Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:36
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Laxní přístup štěňátka
PříspěvekNapsal: stř 16. kvě. 2012 14:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2012 09:05
Příspěvky: 2
Bydliště: Ústí nad Labem
Dobrý den, už to bude měsíc, co máme doma nového, šestiměsíčního člena rodiny vipeta. Pejsek není problémový, zpočátku běhal na volno, má naučený povel ke mně a sedni, ale ať se snažím jak chci, povely plní kdy se mu zlíbí. Nevím jak ho dost motivovat. Na jídlo nemohu a nechci, má nedovivinutou slinivku, tedy dietu a jídlo pozře když už má opravdu hlad. Zkoušela jsem motivaci na hračku, ale brzy o ní ztratí zájem. Prosím o radu. Moc děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: čtv 17. kvě. 2012 07:18 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Hned v mé první knize ze tří, které jsem napsal, najdeš odpovědi na své otázky. V těch dalších, které na ni navazují jsou k tomu detaily.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: pon 30. čer. 2014 06:45 
Offline

Registrován: čtv 05. čer. 2014 16:34
Příspěvky: 3
Bydliště: Brno
Dobrý den, máme doma štěně peruánského naháče středního. Má 10 týdnů a máme ji doma týden. Jediný povel, který jsme zatím začali používat je zákazový povel NE, s tím, že ho používáme hlavně na okusování věcí a lidí a ihned dostane do huby něco co kousat může ( nějakou její hračku, klacek). Malá je dost nezávislá, na přivolání nereaguje moc spolehlivě. Na jednu stranu jsem velmi ráda, že nám nevisí pořád za patama, na druhou mám trochu strach o přivolání. Povel KE MNĚ jsem zatím dala jen párkrát, když jsem opravdu měla jistotu, že letí ke mně, jinak voláme jen jménem. Nejlépe funguje s našima ostatníma dvěma fenkama, to příjde skoro vždy. Na pamlsky nějak extra není. Je mi jasné, že je to ještě mimino, jen bych nerada něco zaspala. Kdy a jak po ní začít chtít přivolání na povel? Jinak je naprosto super, všude ji taháme, nemá problém s lidma, psama, kočkama ani ve městě na vodítku. Mám přečtené všechny Rudovi knížky a projítou poradnu. Jen jsem předchozí psi vždycky měla takové, že se mohli přetrhnout, aby přišli na přivolání a tahle na nás dost hází bobek :lol: obzvlášť na přítele. Kdy opravdu spolehlivě přiletí i bez zavolání je, když se něčeho bojí, za což jsem ráda, že ví, že u nás je v bezpečí :mrgreen: Jo a fenka je přivezená z Finska


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: stř 09. črc. 2014 20:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Přivolání bych učila jménem a povelem, nikoli jen jménem. Jméno má být pro psa upozornění, že to, co bude páníček říkat, patří jemu. Když si naučíte přivolání na jméno, nebudete moci se psem pracovat na dálku. Těžko pak budete psa oslovovat, aniž by přišel. To v případě, že se to naučí. Ale pravděpodobnější je, že se to nenaučí, protože mu jistě říkáte jménem i tehdy, když nechcete, aby přišel, tudíž netrváte na dokončení povelu přivolání. Zbytečně si to komplikujete. Nezávisláci jsou oříšek, musí se jim pomoci například dlouhým vodítkem, aby buď poslechli nebo "byli poslechnuti" ručně. Pochvala je tak i tak. Zatím je to prcek, tak mějte trpělivost, ono to půjde.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěňátko - jak na to
PříspěvekNapsal: stř 09. črc. 2014 22:32 
Offline

Registrován: čtv 05. čer. 2014 16:34
Příspěvky: 3
Bydliště: Brno
Ano, ďekuji za odpověď. Povel ke mně jsme jen nechtěli učit hned od začátku, aby to na ni nebylo moc hrrr. Spíš šlo o to, že nás u domu moc hezky ignorovala. Na což jsem u štěněte nebyla zvyklá. Tak jsme to udělali tak, že chodila dva dny na vodítku a začali jsme učit ke mně. Teď už krásně chodí na povel za pamlsek ( piškoty zabraly) :D Já s ní můžu chodit venčit už zase bez vodítka, akorát na přítele stále háže bobek :) tak s ní chodí na vodítku. Jinak ji odvolám i od psů a jiných zajímavostí, tak myslím, že to bude dobré :icon_thumleft:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!