Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 09:34
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nehraje si
PříspěvekNapsal: ned 19. pro. 2010 19:59 
Offline

Registrován: úte 14. pro. 2010 14:16
Příspěvky: 3
Bydliště: Pardubice
Dobrý den, mám osmi měsíční fenku JRT a jediné co mě zatím trápí,že si s námi nechce hrát.Jinak je hodně aktivní a ráda vše kouše,ale jen to co je zakázané. Vyrůstá s osmi letou jezevčicí,která nikdy hravá nebyla,ale tohle šídlo ji dokázalo rozdovádit.Tedy ted' po 6 měsících soužití si už jezevčice tolik nehraje.Taky venku řádí s kočkou. Snažim se malou doma zabavit,ale pro hru se dokáže nadchnout tak na 3 minutky,pak si jde po svém a nebo jen tak na mě kouká co blázním. Dokázala jsem ji nadchnout jen pro tenisák(jiný balonek neuznává),který mi na dvoře s nadšením nosí,ale poze díky pamlsku,který za to dostává.Venku toto funguje jen na 70% někdy pro něj vyběhne ale čuchne k němu a nechá ho tam. Zkoušela jsem různé hračky,přetahovadla,klacky což mi příjde jako přirozená hra pro psa a nic. Jinak je zatím bezproblémová,venku si mě hlídá a je poslušná.Vše tedy učím na pamlsky. Takže mě jen mrzí,že nemám part'ačku ke hrám,nevíte dělám někde chybu,nebo to může být vrozené,nebo je ovlivněná nehrající si jezevčicí . . .? Můžu ji nějak ke hře ještě zlákat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nehraje si
PříspěvekNapsal: pon 20. pro. 2010 23:04 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Chybu děláš možná v tom, že ti to vadí a že jí do hry svým způsobem nutíš a lezeš jí pod ocásek (o tom je tu psáno už několikrát :wink: ). A taky může mít takovou povahu. Taky záleží na matce štěňat, na chovateli...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nehraje si
PříspěvekNapsal: úte 21. pro. 2010 09:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Můj starší pes byl stejný, ten, ale neragoval ani na pamlsky. Klidně ten pamlsek vyplivnul s ksichtem "fuuuuuj". Neřešila jsem to, s ostatními psy si hrál, tak jsem ho nechala a žádné aportíky, tenisáky a pod. jsem nepraktikovala. Já jsem na procházkách s ním hrála hry jako na schovávanou, odloženou a pod. dost často jsme dělali "stopu" jen tak pro zábavu a asi ne předpisově. Dneska je docela hravý, dokonce chvílema aportuje, ale to je určitě způsobeno mlaďochem, který ve své pubertě je k neutahání.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nehraje si
PříspěvekNapsal: úte 21. pro. 2010 19:25 
Offline

Registrován: úte 14. pro. 2010 14:16
Příspěvky: 3
Bydliště: Pardubice
Je pravda,že když jsem si pro ni přijela,byla tam už poslední a zkusila jsem její mamce jen tak hodit uzlík co tam ležel,tak taky jen tak koukala,ale já jsem to brala tak,že už má z těch štěňat dost ,ale jestli to tak bylo,nebo si taky nikdy moc nehrála to netuším. Ennynka tam běhala a okusovala vše co se ji zalíbilo. Doma,pak ráda rvala děti za nohavice a čím víc pištěly tím víc jí to bavilo. Dětem jsem vysvětlila,že nesmějí utíkat a pištět jinak že nepřestane a pokud nebude chtít pustit,tak at' mě zavolají. Mě stačilo na ní zavolat,pustila a přiběhla samozřejmě za pamlsek,stále jsem nějaký v kapse měla :wink: .
Občas zkouším si s něčím hrát tak, abych k ní byla zády a vypadalo to,že o ní vůbec nestojím. Úspěšná jsem jak kdy,někdy ji to zaujme a jde se podívat co to jako dělám a chvilku si pohraje a jindy zase nic.Už mě nějak dochází fantazie jak ji zaujmout :help: .
Chtěla jsem aby to hraní mohla mít i jako druh pochvaly,že bych to střídala s pamlskem.S tím pamlskem máme vždy rychle odcvičeno,když ji to nechci znechutit a stále ji něčím ládovat :wink: A taky,že bych jí tím hraním mohla víc unavit,když zrovna není počasí na dlouhé procházky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nehraje si
PříspěvekNapsal: stř 29. pro. 2010 12:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. črc. 2007 16:12
Příspěvky: 135
Bydliště: Poprad, Slovakia
A čo takto skúsiť jej tie pamlsky niekde schovať alebo sa ty niekde schovaj?

_________________
avatar Aron, Fergie a Caesar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nehraje si
PříspěvekNapsal: pon 03. led. 2011 13:37 
Offline

Registrován: úte 14. pro. 2010 14:16
Příspěvky: 3
Bydliště: Pardubice
No schovavat jsem se ji zkoušela,ale jelikož je to tak trošku závisláček,tak ji mám stále okolo sebe a moc šancí mi nedá. Leda,musím zapracovat na odložení a pak by to možná šlo dát odložení a pak si ji z úkrytu zavolat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nehraje si
PříspěvekNapsal: pon 03. led. 2011 14:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
Enny píše:
No schovavat jsem se ji zkoušela,ale jelikož je to tak trošku závisláček,tak ji mám stále okolo sebe a moc šancí mi nedá. Leda,musím zapracovat na odložení a pak by to možná šlo dát odložení a pak si ji z úkrytu zavolat.

no to nevím, jestli je dobrý nápad... Můžeš si tak odrovnat to odložení. Zmizíš jí z očí a ona vyběhne tě hledat, protože je za to pochválena. Když je pes v odložení, chce to se k němu vracet.
jinak k těm hračkám, to je těžký některý pes na to moc není, my jsme taky vše učili na pamlsky a teď už jedeme(víceméně) bez nich, jen nové věci učím pomocí pamlsků, a pokud je žravá zkus třeba hlačky naplněné dobrotama, u nás jediná hračka co ji baví hrát si se mnou, je přetahovat se o uzel, ale to taky jen sem tam... A tak mě napadlo ještě co takhle se domluvit s někým kdo má psa např fanatickýho aportovače a udělat to formou tvůj pes odloženej a hraješ si s druhým - strašná zábava, pak to udělat naopak, když nebude ho dube zajímat všechno ostatní zopakuješ... Nevím no


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nehraje si
PříspěvekNapsal: pon 03. led. 2011 15:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
na tohle ej dobrý mít ještě někoho- z rodiny přítele kamaráda atd deuška takhle vždycky hledá jirku- přítele rpotože se jí taky nemám moc šanci schovat

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nehraje si
PříspěvekNapsal: pon 03. led. 2011 16:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
ajka píše:
na tohle ej dobrý mít ještě někoho
Jj, to praktikujeme, když jsme dva, ale dneska se jim už neschovám!!! Jdou tak přesně, že je to až k nevíře. Nicméně je to hrozně baví, tak jsem někdy jako blbec a taky "trošku" špinavá.
Když s nima jdu sama, tak je odkládám a jdu schovat pamlsek nebo hračku, klacek. Vrátím se k nim a dostávají povel "hledej", já musím každého zvlášt. Starší by ho k tomu vůbec nepustil a mlaďocha by to přestalo bavit. Na rozdíl od aportu, tohle hrozně milují a jsou ochotní to dělat hodiny.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nehraje si
PříspěvekNapsal: pon 01. říj. 2012 18:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. úno. 2010 17:00
Příspěvky: 5
Bydliště: Horní Moštěnice
Dobrý den, mám problém, který mě dost trápí, mám štěňátka YRT, skoro 5 týdnů staré, 3 jsou krásně hravé (fenka a dva pejsci), jeví o vše kolem zájem, ale jedna fenečka si vůbec nehraje, buď sedí na zadku nebo se pomalu loudá, nevrtí ocáskem, na hlas nereaguje, hlazení s ní nic nedělá, pobídky ke hře ignoruje od lidí a pošle do autu i většinu pobídek ke hře od sourozenců. Když už ji něco na pár vteřin zaujme, tak je to nějaká hračka a to tím stylem, že k ní přičichne, zkusí do ní kousnout, zavrčí a jde dál, nebo si lehne a jde spat. Mamka i taťka jsou blázni do různých her, aportků, skákání, podlézání... Když u nás byla návštěva včera podívat se na štěňátka, tak se v náruči akorát třepala, přitom ostatní návštevu využili k ocucávání, okousávání a hraní. A všimám si už chvíli, že jí mamka velice často olizuje hlavičku. Tak si říkám, jestli u psů třeba existuje autismus, připadá mi to tak :shock: :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nehraje si
PříspěvekNapsal: pát 02. lis. 2012 10:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. úno. 2010 17:00
Příspěvky: 5
Bydliště: Horní Moštěnice
To je hrozný jak jsem se nervovala, přitom prakticky hned po tom, co jsem tu napsala, začla konečně reagovat :D a teď v 9ti týdnech je mazel největší a za pár dní půjde k novým pánečkům :cry2:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nehraje si
PříspěvekNapsal: pát 02. lis. 2012 11:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
CarmenxxXx píše:
To je hrozný jak jsem se nervovala, přitom prakticky hned po tom, co jsem tu napsala, začla konečně reagovat :D a teď v 9ti týdnech je mazel největší a za pár dní půjde k novým pánečkům :cry2:

Tak super, asi ji to jen chvilku dele trvalo :-)

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!