Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:26
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2012 13:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 02. srp. 2012 10:34
Příspěvky: 6
Bydliště: Vřesovice
Jsem tu nová a hledala jsem asi 2 hodiny náš problém. Možná jsem špatně hledala. Ale chtěla bych se zeptat, jak mám řešit to, když řeknu naší tří měsíční fenečce NO sedni, tak si sedá pomalinku jako kdyby si myslela že ta zem pálí a při tom se na mě dívá se slovama v očích ,,třeba si sedat nebudu moct, ještě si počkám a možná povel odvolá.,, Sice si vždycky sedne ale nějakou dobu jí to trvá...Nebo se mi tak 3x stalo při cvičení, že vnímala vše kolem jen né mě, mohla jsem na ni volat jak chci, ale prostě nepřišla, při povelu sedni se na mě někdy nedívá, sice poslechne ale jsem tam pro ni jako vzduch. Jinak z ní mám velkou radost, učí se rychle :))

_________________
Bára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2012 13:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jak jí motivuješ baví jí doměna? jak dlouho cvičíte, jaký máte jinak vztah

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2012 13:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jakou formou jí vysvětluješ význam povelů, jak jí učíš, že sedni znamená dát zadek na zem? Jak při tom stojíš, kam se díváš, jaký máš výraz tváře, kde máš ruce?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2012 13:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 02. srp. 2012 10:34
Příspěvky: 6
Bydliště: Vřesovice
odměnu někdy dostane, někdy ne, bez odměny je někd taky hosdně poslušná.. tou odměnou to není.zkoumala jsem to ;) ano, ví moc dobře že sedni = zadek na zemi, nevím jestli poslouchá tak jak se jí chce ale umí poslechnout také hned, když ji cvičím tak s úsměvem a při povelu sedni mám zdvihlý ukazováček nahoru snad víte jak to myslím. druhou ruku volně u těla

_________________
Bára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2012 13:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nějak si neumím v tomhle věku představit štěně které by neochotně plnilo povel za patřičnou odměnu obvzláště potom ovčák.
mimochodem ve třech měsících možná tuší co to sendi znamená ale určitě to ejště plně neví takže odměnovat slovně pamlskem míčkem a případně jí navést manuálně určitě ještě hodně pomůže v upevnění povelu

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2012 13:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 02. srp. 2012 10:34
Příspěvky: 6
Bydliště: Vřesovice
já jsem právě nechtěla, aby se naučila jen na pamlsek, protože když s ní jdu třeba na procházku do lesa a chci ji přivolat, tak aby si neřekla ,,nemá kokino, nepříjdu,, :-)

_________________
Bára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2012 13:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
proto píšu i jiné odměny- pochvala hlasem intonací míček, nikdy neví co přijde ale pochvala tam ebjt musí v začátcích, osobně sem pochvalu začla snižovat až když sme věděla že pes má cvik opravdu zažitý a i dneska jí občas použiju aby pes věděl že to dělá správně

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2012 13:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 02. srp. 2012 10:34
Příspěvky: 6
Bydliště: Vřesovice
děkuji, určitě jsi mi tím moc pomohla, zkusím :yawinkle:

_________________
Bára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2012 15:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Asi by pro vás bylo vhodný zítřejší tématický freečko Pochvaly, tresty, motivace, ne?

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2012 16:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 02. srp. 2012 10:34
Příspěvky: 6
Bydliště: Vřesovice
zítra mám v plánu něco jinýho :( sice nevím kdy, ale mám v plánu na vlčáry rozhodně dojet ;)

_________________
Bára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2012 17:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. úno. 2012 09:30
Příspěvky: 374
Bydliště: Slovensko
Moja Tessa (1 rok NO) je tiez ako zo spomaleneho filmu. Poviem "lahni" a Tessa: najprv sa pozrie, kam si ide lahnut, potom si zlozi zadne nohy nabok a sadne si a potom sa pomaly spusta na prednych az kym nie je v lahu. Mam pocit, ze je to tak trosku aj povahou. Aj ked vie, ze dostane odmenu(akukolvek), trva jej to vzdy nekonecne dlho.

_________________
Možno, že môj prínos pre svet nebude veľký, ale už len fakt, že je to moja práca ma teší....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2012 19:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Moje štěnice slyšela poprvé povel sedni (i jiný) směřovaný k ní až někdy na 4. - 5. měsíci. Do té doby to bylo jen radostné a rychlé přivolání. Tzn ne s předsednutím, ale ve stylu: štěně se řítí a skočí na mě. A to většinou jen na jméno, bez povelu. Až pak jsem začala přidávat povel. A vůbec, všechny povely já používám, necvičím. To proto, aby ten pes věděl důvod, proč si sednout a abych ho nepřecvičila - obzvlášť štěndo, což mam podezření, že se u vás už stalo.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: sob 04. srp. 2012 10:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 02. srp. 2012 10:34
Příspěvky: 6
Bydliště: Vřesovice
ano, je jako ze spomaleného filmu, ale zase vždycky poslechne..myslím si že přecvičená není, cvičíme tak 2x za den 5 minut, to si myslím že je uplně normální, cvičení ji baví, bere to spíš jako hru :)

_________________
Bára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: ned 05. srp. 2012 11:36 
Offline

Registrován: úte 31. črc. 2012 11:58
Příspěvky: 2
Bydliště: praha
dobry den...

chcem sa spytat...
mam 4.5 mesacne stena RR a mam ho asi mesiac. bol a je uplne bez problemov len vcera sa stala taka situacia kde na balkone si na svojom pelisku zacel nahanat odcas, tak som na neho pozrel a povedal zo zartu ci mu preskakuje ohanat si vlastny odcas, zastavil sa a 2x na mna zastekal...nikdy pred tym nestekal na mna. a ohanal ho dalej zopar sekund potom prestal.
nebral som to na vedomie tak som sa dival na tv a on medzi tym prestal a hral si s hrackou.
Bolo uz neskoro tak som mu vzal pelisek z balkonu a dal na povodne miesto kde spi a ma svoje miesto. sadol si na pelisek a ocural ho a pak celou cestou z predsiene az ku mne do obyvaku pocural podlahu a sadol si oproti me. nevidel som to v situacii kedy to urobil pretoze som telefonoval ale asi 5 sekund potom co to urobil. rozculene som sa nanho pozrel a spytal sa ze co to ma znamenat.
utrel som to a dal mu trest ze som ho nechal zavreteho v predsieni. asi 30 min. potom som dvere otvoril ale este chvilu ignoroval.

chcem len vediet ze koli comu to bolo... a ci to uz je naznak zacinajucej puberty alebo len situacia ktora bola proti jeho voli...

citam hodne prave tu na tychto strankach len sa nejak k tomu nedokazem dostat.
budem rad za odpoved.


dakujem

M.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: ned 05. srp. 2012 14:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Sobík, ta pomalost a uhýbání pohledem mi zní jako konejšivý signály k tobě - možná na ni moc tlačíš. Zvolnila bych a v podstatě si s ní jen hrála. Protože to je přesně to, co má štěně v tomhle věku dělat.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: ned 05. srp. 2012 14:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
m22279 píše:

chcem sa spytat...
mam 4.5 mesacne stena RR a mam ho asi mesiac. bol a je uplne bez problemov len vcera sa stala taka situacia kde na balkone si na svojom pelisku zacel nahanat odcas, tak som na neho pozrel a povedal zo zartu ci mu preskakuje ohanat si vlastny odcas, zastavil sa a 2x na mna zastekal...nikdy pred tym nestekal na mna. a ohanal ho dalej zopar sekund potom prestal.
........cestou z predsiene az ku mne do obyvaku pocural podlahu a sadol si oproti me. nevidel som to v situacii kedy to urobil pretoze som telefonoval ale asi 5 sekund potom co to urobil. rozculene som sa nanho pozrel a spytal sa ze co to ma znamenat.
utrel som to a dal mu trest ze som ho nechal zavreteho v predsieni. asi 30 min. potom som dvere otvoril ale este chvilu ignoroval.

chcem len vediet ze koli comu to bolo... a ci to uz je naznak zacinajucej puberty alebo len situacia ktora bola proti jeho voli...


M.


Podle mého názoru je zvířátko ve stresu nebo se pořádně nudí nebo obojí. Myslím, že by bylo lepší ho převést na jinou činnost než je honění ocásku. Té nervozitě odpovídá i to počůrání. Tvůj nevhodný a nesrozumitelný trest - za co vlastně jsi ho trestal? - mu na jistotě nepřidal. Neřeš pubertu u malého štěněte, spíš bych se zaměřila na to, proč je ten pejsek v nervech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: ned 05. srp. 2012 15:36 
Offline

Registrován: úte 31. črc. 2012 11:58
Příspěvky: 2
Bydliště: praha
Podle mého názoru je zvířátko ve stresu nebo se pořádně nudí nebo obojí. Myslím, že by bylo lepší ho převést na jinou činnost než je honění ocásku. Té nervozitě odpovídá i to počůrání. Tvůj nevhodný a nesrozumitelný trest - za co vlastně jsi ho trestal? - mu na jistotě nepřidal. Neřeš pubertu u malého štěněte, spíš bych se zaměřila na to, proč je ten pejsek v nervech.




ahoj,
s pejskem sme hodne vonku pretoze ja mam hodne casu. ale je to stene a stene RR vraj nemoze mat dlhe vychazky a hlavne ked je takto horuco. takze vacsinou po 45 min sme spat doma a to asi 4x denne.
po kazdem jidle dodrzujeme 2 hodiny oddychu striktne koli velkej nachylnosti u RR na torzo zaludku.
kdyz sme venku tak behame a hrame sa, nie je to len nudna prechadzka.
nikdy som ho neuhodil a neurobil nic zle proti jeho voli.
pravdou je ze niekedy zyva ked sa hrame( myslim tym tu neistotu ked sa pes hraje a zyva).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: ned 05. srp. 2012 16:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
To je dobře, že na něj máš hodně času a věnuješ se mu. Jde ale o celkový přístup a ten tvůj zamykací trest pro něj musel být naprosto nepochopitelný stres.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: ned 05. srp. 2012 16:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nehoda se stát může přece :wink: holt to nevydržel. To by odpovídalo i tomu, že se nevymočil na jednom místě, ale cestou, kdy šel k tobě. V tomto okamžiku jsi ty selhal na plné čáře. Měl jsi se tomu zasmát a říct, že se nic nestalo. Zvlášť, když se ti štěně omlouvalo a vzít ho okamžitě ještě ven.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2012 08:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
m22279 píše:
takze vacsinou po 45 min sme spat doma a to asi 4x denne.
po kazdem jidle dodrzujeme 2 hodiny oddychu striktne koli velkej nachylnosti u RR na torzo zaludku.

Jen k tomuhle. Podle mne to byla nehoda, stenouch (4,5 mesice je porad stene) nevydrzel. Po hre, jidle,... se jim jim vetsinou chce aspon na malou a pokud ted v tom horku vic pil...
Po jidle ty 2 hodiny nuceneho klidu nemusite tak hrotit, zkus se podivat i do tematu torze, nebo pohyb u stenete.
Priste bych ho netrestala, ale utrela to a vzala ho ven pred barak vycurat jeste jednou.
Jak sel k tobe curajic s omluvnym vyrazem tak v podstate rikal: Paniku, podivej co se mi stalo, ja uz nevydrzel a ono to preteklo... co ted budeme delat? Za co jsi ho pokaral a zavrel.
S takovym pristupem se mozna priste radeji ukryje (a pocura nekde jinde), nez aby ti prisel rict, ze nutne potrebuje ven....

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: úte 15. led. 2013 20:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. zář. 2012 06:02
Příspěvky: 228
Bydliště: Středočeský kraj
Amálka včera začala chodit do psí školky - jsou jí čtyři a půl měsíce. Jsou tam ještě další dvě štěnda - stejně staré, jen výrazně menší. Jeden je kernteriér /snad to píšu dobře/ a druhá holčička je mix. Byla to úžasná hodina, pesulky chvilinku pracovali a pak hned zase hra a tak pořád dokola. Vše vlídné a příjemné, pro štěňata maximálně veselé a nenásilné, s ukázkami, co mi dvounožnozci děláme špatně. A s malou dávkou domácích úkolů. Takže kdo jste z Prahy a okolí a potřebujete nějaký vlídný cvičák, kde se nedriluje, neřve, tak snad to je tento - pro případné zájemce - Renata Simerská, psí škola Remis. Příští týden jdeme zase, tak podám zprávičku, jestli máme pochvalu za domácí úkoly nebo černý puntík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: stř 23. led. 2013 20:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. zář. 2012 06:02
Příspěvky: 228
Bydliště: Středočeský kraj
Dnes jsme absolvovaly další hodinu / což v reálu jsou ale dvě hodiny/ a Amálka dostala jedna mínus a já dvě mínus. :roll: Špatně rozlišuji kdy je výchova a kdy výcvik - ten byl jen chvilinku ale já nebyla stoprocentně důsledná. Čubinka si mi nesedla vedle nohy ale trochu našikmo a já si jí nesrovnala ale pochválila. Uf, budu muset nejdříve natrénovat svou koordinaci pohybů a povelů a pak teprve trénovat s Amálkou. . Jinak si hezky pohrála, zalítala, pracovala trochu ji vyděsil stattford - tenhle druh pejska ještě neviděla ale ocenila jsem, že nezdrhla, jen trochu ječela / no běloušek/ ale pak ho obíhala a prohlížela. Pak se mnou jela do Prahy na poradu, radostně oběhla skoro celý štáb a v produkci sebou řachla pod stolem a chrupkala. Radostný den a mám stále z paní Simerské dobrý pocit. A nakonec mě moc potěšila - podle ní jsem si ke své povaze vybrala správnou rasu pejska a to se prý nevidí často.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: ned 17. bře. 2013 16:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. bře. 2013 19:24
Příspěvky: 12
Bydliště: Řimice
Dobrý den,
Pořídili jsme si domů štěně(fenku) VŠSP. Čteme knihy o výchově psa a hodně jsem se dočetl i tady. Fenka má 2,5 měsíce a doma si už zvykla. Zatím se ji snažíme učit jen přivolání a to vše formou hry a odměn, tak jak se tu píše. Na jméno slyší v pohodě. Zatím to funguje a funguje to i venku, pokud není nějaký rušivější zvuk atd. Pokud je venku tedy zaujata něčím jiným, tak na ni raději nevolám, protože tento povel nemá ještě dostatečně vštípený. Chtěl bych radu ohledně chování venku. Když jsme venku tak se seznamuje s novými věcmi a všude čmuchá atd. Chce vše ochutnat a zkouší jaký je kámen, jehličí atd. Dokonce chtěla zkusit i výkaly. Když vidím, že žere něco co nemá, tak jí řeknu FUJ a ten "bordel" vytáhnu z tlamy. Jenže teď začala dělat to, že když něco vezme co nemá, tak se na mě koukne a snaží se s tím zdrhnout. No a v tomto případě nevím jak se zachovat. Přivolání nezkouším, protože v tomto okamžiku by zatím 100% neposlechla. Honit ji nechci aby nedivočila ještě víc. Když ji ignoruji, tak to taky asi není dobře a odlákání na pamlsek nebo jinou činnost zabere chvilku, ale ona se hned zase vrátí něco sebrat a zase tak kouká jako by říkala, kdo z koho.
Trestat fyzicky ji nechceme, chceme psa vychovávat hlasem. Určitě to bere i jako hru, ale zároveň zkouší co vydržíme a co si může dovolit. No a já nevím jak na tuto situaci reagovat, aby nenastalo to, že vždy bude utíkat.
Díky za případné rady. Forum stále pročítám, ale čas běží a chci se vyvarovat chyb.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: ned 17. bře. 2013 23:11 
Offline

Registrován: úte 23. čer. 2009 22:00
Příspěvky: 344
Bydliště: Praha 6
Zdravím. Povel fuj, je zákazový povel a s ním moc nepochodíš. (Ledaže by fuj = pusť.) Zkus vyměnit nežádoucí stravu za žádoucí. To je povel pusť a odměna nebo výměna nedobrého (jak pro koho :roll: ) za dobré a žádoucí. Nevím kdo, ale mé sestře někdo poradil, aby zkusila vymněnit exkrement za olomoucký tvarůžek. Samozřejmě, v úměrném množství.
Pokud není vše správně, prosím, ať mě Ruda, či oprávněný poradce opraví.
Hodně štěstí!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Čekání před obchodem
PříspěvekNapsal: pon 03. čer. 2013 09:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2013 21:14
Příspěvky: 46
Bydliště: Tábor
Zajímalo by mě, jak jste naučili své psy čekat před obchodem bez toho, aniž by stropili divadlo okolo toho. Ten náš (4 měsíce) kňučí, zoufale poštěkává. Doma je ale učen samostatnosti, v noci je sám ve svém výběhu, často čeká v autě před obchodem a to je v pohodě. To přijdeme z nákupu a on si pohodlně leží. Jen dodám, že pokud jsem ho nechala uvázaného před obchodem, tak mi nákup v sámošce trval dvě minuty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: pon 03. čer. 2013 13:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Nepospíchej, nauč klasické odložení kdykoliv a kdekoliv a bude to fungovat i u obchodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: pon 03. čer. 2013 13:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2013 21:14
Příspěvky: 46
Bydliště: Tábor
Takže povel zůstaň. Ten už trénujeme a zatím docela obstojně. Snažím se prodlužovat dobu, než vzdálenost. A do té doby, než to bude perfektně umět,, tak ho neuvazovat před obchodem? Aby to pro něj nebylo moc stresující a taky aby mi to neničilo povel, který vlastně nesplnil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: pon 03. čer. 2013 14:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Já osobně netrénuju "zůtaň", ale úvaz. Tzn. venčím a když je vhodné místo (třeba lavička), psa uvážu a stoupnu si vedle něj. Tak třeba minutu, a zase jdeme. Pak ho zase uvážu za nějaký čas/další den apod. A stoupnu si někam za psa, psa začnu v těsných kruzích obcházet, paprskovitě odcházet od něj a zase k němu. U štěnda stačí na jeden krok. A tak postupně zvyšuju obtížnost. Nedávám žádný povel, abych si ho nekazila. Maximálně prohodím "čekej", ale to je spíš jen oznámení, že je na úvaze, není to povel jako takový. A samozřejmě je to nejlepší učit se psem, co to bezvadně zvládá a neřeší - a ti psi se znaj a jsou kámoši.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: pon 03. čer. 2013 14:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Petra píše:
Nepospíchej, nauč klasické odložení kdykoliv a kdekoliv a bude to fungovat i u obchodu.

za sebe bych doplnil, že tohle by jsi měla trénovat na běžných prochajdách ve městě. Dát odložení a pak se na chvilku "zapomenout" někde za rohem :wink:
Když se k němu vracíš, tak neutěšovat, nechlácholit, neodměňovat. Normálně jsi přišla, bez jakéhokoli rozruchu a jde se dál, zase v klidu. Odměnu jedině v případě, že bude při tvém návratu neprostý klid.

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: pon 03. čer. 2013 19:40 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Gungan píše:
za sebe bych doplnil, že tohle by jsi měla trénovat na běžných prochajdách ve městě. Dát odložení a pak se na chvilku "zapomenout" někde za rohem :wink:
Když se k němu vracíš, tak neutěšovat, nechlácholit, neodměňovat. Normálně jsi přišla, bez jakéhokoli rozruchu a jde se dál, zase v klidu. Odměnu jedině v případě, že bude při tvém návratu neprostý klid.

Tohle je moc rychlé a dost dobře můžeš to řvaní akorát podpořit.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: úte 04. čer. 2013 18:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2013 21:14
Příspěvky: 46
Bydliště: Tábor
A pokuď bude dobře snášet to, že budu okolo něj chodit i na delší vzdálenost a delší čas tak se mu teprve můžu schovat někam za roh?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: úte 04. čer. 2013 18:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ano a ne :wink: Postupovala bych: třeba obcházením stromů,vejít za roh a ihned se vrátit. A až později bych zůstala za rohem pár vteřin (20 cca) a postupně prodlužovat. Hlavně neuspěchat ten začátek.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: stř 05. čer. 2013 08:53 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Odložení se učí na delší čas, ne na dlouhou vzdálenost. Přeskočení několika levelů znamená vrátit se zpátky na začátek a bude výuka pak trvat mnohonásobně déle.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: stř 05. čer. 2013 09:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
U odložení může pomoct, když spolu se psem člověk odloží nějakou věc. Deštník, čepici, tašku...

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: pát 05. črc. 2013 20:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2013 21:14
Příspěvky: 46
Bydliště: Tábor
Moc diky za rady. Urcite budeme trenovat :icon_thumright:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nevychovanec se spoustou problémů
PříspěvekNapsal: sob 19. říj. 2013 13:56 
Offline

Registrován: sob 05. říj. 2013 15:49
Příspěvky: 3
Bydliště: henry moorepassage 8, Cappele aan de ijsell
Dobrý den. Máme čtyř měsíčního labradora kříženého s boxerem, který má více problému. Jeden z jeho problému je že nám ničí laminátovou podlahu. Prostě ji okusuje a jí. Když jdeme s přítelem do obchodu nebo na návštěvu asi na hodinu až dvě vše je normální . Před tím než odcházíme jdeme s ním na procházku ( já nebo přítel nebo oba). Žádné loučení, nic. Když jdu kuchyně prostě odejdu a on zůstává v obýváku. Když jdu do práce systém je stejný než odcházím jdu sním na procházku, ale když přítel příjde domů podlaha je okousaná. Myslíme si že taky i trochu sní. Dávala jsem mu větvičky, které jsem si pročetla ve vaší poradně, živé králíka ( kterého mám dva roky, samozřejmě králík je v kleci :-) ), ale nic nepomáhá. Když přicházíme žádné vítání se nekoná.
Jeho další problém je poslušnost. Dáme mu povel zůstaň a odejdeme a on za pět minut přijde. Někdy stačí když mu řekneme pelíšek někdy musíme jít sním. To se opakuje každý den co ho máme měsíce. a to je u všech povelů. Jsme důslední! Ale už si fakt nevíme rady. Řešily jsme to i dobrotou, ale nic.
Podle pana Desenského je to pes nevychovaný a já se s panem Desenským plně ztotožňujeme. Byl napadaný starším a větším psem. Teď ho máme s přítelem a snažíme se být důslední při jeho výcviku. Když mu dám povel do pelíšku někdy poslechne tak jde a když neposlechne musím ho posouvat nebo odnést. Skáče my po ruce, vrčí a cení zuby někdy i po mě vyjede a to stojím. Pak se vyzuří na hračkách vrčí na ně zuřivě kouše někdy i štěká. Můžete nám prosím poradit. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: pon 21. říj. 2013 15:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Skoro to vypadá, že jste přehlídli, že máte štěně a ne dospělého psa. (Jestli platí ty 4 měsíce věku a není to překlep.)

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: pon 21. říj. 2013 16:13 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
to jste na tom dobře, já mám 11měsíční a taky mi občas něco rozkouše, ukradne, chytne, plete se a pokud vydrží na zůstaň 5min, velmi jí chválím. a obecně jí mám i tak za docela slušně chápajícího psa s docela dost pokroky.. a to doma teprve měsíc něco nekadí!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: pon 21. říj. 2013 17:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Sice to tak nevypadá, ale odložení je velice náročný cvik a pět minut pro štěně je strašně moc. I když "jenom" leží, celou dobu vlastně cvičí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: úte 22. říj. 2013 15:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Řekl bych, že máte moc vysokou laťku ohledně výcviku ve věku, kdy je prioritní výchova.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: stř 23. říj. 2013 07:05 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
emily píše:
Dáme mu povel zůstaň a odejdeme a on za pět minut přijde

Jakým postupem jste ho tento povel naučili?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: ned 17. lis. 2013 22:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj. 2013 00:04
Příspěvky: 12
Bydliště: Orlová
KE MNĚ vs SEDNI
Dobrý den,
měl bych takový teoretický dotaz k těmto dvoum povelům. Naše čtyřměsíční fenka BC na povel:
- KE MNĚ přijde, sedne si a čeká.
- SEDNI si sedne a čeká - ale jen pokud stojím u ní. Pokud je ode mě dál, tak také přijde, sedne si a čeká - stejně jako u povelu KE MNĚ.

Ve výsledku tak oba povely znamenají to samé. V praxi mi to moc nevadí. Ale kdybych chtěl být puntičkář - Mám ji nějak naučit, že SEDNI = nikam nechoď a sedni si tam, kde zrovna stojíš? A jak ji to mám vysvětlit? Zde si nějak nedokážu představit, jak by vypadala mechanická nápověda, když stojím třeba 2 metry od ní.

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: ned 17. lis. 2013 23:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 20. říj. 2011 13:36
Příspěvky: 266
Bydliště: Uherské Hradiště
Zkusila bych říct sedni a ustoupit. Když mě pes následuje tak ho zastavím a vrátím na původní místo, časem to pochopí.

_________________
..Sae


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: ned 17. lis. 2013 23:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj. 2013 00:04
Příspěvky: 12
Bydliště: Orlová
Aha, to by mohlo být tím. Zatím jsem od ní moc nezkoušel po SEDNI odcházet. Díky za tip :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: ned 17. lis. 2013 23:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Já bych především ubrala rychlost. Čtyřměsíční fenka je ještě mimino, v případě BC sice zřejmě chytré a snaživé mimino, ale stále mimino.

"Povedlo" se vám pomíchat jí dva povely. V tomto věku bych ještě vůbec neuvažovala o "ke mně" s předsedáním, tj. používala bych cokoli typu "pocem" a chválila za pouhý příchod k vám, nejlépe za dotyk, a vůbec do toho netahala nějaké sedání.

Přesnou metodiku, co teď dál, s dovolením nechám na zkušenějších. Já bych zatím vynechala přesné "ke mně" a soustředila se na to sedání, po opravdu hodně malých krůčkách (nemůžu po takovémhle štěněti rovnou chtít, že si na povel sedne dva metry ode mě, protože má přirozeně snahu spolupracovat se mnou "na blízko").

A jak říká Sae, prvně musí chápat, že "sedět" se dá i jinde než u mě, než si bude moci spojit, že po ní chci, aby si sedla dál ode mě.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: pon 18. lis. 2013 04:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Nebo se dá naučit povel k zastavení, takže ji zastavíš dva metry od sebe a pak dáš sedni. Hodně pomůže, když k tomu máš přiřazené hodně jasné gesto.

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: pon 18. lis. 2013 06:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Ve 4. mnesicich je cas na to ucit naprosty zaklady cviku a to jen v principu + pracovat hlavne na radostne spolupraci stenete s clovekem. Lidi kam zpechate cim lepe udelate ten principielni zaklad tim lepe pak budete ucit v dospelosti konkretni veci. V tomhle veku ucim jedine a to privolani protoze vyuzivam prirozeneho pudu stenete nasledovat smecku, ale bez jakehokoli upresneni - na predsedani je casu dost po te co bude spolehlive prichazet.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: pon 18. lis. 2013 07:21 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přivolání s automatickým předsednutím je v tomto věku v pohodě. Samostatné sednutí lze zatím učit jen tehdy, kdy je fenka v pohybu, třeba za pochodu, nebo když se jen "tetelí" někde na dosah ruky. Ovšem určitě bych ještě neučil odložení, což je posazení psa s následným vzdálením se. Na to je ještě brzy. Kromě toho odložení se neučí hned na dva metry, ale na dosah ruky kvůli pohotové mechanické nápovědě. Ale na to je ještě čas.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: pon 18. lis. 2013 08:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
V pohode to je pokud samo stene vykazuje tendence si sedat - rozhodne bych to neucil tim ze to budu vyzadovat neb si akorat nabouram radostne prijiti... Ucim taky spoustu veci, ale v podstate jen to aby to stene to chtelo delat a jen do stavu co chce to stene. Ucim zaklady aportu tedy noseni cehokoli v tlamne ucim chut stenete jit po stope, ucim zaklady obran tedy chut lovit pohybujici se pomucku, ale vubec nikde nevyzaduju presne provedeni predepsaneho cviku.... Vse je podrizeno tomu aby stene samo chtelo spolupracovat a pri te spolupraci se postupne ucilo co v budoucnu bude potrebovat...

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s výcvikem a výchovou
PříspěvekNapsal: pon 18. lis. 2013 10:39 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Souhlas s Tchorem, na povel "ke mně" by mělo štěně nadšeně přilítnout - to je to podstatné - a třeba : nechám ho proběhnout mezi nohama za hračkou, dám mu pamlsek v letu, nechám ho do sebe nabourat a odměním ho třeba i podrbáním (pokud máš kontaktního mazla), když do sedu(pokud hodí brzdu), tak ho navedu bez povelu pamlskem.....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!