Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 16:21
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bígl v bytě - jak se spolu naučit žít?
PříspěvekNapsal: úte 09. čer. 2009 14:16 
Mám prosbu - už pátý měsíc více či méně úspěšně "válčím" se štěnětem bígla v bytě (nemáme zahradu, jde o klasický bytový dům na vsi). Fenku jsem si vzala, když ji chtěli nechat uspat, protože štěňat bylo moc a nikdo je nechtěl. Jenže jsem nikdy bígla neměla a vpravdě moc jsem o nich nevěděla - takže i přes veškerou snahu jí asi moc nerozumím. Teď je jí osm měsíců - něco jsem ji naučila, ale stále máme problémy se samostatností v bytě (ničí co jí přijde pod čumák, hlavně kabely a koberce - ale jen v mé nepřitomnosti) takže jsem pořídila velkou klec, kde je, když jsem těch pár hodin pryč - mám ověřené, že spí...
Dalším trochu závažnějším problémem je neposlušnost - nevzdaluje se, neutíká, ale na přivolání mi kašle, přijde jen na pamlsek. Přesto je to fajn společník, nechtěla bych jí dávat pryč, doma je super, jen ta neposlušnost venku...
Prosím o nelehkou odpověď na asi nelehkou otázku - jak se sžít s plemenem, které není zrovna do bytu a má svou pravdu? Věnuji jí veškerý volný čas, hodně běháme venku, v lese, jiné základní povely jí nedělají problém - jen má svou hlavu a používá ji... Děkuji za jakékoli vaše zkušenosti.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bígl v bytě - jak se spolu naučit žít?
PříspěvekNapsal: úte 09. čer. 2009 14:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Mimochodem, kam bys chtěla dát štěně hladkosrstého psa, do boudy ven?


Bígl je pejsek, který je smečkový, má rád společnost a hodně pohybu. Nechala bych pejska pořádně vylítat a pohrát si s pejskama. Pak by mohl dát doma víc pokoj. Opatřila bych mu tvrdou, velkou morkovou kost, to bývá oblíbená hračka. Až vylíže morek, dá se to znovu naplnit psí paštikou nebo něčím, co z toho bude dolovat. Bígl je popelnice, většinou ho jídlo hodně zajímá.

Poslušnost pejska musíš nejdřív naučit, pak jí teprve můžeš vyžadovat. Všechno, jak naučit pejska přivolání, najdeš na hlavní stránce webu. Do té doby, než se to naučí, bych ho jistila stopovačkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bígl v bytě - jak se spolu naučit žít?
PříspěvekNapsal: úte 09. čer. 2009 14:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Essi, zase si ma predbehla! :D Lucka, ako majitel bigla ti garantujem, ze to, co ti odpisala Essi, je sväta pravda.

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bígl v bytě - jak se spolu naučit žít?
PříspěvekNapsal: úte 09. čer. 2009 14:44 
Děkuji za odpovědi - mně hlavně nedělá dobře, že jsem se musela uchýlit k té kleci - má někdo z Vás bígla v bytě? Mě je to líto, ale nejde už ani o to, že něco zničí, ale může ublížit sobě - kabely od elektriky už měla několikrát - ještěže máme levný a drahý proud a ona se strefila do domy, kdy topení netopilo....


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bígl v bytě - jak se spolu naučit žít?
PříspěvekNapsal: úte 09. čer. 2009 14:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Moje kamarádka, Květa Čáslavská, která už bohužel není mezi námi, bývalá předsedkyně vašeho klubu, měla v panelákovém bytě bíglů pět, čtyři feny a jednoho psa. Měla u nich přivolání, byli ovladatelní a doma nic nekousali. Takže vydrž a pracuj na tom. Lenka Krejčířová má určitě bígličku v bytě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bígl v bytě - jak se spolu naučit žít?
PříspěvekNapsal: úte 09. čer. 2009 15:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Ja mam bigla v byte a problemy som v tomto ohlade nemala. Zas na druhej strane, moj pes je bezne 5, niekedy dokonca 6 hodin vonku, vela cvicime, behame, hrame sa, chodi na agility, na dogtreky atd atd... Takze ked prideme domov, dotacka sa s klipkajucimi ocami k miske, spapa jedlo a ide spat.
Ak tvoj bigl nieco doma nici, treba sa snazit vsetko schovat. My sme mali kable schovane najneuveritelnejsimi sposobmi. Tam kde boli kable od pocitaca, ale dali napr. plastovu debnicku na prepravu zeleniny. Navstiv sekciu o Nesamostatnosti, docitas sa urcite viac.
Snaz sa hlavne pracovat na tom, aby mal dostatok pohybu a dat mu nieco ako zuvaciu kost alebo podobne veci, to, co ti pisala Essi o plneni kosti, to je vyborna vec, urcite to skus. Co sa tyka klietky: no, co na to povedat. Kamoskin holandan je tiez v megaklietke pocas jej nepritomnosti. Osobne by som kliektu akceptovala v pripade, ze pes ma inak dostatok pohybu a kontaku so svojou svorkou v case, ked ste doma, takze je vlastne len istenim, keby nieco pocas nepritomnosti majitela. Mal by ale v kliekte viac-menej spat alebo si nieco kusat, lebo inak mozes mat zas problem s vytim a stekanim.

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bígl v bytě - jak se spolu naučit žít?
PříspěvekNapsal: úte 09. čer. 2009 15:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
momentálně máme v 1+1 bígla a choďáka, nedovedu si bígla představit jinde než v bytě (teda dovedu, ale :evil: ). Přečti si témata, která se tě týkají - přivolání, nesamostatnost, jak a co cvičit.

Stručně: Neloučit, nevítat, zabavit vhodnou hračkou (jednou, max. dvěma), utahat. Zejména psychicky, fyzicky to jde blbě. Takže výcvik - sice na pamlsky, ale důsledně. Pamlsky nelákat, ale odměňovat (tzn. "až to splníš, tak možná něco dostaneš", ne "pojď, koukej co ti dám když poslechneš"). Používat stopovačku a s její pomocí vše důležité naučit spolehlivě a na první povel.

Bígl má svou hlavu a používá ji. To je přesně to, co se mi na tomto plemeni tak líbí a přesně to, co spousta lidí nedokáže rozdýchat. Doufám že se zařadíš k lidem jako já a bígla si zamiluješ, ne přes jeho povahu, ale právě pro ni :yawinkle:

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bígl v bytě - jak se spolu naučit žít?
PříspěvekNapsal: úte 09. čer. 2009 15:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
ano, taky mám bígla v bytě, vlastně může být s námi kdekoli-spát v autě, ve stanu-bez problémů. Moment. se nemůžu rozepisovat, jsem na odchodu, napíši pozdějc. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bígl v bytě - jak se spolu naučit žít?
PříspěvekNapsal: úte 09. čer. 2009 20:57 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Je jí osm měsíců, v tomhle věku až na výjimky ničí téměř všichni psi, není to o plemeni. Jak už ti někdo radil, kup dobrou morkovou kost, fajn jsou i silné klacky, kořeny. Je z toho sice bordel,ale pes pak nedemoluje ostatní věci nebo jen omezeně. Prostě platí,že pro štěně a mladého psa, musíš místnost, kde ho necháváš samotného, zabezpečit, pokud to udělat nemůžeš, nevidím na kleci nic špatného, pokud je dost prostorná a pejsek je v ní zvyklý.
Sama si taky nedovedu představit bígla v kotci. Poslušnost venku a přivolání je klasickým problémem, o kterém je toho tady samozřejmě napsáno dost a dost. U bígla to někdy bývá obtížnější,ale jde to. Pes ti taky vstoupil do puberty, takže jestli ani před ní nefungoval na přivolání, budeš teď muset tuplem začít od začátku. Ale opět, tak je to u každého psa, nejen u bígla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bígl v bytě - jak se spolu naučit žít?
PříspěvekNapsal: stř 10. čer. 2009 08:36 
Tak Vám moc díky, že máte zkušenost, že to i s bíglem doma jde - ve většině knih je doporučen chov venku...
Budeme skutečně muset začít znova od píky, protože venku je poslušnost tristní, je na stopce, takže příchod je víc donucením než z poslušnosti...ona ví, že je na stopce, prostě to pozná.
Na klec zvyklá je, dostane-li kost doma, jde si s ní do klece, má ji jako pelech. Mě to mrzí, že nemám po těch zkušenostech ze zdemolovaného bytu tu důvěru zkusit ji znovu nechat doma samotnou "navolno". No snad se k tomu po pubertě třeba dostaneme - třeba hodinu nebo dvě vydrží nic nezničit, to si hraje se svým, ale když je to déle, tak si najde něco, k čemu se v mé přítomnosti ani nepřiblíží, protože ví, že by se mi to nelíbilo.
Jinak je to super pes, tak se budeme snažit dál - mimochodem taky v 1+1, jak někdo psal...8-))


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bígl v bytě - jak se spolu naučit žít?
PříspěvekNapsal: stř 10. čer. 2009 10:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
v které knížce je doporučen chov bígla venku? To jsem nikde nečetla, možná to bylo myšleno na chov více bíglů, kdy je toto možné. Jinak jak se psalo výše, bígl je smečkový pes a je mu opravdu nejlépe v kruhu rodiny (smečky). Tak se běžně stává, že po dlouhé procházce bude bígl vděčný, když bude moci s vámi ještě trávit i večer v peřině u TV. A nejlépe i v noci :wink: Jsou to doma mazlíčci a venku se stávají najednou hodně nezávislí, s čímž je nutno ve výchově počítat. Pročtěte si tu jak na pejska a i na stránkách chovatelských stanic ohledně jejich povahy a temperamentu. Ať se vám daří ve vašem soužití s bíglíkem. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bígl v bytě - jak se spolu naučit žít?
PříspěvekNapsal: úte 27. říj. 2009 14:49 
Offline

Registrován: pon 26. říj. 2009 12:05
Příspěvky: 25
Bydliště: Starosedlský Hrádek
Dobrý den všem.Dostala se k nám fenka Beagla 1 rok stará.Máme ji jeden den a musím přiznat,že je velmi učenlivá a hodná.Vím,že je to lovecké plemeno a tak bych potřeboval poradit jak ji naučit bez vodítka na procházkách.Mám strach aby nám neutekla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bígl v bytě - jak se spolu naučit žít?
PříspěvekNapsal: úte 27. říj. 2009 14:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Pročti si téma přivolání a pracuj s ní podle toho, určitě to zvládnete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bígl v bytě - jak se spolu naučit žít?
PříspěvekNapsal: úte 27. říj. 2009 14:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
doporučuji tohle a to co je popsáno výše v tomto tématu - zaměstnat, utahat, nazávislákovat na sebe. A neodepínat ze stopovačky předčasně.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bígl v bytě - jak se spolu naučit žít?
PříspěvekNapsal: čtv 29. říj. 2009 15:10 
Offline

Registrován: pon 26. říj. 2009 12:05
Příspěvky: 25
Bydliště: Starosedlský Hrádek
Tak jsem s Belou začal včera a dnes cvičut to tahání na vodítku a musím se pochlubit jak je naše Belinka učenlivá.Dnes už šla po hodince venku tak,že jsem ji měl už na jednom prstě. :finga: :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bígl v bytě - jak se spolu naučit žít?
PříspěvekNapsal: čtv 29. říj. 2009 15:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
VIPOsel píše:
Dnes už šla po hodince venku tak,že jsem ji měl už na jednom prstě. :finga: :mrgreen:

To bola unavena, pockaj zase zajtra :twisted: Drzim palce s vychovou a vycvikom, samozrejme, len som si rypla :D

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bígl v bytě - jak se spolu naučit žít?
PříspěvekNapsal: čtv 29. říj. 2009 16:10 
Offline

Registrován: pon 26. říj. 2009 12:05
Příspěvky: 25
Bydliště: Starosedlský Hrádek
No...taky si myslím,že to bylo spíše štěstí začátečníka,ale přesto....ještě bych potřeboval poradit s tím čůráním doma,je jí rok a nevím jak takhle staré štěně naučit aby to nedělala doma,ale vydržela až ven a to aspoň 7 hodin v kuse přes noc nebo než se vrátím z práce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bígl v bytě - jak se spolu naučit žít?
PříspěvekNapsal: čtv 29. říj. 2009 17:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Pročti si téma nečistotnost - v kostce: jemný souhlas když se vyprázdní venku, neřešit pokud se vyprázdní doma když u toho nikdo není, pokud ji přistihneš "při činu" vynést ven. Pokud nemá problém s nesamostatností, měla by to rychle pochopit.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bígl v bytě - jak se spolu naučit žít?
PříspěvekNapsal: čtv 29. říj. 2009 19:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Zdoraznila by som
Petra píše:
jemný souhlas když se vyprázdní venku

Vacsie halo moze psa naopak zmiast, zneistiet alebo proste otravovat :-)

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bígl v bytě - jak se spolu naučit žít?
PříspěvekNapsal: pát 30. říj. 2009 09:22 
Offline

Registrován: pon 26. říj. 2009 12:05
Příspěvky: 25
Bydliště: Starosedlský Hrádek
Tak jsem ji šel vyvenčit kolem půl dvanácté večer a pak byl do rána klid.A nestala se žádná nehoda.Což mě tedy moc potěšilo.Chtěl jsem se zeptat jakej kartáč používat na bígla(nějakej odkaz by byl fajn) a pak jsem přišel na to,že bígl když drží něco v tlamě a hrajem si na tahanou,tak překousává.Je to možný?Občas jí to ujede a lehce kousne do prstu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bígl v bytě - jak se spolu naučit žít?
PříspěvekNapsal: pát 30. říj. 2009 09:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Bígl je nevyčesatelný. Trochu pomůže gumová česací rukavice nebo trimovací hřbílko, ale moc ne.
Překusování možné je. Dá se to přeučit/odnaučit, ale zrovna u hry bych to neřešila. Pokud kousne, můžeš udělat "au" a přestat si hrát, pochopí že kousnutím končí sranda a začne si dávat trochu pozor, ale moc bych to nehrotila - pokud ti ten prst neukousne. Taky můžeš zkusit vystihnout ten okamžik kdy pouští aby překousla a s hračkou uhnout, ale myslím že to nestihneš :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bígl v bytě - jak se spolu naučit žít?
PříspěvekNapsal: pát 30. říj. 2009 09:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Takhle mě pes taky omylem hryzunul, trochu, sice do krve a měla jsem modřinu, ale nemyslel to tak, přetahovali jsme se o klacek a on taky překous... A nestihla jsem uhnout :) přestala jsem si s nim hrát, šla jsem si to omejt a příště jsem si dávala větší pozor já :))

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bígl v bytě - jak se spolu naučit žít?
PříspěvekNapsal: pát 14. úno. 2014 06:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 17. pro. 2013 06:34
Příspěvky: 46
Bydliště: Lipník nad Bečvou - Loučka
Ahoj, jsem Denisa a taky válčím se 7mi měsíčním beglíkem. Brali jsme si jej v jeho 5ti měsících a mám pocit že po týdnu roztomilého štěňátka jsme rovnýma nohama v pubertě :Hangman: .Utahat do bezvědomí se mi ho zatím povedlo jen asi 3x, jinak vyhrává štěně, je to miláček aktuálně rveme koberce od podlahy a ohryzávat nábytek je taky žůžo legrajda, většinou vše provádí za naší přítomnosti - v otevřené tlamičce koberec nebo roh nábytku a oči upřené na mě co já jako na to, stačí vyslovit jeho jméno patřičným tonem, maximálně nakročit k němu, dobře ví že nesmí, odvolám na místo - ochotně plní, jasně když ví že bude dobrůtka, nebo nabídnu hračku. Jenže za minutu je to to samé a tak celý den dokola až to nevydržím a jdu si s ním hrát a je spokojený. Pokud nejsme doma sladce spinká. Nikdy jsem nechápala jak můžou mít lidi psa v poslteli, dnes když ho necítím válet se mi po nohách tak mám pocit že je něco špatně :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bígl v bytě - jak se spolu naučit žít?
PříspěvekNapsal: pát 14. úno. 2014 09:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Přemýšlej o tom, za to ho odměňuješ, protože on už ví, jak s tebou manipulovat. Když má něco v hubě a kouká, co ty na to, neoslovila bych ho, ani k němu nenakročila, ale naopak bych se otočila zády a tvářila se, že vůbec nic nevidím a žádné štěně nemám a něco bych po něm hlučného hodila. Beze slova, bez pozornosti. Naopak bych si ho více všímala, když nedělá neplechu. Na mazlení bych si ho volala k sobě a na jeho výzvy ke hře bych odpovídala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bígl v bytě - jak se spolu naučit žít?
PříspěvekNapsal: pát 14. úno. 2014 11:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 17. pro. 2013 06:34
Příspěvky: 46
Bydliště: Lipník nad Bečvou - Loučka
To mě taky napadlo že jen provokuje, ale nemám na to nervy nechat ho za mými zády srolovat koberec z půlky místnosti, tedy už jsem ho párkrát ignorovala, ale uvézt prostor do uživatelného stavu pak stálo větší úsilí než jej zarazit ihned :finga: , tak jsem volný roh koberce zatížila aby s ním nemohl manipulovat ale je mrška mazaná a časem si poradil i s tím :D a vymýšlí další lumpárny, chtělo by to více utahat ... Spíš by mě zajímalo jak odbourat to že si spojil splněný úkol = dobrůtka, takže v praxi se chová " dej mi povel , ať ho můžu splnit a dělej a nebo mi rovnou dej něco dobrýho - prostě já chci! " a to nemluvím o tom že přítel má pocit že je v pořádku dávat mu dobrůtky jen tak pro nic za nic, což ode mě nikdy nedostane, já požaduji něco a něco. Ale i tak mám pocit že se mnou řádně cloumá #-o


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bígl v bytě - jak se spolu naučit žít?
PříspěvekNapsal: pát 14. úno. 2014 12:07 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
Deni - Essi ale rozhodně neradila, aby pes roloval koberec a tropil binec s tichým souhlasem 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bígl v bytě - jak se spolu naučit žít?
PříspěvekNapsal: pát 14. úno. 2014 13:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Podle popisu to vypadá tak, že - vezmu do huby koberec, dostanu povel a odměnu nebo hru = vyplatí se mi brát do huby koberec. Mělo by to vypadat - beru do huby koberec, nikdo se mě nevšímá, naopak přiletí něco, co je mi nepříjemné. Přinesu hračku, vezmu si hračku, jdu se mazlit k paničce = dostanu odměnu, pomazlení, pochvalu, cvik a odměnu = chovat se slušně se vyplatí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bígl v bytě - jak se spolu naučit žít?
PříspěvekNapsal: pon 17. úno. 2014 09:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 17. pro. 2013 06:34
Příspěvky: 46
Bydliště: Lipník nad Bečvou - Loučka
Tak jsme to o víkendu vyzkoušeli - veme do huby koberec - vzduchem letí pytlík psích sušenek a dopadne sice vedle , ale na dřevěný práh, pytlík praskne a sušenky se rozletí jak rohlíky po ledě - užasnej kravál :finga: psík absolutně netuší co se stalo, odskočí 2 metry daleko a jen čumí, v klidu jsem posbírala sušenky, jeho oblíbené ani se nepokusil si nějakou sebrat jak byl vykulený, asi tři se pádem rozdrtily na drobky, ty sem mu nechala na posbírání. Po půl minutě se odvážil jít si posbírat drobky a celý zbytek odpoledne se ke koberci ani nepřiblížil ..... jen když jsem večer šla do vany tak si mezi tím ten koberec stejně sroloval :rolleyes: ale i tak to byl úspěch :prayer: Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!