Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 09:20
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: štěká a kouše mi do bot při chůzi
PříspěvekNapsal: úte 03. lis. 2009 14:03 
4měsíční fenka skotského teriéra se snaží zakousnout do boty nebo do nohavice.Je chytrá a na povel "ne" reaguje ihned, kousnutí jen naznačí a naštvaně kvílí.Dělá to doma, venku, prostě kdekoli a kdykoli. Ze začátku jsem myslela, že si chce hrát(chovatelka jí dovolila kousat starou obuv), pak, po delší procházce, že je unavená a už nechce běhat, ale zkouší to i na začátku venčení.Zajímalo by mě, proč to dělá?


Naposledy upravil rea dne pon 30. srp. 2010 11:28, celkově upraveno 1
úprava názvu témy


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: kouše mi do bot při chůzi
PříspěvekNapsal: úte 03. lis. 2009 15:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
chce si hrát

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kouše mi do bot při chůzi
PříspěvekNapsal: úte 03. lis. 2009 15:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Má naučenou tuhle nevhodnou hru, loví si vaše boty a kalhoty. Převeď její pozornost na něco, co má ráda, něco zajímavějšího. Neříkej ne nebo něco takového, rovnou jí nasměruj na to, co ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Štěně štěká na boty
PříspěvekNapsal: pon 30. srp. 2010 08:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. črc. 2010 09:16
Příspěvky: 21
Bydliště: Most
Dobrý den,

náš tříměsíční boxer je celkem hodné štěňátko... sem tam něco rozkouše ale jinak je moc hodný a strašně rychle se učí novým věcem. Ve dvou měsících uz zvládal povely - Sedni, Dej pac, Nesmíš, Fuj - s povely "Ke mě" máme ještě trošičku problém, ale věřím, že se to včas naučí... chodíme s ním většinou bez vodítka...

V poslední době nás ale trošičku začal zlobit... při procházkách se "zabejčí" a jde nám po nohou... štěká vytrvale na boty třeba hodinu v kuse a vrtí při tom ocáskem... Nepomáhá absolutně nic... zkoušeli jsme ven tahat všelijaké jeho hračky (aj.) aby si všímal jich, když začně štěkat... ale vůbec na to nereaguje. Ani pamlsky ho nezajímají...

Už si nevíme rady...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěká a kouše mi do bot při chůzi
PříspěvekNapsal: pon 30. srp. 2010 11:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Presmerovanie nevhodej hry na vhodnú ti nefunguje pravdepodobne preto, lebo náhradná činnosť stále nie je tak zaujímavá, ako tá pôvodná. Malé schválnosti a trochu tvrdohlavosti ku hre patria, zapoj fantáziu a buď trochu "fiknejšia" ako prcek. Pomocná otázka: Ideš ďalej, pokračuješ v pohybe, ak šteňa na tie topánky šteká?
Nejaké informácie k tomuto problému nájdeš aj TU.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěká a kouše mi do bot při chůzi
PříspěvekNapsal: pon 30. srp. 2010 11:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. črc. 2010 09:16
Příspěvky: 21
Bydliště: Most
rea píše:
Presmerovanie nevhodej hry na vhodnú ti nefunguje pravdepodobne preto, lebo náhradná činnosť stále nie je tak zaujímavá, ako tá pôvodná. Malé schválnosti a trochu tvrdohlavosti ku hre patria, zapoj fantáziu a buď trochu "fiknejšia" ako prcek. Pomocná otázka: Ideš ďalej, pokračuješ v pohybe, ak šteňa na tie topánky šteká?
Nejaké informácie k tomuto problému nájdeš aj TU.


Dobrý den,
už jsem zkoušela vážně všechno a nevím, co pro malý štěndo může být zajímavější než míčky, kostičky, klacky, pískací hračky, plyšáci, frisbee či pamlsky...
Apollo to začne dělat prakticky hned, jak vylezeme z výtahu, jako kdyby věděl, že teď už může štěkat. Zkoušela jsem všelicos. Nejvíc nám asi zabralo to, že jsem se při jeho štěkání otočila k němu zády. Přestal štěkat, chvíli jsem vyčkávala, pohladila a udělala krok ... no a začal znovu, tak jsem se opět otočila, on přestal, pohladit a dát pamlsek... ale je to prostě pořád to samé.. i kdybych to udělala 30x za sebou s pamlskem a pohlazením nebo bez... stejně bude štěkat. Dělá to ráno, odpoledne a nejhorší je to večer, kdy budí svým štěkotem celé sídliště... vím, že to bere jako hru ... ale občas, když mám třeba pantofle, tak i kousne a to je potom bolest (přeci jen má ještě jehličky)...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěká a kouše mi do bot při chůzi
PříspěvekNapsal: pon 30. srp. 2010 17:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tímhloe jsme si prošli skoro všichni :lol: nemam jediné neroztrhané kalhoty od doby, co jsem týden a kus hlídala jedno štěndo ACD. Časem ho to přešlo. Píšeš, že by to dělal, i kdyby si to opakovala třeba 30x. Zkoušelas to? A zkoušelas to udělat po jednatřicáté? Udělej mu měkké přetahovadlo třeba ze staré utěrky a to používej jen a pouze na tuhle situaci, aby mu bylo vzácné. Mě u Coráda pomohl malý plyšák na provázku (jako kočičí hračka).

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěká a kouše mi do bot při chůzi
PříspěvekNapsal: pon 30. srp. 2010 18:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
on z hračky jako takové nadšený moc nebude...musí vědět, že je s ní sranda, že do ní může kousat a panička má radost, já když mám novou hračku, tak s ní nejdříve hraju sama a když o ni pes začne mít zájem schovám si ji(párkrát opakuji) pak si s ní chvíli pohrajeme a zase ji schovám(v nejlepším), a až vidím, že má o ni velký zájem, teprve ji používám ne převedení nežádoucí činosti(vzbudit velký zájem o hračku chce čas, ale u štěňátka co touží všechno poznat na vlastní zoubky to nebude trvat dlouho)...pes ale tu hračku nesmí mít pořád(jak psala Eva) jen za odměnu, nebo na převedení nežádoucí činosti...cvičit tak malé štěndo tolik věcí je možná chyba...víc než cvičit by si mělo hrát a dovádět s vámi a tím se učit, co smí a co ne, že manipulace není problém, že se nemusí bát, když ho vezmete do náruče atd...důležitěší než podávat pac je, aby bylo vychované...nezoufejte! tímhle jsme si prošli všichni. Chce to jen klid, trpělivost, pevné nervy :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěká a kouše mi do bot při chůzi
PříspěvekNapsal: úte 31. srp. 2010 08:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. črc. 2010 09:16
Příspěvky: 21
Bydliště: Most
Eva Štemberová píše:
Tímhloe jsme si prošli skoro všichni :lol: nemam jediné neroztrhané kalhoty od doby, co jsem týden a kus hlídala jedno štěndo ACD. Časem ho to přešlo. Píšeš, že by to dělal, i kdyby si to opakovala třeba 30x. Zkoušelas to? A zkoušelas to udělat po jednatřicáté? Udělej mu měkké přetahovadlo třeba ze staré utěrky a to používej jen a pouze na tuhle situaci, aby mu bylo vzácné. Mě u Coráda pomohl malý plyšák na provázku (jako kočičí hračka).


Děkuji Vám za radu, zkusím něco jiného, než to, co má v pelechu ukryté, jako například hračky... přesně, jak říkáte ... aby mu to bylo vzácné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěká a kouše mi do bot při chůzi
PříspěvekNapsal: úte 31. srp. 2010 08:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. črc. 2010 09:16
Příspěvky: 21
Bydliště: Most
vlkXY píše:
...cvičit tak malé štěndo tolik věcí je možná chyba...víc než cvičit by si mělo hrát a dovádět s vámi a tím se učit, co smí a co ne, že manipulace není problém, že se nemusí bát, když ho vezmete do náruče atd...důležitěší než podávat pac je, aby bylo vychované...nezoufejte! tímhle jsme si prošli všichni. Chce to jen klid, trpělivost, pevné nervy :roll:


Děkuji za radu, určitě vyzkouším něco neobvyklého a co mu bude vzácné. Píšete, že je chyba že ho cvičím pokyny. Boxer se ale rád učí novým věcem a dokonce některé pokyny (např. DEJ PAC) uměl hned napoprvé... prostě mu to přišlo přirozené. Pacinku teď dává každému i když se to po něm nežádá a já tento "povel" neberu zrovna jako povel a tak mu o to ani neříkám... on to prostě dělá sám a rád (soudím z pohledu na jeho třepající se ocásek). Vím, že musím mít pevné nervy a trpělivost. Občas mi to ale ujede a nechci, aby to pejsek viděl, tak se jdu "vyřvat" jinam :-) určitě ho nechci trestat, to jsem zásadně proti...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěká a kouše mi do bot při chůzi
PříspěvekNapsal: úte 31. srp. 2010 09:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
taky se chodím uklidňovat a to tím, že jdu našlápnout stopu:) pak mi ji vypracuje a je po vzteku:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěká a kouše mi do bot při chůzi
PříspěvekNapsal: sob 26. úno. 2011 15:02 
Offline

Registrován: úte 01. úno. 2011 20:46
Příspěvky: 25
Bydliště: Červená Řečice
Ahoj, moje štěně mi často bere boty máme ho asi 3 týdny a když jsme si ho přivezli, vzalo botu mě, a mému otci. Nechali jsme mu je, protože jsme si mysleli, že se bojí a jak nás z bot cítí, bude si myslet, že jsme pořád s ním a nebude se bát... To si na ně ale jen lehl a nekousal je. Dnes už nosí hlavně moje boty, nebo mi je i tahá z nohy, na "ne" moc nereaguje a tak se ho snažím přesměrovat na hračku, moje bota je ale očividně zajímavjější. Když má mojí botu začne s ní mlánit a vyvádět, házet, kousat jí... Když vezme botu někomu jinému tak jí jen poponese a nechá ležet. Je to proto, že si chce hrát, nebo se mi snažínaznačit co by nejraději udělal mě? prosím poraďte...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěká a kouše mi do bot při chůzi
PříspěvekNapsal: sob 26. úno. 2011 19:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Vymyslet nějakou super zajímavou hračku, která bude vaše a vy si s ní budete chvíli hrát a dělat pejskovi "chutě". Pak mu jí nabídnete tak, aby mělo pocit, že je to ta nejzajímavější věc na světě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěká a kouše mi do bot při chůzi
PříspěvekNapsal: sob 26. úno. 2011 20:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Zuzana Z píše:
Je to proto, že si chce hrát, nebo se mi snažínaznačit co by nejraději udělal mě?
:shock: Jako že se bojíte, že vás to štěně roztrhá?
Tak asi tě má rádo a z té boty tě cítí a proto mu přijde tak úžasná. A taky je to "zakázaný ovoce", co dělá botu zajímavější. Zkus si třeba nějakou hračku vzít na noc do postele, aby tě z ní cítil, a nedej mu ji jen tak snadno pro nic za nic, dělejte s ní trochu drahoty, ať v jeho očích nabyde na ceně.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěká a kouše mi do bot při chůzi
PříspěvekNapsal: ned 27. úno. 2011 07:52 
Offline

Registrován: úte 01. úno. 2011 20:46
Příspěvky: 25
Bydliště: Červená Řečice
Samozřejmě že se nebojím, že mě roztrhá... jen sem nevěděla, jestli mu to zakázat za radu díky :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěká a kouše mi do bot při chůzi
PříspěvekNapsal: ned 27. úno. 2011 07:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Zakázat přebytek štěněcí energie asi nepůjde. Proto jsme ti radili přesměrovat tu energii na jinou, pro tebe příjemnější aktivitu. Mám čubinu 9 let, přesto mi při vítání nosí boty, hlavně moje boty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěká a kouše mi do bot při chůzi
PříspěvekNapsal: ned 27. úno. 2011 13:03 
Offline

Registrován: úte 01. úno. 2011 20:46
Příspěvky: 25
Bydliště: Červená Řečice
díky za rady, snažím se ho přesměrovat na hračku ikdyž moje boty jsou stále někdy zajímavější, ale už je to lepší...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!