Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 18:53
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vrčení při česání
PříspěvekNapsal: stř 07. pro. 2016 19:52 
Offline

Registrován: sob 26. lis. 2016 16:42
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno
Dobrý den,
prosím o radu máme doma 10 týdenní štěně pudlíka, je milý, hodně si spolu hrajeme, všichni se mu doma věnujeme. Problém nastane, když ho chceme učesat. Na hřbetu to ještě tak nějak vydrží, ale jakmile ho chci učesat na bříšku, tak začne škaredě vrčet, cení zuby a zkouší kousat do kartáče a potom se snaží i do rukou. Zkoušela jsem na něj vrčet a ukazovat zuby což napoprvé zabralo, štěňátko se uklidnilo a nechalo se na bříšku i když nerado učesat. Ale dnes se situace s vrčením opakovala, a působilo to na mě o hodně agresivněji, zuřil tak, že jsem se bála, že mi snad "ukousne" ruku. Vrčela jsem - na to vůbec nereagoval, křičela jsem, postavila ho na zem, ignorovala ho a odešla. To se zdálo, že ho trochu vyvedlo z míry, utíkal za mnou a snažil se se mnou usmířit. Což jsem po chvíli učinila. Ale česání jsem nedokončila.

Nechápu co mu tak hrozně vadí, česání ho nebolí, netahá, na hřebene netlačím, klidně na něj mluvím, chválím a přesto se chová takhle. Jinak je hodný a nikdy jindy na mě nezavrčel. Je to už náš 3 pudlík a žádný z nich se takhle nikdy nechoval.

Napadlo mě, jestli mu nevadí, že ho chytnu na přední tlapky a češu mu bříško, případně jestli není problém, že leží na zádech. Ale nevím jak jinak bych ho chytla, abych mu to bříško rozčesala.
Poradí prosím někdo jak z toho ven, jsem z toho docela nešťastná. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení při česání
PříspěvekNapsal: stř 01. bře. 2017 07:02 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
I péči o psa je nutno nejprve postupně trénovat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení při česání
PříspěvekNapsal: stř 01. bře. 2017 17:05 
Offline

Registrován: sob 26. lis. 2016 16:42
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno
Děkuji za odpověď jako vždy jste měl pravdu zkrátka všechno chce opravdu svůj čas. Teď po 3 měsících je všechno v naprostém pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!