Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 21:10
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Na prechádzke si chodí pýtať pohladenie
PříspěvekNapsal: ned 10. led. 2016 21:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. led. 2016 16:52
Příspěvky: 3
Bydliště: Dolná Krupá, Okres Trnava, SR
Mám 1,5 – ročnú fenku NO.
Keď sme na prechádzke, tak ku mne pribieha a pýta si pozornosť. Bokom sa mi tisne k nohám.
Niekedy je to 2-krát za celú prechádzku a niekedy sa ku mne vráti aj 6-krát po sebe.
Príde mi to ako keby sa uisťovala, že je všetko v poriadku.
Ja ju pohladím a dám jej voľno a ona zasa odbehne.
Je to tak správne? Mám jej dávať povel voľno aj keď prišla sama od seba bez zavolania?
A čo toto gesto znamená?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: pofňukávání
PříspěvekNapsal: úte 12. led. 2016 12:42 
Offline

Registrován: pon 11. led. 2016 12:11
Příspěvky: 1
Bydliště: Brno
8 měsíční fena RR během dne pofňukává, a to i po příchodu z velké vycházky, (takže se dá vyloučit, že má potřebu se vyvenčit). Pochází a pokninkává... Jako kdyby se nudila. Dělá to odmala a nerozpoznali jsme, co to znamená. Na chvíli si lehne, pak zase pochází a poknikává. Jinak je odmala vedená důsledně, na svůj věk poslušná, klidná. Pohybu má dost. 1x denně tak hodina volně v přírodě, 2x denně procházka na vodítku po půl hodině.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pofňukávání
PříspěvekNapsal: stř 16. bře. 2016 08:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Takto se psi projevují, když se nudí, neví, co mají dělat a chtějí na sebe upoutat pozornost. Jakmile jim na to člověk byť jednou zareaguje, vědí, že to funguje. Ve své podstatě se jedná o manipulaci ze strany psa. Je na člověku, zda ji vnímá jako žádoucí nebo ne.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pofňukávání
PříspěvekNapsal: čtv 30. čer. 2016 12:50 
Offline

Registrován: stř 29. čer. 2016 19:04
Příspěvky: 1
Bydliště: Nowhere
Zdravim,
rada bych se zeptala,jak se takoveho chovani zbavit.
Nase 10ti leta fenka jiz cca rok kazdy vecer po prochazce a zradlu dve hodiny knoura. Obcas to vzda na dve tri minutky a pak zase. O hru vetsinou zajem nema, maximalne tak o kus zvance..
Dle veterinare je fyziologicky naprosto v poradku. Uz nevim, co s ni. Bojim se, zda ji neco neni, ale pravdepodobme jde jen o nudu.
Nevim, zda zesilim driv ja nebo pes :-D

Dekuju moc za radu

Adela


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pofňukávání
PříspěvekNapsal: pát 01. črc. 2016 07:37 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pes je z nudy schopen jakýchkoli zvukových projevů a je spokojen, když se mu budete věnovat libovolným způsobem. Jakmile nějaký můj pes zkouší nežádoucí upoutání mé pozornosti velím striktní odvolání.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pofňukávání
PříspěvekNapsal: úte 04. dub. 2017 18:49 
Offline

Registrován: úte 06. pro. 2016 13:11
Příspěvky: 2
Bydliště: Dětkovice
Dobrý den,také mám podobný problém ale s tím rozdílem že můj půl roční kříženec to dělá jen venku na procházce když se na chvíli zastavíme a stojíme tak začne kňučet...myslíte že je to také z nudy? snažím se ho to odnaučit tak jsem ho odměňovala když byl v klidu a když začal kňučet tak jsem ho napomenula slovem "dost" někdy se na chvíli utišil a někdy začal ještě víc...přijde mi že je venku rozrušený...i přes to že s ním trénuji klidný odchod z domu...vždy mu před dveřmi dám povel sedni otevřu dveře a jdu první nikdy ho nenechám projít dveřmi prvního a také nikdy najdeme ze dveří dokud se neuklidní ale i přes to mi přijde venku rozrušený...také když ho pustím na volno před dům (opět v klidném stavu) tak se rozletí a začne na mě štěkat a nechce poslouchat dokonce předemnou i utíká když jdu za ním...nevím jak ho to odnaučit...snažila jsem se ho to odnaučit tím že když mu dám povel volno (na vodítku) tak se nesmí rozběhnout vpřed ale jít klidným tempem...tyden sem s ním chodila na stopovačce a poslechl na povel...tak jsem to s ním po týdnu zkusila bez stopovačky a voditka...opět štěkání,utíkání a nejsem si jistá jestli to bylo na mě ale i se naježil...trochu mi to přijde jako by mi tím ukazoval že ta plocha před domem je jeho území....doma je úplně jiný poslechne na slovo chová se vzorně ale venku je to úplně jiný pes...byla bych ráda za jakoukoli radu a předem děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!