Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 18. dub. 2024 20:53
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: úte 07. čer. 2011 13:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. bře. 2010 20:18
Příspěvky: 221
Bydliště: Oslo-Norsko
Desenský píše:
Všechny svoje psy i vlčici jsem to naučil za dvě až tři vyšoupnutí ven ve chvíli, kdy začali s louží. Venku jsem to nekomentoval, jen jsem se tvářil spokojeně.



Zial problem je to ustriehnut a okamzite zareagovat. Ja kym som dobehla cez celu izbu uz bola kaluzka alebo hovienko na zemi. Nastastie slo o maleho psa tak som z toho nerobila vedu. :D

_________________
Shetland sheepdog a Suomenlapinkoira.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: úte 07. čer. 2011 13:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Hej,to je pravda,niekedy to pániček nestihne.To je ale problém pánička a nie psa :D

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: úte 07. čer. 2011 15:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. bře. 2010 20:18
Příspěvky: 221
Bydliště: Oslo-Norsko
To ano :-) Ja som z toho nikdy problem nerobila. Koberce sem odstranili hned prvy den a parkety sa dobre utierali. :D

_________________
Shetland sheepdog a Suomenlapinkoira.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: stř 08. čer. 2011 11:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Baysha píše:
když venku dílo dokončila, následovala pochvala a kousek piškotu. Pochopila to během asi tří dnů a následně už to byla jenom otázka toho, až jí dozraje nervová soustava a svěrače, aby to byla schopná vydržet i fyzicky. Plně čistotná byla ve 3 - 3,5 měsíci.
Naše Elinka vcelku bleskurychle pochopila, že za přičapnutí venku je piškůtek - zato my jsme byli o něco pomalejší, než jsme to prokoukli :laughing7: A doma si ulevovala ještě v půl roce. Samozřejmě tam hrálo roli víc faktorů, ale moc bych na ten piškotek nespoléhala!

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: pon 13. čer. 2011 12:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. bře. 2010 20:18
Příspěvky: 221
Bydliště: Oslo-Norsko
Chcem sa opytat tych, ktori v inej teme o stenati napisali, ze si vzali 2 tyzdne dovolenky ( pripadne menej) a potom stena nechali doma. Mali ste stena uzavrete v jednej miestnosti alebo malo pristup do vacsej casti bytu? V tomto pripade bude v dome este jeden dospely bezproblemovy pes od ktoreho sa stena nema co zle naucit. Mozu ich nechat na volno po byte alebo je lepsie stena oddelit a zavriet do inej miestnosti ? Ide o male plemena. Dospely pes je dansko svedsky farmarsky pes ( 12kg) a stena je cinsky chocholac a ma 10 tyzdnov. Je mala sanca, ze 2kg stena toho vela ponici a hovienka a kaluzky po byte urobene kym su majitelia prec ich moc nestresuju. V prve dni by boli prec len 5,5 hod. Neskor normalny pracovny den.

_________________
Shetland sheepdog a Suomenlapinkoira.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: pon 13. čer. 2011 12:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
nechavala jsem k dispozici jen loznici a chodbu, prece jen ve zbytku byly kabely a mela jsem strach, ze se do nich muze pustit, i kdyz to neni kralik. Louzicky jsem neresila.Ale ja mam cevecko, ona jako stene demolovala dost. Byla sama taky asi jenom 4 hodiny.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: pon 13. čer. 2011 12:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Já bych rozhodně nechala dospěláka a štěně pohromadě, pokud je dospělák bezpečný a nedělá přehnané ksichty na štěně. A klidně můžou být v jedné místnosti oba, nebo v celém bytě, to je jedno.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: pon 13. čer. 2011 13:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. bře. 2010 20:18
Příspěvky: 221
Bydliště: Oslo-Norsko
Eva Štemberová píše:
Já bych rozhodně nechala dospěláka a štěně pohromadě, pokud je dospělák bezpečný a nedělá přehnané ksichty na štěně. A klidně můžou být v jedné místnosti oba, nebo v celém bytě, to je jedno.


Dospeleho psa poznam dobre. Ten by si na sebe nechal stiepat drevo. Na stena sa ani skaredo nepozrie a dovoli mu uplne vsetko. Spat v jeho pelechu, jest z jeho misky, brat mu kost z huby, tahat ho za chlpy. Krasne sa o maleho stara :heart:
Tak uz len zabezpecit byt aproti urazom lebo tak maly pes sa dostane vsade a s tym ze bude nakakane a nacurane pocitaju ale od tak maleho psa je to zanedbatelne mnozstvo.

_________________
Shetland sheepdog a Suomenlapinkoira.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: pon 13. čer. 2011 13:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Štendo malo prístup okrem detskej izby a jednej miestnosti kde mám granule všade,väčšinou ležalo pri Báre.Káble a podobne nikdy neokusoval,na to tam mal hračky.Len ma nemilo prekvapila kočka ktorá ho sejmula keď si ju chcel Ashon očuchať,na psi je zvyklá ale chvílu jej trvá než si na nového psa zvykne :roll:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: pon 13. čer. 2011 13:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Můžu doporučit nebezpečné nebo náchylné věci (kytky, nábytek apod.) obehnat ohrádkou na štěňata. Pokud se rozloží, je z ní vlastně takový plůtek a pak to vypadá takto (omlouvám se za foto, lepší nemám):

Obrázek

Ohrádka vypadá ve složeném stavu takto (tady jsou spojené dvě dohromady):
Obrázek

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: pon 13. čer. 2011 13:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Když jsme začínali nechávat štěně samotný doma, vždy to bylo i s druhým (starším psem). Elina demolovala dost, a po těch zkušenostech jsem Riku radši nechávala zavřenou v kleci s Elí v jedné cimře (nejdéle asi 5-6h a ne denně). Ale tu klec měla od začátku jako pelíšek a byla na ní zvyklá. Takže já jsem rozhodně pro to nechat psy spolu a omezit prostor.
Jo a bacha s tím, že mu starší pes "všechno dovolí" - sleduj, jestli mu to opravdu, ale opravdu nevadí. Nebo jestli si třeba jen myslí, že to tak má být, nebo že to z nějakého důvodu chceš, a tiše to trpí. Do nekonečna to tomu štěněti nejspíš (?) procházet nebude a možná bych radši nastavila pravidla dřív a sama.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: pon 13. čer. 2011 13:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. bře. 2010 20:18
Příspěvky: 221
Bydliště: Oslo-Norsko
**EFCA** V byte udajne nemaju nic tak cenne o co by sa bali ze to 2kg prcek ponici.

Zita : Tomu starsiemu psovi to skutocne nevadi a este stena povzbudzuje ku hre. Starsi pes vyzera spokojne, ze tam niekoho ma a stena ho neotravuje cely den. Vela casu travi spanim a dokaze sa aj samo zabavit. Odkazala som im, ze maju davat pozor aby stena starsieho psa moc neotravovalo ale vyzera to tak, ze skor starsi pes hlada spolocnost v steniatku. Do klietky ho dat nechcu lebo nieje zvyknute. Spi v plastovej prepravke kam ho na noc zatvaraju ale pocas dna spi kde ho napadne. Ty mas vascie psy a je jasne ze taky bol schopny uz v stenacom veku narobit v byte paseku. Na zaciatkok bude psom vymedzena obyvacka s kuchynou, chodba a psia izba. Ostatne bude zatvorene.

_________________
Shetland sheepdog a Suomenlapinkoira.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2012 08:38 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2012 14:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Praha
Zdravím všechny zde v poradně. Nechci zakládat nové téma,tak se zkusím zeptat zde.

Pořádili jsme si štěně Jorkšíra,dnes je mu 61 dní. Čtyři dny jsem s ním trávil doma,bohužel,zítra musím odejít do práce a bude tady muset zůstat cca 9 hodin sám. Nevím,zda je to dobrý nápad a už vůbec nevím,jak mám řešit krmení. Přeci jen,nebyl ještě ani jednou sám a baštit by měl 5x denně. Dnes ho zkusím třeba na hodinu opustit abych viděl,jak to bude snášet.

Jaký na to máte názor? Předem děkuji za reakce...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2012 12:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Richie píše:
Zdravím všechny zde v poradně. Nechci zakládat nové téma,tak se zkusím zeptat zde.

Pořádili jsme si štěně Jorkšíra,dnes je mu 61 dní. Čtyři dny jsem s ním trávil doma,bohužel,zítra musím odejít do práce a bude tady muset zůstat cca 9 hodin sám. Nevím,zda je to dobrý nápad a už vůbec nevím,jak mám řešit krmení. Přeci jen,nebyl ještě ani jednou sám a baštit by měl 5x denně. Dnes ho zkusím třeba na hodinu opustit abych viděl,jak to bude snášet.

Jaký na to máte názor? Předem děkuji za reakce...

9 hodín na tak malé štendo je moc.Nemáš niekoho kto by sa o neho mohol postarať,vyvenčiť,nakŕmiť? Rodič,sused,kamarát atd.Štendo by si napr.mohli vziať k sebe na tú dobu.Alebo si ho vziať do práce aj keď chápem že nie všade to ide.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2012 13:48 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2012 14:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Praha
...to s hlídáním mě napadlo,naštestí jsem sehnal záskok,takže prcek bude doma sám jen asi 3 hodiny. Teď jsem ho nechal samotného asi hodinu a půl a vypadá to,že je klidnej a spí. Snad to bude dobrý. Nicméně od příštího týdne to bude složitější. Navíc brát ho s sebou do práce asi nebude uplně ideální,protože dělám obchoďáka a většinu dne trávím v autě... :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2012 13:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Píšeš "pořídili sme si", tak na to přeci nejsi sám? A to vás nenapadlo, tohle promyslet ještě pžedtím, než ste si pejska přinesli domů? Ono trvale 9 hodin je podle mě docela dost i na dospělýho psa. Navíc je york teriér a pohybu by uvítal určitě kupu...
Tohle nemyslim nijak zle, jen mě překvapuje, že to řešíš až teď... Víš jistě, že máš pro psa teď opravdu podmínky?

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2012 13:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Tak na nic necekat a pozvolna, nenucene nacvicovat - zadna udalost, nervy, podat to jako samozrejmost a ono to pujde :icon_thumright: 9 hodin je fakt doba, jednorazove to vydrzi kazdy pes, ale stalo by za to vymyslet zpusob, aby to nemuselo byt den co den.

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2012 14:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Ja teda nevim, jak ostatni, ale ja mam taky 8,5 hodinovou pracovni dobu denne od pondeli do patku a nemyslim si, ze by to znamenalo, ze mam nevyhovujici podminky pro cokloidy... :shock: Kazdy si musi vydelat na zivobyti, ne kazdy ma pruznou pracovni dobu nebo moznost brat si psisko do prace.
Jasne, u stenete je to jina, ale kdyz si sahnu do svedomi, tak Dexoida jsem dovezla o vikendu, mel 3 mesice, dovolenou jsem nedostala a valili jsme rovnou ostry rezim - mozna je to nezodpovednost, sobeckost, on byl fakt srdcovy sladous, ale stejne myslim, ze jsem delala prvni posledni a fakt se snazila vynahradit to. Kdyz jsem dorazila z prace, venovala jsem mu veskervy volny cas, litala s nim, tahala ho mezi lidi, proste snazila se vynahradit to, ze je to psi mimino tak dlouho pres den samo. A neprijde mi, ze trpel.
Jako jasne, neni to vhodne, co se uceni cistotnosti tyka, protoze to neni mozne, aby stenousek vydrzel takovou dobu. Ale i presto jsem to tim, jak jsem se mu venovala po praci a o vikendech, jaksi vynahradila a treba venceni se naucil i presto velice rychle. Ted je spolehlivejsi nez jorksirka a to ma rok a pul.
Jinak tim, jak jsem pribehla z prace a makala se stenikem, jsem tehdy zhubla asi 3 kg 8)

Blbe je, kdyz nekdo (jako napr. moje kamaradka) ma psa, co na nej doma ceka 8hod, pak prijde domu, vyvenci okolo baraku a bezi na spinning ci jinou aktivitu misto toho, aby se mu poradne venovala a dala mu poradne do tela :| To mi prijde smutny psi zivot...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2012 14:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
Znam obchodaka, ktery si k takovemu povolani pejska poridil. Lze to zkloubit. Kdyz bude dostatecne unaveny, bude mu jedno, jestli bude spat v aute anebo jinde.... ale samozrejme na takove verdikty je pojem "obchodak" docela siroky. Myslim, ze jsou horsi povolani, kam to opravdu nejde.
Ja jsem byla stastna, ze muze byt stendo se mnou v praci a udelala jsem vsechno proto, aby to nedelalo potize. Kdyz se chce, tak to jde ;-)

kajda.m - souhlas! dulezite je tu samotu aktivne vynahradit :icon_thumright:

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2012 14:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Kajda, já neřikám, že to je hned nevyhovující ani že trpí, proto se ptám, co mu může dál nabidnout. Ale nevhodný a kor teda určitě u prcka to podle mě je. Je zas podle mě něco jinýho, když je psů víc, už jen pro ten pocit, že tam nejsou sami. Neřikám, že kluky nechávám vždycky míň, ikdyž oni mají zase zahradu, kde se v případě nouze můžou vyvenčit a sebe navzájem. Ale samotnej pes v bytě, kde nejsou ani žadný nový podněty, to mi přijde moc. Zase bude to i pes od psa, ale co vidím třeba psa od "skorotchýně" je mi ho fakt líto, protože je na tom stejně jako pes tvojí kamarádky a vytvořil si svůj vlastní svět, ve kterym si teď žije

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2012 14:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Jojo, Veru, to souhlasim. Byt zavrena mezi ctyrma stenama a nezazivat nove veci, nevidat lidi a nevidet modre nebe a necitit vitr a slunko... taky bych si vytvorila vlastni svet. By mi velmi rychle roublo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2012 15:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Jeden moj kamarát je kamioňák a psa si brával so sebou na cesty :dontknow:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2012 16:09 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2012 14:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Praha
...musím předeslat,že Jork (Čiko) je náš již čtvrtý pejsek. Jenže předtím jsem měl jiné zaměstnání,takže pejsci netrpěli tím,že bych se jim dostatečně nevěnoval. U Čika se jedná v podstatě jen o dobu,než bude plnně doočkován,protože potom,pokud bude dobře snášet cestu autem,si ho budu brát do práce s sebou. Jsem sám zvědavý,jak nám to půjde...

Sám z toho nemám dobrý pocit,že tady bude zavřenej tak dlouho,ale prozatím se nedá nic dělat. Trápí mě i to,že nevím,jak ho budu krmit. Budu se snažit utrhnout a 4x denně se zastavit doma abych mu dal baštu.

Nejraději bych si ho bral do práce ihned,ale popravdě,bojím se,když ještě není doočkovaný. Četl jsem zde názory,že se není čeho obávat,ale přesto ten měsíc raději počkám... :(

Vhera: Samozřejmě nás to napadlo dopředu,docela jsme to i řešili a měli to krásně vymyšlený,ale přítelkyně bohužel změnila ze dne na den zaměstnání a plán byl rázem úplně na nic...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2012 16:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
Urcite se tady ozve nekdo fundovanejsi, ale ja sebou brala stendo hned (mel 9 tyd.) a nikdy me nenapadlo ho izolovat kvuli ockovani. Naopak, davala jsem si zalezet, aby toho poznal co nejvic. Myslim, ze je dulezitejsi odkud pochazi a tedy jaky zaklad imunity dostal diky podminkam chovu. Ale to jsem ja a stat se to asi muze... to uz si kazdy musi rozhodnout sam. Pro mne je to to same, jakoze se muze stat, ze mi vbehne pod auto. I kdyz se to nikdy nestalo a cely zivot si davam zalezet na tom, aby u cesty cekal a ceka... ale stat by se mohlo, neni to stroj. Pres toto riziko ho automaticky u silnice na voditko davat nebudu.
Ja bych ho sebou do terenu vzala, postarala se, aby mel sve bezpecne misto, kam si muze zalest a spat a odpadl by problem se smutnenim, cistotnosti, krmenim... je to mimco, na samostatnost casu dost, ne?
A koho by v te tve praci vlastne mohl potkat? s ohledem na potencionalni nakazu :roll:

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2012 16:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Hele já bych to tak moc nehrotila... jasně, že je to blbý těch 9 hodin, já tak málokdy nechávám i Zoráka, většinou přes poledne lítám domu rychle venčit, ale to je vyloženě pětiminutovka, abych stíhala. Ale prostě mám pevnou pracovní dobu a dělám v bance, kde bohužel psi vážně nemaj co dělat a vzít si ho sem můžu jenom o státních svátcích, když dělám.
A i tak si potom pořídim dalšího psa, pokud ho bude moct máma teba hlídat, budu ráda, ale když to nepůjde, tak stejně bude často doma sám celejch těch 8-9 hodin s vyvenčením přes poledne a pak odpoledním a večerním programem...

A s tim nedoočkováním bych to taky tak nehrotila, aspoň by byl dobře socializovanej, tahat ho pořád s sebou ;) v autě se mu nic nestane a mezi 10 cizích psů ho holt pro jistotu nepustíš, ale pak třeba se známejma jo... stejně ho venčíte venku, ne? Tak to bych nebrala jako velkej rozdíl...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2012 16:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Taky bych určitě upřednostnila socializaci před izolací ze strachu z infekce. Ono to nebezpečí nákazy nějakou nemocí je velmi malé, české chovy jsou obecně velmi dobře proočkované, zvlášť ve městech. Na vesnici je to o něco horší, ale ani tam toho moc nehrozí. Základ imunity má od matky, jestli dobře počítám, tak dvoje očkování už dostal, já bych se nebála a klidně ho brala s sebou, pokud to vaše pracovní podmínky dovolí.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2012 16:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Richie, prohlídni si tohle téma, týká se socializace mojí malé vlčice a věř, že je to citlivější zvířátko, než jsou psi, jelikož se ani jejich rodiče neočkují proti psím nemocem. Třeba budeš mít v mnoha věcech jasno.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2012 17:37 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2012 14:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Praha
Téma jsem přečetl. Již předtím jsem se dočetl,že obavy nejsou až tak úplně na místě,ale znáte to,příbuzní,známí a ve finále i veterinář vám nasadí brouka do hlavy,že když nechytne nic od pejsků,může od potkanů a krys (z výkalů) a že je zbytečný riskovat. Patrně dám na vaší radu a budu doufat,že se nikde a ničím nenakazí. Přeci jen,jak sám píšete,je potřeba psíka socializovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2012 18:06 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ten veterinář nemá psy, které by si bral občas do práce, že ne? Kdo nemá dobře socializované psy, nedokáže mluvit o socializaci, a ta se opravdu naočkovat nedá :wink:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2012 18:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Richie, jestli je problem jen v ockovani, tak na to prosim te nedej a pejska si ber s sebou. Nauci se spoustu veci a jeste budete spolu :icon_thumright: A urcite napis, jak to probiha :-)

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2012 19:09 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2012 14:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Praha
Děkuju vám všem za reakce! Na zítra máme hlídání,takže ho ještě nechám v klidu. Nicméně dám na vás a od pondělí spolu nastoupíme na "směnu". Uvidíme,jak mu to půjde. Určitě napíšu,jak jsme dopadli :D

Díky ještě jednou...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2012 01:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Ja som svoje štendá hneď po príchode domov od chovatela brala von a medzi známe psi,nech sa otrkajú.Samozrejme že som dávala pozor aby neoňuchávali a neolizovali ho..á.Nikdy nič nechytli,vlastnoručne vychovaných mojich psov som mala dohromady 5 kúskov.(Teraz mám tri psi naraz)Kamoška zachránila pred utopením 4 týždňové 400gramové štendo,hneď druhý deň ju vzala s našou partou na socializačku a to nemalo ešte ani jedno očkovanie.Fenka to prežila v pohode(prečo by nie) a nemá sebemenší problém so psami.Naopak,máme tu susedu čo má mladú naháčku labutienku cca bude mať rok,vychováva ju zváštnym sposobom,zrovna dnes som ju pozorovala.Tiež jej veterinár povedal že venčiť vonku nedoočkované štendo ani náhodou,len doma :evil: Ona teda neposlúchla a chodila aspoň pred barák so psom na vodítku.Moje psi ku nej nepustila,že až bude doočkovaná.Že sa štendo bálo a kvičalo ako podsvinča keď k nej psi šli ju nezaujímalo,že si neskor zvykne.Celkovo fenku venčí na 95% na vodítku bez kontaktu s inými psami,pretože sa bojí a je hysterická.(Z čoho asi?) Jediný pes s kým sa pohrá je susedov rotvík s tým sa poznajú od tých 3 mesiacov a sem tam je u pána na hlídanie.
Obrázek
Prvé stretnutie malej Šivy s velkou Bárou :D

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2012 01:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Suseda má aj zaujímavý model socializácie s okolím,venčí len na vodítku blízo baráku,fena bude mať rok a dostali sa "až" za cestu kúsok od nášho domu,fena pri tom sedí,trase sa a pani čupí pri nej a chlácholí ju aby sa nebála #-o Týmto štýlom sa na psiu lúku čo je pár metrov ďalej dostane keď bude mať fena tak 5 rokov :roll: Takže štendo brať von,zoznamovať s okolím a psami,ale so selským rozumom samozrejme a nemalovať čertov na zeď :wink:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2012 02:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
Richie píše:
... a od pondělí spolu nastoupíme na "směnu". ...

Verim, ze si to oba uzijete :heart: :yawinkle:
Ja jsem si v patek privezla stenatko a do prace jsem s nim jela zkusebne hned v sobotu - jenom tak na zkousku.

Indianka: Neviem, co to moze byt za milovnika zvierat - takto naivne si predstavujem veterinara - co doporuci nevychadzat majitelom do 3 mesiacov von so psom. Poznala som to v okoli a tyka sa to prave ludi, ktori nemaju skusenosti a prave preto uveria tomu "najpovolanejsiemu" :!: Je smutne, ze taketo rady davaju zrovna na veterine... je to pre mna rovnake smutno ako propaganda urcitych znaciek krmiva - tiez som bola dlho obetou :dozdi:

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2012 10:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Keď som susede ponúkla že jej požičiam Rudove knihy,ona mi z bohorovným kludom povedala že netreba že už mala psa #-o :dontknow: Nútiť ju do ničoho nebudem,hoci mi je psa lúto a hlavne ako sa všetkého bojí tak keď ide von zbesilo šteká vo vnútri domu a očúrava chodbu než vyjdú z baráku :hnev: Nehovoriac o tom že sused čo fenu hlídá býva nad nami a "prima" vec keď začne štekať v dobe keď mi spí dítě :Hangman: Takže Richie,ako vidíš zanedbaná socializácia je cesta do pekel a radšej sa tomu vyhni :prayer:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2012 10:53 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2012 14:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Praha
...určitě dám na vaše rady a zkušenosti. O víkendu má být pěkně,tak si vyrazíme poprvé ven a taky začneme nacvičovat jízdu autem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2012 11:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Fakt bych na nic necekala :icon_thumright: Pises, ze jsi z Prahy, jiste mate v okoli nejaky kousek zelene, tak bych se tam vydala, psu bych se nestranila, jasne, ze nenecham malyho smudlu rochnit na placku posetem exkrementy, ale to urco otipujes od pohledu. Spis nez na nemoc, dbej na povahy psu a panicku v okoli, kdyby mel do mrnouse vlitnout nejakej mistni rafak, povazovala bych to za daleko vetsi pru*er. A obrn se pred zarucenymi radami, urcite za vikend nejmene jednou uslysis, ze ho ke psum nemas poustet :roll:

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2012 12:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
máme doma ted 4 měsíční štěnici vzhledem k tomu že sme jí vzali totálně neočkovanou a neodčervenoua ptořebovala opravdu hodně péče krmit a tak brala sme si jí do práca- na veterinu- nejrizikovější prostředí co znám rpo neočkovaný štěně- ano podporovala sme jí imunitu jitrocelákem-. bylo zrovna období psincáku a pouštěla ejn ke zdravím psum.
první očkování měla po týdnu u nás protože odčervení bylo přednější, chodila s náma všude venku mezi psi prostě všude nic jí není je skvělá říkáme i všem kdo k nám chodí že socializace je duležitá

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2012 19:00 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2012 14:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Praha
Zítra to "prubnem". Co je vlastně největším rizikem pro takovýho prcka? (myslím z nemocí a infekcí).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2012 21:08 
Offline

Registrován: čtv 23. úno. 2012 10:39
Příspěvky: 27
Bydliště: Slovensko,stredné
Ak šteniatko budete voziť veľa autom,nezabudnite ho poriadne zabezpečiť .Aby nemohlo vypadnúť,nepribuchli ho dvere,neušlo na cestu,ap.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2012 22:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
46Babeta píše:
Ak šteniatko budete voziť veľa autom,nezabudnite ho poriadne zabezpečiť .Aby nemohlo vypadnúť,nepribuchli ho dvere,neušlo na cestu,ap.

Hlavne aby neskočilo v aute pod pedál,to by bol poriadny prúser.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: sob 17. bře. 2012 10:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Prodavaji se pasy do auta, ktere sestavaji z ksirecek a pasu, ktery se zapne do bezpecnostniho pasu do auta. York je malicky, tak by v tom mel mit i pohodli. V nejhorsim se da jednoduse zajistit voditkem, ale ja jsem bobkar a bojim se, abych ho pri nejake kolizi neobesila. A vem si nejaky hadr, muze se mu udelat spatne - tak abys nemel cely den v aute nablito, ale tim se take nenech odradit, jinak nez cvikem se to naucit neda :icon_thumright:

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: sob 17. bře. 2012 18:59 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2012 14:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Praha
Tak dneska jsme teda dali na vaše rady a nedoočkovaní jsme vyrazli ven. NAšli jsme si zatravněnej plácek,kam si ce chodí pesani,ale zrovna tam žádnej nebyl. Vše probíhalo hladce,jen jsem si dával pozor,aby neňuchal k výkalům a něžvejkal kde co. Nosil akorát větvičku a běhal s ní jak pominutej,patrně se mu venku líbilo,což je supr.

Na auto se vrhneme zítra,abych věděl,jak bude snážet jízdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: ned 18. bře. 2012 00:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Manžo keď viezol Adélu z Moravy do Ústí mala vtedy 2 mesiace,celú dobu ju mal na prednej sedačke (hoci som mu dala na ňu prepravnú tašku :roll: ),a hovoril že cestu znášala dobre,zastavoval každú hodinu na vyvenčenie a napitie a inak že stále spala.Tak uvidíš ako to bude u vás :-)

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: ned 18. bře. 2012 00:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
Ja sice psi nepoutam - muj je vepredu u nohou spolujezce a zbytek migruje temer jak je libo (resp. zalehne, kde chce) - ale osobne bych takto maleho psa radeji obdarila prepravkou, kdyz uz. Ma to takto kamaradka na malou fenku a pro tu je to mimo jine vitane utociste.
Na tu prvni cestu by nemel byt ani hladovy ani hned po jidle, ale to asi napadne kazdeho :yawinkle:
Ale klid, u nas taky nebyly zadne problemy a psi by nejradeji jezdili denne :-) (a stenda uz od 4 tydnu)

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: ned 18. bře. 2012 09:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Richie, super, mrnous si to urcite uzil :hura:

Ani my jsme nemeli problem s autem, jen selticnik zprvu nemel rad pohled na rychle mijejici auta na dalnici, to mi strkal hlavu pod rameno a koukal se dozadu. A jako uplne malinke stenatko chtel lezt samozrejme za mnou (kdyz jsme jeli sami), a tam mi prave pomohlo jisteni a neco pro zabavu. Ted je mu 9 mesicu a treba vcera, kdyz panicek cistil auto, Perous si hned nasedl a cekal, ze se pojede :wink: Ale obvykla nase obvykla jizda mela za cil navstevu nasich, staj a kone nebo vylet = zabava, stalo by za to mu jizdu taky s necim pozitivnim spojit. No, jsem zvedava, jak to pujde :D

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: ned 18. bře. 2012 16:00 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2012 14:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Praha
Mrňous si to užívá určitě. Venku běhá,honí větvičky,trávu a dělá prostě kraviny. Dneska jsme to měli trochu náročnější,byli jsem se podívat u rodičů na jezevčíky (dvě fenky) a u kamaráda na 5-ti letýho ohaře. Vočuchali jsme se a všechno v pohodě,chtěli sme blbnout!
Potom přišlo na řadu auto a to už bylo trochu horší -> nejdřív přišla na řadu přepravka,ale to se Čikovi teda vůbec nelíbilo a tak začal vylejzat.
Dopadlo to tak,že se mi uvelebil na klíně (neřídí se tak moc dobře),takže budeme muset ještě potrénovat... :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: ned 18. bře. 2012 17:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
Kdyz prepravka, tak trenovat nejdriv doma. Nechat ji tam otevrenou, dat mu do ni nejakou dobrutku/hracku, aby to nebylo jako za trest, ale aby tam sel sam a rad :wink:

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: ned 18. bře. 2012 17:46 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2012 14:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Praha
Tohle mě napadlo a už na tom pracujeme. Moc se mu do ní ale nechce... Každopádně děkuju za tip!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: stř 21. bře. 2012 20:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
některé příspěvky patřící spíše do pokecu přesunuty sem

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!