 09:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
jo a ještě dodám, že mě pěkně vytáčelo, když každej (hlavně opilci) lákali mého psíka k sobě a on šel, začala jsem, když byl už starší, k němu promlouvat jako:prosimtě poď a nevšímej si jich. Znuděně a otráveně. Na ty lidi jsem se ani nepodivalaMyslim, že to taky pomohlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. črc. 2008 10:50 
Používám normal kožený obojek a stahovák není potřeaba. Jde mi krásně vedle nohy. Sem tam si sedne a kouká na něco zajímavého. Je zlatý :-) . Ale bydlím v paneláku a sem tam potkám lidi ve vestibulu a on na každýho vrtí ocáskem(i koho nemusím). A zde je ten problém. Špatně jsem to napsala. Ale je dobrá rada to "pomaluuu", panč mu nechci zakazovat lidi jako takový.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. črc. 2008 13:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
Jojo, taky máme problém s naší 3 měsíční Megie s vítáním lidí. Nevadilo mi to do teď kdy jsme se začali učit chodit po ulici. Nejenže teda musí očuchat každej kamínek a při té příležitosti už chce něco sežrat, ale chce běžet za každým člověkem, kterýho uvidí. Takže dojít do samošky, která je za rohem nám trvá půl hodiny i víc. Abych pravdu řekla, tak moc nevím co s tím. Zkoušela jsem říkat "jdeme, jdeme" a nezaobírat se těma lidma, ale nejde to. Zpravidla se pak zabejčí a sedí a už nikam nechce jít....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. črc. 2008 13:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nicol píše:
... Zpravidla se pak zabejčí a sedí a už nikam nechce jít....
Povel (třeba "jdeme"), vteřinová pauza na proběhnutí reflexního oblouku, vykročit a nezastavovat. Jestli fenka půjde, nebo se nechá táhnout jak kačer na špagátě, nech na ní, ale jeď jenom po svým. Pokud pochopí, že povel není prosba, ale informace o nevyhnutelném, zařídí se podle toho.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. črc. 2008 16:32 
Už se mi to za pár dnů zlepšilo. Když kolem nás jde někdo u koho si nepřeju "osobní kontakt", tak o malinko zrychlím,zatáhnu(jemně)a prohlásím např:No, to teda ne a po několika takových mých "zákrocích"se to asi naučil. Taky mi pomohlo s ním chodit na místa, kde je hodně lidí...ke komu by asi měl jít,když kolem něho prochází každou chvíli někdo jiný :-) . Beru ho na promenádu k vodě a tam je teď lidí hafo.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. črc. 2008 16:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Šikulky!

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. črc. 2008 19:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
lucie09 - jde vám to úžasně :D přejem vám hodně pohody :D

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. črc. 2008 20:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
Děkuji za radu, už to zkoušíme a docela nám to jde, i když to teda někdy vypadá, že mám opravdu kačera na špagátě... :-) Nechci nic ve výchově zanedbat, abychom neměli pak pejska, který si s námi dělá co chce, ale zároveň chci, aby se také ona cítila dobře a abysme si rozumněli... Tahle poradna je skvělá a dá se získat spoustu informací, takže za ní mockrát děkuji. Zdraví Megie a Niky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. črc. 2008 21:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Kačer na špagátě- jakmile dáš povel k vyjití, jdeš, jak Ti píše Ruda,ale jakmile už je vidět počáteční spolupráce na druhém konci vodítka, ihned tah vodítka povol a dál už "kačera netahej". :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. črc. 2008 21:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
to je jasný.. ona totiž když už začne spolupracovat, tak jde hezky přede mě, tak jí řeknu že takhle je to správně... , ale do té doby, než se zase někdo objeví.. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. črc. 2008 06:17 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nicol píše:
... , ale do té doby, než se zase někdo objeví.. :-)
Buď trpělivá, tohle se dá jenom rozchodit. Ještě vás čeká hezkých pár kilometrů a pak to pochopí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Skákání na lidi na procházce
PříspěvekNapsal: sob 01. lis. 2008 11:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Ahoj, potřebovala bych poradit. Mám skoro 7 měsíčního maďarského ohaře, který se snaží venku na procházce navázat kontakt skoro s každým člověkem, kterého potká. Někdy jen přiběhne a otírá se lidem o nohy ale často i skáče do výše hlavy olizuje obličej nebo ožužlává ruce. Obzvlášť miluje malé děti. Těm oblizuje obličejíky nebo strká hlavu do kočárků. Docela nepříjemné. Spoustě lidí to ale připadá roztomilé, takže si ho hladí, čím se tohle chování upevňuje. Když je na vodítku (5 metrů) na lidi skoro nereaguje. Když vidím, že by se chtěl k tomu člověku přiblížit stačí říct nesmíš a hned přestane. Doma už na návštěvy taky celkem nevyskakuje. Když je ale venku na volno bohužel nefunguje v tomhle případě ani přivolání ani nesmíš. Teprve když k němu přiběhnu tak ty lidi nechá. Nemůžu ho ale potrestat, protože přede mnou utíká - přijde jen když ho přivolám klidným hlasem - no a to už ho pak taky potrestat nemůžu když poslechl. Teď mi došlo, že když už ta lidi nechá, tak už vlastně taky poslechl. Bydlím v Praze, takže nemám možnost ho venčit někde, kde se s lidmi nepotká a na volno ho pouštět musím. Vím, že tohle plemeno tohle dělá, prý je to v dospělosti více méně přejde. Ale co když ne? A i kdyby přece jen je to ještě dlouhá doba. Taky mi připadá, že se kvůli tomu zhoršuje přivolání, protože ho na procházce, když jdeme okolo lidí pořád přivolávám a dávám na vodítko, - to by se asi u štěněte nemělo - dát mu volno a za pár sekund si to rozmyslet. Nechat ho v klidu vyběhat můžu jen když si hraje s jiným psem to se pak o lidi moc nezajímá. Většinou nějakého psa na hraní potkáme, ale občas ne. Taky má díky tomu zkušenost s tím, že když ho přivolám a on neposlechne běžím za ním (to jinak nedělám). Nevím jestli je to tím nebo dospíváním, ale každopádně se přivolání asi tak od 5 měsíce zhoršuje (Bývalo skoro 100%).
Tak jestli máte nějaký nápad co s tím, tak mi prosím poraďte. Děkuju. Hlavně jak reagovat v takové typické situaci, jak jsem ji popsala.: Pes skáče na kolemjdoucího - nereaguje na "ke mně" ani "nesmíš". - já přibíhám, křičím na něj. - Pes přestává skákat - drží se ode mě v bezpečné vzdálenosti, protože jsem na něj naštvaná. Tak předem děkuji za Vaše rady a zkušenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. lis. 2008 12:40 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
no jo, je v pubertě :twisted: o přivolání tu máte celou sekci a na hlavní straně webu je moc hezký článek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. lis. 2008 12:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Díky. Mě jde ale spíš o to jak ho odnaučit otravovat lidi. Abych ho mohla nechat volně běhat po parku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. lis. 2008 13:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Zkus si pročíst to přivolání... je to myšleno spíše tak,že když máš přivolání máš i vyhráno v případě, že by chtěl po někom skákat :wink:

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. lis. 2008 12:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Pročetla jsem si přivolání. Asi to vypadá, že bych měla používat stopovačku. No nevím :cry: Přemýšlím o tom, že je asi chyba, že většinou zkouším 2 povely na jednou " Nesmíš" a "Ke mně". Co je lepší v takovém případě používat? "Nesmíš" nebo "ke mně"? Díky za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. lis. 2008 12:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Nejlepší je použít "Ke mě". Zákazové povely typu "Nesmíš", "Ne" nebo "Fuj" moc nefungujou, lepší je říct psovi co má dělat, než co dělat nemá...

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. lis. 2008 13:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
proč nechceš používat stopku? nechceš mít 100% přivolání?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. lis. 2008 13:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
On je dost aktivní. Normální vzdálenost má tak okolo 20 až 30 možná i víc metrů ode mě - když se neděje nic zajímavého. Já jsem zkoušela 8 metrovou stopku a nestačím říct ani "K" a šňůra je pryč, když se rozeběhne. A to mluvím o běžném zkoumání terénu. Na stopce se s ním dá chodit až když se trochu vylítá. Asi by se naučil být na stopce klidnější jako na vodítku, ale myslím si, že by se nevyběhal ani za ty 2 - 3 hodiny denně. Na stopce musí pes chodit dost pomalu. Dovedu si to představit u klidnějšího psa, který přirozeně chodí pobíhá ale nelítá. Možná by se to dalo zvládnout s 30 metrovou šňůrou, ale zase bych měla strach, že s tím někoho sejme. Dá se takhle dlouhá šnůra vůbec používat mezi lidma?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. lis. 2008 13:51 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Eva Štemberová píše:
proč nechceš používat stopku? nechceš mít 100% přivolání?

100% přivolání neexistuje :lol:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. lis. 2008 15:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Irenco, sáhni po stopce než ti psa nějaký rodič od kočárku vykope. Uvědom si, že ne všichni zvládají blízkost psa v klidu a ne všem malým dětem se líbí morký jazyk na obličeji.Pak nebudeš moc říct ani popel a pes bude mít zaděláno na strach z cizích lidí. Myslím, že není problém psa dovést na místo vylítání, tam ho nechat stopku za sebou tahat a po vylítání si ho odvést zpět. Ty budeš taky klidnější a tím pádem i to přivoální půjde snáz.

_________________
http://www.holandskyovcakvnouzi.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. lis. 2008 22:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
davidkova renata píše:
Eva Štemberová píše:
proč nechceš používat stopku? nechceš mít 100% přivolání?

100% přivolání neexistuje :lol:

ano vím, čekala jsem že mě někdo veme za slovo :gy: :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. lis. 2008 22:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
jinak dost aktivní psi tu miá spousta lidí, třá já a deset metrů mu stačí, muselo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. lis. 2008 22:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
popřípadě třá patnáct ještě de snýst .-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. lis. 2008 11:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Myslím, že není problém psa dovést na místo vylítání.

Právě že to je problém. To by muselo být místo, kde se neobjeví v dohledu žádný člověk a takové místo v Praze není - a to bydlím na okraji Prahy. Ale snažím se to tak dělat - pouštím ho na místech - kde chodí lidí míň a když se někdo objeví nebezpečně blízko - přivolávám ho. Ne vždycky to ale odhadnu správně. Ale je pravda, že jsem mu poslední dobou moc důvěřovala - trochu se totiž zlepšil - no a on se asi namlsal a začlo se to zhoršovat tak si zase dávám větší pozor. No uvidíme.
Už jsem ale přemýšlela, jestli by nepomohl nácvik "obrany" - myslím že by mu neškodilo, kdyby lidem trochu míň důvěřoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. lis. 2008 11:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
irenca přečti si tu co je tu napsáno o sportovních obranách asi máš scestnou řúpedstavu co to obnáší

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. lis. 2008 12:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Hyena píše:
Irenco, sáhni po stopce než ti psa nějaký rodič od kočárku vykope. Uvědom si, že ne všichni zvládají blízkost psa v klidu a ne všem malým dětem se líbí morký jazyk na obličeji.Pak nebudeš moc říct ani popel a pes bude mít zaděláno na strach z cizích lidí. Myslím, že není problém psa dovést na místo vylítání, tam ho nechat stopku za sebou tahat a po vylítání si ho odvést zpět. Ty budeš taky klidnější a tím pádem i to přivoální půjde snáz.


Nemůžu než souhlasit. Kamarádce takhle "přivítal" velmi hodný a hravý pejsek její dvě holky (2 a 3) roky a ty mají teď panickou hrůzu ze psů. Pro takové dítě je to větší problém než vypadá.

Co taky zkusit - i s pomocí známých - naučit ho, že u lidí se musí stát na všech 4 - jakmile pejsek byť jen zdvihne packu, nebo dokonce vyskočí, tak se vítaná osoba otočí a hlazení končí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. lis. 2008 19:30 
Offline
Oprávněný poradce

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:36
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha 4
irenca píše:
. Já jsem zkoušela 8 metrovou stopku a nestačím říct ani "K" a šňůra je pryč, když se rozeběhne. A to mluvím o běžném zkoumání terénu. Na stopce se s ním dá chodit až když se trochu vylítá. Asi by se naučil být na stopce klidnější jako na vodítku, ale myslím si, že by se nevyběhal ani za ty 2 - 3 hodiny denně. Na stopce musí pes chodit dost pomalu. Dovedu si to představit u klidnějšího psa, který přirozeně chodí pobíhá ale nelítá. Možná by se to dalo zvládnout s 30 metrovou šňůrou, ale zase bych měla strach, že s tím někoho sejme. Dá se takhle dlouhá šnůra vůbec používat mezi lidma?

Nemáš pravdu, že se na stopovačce nevylítá a nevyblbne....on si na ní zvykne a vůbec mu překážet nebude a pro tebe to bude prodloužená ruka....Já chodila občas až s třicetimetrovou stopovačkou a dokud jsme nežádoucí chování úplně neosdtranili, tak jsme jí nesundali....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. lis. 2008 22:19 
Offline

Registrován: čtv 15. lis. 2007 18:59
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
irenca píše:
Díky. Mě jde ale spíš o to jak ho odnaučit otravovat lidi. Abych ho mohla nechat volně běhat po parku.



Náš byl taky takovej poděs ,párkrát jsem dostala i seřváno .Stopku doporučuji ,pomohla nám, fakt toaspoň zkus,když už nic nebudeš mít aspoň nervi z každýho ,kdo se kde zjeví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. lis. 2008 22:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Nemáš pravdu, že se na stopovačce nevylítá a nevyblbne....on si na ní zvykne a vůbec mu překážet nebude

To je sice pravda. Jenže maďarák, když si běhá jen tak pro radost, tak nasadí takový sprinty jako při honění zajíce - a to se na sopovačce ukočírovat nedá.
No jo, ale z toho už je debata o tom jestli stopka ano nebo ne.
Každopádně se pokusím udělat všechno pro to aby se mu nepovedlo to provádět a při tom měl dostatek pohybu.
Každopádně díky za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. lis. 2008 11:02 
Offline
Oprávněný poradce

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:36
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha 4
irenca píše:
To je sice pravda. Jenže maďarák, když si běhá jen tak pro radost, tak nasadí takový sprinty jako při honění zajíce - a to se na sopovačce ukočírovat nedá.

Bez stopovačky to opravdu neukočíruješ a osmimetrová stopovačka je na to krátká...mám dobrmanku a to je úplně stejný pošuk, když jsou dvě, jsou to neřízené střely.....a věř mi, že se to ukočírovat dá...v okamžiku, kdy se mi rozbíhá k lidem, odvolám si jí, prostě si jí "stopnu"... odvrátím její pozornost svým směrem a volnost běhání jí přitom vzápětí nechám...je to nejjednodušší řešení, nic to nekomplikuje a opravdu to funguje, vidíš že zkušenost se stopovačkou tu má většina lidí, která potřebovala "něco" odstranit.... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. lis. 2008 21:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. bře. 2007 13:47
Příspěvky: 124
Bydliště: Žiar nad Hronom, SR
Dá sa to ukočírovať, horšie je ak potrebuješ ukočírovať troch psov na stopovačke a zistíš, že máš iba dve ruky :oops:

_________________
Sáša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06. lis. 2008 10:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Irenco, není to jednoduché, ale jde to- vím o čem mluvím. Čubís je taky "milovník dětí". Určitě bych pilovala základní poslušnost. Pokud máš maďara, tak bych možná přemýšlela i o loveckém výcviku- Rozhodně tedy spíš než o obranách. Pokud nikam nechodíš, tak doporučuji Haf bez obav, konkrétně cvičitelku Zuzku. Dělá společenský výcvik i lovečinu a maďara má také. Dobré vyžití je i coursing. I když nemá ještě věk na závody, vypisují se i tréninky, kde se běhá kratší dráha a mohou tam i mladí psi. Na venčícím place ho můžeš zaujmout házením talíře nebo něčeho jiného. A halt mu být stále " za zadkem".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06. lis. 2008 12:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
A přešlo to Čubise v dospělosti? Nebo tohle šílení okolo lidí může psům vydržet celý život?
Jinak na cvičák na základní poslušnost s ním chodím zatím u nás na jižňáku o loveckém výcviku uvažuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06. lis. 2008 13:04 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
irenca píše:
A přešlo to Čubise v dospělosti? .
S postupujícím věkem se zklidnila, ale také má spíš nadstandarní pohybové vytížení . Nicméně její tendence projevovat emoce skákáním¨, olizováním, cvakáním před obličejem apod. jí zůstala. Akorát je projevuje jen v opravdu "emocionálních" situacích a je při tom ovladatelná. Už mám zmapované situace, kdy jí musím trošku přihlídat, ale to mi zas tak nevadí. Věděla jsem o vlastostech plemen obou rodičů, rozhodla jsem se pro ně a nejsem zklamaná :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18. lis. 2008 12:57 
Offline

Registrován: stř 17. zář. 2008 20:10
Příspěvky: 23
Bydliště: Pardubický kraj
irenca píše:
Myslím, že není problém psa dovést na místo vylítání.

Právě že to je problém. To by muselo být místo, kde se neobjeví v dohledu žádný člověk a takové místo v Praze není - a to bydlím na okraji Prahy. Ale snažím se to tak dělat - pouštím ho na místech - kde chodí lidí míň a když se někdo objeví nebezpečně blízko - přivolávám ho. Ne vždycky to ale odhadnu správně. Ale je pravda, že jsem mu poslední dobou moc důvěřovala - trochu se totiž zlepšil - no a on se asi namlsal a začlo se to zhoršovat tak si zase dávám větší pozor. No uvidíme.
Už jsem ale přemýšlela, jestli by nepomohl nácvik "obrany" - myslím že by mu neškodilo, kdyby lidem trochu míň důvěřoval.

Irenko,nechtěj ho učit obranu,je to jiné plemeno a mohla by si tím u něj vypěstovat úplně něco jiného,mně fenečka RR tak venku miluje všechny a všechno-kdybys jí viděla miluje všechny jen ne mě v ten moment,prtože oni na ní šišlají ajá ji dávám povel....ze cvičáku mám strhnuté rameno a mozoly na ruce jako zedník,snžím sejí usměrnit,s lidma to není takový problém,ale psy miluje nadevš,dneska jsem jí na vodítku musela doslova tahat abychom odešly od psa,co o ní neměl zájem a ona zamilovaná-trucovala,že ani enchtěla do domu,pořád čekala jestli se neobjeví ten pes za náma :lol:

_________________
Machajda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19. pro. 2008 13:28 
Taky mám boxerku 10měsíců a mám problem jí ukočírovat.Když někoho vidí,tak hned chce k němu běžet.A nejvíc skáče na ty kteří na ní mluví a které zná.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vítání se s kýmkoli
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 18:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. led. 2009 10:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Lučice,okr. Havl.brod
Obrázek
Obrázek
Ahoj všichni tak tohle je naše Betynka každý den mě překvapuje jaká je to šikulka.Je jí 11 týdnů máme jí doma týden a s přivoláním skoro nemáme problém,ale máme problém s lidma,nebo nevím jestli je to problém, bydlíme na vesnici takže každý každého zná,už v představování jsem psala že Betynku někdo vyhodil v lese,sousedi ji našli a chtěli ji odvézt do útulku,ale když jsem ji viděla bylo jasné že si jí necháme.Sousedka dělá v obchodě a nabízela ji každému takže je to teď nejznámější pes ve vsi a z toho mám trochu strach,když jdeme na procházku nebo na nákup tak jí každý hladí a mluví na ní a když jí nechám před obchodem tak se tam s ní každý mazlí,jak jí pak mám naučit neskákat na cizí lidi nebo myslíte že jí tady tím neskazí,doufám že ten zájem o ní brzo poleví.Jinak ani tolik na vodítku netáhne jen když jí něco zaujme,ale je to štěňátko tak je kolem spousta věcí které nezná.A pak táhne právě když někoho potkáme.To by mi ruku urvala.A je tu ještě něco na co se chci zeptat mě na přivolání poslechne písknu zavolám její jméno a je u mě hned ale manžel by se mohl upískat a uvolat a totálně ho ignoruje.Myslíte že se to časem zpraví nebo s tím máme něco dělat?A když tak co?Tak moc děkuji a všem krásný den :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vítání se s kýmkoli
PříspěvekNapsal: pon 12. dub. 2010 12:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. dub. 2010 11:49
Příspěvky: 8
Bydliště: Čestice
Dobrý den, mám 9 týdenní fenku Border Collie, kdykoliv někoho na procházce vidí, (funguje to spolehlivě jen na lidi) tak zvedne ocásek, a okamžitě běží radostně k nim pro pohlazení.. Když jí lidé pohladí, tak se nechá v klidu odvolat,a už se za nimi ani neotočí.. Nevím zda jí za to trestat, většinou prohodím něco jako: "Co to děláš, já jsem ti to dovolila?"
Jinak se dá odvolat z jakékoli situace.. a příjde mi zbytečné v 9 týdnech nosit na procházky stopovačku..
Jak jí naučit aby nevítala každého, a ke každému neběhala?

_________________
Každý se může stát majitelem psa, ne každý se může stát dobrým psovodem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vítání se s kýmkoli
PříspěvekNapsal: pon 12. dub. 2010 13:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nepovažuju za správné kárat borderu za to, že je kontaktní k lidem. Přece z ní nechcete mít bázlivku, která před nimi bude utíkat nebo je bude oštěkávat. Pokud s jednáním štěníka nesouhlasíte, zabraňte tomu, aby mohl udělat chybu. Káráním po příchodu si zaděláváte na problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vítání se s kýmkoli
PříspěvekNapsal: pon 12. dub. 2010 14:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 10:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
Naopak jí dovolte běhat úplně za každým, ona po nějakém čase zjistí, že lidi nejsou až tak zajímavý a omrzí jí to, popř. už nebude tak natěšená a bude se dát odvolat. Co bude mít dovolené, o to nebude mít paradoxně takový zájem, jako o to, co má zakázané. Je to malé štěně, tak se k ní tak chovejte, stopovačka je opravdu zbytečná.

_________________
Vendy, Zdeněk, Hucky a Xixaoo

http://hobbitek.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vítání se s kýmkoli
PříspěvekNapsal: pon 12. dub. 2010 20:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
To co radí Huckyšák bych nedoporučovala, tak jsem postupovala u svého štěňátka a tak se mu zalíbilo, že ho lidi hladí a šišlají na něj, že pak začal radostí každému kolemjdoucímu skákat na hlavu. Přešlo ho to až v 1 roce.
U tak malého štěněte by neměl být problém zareagovat dřív, než se za člověkem rozběhne a něčím ho zaujmout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vítání se s kýmkoli
PříspěvekNapsal: ned 16. kvě. 2010 21:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
U nás máme dvě vižly a jednoho vižláka, všichni už jsou dospělí, ta nejmladší fenka má skoro tři roky. A všichni skáčou lidem na hlavy nebo si bezdůvodně někoho vyberou, hopsají dva metry před ním a řvou..přijdou mi jak padlí na hlavu. Je teda fakt, že nikdo z nich není jinak zaměstnaný než nekorigovaným lítáním mezi barákama, ale je to dost nepříjemný a chápu, že někomu to může dost vadit. Já jsem pejskař a nejsem žádná fiflena, ale psa mám vychovanýho, takže můžu jít ráno venčit klidně v bílý halence, a dokáže mě fakt nejvíc vytočit, když kvůli sousedovic vižlici musím chodit v montérkách, protože se venčí ve stejnou dobu. Nechápu, že o ty psy nemají strach..resp. se spíš divím, že se ještě něco nestalo :?:

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vítání se s kýmkoli
PříspěvekNapsal: ned 16. kvě. 2010 22:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 10:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
irenca píše:
To co radí Huckyšák bych nedoporučovala, tak jsem postupovala u svého štěňátka a tak se mu zalíbilo, že ho lidi hladí a šišlají na něj, že pak začal radostí každému kolemjdoucímu skákat na hlavu. Přešlo ho to až v 1 roce.



Zapomínám, že mám na-lidi-kašlající ovčouny. Ovšem u border to bývá podobné, pokud jsi ty měla jinou rasu(předpokládám ohaře), tak nemůžu posoudit. A i u Vás přece nakonec zabralo, ne? Ono je to přece jen i o respektu...

Navíc, v tomhle věku je přece jen podstatnější, že se lidí nebojí a má je ráda a ne naopak. Pokud mi za nimi utíká třeba i přes silnici, opatřím jí prostě tou stopovačkou, ale nebudu jí vyloženě bránit v tom, aby za nimi chodila, pokud to dotyčným nevadí.

_________________
Vendy, Zdeněk, Hucky a Xixaoo

http://hobbitek.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vítání se s kýmkoli
PříspěvekNapsal: pon 17. kvě. 2010 07:18 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Hnid píše:
Já jsem pejskař a nejsem žádná fiflena, ale psa mám vychovanýho, takže můžu jít ráno venčit klidně v bílý halence, a dokáže mě fakt nejvíc vytočit, když kvůli sousedovic vižlici musím chodit v montérkách, protože se venčí ve stejnou dobu.


:laughing7: , tak si ji srovnej, ne? :laughing7:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!