Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 18:43
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Štěně blokuje na vodítku
PříspěvekNapsal: čtv 12. srp. 2010 13:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. črc. 2010 10:01
Příspěvky: 18
Bydliště: Sloup v Moravském krasu
**EFCA** píše:
Samozřejmě, proč ne? Ohledně stopovačky je tu toho napsáno mraky, stačí pohledat :yawinkle:


já jen že kamarádce se takto málem oběsila setřice... stopovačku jsme koupili, ale máme obavy... tak já jdu hledat podrobnosti :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně blokuje na vodítku
PříspěvekNapsal: čtv 12. srp. 2010 13:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. črc. 2010 10:01
Příspěvky: 18
Bydliště: Sloup v Moravském krasu
Essi píše:
Problém vidím v tom, že jí ani ty ani přítel - ten se k ní podle tvého popisu chová vůbec podivně - neučíte, jak to má vypadat. On jí jen za sebou vláčí a nechává jí škrtit a to je o ničem. Boxík je prostě hyperaktivní magor, s tím se nedá nic dělat. Ale s tím učením chůze na vodítku bych neváhala.


... a jak na to?... udělám cokoliv...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně blokuje na vodítku
PříspěvekNapsal: čtv 12. srp. 2010 13:20 
Offline

Registrován: pát 04. čer. 2010 12:11
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha
V lese ji pouštíme jen se stopovačkou (musí být ale lehká karabina a šňůra - úměrně k věku). Zamotá se tak 1x za hodinu, většinou o větev. Zaštěká a já ji odmotám. Je to potřebné hlavně kvůli cyklistům, těm se musí naučit vyhýbat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně blokuje na vodítku
PříspěvekNapsal: čtv 12. srp. 2010 13:57 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
mayana píše:
... přivolání trénujeme, docela nám to jde, maže, jen se za ní práší, ale 100% to zatím není, což je vzhledem k jejímu věku pochopitelné... navolno ji necháváme v místech, kde to známe, ...


mayana píše:
to Moaba

.. tak já budu muset přesvědčit přítele, že ji pustíme... vždycky mi na to řekl, že budeme bez psa... budu doufat, že ne a že přiběhne na zavolání... :lol:


Pokud ji necháváte navolno alespoň v místech, kde to znáte, tak musíte vědět jak reaguje a na co; podle druhého příspěvku mi však přijde, že psa nepouštíte venku vůbec. Pokud štěníkovi nevěříte, opravdu bude nejlepší jištění stopovačkou. Taháním na vodítku pejska nic nenaučíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně blokuje na vodítku
PříspěvekNapsal: čtv 12. srp. 2010 17:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
hlavně není možné po žádném psovi, natož po štěněti, vyžadovat aby celou procházku šlo na vodítku u nohy. Co by pak z té procházky mělo? Vodítko mívá dva metry, tak když už musí být v nebezpečnějších místech na vodítku, dopřejte jí ty dva metry tam kde je to možné. Nechte ji pročíst "pesemesky" - netoleruji pětimunutové vyčenichávání a vylizování jednoho místa, ale "přečíst a odpovědět" nechávám i dospělého psa, i když spěchám. Na druhou stranu ale vyžadujte netahání, chůzi na prověšeném vodítku - ne u nohy! Chůze u nohy je cvik, učí se po metrech a rozhodně ne tak že psa nechám škrtit.

Doporučuji vyjasnit si s přítelem situaci a sjednotit přístup!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně blokuje na vodítku
PříspěvekNapsal: čtv 12. srp. 2010 17:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. črc. 2010 10:01
Příspěvky: 18
Bydliště: Sloup v Moravském krasu
JanaV píše:
mayana píše:
... přivolání trénujeme, docela nám to jde, maže, jen se za ní práší, ale 100% to zatím není, což je vzhledem k jejímu věku pochopitelné... navolno ji necháváme v místech, kde to známe, ...


mayana píše:
to Moaba

.. tak já budu muset přesvědčit přítele, že ji pustíme... vždycky mi na to řekl, že budeme bez psa... budu doufat, že ne a že přiběhne na zavolání... :lol:


Pokud ji necháváte navolno alespoň v místech, kde to znáte, tak musíte vědět jak reaguje a na co; podle druhého příspěvku mi však přijde, že psa nepouštíte venku vůbec. Pokud štěníkovi nevěříte, opravdu bude nejlepší jištění stopovačkou. Taháním na vodítku pejska nic nenaučíte.


... ale jo, pouštíme ji... hlavně když jdu s ní sama... jen ne asi tolik, kolik bychom mohli a hlavně měli... už jsem dnes příteli řekla, že trvám na tom, že ji necháme běhat... problém je v tom, že pro mě je to první pes, ale on už psa měl (i když ne od štěněte), takže já jsem čistě teoreticky ten nezkušený nevzdělaný... a tápu... díky za rady a názory


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně blokuje na vodítku
PříspěvekNapsal: čtv 12. srp. 2010 17:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. črc. 2010 10:01
Příspěvky: 18
Bydliště: Sloup v Moravském krasu
Petra píše:
hlavně není možné po žádném psovi, natož po štěněti, vyžadovat aby celou procházku šlo na vodítku u nohy. Co by pak z té procházky mělo? Vodítko mívá dva metry, tak když už musí být v nebezpečnějších místech na vodítku, dopřejte jí ty dva metry tam kde je to možné. Nechte ji pročíst "pesemesky" - netoleruji pětimunutové vyčenichávání a vylizování jednoho místa, ale "přečíst a odpovědět" nechávám i dospělého psa, i když spěchám. Na druhou stranu ale vyžadujte netahání, chůzi na prověšeném vodítku - ne u nohy! Chůze u nohy je cvik, učí se po metrech a rozhodně ne tak že psa nechám škrtit.

Doporučuji vyjasnit si s přítelem situaci a sjednotit přístup!


... moc děkuju za odpověď, protože tak si to představuju i já... a když jdeme spolu samy, taky to tak vypadá... my máme dokonce dvě vodítka sepnutá k sobě, aby měla větší pole působnosti, ale co je to platný, když ji přítel pak stejně drží nakrátko... budeme to muset bleskurychle vyřešit... ať na to nedoplácí pejska


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně blokuje na vodítku
PříspěvekNapsal: pát 13. srp. 2010 09:27 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přijeďte na fríčko.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně blokuje na vodítku
PříspěvekNapsal: pát 20. srp. 2010 11:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. srp. 2010 17:46
Příspěvky: 22
Bydliště: Prachatice
Dobrý den všem, prosím o radu, mám od neděle dnes devítitýdenní fenečku beaucerona, postupně si zvyká na život ve městě, po prvních dnech úžasu, jako správné štěně mne všude následuje, ale problém nastává kolem domu kde to zná a hlavně při návratu, kdy ji jedním směrem musím mít na vodítku, na něm chodí úplně v klidu, rozhodně nechce domu, blokuje až těsně před domem, snažím se ji rozptýlit, zaujmout, vše v láskyplnné atmosféře s trpělivostí, nenuceností a klidem, někdy s většími a někdy s menšími úspěchy, chci se právě zeptat na to, jak daleko může alfa zajít? Rozhodně já chci jít domů a ne ona zůstat! Poraďte jak takového drobka zaujmout, přesvědčit? četla jsem tady hodně příspěvků, ale nic podobného, přivolání v tomto bodě nefunguje. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně blokuje na vodítku
PříspěvekNapsal: pát 20. srp. 2010 12:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. srp. 2010 17:46
Příspěvky: 22
Bydliště: Prachatice
No, možná byste mi pane Desenský mohl poradit, jak by štěně přesvědčila "chůva"? Pokrok je, že jsem ihned zjistila, že ji nemohu ani náznakem táhnout, spíš lehce nadzvednout, tedy pokud se nerozčílí :mrgreen: a k tomu přivolání, všude jinde funguje, ale tam kde to zná si sedne a se zájmem pozoruje svět. Nechci udělat chybu. Psy jsem vychovala tři, ale všechny na venkově, bez spousty vzruchů. Ještě jednou díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně blokuje na vodítku
PříspěvekNapsal: pát 20. srp. 2010 13:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
zruš jí stereotip tak aby ona nevěděla že už se jde domů- jiné trasi venčení projít kolem vašeho baráku a pokračovat dál a vrátit se odjinud než je zvyklá atd

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně blokuje na vodítku
PříspěvekNapsal: pát 20. srp. 2010 14:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. srp. 2010 17:46
Příspěvky: 22
Bydliště: Prachatice
Díky za radu, snažím seč můžu, možná přílet vrtulníkem by ji překvapil :-k nejvíc funguje ji hodně utahat, tady jde o to jak "moc" na volno pochopitelně neblokuje, to jen sedí a čumí :shock: . Začíná zabírat taky to, že ji "trenuji" v samostatnosti a dle rad zde stále někam chodím a tak nějak pomalu si mě víc hlídá! Pravda je, že stereotyp je jí protivný :wink: dám vědět jestli jsme někam pokročily.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně blokuje na vodítku
PříspěvekNapsal: pát 20. srp. 2010 14:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. srp. 2010 17:46
Příspěvky: 22
Bydliště: Prachatice
tak mě k tomu ještě napadá, ona Berenika někdy nechce po krátké procházce ani jít jinam od toho domu, všechno nové pomalu zpracovává...byla zvyklá ze samoty celý den lelkovat a hrát si před domem na zahradě, jestli ona si to tady celé nepřivlastnila \:D/ a prostě se jí nechce zpátky do "kotce"! Se na to podívám :hmm:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně blokuje na vodítku
PříspěvekNapsal: pát 20. srp. 2010 19:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Takovýto manýry netoleruju ani u štěněte. Pokud na vodítku jinak umí chodit, tak prostě dám povel a jdu, až se projede kousek po břiše, přejde jí to.Jen mysli na to, že to musí být opravdu po kouskáck a ne smykem - prostě jdi a je jedno, co si dělá ona (jestli hýbe nožičkama nebo ne). A věř, že čím míň z toho budeš dělat problém a scénu, tím víc ti bude blokovat a bude to zkoušet i jinde.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně blokuje na vodítku
PříspěvekNapsal: pát 20. srp. 2010 20:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. srp. 2010 17:46
Příspěvky: 22
Bydliště: Prachatice
Díky, pochopitelně jsem měla problém já, protože se mi zablokovala hlava, začlo mi na tom všem tak moc záležet a zapomněla jsem na své slušné "psí vychování" vzájemně se oťukáváme, poznáváme a při každém venčení to jde lépe a lépe....když si vzpomenu na svého něměckého ovčáka Breta, ten taky zkoušel všechno možný, nikde jsem nic nečetla, nezjišťovala a vyrostl z něj fantastický pes, nechápu proč mi najednou tak přeskočilo a začla jsem všechno tak řešit! Ona si Berenika hned všimla změny postoje a prozatím blokovat přestala :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně blokuje na vodítku
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 21:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. črc. 2010 10:01
Příspěvky: 18
Bydliště: Sloup v Moravském krasu
Hlásím, že od té doby, co jsem sem psala, se mnohé změnilo. Pejsku každý den na procházce pouštíme navolno, aby se vyběhala, při tom cvičíme přivolání a tak. Je zlatá (hlavně když jde se mnou).
Začala jsem s ní chodit na cvičák, kde mi poradili, jak ji vycukat, aby přestala tahat (ne že bychom tahání odstranili úplně, při pohledu na jiného psa nebo dítě se stále nezná). Nicméně ve srovnání s tím, jak to vypadalo... Navíc díky pejskům na cvičáku už tolik neprahne po tom, aby se mohla s každým "pokousat", takže sláva, jsem spokojená a pejska taky. Navíc se tam, unaví.
S názory cvičitelky se teda zcela neztotožňuju, ale pejsce se na cvičáku moc líbí, takže tam rozhodně budeme chodit dál.
Přítel taky asi leccos pochopil.
Ještě jednou díky za rady a ohlasy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně blokuje na vodítku
PříspěvekNapsal: úte 28. zář. 2010 05:59 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
mayana píše:
...Začala jsem s ní chodit na cvičák, kde mi poradili, jak ji vycukat, aby přestala tahat (ne že bychom tahání odstranili úplně, při pohledu na jiného psa nebo dítě se stále nezná)...

Tohle mne docela zajímá? Můžeš mi to popsat, abych měl nějakou představu, co si mám pod tím představit?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně blokuje na vodítku
PříspěvekNapsal: úte 28. zář. 2010 08:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. črc. 2010 10:01
Příspěvky: 18
Bydliště: Sloup v Moravském krasu
Desenský píše:
mayana píše:
...Začala jsem s ní chodit na cvičák, kde mi poradili, jak ji vycukat, aby přestala tahat (ne že bychom tahání odstranili úplně, při pohledu na jiného psa nebo dítě se stále nezná)...

Tohle mne docela zajímá? Můžeš mi to popsat, abych měl nějakou představu, co si mám pod tím představit?


Při nácviku s ní chodit víc nakrátko a rychle, ale silně škubnout směrem k mé hrudi ještě než stihne napnout vodítko a říct "pomalu". Pokud je vodítko prověšené chválit a chválit. Je to tak správně? Mně jí bylo docela líto, ale fakt to pomohlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně blokuje na vodítku
PříspěvekNapsal: úte 28. zář. 2010 10:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mám pětiměsíční vlčici a šestiměsíčního fleta, oba umí tahat docela dost. Přesto bych to takto nedělal. Když jdou normálně, nějak významně nechválím, spíše si tak povídáme. Pokud však má některý tendenci tahat, vezmu si vodítko za sebe pevně do pravé ruky na úrovni kapsy u kalhot a v momentě tahu došlápnu víc na levou nohu, čímž přibrzdím toho na konci vodítka. Silou došlapu reguluji sílu zastavení. Když se rozejdu, zjistí, že je vodítko volné a zastaví ho zase až jeho vlastní tah. Na cvičáku se jim tohle v řadovce líbit nebude, protože zastavíš i ty za sebou. Je to však pro štěňata v tomhle věku mnohem jemnější a srozumitelnější.
Když už tě to tam učili takhle, pak by měl být vysloven povel "k noze!", po vteřině následovat trhnutí, jinak dáváš povel do větru. V reálném čase pes povely nepobere, zvláště pak ne psi hyperaktivní. Stejně tak pochvala do vteřiny před napnutím vodítka učí psa vodítko napínat, což jde trochu proti sobě.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně blokuje na vodítku
PříspěvekNapsal: čtv 30. zář. 2010 20:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. zář. 2010 21:40
Příspěvky: 16
Bydliště: Trenčin
lenka apenzelka píše:
Nejjednodušší rada pro páníčka je: vzít psa do auta, odvézt dál od domu a na vodítku se se psem vracet domů nebo venčit na vodítku v místech, které pes nezná. Ze začátku můžete psa pár set metrů od domu odnést a na vodítku se vracet. Doma "trénovat" vzájemný vztah pán a pes. Hodně štěstí.


S tymto musim suhlasit na zaklade dnesnej skusenosti s mojou 3 mesacnou HW. Dnes sme sli peso do mesta, okolo rusnej premavky a potom po pesej zone a ona isla priam ukazkovo. Ked sme sa otocili, cesta jej uz bola znama a zacala napredovat... S tymto mame problem aj na nasej ulici, nevie ist v klude - akoby sa nevedela dockat kedy pride domov.

_________________
Chantie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Blokování se na vodítku
PříspěvekNapsal: pát 04. led. 2013 18:09 
Offline

Registrován: čtv 03. led. 2013 21:35
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Dobrý den, potřebovala bych poradit.
Mám 3měsíční štěně australského ovčáka (psíka). Když je na vodítku, tak má "zásek", posadí se, že dál nepůjde. Dělá to od prvního dne, co ho mám. Děje se to jak na klidném sídlišti, tak na ulici, v parku. Psík v lese běhá na volno (takže má pohybu dost).
Zkoušela jsem pamlsky, to se rozejde, ale pak se zase zastaví. Takhle vyplýtvám všechny pamlsky, které mám. Když táhnu, rozejde se, ale zdá se mi to pro štěně příliš násilné :( . Navíc když táhnu hodně, začne vyskakovat a zakusovat se do rukávu bundy nebo do vodítka.
Pejskaři mě uklidňují, že se to samo poddá. Ale já bych ráda věděla, jak tomu můžu pomoci.
Jsem začínající pejskař, budu vděčná za jakékoliv typy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně blokuje na vodítku
PříspěvekNapsal: sob 05. led. 2013 08:36 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Otázku jsem přesunul do tématu, kde najdeš odpovědi.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Chůze na vodítku
PříspěvekNapsal: sob 02. lis. 2013 10:54 
Offline

Registrován: pát 01. lis. 2013 17:51
Příspěvky: 1
Bydliště: Olomouc
Dobrý den, mám asi 3 měsíce fenku švýcarského ovčáka. Bývá venku, ale pokaždé, když se sní chci jít projít na vodítku se v bránce zasekne a stojí, nepomáhá ani když jí bouchnu přes zadek, ani pamlsky. Pořád stojí a já ji na tom vodítku můžu třeba oběsit...Mohli by jste mi prosím poradit jak ji to mám co nejdříve naučit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chůze na vodítku
PříspěvekNapsal: ned 03. lis. 2013 21:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Žádný bouchání, plácání a pod. Jak se chová, když už je mimo branku? Byla tam už někdy? Třeba že jste jí naložili do auta a odjeli s ní dál?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chůze na vodítku
PříspěvekNapsal: ned 03. lis. 2013 23:03 
Offline

Registrován: úte 23. čer. 2009 22:00
Příspěvky: 344
Bydliště: Praha 6
Tohle mě taky kdysi zarazilo, u mého štěňátka :wink: Tak jsem ho popadla do náručí, odešla za roh (=20-30m), dala na zem a tradá domů. Myslím si, že podruhé to už nebylo třeba. A jak psala Eva, žádné bouchání, tahání, plácání...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně blokuje na vodítku
PříspěvekNapsal: úte 02. čer. 2015 08:17 
Offline

Registrován: ned 04. led. 2015 10:34
Příspěvky: 22
Bydliště: Liberecký kraj
Zdravím, zajímalo by mě, jaký máte názor na mou situaci.
Mám doma 8 měsíční bulinu v rekonvalescenci, 3 týdny po operaci zlomené packy, zároveň háravku - takže je plná hormonů, a ještě ke všemu v pubertálním věku. Máme nakázané krátké procházky kolem domu, takže logicky je svým způsobem nevybouřená. Na packu skvěle šlape, zdá se, že hojení probíhá dobře. Na procházkách chodí pomalu – nehoním jí, když kolem projde člověk sám nebo se psem, projeden auto, někdo z okna volá na kočku, atd. atd.., má malá se zastaví a čumí a nechce pokračovat. Když lehce potahám vodítko se slovy – pojď, jdeme - tak si občas k tomu čumění ještě sedne, občas na to reaguje a pokračujeme. Vzhledem k pacce nemůžeme jít stylem kačer na provázku, takže jí přizvednu na kšírech a předvedu jí, že tedy opravdu už půjdem. Nechci z ní dělat chudáka, protože když se někam těší, packa nepacka, táhne mě tam, ale zároveň je zřejmě z toho všeho dění rozhozená, tak jí nechci rozhazovat ještě víc, nebo myslíte, že si ze mě jen střílí?
Díky za odpovědi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně blokuje na vodítku
PříspěvekNapsal: úte 02. čer. 2015 18:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Postup bych neměnil.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně blokuje na vodítku
PříspěvekNapsal: úte 28. črc. 2015 07:06 
Offline

Registrován: ned 04. led. 2015 10:34
Příspěvky: 22
Bydliště: Liberecký kraj
Ahoj, tak packa je už úspěšné vyléčená :hura: ranní procházka se ale nezměnila. Jdeme stylem - já, za mnou napnuté vodítko a pak někde pes. Brzdí, stojí, nechce jít. Nepřemlouvám jí, dám povel a jdu, vodítko mám dané přes nohy, aby chytla rytmus –jedna noha druhá noha- ale táhnu jí. Někde v půlce cesty, kdy se vracíme domů se rozmyslí a jde krásně vedle mě, popř. kousek přede mnou s prověšeným vodítkem. Tak proč tu první ulici, kdy jdeme od baráku musíme přejít tak blbě? Přijde mi, že už na to vyloženě čeká, že ví, co přijde, tak se trochu bojím, abych jí to ranní venčení nezprotivila úplně a nechtěla mi pak chodit vůbec. Díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně blokuje na vodítku
PříspěvekNapsal: stř 29. črc. 2015 05:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nejde odpovědět na otázku, která se netýká jen mechanického tahu vodítka. Je to hlavně o pocitech, a o tom po netu hovořit neumím.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!