Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 00:06
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hysterie - auta
PříspěvekNapsal: ned 09. lis. 2014 20:32 
Offline

Registrován: ned 13. črc. 2014 07:46
Příspěvky: 3
Bydliště: Nepomuk
Dobrý den, prosím o pomoc. Máme štěně - 6 měsíců, fenku entlebušského salašnického psa. Máme jí od osmého týdne. Byla hodně bojácná, musela jsem jí se vším seznamovat. Bála se hodně aut, takže jsem jí seznamovala atd. Povedlo se a přestala se bát. Ale teď s ní mám opačný problém. Když jdeme okolo silnice, tak tahá za auty - ale vážně hodně - má i popruhy, aby se mi neuškrtila. Třeba si i couvne, přikrčí a jakmile projíždí auto, chce po něm skočit. Byla jsem s ní na fríčku a p. Desenský poradil škubnout vodítkem - prostě aby to pochopila...no to vůbec nepomohlo, protože je jak smyslů zbavená. Tak zkouším jí zaměstnat jinak - povel, pamlsek, změnit směr atd. Jakmile chci tu silnici přejít, letí do silnice (táhne) a v půlce silnice, když zjistí, že tam žádné auto nezastihla, tak se obrátí proti mě, začne štěkat a vrhne se mi na boty a kouše a vrčí - HODNĚ. Musím jí dotáhnout na konec silnice, protože už se k nám třeba blíží další auto...a tam ona pořád pokračuje. Povely nezabírají, prostě je rozzuřená. Vím, že jsem něco udělala nebo dělám blbě. Už mi i kolikrát přetekly nervy a na konci silnice, když nepřestala jsem jí plácla přes zadek. Ale jen trochu. Asertivně v tu chvíli na ní nemluvím...kort, když se jí podaří mě nad botou kousnout. Vím, že to vořu. Vůbec nerozumím proč to dělá. To proč se obrací proti mě chápu jako její vztek na mě...ale v 6 ti měsících? Dělá to tak max. měsíc a půl...dva. Jak to napravit? Děkuji moc za rady!!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterie - auta
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2014 12:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Já myslím, že se vůbec bát nepřestala, jen svůj strach začala vyjadřovat jinými prostředky, když jste (podle ní) těm předchozím nerozuměli a neudělali nic k její ochraně, nebo aby zjistila, že strach není třeba. Přestala se spoléhat na vás a začla "jednat", aby zdánlivého protivníka sama zahnala na útěk. Bez znalosti toho, jak jste u toho zvykání postupovali, těžko radit konkrétní kroky, ale co vím jistě, že váš dosavadní postup nebyl správný.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterie - auta
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2014 12:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Po netu dysbalanci mezi důvěrou a respektem nevyřešíte. Ale ani na fríčku.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterie - auta
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2014 14:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
máte entlebuše to je dost specifickej salašník obvzláště v povaze co s ním děláte kromě procházek? jaké má vyžití?

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterie - auta
PříspěvekNapsal: stř 12. lis. 2014 15:10 
Offline

Registrován: ned 13. črc. 2014 07:46
Příspěvky: 3
Bydliště: Nepomuk
Určitě jsme museli postupovat blbě, proto se to takhle zvrhlo...ale netuší čím. Jinak její vyžití. Každý den tak dvakrát denně na hodinu na louku...na volno se stopovačkou, tam běhá a házíme míček nebo jsme se učili běhat společně. Také jsme dřív dělali, že utíkáme a ona nás honila...to nevím, jestli také nemůže být příčina. Jinak jednou týdně štěněcí školka. A doma jsme si hráli trénovali různé blbosti...hledání hračky, podávání hraček, přinesení...atd. O víkendech výlety...polodenní procházky na šumavě např. Teď je teda marod, takže chodíme jen na prochajdy na vodítku, aby nelítala. Ale dělala to i když byla vylítaná. Asi to opravdu na dálku nepůjde, zkusím domluvit osobní konzultaci. Problém je, že se takhle chová prostě jen někdy, takže aby nás někdo viděl "při činu" bude těžké. No možná to nafilmovat....pomůže video?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!