Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 13:28
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: SBT a psi
PříspěvekNapsal: stř 07. bře. 2007 11:32 
Super stranky!!!! Kdyby si z vas nekdo nasel cas, rada bych vas nazor. Snazim se pochopit meho 5mesicniho stafordsirskeho bullterriera, ale potrebuju pomocnout ruku.
Prostudovala jsem co jsem mohla, ale stale nevim jak se zachovat, nebo spise ceho se vyvarovat pri setkani s jinym psem.
Mam takoveho maleho nebojsu :twisted: , ktereho neprekvapi ani bernardyn. Vim, ze se uci komunikovat s ostatnimi psy, ale jak daleko ho mam nechat a nezasahovat?Je tu mnoho rad na tohle tema, ale vetsinou pro dospele a problemove psy, ale co stendo?
Dam priklad-Jdeme do mestskeho lesa, kde potkavame spoustu psu na volno, vzdy bez kosiku (v Londyne jsou zakazane). Muj je na voditku (vzdy kdyz je v blizkosti cizy pes) a kdyz nam prijde jiny pes, stendo je okamzite na jeho zadech. Drive mi prislo, ze dela "T" , ted uz nepouziva hlavu, ale packy. Maly pocet psu tohle prejde a ten vetsi ho proste "serve". Pokud ale potkame nervoznejsiho vetsinou maleho psa, je problem..nastesti byl majitel vzdy pobliz,aby jsme to mohli zastavit, ale tak to nemusi byt vzdy..
Nemuzu si dovolit delat v tomhle chyby, zvlaste u tohoto plemene a tak prosim o rady..diky Katy


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. bře. 2007 10:13 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přijeď na free sobotu, tady se dozvíš víc.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. bře. 2007 11:25 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 04. zář. 2006 14:14
Příspěvky: 125
vzdy bez kosiku (v Londyne jsou zakazane)
no jestli platí tohle, tak to má trochu z ruky :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Přijeď na free sobotu, tady se dozvíš víc.
PříspěvekNapsal: čtv 08. bře. 2007 15:52 
To bych strasne rada, bohuzel jsem cca 14hodin jizdy od vas :cry:
Jakmile budu mit moznost jedu do CR a zavolam, do te doby prosiim prosiiim malou radu.
Pred par dny jsem udelala totalni obrat a snazim se prekopat cele naucene techniky z "ceskych cvicaku", jelikoz to hafoun malinko nestihal. Procitam knizky o vlcich, lidech, co komunikuji se psy..pocitam za par let si dokazu odpovedet spravne na vetsinu otazek. :(
Do te doby prosim aspon malinkou radu. (urcite ne posledni, ale to uz snad budu v CR:) )
Zhorsuje se to, ted na nej vyjizdi vetsina psu, ktere potkame venku. Zacinam byt nervozni, kdyz vidim pribihajiciho psa a nemuzu si pomoct. Snazim se byt v klidu, ale pak se na neho vrhne privazany jezevcik (ktery si zadneho jineho prochazejiciho psa nevsima)a me se rozklepou kolena, ze z neho bude dalsi nicitel psu:(
Sem to ja ze jo :?:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. bře. 2007 20:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
isdpch píše:
vzdy bez kosiku (v Londyne jsou zakazane)
no jestli platí tohle, tak to má trochu z ruky :D
Dva dny jsem byl pryč a dneska jsem nestíhal vůbec nic, tudíž to tu čtu ob řádek, když už vůbec a tady jsem se díval na účet: Bydliště: Liben, Praha-zapad

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04. srp. 2007 19:54 
Ahoj, mám 10 měs. fenku většího křížence..Nikdy jsem se jí nesnažila izolovat od ostatních psů, a přesto jakoby se k nim neuměla chovat. vždycky, když přijde do kontkaktu s nějakým psem či fenou, okažitě jim skáče na záda, nenechá se očuchat a začne zběsile řádit a provokovat ke hře..zkrátka to vypadá, že nemá takovéto psí slušné vychování. Naposled to dokonce skončilo dvěma stehy na krku. Co s tím???
ZUZANA


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04. srp. 2007 19:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Zuzana Šimková píše:
...Co s tím???


To se blbe radi po netu spojte se s Rudou osobnme (nejlepe mu zavolejte nekdy v pondeli mezi 9a10h a domluvte se kdy by jste mohli se psem prijet) aby vam ukazal v realu jak postupovat.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SBT a psi
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno. 2011 20:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 08. úno. 2011 00:08
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha 3
Dobrý den,

mrzí mě, že tento topic je poněkud letitý.
Mám doma 3,5 mesíční štěně STB (pejska), který se chová stejně.
Kdykoli potkáme jiného psa, Jack (můj STB :)) nejdříve sedí a vrtí ocáskem. Když si ho návštěvník očuchá, muj trouba vyskočí a začne se na cizího sápat. Většina menších psů se lekne a poodstoupí, řekl bych, že ho baví je strašit. Větší psi ho nejčastěji schodí hlavou, jenže Jack se nedá a skáče znovu a znovu. To už musím zasáhnout a jemně ho odtahnu kousek dál. Jsem krapet nervozní aby mu nějaký nevyrovnaný pes neublížil.
Pokud má někdo podobnou zkušenost budu moc vděčný za podněty a rady.

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SBT a psi
PříspěvekNapsal: ned 13. bře. 2011 14:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Normální štěněčí chování.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!