Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 23:16
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 222 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: ned 31. bře. 2013 11:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Vydržet, my jsme běhali pěšky ze 3. p., výtah nemáme. Nyní vydaná energie a čas se mnohonásobně zúročí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně-učení močení
PříspěvekNapsal: stř 09. říj. 2013 11:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj. 2013 00:04
Příspěvky: 12
Bydliště: Orlová
Veronika P píše:
Moc děkuji panu Desenskému za telefonát. Čubina nám poslední cca týden doma nic nevyvedla, do toho nám začala (v 7 měsících) hárat a kupodivu ani s rozbouřenými hormony to doma neudělá ani přes noc,s čímž měla největší problém.

Můžu se zeptat, v čem byl nakonec problém a jak jste ho vyřešili? Jsem jen strašně zvědavý :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nečistotnost - všeobecně
PříspěvekNapsal: pon 28. dub. 2014 22:49 
Offline

Registrován: čtv 24. dub. 2014 20:24
Příspěvky: 1
Bydliště: Vráž
Dobrý večer, jsem tu nová a prosím o radu. Máme štěně beaucerona (10 týdnů).Doma ho máme 3 týdny. Netrápí mě, že udělá louži nebo bobek to přejde, ale přijde mi nenormální, že kadí až 12 x denně. Žádný průjem jen hromady za které by se nemusel stydět dospělý pes. Na veterině vše OK. Krmím střídavě granule(Robur) a syrové maso. Už jste se s tím někdo setkal? Přejde to?
Děkuju za odpověď :prayer:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně - učení močení
PříspěvekNapsal: úte 29. dub. 2014 07:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dotaz jsem přesunul do příslušného tématu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně - učení močení
PříspěvekNapsal: úte 29. dub. 2014 09:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
marcela zkusla bych zěmnit krmení nemusí mu sedět jeslti kadí takhle často a velké množství tak to normální určitě není. bud byhc volila jen maso s přílohou nebo jen granule a uvidíte co mu sedne

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně - učení močení
PříspěvekNapsal: úte 29. dub. 2014 11:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
12x je moc, ale jinak stenata bezne kadi vic jak dospeli.. moje zhruba stejne stare stene taky kadi snad co 3 hodiny. Dostane jidlo a neco musi pryc.. :)

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně - učení močení
PříspěvekNapsal: stř 30. dub. 2014 06:35 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
marcela 19 píše:
kadí až 12 x denně

Moje štěně PHP konalo tuto potřebu i 15x denně (skutečně počítáno), příčinou byly granule, na konzistenci (ne průjem ale ne tuhé) giardie.
Jinak tím masem myslíš skutečně pouze svalovinu nebo i masové kosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení na venčení + malej nápad
PříspěvekNapsal: úte 15. pro. 2015 22:23 
Offline

Registrován: ned 06. pro. 2015 10:00
Příspěvky: 3
Bydliště: Ostrava
Zdravim,
já mám takovej problém. Mám 5ti měs.štěně labradora a jelikož bydlíme v paneláku tak sem ho ven nosil na rukách aby se nepočůral po cestě, jenže teď pokud ho nevezmu na ruce tak ven ani nejde a začne čůrat v bytě ani vodítko ani pamlsky nepomáhaj tak už nevím co s tim. Mohl by mi někdo poradit? děkuju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně - učení močení
PříspěvekNapsal: stř 16. pro. 2015 08:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Majkus píše:
...ani vodítko ani pamlsky nepomáhaj...
Nerozumím, rozepište detaily.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně - učení močení
PříspěvekNapsal: čtv 17. pro. 2015 20:17 
Offline

Registrován: ned 06. pro. 2015 10:00
Příspěvky: 3
Bydliště: Ostrava
No snažil jsem se ho lákat a volat na pamlsky protože je to žrout ale ani se nehne a když ho připnu na vodítko tak bych ho musel akorát táhnout a to se mi zase počůrá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně - učení močení
PříspěvekNapsal: pát 18. pro. 2015 17:37 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Myslím si, že to budeme mít rychleji vyřešené po telefonu. Zavolat je možno v době uvedené nahoře na této stránce.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně - učení močení
PříspěvekNapsal: ned 27. pro. 2015 20:17 
Offline

Registrován: ned 06. pro. 2015 10:00
Příspěvky: 3
Bydliště: Ostrava
Omlouvám se, že jsem neodpověděl avšak se to povedlo vyřešit :) ... nechal jsem ho i doma chodit s vodítkem a pak žádný problem. Děkuji :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Štěně a venčení na beton x na trávu
PříspěvekNapsal: stř 30. pro. 2015 01:55 
Offline

Registrován: pát 09. říj. 2015 22:05
Příspěvky: 3
Bydliště: Česká Republika
Zdravím, chtěl bych se zeptat na radu ohledně venčení a učení na ven. Máme jednu pětiletou raslici a jedno štěně, cca. 2,5 měsíce, je to kříženec, (matka jezevčík a knírač, otec neznámý, štěně vypadá jak sprsklý labrodor s pitbulem). Ale k tématu, jedná se o štěně, když jsme si ji brali, bylo nám řečeno, že je naučená doma na plínku, což je zčásti pravda, ale: bez jediného problému zvládá venčení venku na trávu (pokud nám to prostředí umožňuje, ani jednou se doma nepočůrá a to ani v noci (přes den venčíme cca co 2 - 3 hodiny, podle spánku, jídla atd. v noci vydrží třeba i 5 - 7 hodin)
Problém nastává, když přijedeme někam, kde není k dispozici tráva ale jen beton nebo kostky. Tam se sice vykaká, ale čůrání proběhne tak ze čtvrtiny případů, jinak si to podrží až domů (buď na plínu, nebo na koberec) Samozřejmě jí za to netrestáme, jen přesuneme na plínu, potažmo s ní jdeme hned ven. Každé povedené venčení je samozřejmě obrovská pochvala a odměna. Bohužel, na betoně ve městě, kde trávíme času nejvíc, kde bydlíme, je jí to asi velice nepříjemné... Jaké máte nápady?

Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně - učení močení
PříspěvekNapsal: pát 01. led. 2016 11:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Když si zde v poradně pročtete veškeré otázky a odpovědi týkající se učení venčení, zjistíte že
Citace:
Nevidím důvod, proč přehnaně chválit, když jde o samozřejmost, která nevyžaduje žádnou zbytečnou pozornost, jelikož něco takového by psa stresovalo stejně, jako byste vy vyšli z toalety a sklidili za provedený výkon aplaus.
Stejné je to s venčením. Pojem pochází od slova ven, ne od slova plínka. Jakmile naučíte psa vykonávat potřebu doma, bude se venčit doma. A dříve nebo později mu bude úplně jedno, kde potřebu doma vykoná. Doporučuji věnovat výuce venčení venku potřebný čas. Dokud se mi pes venku nevyvenčí, domů nejdeme, brzy pochopí, o co mi jde.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně - učení močení
PříspěvekNapsal: pon 11. led. 2016 09:58 
Offline

Registrován: pát 09. říj. 2015 22:05
Příspěvky: 3
Bydliště: Česká Republika
Zdravím Rudolfe a ostatní, je asi pravda, že přehnaná chvála je zbytečná, to jsme zredukovali, pochvala je, ať ví, že to je správně ale jen tak decentně...Je to samozřejmost. Teď se soustředíme chodit při náznaku potřeby ven, ale přecijen štěně nemůže dostávat 100% času naši pozornost, vytvořili bychom závisláka, tak jak s tím teď máme problémy u starší fenky Russela, nevydrží ani v místnosti, pokud v ní jeden z nás není, natož pak třeba sama doma.
Takže párkrát za den je loužička na koberci nebo na dlaždicích. Samozřejmě jí naznačit že se to nedělá a hned jí vzít ven. (nebo máme i potrestat nějak fyzicky?)
Jenže problém je v tom, že po tom, co doma udělá loužičku, i když ji zarazíme hned v začátku po první kapce, venku se už nevyčůrá, ani třeba během půl hodiny, když je teplejší den, jde to být venku dlouho, ale zase když mrzne, tak i když má svetr, tak s desetitýdenním štěnětem nemůžeme být venku tak dlouho, nebo ano? Jak často je na takové štěně ideálně venčit, po jak dlouhé době, když nedává signál že se jí chce?

Díky za rady
Jakub


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně - učení močení
PříspěvekNapsal: pon 11. led. 2016 10:07 
Offline

Registrován: pát 09. říj. 2015 22:05
Příspěvky: 3
Bydliště: Česká Republika
Ještě bych doplnil, jestli by nebylo lepší tedy po vyčůrání se doma, když to ihned poté nejde venku, nepočkat aspoň třeba hodinu a pak jí vzít ven a opět pochválit, až se vyvenčí venku...? nebo opravdu tvrdohlavě po každém vyčůrání doma jí hned vzít ven a být tam do té doby, než se vyvenčí, i kdyby to měly být třeba 2 hodiny (ale co tedy teď v zimě?)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně - učení močení
PříspěvekNapsal: pon 11. led. 2016 15:06 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jakub86 píše:
...Samozřejmě jí naznačit že se to nedělá a hned jí vzít ven. (nebo máme i potrestat nějak fyzicky?)

Určitě bych netrestal něco, co ještě neumí a už vůbec ne fyzicky. Chce to klid, časem na to s vaší pomocí přijde.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně - učení močení
PříspěvekNapsal: pát 29. led. 2016 14:02 
Offline

Registrován: čtv 23. črc. 2015 16:57
Příspěvky: 4
Bydliště: Opava
Ahoj,
pročetla jsem všechno možné, abych nemusela psát o radu, ale zatím jsem nenatrefila na podobný problém (a nebo jsem to přehlídla, za což se předem omlouvám). Mám 7,5 měsíců starou šeltii (pes) a každý den po návratu z práce nacházím na zemi louži. Někdy to nemusí být ani těch osm hodin, stačí klidně i šest a stejně tam ta louže je. Bohužel nemám možnost si z práce "odskočit" na častější venčení. No a navíc si už říkám, že 7 měsíců je dost na to, aby vydržel. Nebo se pletu? Mám ho od štěněte, nikdy jsme doma nepoužívali plínku, ze začátku jsem ho pořád nosila ven, aby se naučil. Když jsem doma, tak si vždycky řekne, že chce ven, problém nastává, když jsem v práci. Vzhledem k tomu, že domů už přijdu k "hotovému", nijak to nekomentuju, prostě jen uklidím. Nikdy jsem ho za louži netrestala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně - učení močení
PříspěvekNapsal: pát 29. led. 2016 17:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Je možné, že je to na něj pořád hodně. Jak moc venčíš ráno? Máš info od sousedů, že pes doma nevyvádí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně - učení močení
PříspěvekNapsal: pát 29. led. 2016 22:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. zář. 2006 07:27
Příspěvky: 1264
Bydliště: Brno
Můj poslední štěňouch se počůrával v půl roce ještě "běžně" a kolem 8 měsíců se konečně dalo říct, že už se nepočůrává. Bytlo to způsobeno nevyzrálostí nervové soustavy a celkově měkčí povahou. Pes se počůrával jen v určitých situacích, například právě při či těsně po mé dlouhodobější nepřítomnosti, rozvrtěl se radostí, natěšením a už to teklo. Mí psi poznají, že vcházím do domu, no než dojdu k bytu chvilkku to trvá a to štěně se snažilo to udržet a v tom půl roce se mu to ve více jak polovině případů dařilo, ale pokud jsem nemohla okamžitě s ním vyrazit ven, tak bylo jisté, že to neudrží. Jakékoli kárání by bylo kontraproduktivní, pes věděl, že se to nemá, jen prostě nebyl schopen udržet déle.

_________________
Lišák je, lišák je, lišák je, lišák je Bališák.
Belgičani v nouzi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně - učení močení
PříspěvekNapsal: pon 01. úno. 2016 20:15 
Offline

Registrován: čtv 23. črc. 2015 16:57
Příspěvky: 4
Bydliště: Opava
On se nepočůrává radostí, to nikdy nedělal, spíš, že přes den nevydrží (mnohdy ani tři - čtyři hodinky). Nicméně díky za radu s ranním venčením, tohle mě vůbec nenapadlo. My sice chodíme každé ráno dvakrát (před krmením - čůrá, po krmení - kaká), ale možná, že potřebuje delší venčení, aby šel ještě jednou...? Určitě to zkusím, třeba v tom bude zakopaný pes :-)
...někdy je doma totiž i jenom dvě hodiny a stejně to neudrží. A seděla by na něho i ta měkčí povaha, nicméně já pořád věřím, že se to odbourá a časem to půjde.
Jak teď nad tím přemýšlím, tak souhlasilo by nejspíš i to, že louže je častěji, když jsem méně doma, ale bohužel v práci si nemůžu vybírat, jakou směnu mi dají :-( někdy mám totiž i dvanáctku, to ale vždycky po šesti hodinách, když mám pauzu, skočím domů a vezmu ho. (dělám to i na osmičkách)
I přesto je to pro něho ale asi stres.
Sousedi si nestěžují, ale zatím bydlím jenom týden, před tím jsme byli na baráku a zda štěkal nebo ne, nemůžu posoudit. Myslím si, že ne, tak snad mám pravdu. Podotýkám, že se počůrával i doma na starém baráku, takže změnou prostředí to není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně - učení močení
PříspěvekNapsal: čtv 04. úno. 2016 10:15 
Offline

Registrován: čtv 23. črc. 2015 16:57
Příspěvky: 4
Bydliště: Opava
Potkala jsem na chodbě souseda a ptala jsem se na štěkání - údajně je to v pohodě, štěká jen, když slyší venku šramot - hlídá. Ale jinak prý je tam ticho.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 222 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!