Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 16:11
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 2 štěňata
PříspěvekNapsal: pát 03. zář. 2010 12:37 
Offline

Registrován: stř 01. zář. 2010 12:24
Příspěvky: 13
Bydliště: Brno
ahoj, pořídili sme si 2 pejsky (přítelkyně a já), JRT (jack) a westíka (bob). oba sou stejně staří, budou jim 4 měsíce.

chtěl bych se zeptat, jak je (rámcově) vychovávat, abysme předešli problémům v budoucnosti. myslím hlavně problémům mezi nima dvouma a mezi náma. jsou celkem dobře socializovaní, u nás na sídlišti je hodně psů. a snažíme se, aby poznali co nejvíc věcí. jsou spolu celej den, hodně si hrajou a perou se. ale ne furt, dost často. necháváme je, je to štěněčí hra, baví je to.

snažíme se je cvičit, přivolání ještě nezvládají, jak je neco zaujme. už pořizujem dlouhý vodítko. ale neutíkají, i když se třeba rozběhnou za pejskem, stačí zavolat a zastaví se (ale čekají, co bude;-) ). aspoň zatím, předpokládám, že se to v pubertě zhorší. začínáme chodit na cvičák.

co všecko by v takovým věku měli umět?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 štěňata
PříspěvekNapsal: ned 05. zář. 2010 13:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
co všecko by v takovým věku měli umět?

Hrát si a vědět, kdo je ochrání, když je třeba. Jezděte na freečka, bude toperfektní socializace jak pro vás, tak pro psy.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 štěňata
PříspěvekNapsal: čtv 09. zář. 2010 09:04 
Offline

Registrován: stř 01. zář. 2010 12:24
Příspěvky: 13
Bydliště: Brno
tak díky za rady...

ještě bych se chtěl zeptat, jak se máme vyhnout problémům s dominancí. jack je dominantnější a asi z něho bude malej šéf. teda samozřejmě po nás. může to bejt problém?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 štěňata
PříspěvekNapsal: čtv 09. zář. 2010 09:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Co považuješ za problém s dominancí? Co považuješ za dominanci?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 štěňata
PříspěvekNapsal: čtv 09. zář. 2010 12:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
[quote="jarekza"]ahoj, pořídili sme si 2 pejsky (přítelkyně a já), JRT (jack) a westíka (bob). oba sou stejně staří, budou jim 4 měsíce.

ahoj, chtěla bych vás pozvat do našeho fanklubu westíků, je to v části povídání o pejskách.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 štěňata
PříspěvekNapsal: pon 13. zář. 2010 11:49 
Offline

Registrován: stř 01. zář. 2010 12:24
Příspěvky: 13
Bydliště: Brno
Essi píše:
Co považuješ za problém s dominancí? Co považuješ za dominanci?


nevim, jakej by mohl bejt problém. proto se ptám.
jack bere bobovi kosti, vystrkává ho z pelechu. neni ani silnejší, asi ani chytřejší, ale pěkně vychcanej... bob se nechá. až vyroste, mohlo by se mu to přestat líbit, budou se rvat, jak psi. ale už naostro. možná, nevim.
přítelkyně si boba vybrala, že byl největší z vrhu. dovoloval si dokonce na matku. nenechal se odbejt, když neco chtěl. ona teď trochu špatně nese, že je z boba tak trochu princezna, je hroznej cíťa:-)

když máš jack strach, třeba ze psa, lehne si na záda, podřídí se, nechá se očuchat. pak vstane a šmejdí kolem. bob strach nemá, prostě přijde, pomalu se přibližuje, čmuchá. nejdřív sme si řikali, že se nebojí, ale došlo mě, že mu chybí právě takovej ten zdravej strach a instinkt k podřízení. kterej má jack (je z vesnice, jiná nátura). takže je to vlastně trochu špatně. nebo se pletu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 štěňata
PříspěvekNapsal: pát 17. zář. 2010 08:30 
Offline

Registrován: stř 01. zář. 2010 12:24
Příspěvky: 13
Bydliště: Brno
jack si na boba sedá. co to znamená? připomínám, že je jim 4.5 měsíce.
ne náhodou, prostě k němu přinde a sedna si mu na nohy, ale nejčastějc na hlavu. nebo ho zadkem vystrčí z pelechu, kde bob leží. prostě do něho zacouvá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 štěňata
PříspěvekNapsal: pát 17. zář. 2010 08:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tohle znám od jednoho štěnda labíka (teď už dospělák) - prostě hledal kontakt, byl extrémně kontaktní a třeba neusnul, dokud někomu neležel na nohou, nějakýmu psu na boku (když byl větší, tak alespoň hlavou....)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 štěňata
PříspěvekNapsal: pát 17. zář. 2010 08:51 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tímhle bych se netrápil. Moji psi včetně vlčice to dělají běžně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 štěňata
PříspěvekNapsal: stř 31. srp. 2011 13:32 
Offline

Registrován: pát 05. srp. 2011 13:50
Příspěvky: 4
Bydliště: Radslavice
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Naše fenka VŠSP měla štěňátka a 2 holčičky nám zůstaly. Mají již 4 měsíce. Problém je v tom, že jsou na sebe dost agresivní, např. u žrádla. V té agresivitě vyjedou i po matce, která se žene je odtrhovat, a dokonce i po mně. Pokud to jde, snažím se u krmení dozírat a bránit fenečkám navzájem si lézt do misky. Dokáží se porvat i kvůli hračce a to už neovlivním. Prosím o radu, jak na ně. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 štěňata
PříspěvekNapsal: stř 31. srp. 2011 16:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Promiňte, já bych to nazvala "potěš koště". Když mám 2 štěňata, u kterých se mi nedaří výchova, musí to mít nějakou příčinu. Vlastně jedinou, je to v lidech. Asi nevíte co máte správně dělat. V první chvíli udělejte to, že dávejte "každé najíst na jiný konec domu či zahrady", prostě aby každá měla svoji misku a svůj klid na jídlo. Jestli žerou z jednoho hrnce, je jejich "agrese" pochopitelná. Otázkou je co a jak často žerou. Když mám enormně žravý štěňata, tak je nejdřív nabouchám jídlem tak, že sotva funí a pak je mohu učit jíst vedle sebe..platí to ale o krmení masem ne granulema (nacpaný pes granulema by měl spíš potíže než pocit dobře nejedeného psa). Otázkou je jak se rvou o hračku. Štěňata se běžně přetahují, neměla by se na sebe vrhat a cupovat se hlava nehlava. Máte-li pocit, že je to špatně, tak hračky ukliďte, nebudou se mít proč rvát a hrajte si jen spolu, tj. člověk a štěně a to s každým zvlášť. Ve 4 měsících musí mít nějakou práci-výchovu a výcvik. Jestli ji nemají, nudí se a mydlí se... prostě všechno se dá ovlivnit...

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 štěňata
PříspěvekNapsal: stř 31. srp. 2011 19:20 
Offline

Registrován: pát 05. srp. 2011 13:50
Příspěvky: 4
Bydliště: Radslavice
Dávám jim misky samozřejmě daleko od sebe. Rozhodně nejí kousek od sebe. Na to myslím. Tyto psy ovšem překrmovat nemohu,jelikož by byli težcí a měli problémy s klouby. Dávám jim dávku,co jim přísluší dle dávkování. Plus pamlsky za poslouchání. Opravdu je nemůžu překrmit masem,abych je učila jíst vedle sebe. To bych jim spíše ublížila. Co se týká hraček,tak poznám štěněčí hravost,ale tohle to značne překračuje. Chodím s fenečkama na cvičák. Když jsem si stěžovala cvičitelce, tak řekla,že je mám nechat, že si stanovují místa v hierarchii. Máme doma ještě jejich matku i další fenku Berňáka a s něma není problém. Dle mého názoru to trvá už dlouho,tak bych s tím chtěla něco dělat, proto se ptám, co by mi bylo doporučeno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 štěňata
PříspěvekNapsal: stř 31. srp. 2011 19:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Jestli jsou agresivní u žrádla, jsou asi vedle sebe. Nebo tomu nerozumím... Neřekla jsem překrmovat, ale nacpat jednorázově. :-) Psi jsou uzpůsobený na to, aby jednou měli plný pupek,jindy polohlad. Kdyby nebyli moc hladoví, neměli by tendence si jídlo chránit... Znám štěňata... Důležité je poznat, které štěně je prudil, často je to zrovna to druhé než to na první pohled vypadá... Když nechám psy aby si určili sami místo ve smečce, budou to dělat celý život-to není dobré...Přesný návod neurčím, každá situace se řeší individuelně...a ne stereotypem... Vážně se to musí vidět... :dontknow:

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 štěňata
PříspěvekNapsal: stř 31. srp. 2011 20:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. črc. 2011 21:06
Příspěvky: 12
Bydliště: Obecnice
Lenko nevim, ale myslim si, ze tam bude problem jinde, ta stenata je neberou, nemuzou po panickovi vystartovat kvuli zradlu, jeste bych to bral, pokud by je neco zabolelo, takova ta automaticka reakce, ale jinak ne. Ja krmim Cendu s Agatou a maji to vedle sebe, pazravec Cenoch samozrejme chtel urvat co se da, protoze Agi zere jako dama, ale vysvetlil jsem jim to hned, kazdy ma sve. Osone si myslim, ze spatne je i vrceni, natoz se ohnat po nekom ze clenu rodiny, pripada mi, ze to tam maji spatne nastavene a u fen VŠSP bych se asi skoro obaval, nebudou to jednou drobecci. Ale jak rikam, je to jen muj nazor, tech psu za sebou moc nemam ;)

_________________
http://www.barunadogs.estranky.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 štěňata
PříspěvekNapsal: stř 31. srp. 2011 21:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Ja nevim, ale tak s tim vrcenim... je to forma komunikace. Pokud dva psi zerou a jeden se zacne cpat k druhemu, tak prece neni spatne, ze mu vysvetli, ze tohle teda ne e. Co? Ja taky nemam rada, kdyz mi nekdo uzdibuje z talire :oops:
Neco jineho je, kdyz do misky leze panicek. Ale mi psi vi, ze kdyz se tam cpu, tak je to proto, ze jdu nalozit a neco dobreho prihodim a kdo by se tomule branil, ze :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 štěňata
PříspěvekNapsal: čtv 01. zář. 2011 07:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Čím ta štěnda krmíš?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 štěňata
PříspěvekNapsal: čtv 01. zář. 2011 07:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
kajda.m píše:
Ja nevim, ale tak s tim vrcenim... je to forma komunikace. Pokud dva psi zerou a jeden se zacne cpat k druhemu, tak prece neni spatne, ze mu vysvetli, ze tohle teda ne e. Co? ...
U čtyřměsíčních štěňat?!? Takto se dá snadno naučit majetnická agrese a nejen ta. Mám doma vlčici a není to zrovna žádné ořezávátko. Ta vlčice nemá problém s tím, když jí někdo čumí do huby z několika centimetrů, jestliže žere. A víš proč? Protože všem psům tady do toho kecám a chráním jí odmalička žrádlo já osobně tak, aby si ho nemusela chránit sama. Pakliže by si ho chránila sama, bylo tady dost psů bez hlavy a mohl bych jim leda kopat jamku. To stejné je se mnou, mohu si tuhle občas pořádně drsnou vlčici klidně drbat za ušima, když žere a ani ji to neznervózní. Že nevíš, jaký je rozdíl mezi harmonií a anarchií?... v harmonii je pohoda bez zbytečných stresů, v anarchii si dělá každý co chce a bojí se všeho, i o sebe, protože ti druzí si také dělají, co chtějí a vlastně nevládne nikdo nikomu, proto ten strach. Nastav čtyřměsíčním štěňatům anarchii a budeš se s tím prát do zbytku jejich života.

Tu cvičitelku, která ti řekla, že si to mají fenky vyřešit samy, bych poslal někam, protože tě navádí k zavedení anarchie a garantuji ti, že se to nepříjemně projeví i v pubertě, a to značně, ale i v dospělosti. Jestliže neberou mámu, jsi tam od toho ty, abys nastolila pořádek! Když to necháš být, budeš velmi brzy řešit více stupňů agresivního chování, než je jenom tohle. Závěrečná rada, měla bys změnit cvičák. Tyhle rady jsou dobré k tomu zničit si trvale povahy psů.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 štěňata
PříspěvekNapsal: čtv 01. zář. 2011 07:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Desenský píše:
Ta vlčice nemá problém s tím, když jí někdo čumí do huby z několika centimetrů, jestliže žere. A víš proč? Protože všem psům tady do toho kecám a chráním jí odmalička žrádlo já osobně tak, aby si ho nemusela chránit sama.

Takze je to vsechno o pocitu duvery? Tim myslim, ze kdyz psovi ukazu, ze muze v klidu jist a ze nedovolim nikomu, aby ho prudil, tak nebude resit? A je teda situace, co se tyka jidla, kdy zavrceni na druheho psa neni brano spatne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 štěňata
PříspěvekNapsal: čtv 01. zář. 2011 08:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
z vlastní zkušenosti ta duvěra a ukázání spovi že mu to nikdo nesežere dělá hodně. k mojí čubině se před dvěma rokama nemohl k misce a jídlu nikdo přiblížit tedka je to v pohodě ale dokud žere hlídám já aby jí tam třeba drzá štěnata nelezla, stejně tak hlídám ty štěnata a zbytek smečky prostě dokud má pes zájem o svoje jídlo a žere nikdo mu tam nebude strkat čumák. něco jinýho když si ta moje mrcha odtahá maso na pelech a hlídá si ho- i to už jí naštěstí přechází rpotže zjistila že existuje ejdnoduchá rovnice- bud to bduu mít na pelechu a sežeru si to a nebo to budu mít na pelechu bduu si to hlídat a sežere mi to někdo jinej .-) ale tohle nemužu rozhodně doporučit je to vysoce individuálně založenej přístup kterej sem ušila čubě na míru

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 štěňata
PříspěvekNapsal: čtv 01. zář. 2011 08:09 
Offline

Registrován: pát 05. srp. 2011 13:50
Příspěvky: 4
Bydliště: Radslavice
Na mě si štěňata při jídle samozřejmě nic nedovolí. Ale jakmile se rozjedou, nehledí nalevo napravo a oženou se i po mně. To jim samozřejmě řádně vyčiním. Nemůžu říct,která to vyprovokovává,jelikož je to pokaždé jiná. Nědělá to jen jedna. Při krmení jde o to, že Anika jí rychleji než Aura a pak se jí žene do její misky a vrčením ji chce vystrčit,což si Aura neenchá líbit a už se to mele. A to mohou mít misky jak daleko od sebe chtějí. Proto se snažím toto eliminovat tím, že hlídám jak Anika dojí a nedovolím jí povely se k Auře ani přiblížit. Zatím nám to funguje. Jde spíše o to, že pokud jedna něco najde na dvoře(a může to být i blbé dřevo),ta druhá to okamžitě chce také a už se rvou. Vypadá to opravdu spíše na majetnické sklony.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 štěňata
PříspěvekNapsal: čtv 01. zář. 2011 08:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
ajka píše:
něco jinýho když si ta moje mrcha odtahá maso na pelech a hlídá si ho- i to už jí naštěstí přechází rpotže zjistila že existuje ejdnoduchá rovnice- bud to bduu mít na pelechu a sežeru si to a nebo to budu mít na pelechu bduu si to hlídat a sežere mi to někdo jinej .-) ale tohle nemužu rozhodně doporučit je to vysoce individuálně založenej přístup kterej sem ušila čubě na míru

To moje cuba obcas taky dela. Oba dva dostanou kosticku, mladej si ji sezere a ona ji ma v pelechu a cumi na ni a vrci, jakmile je mladej v dosahu. To nesnasim. Nevim, jestli to resim zrovna ukazkove, ale proste v takove situaci ji tu tycinku seberu. Pokud se uklidni a chvoa se slusne, tak ji to nalamu, protoze drobty zhltne a nema tendence hrat si na psa baskervillskeho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 štěňata
PříspěvekNapsal: čtv 01. zář. 2011 08:13 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Citace:
Takze je to vsechno o pocitu duvery?
Jistě že je to tak. Když budeš stolovat s opravdovými přáteli, také jim dovolíš vzít si hranolku z tvého talíře i bez ptaní, ale občas jim řekneš, že tamtu už jim nedáš. Ale nesejmeš je za to agresí.

Lidé, kteří ke mně jezdí, nechápou můj styl krmení osobní smečky. I jejich psi se mohou krmit s těmi mými ze "společné hromady", kdy jsou misky i těsně vedle sebe. Psi včetně vlčice si vzájemně lezou do misek bez jediného projevu agrese a podobně. To proto, že kdokoli zavrčí, tomu se jdu osobně věnovat. Představ si to jako vychovatelku (tu hodnou) v dětském stravovacím zařízení a pak si představ, co se děje, když odejde.
:wink:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 štěňata
PříspěvekNapsal: čtv 01. zář. 2011 08:17 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
luucii1 píše:
...nedovolím jí povely se k Auře ani přiblížit...
Tím tam zavádíš disharmonii. Tohle se dělá v naprosté tichosti, jinak ovlivňuješ i tu druhou, hodnou fenku a jak jinak než agresí. Tedy učíš ji jednat agresivně, kdykoli se něco děje.
Vem je obě na fríčko, vidím, že tam máš hodně mezer. Asi by bylo dobré si také přečíst knihy, které jsem napsal. Je to tam všechno popsané.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 štěňata
PříspěvekNapsal: čtv 01. zář. 2011 08:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Desenský píše:
Když budeš stolovat s opravdovými přáteli, také jim dovolíš vzít si hranolku z tvého talíře i bez ptaní, ale občas jim řekneš, že tamtu už jim nedáš. Ale nesejmeš je za to agresí.

To dava logiku a zni to dobre a ted celkem pochopitelne i pro me :P . Jen by me teda jeste zajimalo, kdyz se vrcet nesmi, jak muze pes vyjadrit prave to: "Heeej, kamo, dalsi uz mi neber.", aby to bylo v ramci slusneho vychovani.
Kamaradka ma smecku 12ti psu a na vyslapu jsem videla, jak jim dala vodu do jedne misky a oni jeden po druhem prisli a napili se. Pritom prvni pila nejstarsi fena a dale podle toho, jak prisli do smecky, takze nova steneci, co je s nima teprve par mesicu, sla posledni. Prekvapilo me, jak to mezi nima fungovalo a jak kazdy bere to sve misto a respektuje ostatni.

Desenský píše:
[To proto, že kdokoli zavrčí, tomu se jdu osobně věnovat.

Prosim, jak to pak vypada, jak to resis? Je mi jasne, ze po tom "venovani se" je pes v zaveru rad, kdyz mu das klid a prestane byt stredem tehlete pozornosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 štěňata
PříspěvekNapsal: čtv 01. zář. 2011 08:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
s vodou to má většina psu jinak- mě sou schopný pít všichni z ejdný misky a neřeší voda není žrádlo

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 štěňata
PříspěvekNapsal: čtv 01. zář. 2011 11:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Howgh. :D Nejdůležitější bylo řečeno. Přečtěte si to ještě několikrát...Jestli máte štěňata na prodej, tak je rychle vylifrujte z domu, protože nevíte co s nimi. Jestli předtím stihnete návštěvu u Rudy, bude to skvělé. Jinak mu zavolejte alespoň na telef. konzultaci.
Baruna: on Čenda a jeho spolek byli vedeni k tomu, aby se měli rádi a aby se dokázali domluvit po dobrým... Už mám tři zprávy o agresivních štěňatech apz z jiných 2 chov. stanic, kde byli lidi od rána do odpol. v práci a neměli čas se štěňatům věnovat, o bránění si jídla nemluvě. Ono se dá ušetřit při odchovu štěňat tím, že se krmí levnýma granulema podle tabulek (teď nemám na mysli štěňta všsp..., aby nedošlo k omylu). Granule co obsahují jen zlomek masa nejsou výživné a štěňata trpí hladem i když mají plná bříška (toho šrotu)... Takže ano, mohou vystartovat kvůli žrádlu při chronickém nedostatku bílkovin...hlad je hlad bez ohledu na to kdo stojí vedle nich...a pokud občas dostali slovně vynadáno, stres u jídla udělá taky své.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 štěňata
PříspěvekNapsal: čtv 01. zář. 2011 11:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
luucii1 píše:
To jim samozřejmě řádně vyčiním.

Jakým způsobem?

luucii1 píše:
A to mohou mít misky jak daleko od sebe chtějí. Proto se snažím toto eliminovat tím, že hlídám jak Anika dojí a nedovolím jí povely se k Auře ani přiblížit.
I když jsou mezi nima zavřené dveře? 8-[ Sorry ale pokud o sobě pořád vědí, tj. ta jedna schválně hltá, aby stihla ještě něco urvat z druhé misky, a ta pomalejší dobře ví, že za chvíli se přiřítí ségra a začne rodeo, tak se nedá o nějakém klidu na žrádlo moc mluvit.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 štěňata
PříspěvekNapsal: čtv 01. zář. 2011 12:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
kajda.m píše:
...Kamaradka ma smecku 12ti psu a na vyslapu jsem videla, jak jim dala vodu do jedne misky a oni jeden po druhem prisli a napili se. Pritom prvni pila nejstarsi fena a dale podle toho, jak prisli do smecky, takze nova steneci, co je s nima teprve par mesicu, sla posledni...
Tohle už je přehnané, voda je všech a když už je malá miska, rozděluji ji podle svého uvážení. Moji psi umí pít z jednoho kýble, žrát z jedné misky a když na jednu hromadu vysypu pytel kuřat, každý si vezme svoje a jde. Hierarchii nedodržuji, to by nejmladší vlčice chcípla hlady, než nakrmím všechny starší. Kromě toho mláďata dostávají i mimo hlavní krmení, tak kde je potom hierarchie? Pravdou je, že moji psi o hladu příliš nevědí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!