Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 13:31
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: štěně odmítá obojek,a má záchvaty z vodítka
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2013 12:30 
Offline

Registrován: ned 17. úno. 2013 15:11
Příspěvky: 6
Bydliště: Česká republika
Prosím o radu s 3,5 měsíčním Retrievrem,co se týkalo prvních pravidel,zákazů a loužiček venku byl ůplně skvělý.
.Po přivolání a nasazení Obojku nebo Kšír , začal trucovat,odmítal ke mě přijít,hračky ani piškoty nazabraly. A nekomunikoval se mnou celý den.Když jsem mu na pelíšku podal takovou tu zubní tyčinku, tak ji dokonce pustil z tlamy,jako že ji ode mne nechce. A tak jsem druhý den přeci jen pokračoval ( a nevím jestli to nebyla další chyba?) a dal mu postroj a skoušel si s ním venku hrát. asi po hodině jsem mu připnul vodítko,a pak jsem nevěřil svým očím. Pejsek se pustil razantně do šnůry která se táhla za ním. Dostal ůplný amok, ječel jako by ho vraždily,válel sudy,a snažil se vodítko servat , snažil jsem se ho uklidnit hlazením a slovy že o nic nejde,pohladil jsem ho a vymotal z vodítka. Chvíly ležel, ale při pokusu o chůzy se po pár krocích znovu pustil do vodítka se šíleným řevem.po 10 minutách opakování jsem to vzdal,a odepnul mu postroje. Ležel asi 5 minut,byl uražený, a pak se zvedl a trucoval, ke mě ani domů jít nechtěl.přešlo ho to až večer.
Problém nastal druhý den , a trvá do dnes : naučené přivolání jakoby ignoroval. A pokud mu dáme obojek, tak odmítá dobrůtky, stávkuje,nežere třeba celý den dokud mu ho nesundám.Když mi takhle trucuje a nedá se přivolat, tak prohrávám . Prosím o radu jak postupovat at něco nepokazím víc než to už je
Prosím A předem děkuji za rady . S pozdravem Martin Smrčka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně odmítá obojek,a má záchvaty z vodítka
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2013 13:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nasadit a uplně ignorovat neřešit- nepíšete jak dlouho ho máte? byl od chovatele zvyklí třeba na abrevnou mašličku?

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně odmítá obojek,a má záchvaty z vodítka
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2013 14:07 
Offline

Registrován: ned 17. úno. 2013 15:11
Příspěvky: 6
Bydliště: Česká republika
přivezly jsme ho jako 2měsíčního, a máme ho 6 týdnů.problém trvá 14 dní. do té doby bylo vše v pohodě a jiný problém není,doma je vzorný a poslouchá. a zvyklý nebyl na nic, celkově mi přijde že je háklivý na krk a kůži na horní straně krku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně odmítá obojek,a má záchvaty z vodítka
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2013 14:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Chápu že pohled na hysterický štěňátko musí být skutečně srdcervoucí, ale podívejte se na to trochu z jeho pohledu. Štěně NEVÍ, že obojek a vodítko je nutnost, a asi nějakou vaší chybou dospělo k závěru, že je to jen jakási otravná hra či zbytečná šikana z vaší strany, které se lze vyhnout. Štěně potřebuje sebevědomého vůdce smečky, kterému může důvěřovat a cítí z něj jistotu, že ví co dělá. V čemž jste momentálně selhali. Měli byste štěněti v klidu a s nadhledem vysvětlit, že na vodítku/kšírách se prostě chodit bude, protože jinak to nejde, a nebude se o tom diskutovat. Jinak u něj totálně podkopete jakýkoliv respekt a důvěru ve vás a hádejte, jak se vám pak bude dařit v řešení závažnějších problémů :?
Pročtěte si poradnu, je tu toho na daný téma hodně.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně odmítá obojek,a má záchvaty z vodítka
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2013 15:03 
Offline

Registrován: ned 17. úno. 2013 15:11
Příspěvky: 6
Bydliště: Česká republika
Pročítám příspěvky již několik dní.jen většinou jde o odpor na vodítku,tahání,blokování apod. A tak hlavně z důvodu mé nejistoty v této situaci jsem chtěl popsat konkrétní situaci. Je to můj 3 pes, a vzdor byl u všech, ale ne takový velký,a žádný z předchozích psů asi nebyl takový paličák a urážlivec. Poslední byl Německý ovčák křížený s Malamutem, a Vodítko jsme nevyndaly ze šuplíku skoro 13 let,košík neměl nikdy ani na veterinu.pokud byl u mě tak to byl mazlík na lidi i na vše ostatní. U tohodle zvládáme zatím vše,kočky,děti,zákazy, jen né to vodítko a obojek. Moc děkuji za rady,vážím si toho. Nikdy jsem žádnému zvířeti neublížil,a nerad bych aby náš SAM v budoucnu trpěl za moje chyby.
Myslíte že mohu pejskovi nechat obojek i přes noc,pár dní v kuse bez sundavání aby si zvykl ? a o to jeho odmítání jídla ? poddá se to ? a pak třeba po 2dnech mu připnout krátké vodítko at si ho tahá ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně odmítá obojek,a má záchvaty z vodítka
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2013 15:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Tak pokud jste schopný fungovat bez vodítka, tak možná nebude od věci dát tomu na čas klid, uklidnit se, rozmyslet se a začít znova a lépe. Obojek a vodítko bez sundavání - nevím, nenechávala bych ho ale určitě bez dozoru - hrozí, že ho buď zničí nebo se někde chytí a ublíží si.
Největší chyba je ta nejistota a "zkoušení". Prostě buď to chci/ potřebuju a pak to prostě udělám a hotovo, a nebo mi to žíly netrhá a pak s tím nebudu zbytečně stresovat sebe a psa. Saozřejmě je nutný myslet dopředu. Ty musíš rozhodnout za vás za oba, ne to štěně.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně odmítá obojek,a má záchvaty z vodítka
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2013 15:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
martin smrcka píše:
...a zvyklý nebyl na nic, celkově mi přijde že je háklivý na krk a kůži na horní straně krku.


Štendo je s pp alebo bez pp? Ako vypadali jeho chovatelia,ako sa ku štendu správali,ako vypadal celý chov,matka šteniat?

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně odmítá obojek,a má záchvaty z vodítka
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2013 15:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
určitě ybch mu obojek rpostě nasadila a nechala nějakej jemnej lehkej aby mu moc nevadil ne moc utaženej ale zase ne aby si ho mohl snadno sundat. neřešit neuplácet k čemu ciráty kolem obojku a vodítka je to nromální věc která mu enubližuje naopak mu zajistí super procházky

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně odmítá obojek,a má záchvaty z vodítka
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2013 16:06 
Offline

Registrován: ned 17. úno. 2013 15:11
Příspěvky: 6
Bydliště: Česká republika
Já bych vodítko relativně nepotřeboval,ale bohužel pro začátek je nutné, nemáme chodníky,a pes je v každé chalupě,takže na ty začátky je to bohužel nutnost, než se naučí chodit po silnici když jede auto,nebo když vyběhne ze vrat jiný pes apod. věřím že až vyroste,a bude mít naučené trasy od baráku k lesu,na hřiště apod. tak bude stačit jen obojek a známka. Stařík takhle chodil léta i z dětma,když jelo auto,sedl na krajnici a počkal až přejede.jen jsem prvně viděl u štěněte takový vzdor,a přiznám se že mě to vyvedlo z míry. Tak si radši nechám poradit.neumím být na psi moc tvrdý,a vím že je to někdy i potřeba,ale nechtěl bych nikdy,aby když zavolám svého psa,aby se ke mě plazil a učůrával. párkrát jsem to viděl,a je to strašný. Tak proto se ptám, věřím že je spousta skušenějších chovatelů, a já bych fakt nerad něco pokazil.
u původních majitelů byly štěnata s mámou na zahradě,tak byly v pohodě,ale jinak nevím jak se k nim chovaly? každopádně děkuji za rady, a pokusím se tomu mému paličákovi vysvětlit že to tak být musí. průšvich je že uraženej neposlechne vůbec !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně odmítá obojek,a má záchvaty z vodítka
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2013 16:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Vůbec není nutný být tvrdý - u štěněte je dokonce zakázané být tvrdý! - ale důsledný, sebejistý a přesvědčivý. Pokud o použití vodítka nejsi přesvědčen ty, těžko o tom přesvědčíš štěně. My třeba cestu přes vesnici v začátcích řešili takhle, právě abych se nemusela crcat s rozjíveným štěnětem na vodítku - než bysme došli do lesa, už bysme se museli pomalu vracet. Obrázek

K tvému povzdechu, že se štěně urazilo - každý pes dělá jen to, co mu projde. Pokud se u nás doma kdokoliv urazí, tak má smůlu a nikdo se tím nezabývá. Urážení se by neměl být účinnej nebo povolenej způsob komunikace. Čím víc to necháte rozjet, tím horší problémy z toho časem vzniknou.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně odmítá obojek,a má záchvaty z vodítka
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2013 16:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. lis. 2011 11:38
Příspěvky: 499
Bydliště: Praha
Osobně bych se k němu chovala jako k uraženýmu dítěti. Jakmile se začne vztekat, úplně bych se ho přestala všímat, naopak když se bude chovat slušně, tak mu čas zpříjemnit nějakou hrou,..... Asi bych se ho nesnažila nějak uchlácholit, nebo udobřit pamlskem, atd., když to nefunguje, akorát se takhle učí si na vás vynucovat, když není po jeho. A obojek bych nasadila i na doma napořád. Třeba začít nějakou lehoučkou mašličkou, aby si zvyknul, že tam něco má a postupně přecházet na obojek. Ruda ve svých knížkách popisuje, jak učí štěňátka na obojek, že jim ho nandá jen tak mimochodem v rámci mazlení a hry, ale to už jsi určitě četl. :-)

Taky bych si hodně dala pozor na nějaký vzbouřený emoce, aby se vás ještě nezačal bát... všechno klidně, ale rozhodně a bez vzteku. A to krmení - den dva bez jídla vydrží a že by se dobrovolně nechal vyhladovět? Pochybuju, i když asi jsou i tací. Ale aspoň bych to zkusila, kdo z koho. :-) Dát mu krmení, když je uraženej a nesní to, tak za nějakou dobu odebrat, jeho smůla. Hlavně se tím netrap a nenech se vydírat, to on taky moc dobře vycítí. Prostě obojek je potřeba, nedá se nic dělat. Když s tím hodlá dělat ciráty, jeho problém.

_________________
Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to. (A. Einstein)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně odmítá obojek,a má záchvaty z vodítka
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2013 16:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Zita,a nebolo by lepšie a praktickejšie keby vzal Martin šteňa na ruky miesto tašky? Kam potom s tou taškou? Aspoň ja osobne mám rada volné ruky pri venčení.Stačí mi že som ovešaná vodítkami,pamlskovačom a niekedy náhubkom.Max.som ochotná si zobrať batoh na chrbát :dontknow:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně odmítá obojek,a má záchvaty z vodítka
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2013 16:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Indiánka píše:
Zita,a nebolo by lepšie a praktickejšie keby vzal Martin šteňa na ruky miesto tašky?
Proboha vždyť to jsou detaily :roll: To jsem sem dala jen pro ilustraci toho, jak to lze NAPŘÍKLAD řešit... Naše chovatelka NAPŘÍKLAD vozila venčit štěňata na 300m vzdálenou louku autem. Každýmu přece vyhovuje něco jinýho a o to jde - najít si tu svou cestu a vysvětlit psovi, že to je přesně ta správná :wink:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně odmítá obojek,a má záchvaty z vodítka
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2013 16:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Mne Ashon tiež ako šteňa robil tirády s obojkom,kňučal,rozne sa točil,chcel si ho dať dole,nechcel ísť atd.Vonku som mu ho dala dole aby sa vobec vyvenčil,ale doma s ním aj spal.Za tri dni bolo po probléme,chcelo to len vydržať a nelutovať ako si chudáčik chce sundať ten škaredý obojok :-) S vodítkom to bolo nejak stejné,pozornosť som mu od blbnutia odviedla a keď pekne šlapal tak dostal odmenu,potom mal radšej tú odmenu než vymýšlanie blbostí.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně odmítá obojek,a má záchvaty z vodítka
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2013 18:04 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
tak otec naprosto nepsí osoba naučil štěně bišóna na obojek a vodítko za 10min. zavřel paničku, která z hysterie psa propadala hysterii taky za dveře, vzal psa, naprosto nedemokraticky ho lapil, nasadil obojek zmítacímu se psu, nasadil vodítko a ŠLI. pes dělal hysterku asi 50metrů, jelikož si toho ale táta naprosto nevšímal a prostě šel, ať se pes klidně zjeví /2x ho prý vymotal/, tak toho posléze zanechal. 3 nastrojení psa na vycházku bylo už bez řečí. pes pochopil, že vodítko je dobrá věc - jde se ven. a to prosím bez hrubosti, křiku, násilí.
pochopil to i vrah jakožto dospělý, který měl skutečné hysterické záchvaty z vodítka, kdy padl k zemi, tvářil se jak mrtvola /to se nedá jít, žejo - psa bych uvláčela/ či se snažil na férovku sejmout ruku, co mu to hodlala připnout. koš to samý. hysterie už od sundavání tohodle z věšáku. nikoho jeho názor nezajímal, vodítko coural i doma, tomu trvalo asi 10 dní, než pochopil, že vodítko je báječná věc - jde se ven.
pes není tvor, pro kterýho byla stvořena demokracie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně odmítá obojek,a má záchvaty z vodítka
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2013 18:21 
Offline

Registrován: ned 17. úno. 2013 15:11
Příspěvky: 6
Bydliště: Česká republika
No skusím mu ten obojek nechat , bez sundavání.Hysterie mě nepřepadává,ale je fakt že sem byl mimo z toho jak vyváděl,a přiznám se že sem nevěděl co v tu chvíly dělat. Přiznám se že můj problém bude asi největší v tom,že je mi ho líto,a on to asi prokoukl a vyhrává. přitom v ostatních věcech problém není! ví že nesmí skákat packama na lidi, že nesmí honit kočky,kousat boty atd. opravdu máme jen tento problém,a to že se pak urazí a ignoruje mě! ostatní z rodiny poslechne,a jde k nim,jen ke mě ne a to mě rozhodilo,dostal jsem obavu aby mi nepřestal věřit a nebo se mě kvůli vodítku nebál.od začátku vím že to bude mojí chybou,ale ten jeho amok mě fakt vyděsil. Takže ještě jednou děkuji za rady ! Zkusím to zvládnout,a pokud né tak se pokusím domluvit zchůzku u pana Desenského. Obojek máme nandaný,tak je prcek zrovna uraženej.uvidíme jak to půjde dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně odmítá obojek,a má záchvaty z vodítka
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2013 18:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Lucía píše:
pes není tvor, pro kterýho byla stvořena demokracie.

=D> :icon_thumleft:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně odmítá obojek,a má záchvaty z vodítka
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2013 18:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
martin smrcka píše:
Obojek máme nandaný,tak je prcek zrovna uraženej.uvidíme jak to půjde dál.
Smála bych se mu, našla bych si nějakou výbornou zábavu a dávala najevo, jak se výborně bavím (bez něj!) :finga:
Uráží se a ignoruje tě proto, že tě to bere. Kdyby to na tebe nefungovalo, vykašlal by se na to. Je to mimino, ale už tě krásně přečetl :-)

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně odmítá obojek,a má záchvaty z vodítka
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2013 18:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
jitro píše:
... Je to mimino, ale už tě krásně přečetl :-)

martin smrcka píše:
Přiznám se že můj problém bude asi největší v tom,že je mi ho líto,a on to asi prokoukl a vyhrává. ...Obojek máme nandaný,tak je prcek zrovna uraženej. Uvidíme jak to půjde dál.

Půjde to dál tak jak ty si to uděláš .. viz. citace :rolleyes: :daz: \:D/

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně odmítá obojek,a má záchvaty z vodítka
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2013 20:33 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
hele - s tou demokracií to bylo myšleno tak, že je to v jeho vlastním zájmu.
pokud jsi tam, kde vodítko potřebuješ aspoň na kus cesty /my nepotřebovali teda na štěně/ tak Tě trošku psího uražení vůbec nesmí rozházet. Pokud dítě začne jevit období vzdoru tak, že zrovna nebude chtít přejít přes přechod, co uděláš? předpokládám, že zmítající se vzteklé dítě zvedneš a přes přechod přejdeš.
pokud si totiž toho uražení nebudeš všímat a navíc si sám začneš hrát s něčím zajímavým - vsadím botu, že ho to rychle přejde a bude se chtít přidat. náš příbuzný štěněcí bišon občas jakože zakopne o schod a čeká, až si ho majitelka po schodech vynese, funguje mu to perfektně.. kupodivu se u nás doma zjistilo, že po schodech vyjít i sejít umí. sice to tu na mě něco hrálo, ale skoro jsem si NEVŠIMLA.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně odmítá obojek,a má záchvaty z vodítka
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2013 21:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Indiánka píše:
Mne Ashon tiež ako šteňa robil tirády s obojkom,kňučal,rozne sa točil,chcel si ho dať dole,nechcel ísť atd.

To mají asi teriéři společné. D. mi to taky dělala. Chytla hysterák, když dostala obojek. No rozchodila ho, nakonec i vodítko. Jo a taky strašnej problém byl, když D. foukali do zadečku (vítr). :finga:

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně odmítá obojek,a má záchvaty z vodítka
PříspěvekNapsal: úte 19. úno. 2013 08:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jako nechci vám do toho kecat ale umíte si představit kolik váží skoro 4 měsíční štěně retrívra? to bych fakt nechtěla tahat víc jak 20m v rukách to ho radši naučím to vodítko beztak ho někdy bude muset umět

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně odmítá obojek,a má záchvaty z vodítka
PříspěvekNapsal: úte 19. úno. 2013 08:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Ajko Zita písala: cestu přes vesnici v začátcích,za "rizikovým"miestom šlo už asi po svojich.
Jo,viem,asi ako dospelý boston,keď mal raz Ashon záchvat v lese niesla som ho asi 20min.na rukách domov a pekne sa preniesol,ruky ma boleli ako po posilovni :D

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně odmítá obojek,a má záchvaty z vodítka
PříspěvekNapsal: úte 19. úno. 2013 08:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
indiánka noa le oni ty rizikový místa mužou bejt klidně kilák :-))) a nosit 15kg psa kilák .-))

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně odmítá obojek,a má záchvaty z vodítka
PříspěvekNapsal: úte 19. úno. 2013 14:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Indiánka píše:
Ajko Zita písala: cestu přes vesnici v začátcích,za "rizikovým"miestom šlo už asi po svojich.
Jo,viem,asi ako dospelý boston,keď mal raz Ashon záchvat v lese niesla som ho asi 20min.na rukách domov a pekne sa preniesol,ruky ma boleli ako po posilovni :D
Ano, proto jsem Riku nosila v tašce. Nést 10kg psa v tašce a na ruce je totiž kupodivu opravdu rozdíl. A do lesa to máme asi tak 300m takže se to dalo. Co jsem pak dělala s taškou, to už se nepamatuju, možná jsem ji pověsila v lese na větev. Retrívr v necelých 4 měs. by 15 kilo rozhodně mít neměl a jeho páníček bude mít snad víc fortel než já 55kg žena. To jsou diskuse, skutečně :roll:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně odmítá obojek,a má záchvaty z vodítka
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2013 21:04 
Offline

Registrován: ned 17. úno. 2013 15:11
Příspěvky: 6
Bydliště: Česká republika
Tak zatím to vypadá dobře.SAM už se mnou mluví,Vypadá to že už si na obojek zvykl, a zítra nás čeká vodítko. Měli jste pravdu,když zjistil že mě jeho trucování a smutek nezajímá,tak se pomalu zlepšoval až ho to přešlo ůplně a vypadá to že to zvládnem. Všem děkuju za rady! Snad zvládnu i zbytek, určitě dám vědět jak pokračujeme. Ale musím uznat že na to že sou mu 3,5 měsíce,tak je to teda fakt paličák !!! S pozdravem všem Martin.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!