Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 13:09
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: stř 09. lis. 2011 13:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. bře. 2010 20:18
Příspěvky: 221
Bydliště: Oslo-Norsko
kecka1 píše:
Holky, díky za radu. Alice, jak ale víš, že celých těch 8-10 hodin v průběhu dne prospí? Já když ho mám tady s sebou v práci, tak to teda neprospí ani omylem. Spí max 2 hodiny dopo a 2 hod odpo, jinak je vzhůru a hraje si s námi anebo sám.. něco si kouše, běhá po dvorku, jdeme na vycházku, žere...
Já si právě říkám, co ten pejsek z toho života :( má, když je celý den doma sám a s páníčkem je až třeba od 17 hod večer, kdy se zajde na hodinu, dvě vyvenčit a pak zase spánek?



Sledujem ich cez webkameru na laptope ked som v praci. Aktivita je minimalna. Rano sa vylietaju a potom sa idu tak maksimalne napit a odniest si zuvaciu kost do pelechu. Ani nezeru, aj ked zu granule rovno pod nosom. Jedia az ked dojdem z prace. :heart:

_________________
Shetland sheepdog a Suomenlapinkoira.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: pon 02. led. 2012 23:03 
Offline

Registrován: pon 12. pro. 2011 17:40
Příspěvky: 4
Bydliště: Olomouc
Mám dotaz ohledně venčení 3-měsíčního štěněte:
máme ho doma už přibližně měsíc a venčení probíhá bez problémů, hned během prvních pár dnů pochopil, že se to dělá venku na travičce. Trápí mě ale to, že si sám hlasitě neřekne, že potřebuje vyvenčit. Má ve zvyku tiše přijít před domovní dveře, sednout si tam a počkat, až ho vezmu ven. Pokud si ale nevšimnu, že sedí u dveří, vyvenčí se tam.
Jak mu mám vysvětlit, že má zakňučet nebo štěknout, abych věděla, že ho mám vzít ven? Nemůžu mu být neustále v patách a pokud zrovna pracuju v jiném pokoji, než on spí, nevšimnu si, že si šel sednout k domovním dveřím.
Předem díky za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 00:00 
Offline

Registrován: úte 05. dub. 2011 13:32
Příspěvky: 31
Bydliště: Klášterec nad Ohří
S tímhle bojujeme taky, fenečce je už skoro rok a dosud se nenaučila dát najevo, že chce jít ven, nějak hlasitě. Prostě si tiše sedne ke dveřím. Když si nevšimnu, udělá potřebu doma. Zkoušela jsem povel "dveře" - přední packy na dveře (uslyším drápky). Povel splní "na povel", ne na potřebu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 07:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
zviratko,tiež mám troj mesačné štendo ktoré keď si nevšimnem že potrebuje von,vyvenčí sa doma.Zrovna včera som s ním prišla večer z venčenia domov,nažralo sa,potom asi pol hodinku blblo,do toho hodne pilo a zrazu som si všimla že si dreplo v kuchyni pri svojej miske a začalo čúrať.Hneď som ho vzala von kde sa niekolko krát vyčúralo a vykakalo.Štendá majú ešte nevyvinutú nervovú sústavu a potrebu do určitej doby neudržia,okrem toho je individuálne v ktorom mesiaci sa začnú pýtať von.U nás to bývalo cca okolo 4-5 mesiaca.Moje štendo malo aj "svetlé" chvílky,keď si prišlo povedať že potebuje von,to mala 2.5 mesiaca.Ale proste ešte sa pozabudnú :-) Je to ako s malými deťmi,nie každé začne chodiť na nočník v roku,ako to s oblubou hovoria naše babičky,keď naše deti nosia ešte v dvoch rokoch plíny :D ivysek,neučili ste náhodou fenku ako štendo na čúranie doma na podložku? Tieto psi totižto majú menšie zábrany sa vyvenčiť doma ako psi ktoré boli od šteniatka učené venčiť sa vonku.Fenka si nespojila povel "drápky" s venčením,preto to nerobí.Neostáva vám iné,len si všímať kedy potrebuje von,ako ste to robili keď bola šteňa.Keď ju prichytíte pri čúraní doma,už ju možte priamo v tú chvílu,neskor ne,vyrušiť,napr.hlasno povedať ne!,zobrať ju okamžite na ruky a vyniesť von.Tam ju nechváliť za venčenie vonku,psa to viac stresuje než keď si ho nevšímame.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 08:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
zviratko píše:
Jak mu mám vysvětlit, že má zakňučet nebo štěknout, abych věděla, že ho mám vzít ven?

Tak az na tohle nekdo prijde, ocenim to i u meho dospeleho psa :)

Muj si sejde ke dverim na terasu a tak dlouho na ne kouka, az to pusti. Jediny co, tak nekdy v noci kdyz fakt musi, tak zacne otravovat - cumak na oblicej a podobne, ale hlasity neni.
Jediny co mi zafungovalo u stenoucha - budim se na klapot drapku na podlaze, kdyz jde dolu ke dverim. Pak vystrelit, dobehnout ke dverim a otevrit :)

Neni to ideal, ale na nic jineho jsem neprisla.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 09:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Mně se u obou psů osvědčilo škrábnutí na dveře, Zorina to vymyslela sama a Annie jsem to cíleně učila, protože je to praktické.

Ivysku, možná když trochu pozměníš metodiku, tak to půjde taky. My na to nemáme zvlášť povel, ale učila jsem to přes "tlap" (většina lidí říká "dej pac"), jednou nohou, a já ji přitom navádím tak, aby ta packa neskončila v mé ruce, ale na dveřích. Ale to je jedno, můžeš říkat i "dveře", když už to umí.
Ale škrábe se nejen když se jde čůrat, ale ze začátku prakticky kdykoli, když vidím že chce štěník za jakékoli dveře (odcházíme na procházku, následujeme pánečka, který se schválně někde zavřel a teď na štěně volá, vracíme se z procházky domů atd.). No a když se naučí, že jí otvírám dveře, na které si škrábne, tak jsme učili ještě druhý level, že si škrábne a někdo jí otevře zevnitř. ("Běž, je tam páneček!"... k tomu ovšem musí vědět, co znamená slovo "páneček" :wink:).

Ve finále to pak dopadne tak, že si říká "chci ven", ale taky "chci dovnitř" - zrovna teď se někde žížalí na zahradě a ví, že kdykoli může přijít domů, i když jsou zavřené dveře - stačí škrábnout.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 10:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. črc. 2010 08:55
Příspěvky: 78
Bydliště: Rybník/Světlá n. Sáz.
Našeho prvního psa jsme taky pouštěli ven a domů na škrábnutí, ale po čase jsme zjistili, že máme zničené všechny dveře. Tak jsme ho přeučili na štěknutí.

_________________
Lada + Áďa + Barbucha

http://fielad.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 10:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Asi záleží na povaze psa i škrabání, Annie je "dámička" a tím drápem se spíš jen dotkne než aby nějak výrazněji škrábala :wink:. U "ukecaných" psů lze i to štěkání, ale vím že Andulína by radši nešťastně seděla za dveřma, než aby se hlasově vyjadřovala.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 11:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
U psov je prirodzené aby sa nevenčili v miestach kde spia,žerú atd,takže pokial nie je pániček líný a psa/šteňa venčí čo najčastejšie vonku,pes si vytvorí podmienený reflex že "to" sa robí len vonku a činnosti -jedlo,spánok,proste to čo robí najčastejšie tam kde žije,sa zase robí na tomto mieste.Ja som psi nikdy neučila nejaké fígle aby skákali na dvere alebo tak keď musia von,proste prídu a hypnotizujú ma očami,najčastejšie Ashon,poprípade keď je průjem, pes sa chová inak než obvykle.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 12:28 
Offline

Registrován: pon 12. pro. 2011 17:40
Příspěvky: 4
Bydliště: Olomouc
Indiánka píše:
pokial nie je pániček líný a psa/šteňa venčí čo najčastejšie vonku,pes si vytvorí podmienený reflex že "to" sa robí len vonku


Jasně, to máme už, myslím, docela vychytané. Chodíme ven každé 2-3 hodiny, občas to na něj ale přijde "mimo harmonogram" a to mi pak musí nějak sdělit. Zatím to sděluje sezením u dveří, což funguje, jen bych občas ocenila, kdyby u toho i něco řekl :D
Tak budeme trpělivě venčit a snad se pejsek časem sám rozkecá :D
Díky za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 12:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
zviratko píše:
Tak budeme trpělivě venčit a snad se pejsek časem sám rozkecá :D

Však ho v tom můžete podporovat :wink: - prvně naučit štěkat na povel (mně nejlíp fungovalo štěkat si na psa) a pak to aplikovat stejně jako to pac, co jsem psala níže. Jen si to dobře rozmysli, naučit štěkání u dveří může být dost dvousečná zbraň 8-[.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 12:59 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pro mne si fenky dojdou a když se zeptám, zda chtějí ven, odpoví velmi srozumitelně naběhnutím ke dveřím. Je to tiché a neobtěžující i třeba ve dvě ráno.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 13:50 
Offline

Registrován: ned 07. čer. 2009 18:56
Příspěvky: 347
Bydliště: letovice
Desenský píše:
Pro mne si fenky dojdou a když se zeptám, zda chtějí ven, odpoví velmi srozumitelně naběhnutím ke dveřím. Je to tiché a neobtěžující i třeba ve dvě ráno.


Teď se to učí jedna od druhé, ale jak jsi to učil tu první fenku?

_________________
Hodnotím podle toho, co dokázali, smekám před nimi. Hodnotím podle toho, co nedokázali, plivu na ně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 14:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. kvě. 2011 12:40
Příspěvky: 249
Bydliště: Luhačovice/(Ostrava)
Altar si pro mě taky dojde- většinou v noci. akorát to nikdo nechápe.. já spím jako dřevo hned tak mě něco nevzbudí, ale jakmile pes sedí u postele a hypnotizuje mě, tak okamžitě skáču ven:D a přitom je jak myška, jen sedí a čumí..:D

_________________
http://altar-kutinecka.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 14:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Jo, to znám :-). Škrábnutí na dveře mě nevzbudí, ale čumící pes u postele nebo maximálně tichoučké "ííííí" zaručeně ano. A to jsem schopná spát vedle hudební kapely nebo hasičské sirény :D.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 14:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Mě pes chodí taky hypnotizivat, když chce jít ven, vždycky stojí a čumí na mě, jakmile o něj projevím zájem (třeba se na něj podívám, zvednu se a jdu k němu) letí ke dveřím a tam zas kouká střídavě na mě a na dveře. Ale nikdy jsem ho to neučila, on je takový ten čumil do očí a chodí mi tak něco sdělovat běžně a zvykl si, že většinou poznám co po mě chce, tak to začal aplikovat i na toto. A to je to původně venkovní pes, takže jsme neměli ani tu fázi vynášení štěňátka ven, aby pochopilo, že se to doma nedělá...

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 14:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Cyprian: můj pes to dělá taky a neučil se to od nikoho. Prostě pokud něco chce, tak se mě k tomu snaží dovést. Asi na mě taky uplatňuje shaping. :lol:

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 16:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nás když chtěj psi vzbudit tak prostě začnou chodit a vtírat se nijak zvlášt ale vzbudí mě to spolehlivě vždycky ale mě vzbudí ikdyž pes jen jinak dejchá .-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 17:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Mám to podobně.Většinou mě Jackie začne v noci hypnotizovat,nebo potichu sípe a já jsem hned vzhůru.(Jako kdyby jsme byli propojeni pupeční šňůrou ) a pak běží ke dveřím a to je jasnej signál.Ve dne si ostentativně stoupá ke dveřím,akorát třeba moje rodiče v tomhle podvádí,páč dělá že jako nutně musí a oni s ním hned letí ven.Ještě tak kdyby zvracet uměl taky jen venku....s tím si moc hlavu nedělá a zvrací zásadně jen doma. :Hangman:

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 17:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Moje půlroční štěndo, když potřebuje ven, se začne točit a čichat si k zadní části těla, pak jde a sedne si v chodbě ke skříni, kde mám bundu a vodítko, když nereaguji, začne kňourat. Nikdy jindy tento zvuk nevydává, takže si jsem vždy zcela jistá a už mažeme ven. Na čurání byl ale geniální od malička, loužičky doma bych spočítala na prstech. Ale každý pejsek má něco, my teď bojujeme s taháním na vodítku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 18:05 
Offline

Registrován: čtv 08. zář. 2011 08:40
Příspěvky: 162
Bydliště: Slavičín
Ze začátku, když jsem měla Falcona doma ( teď 9měs., kříženec LR), tak to dával také najevo tím, že se kouknul na mě a šel hned ke dveřím. Loužičky bych také spočítala na prstech. Od srpna jsou s Goyou
(BSP 5měs.) venku, tak mi zase dává najevo, že chce ze dvora na zahradu stejným gestem. On totiž na dvoře nerad a co je fajn, že se to naučil při něm i Goya- I když Goyošovo oblíbené místo je především skalka :D Ale je fajn, že každý mají své místo a já nemusím chodit s metlou po celém dvoře a jsou čistotní, protože mají vyřezané dveře do jedné z hospodářských místností a chodí hezky ven a já se nemusím bát jít po dvoře ve tmě.

_________________
Zuzka, Falcon a Goya

http://zzzuzzza.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 19:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Já se musím přiznat, že mě chvíli trvalo, než jsem se naučila tenhle signál identifikovat. Čekala jsem, že jako předchozí psi bude chodit ke dveřím. Chyba lávky...čuba od miminka, když chce ven, dělá poklonu..

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 19:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Anduli si škrábe na dveře, když chce ven a je jí jedno, jestli sama nebo se mnou - prostě musí.
A když tuší, že se půjde na procházku, nebo toto tušení chce vyprovokovat :D, tak se protahuje a hláááááásitě zívá (a případně to přece jen prostřídá s nějakým tím škrábnutím u dveří).

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 19:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Jo, tak to hlasité zívání "Wooow"...máme taky, ale jen když se přiblble optám po pokloně, jestli jako fakt.... :rolleyes:

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 20:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
zviratko píše:
občas to na něj ale přijde "mimo harmonogram" a to mi pak musí nějak sdělit. Zatím to sděluje sezením u dveří, což funguje, jen bych občas ocenila, kdyby u toho i něco řekl :D
To jsme na tom stejně, naše fenky to sdělují podobně tiše. Jediné, co mě napadlo, je dát na dveře nebo někam do cesty zvoneček, který by člověka upozornil. Třeba se na něj časem naučí cíleně zvonit :D

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kňučení při venčení
PříspěvekNapsal: stř 21. lis. 2012 08:31 
Offline

Registrován: pon 19. lis. 2012 19:20
Příspěvky: 3
Bydliště: Hradec Králové, K Biřičce 1581, 500 08
Dobrý den, máme doma sedmi týdenní štěndo. Když s ním jdu ven jen na chvilku za barák aby se vyvenčil, pořád kňučí. Tady na stránkách jsem si přečetla že na něj nemám mluvit a chlácholit ho, že to ho akorát utvrzuju v tom kňučení. Je to kříženec. Maminka je bígl a majitelům zaběhla k sousedům kde mají křížence labradora s nečím menším. (Když se vrátila, už čekala našeho Badyho a sourozence.) Zatím se neprojevuje nijak dominantně, i když se přiznám že si nejsem zcela jistá jak dominance vypadá. Jestli je to neustále okusování nohou a rukou tak ano :lol: Tak se chci zeptat co s tím? Jestli mám ještě s venčením chvilku počkat, nebo pokračovat aby si tlapky zvykly? Protože mi to přijde, že ho to studí. Ale když se blížíme ke dveřím domů tak kňučí ještě víc a dovnitř se mu nechce. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: stř 21. lis. 2012 11:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
Ahoj:) Zadej si do vyhledáváče dominance, štěně, socializace a zjistíš, kde děláš chyby. Dominance opravdu vypadá jinak :) Navíc je to ještě mimino, takže žádné stresy. O učení venčení se venku je tu spoustu kapitol, včetně toho, proč je méně vhodné učit psa doma na plenku či něco podobného. Narazila jsi na dobré stránky a teď nezbývá než se z nich něčemu přiučit :book3:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: stř 21. lis. 2012 18:49 
Offline

Registrován: pon 19. lis. 2012 19:20
Příspěvky: 3
Bydliště: Hradec Králové, K Biřičce 1581, 500 08
Jsem ráda že jsem na ně narazila, jen jsem se nemohla dohledat toho kňučení. Jinak dneska mi Bady zkoušel obskakovat ruku při hře na zemi a dost mě poškrábal a pokousal. Jsem alergik, ale i přes to je láska ke zvířatům větší, akorát když mě pokouše nebo poškrábe tak to pěkně napuchne ale spoléhám na to že jednou kousat přestane. Ještě mě moc zajímá jak je možné že přítele takto nekouše a mě ano?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: stř 21. lis. 2012 18:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Třeba reaguješ na kousání zábavněji, než přítel :-) Jinak s tím opucháním - dle mé zkušenosti si časem tělo zvykne.. :sunny:

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: stř 21. lis. 2012 23:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Kňučení může znamenat třeba bezradnost, nebo nějaké nepohodlí, ale asi to není tak vážné, když se mu pak nechce domů :-) Neškrtí ho třeba vodítko? Pokud to není nic "objektivního", asi bych to spíš ignorovala. Packy ho nezebou, vždyť ještě není žádná zima! Snažte se mu pobyt venku zpříjemnit, zpestřit, hrajte si a objevujte spolu svět a na okusování se mu snažte vnutit něco jiného, třeba přetahovací uzel.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: nechce vykonávat potřebu na procházce
PříspěvekNapsal: čtv 22. lis. 2012 22:01 
Offline

Registrován: stř 21. lis. 2012 23:26
Příspěvky: 2
Bydliště: Uh. Brod
Naše čtyřměsíční štěně se celkem rychle naučilo venčit se venku, tzn. na zahradě, kam ji pouštíme se proběhnout, nebo si s ní pohrát. Doma to udělá už jen výjimečně na příslušnou podložku. Každý den, kromě venčení na zahradě, s ní chodívám na dlouhé procházky, ale ještě nikdy se tam nevyprázdnila. Očichává místa, kde jsou značky jiných psů, ale ona nic. Dávám jí i čas, že se někde zastavím, třeba si sednu na lavičku a nevšímám si jí, nebo ji naopak říkám "vyčurat", tak jako když ji nechávám venčit na zahradě - nepomohlo. Zkoušela jsem jít i s dalším psem, že by to odkoukala od něj - zase nic. Vrátíme se z vycházky jde na zahradu a tam se s úlevou vyčůrá. Zatím jsem to nezažila s žádným psem, kterého jsme měli. Nerozumím, co dělám špatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: pát 23. lis. 2012 09:51 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Gratuluju, máte úžasně čistotné štěně. Akorát jste ho to naučili opačně - venku se to drží, doma se venčí :wink: takže začít úplně od začátku. V první řadě sebrat doma cokoli, na co se venčí. Pak kdykoli, kdy potřebuje jí nepouštět na zahradu, ale úplně ven. Jako byste zahradu neměli.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: pát 23. lis. 2012 10:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. črc. 2012 10:20
Příspěvky: 40
Bydliště: Louny
Taky jsme na tom byli podobně, první měsíc se štěňátko venčilo výlučně doma na zahradě, venku nic. Zlomilo se to až po měsíci, když jsme byli celý víkend na návštěvě u kamaráda i se štěňátkem a prostě už nezbylo nic jiného než se vyvenčit v neznámém terénu (chudinka to teda vydržela skoro celý den). Od té doby už s tím nemáme problém a vyvenčí se jak na zahradě na naučeném místě, tak i kdekoliv venku na travnatém povrchu.
Takže bych radila vydržet mimo zahradu tak dlouho, dokud štěňátku nezbyde jiná možnost než se vyvenčit....no a v kombinaci s tím, co psala Eva, to musí zabrat :icon_thumright:

_________________
Kačka & Buffy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: sob 24. lis. 2012 12:21 
Offline

Registrován: stř 21. lis. 2012 23:26
Příspěvky: 2
Bydliště: Uh. Brod
katulie píše:
Takže bych radila vydržet mimo zahradu tak dlouho, dokud štěňátku nezbyde jiná možnost než se vyvenčit....no a v kombinaci s tím, co psala Eva, to musí zabrat :icon_thumright:

To se snažím, vydržet venku tak dlouho, než to nutně potřebuju já :lol: Jako žena to ale na vycházce moc nedokážu :-$
Ale děkuji, vážně zkusím chodit ven jen mimo zahradu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: sob 24. lis. 2012 22:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
red-sonja píše:
To se snažím, vydržet venku tak dlouho, než to nutně potřebuju já :lol: Jako žena to ale na vycházce moc nedokážu :-$

To snáď nie je taký problém,ja sa v lese ehm... "venčím" behom vychádzky aj 3x :lol:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 03. úno. 2015 10:17 
Offline

Registrován: sob 13. zář. 2014 13:20
Příspěvky: 6
Bydliště: Brno
Dobrý den,
máme štěně 6měs. První měsíc jsme se nevyspali. Každé 2-3 hodiny kňučel, že musí čurat, tak jsme ho poctivě brali ven. Jen vykonat potřebu a hned zase do pelíšku a spát. Postupně se mu to prodlužovalo a asi ve 4 měsících už krásně prospal celou noc (cca od 23:30 do 7:00). Občas jsem se ráno probudila a slyšela jsem ho, že si tam už potichu kouše hračku nebo něco... nechal nás spát do budíku nebo (třeba o víkendu, když jsme si chtěli přispat) dokud fakt nutně nemusel čurat. Takhle jsme měli režim asi měsíc, jenže pak se to pokazilo. Jednou mu bylo špatně, asi v pět ráno zvracel, tak jsme ho vzali ven. Druhý den se vzbudil a kňučel už o půl sedmé, další den v šest... a od té doby se do těch sedmi, vyspíme jen málokdy. Navíc se budí každý den jinak, jednou je to o půl šesté, jindy o půl sedmé. Vezmu ho ven, hned se vyčurá, za chviličku vykaká, a pak ho hned beru domů, uložím a jdu do postele. On se uvelebí a spí. Já pak vstávám v těch 7:00 a beru ho zase ven na procházku, jak byl zvyklý.
Kvůli tomu buzení jsme nevyspalí a už nevíme, co s tím. Máme se nějak víc snažit ho naučit, aby nás nebudil? Nebo se to časem upraví zase samo? Když jdeme ven, tak si potřebu vykoná opravdu skoro hned, tak ho zase nechceme trápit a peskovat ho za to, že nás budí kvůli čurání a kakání... Nemáte s tím nějaké zkušenosti?
Paní, kterou potkáváme, si ráno ještě klidně udělá snídani a svačinu pro děti, a pak jde teprve s pejskem (1,5 roku) ven. Kéž by k tomu ten náš taky dospěl :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 03. úno. 2015 11:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
a přes den vydrží normálně a nedomáhá se venčení?
osobně bych zkusila posunout třeba o hodinu noční venčení třeba až na pulnoc a do rána do 7 by měl vydržet. případně s ním nejít hned ale dojít si vklidu na záchod a zjistit jeslti opravdu nutně musí jít ven

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 03. úno. 2015 12:15 
Offline

Registrován: sob 13. zář. 2014 13:20
Příspěvky: 6
Bydliště: Brno
Když nejsme doma, tak už ani louže nedělá (od Vánoc =D> ). Vydrží od 8:00 do 15:00, pak ho hned beru ven na procházku. Když jsme doma, tak se snaží upoutat pozornost a občas mě zkouší i vytáhnout na procházku dřív, třeba v jednu. Když už si nejsem jistá, jestli musí čurat nebo ne, tak ho vezmu jen vyčurat (zkouší mě táhnout na procházku, tak ho držím zkrátka) a zase domů a jdeme pak tak mezi půl třetí a třetí.

Ale s tím protahováním ráno bych to mohla zkusit. Že bych vstala, když zakňučí, ale pak to ještě chvíli natahovala a uvidíme. Když mi půjde rovnou kňučet ke dveřím, tak holt musí, no...

Ale zas abych mu nezkazila to naučené, že se pak jde zase spát, když budí moc brzo. My jsme totiž využívali zimního období a snažili jsme se ho naučit, že když je tma, tak se spí, s tím, že se naučí režim, a pak už nebude vadit ani změna času. Ale holt se nám to pokazilo :( a teď už v tomto ohledu půjde proti nám i příroda :D Teď to ještě tak do těch sedmi vychází, že je tma, ale za pár týdnů budeme mít smůlu :|


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: pát 06. úno. 2015 09:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
S tímhle se musí opatrně, aby se to s tím protažením nepřehnalo. Ale dělám to taky tak. Vzbuděj mě ráno, já je pošlu aby si lehli. Jemně, ale bez diskuzí. Když to není akutní, lehnou si a je klid. Když je to akutní, nejdou si lehnout ihned, nebo knučej i na pelechu nebo se po chvilce zvednou a jdou mi zase skákat po hlavě. A to už vstávám.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: pon 23. dub. 2018 22:58 
Offline

Registrován: pon 08. kvě. 2017 21:17
Příspěvky: 6
Bydliště: u Berounky
Zdravím všechny zdejší diskutující. Máme druhým dnem 3,5 měsíční štěně z útulku. Zdá se že byla (je to fenka) poměrně dobře socializovaná. Nebojí se psů ani lidí, kocoura si nevšímá. Prostě na to že je z útulku máme pocit že je na tom psychicky velmi dobře. Nebyla ale vůbec cvičená (ani základní povely), co mám informace tak před útulkem běhala volně na dvoře s ostatními psi. Je ale učenlivá a rychle ví co se po ní chce (začal jsem učit přivolání a sedni). Na procházkách jí učím k noze, to jí taky jde (piškoty pomáhají :D ) a to je právě to na co se chci zeptat. Chci jí brát i na delší procházky a asi není reálné ani žádoucí aby mi hodinu šla u nohy a nic neočuchávala, neprozkoumávala atd... Mám krátké vodítko a stopovačku. Uvedu příklad: mám ji na krátkém vodítku, řeknu jméno a k noze, ona se na mě podívá a cupitá hezky u nožky, za což dostane volno. Když má volno tak dávám pozor aby netahala, ale vzhledem ke krátkému vodítku to znamená že bud' musím zastavovat já = ona určuje tempo a průběh procházky, nebo prostě jdu a když se někde zastaví tak pokračuju dál = nenechám jí nic očichat. Potom je samozřejmě taky nesmysl štěně učit (i když s přestávkami) "k noze" hodinu v kuse... Stopovačka (jak jsem zjistil) na "normální" procházky vhodná neni. :D Mám si tedy pořídit flexi? :hmm:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 24. dub. 2018 18:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
quaero píše:
Uvedu příklad: mám ji na krátkém vodítku, řeknu jméno a k noze, ona se na mě podívá a cupitá hezky u nožky, za což dostane volno. Když má volno tak dávám pozor aby netahala, ale vzhledem ke krátkému vodítku to znamená že bud' musím zastavovat já = ona určuje tempo a průběh procházky, nebo prostě jdu a když se někde zastaví tak pokračuju dál = nenechám jí nic očichat. Potom je samozřejmě taky nesmysl štěně učit (i když s přestávkami) "k noze" hodinu v kuse... Stopovačka (jak jsem zjistil) na "normální" procházky vhodná neni. :D Mám si tedy pořídit flexi? :hmm:

Jste na dobré cestě, když máte takové fajnové štěně a ještě ho učíté praktické a užitečné dovednosti.
Flexi určitě nedoporučuji, jednak na ní musí pejsek trochu tahat (naviják udržuje odpor), navíc máte celou jednu ruku plnou té krabice, navíc se na tom dost blbě cokoliv učí, atd atd. Krátké vodítko zase neumožní pořádně se proběhnout. Naopak stopovačka je na normální procházky zcela vhodná. Dle velikosti a váhy štěněte zvolte šňůru o správné tloušťce, například prádelní šňůru nebo tak něco. A zase aby se o ni štěně nepořezalo.
Je tedy fajn, když pejsek umí jít nějakou chvíli u nohy a nečmuchat. Zároveň ale potřebujete, aby se pořádně proběhlo a mělo určitou volnost - ve které ho pak můžete učit přivolání v různých situacích.

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 24. dub. 2018 19:53 
Offline

Registrován: pon 08. kvě. 2017 21:17
Příspěvky: 6
Bydliště: u Berounky
Díky za podporu. :-) Já jsem si od včerejška, po tom co jsem napsal ten příspěvek, ještě pár hodin googlil a Flexi nebude to pravé ořechové, takže jsem rád že mi to někdo zdejší potvrdil. Že naviják udržuje odpor jsem si vůbec neuvědomil, to je celkem zásadní. Zajímavý že s tím chodí skoro všichni. Mám teď stopovačku 10m, navíc docela tlustou. Štěndo má 8,1kg. Zatím se rozkoukává v novém prostředí, takže ani nemá tendenci se někam daleko vzdalovat, když jsme na procházce. Stopovačka mi přišla nepraktická protože se mu furt motá kolem nohou a těch 10 m je pro začátek asi zbytečně moc. Pořídím si tedy nějakou přiměřeně tenkou a 5m a budem zkoušet dál. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: pát 04. kvě. 2018 08:43 
Offline

Registrován: pon 08. kvě. 2017 21:17
Příspěvky: 6
Bydliště: u Berounky
Děláme pokroky, takže spokojenost. Přivolání a chůze u nohy už nám celkem jde. V podstatě při chůzi venku používám dva povely: 1) k noze a 2) volno

Jak ale nacvičit chůzi kdy nemusí jít u nohy, ale nechci ani aby měla "volno"?

Prostě normální chůze na vodítku kdy netáhne? Někde jsem četl (teď to nemůžu najít) že povel "jdeme" by měl znamenat že se jde na nezastavuje na čmuchání a venčení. Je to tak správně? Jak to nacvičit? PS. Na vodítku netahá, spíš má tendenci se zastavovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: pát 04. kvě. 2018 21:26 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
já mám univerzální povel "tady" a to znamená, že psice jdou vedle mě, kdo se nevejde, tak za mnou, ale nepředbíhají. na přecházení, nebo jen rychlé posbírání psů ideální. Funguje mi tak i 4 měsíční štěně, na vodítko už jde akorát u silnic a tam, kde hrozí nějaká zatím nepředvídaná věc.
ps - jsem z prahy a rádi venčíme se štěňátky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: ned 06. kvě. 2018 15:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Já to mám tak, že pes si dělá co chce, a když zavelím "jdeme", má nechat čmuchání a jít. Ono je celkem jedno, jaký slovo člověk použije a co přesně tím bude myslet, ale musí to hlavně psovi dostatečně vysvětlit a pes musí pochopit nejen význam, ale i to, že je třeba takový pokyn splnit. Pak to funguje.

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!