Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 09:35
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Štěně v novém domově
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2007 10:07 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2007 10:30
Příspěvky: 34
Bydliště: Písek
Dobrý den!
Před třemi dny jsme si přivezli domů naše první štěně a mám pocit, že potřebuji poradit snad se vším. :-k Malé je šest týdnů - vím, že je to málo, ale bohužel není zrovna z nejlepších podmínek a majitelka hleděla hlavně se všech štěňat zbavit co nejrychlej takže většinu sourozenců dala pryč dokonce už v pátém týdnu. Celé dny tráví tím, že kničí, že chce chovat - pak je velmi spokojená a celý den je schopná prospat na klíně. O to větším peklem jsou pak samozřejmě noci - z vyčtených informací jsem došla k závěru, že je snažší štěněti od začátku věci zakazovat než je pak odnaučovat většího psa, ovšem co se týká přístupu do postele je to však trošku problém. Chápu, že takhle malé štěně se v pelíšku trápí a proti psovi v posteli v podstatě nic nemám, ale na druhou stranu kříženec labradora a dogy s kapkou ČV by se zejména v budoucnu lépe vyjímal ve vlastním pelechu :yawinkle: Celou situaci navíc ještě komplikuje fakt, že máme matrace na zemi - přes den se postel dá ještě ubránit, ale v noci trávím několik hodin tím, že jí z postele přesouvám zpátky do pelechu, zbytek noci si chce většinou hrát. To ji pak tahám ven a nutim chodit kolem domu - celou dobu venku se tváří, že usne a toužebně kňučí na domovní dveře, po příchodu domů opět ožívá. Vím, že je u nás doma krátce na to, aby se už něco naučila, a že je třeba mít trpělivost, ale nevím jak dlouho vydržím bez spánku... :Hangman: Potřebuju prostě poradit jak pojmout výchovu, zda mám s učením samostatného spaní ještě počkat, či vytrvat atd. Ještě mám dojem, že vůbec nechápe, že ji někdo kárá. Např. skočí do postele tak ji vyhodím pokárám důrazným "nesmíš" a za vteřinu je tam s radostným vrtěním ocasu znova. Tak předem děkuji za jakékoli rady a zkušenosti. :-) Zdraví Marie a Madla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně v novém domově
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2007 10:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:39
Příspěvky: 216
Bydliště: Brno
Maddla píše:
... Ještě mám dojem, že vůbec nechápe, že ji někdo kárá. ...
Podle mne tak malé psí miminko ani nemůže pochopit, co je kárání a proč to děláte. Řekla bych, že je k němu třeba přistupovat jako k malému dítěti, obrnit se trpělivostí a dávat mu jemně najevo co nesmí. Na opravdové povely bych počkala až tak do jeho půl roku.

_________________
Andělé vrtí ocáskem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2007 13:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
Maddlo:když jsme si přivedli domů toho našeho,tak jsem od počátku věděla,že do postele ne,že bude spát v předsíni ve vlastním pelíšku.Jenomže prcek samozřejmě v noci spát nechtěl.Tak to bylo jako s miminkem...uspávala jsem ho a v momentě kdy se zklidnil a usnul,jsem potichu lezla spát i já.Většinou se ale během noci vzbudil a začal pláč nanovo(bydlíme v paneláku).Nakonec jsem si ustlala ve futru mezi ložnicí a předsíní.Trvalo mi měsíc než-li se štěník nenásilně naučil spát úplně sám.Na každého pejska platí asi něco jiného ale nám pomohlo toto.Držím palce

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2007 15:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Maddla píše:
Díky! Jsem vděčná za jakoukoli radu nebo zkušenost. Vydržim pár týdnů nespat, když budu vědět, že to k něčemu kloudnýmu vede :wink: jen bych jí nerada nějak ublížila...


Nějak se mi to celé nezdá. Připadá mi, že jsi na hranici toho, aby si štěník začal na tobě věci vynucovat. To mi pro další společný život připadá daleko závažnější než to, kde bude nebo nebude spát. Kňučením si vynucuje chování, pak je spokojená....., tak proč by se v noci měla chovat jinak? Na druhou stranu je pochopitelné, že vyhledává fyzické teplo a kontakt. Fenku jsme si také brali v 5,5 týdnech a musím říct, že nikdy v noci nekňučela. Možná to bylo tím, že nepřišla z příliš dobrých podmínek, nebo také tím, že se mnou spala v posteli od prvního dne a spí tam už celých 5 let. Vejdem se tam i s manželem i s druhým pejskem (ČSV a BŠO). Já bych hlasovala pro spaní v posteli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2007 17:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
Essi píše:
Maddla píše:
Díky! Jsem vděčná za jakoukoli radu nebo zkušenost. Vydržim pár týdnů nespat, když budu vědět, že to k něčemu kloudnýmu vede :wink: jen bych jí nerada nějak ublížila...


Nějak se mi to celé nezdá. Připadá mi, že jsi na hranici toho, aby si štěník začal na tobě věci vynucovat. To mi pro další společný život připadá daleko závažnější než to, kde bude nebo nebude spát. Kňučením si vynucuje chování, pak je spokojená....., tak proč by se v noci měla chovat jinak? Na druhou stranu je pochopitelné, že vyhledává fyzické teplo a kontakt. Fenku jsme si také brali v 5,5 týdnech a musím říct, že nikdy v noci nekňučela. Možná to bylo tím, že nepřišla z příliš dobrých podmínek, nebo také tím, že se mnou spala v posteli od prvního dne a spí tam už celých 5 let. Vejdem se tam i s manželem i s druhým pejskem (ČSV a BŠO). Já bych hlasovala pro spaní v posteli.

Essi, také se mi to nezdá. Na jednu stranu upozorňuješ na možnost, že si štěně může "vykňourávat" a na druhou radíš mu v tom "vykňourávání" vyjít vstříc.
Maddla, mimina z vrhu naší čubís byla ve věku té Tvojí ještě doma a uspávala jsem je poměrně pravidelně, u nás fungovalo vzít do náruče, hladit, pochodovat po bytě a vyprávět :lol: . Usínající štěník se pak zlehka šoupne do pelíšku, hladí a pak už můžeš opatrně ustupovat. Jestli to zabere i u Tvého mimi, to nezaručuji :wink: .Když se vzbudili všichni a řádili, jak černá ruka, šla jsem jim jen vykydat a "odhnojit" a zpátky do postele, bojový ryk jsem ignorovala 8) (chce to pevné nervy).

_________________
TVRDOHLAVÁ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2007 17:52 
Offline

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:01
Příspěvky: 101
Bydliště: Košice
Teda ma5 doma šteňa doma tri týždne a ešte nemať jasno je dosť na pováženú.
V prvom rade si zvážte pár otázok sama pre seba a potom sa môžu dostaviť aj výchovné úspechy.
Predovšetkým, nevidím dôvod uspávať ho a nosiť na rukách cez deň.
Potom rozhodnite sa kde bude pes spať a podľa toho sa zariadiť, posteľ alebo chodba či jeho pelíšek.
V oboch prípadoch môžete ostať pri ňom.
Zaručím vám, ževačšina 9 týždňových šteniat sa dokáže prispôsobiť podmienkam ktoré mu stanovíte.
Za tri týždne už nemôže vynucovať si pozornosť v noci, pretože v noci sa spí. bodka.

_________________
Pokiaľ nenájdeš raj v pravom strede svojho srdca, nemáš najmenšiu šancu, aby si tam mohol raz vstúpiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2007 17:57 
Offline

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:01
Příspěvky: 101
Bydliště: Košice
Ha. práve som si prečítala že ste si ho doniesli pred troma dňami.
Beriem späť. Máte na to ešte pár dní. Je to skutočne ako donesené bábatko pôrodnice.
Psík má byť v tomto veku najedený až po uši a spať. S krtkymi prestávkami na hranie. Ale aj tak ho na rukách pestovať nemusíte. Radšej si k nemu ľahnite a dajte mu dostatočne mäkkú postieľku aby sa v nej cítil ako medzi surodencami.

_________________
Pokiaľ nenájdeš raj v pravom strede svojho srdca, nemáš najmenšiu šancu, aby si tam mohol raz vstúpiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2007 17:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
MELODY píše:
Essi píše:
Maddla píše:
Díky! Jsem vděčná za jakoukoli radu nebo zkušenost. Vydržim pár týdnů nespat, když budu vědět, že to k něčemu kloudnýmu vede :wink: jen bych jí nerada nějak ublížila...


Nějak se mi to celé nezdá. Připadá mi, že jsi na hranici toho, aby si štěník začal na tobě věci vynucovat. To mi pro další společný život připadá daleko závažnější než to, kde bude nebo nebude spát. Kňučením si vynucuje chování, pak je spokojená....., tak proč by se v noci měla chovat jinak? Na druhou stranu je pochopitelné, že vyhledává fyzické teplo a kontakt. Fenku jsme si také brali v 5,5 týdnech a musím říct, že nikdy v noci nekňučela. Možná to bylo tím, že nepřišla z příliš dobrých podmínek, nebo také tím, že se mnou spala v posteli od prvního dne a spí tam už celých 5 let. Vejdem se tam i s manželem i s druhým pejskem (ČSV a BŠO). Já bych hlasovala pro spaní v posteli.



Essi, také se mi to nezdá. Na jednu stranu upozorňuješ na možnost, že si štěně může "vykňourávat" a na druhou radíš mu v tom "vykňourávání" vyjít vstříc.
Maddla, mimina z vrhu naší čubís byla ve věku té Tvojí ještě doma a uspávala jsem je poměrně pravidelně, u nás fungovalo vzít do náruče, hladit, pochodovat po bytě a vyprávět :lol: . Usínající štěník se pak zlehka šoupne do pelíšku, hladí a pak už můžeš opatrně ustupovat. Jestli to zabere i u Tvého mimi, to nezaručuji :wink: .Když se vzbudili všichni a řádili, jak černá ruka, šla jsem jim jen vykydat a "odhnojit" a zpátky do postele, bojový ryk jsem ignorovala 8) (chce to pevné nervy).


Kde to vidíš? Naopak upozorňuju na to, že si štěně něco vynucuje. Patřím ale k těm, komu chybí, když pes nespí v posteli a ptám se, v čem je takový problém s tím, že by tam spát chtěl. Možná jsem to napsala nesrozumitelně, ale to, co ty popisuješ, v tom určitě nevidím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2007 18:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
to Essi
Možná jsem to špatně pochopila, ale Maddlina otázka byla, jak zvíře uspat, nejlépe mimo pelech.
A kde to čtu? Třeba tady:


Essi píše:

Nějak se mi to celé nezdá. Připadá mi, že jsi na hranici toho, aby si štěník začal na tobě věci vynucovat..........


..... se mnou spala v posteli od prvního dne a spí tam už celých 5 let. Vejdem se tam i s manželem i s druhým pejskem (ČSV a BŠO). Já bych hlasovala pro spaní v posteli.

_________________
TVRDOHLAVÁ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2007 18:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
MELODY píše:
to Essi
Možná jsem to špatně pochopila, ale Maddlina otázka byla, jak zvíře uspat, nejlépe mimo pelech.
A kde to čtu? Třeba tady:


Essi píše:

Nějak se mi to celé nezdá. Připadá mi, že jsi na hranici toho, aby si štěník začal na tobě věci vynucovat..........


..... se mnou spala v posteli od prvního dne a spí tam už celých 5 let. Vejdem se tam i s manželem i s druhým pejskem (ČSV a BŠO). Já bych hlasovala pro spaní v posteli.


Tam ale čteš jenom to, že moji psi spí v posteli a to je taky fakt, ne že by si to někdy vymohli kňučením nebo jinou formou. U nás jsou psi prostě posteloví všichni a vždycky.

S tím uspáním - z jejího příspěvku jsem pochopila, že ve dne si štěník kňučením vymůže pochování a spaní na klíně. Proto mi příjde nelogické, že v noci to funguje jinak. Pokud trvá na tom spaní mimo postel, dala bych do pelíšku nějakou větší chlupatou hračku, ke které by se mohlo přitulit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2007 19:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
Essi píše:
MELODY píše:
to Essi
Možná jsem to špatně pochopila, ale Maddlina otázka byla, jak zvíře uspat, nejlépe mimo pelech.
A kde to čtu? Třeba tady:


Essi píše:

Nějak se mi to celé nezdá. Připadá mi, že jsi na hranici toho, aby si štěník začal na tobě věci vynucovat..........


..... se mnou spala v posteli od prvního dne a spí tam už celých 5 let. Vejdem se tam i s manželem i s druhým pejskem (ČSV a BŠO). Já bych hlasovala pro spaní v posteli.


Tam ale čteš jenom to, že moji psi spí v posteli a to je taky fakt, ne že by si to někdy vymohli kňučením nebo jinou formou. U nás jsou psi prostě posteloví všichni a vždycky.

S tím uspáním - z jejího příspěvku jsem pochopila, že ve dne si štěník kňučením vymůže pochování a spaní na klíně. Proto mi příjde nelogické, že v noci to funguje jinak. Pokud trvá na tom spaní mimo postel, dala bych do pelíšku nějakou větší chlupatou hračku, ke které by se mohlo přitulit.

Jasně, ať si Tví pejsci spí v posteli, to je v pořádku. Mám ale zato, že Maddla se rozhodla, že její pejsek v posteli spát nebude. Fenečka je naopak přesvědčena, že v posteli je to lepší, pročež Maddla noci tráví přesouváním pejska z postele do pelíšku, odkud se jí obratem kýbluje zase zpátky. Upozornila jsi, právem, že pejsek si svým chováním vynucuje splnění vlastních požadavků- pokud jí ale Maddla dovolí postel, pak proto, že si ji čubinka na paničce vynutila.

_________________
TVRDOHLAVÁ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2007 20:04 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 22:14
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
to maddla
v prrní řadě si ujasni co chceš a podle toho jednej.
Psala jsi že pejsek nechápe a on asi vážně nechápe co po něm chceš. Zkusila jsi přirozené padej si na pelech ?? nemusíš ho mlátit ale chovej se přirozeně, protože pokud mu říkáš: broučku běž na místečko hahaha tak chápu že se vrací. Zkus vyjádřit co cítíš když tě budí a cpe se kam nemá a to naprosto přirozeně, dám ti příklad: můj pes má postel dovolenou ale když mi leze po hlavě a zkouší mě odtlačovat tak mu bez řvaní řeknu: kur... di do haj... se chci vyspat (záměrně píšu sprostě aby jsi pochopila význam a i to tak říkám aby i on pochopil) atd. Nepřemýšlej za něj ve smyslu: co on chudák tam tak sám dělá. Prostě se rozhodni a to dodržuj, nejhorší je tvoje nerozhodnost a měnění názoru na věc.
Vážně je to o přirozenosti jako např. když se snaží tě budit tak se ho zeptej: si jako myslíš že si teď s tebou budu hrát ?? vypadni a neotravuj!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně v novém domově
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2007 20:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jajula píše:
... Na opravdové povely bych počkala až tak do jeho půl roku.
Tyhle fráze moc nemusím. Své psy si postupně za dobrůtky vychovávám k povelům odmalička a ani jeden z nás pak ani neví, kde je hranice výchovy a kde už výcviku, protože se to plynule prolíná. Termínování práce se psem není vhodné, laici si to obvykle vykládají chybně a pak jen těžko a pracně dohánějí zanedbané.
Co se týče toho psího mimina, skutečně si předem stanov, co od něho chceš a chovej se v tom přirozeně. Psi umí číst i z očí a malá štěňata se rychle přizpůsobují daným podmínkám, jen jsou vykolejená z náhlých změn nebo střídání postojů k tomu samému, pokud to tedy není cíleně nastavováno v rámci konkrétního směru výchovy.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2007 21:24 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2007 10:30
Příspěvky: 34
Bydliště: Písek
znova díky.pravidla mám promyšlená jen sem si nebyla jistá jestli takhle malej prcek nepotřebuje nějaký úlevy :wink: Jinak to, že je v klidu když je na klíně bylo myšleno spíš jako zdůraznění toho, že chce být pořád s někým a cítit teplo. Samozřejmě se ze všech sil snažim nenechat se vydírat kňouráním, spíš se jí snažim ňák zabavit, aby přestala. A když mazlit tak se snažim zvedat jí až, když je zticha... Je to, ale náročný :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2007 21:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Maddla píše:
... Je to, ale náročný :roll:
Všechny začátky jsou náročné. Když budeš mít trpělivost, zúročí se ti to.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně v novém domově
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2007 09:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:39
Příspěvky: 216
Bydliště: Brno
Desenský píše:
Jajula píše:
... Na opravdové povely bych počkala až tak do jeho půl roku.
... ani jeden z nás pak ani neví, kde je hranice výchovy a kde už výcviku, protože se to plynule prolíná...
Nemyslela jsem to tak, že by se se psem do půl roku nic nemělo dělat. Samozřejmě osvojování si správných praktik postupně odmalička je nejvhodnější. Reagovala jsem tak proto, že si myslím, že pětitýdenní pejsek není schopen rozpoznat, co vlastně povel znamená, kdežto v půl roce už je jiná situace. Šlo mi o vlastní vnímání povelu.

_________________
Andělé vrtí ocáskem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2007 10:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
že pětitýdenní pejsek není schopen rozpoznat, co vlastně povel znamená, kdežto v půl roce už je jiná situace. Šlo mi o vlastní vnímání povelu.
S tím tak trochu nesouhlasím...pes sice požadovaný povel nemůže ještě umět ale používat ho již mohu.Co např. povel "fuj"?Přeci už od malička nechci aby třeba kradl jídlo ze stolu.K tomu samozřejmě musím použít nějaký povel!(samozřejmě ve spojení s něčím méně příjemným aby si povel uměl spojit).

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2007 11:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. lis. 2006 08:35
Příspěvky: 133
Bydliště: Písek
Jestli ho nechceš do postele, co takhle pelíšek k posteli a než usne dát mu tam ruku a šolíchat:))
můžeš mu tam dát i termo flašku s teplou vodou aby měl pocit teplého těla, takhle malí mimino má spát s mámou, nebo v klubku sourozenců a ne někde samo...

_________________
vencan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2007 12:06 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2007 10:30
Příspěvky: 34
Bydliště: Písek
[quote="vencan"]Jestli ho nechceš do postele, co takhle pelíšek k posteli a než usne dát mu tam ruku a šolíchat:))
quote]
jojo.ruku v pelechu sem měla celou první noc. akorát druhou noc, kdy už jí trochu otrnulo, jsem strčila ruku do pelechu a vypadalo to, že jí sežere :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2007 12:21 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Maddla píše:
jojo.ruku v pelechu sem měla celou první noc. akorát druhou noc, kdy už jí trochu otrnulo, jsem strčila ruku do pelechu a vypadalo to, že jí sežere :wink:

No,doufám,že mě někteří útlocitnější členové nebudou chtít ukamenovat :D ,ale já to řešila tak,že jsem měla velikánskou krabici od televize a tam jsem čubu prostě dala na noc.Nestála jsem o to,aby mi v noci lezla po bytě a dělala bůhvíco.Bylo jí to ale totálně jedno,měla tam dost místa a byla vždycky náležitě znavená,takže byla ráda ,že spí.Jedinej problém byl,že jak se v noci převalovala,čutala do těch stěn jak dostihovej kůň,ale jináč dobrý. :wink:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2007 12:37 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2007 10:30
Příspěvky: 34
Bydliště: Písek
Mimochodem dneska jsem se nad ránem probrala v euforii, že po třech útocích vzdala snahu a dospala v pelechu. :potlesk: No a vzápětí sem jí našla spát neprobuditelnému páníčkovi na peřině. To je pak těžké snažit se o nějakou výchovu :evil: No počkám ještě pár nocí a začnu zvažovat koupi nové televize :yawinkle:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2007 13:00 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
gabi píše:
Ona aj tak za chvilu z tej krabice vylezie.

No tahle byla vysoká,takže se jí vylézt nepovedlo a vydržela nám měsíc a pak už byla čuba v pohodě jak s hygienou tak se spaním.Jinak ona taky do postele může(i když to nevyužívá,jen vyjímečně),ale já se hodlala vyspat a taky jsem nestálo o to,mít z bytu chlívek.Krabice ten účel splnila dokonale,toť vše :wink:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2007 13:12 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 22:14
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Maddla píše:
No a vzápětí sem jí našla spát neprobuditelnému páníčkovi na peřině.


Já jsem Bendu v době největích "bojů" dal na vodítko tak že dosáhl k posteli ale ne tlapkama na ní. Po nějáké době byl klid i bez vodítka.
Jinak to ale celkem sranda když jsem usínal a slyšel jak se přibližuje a do tmy jsem jen řekl: si děláš .pr.. ne ? nebo jenom zvednul hlavu (nezapomenu na ten výraz když jsem se na něj podíval a on předníma na posteli -- otočka a do pelechu :lol: ) byla to sranda ale páč spím tak tvrdě jako tvůj přítel tak jsem dal to vodítko a bylo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2007 13:25 
Offline

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:01
Příspěvky: 101
Bydliště: Košice
U nás Šmudlo v noci pochoduje.
Chvíľu je vo svojej krabici, chvílu u detí v posteli a chvílu u nás.
On príde k posteli sadne si uprene sa pozerá a kňučí. Robí to tak dlho, kým mu nezdvihneme perinu alebo nepošleme do teplých krajín.

_________________
Pokiaľ nenájdeš raj v pravom strede svojho srdca, nemáš najmenšiu šancu, aby si tam mohol raz vstúpiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2007 17:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
já jsem sice svýho psíka učila v bytě v jeho 9 měs. (bydlí venku a byli jsme na návštěvě) jak už byl větší tak jsem se bála napáchané škody, ale dala jsem mu deku vedle postele, mě k hlavě, ruku do pelechu a usínala jsem s pravidelnym klesáním a zvedáním ruky. když se večer probudil tak jsem to poznala, "přivítali" jsme se a šlo se zas spát
k tomu knůčení přes den- co zkusit svlíct si ponožku a až vám bude chtít spát, tak ho nohou hladit když chce kontakt? :lol:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2007 11:32 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2007 10:30
Příspěvky: 34
Bydliště: Písek
Průběžně hlásím, že spaní se zlepšuje :hello2: Z postele už většinou vyleze při důrazně zařvaném "nesmíš" a většinu noci vydrží na pelechu. Problém nastává kolem páté ráno, kdy slečna usoudí, že už je vyspalá. To nás pak chodí do postele spíš z nudy budit, ale to se snad zlepší časem až bude doočkovaná a člověk ji bude moct venku pořádně utahat :wink:

Jinak před námi pomalu stojí další úkol :-k - od kdy je podle vás dobré začít štěně zvykat samo v bytě?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2007 11:36 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Maddla píše:
....Jinak před námi pomalu stojí další úkol :-k - od kdy je podle vás dobré začít štěně zvykat samo v bytě?
Cokoliv budeš chtít od psa v budoucnu, začni s tím už pomalu teď. Prudké přechody z jednoho do druhého jim nedělají dobře. Pokud zjistí, že odchod je vždy spojený s návratem a je to zcela běžné, nebudeš mít později problém se samostatností.
Jak už jsem psal, termínování nepřináší nic dobrého
.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2007 16:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
Maddla:já si štěně přivedla v 7týdnech a po 3 dnech jsem už šla do práce.Chodím teda jen na 2hodinky,takže nezůstával a nezůstává dlouho.Co jsem měla ale psy předtím,tak ty po týdnu doma museli zůstávat zhruba 8hodin.Takže začít téměř hned a dobu pomalu prodlužovat,to je myslím celkem ideální...

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. bře. 2007 19:16 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
Madla,
nepadla tu jedna - podla mna dost zasadna otazka: preco tvoj pes nemoze spat v posteli? Mne to odkladanie steniatka v predsieni pripada dost nevhodne - ide o to, ze doteraz bol stale s matkou a so surodencami. Teraz - navyse iba v 5-tich tyzdnoch - sa dostane do noveho prostredia a musi v noci zostavat samo. Toto naprosto nepovazujem sa spravne. Pes je - rovnako ako vlk - smeckove zviera a patri do smecky, teda TESNE k svojmu panovi. Ono jediny problem so spanim psa v posteli je ten, ze treba castejsie vymienat postelnu bielizen...

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. bře. 2007 19:18 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
Este k tomu zostavaniu sam doma - so svojim steniatkom som to zacala riesit na druhy den - po tom, co mi ho priniesli. Sice len na niekolko minut - isla som vysypat smetie a akoze som sa zdrzala, ale predsa. Prosto od prveho dna si stena zvykalo, ze zostane na par minut samo. A hadam na treti-stvrty den som odisla do prace - sice len na niekolko hodin, ale stena bolo v pohode a bolo ticho.

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. bře. 2007 11:29 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2007 10:30
Příspěvky: 34
Bydliště: Písek
luxo píše:
Madla,
nepadla tu jedna - podla mna dost zasadna otazka: preco tvoj pes nemoze spat v posteli? Mne to odkladanie steniatka v predsieni pripada dost nevhodne - ide o to, ze doteraz bol stale s matkou a so surodencami. Teraz - navyse iba v 5-tich tyzdnoch - sa dostane do noveho prostredia a musi v noci zostavat samo. Toto naprosto nepovazujem sa spravne. Pes je - rovnako ako vlk - smeckove zviera a patri do smecky, teda TESNE k svojmu panovi. Ono jediny problem so spanim psa v posteli je ten, ze treba castejsie vymienat postelnu bielizen...


Já osobně si zase nemyslím, že by byl takový hřích vyžadovat po psovi, aby spal ve vlastním pelechu. Když už mám uvádět nějaký důvod, tak v dětství sem hodně trpěla alergiema a nerada bych, aby se vrátily, pak také hodně cestujeme, navštěvujeme rodiče apod. a nemyslím si, že každý touží po tom, aby se v jeho povlečení válel gigapes jakej asi vyroste z našeho míma :wink: Navíc nespí nikde v předsíni, nýbrž na molitánku pár metrů od nás, díky čemuž se tak od pěti od rána vystavuji útokům vyspalého, znuděného štěněte - přesto stále doufám, že to přejde a nikam daleko od "smečky" ji nevyhánim - i když je to o nervy a moje kruhy pod očima mi dosahují v tuto chvíli asi tak k pupku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. bře. 2007 19:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
luxo píše:
Madla,
nepadla tu jedna - podla mna dost zasadna otazka: preco tvoj pes nemoze spat v posteli? Mne to odkladanie steniatka v predsieni pripada dost nevhodne - ide o to, ze doteraz bol stale s matkou a so surodencami. Teraz - navyse iba v 5-tich tyzdnoch - sa dostane do noveho prostredia a musi v noci zostavat samo. Toto naprosto nepovazujem sa spravne. Pes je - rovnako ako vlk - smeckove zviera a patri do smecky, teda TESNE k svojmu panovi. Ono jediny problem so spanim psa v posteli je ten, ze treba castejsie vymienat postelnu bielizen...
Joj, tak přesně takhle si naši kamarádi zadělali na pořádný probém s malou dobrmankou. Taktéž ji bohužel dostali v takhle útlém věku a taktéž usoudili, že je moc malá na vlastní pelech. No a potom měli velký problém, jak přesvědčit čubíse , že "ode dneška" už spát v posteli nebude, když na to byla už zvyklá. Vynucovala si to hlasitým štěkáním a oni začali mít dost velké problémy se sousedy. Myslím, že tohle si člověk musí říct hned na začátku zda chce, aby s ním pes spával běžně v posteli nebo ne. A pokud to do budoucna nechce, tak mi přijde lepší, aby si rovnou zvykalo na svůj pelíšek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. bře. 2007 20:03 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 22:14
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Hyena píše:
Myslím, že tohle si člověk musí říct hned na začátku zda chce, aby s ním pes spával běžně v posteli nebo ne. A pokud to do budoucna nechce, tak mi přijde lepší, aby si rovnou zvykalo na svůj pelíšek.


to si taky myslím navíc pro řekněme méně zkušenějšího majitele psa je to jeden způsob jak ukázat pejskovi kdo má větší privilégia


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22. bře. 2007 17:27 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
Maddla,
postrehla som, ze Ty pises, ze pes spi s Tebou v jednej izbe - ta poznamka o predsieni bola na margo "tiez-majitelov", ktori psa odkladaju ako predmet - nie priamo na Teba.
Pokial ide o alergie - ked nimi netrpis teraz, pri dennom styku so steniatkom, pravdepodobne uz odzneli a ci bude stena s tebou spat alebo nie, nic sa na tom nezmeni.
Este k tym navstevam so psom: to je naozaj tazke - nie kazdy je ochotny a schopny to riesit tak ako ja: kam nemoze moj pes, nejdem ani ja... (mimochodom - moj pes v posteli nespava - nie preto, ze by to mal zakazane, ale jednoducho sa tak rozhodol. Nikdy som mu nepovedala, ze nesmie do postele - ale ma rad pohodlie, takze do mojej postele vlezie az vtedy, ked z nej ja vypadnem...)

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22. bře. 2007 17:30 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
Zaslal: středa 21. březen, 2007 20:03 Předmět:

Hyena napsal:
Myslím, že tohle si člověk musí říct hned na začátku zda chce, aby s ním pes spával běžně v posteli nebo ne. A pokud to do budoucna nechce, tak mi přijde lepší, aby si rovnou zvykalo na svůj pelíšek.

s tym absolutne suhlasim

to si taky myslím navíc pro řekněme méně zkušenějšího majitele psa je to jeden způsob jak ukázat pejskovi kdo má větší privilégia

Benda,
vies, to "ukazovanie" psovi, kto ma vacsie pribilegia tym, ze nesmie spat v posteli, nesmie do dveri ako prvy, nedostane jest skor ako jeho pan... zda sa mi to kontraproduktivne. Ked nedokazem svojmu psovi ukazat, kto je tu sefom prirodzene, tak som si ho nemala kupovat...

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22. bře. 2007 21:37 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 22:14
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
luxo píše:
Benda,
vies, to "ukazovanie" psovi, kto ma vacsie pribilegia tym, ze nesmie spat v posteli, nesmie do dveri ako prvy, nedostane jest skor ako jeho pan... zda sa mi to kontraproduktivne. Ked nedokazem svojmu psovi ukazat, kto je tu sefom prirodzene, tak som si ho nemala kupovat...


Luxo,
ta věta o nekupování psa mi trochu vadí a přijde mi jako: "my jsme mistři a jsme jedinou kdo psa mohou mít a ostatní jsou deb....ové". Znám pár lidí kteří nevědí o kynologii vůbec nic a přitom si spokojeně žijou se svým psem (i když asi nepřirozeně). Dříve pln informací které jsem o psech získával jsem si myslel jak jsem chytrej a viděl kde všude dělají chyby. Dnes jsem spokojenej když vidím že spokojeně žijou, jak pes tak lidi.
Mě osobně přijde více kontraproduktivní když někdo roztomilé štěnátko v posteli má a když vyroste tak ho vyhodí.
Pokud jde o privilegia tak já jich mám víc než Benda a jemu je umožnuji z a dobré chování, nemyslím dnes ses dobře choval ale obecně mu zpřístupnuju a dovoluju víc at už gauč nebo i postel (a další) ale i tak je to moje a nevidím důvod proč by měl brát automaticky.
Jinak řečeno nelituju toho že jsem Bendu v posteli od štěněte neměl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 23. bře. 2007 09:40 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2007 10:30
Příspěvky: 34
Bydliště: Písek
luxo píše:
Este k tym navstevam so psom: to je naozaj tazke - nie kazdy je ochotny a schopny to riesit tak ako ja: kam nemoze moj pes, nejdem ani ja...


No a ja mám jen zatím předsevzetí vychovat psa tak, aby byl počet míst kam nesmíme, byl co nejmenší :wink:

Jinak bych opět požádala zkušené o radu :dontknow:
Vypukly nám doma hádky. Snad se mi to podaří správně vysvětlit :-k
Jde o to, že když štěně něco provede - např. okusuje dráty přítel mu vynadá, když ho načape a pak ještě chvíli dělá jako, že se zlobí.
Já ji vynadám, když ji načapám, a když se pak třeba uklidí na pelíšek , tak už ji hned (třeba chviličku po prohřešku chválím), že "tam je hodná". Zkrátka snažím se kárat ji, když dělá něco špatně a ve chvíli, kdy "je polepšená" už chválit, že tak je to správné...Přítel tvrdí, že je to na nic, když takhle rychle přeskakuji z kárání na chválení...A jak káráte vy :wink: ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27. bře. 2007 16:41 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
Benda,
mrzi ma, ze si zobral moju odpoved na seba. Pred časom sme sa spolu na tomto webe bavili a som "smekla klobouk" pred tým, ako máš vychovaného bígla - teda v nijakom prípade to nemohla byť narážka na teba.
Písala som len všeobecne - dosť často sa totiž stretávam práve s tým, že človek, ktorý si nie je istý sám sebou, si svoju "sebadôveru" stavia na psovi - a pes je potom chudák - to sú práve tie - ako som to nazvala "nezmysly" s chodením do dverí ako prvý, s kŕmením až keď sa pán naje a pod.
Pokiaľ ide o to spávanie v posteli - nejako som to nikdy neriešila - ak chce pes spať v posteli, tak v nej spí, ak nie, spí v svojom pelíšku, alebo tam, kde mu to vyhovuje - u nás konkrétne je to na sedačke - má na nej deku a nie je problém tú deku pravidelne prať...
Hyena,
samozrejme - keď raz niečo psovi dovolím, dovolím mu to NATRVALO - teda NAVZDYCKY. Nemôžem si šteňa "nasťahovať" do postele a nedovoliť mu v nej spávať ako dospelému psovi .
A toto neplatí len o spaní v posteli. Ak svojmu psovi niečo dovolím LEN JEDEN RAZ - dovolila som mu to NAVZDY - tam výnimky nie sú. Pes sa potrebuje o svojho pána opierať - a keď pán sám nevie, čo chce, nevie to ani ten pes

Ospravedlňujem sa obom za oneskorenú odpoveď

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27. bře. 2007 16:43 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
Zaslal: pátek 23. březen, 2007 09:40 Předmět:

luxo napsal:

Este k tym navstevam so psom: to je naozaj tazke - nie kazdy je ochotny a schopny to riesit tak ako ja: kam nemoze moj pes, nejdem ani ja...


No a ja mám jen zatím předsevzetí vychovat psa tak, aby byl počet míst kam nesmíme, byl co nejmenší


Madla - držím ti palce, aby sa ti to podarilo... :-)

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27. bře. 2007 17:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Citace:
Hyena,
samozrejme - keď raz niečo psovi dovolím, dovolím mu to NATRVALO - teda NAVZDYCKY. Nemôžem si šteňa "nasťahovať" do postele a nedovoliť mu v nej spávať ako dospelému psovi .
A toto neplatí len o spaní v posteli. Ak svojmu psovi niečo dovolím LEN JEDEN RAZ - dovolila som mu to NAVZDY - tam výnimky nie sú. Pes sa potrebuje o svojho pána opierať - a keď pán sám nevie, čo chce, nevie to ani ten pes

Ospravedlňujem sa obom za oneskorenú odpoveď


Luxo, jen pro odlehčení tématu: já jsem svému psovi dovolovala ležet na gauči jen v nepřítomnosti dalších členů domácnosti ( oficiálně to měl zakázané) a hodně rychle pochopil, že když slyší někoho přicházet, tak má seskočit dolů :idea: :lol: Tím ti ale vůbec nechci oponovat a tvůj přístup je bezesporu výchovnější :yaya:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. bře. 2007 08:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 12:13
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
luxo píše:
A toto neplatí len o spaní v posteli. Ak svojmu psovi niečo dovolím LEN JEDEN RAZ - dovolila som mu to NAVZDY - tam výnimky nie sú. Pes sa potrebuje o svojho pána opierať - a keď pán sám nevie, čo chce, nevie to ani ten pes


Ja toto tak nevidim. Nevidim az tak cierno-bielo. Je kopec situacii, pri ktorych nieco bezne nemoze, ale ked mu to v tej chvili dovolim moze. Prikladov je kopec... Pes ma zakazane sa svojvolne ist pozriet na druheho psa, aj ked je na tej istej luke, co i len 20 ci 10 metrov od nas...Ak dostane povel, ktory som si na taketo situacie vymyslela, moze. Taktiez si nemyslim, ze ked doma moze byt na gauci, na posteli, jednoducho vsade, tak ked sme na navsteve, ze by ho to nejako zlomilo, ked mu poviem NIE, teraz nemozes byt ani na gauci ani na posteli.... a takychto veci, je u nas jednoducho viac a nemyslim, ze je to zle. Ale mozno sme sa len zle pochopili.

benda píše:
my jsme mistři a jsme jedinou kdo psa mohou mít a ostatní jsou deb....ové".


s tymto si ma velmi potesil :icon_thumright:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. bře. 2007 14:41 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Maddla píše:
...Přítel tvrdí, že je to na nic, když takhle rychle přeskakuji z kárání na chválení...
Přítel má pravdu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. bře. 2007 15:41 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
Zuzulka,
je samozrejmé, že niekedy mu cez cestu dovolím prebehnúť a inokedy ho prinútim na okraji cesty zastaviť. Je samozrejmé, že k niektorým psom mu dovolím bežať, a k iným nie. Je samozrejmé, že keď som u niekoho na návšteve, na sedačku a do postele nemôže (alebo môže - záleží na tom, u koho sme na návšteve). a takýchto príkladov môžem vymenovať desiatky. Prosto, keď som mu raz V MOJOM BYTE dovolila spať na sedačke - dovolila som mu to navždy - V MOJOM BYTE. Keď som mu dovolila BOJOVAŤ SO MOU tak, že mi trhá rukáv na bunde - dovolila som mu to navždy ...
Takto to bolo myslené

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 29. bře. 2007 16:04 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2007 10:30
Příspěvky: 34
Bydliště: Písek
Desenský píše:
Maddla píše:
...Přítel tvrdí, že je to na nic, když takhle rychle přeskakuji z kárání na chválení...
Přítel má pravdu.


Ale, když poslechne zákaz, sama toho nechá a přiběhne ke mě tak jí pochválit můžu, ne? :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 29. bře. 2007 17:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
nepřeháněj to s tou pochvalou, řekni něco neutrálního zhruba v tom smyslu že jako fajn, ale příště ať vynechá to zakázané... např. "no konečně"

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně v novém domově
PříspěvekNapsal: úte 20. črc. 2010 12:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. črc. 2010 22:01
Příspěvky: 121
Bydliště: Tišnov
Maddla píše:
Dobrý den!
Před třemi dny jsme si přivezli domů naše první štěně a mám pocit, že potřebuji poradit snad se vším.

Plně se ztotožňuji s první větou prvního příspěvku. Mám od nedělního večera doma devítitýdenní fenečku kolie, je to můj první pejsek. Samozřejmě že jsem si předem načetla co se dalo, přesto bych potřebovala s pár věcmi poradit:
1) Odmítá chodit po dlažbě. Ze začátku si po postavení na dlažbu lehla a naříkala, teď už je po chvíli nářku ochotná následovat mě po vyvenčení z předsíně do mého pokoje, kde má pelíšek. Opačným směrem ale nejde ani náhodou, když jí z pokoje odejdu prostě stojí na prahu a buď kňourá, nebo čeká a vyhlíží mě.
2) Doma si se mnou nehraje, nechodí se za mnou pomazlit ... ignoruje mě. Venku si hraje, chodí za mnou, chce se mazlit, na volání příjde. Doma si hraje sama s hračkami - kouše je - ale stačí, abych si k ní přisedla na podlahu a položí hračku a odejde. Zkoušela jsem ji trochu ke hře strhnout tím, že si budu s hračkama hrát sama, ale efekt naprosto nulový - připadám si trochu jako cvok, když po podlaze honím tenisák a feňule mě 1-2 min. pozoruje a pak si jde lehnout do pelechu.

U chovatelky štěňata trávila noci zavřená v odchovně a přes den byla na zahradě v ohrádce - nechodila do domu a tak se asi cítí doma nejistá. Venku si víc věří a víc se odváže. Jak bych jí s tím ale mohla pomoct? Mám se tvářit jakože nic a čekat až se sama otrká, nebo mi poraďte čím jí troch zvednout "domácí sebevědomí".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně v novém domově
PříspěvekNapsal: úte 20. črc. 2010 23:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Co to je odchovna?! :shock:

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně v novém domově
PříspěvekNapsal: stř 21. črc. 2010 05:50 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Celým názvem "odchovna štěňat", zkus strejdu Googla.

Cose týče první otázky, psa dostaneš všude, kam si nevěří, jenom tehdy, když bezmezně věří tobě. Jak ovšem chceš, aby ti fenka věřila, když jí lezeš do ... (někam)? viz.:
Citace:
stačí, abych si k ní přisedla na podlahu a položí hračku a odejde...
Za psy se nemá dolézat, to je pod úroveň alfa jedince ve smečce. Psi mají dolézat za alfou, jinak za nima dolézá "cosi" hierarchicky nižšího. Stejné je to s hračkami, jestliže nemáš co zajímavého nabídnout, můžeš se stavět třeba na hlavu a nebude ti to nic platné.
Mám doma malou velice hrdou a dominantní vlčici. Kdybych za ní dolézal, brzy by mi vztyčila prostředník a věř, že už to i v jejím věku necelých třech měsíců spolehlivě umí. Pokud ji chci dostat na nějakou hračku, musí být pro ni zajímavější, než jsou ty běžné. To znamená, že hračky, kterých je všude kolem hafo, jsou nepoužitelné. Pro tuhle vlčici specielně jsou dokonalé hračky, které si může sama ukrást. Z toho důvodu mám v záloze přístupné věci, které si ukradne a je z nich děsně nadšená. Například takový balík dvou papírových utěrek vyčuhujících z poličky a ke kterým "nemá mít přístup"... Několikrát viděla, jak si s tím hraju, když to rozbalím a jdu je nainstalovat do držáků, ale nedal jsem jí je. Později se na mne jenom podívala, jedním rychlým skokem si ukradla celý tento balík, vypreparovala z něj roli a s tou běžela ven rozdrbat si ji na prvočinitele. Uklízí se to sice mizerně, ale těch sedm korun, co to stojí, do ní klidně vrazím a s těmi cucky klidně zatopím. Zvláště pak ji to náramně baví, když jí to chce někdo sebrat. S tímhle už se ale musí opatrně, jinak se zvoře přivolání při ukradnutí věcí nežádoucích. Chce to tedy myslet, něž se člověk do něčeho pustí. Také je jasné, že ji ani tato hračka nevydrží věčně a brzy ji omrzí, proto už teď mám nachystané další a další, které ji bavit budou, protože je ještě neviděla a jsou založené na dovolené destrukci, protože jí rostou zuby, tak musí všechno kousat nebo zkoumat. Jak už jsem zmínil, u těchto věcí se musí dopředu myslet, proto je to pro mne pořád hra na postřeh, když ti vezme jiný předmět z papíru, který dovolený není, v klidu jí ho sebrat a dát k dispozici, to, co dovolené je. Ovšem zase jí nedávám hračky způsobem, jako že to psu předhodíš jako kost a hraj si... Tak to totiž nefunguje a není to vůbec zajímavé. I tohle souvisí s hierarchickým postavením. Od alfa jedince si pes vezme klidně i odjištěný granát, to od ostatních ho tolik nebere.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně v novém domově
PříspěvekNapsal: stř 21. črc. 2010 08:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Ruda: ptala jsem se slečny, protože psala, že štěňata nebyla v domě. A že přes den byla na zahradě, tak mě zajímalo, jestli odchovna je v tomto případě název pro něco jako třeba toto:
Obrázek

jinak za odchovny spousta lidí, i já, považuje obyčejný ohrádky s plastovým dnem, který se daj do bytu, aby prcci nezničili podlahu. nebo třeba toto:
Obrázek

jinak mě samozřejmě zajímalo, jak ta odchovna vypadala v jejich případě.

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně v novém domově
PříspěvekNapsal: stř 21. črc. 2010 08:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. črc. 2010 22:01
Příspěvky: 121
Bydliště: Tišnov
Děkuji za odpověď. Takže mám přestat dolézat a počkat až si přijde sama? Asi jsem musela vypadat v jejích očích jako pitomec #-o . To s těma hračkama mám z nějaké knihy, ale třeba jsem to nějak blbě pochopila. U té předsíně mám tím pádem taky počkat, až půjde sama? Včera večer poprvé nemetla přes dlažbu rovnou do bezpečí na koberec, ale v půlce si sedla a počkala až si sundám boty a půjdu taky, to je dobré znamení, myslím. Ráno, když jsem se vzbudila ležela kousek od mojí postele a když jsem se na ni podívala trošku zavrtěla ocáskem - poprvé v bytě, venku na mě vrtí skoro pořád, tak si říkám, že třeba nakonec i příjde i doma, nejen venku. Není možné, že jsem těžce nezajímavá, protože jsem skoro pořád v tom pokoji s ní (teda ne že by mamka nebo brácha dopadli lépe, když na ni příjdou nakouknout, ale stejně)?

Fenrizka píše:
tak mě zajímalo, jestli odchovna je v tomto případě název pro něco jako třeba toto:


Ne, takhle to nevypadalo. Spíš něco jako zastřešený prostorný a čistý kotec podestlaný slámou, taková "místnost pro štěňata". Jen to prostě nebyl interiér domu ve smyslu chodba, kuchyně, obývák ... Odchovna tomu říkala sama chovatelka, tak jsem to prostě přejala, nenapadlo mě to googlit. Ta první fotka vypadá jako případ pro KVS :shock: . A ani v té ohrádce nebyla štěňata ponechána osudu - pod dohledem běhala po celé zahradě, měla kontakt s ostatními psy a lidmi.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!