Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:19
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 222 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: pát 10. úno. 2012 13:25 
Offline

Registrován: sob 03. pro. 2011 08:21
Příspěvky: 16
Bydliště: Teplice
Za to se velmi omlouvám, ale témat a podtémat je tu tolik, že nezvládám vše přečíst. Pokud jsem obtěžovala, velmi se omlouvám. Stačí mi odkaz, kde si co přečít. Ale díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: pát 10. úno. 2012 13:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Veroniko, neber si veškeré odpovědi typu "to tu už bylo" osobně ani negativně, sice je to pravda, ale taky souhlasím, že se v té fůře témat zpočátku složitě orientuje, ze začátku jsem plavala úplně stejně :D.
Přejem zajímavé vzdělávání a úspěšné převádění do praxe :icon_thumright: - poděl se o úspěchy i neúspěchy, jestli budeš mít chuť.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: pát 10. úno. 2012 13:46 
Offline

Registrován: sob 03. pro. 2011 08:21
Příspěvky: 16
Bydliště: Teplice
Děkuji Aničko, a všemostatním také. Pokud dojdeme k úspěchu ozvu se :idea:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: ned 12. úno. 2012 15:41 
Offline

Registrován: ned 12. úno. 2012 01:46
Příspěvky: 12
Bydliště: Slovensko
Ahojte, prosim vás potrebujem radu dostal som 3 mesačného psa Bigla teraz 1 februara mal 3 mesiace mám ho už doma skoro týždeň aj pol a neviem ho naučiť vonku sa vicikať ani vykakať mám taký dojem že ho predchádzajúci majitelia učili na koberec vykonavať potrebu ale skusil som aj daj iba jeden koberec v byte ale on cikal všeda kde sa dalo dneska napríklad za spánku ležal vedla mňa na sedačke a pocikal sa nevie msi sním už rady dal som mu aj s naovinamy po zadku ale citim ako keby sa ma bál a to práve nechem mám už jedného ročného psíka a s tím so mtake problémy nemal ak os tímto bíglom alebo sa m iaj stáva že dojdem s ním z vonku viciká sa aj vyšpiní a potom dojdeme do nútra a za takých 10 minút sa vyciká v nútri a ked snim idem von stale žere sneh a už som mu hovoril majky nesmieš ale stále to robí Ďakujem vám za rady velmi by som potreboval pomôcť :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: ned 12. úno. 2012 15:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
Hele, naše štěně se počůrávalo do půl roku. Prostě mu trvalo, než se naučilo čurat. Hlavní problém byl v noci. A zapomeň si přirovnávat dva psy k sobě, že jeden to nedělal. Každý pes jiná ves. Pročetls sis toto téma celé? Máš doma mimino. Copak můžeš chtít po ročním děcku aby spolehlivě čůralo na nočník? A když se počůrá do plínky zrubeš ho? Asi ne. Je potřeba s ním chodit ven, co chvilku. Být důsledný. Po probuzení, po spánku, uprostřed hry, při vzrušení. Do náruče a ven čůrat, Nechválit přehnaně. Vždyť je to normální. A neřešit tolik. Rozhodně ho neučit na noviny nebo na cokoli doma. Nejlepší bude, když si přečteš toto a další podobná témata. Je toho tady spousta. A hold několik loužiček musíte vydžet. Máš štěníka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: ned 12. úno. 2012 15:56 
Offline

Registrován: ned 12. úno. 2012 01:46
Příspěvky: 12
Bydliště: Slovensko
Ahoj ďakujem za radu no je to fakt že má len 3 mesiace je velmi hravý chodím s ním von každú hodinu niekedy hodinu a pol dúfam že po niakom čase sa naučí ap ochopí že v nptri nesmie vykonávať potrebu chcem sa spýtať ty máš akého psíka ? a po akom čase sa naučil cikať vonku ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: ned 12. úno. 2012 16:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
Máme doma tři (momentálně 4 :mrgreen: ) ale jen dvě od štěněte. Československý vlčák se doma nikdy nepočůrala, už od tří měsíců. Ale kříženec z útulku kterého jsem si brali v 8 týdnech nám čůral po bytě do cca 7 měsíců. Teprve měsíc jsem bez loužiček. Párkrát to nezvládne, když jsme v práci. Hold když si pořizuješ štěně musíš s tím počítat a to i se škodou jako je vyhozený koberec a koupený nový. Fakt více čti a méně se pak budeš muset ptát. Máš toma mimino tak neřeš zbytečnosti a plácání novinami ti poradil kdo? Vidělas někdy že by se psi ve smečce plácali novinami, bili nebo podobné "tresty"? Já ne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: ned 12. úno. 2012 16:11 
Offline

Registrován: ned 12. úno. 2012 01:46
Příspěvky: 12
Bydliště: Slovensko
No poradila mi to naša suseda že ale mne to príde tiež zbytočné budem s ním chodiť často von a mal by sa to podla mňa naučiť len niekedy sa vyciká aj každých 5 minút:) ale už to neriešim moc zo začiatku ma to štvalo ale čítal som už viaceré fora a je tam písane že bilglovy to trošku dlhšie trva kým sa naučí lebo že je trošku tvrdhlavý preto os msem písal lebo som chcel počuť radu od niekoho skúseného ja čo mám toho druhého psíka ten je tiež niaky kríženec ale ked idme snimi von nikedy som si všimol že tem malý ked vídí že ten väčší zdvihne nohu a vyciká sa pri strome tak ako keby aj on poňom opakoval len bohužial ešte je malí a nevie udržať moč presne ako si to napísal je to ako malé mimino :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: pon 13. úno. 2012 14:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jinak tedka je vyloženě blbý počasí na štěně- je zima a štěnatum se venku moc nelíbí

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: pon 13. úno. 2012 15:15 
Offline

Registrován: ned 12. úno. 2012 01:46
Příspěvky: 12
Bydliště: Slovensko
No veru on nejde teraz moc rád von otvorí mdvere a trošku ide von pred dvere cíti že je zima tak radšej ide do nútra. Uvidím ked sa roztopí sneh a bude vonku lepšie počasie dúfam že sa to napravý niektorý mi hovoria že bígle sú sprosté psi ale podla mňa to nieje pravda pretože je velmi bystrí a len trošičku je tvrdohlavý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: pon 13. úno. 2012 16:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Bohužel jsou teď kruté mrazy a tak s malou 3 měs.čubinou JRT chodím ven opravdu minimálně. Např. ráno vyběhneme jen na minutku, udělá loužičku a mažeme zase domů, kde pak po cca 10 ti min udělá bobek. Ale nemůžu s ní tak dlouho být venku a stejně,jak je jí kosa se nesoustředí na venčení, ale na to,jak mrzne (obleček nepomůže, zeboují nohy a nechce chodit, už se i zapřela, že nechce ven vůbec, nechci jí to naopak zošklivit, že venčení je hrůza.) Nemůže si to spojit, že venku se jen čůrá a doma bobkuje? aby jí to nezůstalo. Jakmile poleví mrazy budeme chodit na delší dobu, ale teď to fakt nejde. Jindy, když to nestihnu udělá doma obojí, kdekoliv, nestydí se před námi, přehlížíme. Dá se říct, že tolerujeme, prže se nedá tolik ven. Doufám, že to děláme dobře..? Díky za reakce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: pon 13. úno. 2012 16:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Mám 4 mesačné štendo,von chodíme od 2 mesiaca pravidelne a tak často ako je potreba.Doma sa vyvenčí už len minimálne,-vtedy keď nepodchytím že potrebuje von.Takže nehoda sa stane tak 3x do mesiaca len.Ako je zima tak sa vyvenčí rýchlejšie a maže domov.Ale také extrémi ako boli teraz,(u nás asi -15C) by už nemali byť,tak na to vyvenčenie štendá vonku vydržia.Hlavne ich neučte venčiť sa doma,to je blbosť vonku čúrať jo,kadiť doma nevadí,-len robíte štendám z toho guláš.Za 5 minút vonku ešte žiadne štendo nezamrzlo (myslím 2 mes.a staršie) a v dnešnej dobe kabátkov a svetríkov sa to dá zvládnuť.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: pon 13. úno. 2012 16:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Jsem napsala minutku, ale myslela jsem chvíli - třeba 5 min, obejdeme třeba půl bloku, ale ona bobek prostě neudělá. Přijde mi jakoby se na to kvůli té zimě nemohla soustředit, ale to je teda asi blbost :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: pon 13. úno. 2012 17:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. bře. 2011 00:44
Příspěvky: 453
Bydliště: Halenkovice
Mě překvapilo, že psi kadí celkem dlouho potom, co se rozpohybují. Schválně jsem to jednu dobu sledovala. Když jsme jenom šli, tak i deset minut, když jsme běželi, a my běháme často, prostě nás to baví, tak už třeba za minutu. Může to prostě jenom souviset s rozpohybováním střev. Taky na to někdy pes "nemá čas", protože sbírá kolem moc nových informací. Zkusila bych chodit stejnou trasou. Je to jen nápad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: pon 13. úno. 2012 17:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
To by odpovídalo, venku se rozpohybuje a pak to v klídku udělá doma v teple :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: pon 13. úno. 2012 21:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Adéla zase vonku "nemá čas" keď venčím spolu s ňou staršieho psa,behá okolo neho,chce sa hrať,bere klacíky do huby,proste blbne.Potom keď už máme ísť domov nejde,ale odbehne a hladá miesto na bobek.Dokial sa úplne nevyvenčí keď potrebuje,tak domov nejde.Potom ako raketa zdrhá do tepla :mrgreen:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: pon 13. úno. 2012 22:16 
Offline

Registrován: ned 12. úno. 2012 01:46
Příspěvky: 12
Bydliště: Slovensko
No presne tak ked je teraz vonku zima tak si aj ja všímam že náš majky sa sustredí na všetko môžné len nie na venčenie pooblizuje všetok sneh a potom sa mi vnútri viciká aj vysere :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: pon 13. úno. 2012 22:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Zazněly tu rady zůstat venku dokud se nevyčůrá a nevykaká, ale nechce chodit, ani si hrát, takže další problém, jak jí přimět, když jí nechci tahat jako kačera ? Přece tam nebudeme mrznout hodinu? Společně se starochem nechodíme, prže to je nalepená na něm (nebo chce jen za ním) a neudělá nic. Zkusili jsme ho teď jako návnadu, že by jako běžela za ním, ale ne - zima brrrr nechci chodit, ještě udělám 3 kroky k Tobě paničko,ale to už je max! :help:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: pon 13. úno. 2012 23:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Ja som toto že by sa nechcela venčiť v zime vonku,nemusela riešiť.Proste keď bol čas aby šla von,čapla som ju,vonku zaniesla na miesto kde sa mohla vyvenčiť,ona drepla,vyvenčila sa a mazala domov.Hneď od prvého dňa.Žiadne učenie na venčenie doma nepriehalo,len keď som nedávala pozor stala sa nehoda,ale tým že som ju brávala von tak často ako bola potreba si zafixovala že sa venčí vonku,a 1x sa prišla sama vypýtať v troch mesiacoch.A to vlastne bolo v období od konca listopadu,síce nemrzlo ale zase stále lialo čož moje psi neznášajú ešte viac ako mráz.Psa trocha učím povelu "čúraj/kadí",aby v prípade nejakých zdržovačiek zo strany psa vedel čo má robiť hneď,hlavne ráno keď nie je tolko času na dlhé venčenie.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: úte 14. úno. 2012 08:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
a toho tahání jako kačera se nemusíš uplně bát jen se musí vědět jak. naučila si jí že venku je zima a že je tam vlastně hnusně ted jí musíš naučit že venku je minimálně stejně dobře jako doma, naše štěnice s tím zprvu taky bojovala blokovala na vodítku ujít 10m trvalo i několik minut a tedka venku trajdá bez vodítka a je nadšená že muže lítat ve sněhu. dneska musím jí pochválit byla noc bez loužičky poctivě vydržela až sme vstala je to šikulka

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: úte 14. úno. 2012 09:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. bře. 2011 00:44
Příspěvky: 453
Bydliště: Halenkovice
Taky jsem u obou psů pojmenovávala, když dělali potřebu, přisedli a já jim říkala klidným tónem vyčůrej, čůrá..., teď už tomu rozumí oba, i ten 4měsíční štěnouch, řeknu to, koukne na mě, přičupne a je to. A ještě jedna crazy rada, jste sice z Prahy, nevím, jaké k tomu máte podmínky, ale pomáhá, když panička udělá úplně v klidu a se samozřejmostí potřebu taky :lol: . To bývá davová reakce :rolleyes: (nejen mé zkušenosti). :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: úte 14. úno. 2012 09:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Ja u cubinky pouzivam "louzicka", "udelej louzicku". A to davove curani me teda pobavilo =D> . Ja takovou zkusenost nemam, spis, kdyz nekde v prirode pridrepnu, najednou se kolem me sebehnou vsichni psi a jsou zvedavi. Plus Dex me teda jednou precural :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: úte 14. úno. 2012 09:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. bře. 2011 00:44
Příspěvky: 453
Bydliště: Halenkovice
Jo pravda, opravdu byli ze začátku až moc zvědaví :roll: ale myslím, že pochopili a už to neřeší. Někdy s nimi vyběhnu v noci ven na zahradu, když se probudím, takže je to takové jednodušší v tom, co se v té chvíli venku dělá :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: úte 14. úno. 2012 09:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Představa jako ráno dřepím před barákem na chodníku mne fakt pobavila :o))
Ajka: jo jsem ucho, a nechám se ráda naučit, jak správně "tahat kačera" :o) teď to tak střídám, že kousek jí nesu a kousek prostě šplape, ale to většinou nic neudělá. Myslím, že je to opravdu hodně o tom načasování, ráno nám to třeba už jde docela dobře, prostě se vzbudí, jde chvíli ke mně do postele a pak jdeme hned ven a třeba dnes udělala obojí a šup domů, ale přes den to zatím moc nejde. V práci jí nevystihnu včas, ale budeme na tom v klidu pracovat :o)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: úte 14. úno. 2012 09:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
A co takhle si s ni venku pohrat a tim ji trosku rozpohybovat? Hodit ji klacik, pretahovat se, pokud ji klacek nezajima tak treba neco z domu, s cim se rada "pere".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: úte 14. úno. 2012 10:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
budeme zkoušet, v práci na dvorečku klidně chvíli čuchá ve sněhu a i si pohrajeme, potřebu však neudělá, ale tady je to o tom načasování, no a večer doma, tam je to do nejbližšího parku 300m, takže, když přičapne, letíme na chodník i bez oblečku, leda jí "po cestě" oblíct a donést do parku a tam zkusit hru :o) Jinak u nás se solí, což nám taky stěžuje "práci".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: úte 14. úno. 2012 10:34 
Offline

Registrován: sob 03. pro. 2011 08:21
Příspěvky: 16
Bydliště: Teplice
Ano sůl na cestách to je taky pošušňáníčko pro prťata [-X Když jdeme ven, tak se sicehned vyčurká,ale jen malinko a pak hraní s klacíkem....v tu ránu zapomene proč jsme venku a je vymalováno \:D/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: pát 24. úno. 2012 10:46 
Offline

Registrován: úte 24. led. 2012 08:10
Příspěvky: 1
Bydliště: Brno
Dobry den, vim, ze na toto tema padlo jiz hodne rad, ale presto bych chtela poprosit o radu i ja. Mame 10ti tydenniho Jack Russela, v praci jsem si to zaridila tak, ze pracuju z domu, abych ho aspon ze zacatku naucila cistote. Jelikoz jsme si ho prinesli v tech nejvetsich mrazech, zacali jsme ho ucit na plinu. Ted bychom ho radi naucili delat potrebu venku, ale nejak se nam to nedari. Probiha to asi tak, ze kdyz stene vidim utikat na plinu, chnapnu ho a utikáme ven, obchazime travnik pred barakem a nic, tak jdeme na prochazku, nic... vracime se pred barak a obchazime ho znovu, zase nic. Vzdavam to a jdu zpatky, vejdu do predsine, Bernik stastnej, ze je doma a drepa si, ze bude curat, tak ho znovu chnapnu a utikame ven... opakuje se stejna situace s krouzenim po travniku a takhle bezime jeste dvakrat a nakonec se stejne vycura doma jeste nez stihnu zavrit dvere. Tenhle scenar se opakuje uz skoro tyden, na travnik se vycural snad jen jednou, nasledoval pamlsek a desna pochvala, aby pochopil, ze tohle je dobre, ale jinak se nam vubec nedari a ja nevim proc :( Muzete prosim poradit? Predem moc dekuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: pát 24. úno. 2012 11:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Joo, to je problém s učením doma. Gratuluji, pes je dokonale čistotný, přesně tak, jak jste ho to načli :wink: chytrý psík. Teď v první řadě sebrat plínu a podobné věci. A to napořád a "spálit". No a ráno ven a nejít domu, dokud se nevymočí. Takže třeba po dvou hodinách. A stejně tak pokaždé, když se má vyvenčit, nebo se bude "štělovat" doma. Prostě být venku tak dlouho, dokud to nepustí. Je víkend, takže ideální čas. A ideální je na to místo, kde se venčí více psů, nebo vzít nějakého psa s sebou. Protože je to "stejně nakažlivé jako zívání". Venku nijak nechválit, nedívat se na něj upřeně, jen třeba periferním viděním apod. Maximálně prohodit "no vidiš, ani to nebolelo" a úsměv. Ale ani to není nutné. Často spíš naopak. Nevím, jaké je u vás počasí, ale ted už není nutné oblékat a když náhodou jo, tak ho stačí obléknout venku ane hned doma, aby se to stihlo ven.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 14:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Stále se nám nedaří vychytat venčení. Nejlépe jde to ranní, ale přes den v práci koukám co můžu, ale nevystihnu včas, takže furt někde nacházím bobky. přitom chodíme na dvorek co 2 hodiny i častěji, ale tam prostě nic. Za "něco" doma netrestáme, venku jen letmá pochvala "dobrý" a úsměv. Teď pozorujeme, že čuba večer dostane dlabanec např v 18h a pak jdeme ven 1830, 20, 23 a pořád nic! no a ráno jsem našla noční bobik. Takže nevím, zda vůbec rozeznává, kdy se venčí doma a kdy venku a co je dobře a co špatně. Máme teda zdůraznit pochvalu? nebo čekat, že se to srovná, i když se nám nedaří vystihnout správný okamžik? čubě budou zítra 4 měsíce. Není učená na plenu, takže to dělá asi na 4 místech v bytě. Co dál? už začínám být nervozní a přijde mi, že nic jiného nedělám, než pozoruju, kdy chce "něco" udělat ](*,)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 16:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Adéla má 5 mesiacov a ešte sa sem tam stane v dobe keď je naj aktívnejšia,že sa vyčúra doma pokial ju včas nevyvenčím.V noci chodím von okolo 23-21h,potom až ráno o 7 a to vydrží pretože celú dobu spí a už nepije.Keď je cez deň hore,lieta,blbne,priebežne pije,potrebuje čo 2-3 hodinky aspoň na malú.Tak isto ako sa hýbe sa hýbu aj črevá takže častejšie kadí.Viac chváliť nie,ale chcelo by to vymáknuť pri čine a v danom momente psa čapnúť a vyniesť von.Pes sa pred vyprázdnením začne chovať že "sa mu chce,to" vydím že nie je vo svojej koži a ideme von aj keby bola vonku pred tým pred pol hodinou.Keď sa psovi "nechce",hraje sa,odpočíva,spí,ako náhle začne pobehovať po miestnosti a nič iné ho nezaujíma je to pre mňa signál.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 16:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Indiánka: díky, myslím, že je to fakt tím, že se mi to nedaří správně načasovat a jak jsem psala, v práci jí prostě nestihnu pozorovat stále :o) Myslíš tedy, že se s tím nemám nervit, že je ještě čas se to naučit? já jen mám obavu, aby jí to prostě nezůstalo :o) staršího psa jsem to naučila v poho, ani už si nepamatuju jak, prostě jsme vyběhli ven a heslo, ale ten to pochopil asi rychleji :o)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 16:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
JRT jsou celkem citlivi psi a myslim,ze tim,ze ji napjate pozorujete ji to neusnadnujete,proto se mozna snazi nekam uklidit. Nauci se to, moje cuba se obcas zapomnela jeste v pul roce ,je narozena koncem ledna a jednou,kdyz jsem chvili bydlela na chate v lete a mela otevrene dvere a ona si presto pridrepla v chate,tak jsem ji jemne odvedla za kozich ven. Pak byl myslim uz klid.Ono,co horsiho nez uklidit louzicku nebo hromadku se muze stat. Jo,je hloupe,mate-li koberce,ale i tak bych se to snazila nelamat uplne pres koleno....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 18:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Vyhrad si na to víkend. A prostě bud venku tak dlouho, dokud nebude nucena. A chce to pohyb, at se podpoří peristaltika.

Jak to máš s prací? To jí máš s sebou nebo pracuješ doma? Pokud jí zvládneš patřičně unavit, že pak spí, klidně bych jí dávala do kennelky a pak venčila podle "budíku". Prostě aby nebyla nucena se vyčurat pod sebe, ale aby tím měla i motivaci "to vydržet". Základem je ale unavený pes.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 18:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Ráno už to docela jde, to podle louže mi přijde, že je za celou noc. do práce jdeme přes park do kanclu, kde si s ní i hraju nebo si sama kouše dovolené předměty nebo spí. takže chodíme na dvoreček po spaní, po jídle, ale jen na chvilku. Pocestě domů zase přes park, doma hra s námi nebo sama nebo spí. Jestli myslíš bedýnku, tak to bych asi nezvládla já. nějak z toho mám špatný pocit a ona by to určitě poznala a vůbec nevím, jak bych zvládla jí tam nechat zavřenou, když by chtěla ven. Nemám s tím žádnou zkušenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 18:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No tak s takovýmto pocitem jí nepoužívej, to by sis krásně zkazila samostatnost.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 21:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Indiánka píše:
V noci chodím von okolo 23-21h...

Pardon,myslela som medzi 23-24h.Zrovna dnes som behala od 17.30 každú hodinu tam hlavne čúrala,naposledy bola vonku o 19.30 pred nočným venčením,nažrala sa a pojdeme von o 22-22.30,potom ešte pred spaním pokial nebude spať,to ju kludne vytiahnem aj z pelechu aby ju to do rána netlačilo.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 21:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Indiánka píše:
Zrovna dnes som behala od 17.30 každú hodinu tam hlavne čúrala.

Že chcela von si povedala sama svojim správaním,neznalí človek by si toho ani nevšimol,ja že dobre poznám chovanie svojich psov som vedela že musí na malú a von až bežala keď sme vyšli z bytu.Malý pes má menší močák,moj dospelý bostoňák po 6 hodinách venčenia "prešlapuje že musí",doga si aj po 9 hodinách od posledného venčenia spokojne chrupká.
Blana píše:
Myslíš tedy, že se s tím nemám nervit, že je ještě čas se to naučit?
Určite máte,je na to ešte čas a nervy si nechaj na dane a nie na malé štendo.To "sa"vždy nejak spraví :wink: Hlavne to nepokaz z tvojej strany a aj keď sa stane nehoda vnútri,hneď ako to zistíš choď so štendom von.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: čtv 01. bře. 2012 10:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
hlavně klid taky se nám stane- jak píše indiánka hlavně při hře že prostě někde učurkne. je tedy fakt že se snažíme nastolit pravidelnou nepravidelnost:-))- nevím jak to nazvat ale rpostě jí učíme že ted se něco děje tak se něco děje a má třeba čurat a kadit- sme na vycházce a ted sme doma a doma se odpočívá, pokud přeciejn ptořebuje ejště dovybít energii chvilku si hraje a pak bud zalehne tak sní du až se probudí nebo už je tak pozdě že bych mohla čekat do 4 do rána tak jí i vzbudím a de se vyčurat- to už chápe če se má rychle vyčurat a zase muže jít chrnět

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: čtv 22. bře. 2012 20:01 
Offline

Registrován: sob 03. pro. 2011 08:21
Příspěvky: 16
Bydliště: Teplice
Tak jsem tu znova,nějak se vracíme zpět.Úspěšně před časem přestala naše fenka(6 měsíců) alespoň kadit doma,ale poslední týden zase začala.S čůráním je to zvláštní, venku jen dělá mikrokapky asi tak 10x za procházku a doma se pak za dvě hodiny znovu a důkladně počůrá do prázdna. Nevím co s ní. :prayer:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: pát 23. bře. 2012 05:56 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jestliže selhává metodika výchovy i po přečtení všech informací, které jsou zde v poradně popsány, nezbývá než zavolat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2012 06:43 
Offline

Registrován: sob 03. pro. 2011 08:21
Příspěvky: 16
Bydliště: Teplice
Moc děkuji panu Desenskému za telefonát.Čubina nám poslední cca týden doma nic nevyvedla, do toho nám začala (v 7 měsících) hárat a kupodivu ani s rozbouřenými hormony to doma neudělá ani přes noc,s čímž měla největší problém. Nechci to zakřiknout, al e že by úspěch? :prayer: :finga:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: pon 13. srp. 2012 11:24 
Offline

Registrován: stř 30. kvě. 2012 22:57
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno
Dobrý den, prosím o radu. Mám tříměsíční Jorkšírku. Když jsme jí přivezli čůrala na plenu. Jak jsme s ní začali chodit ven, na plenu přestala čůrat a čůrá všude po bytě. Bohužel, mi vůbec nechce čůrat venku. Jsem s ní venku i hodinu a víc a ona se nevyčůrá ani nevykadí. Jen přijdeme domů, spokojeně se vyčůrá na podlahu v bytě. Abych řekla pravdu nechápu to a nevím co s tím mám dělat. Přijde mi to, že má vyloženě venku jinou práci než čůrání. Vím, že bych za každé vyčůrání venku měla moc pochválit, jenže já nemám chválit za co...Děkuji za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: pon 13. srp. 2012 12:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Měla by jsi venku moc pochválit? Tak to je právě chyba. Pročti si tu všechna vlákna včetně tohoto od začátku. nejsi jediná, kdo má stejné potíže :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: pon 13. srp. 2012 13:43 
Offline

Registrován: stř 30. kvě. 2012 22:57
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno
Ano je mi jasné, že při pochvale u toho nebudu tancovat indiánské tance... Jen jsem tím chtěla říct, že vím, že mám pochválit, jenže ono zatím není vůbec za co. Dva psy jsem už vychovala a u všech moje chválení fungovalo. Teď to nefunguje. Nebo spíš nefunguje, protože venku nechce čůrat vůbec, takže nemůžu ani chválit, že... Před chvilkou jsem s mrňousem přišla z venku. Venku ani kapička a jen jsme přišly domů, louže jak talíř... :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: pon 13. srp. 2012 13:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
když víš že ti to udělá ve chvíli kdy přijdete domu a ona přičupne šup ven

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2012 10:22 
Offline

Registrován: sob 03. pro. 2011 08:21
Příspěvky: 16
Bydliště: Teplice
Ahojky. Nám se doma usadil nový nešvar a to, že přes den potvora vydrží třeba i 10 hodin nečůrat,ale v noci se probudí a prostě se jde někam na koberec vymocnit. Nevíte, kde je zakopaný "pes"? Je jí 1 rok.
Díky Verča. :rolleyes:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2012 12:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
V kolik chodí večer naposledy a v kolik pak zase ráno? Ono pokud musí opravdu držet přes den 10 hodin, tak pak to prostě musí jít ven v noci. A už hárala?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2012 21:12 
Offline

Registrován: sob 03. pro. 2011 08:21
Příspěvky: 16
Bydliště: Teplice
Ano hárání máme zasebou.Večer jdeme ve 21:30 tak na a ráno v 6:00 zase jdeme ven.Říkám si,že normálně psi noc prospí a ona však néééé :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2012 21:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Potřebuje utahat tak, že bude ráda, že může ležet. Těd opět potvrzeno na dvou šťěňatech australáků, kteří mi první noc lezli po hlavě :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 222 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!