Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:48
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: stř 03. čer. 2009 10:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
na nenapnutý vodítko mi funguje halti ohlávka. na vodítku i na stopovačce. já prostě se psem škubnout předtím než to napne neumím,nejde mi to. tuhle mě taky včera naštvala,furt se ohlížela za koněm,který už nás před 10 min.minul,byla na stopce,ale musela jsem ji vzít do ruky,furt za ním chtěla ,mě už brnkaly nervy /většinou mě vytočí blbosti/,ale říkala jsem si dokola - klid,pohoda nadhled,klid pohoda nadhled...takovou mantru,protože když se naštvu a začnu zvyšovat hlas,nebo s ní víc škubnu,tak je to její výhra a já jsem to projela. prostě je v pubertě a jednou z ní snad vyroste :Hangman:

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: stř 03. čer. 2009 10:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. led. 2009 10:16
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
[quote="Mellorn"]na nenapnutý vodítko mi funguje halti ohlávka.

Halti ohlavku taky používám a když už mě hodně štve tak mu to nasadím,ale to mě pak zase štvou lidi co chodí a říkaj ať toho pejska netrápím a sundám mu to. Nejvíc mě asi vytočí ta ignorace a dělání, že neslyší.Taky doufám že ho to brzo přejde :rolleyes:

_________________
Pavel Petran
www.pavelpetran.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: stř 03. čer. 2009 11:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
pavelpetran - jééé tebe toho ale štve :lol: trochu pohody, člověče :wink: máš kašpara no bóže, to chce trpělivost a ostatní lidi ti ho nevychovaj... :P

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: čtv 04. čer. 2009 09:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
pavelpetran - Asi bude nejlepší, když se příjdete oba ukázat - praktická ukázka je lepčí než tisíce slov. Doporučuju free soboty na Vlčárech, nebo alespoň společná venčení - viz příslušná témata v poradně Cestování...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: sob 25. črc. 2009 11:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. úno. 2009 04:25
Příspěvky: 212
Bydliště: zlin
Je možné,aby měl pes ve13měsících 3denní pubertu?Normálně pakun se ráno probudil a celé tři dny sem měla uplně cizího psa co akorát vypadal jak ten muj,dělal že neumí vubec nic vláčel mě za sebou na vodítku,ohluchl a dokonce přestal hryzat stopovat prostě vuuuuuubec nííííc.No a dneska se vrátil ten puvodní Barteček do svého kožíšku,jestli ho neposedl duch zlého psího dvojčete :!:

_________________
Človek smí na jiného shlížet shora pouze tehdy,když mu pomaha postavit se na nohy.Marqez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: sob 25. črc. 2009 11:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
já ymslím že je to uplně normální

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2009 08:17 
Offline

Registrován: pát 04. črc. 2008 06:34
Příspěvky: 506
Bydliště: Dubodiel 25, Slovensko
...ano, ano, potrvdzujem! Poznám na vlastnej koži.....o tom tá puberta je :twisted: . Jedeň děň zlatíčko, ktoré ti číta povely z očí...a druhý deň malý satan, ktorý zabudne aj ako sa volá...Máme to doma...Odporúčam vydržť, vydržať...aj keď už občas nevládzem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: sob 21. lis. 2009 15:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. dub. 2009 20:05
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha 5
Chci se zeptat,feňuli je 9 měsíců a začala malinko zlobit při plnění povelu sedni a pac.Dřív to plnila ihned.Teď se na mě poťouchle dívá,začne bafkat a chňapat po ruce.Že by nastupující puberta?

_________________
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: sob 21. lis. 2009 15:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Může být.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis. 2009 10:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. čer. 2009 12:48
Příspěvky: 103
Bydliště: Zlín
Citace:
Izu píše:
Chci se zeptat,feňuli je 9 měsíců a začala malinko zlobit při plnění povelu sedni a pac.Dřív to plnila ihned.Teď se na mě poťouchle dívá,začne bafkat a chňapat po ruce.Že by nastupující puberta?

Puberta podle některých autorů nastupuje 4 měsícem a trvá do 10-12 měsíce. Končí dosažením velikosti a váhy dospělého psa, někdy se svádí na pubertu i neposlušnost, rozmazlenost a momentální rozpoložení psa ( majitel má blbou náladu, je nervozní a vzteklý a pak se to přenese na psa)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis. 2009 10:12 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
milka píše:
Puberta podle některých autorů nastupuje 4 měsícem a trvá do 10-12 měsíce...
To jsi někde něco špatně pochopila, nebo sis to špatně přečetla. Puberta končí dospělostí, což je třeba u kavkazanů mezi 4. a pátým rokem věku psa. Kazoši se v tebou uvedeném věku 10ti měs. teprve do puberty dostávají.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis. 2009 10:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. čer. 2009 12:48
Příspěvky: 103
Bydliště: Zlín
Přečetla jsem to dobře, bylo to v tabulce. Je to asi plemeno od plemene , znám chlapi , kterým je 50 a taky mají ještě pubertu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis. 2009 11:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
milka píše:
... Je to asi plemeno od plemene


To je to oč tu běží. Malá plemena dospívají daleko dřív (klidně už v těch 12ti měsicích), než právě velká a obří (jak uvádí Ruda - klidně až v 4-5 letech) :wink:

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis. 2009 11:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
milka zrovna sem chtěla říct že je to jako bys řekla že dítě v 18 přestane mít pubertu .-)))
jinak ve 4měs je to většinou ještě vlněnej štěník

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis. 2009 12:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. čer. 2009 12:48
Příspěvky: 103
Bydliště: Zlín
je mi to jasné, je to jenom orientační tab., mluvilo se v ní v jakém věku je co důležite, já to ted z hlavy přesně nevím, ale bylo to na 3 období do 12 týdnů, myslím že13-16 týdnů a pak právě 4 měs.až 10-12 měs. a v které fázi co hlavně podchytit( vtiskávání, socializace.....).Když bych to chtěla napsat přesně musela bych to najít a opsat. Kolika let se asi dožije kavkazák?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis. 2009 12:23 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Kazoši mají věkové maximum třináct až šestnáct. Co se týče té tabulky, dospělost miniaturních plemen není dřív než na šestnáctém měsíci. Pokud se tedy nebavíme o pohlavní dospělosti. Množit se mohou samozřejmě mnohem dříve, ale to už devítileté holčičky taky.
Někde jsem tu psal o parametrech dospívání.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis. 2009 12:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. čer. 2009 12:48
Příspěvky: 103
Bydliště: Zlín
Desenský píše:
Kazoši mají věkové maximum třináct až šestnáct. Co se týče té tabulky, dospělost miniaturních plemen není dřív než na šestnáctém měsíci. Pokud se tedy nebavíme o pohlavní dospělosti. Množit se mohou samozřejmě mnohem dříve, ale to už devítileté holčičky taky.
Někde jsem tu psal o parametrech dospívání.

To si zkusím najít, to jsem si myslela že obří plemena mají kratší život a přiznám se že mi to bylo divné, že mají do téměř 5 let pubertu a za chvilku už jsou vlastně staří. Mě je ten pojem puberta u psů stejně divný, já jsem měla 4 psi a ani jeden "pubertu" neměl, byli prostě normální rozdrhlé a divoké štěňata plné energie a pak dospělý pes. Jo u děcek to je jiná, mám to vyzkoušené na vlastní kůži hned 2x


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis. 2009 12:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
milka nikdy se ti nestalo že štěně v 6ti měsících poslouchalo jako víno a o měsíc později si nemohlo vzpomenout ani na povel sedni? v tom případě seš štěstnej člověk a řkeni mi jak si to udělala

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis. 2009 12:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
ajka píše:
milka nikdy se ti nestalo že štěně v 6ti měsících poslouchalo jako víno a o měsíc později si nemohlo vzpomenout ani na povel sedni? v tom případě seš štěstnej člověk a řkeni mi jak si to udělala

...tak to sme my, pred cca 1,5 mesiacom ako hodinky, a teraz, v 7-mich mesiacoch, nezabudol, vidim, ze skusa, sprisnit intonaciu ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis. 2009 12:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
ne jen ho donutit to udělat :-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis. 2009 13:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tady máš mojí kazošku Belíška. Dožila se víc jak čtrnácti.

Citace:
sprisnit intonaciu ?
Intonaci ne, změnit přístup při mechanické nápovědě a začít na první povel od znova.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis. 2009 13:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. čer. 2009 12:48
Příspěvky: 103
Bydliště: Zlín
Opravdu ne, dřív byli moji psi spíš mazlové bez nějakého výcviku, uměli jenom základní povely a byli bezproblémový. Teď jak možná víš mám 13 letou starší dámu a téměř 8 měsíční štěně. Větší problémy jsou s tou starší, začíná být svéhlavá , ale já to přičítám štatnému zraku a sluchu a netrápím ji. Počkám až přijde, když dlouho nereaguje tak zatleskám nebo do ní drcnu a sehnu se k ní a ještě jednou jído " očí" řeknu co po ní chci a pak to jde. A ta mladší umí základní povely: seni, lehni , zůstaň, obraty , učíme se chůzi u nohy.Ví co je dolů, nahoru , učíme se podej( včera mi podala ponožky), nechťapku( to je ta starší), volno, běž, zpátky ..No a samozřejmě ke mně , tam máme rezervestran veverek, srn a zajíců. Zatím asi pubertu nemá, protože všechno dělá s radostí a dobře. Čím to je nevím, asi ji to baví a dělá to aby mi udělala radost a takz pro sladkou odměnu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis. 2009 13:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. čer. 2009 12:48
Příspěvky: 103
Bydliště: Zlín
[quote="Desenský"]Tady máš mojí kazošku Belíška. Dožila se víc jak čtrnácti.
To je nádhera, ten pes tě musel milovat.., škoda že nemůžou žít tak dlouho jako my

[


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis. 2009 13:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
Citace:
sprisnit intonaciu ?
Intonaci ne, změnit přístup při mechanické nápovědě a začít na první povel od znova.[/quote]
dam mu povel "ku mne", posluchne, ale pomalicky, ak sa pohne, povzbudzujem ho, pride predo mna, hladi krizom, stoji, ak mu chcem pomoct potlacit zadok, normalne sa prieci, zatne zadne, teraz som vyskusal, povel, a ked nepredsadol, prisnejsie "Charlie", predsadol,...ale vidim, ze zacinam tahat za kratsi, som sice velmi trpezlivy, ale chybaju mi skusenosti...a asi aj, dievcata ho maju skoro ako babo, ano, i ja ho postiskam, i sem tam na ruky , spava so mnou, cesem ho, pazury, ocka, usi,...asi trosku odmeranejsie...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis. 2009 13:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
My jsme u holek pubertu taky nějak neměli. Je fakt, že starou nikdy nikdo moc necvičil a s malou jsem začala až skoro v roce. Předtím uměla tak leda sedni lehni a chodit na vodítku. A žádný stavkování se nekonalo.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis. 2009 14:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. čer. 2009 12:48
Příspěvky: 103
Bydliště: Zlín
Citace:
Citace:
dam mu povel "ku mne", posluchne, ale pomalicky, ak sa pohne, povzbudzujem ho, pride predo mna, hladi krizom, stoji, ak mu chcem pomoct potlacit zadok, normalne sa prieci, zatne zadne, teraz som vyskusal, povel, a ked nepredsadol, prisnejsie "Charlie", predsadol,...ale vidim, ze zacinam tahat za kratsi, som sice velmi trpezlivy, ale chybaju mi skusenosti...a asi aj, dievcata ho maju skoro ako babo, ano, i ja ho postiskam, i sem tam na ruky , spava so mnou, cesem ho, pazury, ocka, usi,...asi trosku odmeranejsie...[/quote[/quote
Povel ke mně jsme se učily s pamlskem, teď přiletí jak vítr, předsedne a čučí nahoru.Pamlsky už pomalu odbourávám, hodně chválím.Trochu problém nastal při učení k noze , kdy si sedala křivě, zavedla jsem povel"sprav se" , mechanicky jsem ji srovnala a pak pamlsek. Nechci dělat žádné velké zkoušky, tak se řídím spíš citem a netvrdím že všechno dělám správne, ale baví nás to , jsme spolu, venku a o to jde především


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis. 2009 14:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
..i ja nechcem mat z neho cviceneho "robota", co mam v prvom rade na ume (kedze ma cca 5,5 kg) je jeho bezpecnost, ak ho mam na volno, aby, v pripade ohrozenia, hned ku mne priletel..., znasa sa s kazdym psikom, dokonca od jedneho maleho steniatka si nechal minule i skakat po chrbte (prvy krat som to videl u neho), ma vela kamaratov, i velkych,...
boli sme vecer neskoro vonku, na voditku, a z kriakov vyletel (velke plemeno to bolo) ku nemu-zdalo sa mi to agresivne, a Charlie mi pomaly do ruk narucia skocil...odvtedy vecer po tmavych miestach nechodim, spacirujeme sa popod alebo v blizksti osvetlenia (mi zbierame hovienka skoro vsade-len vo volnej nie,takze na chodniku je to samozrejmost), a mame i baterku, aby som nesmatral so saklom po pamati ,...a jednak sa zaoberam odpadmi, i manzelka, a pustil som sa i do exkrementov-sposoby zberu, zhodnocovania(zneskodnovania), kontajnery na psie extrementy, osveta, legislativa....
...casto sa u nas stava ze pobehuju tulavi i odtrhnuti, a kedze nemam skusenosti na rozdavanie so psikmi, tym som opatrnejsi, aby bol nas maltezacik ochraneny...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis. 2009 18:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
U nás to zase začalo, NO 11 měs., mlátí to s ní, jak se štěnětem. Kouše mě do ruky, tahá vodítko, pořád si chce hrát. Narovnám ji pelech, za 5 min. je všechno rozházený po celým dvoře. :rolleyes: Když jí řeknu, že je ošklivej pejsek a že s ní nemluvím, tak z toho má radost a chce mě oblíznout a dá mi čumákem herdu do nosu. Když nesu igelitku, vždy se jí snaží rozcupovat, čeká, že budu nadávat a prosit jí (vycházelo jí to u jiných členů domácnosti). Prostě to samý, co před pár měsíci.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: pon 10. led. 2011 11:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro. 2010 23:54
Příspěvky: 106
Bydliště: Most
Dobrý den, mám skoro 6ti měsíční pitbullku a v poslední době zjišťuju, že se venku chová trošku jinak. Povely jako by přeslechla, před tím je dobře uměla. Myslím, že se blíží puberta a ráda byce zeptala jak takovéto štěně motivovat, pokud pamlsky bere jen jako zpestření? Například do této doby jsem se snažila naučit, aby netahala na vodítku a nevyběhla za každým holubem nebo jedoucím autem. Aby poznala svět okolo a zachovala klid. Prostě aby vnímala okolí a nazastavovala se nad každou hloupostí . Až teď jakoby všechna snaha byla pryč. Klidně se z vodítka rozeběhne do strany protože vidí zajímavej list nebo neodolatelnou vůni a tahne. Je zapřená o všechny čtyři a snaží se tam dostat za každou cenu. Vím, četla jsem příspěvky o nácviku, které jste tady pane Desenský psal - škubnití vodítkem ještě před tím než se napne. Jenže právě v tomhle případě to vypadá, jako by vůbec nevnímala, že někdo škube. Nevím jak je to správně, ale na cvičáku - tedy v psí školce kam s ní chodím mi poradili abych upoutala pozornost na sebe - protože já jsem tady ta důležitá a mě má vnímat, ne to co kolem lítá. Jenže se mi to nedaří. Navíc si myslím, že pozornost štěněte můžu upoutat na chvíli ale přece ne celou vycházku. Mohu už štěněti zkusit dát halti ohlávku? Ráda bych za Vámi přijela pane Desenský, ale bohužel nemám auto a zkouškové období ve škole na krku. :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: pon 10. led. 2011 11:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro. 2010 23:54
Příspěvky: 106
Bydliště: Most
Jen bych ještě chtěla dodat, že i pokud škubnu celkem dost a v moment, kdy teprve pes naznačuje směr, kam vyrazí, zasekne se a v tu ránu vyrazí znovu jako by nic, takže se snažím ještě před tím cuknout znovu, ale zase nic. Mám dojem, že i kdybych ji cuknutím povalila na záda, oklepe se a vesele vyběhne dál....... :!:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: pon 10. led. 2011 22:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
Ono by bylo dobre kdyby vam to p. Desensky ukazal, jak na to skubnuti. Byli jsme na freecku, kde se tomu venoval. Stacilo pak jednou, aby muj muz skubnul tak, ze Megie nevedela ci je a byl klid. Obcas sice miva tendence tahnout, ale uz je starsi a dokaze me lip vnimat....takze mi staci se ji zeptat kam specha a zpomalit chuzi. Ona rychle pochopila, ze cim vic se bude snazit se nekam dostat, tak tim pomaleji to pujde :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: pon 10. led. 2011 22:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro. 2010 23:54
Příspěvky: 106
Bydliště: Most
Nicol píše:
Ono by bylo dobre kdyby vam to p. Desensky ukazal, jak na to skubnuti. Byli jsme na freecku, kde se tomu venoval. Stacilo pak jednou, aby muj muz skubnul tak, ze Megie nevedela ci je a byl klid. Obcas sice miva tendence tahnout, ale uz je starsi a dokaze me lip vnimat....takze mi staci se ji zeptat kam specha a zpomalit chuzi. Ona rychle pochopila, ze cim vic se bude snazit se nekam dostat, tak tim pomaleji to pujde :-)


Děkuju za radu :yawinkle: to víte, že bych tam ráda co nejdříve jela. Vím, že je to mnohem lepší než tady popisovat do sáhodlouhých odstavců :) Pokusím se v březnu domluvit schůzku, hned jak bude po zkouškách. Když neseženu auto, vezmu psisko košík vodítko a vyrazíme vlakem na výlet :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: pon 10. led. 2011 23:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Od zkoušek je třeba si odpočinout. Teď v sobotu, pokud se nepletu, je freečko.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: čtv 03. úno. 2011 10:40 
Offline

Registrován: pát 04. čer. 2010 12:11
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha
Chci se zeptat někoho se zkušenostmi:
Naše 10-měsíční slečna ještě nehárala. K malým štěňatům se chová něžně a krásně si s nimi hraje, dospělé psy a feny respektuje. Ke psům a fenám mezi 4-10 měsícem, tedy už ne malými štěňaty a mladšími než ona, se nechová moc hezky, "vychovává je", ale neublíží. Mluvila jsem s paní, co má zkušenosti se psy, říkala, že ji mám nechat, že ji to přejde (což předpokládám). Má někdo podobnou zkušenost? Přejde ji to po prvním hárání, když se stane dospělou? Zakazovali jste to, nebo jste psy nechali?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: čtv 03. úno. 2011 14:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
tohle bych striktně zakázala chovat se má slušně je všem bez rozdílu věku

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: sob 05. úno. 2011 22:22 
Offline

Registrován: sob 05. úno. 2011 18:11
Příspěvky: 2
Bydliště: Opava
Dobrý večer. Mám 7 měsíčního hnědého labradora a mám s ním problém v tom. Že třeba, když k nám příjde bratr s psem nebo někdo jiný. Tak když si začnou hrát a běhat, tak ten můj toho druhého psa dost otravuje. Že pořád i když už nemá na hraní náladu, tak mu packama jako kdyby dával facky do hlavy, nebo něco podobného. Ten dotyčný pes si to nenechá líbit a jemně mu naznačí, že by mněl přestat. Ale můj filuta jen jde do podřízené polohy a jak už nehrozí nic tak znova hop a hurá zase do fackování. Nevíte někdo, jak by se dal odnaučit to dělat. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: sob 05. úno. 2011 22:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zapoj se do hry, a svého psa si odvolej, v klidu a zaměstnej ho třeba aportama. Když nemá zájem a přehání to moc, tak povinný odpočinek - odložení.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: sob 05. úno. 2011 22:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
Tenhle "problem" mela nase Megie s Charliem - yorkshirem rodicu. Ten to fakt nesnasel a na Megince bylo videt, ze ji to vylozene bavi. Vylozene jsem nezakazovala, aby si nemyslela, ze si nesmi hrat se psy...ale vzdycky jsem se snazila jeji hru presmerovat jinam - treba na hracku. Nakonec si zvykla, ze na tuhle hru Charlie neni a ted ho respektuje a necha ho byt...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: sob 05. úno. 2011 22:38 
Offline

Registrován: sob 05. úno. 2011 18:11
Příspěvky: 2
Bydliště: Opava
Díky za včasnou odpověd. Zkusím to, jak to půjde. :lol: Chtěl bych ho to odnaučit. Protože mám strach, aby jednou nedostal za vyučenou při hře s druhým psem a to dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: ned 22. kvě. 2011 20:17 
Offline

Registrován: pát 04. čer. 2010 12:11
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha
Moaba píše:
Chci se zeptat někoho se zkušenostmi:
Naše 10-měsíční slečna ještě nehárala. K malým štěňatům se chová něžně a krásně si s nimi hraje, dospělé psy a feny respektuje. Ke psům a fenám mezi 4-10 měsícem, tedy už ne malými štěňaty a mladšími než ona, se nechová moc hezky, "vychovává je", ale neublíží. Mluvila jsem s paní, co má zkušenosti se psy, říkala, že ji mám nechat, že ji to přejde (což předpokládám). Má někdo podobnou zkušenost? Přejde ji to po prvním hárání, když se stane dospělou? Zakazovali jste to, nebo jste psy nechali?


Oznamuji, že to skutečně po prvním hárání vyšumělo, nyní je opět přátelská ke všem psům, fenám a štěňatům, se kterými si ráda hraje. Snad tato zkušenost pomůže i jiným, co mají prvního psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: stř 25. kvě. 2011 09:05 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
První hárání není hranice k dospělosti, jen k pubertě.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: ned 10. črc. 2011 20:36 
Offline

Registrován: úte 01. úno. 2011 20:46
Příspěvky: 25
Bydliště: Červená Řečice
Dobrý den, vím, že je tu toho o štěňatech hodně, ale myslím, že tohle ne mám asi 7 měsíční štěně a začala s ním pěkně lomcovat puberta, museli jsme už sáhnout i po stopovačce, většinou poslechne, ale občasn má den, že neví co to "ke mě" znamená, ale to řešíme mám ještě jiný problém, bydlí v domě a chodí ven na zahradu (bohužel jí nemáme oplocenou) on ví,že na silnici nesmí a tak jsme třeba doma a on venku a když jede auto, nebo něco tak on vyběhne do půlky zahrady a štěká, když na něj zavoláme (většinou ho necháme, aby si nemyslel, že když zaštěká tak se někdo ozve) přestane. Ale když jede ciklista, naježí hřbet a vyletí štěká a běží aš na silnici, dříve to nedělal, ale teď je vidět, že se kol bojí, a tak jsme ho na ně začali učit, jezdím okolo domu na kole tak aby mě neviděl a on to slyší a třaba jednou vyletí, ale né tak jako na cizí a pak už si leží a přibrzdim třeba předním a on se trochu bojí, ale už né tolik. Děláme to už 2 dny a na mě většinou nereaguje, ale dneska dopoledne tu jeli 2 ciklisti a to jen tak štěknul a nechal je a my mu žádný povel nedávali , ale večer tu jeli ciklisti a on na ně zase vyletěl jako šílenec! 2krát co s tím???? děkuji za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: pon 11. črc. 2011 05:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Určitě nenechávat bez dozoru psa na nezabezpečeném pozemku, když může vběhnout do silnice, kde ho to může stát život.

Večer vyletěl, protože přepnul na "noční režim", jako to běžně dělá hodně psů a také proto, že se kol pořád bojí. Vzala bych ho párkrát na procházku blízko nějaké cyklostezky, třeba i večer, když se stmívá, a podpořila bych ho, aby pochopil, že se není čeho bát. Ale venku bez dozoru blízko silnice, když píšeš, že občas neví, co znamená povel na přivolání, bych ho nenechala ani náhodou. Nejen že jemu hrozí přejetí autem, ale ani těm cyklistům není určitě příjemné, když po nich vyběhne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: pon 11. črc. 2011 13:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. kvě. 2011 14:54
Příspěvky: 26
Bydliště: Praha
Ano, také bych to tak udělala a vzala ho na nějakou cyklostezku. Můj pes si kol, bruslařů a běžících lidí vůbec nevšímá (a to jako 3 měsíční měl hysteráky úplně ze všeho) - myslím, že právě proto, že jsem ho tahala hlavně do různých provozů....
Pokud v blízkosti nemáš žádnou cyklostezku, tak ho vem na procházku na kole.
Je-li aktivní, uvidíš, že kolo začne po čase zbožňovat ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: pon 11. črc. 2011 16:44 
Offline

Registrován: úte 01. úno. 2011 20:46
Příspěvky: 25
Bydliště: Červená Řečice
aktivní to jo,někdy možná až moc :lol: tak já ho zkusím vzít s kolem díky za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: ned 17. lis. 2013 14:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno. 2013 12:08
Příspěvky: 11
Bydliště: Ústí nad Labem
Zdravím všechny!
Přemýšlím, jestli sebeprosazování našeho pubertálního ČSV (9 měsíců) nezačíná překračovat hranice... V případě, že neposlechne povel na první dobrou, mechanicky ho do něj polohujeme (začínáme velmi jemným tlakem). Jenže občas se tato mechanická nápověda našemu drobečkovi znelíbí a chňapne naše ruce do tlamy, ve stylu "neotravuj mě!". Mám to nějak řešit? Podotýkám, že nevrčí a nikdy nestiskne ani na modřinu.

_________________
Petra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: ned 17. lis. 2013 20:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Já bych se skoro divila, že by to nezačal dělat (a to to dělá až teď?) :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: ned 17. lis. 2013 22:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Sheesha: tak drobečka polohujte naváděním za pamlskem nebo za hračkou. Až zjistíte co má nejraději (třeba vařená játra), odměňujte ho tím za to, že na něj saháte a on je v pohodě. Samozřejmě z toho uděláte nejprve hru, při hře nějaký povel+odměna pak bude hra na "inventuru" :-) /kontrola z čeho všeho se skládá pes/+odměna. P.s. myslím pouze vnější inventuru :lol:

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: úte 19. lis. 2013 06:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno. 2013 12:08
Příspěvky: 11
Bydliště: Ústí nad Labem
S inventurou problém není, můžeme na něj sahat my i cizí v podstatě kdekoli, to mu nevadí. Chytá za ruce jenom v případě, že po něm chceme povel a jemu se zrovna nechce ho plnit.
Eva Štemberová: ano, začal to dělat až teprve teď :D On je povahou poměrně netypické ČVčko, miluje všechny a všechno :) Ve hře ale samozřejmě kouše jak největší bestie už od malička :) Jestli jsem to tedy z vašeho komentáře pochopila dobře, máme pokračovat v "řešení situace" jako zatím doposud (Neožižlávej mě!) a víc to nerozpitvávat?

_________________
Petra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: úte 19. lis. 2013 08:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Stav se tady někdy na Free sobotě, podívám se na to a něco konkrétního už vymyslíme.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!