Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 22:18
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: stř 21. úno. 2007 10:13 
Máme doma 3 měsíční štěňátko cotonka. Je to náš první pejsek, takže si s ním nevíme úplně rady, i když mám přečteno maximálně knížek, co to šlo. Máme ale ten problém, že kamkoli v bytě se hneme, tam chce jít za námi, třeba i na záchod. Jakmile ho nechám jen pár vteřin zavřeného v pokoji, začně hrozně vyvádět, natož když pak ráno odejdeme do školy a do práce. Dokonce si na nás už stěžovali sousedi a vyhrožovali nám, kvůli tomu, že tam Rambík dělá kravál. Když pak příjde kdokoli domů, tak se mu maximálně věnuje, ale do té doby je to problém. Zkoušela jsem nácvik s tím, že prodlužuju intervaly, kdy je sám, ale to nepomáhá. Ani když ho vytahám za kůži, tak to nepomůže, naopak, začně přede mnou potom utíkat a bojí se mě, ale stejně když zavřu dveře, tak vyvádí. Další problém je, že se mu zatím nechce skoro vůbec poslouchat (nevím, jestli to není tím, že je na to ještě malý). Příjde na zavolání "Ke mě" jen tehdy, když se mu chce, ale jakmile se urazí nebo se jen prostě nechce, tak na něj můžu volat třeba 20krát, ale marně. Přitom jsem mu nedala důvod, aby se bál, protože i když mu to dlouho trvá, ale nakonec příjde, tak ho vždy pochválím. A poslední co mě napadá je, že když jsme venku, tak občas štěká a vrčí na lidi i na dvakrát větší psy než je on sám. Je to normální?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. úno. 2007 14:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přečtěte si na hlavním webu stránku přivolání a dodržujte přísné pravidlo, že všeho moc škodí. Raději dám svému psu dva povely za den, které mu pomohu splnit za jedna, než bych ho trápil dvacetkrát a on mne začal nenávidět.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 07. dub. 2007 06:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
No jo, taky se přidám. Už máme to štěně bígla. Má 2 měsíce. Ale když jak píšete, pane Desenský, že stačí 2 povely za den, stejně jak to mám tedy dělat, když prcíka chci nějakým způsobem zavolat(mám ho doma 3.den). A ona než přicupitá, tak si ještě po bíglím udělá, co uzná za vhodné. Nebo se na to vyprdne. Zase si říkám, že bych měla nějakým způsobem od začátku dbát a předcházet bíglím manýrům.....nebo ji volat " 2x denně?"Opravdu dost jsem přečetla a mám pocit, ž enic nevím. Je trošku problém, že zatím ji není jak motivovat, nechce pamlsky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 07. dub. 2007 07:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lenka Krejčířová píše:
...Už máme to štěně bígla. Má 2 měsíce. Ale když jak píšete, pane Desenský, že stačí 2 povely za den, stejně jak to mám tedy dělat, když prcíka chci nějakým způsobem zavolat(mám ho doma 3.den)...
Možná jsi to ještě nepostřehla, ale moje informace tady se týkají především převýchovy dospělých psů nebo psů, kteří nedělají to, co se po nich chce. Nezabývám se tu malými štěňaty pokud je to jinde, než v příslušné části porady, případně universálními postupy. Věř tomu, že mnohé své psy si dělám zcela jinak, než jak vám tu popisuji, ale to už jsou čistě přímé směry pro každého jednoho jedince mé smečky, nebo psa, kterého mám v ruce. Kdybych vám sem napsal, přesné postupy na jednotlivé psy, tak by vám někteří psi začali spolupracovat lépe, ale zase byste některékým svým psům mohli ublížit tím, že by vás nepochopili.
Ve dvou měsících nečekej zázraky a nenápadně hledej, co ho baví, aby se to dalo použít jako pozitivní motivace. Ber to tak, že se ti teprve rozkoukává. Moje bývalá šéfka smečky Jasa, ani předchozí pes Zuno, nespolupracovali dobře měsíc až dva tak, jak jsem chtěl, ale já mám času dost a kdo si počká, ten se dočká. Postupem času jsem našel jejich silné a slabé stránky a díky nim jsem si z nich udělal nejlepší psy svého života.
To přivolání si dělej jak často chceš, jen měj namysli, že všeho moc škodí.
:wink:
Citace:
...Je trošku problém, že zatím ji není jak motivovat, nechce pamlsky
Věřím tomu, že ji to brzy přejde. Je to bígl.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. dub. 2007 09:37 
Dobrý den,

už jsem se jednou ptala na přivolání. Pomalu začínáme pilovat a začíná to vypadar na malé úspěchy.
Teď ale máme úplně jiný problém a myslím, že i závažnější. Pokud dělám s pejskem nácvik Lehni (RR 5 měsíců), začne mě kousat do rukou, popřípadě po mě klafe....
....klafání občas předvádí i doma.
Chtěla jsemse proto zeptat, jestli mám pejskovi dát facku nebo ho rovnou svalit na zem....názorů už jsem slyšela hodně, proto nevím, co si mám vybrat, nebo spíše, co bude účinnější. Moc Vás proto prosím o radu. Nechci mít doma agresora...Předem děkuji za odpověď


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. dub. 2007 10:14 
Offline

Registrován: stř 21. čer. 2006 18:44
Příspěvky: 32
Bydliště: Korytná
svalit ho za to na zem? Šílíš? ještě jsi mu neukázala řádně, co po něm chceš a už ho chceš válet po zemi?
A facka? Přečti si tady celou poradnu a pochopíš, že facka je tak možná trest mezi lidmi, ale pro psa ne. Udělej jedno nebo druhé a pes se tě začne bát, protože tě fakt nepochopí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. dub. 2007 11:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
s tím agresorem přibrzdi, máš miminko!
Jak učíš lehni? Dej sedni, pochval. Pravou ruku s odměnou dej kousek před psa, úplně na zem, kousek potáhni dopředu tak aby tě pes sledoval hlavou. Levou rukou lehce přidržuj psí zadek na místě. Nesmí se té ruky bát! V okamžiku kdy lehne tak mu odměnu dej! Můžeš ho nechat zakousnout do odměny už v průběhu lehání, ale nepustit dokud nelehne. Postupně prodlužuj dobu mezi položením a odměnou, ale po vteřinách.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. dub. 2007 11:17 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Už po několikáté zde píši, že nejdříve máte psa něčemu naučit, a to srozumitelnou formou ne tak pro vás jako pro psa a pak po něm můžete chtít, aby vám dobře naučené cviky dělal. Trestat psa povalením na záda nebo jakýmkoli fyzickým trestem, natož za něco, co neumí, považuji za hlupáctví a naprostou surovost. To, že po vás chňape, znamená obranou reakci na vaší nesrozumitelnost. V knize "Pes a jeho výcvik" od Karla Hartla je krásně popsánou i s obrázkem, jak se má správně metodicky provádět povel lehnutí.
Jestliže se po vás pes při jakékoli výuce cviku ožene, nebo vás dokonce kousne, znamená to, že nepoužíváte hlavu, ale sílu.
Být na místě toho psa, hodně bych přitlačil...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. dub. 2007 13:16 
Citace:
svalit ho za to na zem? Šílíš? ještě jsi mu neukázala řádně, co po něm chceš a už ho chceš válet po zemi?
A facka? Přečti si tady celou poradnu a pochopíš, že facka je tak možná trest mezi lidmi, ale pro psa ne. Udělej jedno nebo druhé a pes se tě začne bát, protože tě fakt nepochopí.

Promin, ale když mě kouše???? To si nesmí dovolit.....v jakékoli situaci...bude mí kolem 50 kg a 70 centimetrů, až mě potom kousne tak to nebude jenom natrhlá kůže a modřiny....měla bych mu ukázat kdo je pánem.
Když mu dvakrát řeknu fuj a on nic??? :roll:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. dub. 2007 13:19 
Chodím s ním na cvičák.....podle jejich rad mi to nejdu, tak ho vezmiu za přední tlapky a sesunu ho dolů, on se okamžitě začne ohánět a kousat mě. S tou dobrůtkou jsem to zkoušela...dala jsem mu ji před něj a sunula směrem dopředu, aby si lehnul...jenže to vždycky Albi zvednul zadek a začal si s dobrutkou hrát...na zem se mu prostě nechtělo....momentálně začal kousat, upevňovat si svoje postavení i doma...klafe po mě a několikrát mě i kousnul (ne nějak extrémně, ale dost, na to že je to štěně) osobně si myslím, že todle si dovolit nesmí a musí za to být nějakým stylem potrestán.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. dub. 2007 13:25 
Desenský píše:
Už po několikáté zde píši, že nejdříve máte psa něčemu naučit, a to srozumitelnou formou ne tak pro vás jako pro psa a pak po něm můžete chtít, aby vám dobře naučené cviky dělal. Trestat psa povalením na záda nebo jakýmkoli fyzickým trestem, natož za něco, co neumí, považuji za hlupáctví a naprostou surovost. To, že po vás chňape, znamená obranou reakci na vaší nesrozumitelnost. V knize "Pes a jeho výcvik" od Karla Hartla je krásně popsánou i s obrázkem, jak se má správně metodicky provádět povel lehnutí.
Jestliže se po vás pes při jakékoli výuce cviku ožene, nebo vás dokonce kousne, znamená to, že nepoužíváte hlavu, ale sílu.
Být na místě toho psa, hodně bych přitlačil...


Nejde o to, žemě kouše na cvičáku, ale kouše i doma a upevňuje si svoji pozoci, já mu nějakým stylem přece musím dát najevo, že já jsem pán. Já mu nechci nijak ubližovat....vy tady hned píšete, jako kdybych ho měla surově zmlátit nebo snad zabít.
Pokud ho nechám, aby si mě okusoval, tak se to kór o RR může zvrtnout....ale to Vám asi nemusím řikat, že??


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. dub. 2007 13:34 
Offline

Registrován: stř 21. čer. 2006 18:44
Příspěvky: 32
Bydliště: Korytná
Citace:
To si nesmí dovolit.....v jakékoli situaci...

Hele zbrzdi, tohle je sice krásné, ale on tě kouše, protože ti nerozumí a protože neví, že to nemá a fuj ti nepomůže, protože ještě neví, co to znamená...takže tyhle kecy, kdo je tady pánem, si prosím nechej, ju?


Citace:
Když mu dvakrát řeknu fuj a on nic???

musíš ho to nejdřív naučit, co to je fuj.

Jinak mně to dělal taky, když jsem šla víc silou než hlavou, prostě byl trošinku vzteklej, ale nevěděl, co chci. To mi pomohlo motivovat na mls.

Třeba při sedni, když chtěl k jiným psům, tak měl trochu vzteklý záchvaty. Mně pomohlo fakt být trpělivý a na to "chňapání" odeznělo. Používala jsem důslednost.

Mám kníra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. dub. 2007 13:36 
Gerda píše:
Irczo, ale on možná ani to fuj ještě nemá upevněné. Myslim, že je to prostě praštěný rozevlátý štěndo, že jeho úmyslem tě vůbec není zle kousat, jen třeba nerozumí, co po něm chceš...Zkusila jsi mu svou ruku nahradit něčím, do čeho kousat může? A jak učíš lehni?


Už jsem tady psala...chodíme na cvičák, jsme pod dohledem certifikované instruktorky....ta mi také mimochem řikala, že pokud na mě pes vyjíždí...¨že mu prostě mám dát facku.
Jelikož nám nácvik lehni podle instuktorky nešel, tak jsme našli řešení druhé.
Pejsek sedí, pochválíme ho, zavelíme lehni, chvíli počkáme a pak ho vezmeme za přední tlapky a pomalu ho sesuneme dolů, jak leží tak ho pochválíme....
Já ho nechci trestat za to, že si neumí lehnout, ale za to, že do mě kouše, kdy se mu zlíbí....strach ze mě ani z přítele nemá....to je poznat:) myslím, že právě naopak....chybí mu respekt....


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. dub. 2007 13:37 
Offline

Registrován: stř 21. čer. 2006 18:44
Příspěvky: 32
Bydliště: Korytná
Citace:
... upevňuje si svoji pozoci, já mu nějakým stylem přece musím dát najevo, že já jsem pán. ...


ale teď fakt žvaníš!!!
nesnaž se dokazovat si vůdcovství!!!
Podle tohohle se fakt neurčí, kdo bude pán. a akorát v něm nabudíš to, že ti nebude rozumět, půjde ti pak do obranný agrese, když takhle budeš pokračovat a to nebude prima u rr.[/quote]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. dub. 2007 13:44 
Offline

Registrován: stř 21. čer. 2006 18:44
Příspěvky: 32
Bydliště: Korytná
tak je dobře, žes přišla sem na forum. ta cvičitelka by zasloužila do držky sama, ví o psech evidentně nula nula nic. Nejlíp uděláš, když si najdeš jiný místo. Takhle mi taky radili a udělala jsem si tím pěknou paseku, až jsem skončila s hledáním rad tady a zapla´t bůh, že jsem tam odtud utekla.

Citace:
Pejsek sedí, pochválíme ho, zavelíme lehni,...

tak to jde taky, ale rychlejší je to, že mu místo chytání za tlapky jedeš před nosem mlskou a on si sám lehne. Navíc se tím vyhneš tomu nepříjemnému fyzickému tlaku na psa, kdy ti chňape po ruce:-)
pokračuj takhle a na tomhle cvičáku a uvidíš, že ho mít bude


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. dub. 2007 13:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Irczo, nechci tě urážet, jen si opravdu myslim, že tě štěndo nekouše se zlým úmyslem. To máš jako malý děti, řeknš mu udělej tetě malá malá a fakan ti na malá malá vypíchne oko. Štěndo ještě nemá zažitý, jak moc může stisknout a jak už ne. Zkusila si vypísknout a přerušit hru, když tě to bolí? Možná zkus jen šetřit tresty, kdo je tady pán se určo dá dokázat i jinak, šéf přece nemusí nutně trestat, ten hlavně dodává jistotu, ochranu (v tomhle naprosto selhávám v praxi, přesto se teoreticky ventiluju :-)), šéf má ty nejzajímavější hračky, šéf má super mlsky, šéf ukazuje, co se bude dělat, a samozřejmě šéf říká, co se dělat nemá. Ale spíš bych nabídla možnost, co se dělat má. O cvičáku si netroufám napsat nic, bo sem nikdy na žádném nebyla a nevím, jak probíhá trénink třeba poslušnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. dub. 2007 13:50 
Offline

Registrován: stř 21. čer. 2006 18:44
Příspěvky: 32
Bydliště: Korytná
No to ho přidržíš. jak je v sedu, pochválíš ho, pohladíš, položíš mu ruku na záda a dáš to léééhni s tím tažením...tou rukou ho jistíš, že se ti nezvedne, ani ti nezdrhne:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. dub. 2007 13:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Možná bych zkoušela učit lehni unavenější štěně, asi ne to, co je zrovna v tranzu z toho, že chce běhat...Máňu jsem taky učila ze sedu a sjížděním pamlsku, abych se vyhnula tahání za přední nohy. Přidržovala jsem ruku na kohoutku a lehce jí po povelu tlačila dolu s tím, že pamlsek jel dopředu dolu v druhé ruce současně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. dub. 2007 14:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
1) máš mimino. není agresivní, dominantní, .. je to mimino. Veškeré kousání je buď hra nebo neporozumnění.
2) učení povelu nezvládáš TY, ne pes. Prostě jsi zatím nedokázala psovi vysvětlit co po něm chceš, zatím jsi u něj pouze vzbudila strach z chytání za packy
3) píšeš že nebyl trestán, ale zároveň se ptáš jestli je lepší ho praštit enbo povalit - a když ti napíšeme že obojí je špatně tak se urážíš.
4) pětiměsíční štěně není vhodným doplňkem k tříletému miminu - nejdřív utahat psa, pak pod dozorem nechat od dítěte trochu přikrmit a pomazlit. Pokračovat až si pejsan začne uvědomovat vlastní tělo a velikost. Zatím je přesvědčený že všichni jsou stejní jako on - tak se podle toho chová, ale to je NORMÁLNÍ.

Takže - nahoď se psem pohodový vztah - důležitější než lehni je váš vztah, vzájemná důvěra, pohoda. Nauč se psu rozumnět. Chceš aby on rozumněl tobě, ale ty nerozumíš jemu... Cvič věci které už pejsan zná, po chvilkách, pozitivně, ukončuj velkou hrou. Po čase zkus doma v klidu lehání - tak jak jsem psala, na ty paciny přitom nešahej, já to tak sice bíglouše naučila, ale jiné psy jsem to učila zase jinak a tvému psu to zjevně nesedí. Jindy bych zase naopak psa posadila, vzala mu packu, prohlídla, pustila, pochvala. Nauč ho ať sebou nechá manipulovat, ale žádné tresty! Účelem je aby se pes manipulace nebál, ne aby strachy zdřevěněl!

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. dub. 2007 14:55 
Petra píše:
1) máš mimino. není agresivní, dominantní, .. je to mimino. Veškeré kousání je buď hra nebo neporozumnění.
2) učení povelu nezvládáš TY, ne pes. Prostě jsi zatím nedokázala psovi vysvětlit co po něm chceš, zatím jsi u něj pouze vzbudila strach z chytání za packy
3) píšeš že nebyl trestán, ale zároveň se ptáš jestli je lepší ho praštit enbo povalit - a když ti napíšeme že obojí je špatně tak se urážíš.
4) pětiměsíční štěně není vhodným doplňkem k tříletému miminu - nejdřív utahat psa, pak pod dozorem nechat od dítěte trochu přikrmit a pomazlit. Pokračovat až si pejsan začne uvědomovat vlastní tělo a velikost. Zatím je přesvědčený že všichni jsou stejní jako on - tak se podle toho chová, ale to je NORMÁLNÍ.

Takže - nahoď se psem pohodový vztah - důležitější než lehni je váš vztah, vzájemná důvěra, pohoda. Nauč se psu rozumnět. Chceš aby on rozumněl tobě, ale ty nerozumíš jemu... Cvič věci které už pejsan zná, po chvilkách, pozitivně, ukončuj velkou hrou. Po čase zkus doma v klidu lehání - tak jak jsem psala, na ty paciny přitom nešahej, já to tak sice bíglouše naučila, ale jiné psy jsem to učila zase jinak a tvému psu to zjevně nesedí. Jindy bych zase naopak psa posadila, vzala mu packu, prohlídla, pustila, pochvala. Nauč ho ať sebou nechá manipulovat, ale žádné tresty! Účelem je aby se pes manipulace nebál, ne aby strachy zdřevěněl!



Trestán nebyl.....ptala jsem se na to, protože mi každý řiká něco jiného....proto jsem se přišla zeptat sem, ale místo toho, aby mi tady někdo poradil, jsem blázen a pejsek by měl přitlačit.
Mno někdo rozumný se tady našel takže myslím, že to zvládneme....Myslím, že nebude porblém s tím, že se sebou nedá manipulovat. Od včera mu vyplachuji pinďourka, už delší dobu zastřihávám drápy a Albi stojí a ani se nehne.
Jinak za packy ho nikdo netahá, pomalu se sune dolů a nic ho nemůže bolet.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. dub. 2007 14:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
Citace:
Také jsem zkoušela jezdit před ním pamlskem....tonejde...stoupne si a začne to honit...zatím si nikdy nelehnul.....
Máš špatnou metodiku.Psa musíš mít na vodítku a jistit si ho levou rukou.Potom se Ti nemůže stát,že bude běhat či dělat jiné blbiny.Někteří psi jsou na packy citlivější,může se bát a proto chňapat.V tomto věku si nemyslím,že by si upevňoval nějaké postavení.Navíc to si nezískáš silou ale hlavou!!!Mimochodem kam chodíš na cvičák?

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. dub. 2007 15:04 
evina píše:
Citace:
Také jsem zkoušela jezdit před ním pamlskem....tonejde...stoupne si a začne to honit...zatím si nikdy nelehnul.....
Máš špatnou metodiku.Psa musíš mít na vodítku a jistit si ho levou rukou.Potom se Ti nemůže stát,že bude běhat či dělat jiné blbiny.Někteří psi jsou na packy citlivější,může se bát a proto chňapat.V tomto věku si nemyslím,že by si upevňoval nějaké postavení.Navíc to si nezískáš silou ale hlavou!!!Mimochodem kam chodíš na cvičák?


Bože jak vám mám vysvětlit, že mé motto není psa sbít.....ptala jsemse protože, mi to bylo doporučeno a každý řikal něco jiného....chodím na cvičák na Háje. 246.ZKO.ČKS.....


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. dub. 2007 15:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
jak nacvičit lehnutí ti tu už napsali jiní, když pejsa neudržíš rukou v sedu tak použij fantasii k tomu, abys navodila situaci aby si pes musel lehnout
když dáváš povel tak nečekej s tim než mu pomůžeš, prtože on neví že "lehni" znamená lehni, je to jen zvuk co vydáváš :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. dub. 2007 15:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Irczo,

on po tobě nevyjíždí. Pochop, že to není plyšák a má svoji vůli. Je možné, že se tě bojí, nebo s ním jednáš pro něj nesrozumitelně. Zachovej prosím tě klid - a zamysli se nad tím vším. Sama píšeš, kolik bude pes vážit, až bude dospělý. Opravdu si myslíš, že pozici pána získáš silou a tresty? Tak to skutečně nefunguje. Vůdcovskou pozici fackami a válením štěněte po zádech opravdu nezískáš, naopak ztratíš zbytek dobrého vztahu, jestli tam ještě nějaký je, bude se tě bát a nenechá na sebe sáhnout nebo podle své povahy bude před tebou utíkat. Pokud půjdeš dál tímhle stylem, skončíte na ostnáči, škrťáku, elektrickém obojku nebo takových blbinách. Na cvičáku ti za chvilku začnou radit, abys přitvrdila, a už se vezeš.
Co kdybys přemýšlela o tom, proč po tobě chňape? Je citlivý na packy - pak mu v dobrém a z legrace sahej co nejčastěji na pacičky, aby ho to nebolelo a vysměj se případným protestům nebo strachovým reakcím. Proč si nechce lehnout? Bojí se v leže? Bojí se na cvičáku si lehnout? Nestalo se, že by ho někdo zvalchoval, napadl nebo tak něco? O tomhle přemýšlej, na nátlak se zvysoka vykašli, to vede akorát do háje, fakt.
Mimochodem, tvoje reakce na Rudův příspěvek mi připadá dost neadekvátní. On ti ukáže, jak jednou rukou a dá se říct i jedním prstem položí psa a udrží ho na zemi. Ten pes má asi tak 85 kg a je to převychovaný kavkazák, který neprošel žádným cvičákem. Myslíš, že by toho Ruda dosáhl silou nebo nátlakem?????


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. dub. 2007 15:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
I když má cvičitelka třeba 10 certifikátů a radí bití psa - asi moc dobrá a kvalifikovaná nebude. Já bych jí osobně poslala dál než do tmy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: RE: RR
PříspěvekNapsal: stř 25. dub. 2007 16:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Irczo,mas doma male decko ktere ted prichazi pomalu do puberty.To co popisujes jsou normalni projevy trosku zivejsi hry ktera muze bit pro Tebe sice bolestiva,ale jeto jeden ze zpusobu komunikace jak psi mezi sebou komunikuji.
Ono neni najizdet a najizdet-aby clovek pochopil co mu pes rika je potreba posoudit pri techto situacich rec tela,mimiku,postaveni,zvuky,souvisloti pri cem se tohle deje.To jak chces resit tyhle sytuace je silne kontraproduktyvni-ve vysledku bi se klidne mohlo stat ze se Te bude pes minimalne bat,ale toje to nejmensi co bi po aplikaci rady teto cvicitelky muze nastat.Pohled na zlomeneho psa je nejen velmi smutny,ale pro neskuseneho majitele neresitekny.
Pokud chci mit vyrovnaneho psa tohle mi moc nepomuze,staci vsak zapojit trochu selskeho rozumu,srdce a dat hodne lasky.....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. dub. 2007 16:13 
Offline

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:11
Příspěvky: 21
Bydliště: Slovensko
Ircza,

pripajam sa k ostatnym. Mam doma svorku, zachranenu z ulice, jedinym psom, ktoreho som kupila, je krpata Bali - na chov, ostatni su psi, ktorym bolo velmi ublizovane. Keby som na nich sla silou, nemala by som sancu, mam tam 2 velke feny a tie by ma, keby chceli, zlupli ako malinu. A predsa ti psi robia vzdy to, co chcem. Skusila si to niekedy s ignoranciou? Robi to divy... A co sa tyka stenata, skus ho pred cvicenim dobre vybehat, aby aj trochu vyhladol a potom to skus znovu. Jednaj vzdy kludne, nenechaj sa vyprovokovat, aj ked nepochopi, co po nom chces. Vodca svorky ma vzdy prehlad a nadhlad, inak by nemohol byt vodcom svorky. Nie je to vzdy najsilnejsie zviera, ale vzdy najmudrejsie. Mysli na to. Skus popisat, co robi, ked sa nevidite, napr. ked sa vracias z prace, ci je s niekym alebo sam, co robi na vychadzkach, ako s nim zacinas cvicit atd. A faktom je, ze male deti a ZIADNI psi spolu bez dozoru nepatria. Niekedy dieta psovi neumyselne ublizi a potom sa pise o krvilacnych bestiach, ktore napadli male decko (existuje dost takych pripadov, nebudem sa tu rozpisovat). Skus porozmyslat, prosim, neurazaj sa, ludia Ti chcu iba pomoct. To najhorsie je vzdy uvedomit si, ze chybu som urobila ja, nie ten pes. Ja som urobila strasnu chybu minuly rok v novembri, a tu si nikdy nebudem moct odpustit. Niektori tu vedia, o com pisem. A predsa som si musela priznat za v prvom rade JA som spravila strasnu, neodpustitelnu chybu a az som si to priznala, urobila som opatrenia, aby sa to uz NIKDY, naozaj nikdy neopakovalo.

_________________
Vodca svorky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. čer. 2007 07:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tchor píše:
...Neni mozne davat rady u kterych si clovek neni jisty ze je druha strana dobrepochopi a praktikuje neb spatne pochopena rada je horsi nez zadna rada.
S tím plně souhlasím. Praktickou radu jsem pustil do éteru jen jednou. Dokonce to ani praktická rada nebyla, jen ukázka toho, že je možné dosáhnout naprosto čehokoliv, bez toho aby se pes musel nechat dát utratit. Víš MickeyT jak to dopadlo? Celá republika tento způsob začala aplikovat i na naprosto neviných psech. Nemáš představu, co všechno se dá u psů vyřešit prakticky. Všechno. Ale pokud zde dává někdo skutečně konkrétní rady, které jednomu pomohou a druhému ublíží, zablokuju je, aby se to ani nedostalo dál. Ono u těch rad je heké znát A. a B., ale aby se to nevymklo a bylo skutečně konkrétní, potřebujeme znát i C.,D.,E.,...Z. Věř tomu, že je hodně málo lidí, kteří umí uvažovat tak, aby poskytli informace z obou stran, t.j. svůj pohled na věc, ale hlavně toho psa. Dokud příčinu jenom odhaduješ, avšak mineš, nedostaneš se nikdy ke zdárnému výsledku. A nám zde jde o víc, než jen o to, aby byl pes podřízený a dělal to, co má.

Citace:
Myslim, ze jediny zasadni problem, ktery v cele teto diskuzi byl a vznikl je, ze malokdo se dokaze vzit do situace zoufaleho cloveka, ktery chce pro psa to nej, ale nevi jak na to. Potom rady typu vysvetli mu to po psim a ne clovecim jsou celkem zbytecne. Spis je lepsi uvadet prakticke rady a ne klise
Ale ano, většina z nás zde v poradně se do toho umíme vžít. S takovými lidmi já osobně dělám denně a hned s několika, střídají se mi tu od pondělí do neděle ve vratech. Ovšem každému jednotlivému člověku dávám informace, které jsou jenom pro něho a pro jeho psa. U jiného by mohli také fungovat, ale ne ve zcela stejném pojetí, někde se musí ubrat, jinde zase něco přidat, někdy je třeba úplně změnit metodiku, aby byl výsledný efekt spolehlivý. Dokonce umím dělat i se skupinami lidí, třeba o free sobotách s nimi dělám, přesto každou konkrétní informaci do detailu dávám každému samostatně, aby ji právě ti bezradní lidé, co zkusí všechno, nezneužili vůči svému psu jenom proto, aby si vyzkoušeli, zda to vůbec funguje, i když ani nechápou, co to je za informaci a co způsobí ve výsledku.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11. srp. 2008 11:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. črc. 2008 13:52
Příspěvky: 21
Bydliště: Čáslav
Zdravim, přečetla jsem si předchozí zprávy a chtěla bych se na něco zeptat. Souhlasím, že je chyba člověka, že pes něco dělá špatně, proto bych to ráda dělala dobře. Mám 4 měsíční štěně kólie, byla jsem i u Rudy a teď jsem trošku v rozpacích. Vím, že jde o důslednost, ale zároveň ukázat lásku pejskovi. Jenže asi jsem to špatně pochopila. Štěně když si hraje, jak mu mám dát najevo, že to nemá dělat. Také mě vždycky učili, jej trochu plácnout apod. Chtěla bych mít vyrovnaný vztah, ale nějak se mezi tou důsledností a pohodou ztrácím... Jinak jsem zkoušela být důsledná a přimět pejska, mám ještě strašího 14 letého voříška, aby udělal co chci, jen teď nevim, jestli to, že na něj zvyším hlas nebo udělám zlý kukuč, popř. chytnu, není moc hrubé. Myslím, že ač mě miluje, mohu si plést respekt ze strachem a to bych nerada. Děkuji za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11. srp. 2008 20:09 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Katka Grešlová píše:
Zdravim, přečetla jsem si předchozí zprávy... a to bych nerada. Děkuji za rady


Nějak vám ohledně tohoto příspěvku nerozumím. Chtělo by to říct konkrétněji o co jde. Proč si nemá hrát? Nebo s čím nebo co? Chtělo by to upřesnit. Děkuji.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: jj RR
PříspěvekNapsal: sob 20. zář. 2008 19:38 
Offline

Registrován: stř 17. zář. 2008 20:10
Příspěvky: 23
Bydliště: Pardubický kraj
Ircza píše:
jan2 píše:
No to ho přidržíš. jak je v sedu, pochválíš ho, pohladíš, položíš mu ruku na záda a dáš to léééhni s tím tažením...tou rukou ho jistíš, že se ti nezvedne, ani ti nezdrhne:-)


Asi bys musel vidět, co při tom Albi dělá, prostě se postaví a začne pamlsek honit...je to hra....nikdy si nelehnul....Mno snad to příjde...
Ahoj Iru,mám doma 3měsíční fenečku RR.měla jsem před ní ovčáčky a je skutečnost,že spoustu povelu jde jinak než u NO,ale je fakt,že mi vadilo,že mladší syn byl od ní hodně okusovaný-samo hra-tak jak to tady píšou,ale pokud bych jí nechala,tak je chudák Marek jako síto,proto jsme jí chnapli za čumáček-mooc opatrně a řekli fuj,pokaždé,když chytala a hned jsme jí dali na kousání něco jíného a pak mooc chvalii,myslím si,že bys měla lehni dát na chvíli vale,moc chválitza sedni a třeba když ho budeš chválit,hladit mi packu,at zapomene že jste ho za ně tahali a pak opět zkusit třeba za týden lehni s pamlskem......je to složitý když pejska nezažijem jak reaguje a chceme radit,ale je fakt,že je ještě maldinký a víš asi jako já,že Ridgebackům se vše musí podávat hrou a moooc opatrně,nedresůrovat,ale učit formou hry a je to moooc složitý,sama čekám jak nám to půjde,ale je fakt,že nekouše,jen majinko žužlá a na fuj slyší velmi dobře :-)

_________________
Machajda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: sob 12. bře. 2011 12:17 
Offline

Registrován: úte 01. úno. 2011 20:46
Příspěvky: 25
Bydliště: Červená Řečice
Ahoj mám 3 měsíce staré štěně a přivolání jakž takž zvládáme aleněkdy když ho zavolám tak se zastaví kouká na mě a neví jestli má přijít nebo ne. když udělám nějaký prudký pohyb rukama tak se lekne a uteče když udělám krok k němu tak si řekne že teda jdeme a jde dál a když jen tak kouká a já jdu pořád dopředu a když už jsem tak daleko že mě zkoro nevidí (chodíme do kopce) a zavolám tak přiběhne a pak už jdeme zase v pohodě co s tím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: sob 12. bře. 2011 12:39 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Musíš ho zaujmout,takže když kouká a neví, rozběhni se nebo poskakuj směrem od něj (nikdy ne k němu), volej na něj,tleskej,prostě ho povzbuď. Povel "ke mně" dávej až ve chvíli,kdy stopro víš,že k tobě doběhne - takže ho třeba zavolej jménem, rozběhni se od něj,lákej ho a až se rozeběhne k tobě a bude pár kroků od tebe,přidej povel. Vyhneš se tak tomu,aby byl povel hned od začátku jen nějaký šum :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: sob 12. bře. 2011 12:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
janaA píše:
Musíš ho zaujmout,takže když kouká a neví, rozběhni se nebo poskakuj směrem od něj (nikdy ne k němu), volej na něj,tleskej,prostě ho povzbuď. Povel "ke mně" dávej až ve chvíli,kdy stopro víš,že k tobě doběhne - takže ho třeba zavolej jménem, rozběhni se od něj,lákej ho a až se rozeběhne k tobě a bude pár kroků od tebe,přidej povel. Vyhneš se tak tomu,aby byl povel hned od začátku jen nějaký šum :wink:

S tleskáním a jásáním a poskakováním bych šetřila. To bych nechala až opravud bude nouze. Zatím se jen rozejít směrem od psa, sednout si na bobek (nerozpřahovat ruce!) nebo bokem apod. Zkoumnat něco v trávě, hrát si s klackem nebo míčkem a podobně.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: sob 12. bře. 2011 19:01 
Offline

Registrován: úte 01. úno. 2011 20:46
Příspěvky: 25
Bydliště: Červená Řečice
děkuji za rady skusím to a rozpřahování rukou se bojí nebo to spíš bere jako útok to už vím (jednou jsem to zkusil)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: ned 13. bře. 2011 07:56 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
janaA píše:
Musíš ho zaujmout,takže když kouká a neví, rozběhni se nebo poskakuj směrem od něj (nikdy ne k němu), volej na něj,tleskej,prostě ho povzbuď. Povel "ke mně" dávej až ve chvíli,kdy stopro víš,že k tobě doběhne - takže ho třeba zavolej jménem, rozběhni se od něj,lákej ho a až se rozeběhne k tobě a bude pár kroků od tebe,přidej povel. Vyhneš se tak tomu,aby byl povel hned od začátku jen nějaký šum :wink:

Plaché a méně sebevědomé psy ze své smečky bych tímto způsobem pořádně vystresoval, proto tento cvičácký postup považuji za naprosto nevhodný. Mám raději poněkud klidnější a suverénnější přístup. Na DVD zmiňuji postup přivolání za paty.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: ned 13. bře. 2011 13:17 
Offline

Registrován: úte 01. úno. 2011 20:46
Příspěvky: 25
Bydliště: Červená Řečice
Taky jsem to zkoušela a kouká na mě jako na blázna co dělá pitomosti a neví jestli se má bát nebo ne... :( kde seženu vaše DVD???? a ještě dotaz mohu 3měsíční štěně koupat dneska se totiž vyválel v něčem "děsně perfektně smradlavim" a je to teda síla...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: ned 13. bře. 2011 14:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zuzana Z píše:
Taky jsem to zkoušela a kouká na mě jako na blázna co dělá pitomosti a neví jestli se má bát nebo ne... :( kde seženu vaše DVD???? a ještě dotaz mohu 3měsíční štěně koupat dneska se totiž vyválel v něčem "děsně perfektně smradlavim" a je to teda síla...

Na tohle je tu samostatné téma

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: ned 13. bře. 2011 17:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Zuzana Z píše:
kde seženu vaše DVD????

v knihkupectví jako součást knihy "Jak poznat psí duši" nebo i zvlášť

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: ned 13. bře. 2011 18:39 
Offline

Registrován: úte 01. úno. 2011 20:46
Příspěvky: 25
Bydliště: Červená Řečice
díky musím se poohlídnout po DVD zvlášť protože knihumám ale bez něj


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: sob 16. dub. 2011 20:25 
Offline

Registrován: úte 01. úno. 2011 20:46
Příspěvky: 25
Bydliště: Červená Řečice
Ahoj mám problém moje štěně na mě skáče jsou mu 4 měsíce a od 9ti tejdnů ho učíme aby to nedělal a on to nedělal a až teď začal , ale děláto jen mě já se o něj starám cvičíme hrajem si! starám se o něj především já a on to dělá jen mě a návštěvám ostatním z rodiny ne! vždycky si třeba hrajem pak chvíli cvičíme a jdeme si hrát a on se moc rozdovádí a skáče na mě obejme mi packama nohu a třeba mě chytáza bundu (občas mi příde že se mě snaží i jakoby obskočit=dělá pohyby) vždy ho klidním, odpoutávám pozornost hračkou... ale někdy to moc nezabírá co s tím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: sob 16. dub. 2011 20:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jak jste ho mohli učit, aby to nedělal, když to nedělal :?: :idea: to jen malé "trknutí" pro příští výchovu a výcvik
Jinak co s tím? Užívej si to přece ne? Jako každý jeho projev. A mrkni sem

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: ned 17. dub. 2011 07:05 
Offline

Registrován: úte 01. úno. 2011 20:46
Příspěvky: 25
Bydliště: Červená Řečice
jako malý skákal na všechny pak na nikoho a jinak díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: ned 17. dub. 2011 07:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zuzana Z píše:
jako malý skákal na všechny pak na nikoho a jinak díky

Fajn, tak skákal, už si rozumíme. Ale skákání a pokusy (protože u takhle malého štěnda je malá pravděpodobnost, že jde o něco jiného) o nakrývání jsou něco jiného.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: stř 01. čer. 2011 17:18 
Offline

Registrován: čtv 19. kvě. 2011 09:58
Příspěvky: 1
Bydliště: Jáchymov
Dobrý den, prosím, řekněte mi, co kazím a jaká je náprava: 3 měsíční štěně cane corso; vycházíme spolu dobře, rád si se mnou hraje, spí v posteli, pohodář. Ale první problém: jdeme na dvůr, on se vyčůrá, jdeme dovnitř. Za 5 minut je na schodech bobek. Je jedno, jak dlouho jsme venku. Udělal to i po hře, když jsme se vrátili zvenku. Zavedla jsem ho k té hromádce, opovržlivě řekla, že je čuně, bobek nabrala, vynesla ven na trávu, ukázala a řekla už normálně "tady to máš dělat". Napadlo mě začít úplně od začátku, ale vážně, stejně jak přijdem dovnitř, do 5 minut je doma nas.. Venku jsem ho nijak za kadění nechválila, takže by strach mít neměl. A druhý problém - dneska jsem mu zastřihávala špičky drápků. Seděl, ale věčně mi kousal do ruky. V klidu jsem mu říkala nekousej, ale packu jsem mu nepustila. Snažila jsem se být v klidu. Potom se to seběhlo dost rychle - Jim sebou mrsknul a začal vyšilovat, jako malý dítě když dostane hysterický záchvat. Sáhla jsem po něm a chtěla si ho k sobě přitisknout, aby se uklidnil, ale začal kolem sebe kousat, kňučet a tvářil se, jako bych ho doslova vraždila. Nakonec sebou plácl na záda, kousl mě do ruky a počůral se. Chtěla jsem ho chytit a sahala po krku, ale přebral si to jako útok. Nakonec jsem ho uklidnila,on odběhl, ale nechal se přivolat a pomazlit, že už je všechno dobrý a co blbnul. A znovu - než jsem vytřela tu louži, na schodech byl bobek. Jak se zachovat, když začne hysterčit?
Moc díky za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: úte 07. čer. 2011 06:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Venčení doma se dá zabránit jen v reálném čase. Tahat štěně k něčemu, co už tam leží, je o ničem a jen to vede ke strachu a nedůvěře. Jak zastavit hysterák se po netu rozepisovat nedá, je to individuální.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: úte 07. čer. 2011 12:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Tříměsíčnímu prckovi bych drápky stříhala v momentě, kdy je utahaný do mrtva, aby k hysteráku vůbec nedošlo.
A za venčení venku bych naopak chválila a dala pamlsek - samozřejmě podle povahy psa, pokud je opravdu citlivka, chválit jen velmi vlažně, případně jen "mimochodem" podat pamlsek, ale většinu štěňat můžete normálně pochválit - jak jinak se dozvědí, že venčit se venku je správně?;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: úte 07. čer. 2011 12:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Baysha píše:
... jak jinak se dozvědí, že venčit se venku je správně?;-)

Vysvetlením že doma sa nevenčí a brať ho von pokaždé keď "sa mu chce"aby sa vytvoril správny návyk :wink:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: úte 07. čer. 2011 13:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
S druhou částí souhlasím, ale jak přesně si představuješ "vysvětlení, že doma se nevenčí"? Trest?

Já jsem nehody doma nikdy nekomentovala. Pokud jsem příšerku přistihla v momentě, jak si dřepla, okamžitě jsem ji drapla (i uprostřed čůrání) a mazali jsme ven, když venku dílo dokončila, následovala pochvala a kousek piškotu. Pochopila to během asi tří dnů a následně už to byla jenom otázka toho, až jí dozraje nervová soustava a svěrače, aby to byla schopná vydržet i fyzicky. Plně čistotná byla ve 3 - 3,5 měsíci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: úte 07. čer. 2011 13:25 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Všechny svoje psy i vlčici jsem to naučil za dvě až tři vyšoupnutí ven ve chvíli, kdy začali s louží. Venku jsem to nekomentoval, jen jsem se tvářil spokojeně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!